Zajęcia dodatkowe dla nastolatki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-24, 04:15   #1
Empka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 2

Zajęcia dodatkowe dla nastolatki


Cześć dziewczyny, mam dylemat. Moja 14 letnia pociecha znalazła sobie od września dodatkowe zajęcia w pobliskiej organizacji edukacyjnej.
Z tego co zrozumiałam chodzi o szybką nauke, czytanie, coś o komunikacji i ćwiczenie charakteru. posłałybyście córkę czy to jakaś naciągana ściema. Macie jakieś doświadczenia z takimi rzeczami?
Dodam że, chcą 200 zł za 2x 1,5 h tygodniowo.
Ma to dla Was sens?

Buziaki chciałam się też przywitać to mój pierwszy dzień z Wami wink
Empka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 06:05   #2
pedagogpisze
Raczkowanie
 
Avatar pedagogpisze
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 140
Dot.: Zajęcia dodatkowe dla nastolatki

Nauka szybkiego czytania nie jest ściemą, umiejętności społeczne takie jak komunikacja są bardzo ważne w XXI wieku, więc ciesz się, że córka wybiera tego typu zajęcia. Jedynie sprawdź czy firma jest rzetelna
__________________
Studia pedagogiczne, wolontariat, praca nauczyciela, przemyślenia, pomysły na atrakcyjne zajęcia dla dzieci, to właśnie o tym przeczytasz na moim blogu www.pedagogpisze.pl

Facebook
Instagram
pedagogpisze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 14:48   #3
Empka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 2
Dot.: Zajęcia dodatkowe dla nastolatki

Chciałam by się tego wszystkiego nauczył pedagogpisze
No właśnie ale nie jestem przekonana, to wszystko wydaje się tak nieuchwytne. Wyśle na korki to potem widzę ocenę na sprawdzianie, a tu takie tematy. W szkołach nie uczą i boje się że, to jakieś pseudo naukowe wymysły. Któraś z Was ma jakieś doświadczenia, albo opinie znajomych o tego typu zajęciach .
Empka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 16:34   #4
pedagogpisze
Raczkowanie
 
Avatar pedagogpisze
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 140
Dot.: Zajęcia dodatkowe dla nastolatki

W szkołach uczą (oczywiście, że system ma -/+, ale uczą) a to czy dziecko ma dobre oceny zależy właśnie od dziecka, przypilnowania. Można się uczyć, uczyć, ale w końcu nie nauczyć. Jeżeli dziecko bierze dodatkowe lekcje i nie ma efektów, to proponuję sprawdzić korepetytora. A co do ww. tematów, to faktycznie są i odgrywają istotną rolę (nie są wymysłami naukowców). Jednak warto sprawdzić firmę prowadzącą te konkretne zajęcia.
__________________
Studia pedagogiczne, wolontariat, praca nauczyciela, przemyślenia, pomysły na atrakcyjne zajęcia dla dzieci, to właśnie o tym przeczytasz na moim blogu www.pedagogpisze.pl

Facebook
Instagram
pedagogpisze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-29, 08:12   #5
PaniPedagog
Szalony Kapelusznik
 
Avatar PaniPedagog
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1 739
Dot.: Zajęcia dodatkowe dla nastolatki

Określenie ćwiczenie charakteru szczerze mnie lekko niepokoi, ja bym się tam dowiedziała co konkretnie będą ćwiczyć zanim bym wysłała dziecko.

Szybkie czytanie, sposoby nauki itp jest w porządku, tylko to jedno określenie budzi jakieś moje zastrzeżenia.
PaniPedagog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-29 09:12:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:25.