co wy na to? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-02-07, 18:27   #1
Super_Szklanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 118

co wy na to?


Jestem szczupłą osobą, a zawdzięczam to szybkiej przemianie materii. No ale ... zawsze jest ale Mam wystający brzuch ... i to nie jest tłuszcz, nie robią się żadne fałdy. Ani się nie głodzę ani nie przejadam, jem odpowiednio, spore śniadanko, obiadek no i lekka kolacyjka. A ten brzuch wielki, i wielki. Najdziwniejsze jest to, że jak zdarzy mi się zjeść więcej tłuszczów zwierzęcych, to brzuszek się kurczy. A w momencie gdy danego dnia nie mam ochoty na żadne tłuszcze, i że tak powiem odzywiam się zdrowo to właśnie robi się taki nadęty. Dziwna sprawa
Super_Szklanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-07, 19:03   #2
aanuszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 178
Re: co wy na to?

Może po prostu masz problemy jelitowe? Ja jestem również szczupła osobą, jedynie brzuszek tak odstaje [a czasem jest po prostu ogromny - wyglądam jak w stanie błogosławionym, hehe]. Myślę, że powinnaś udac się do internisty. W moim przypadku zdiagnozowano zespół jelita drażliwego. Ale w każdym przypadku może być inaczej.
aanuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-07, 19:58   #3
Super_Szklanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 118
Re: co wy na to?

dzięki serdeczne za odpowiedź na pewno się zgłoszę. Powiedz czy ta dolegliwość objawia się jakimiś bólami?
Super_Szklanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-07, 20:15   #4
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Re: co wy na to?

U różnych osób zespół jelita drażliwego objawia się różnie. U mnie są to ostre bóle, takie kurcze, uczucie jakby ktoś jelita rozsadzał od środka. Bóle te raczej nie występują w nocy, tylko w dzień. Pojawiają się czasem po zjedzeniu czegoś ogólnie mówiąc niezdrowego, a czasem bez powodu. Poza tym wzdęcia i zaparcia. Istnieje też odmiana z biegunkami.
Paskudztwo i tyle. :/
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-07, 20:18   #5
aanuszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 178
Re: co wy na to?

Oooo taaakkkk !!!!!!!!
Właśnie "dzięki" tym bólom odkryto u mnie tą chorobę. Myślałam, że to jakieś dolegliwości kobiece. Udałam się do ginekologa, pani doktor wykluczyła schorzenia ukł. rozrodczego i wysłała mnie do internisty, ten z kolei wysłał mnie z podejrzeniem zapalenia wyrostka na leczenie szpitalne [sic!], w szpitalu stwierdzili ze to jelita. Długa droga ... ale efektywna, bynajmniej jeśli chodzi o trafność diagnozy.
Możesz sobie poczytać też wątek "zespół jelita drażliwego" - na fitnesie.
Jesli odczuwasz oprócz nadęcia również bóle udaj się do lekarza. Koniecznie.
Pozdrawiam
aanuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-07, 20:22   #6
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: co wy na to?

Mozliwe że jesz po prostu szybko, na stojąco - mi się to czasem zdarza jak się śpieszę, niedokładne i szybkie połykanie powoduje że połykamy za dużo powietrza. Poza tym pewne produkty powodują wzdęcia - na pewno są to rośliny strączkowe i w ogóle produkty bogate w skrobię.
Jedz powoli, koniecznie na siedząco, dokładnie gryząc każdy kęs.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-07, 21:16   #7
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: co wy na to?

Ja tam miałam w momentach, gdy stosowałam jakieś diety. Już to gdzieś kiedyś pisałam: gdy się odchudzałam, jadłam mało, ściśle określone rzeczy (nie te, na które miałam ochotę, tylko te, które przewidywała dieta) o ściśle określonych godzinach - to puchłam i mnie tak jakoś wydymało. Czyłam się nadęta i rzeczywiście miałam taki dziwnie wydęty brzuch.
Ale to chyba nie za bardzo pasuje do Twoich objawów
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-02-07, 21:37   #8
shandyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 150
GG do shandyy
Re: co wy na to?

a ja jestem szczuplutka,nie mam zadnych dolegliwosci zoladkowych,jem powoli i na siedzaco i mam wystający brzuchnie ma na nim tłuszczu,ale i tak wystaje!!!!!!nie wiem juz co mam robic!!!!!!!!!!!
shandyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-07, 22:43   #9
Super_Szklanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 118
Re: co wy na to?

nie mam żadnych z tych objawów, więc możliwe, że to nie to, ale i tak na wszelki wypadek zrobię badania, nie zaszkodzą a mogą pomóc jak wygląda leczenie tej choroby?
Super_Szklanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-07, 22:46   #10
Super_Szklanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 118
Re: co wy na to?

smoczyca ... jeśli chodzi o jedzenie to jem bardzo powoli i dokładnie. Natomiast jeśli chodzi o picie .... wtedy dużo powietrza połykam ... nie umiem pić nie połykając przy tym powietrza, często się też ksztuszę byłam z tym u lekarza, powiedział, że z tym nic nie da się zrobić hehehehe Czy to też może być spowodowane piciem wraz z powietrzem?
Super_Szklanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-07, 22:47   #11
Super_Szklanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 118
Re: co wy na to?

własnie pasuje bardzo ... im mniej zjem tym bardziej puchnę, a jak czasami przesadzę to brzusi jest co prawda taki jakiś miększy ale spłaszczony jak sobie poradziłaś z tym problemem podczas stosowania diety?
Super_Szklanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-02-07, 22:50   #12
Super_Szklanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 118
Re: co wy na to?

Paulinko coś mi się wydaje, że niestety taka nasza uroda. Cóż jak idziemy na plaże, nic tylko wciągnąć brzuch i kompleksy schować do miseczki od stroju kąpielowego
Super_Szklanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-07, 22:51   #13
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: co wy na to?

Super_Szklanka napisał(a):
> własnie pasuje bardzo ... im mniej zjem tym bardziej puchnę, a jak czasami przesadzę to brzusi jest co prawda taki jakiś miększy ale spłaszczony jak sobie poradziłaś z tym problemem podczas stosowania diety?

Heh, zrezygnowałam z restrykcyjnej diety i zaczęłam jeść normalnie (bo to była dość ostra dieta, ściśle wyznaczone posiłki, ilości i godziny - wytrzymałam 9 dni, a zamiast schudnąć - spuchłam )

Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-08, 09:55   #14
shandyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 150
GG do shandyy
Re: co wy na to?

niom...chyba sie trzeba bedzie z tym pogodzicbuziacz ki dla mięciutkich brzuszków;P
shandyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-08, 10:30   #15
Super_Szklanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 118
Re: co wy na to?

hmmmm w takim razie ja spróbuję troszeczkę więcej jeść, i do tego więcej się ruszać. Może wtedy pozbędę się tego kambodżańskiego brzuszka
Super_Szklanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-08, 14:08   #16
shandyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 150
GG do shandyy
Re: co wy na to?

niom,ja jem normalnie,wiec nie wiem juz co mam zrobicczasem sie tak tym nie przejmuje,nie jest źle,a czasem mnie to dobija.....jesli ktos moze pomoc to plissssssssssss
shandyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-08, 14:12   #17
cheetah
Zadomowienie
 
Avatar cheetah
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 143
GG do cheetah
Re: co wy na to?

A moze jednak masz problemy z zoladkiem. Nie musi sie to objawiac od razu bolami, wystarczy, ze masz czesto wzdecia a to juz sygnal, ze cos jest nie tak. Moze sa skladniki potraw, ktore ci po prostu nie sluza. A moze za malo pijesz plynow, za duzo soli...?


Cheetah
cheetah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-08, 14:36   #18
shandyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 150
GG do shandyy
Re: co wy na to?

hm...właśnie wydajemi sie,ze wszystko robie jak nalezy....a minmo to tak jest....sama juz nie wiem...pewnie do lekarza sie wybiore..tylko jakiego?
shandyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-08, 15:06   #19
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Re: co wy na to?

A jak się leczy zespół jelita drażliwego, bo ja mam rano brzuch płaski jak deska, a gdy się rozbieram w nocy to jest on dość wypukły i czasami mam takie skurcze (aż się zwijam) w okolicy brzusia, dzieje się to dość żadko ale ostatnio to się wystraszyłam myśląc, że to atak ślepej kiszki, bo z ból ledwie oddychałam.
Czy przyjmuje się jakieś ziółka (jakie?) czy tabletki (też bym czciała wiedzieć jak się nazywają).
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-02-08, 18:34   #20
dark_rose
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 59
Re: co wy na to?

Mi to wygląda na wadę kręgosłupa (nie pamiętam czy to lordoza czy kifoza, ale któreś z nich). Objawia się tym, że pupa jest bardziej wysunięta do tyłu, a brzuszek to przodu i niestety tu pomogą tylko ćwiczenia korekcyjne.
dark_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-08, 21:49   #21
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Re: co wy na to?

Właściwie to nie leczy się. Czasem lekarze przepisują Duspatalin- w jakiś tam sposób reguluje pracę jelit, Debridat, Bellergot- ten z kolei działa rozkurczowo, a jednocześnie uspokaja. Bo zespół jelita drażliwego uznawany jest za chorobę o podłożu nerwicowym.
Poza tym leczy się doraźnie- jak wzdęcia to np. Ceolat, jak biegunka to coś przeciw biegunce, np. Loperamid, Nifuroksazyd, jak zaparcie, to coś na przeczyszczenie, a jak bóle to coś rozkuroczwego- No-spa, itp. Również leki na uspokojenie.
Konieczna jest też dieta- posiłki regularne, częste, ale niewielkie, nic tłustego, ostrego; alkohol, kawa czy mocna herbata też są niewskazane. Niektórym szkodzi mleko. Zalecane jest ciemne pieczywo, otręby, warzywa, owoce. Obserwujesz, co Ci szkodzi, i wykluczasz z jadłospisu.
A jeśli chodzi o diagnozę, to wyklucza się badaniami wszystkie inne możliwości i dopiero wtedy stwierdza ZJD.
I to by było na tyle. Jak znadajdę jakąś dobrą stronę, to podeślę.
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-09, 09:12   #22
dark_rose
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 59
Re: co wy na to?

Sprawdziłam dokładniej i wydaje mi się, że przyczyną może być lordoza lędźwiowa. To tylko domysły. Poza tym lordoza nie jest czymś groźnym (nie tak, jak skolioza). Pozdrawiam
dark_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-09, 15:54   #23
Super_Szklanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 118
Re: co wy na to?

nie nie to na pewno nie żadna wada kręgosłupa mam 20 lat, stwierdzono by u mnie to dawno temu. Miałam badany kręgosłup 3 lata temu po ciężkim wypadku, i żadnych skrzywień nie stwierdzono oprócz pewno uszkodzenia, który nie ma wpływu na mój wystający brzuch. Ale byłam z tym dzisiaj u lekarza, powiedział, że prawdopodobnie mam zaburzenia przemiany materii, i pomogą mi zioła na przemiane.
Super_Szklanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-10, 15:22   #24
blo
Raczkowanie
 
Avatar blo
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 274
Re: co wy na to?

Ziółka na przemiane materii mogą rozwiązac problem tylko dorażnie, organizm sie przyzwyczai i bedzie jeszcze gorzej, najlepiej ją rozbujać odpowiednim odżywianiem..szklaneczko w diecie musi byc odpowiednia ilość tłuszczy ,bo oprócz że rozpuszczaja w nich się witaminy to one również reguluja prace jelit , pokarm sie lepiej przesuwa,Tłuszcze są niezbędne w odżywianiu, dostarczają bowiem energii, która może być magazynowana i wykorzystana w chwili, gdy będzie potrzebna organizmowi. Odgrywają one również ważną wolę w tworzeniu membran i komórek, a także tkanek, zwłaszcza systemu nerwowego.

W pokarmach zawierających tłuszcze znajduje się wiele różnych witamin (A, D, E, K) oraz podstawowe kwasy tłuszczowe (kwas linolowy i kwas linolenowy). Tłuszcze przyczyniają się również do wydzielania różnych hormonów,
Wiec Twoja dieta na pewno nie jest dobra, skoro pozbawiona tłuszczy.
Dodatkowo mozna sie wspomóc błonnikiem , zadbac o dostarczenie odpowiedniej ilości pełnowartościowego białka, które tez powoduje poprawe metabolizmu, jeszcze zostaja ćwiczenia , ale to wszystko podstawy.
A jak jest u Ciebie ze spożywaniem napoii, szczególnie tych gazowanych , tu tez mozna szukac przyczyny.
Podstawa to odpowiednia dieta- czytaj poradnik smoczka pozniej sama bedziesz szukała dalej, oraz odpowiednia dawka ruchu.
W razie czego dalej pytaj, chyba ze jestes zadowolona z zastosowania ziółek..
Pozdrawiam
blo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-10, 19:34   #25
Super_Szklanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 118
Re: co wy na to?

Wlasnie chodzi o to, ze nie jestem na żadnej diecie, i jak pisalam w pierwszym poscie na samym poczatku, to mam wrazenie, ze brzuch jest mniejszy jak zjem coś z tłuszczem .... a czasami się po prostu zdarza, że danego dnia zjem mniej tłuszczy i wtedy tak puchne. Co do picia, to piję dużo wody mineralnej niegazowanej, i mniej wiecej 2 herbaty dziennie, kawy nie piję bo nie lubię.
Dzisiaj mama mi kupiła taką herbatę pu-erh (czerwoną) Bio-Active .... i musze powiedzieć, że po wypiciu jednej brzuch nie był taki nadęty. Mam ją zamiar tak pić co trzy dni, choć jest bardzo smaczna jami jami ... i to nawet nie jest toherabata typowo na przemiane materii, reguluje również pracę wątroby! Obniża poziom cholesterolu.
Super_Szklanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:56.