Grzybica miejsca intymnego w młodym wieku. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-04, 18:32   #1
Shiena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 10
Exclamation

Grzybica miejsca intymnego w młodym wieku.


Witam.
Mam pewien problem i bardzo bym prosiła i powstrzymanie się przed zbędnymi chamskimi komentarzami
A więc tak, przypadkowo pare dni temu natrafilam na informacje o takiej chorobie. Przyjrzałam się temu i zdarzylo sie cos czego sie obawialam: objawy tej choroby pasuja jak ulal do mojej sytuacji. Mam takie dolegliwosci juz dlugi czas wiec jestem pewna , że kuracja w domu żelami i innymi środkami nic nie da.
W tym miejscu pojawia się problem, gdyż mam zaledwie 16 lat i w życiu nie byłam u ginekologa. Boję się tego .
To po pierwsze a druga sprawa jest taka, że...co moze dosc glupio zabrzmiec, bardzo sie wstydze powiedziec o tym mamie i jestem przekonana w 95% że się nie przelamie.
Tu pojawia sie moje pierwsze pytanie, czy wizyta u ginekologa bez wiedzy rodzicow jest mozliwa? Po drugie, czy jest szansa że znajdę ginekologa kobietę? Po trzecie, jak długo trzeba czekać na termin wizyty?
Z góry dziękuję za odpowiedzi
Shiena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 07:35   #2
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Grzybica miejsca intymnego w młodym wieku.

Cytat:
Napisane przez Shiena Pokaż wiadomość
Witam.
Mam pewien problem i bardzo bym prosiła i powstrzymanie się przed zbędnymi chamskimi komentarzami
A więc tak, przypadkowo pare dni temu natrafilam na informacje o takiej chorobie. Przyjrzałam się temu i zdarzylo sie cos czego sie obawialam: objawy tej choroby pasuja jak ulal do mojej sytuacji. Mam takie dolegliwosci juz dlugi czas wiec jestem pewna , że kuracja w domu żelami i innymi środkami nic nie da.
W tym miejscu pojawia się problem, gdyż mam zaledwie 16 lat i w życiu nie byłam u ginekologa. Boję się tego .
To po pierwsze a druga sprawa jest taka, że...co moze dosc glupio zabrzmiec, bardzo sie wstydze powiedziec o tym mamie i jestem przekonana w 95% że się nie przelamie.
Tu pojawia sie moje pierwsze pytanie, czy wizyta u ginekologa bez wiedzy rodzicow jest mozliwa? Po drugie, czy jest szansa że znajdę ginekologa kobietę? Po trzecie, jak długo trzeba czekać na termin wizyty?
Z góry dziękuję za odpowiedzi
Mimo, że możesz mieć objawy które są opisywane w internecie to niekoniecznie może być grzybica, więc najlepiej będzie jak pójdziesz do tego ginekologa
1. Wizyta to nic strasznego, mając skończone 16 lat możesz iść sama.
2. Zawsze pozostaje 5% na to przełamanie się, Twoja mama to też kobieta, też na pewno przez to przechodziła więc zasugeruj jej delikatnie, że coś Ci się "tam" dzieje, swędzi, piecze...
3. Jest szansa że znajdziesz kobietę ginekologa, wystarczy wpisać w googlach ginekolog i nazwę Twojego miasta, powinno wyskoczyć
4. Z terminami jest różnie, czasami się czeka 3 dni, czasami 3 tygodnie, a czasami 3 miesiące. Zależy od przychodni i popularności lekarza.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 08:06   #3
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Grzybica miejsca intymnego w młodym wieku.

Ja miałam 12 lat jak złapałam grzybicę, myślisz, że było miejsce na wstyd i niechęć? Ważniejsze było zdrowie. Na dodatek trafiłam do takiej lekarki, że krzyczała, była niemiła itp. Ale przeżyłam to. Poinformuj mamę, może zna jakiegoś dobrego lekarza. Jeśli masz już ukończone 16 lat ona nie musi wejść z Tobą do gabinetu. A ile się czeka na wizytę to nikt Ci nie powie, bo to indywidualna kwestia przychodni. W przypadku grzybicy (jeśli faktycznie ją masz) naprawdę nie ma co czekać, trzeba szybko wytępić te grzyby, bo ich rozwój jest bardzo przykry w skutkach. Dlatego Ci zasugerowałam rozmowę z mamą. Ona jest w stanie coś szybko załatwić, chociaż wizytę prywatną, Ty jako dziecko sama wiele nie wskórasz. Nasza służba zdrowia jest koszmarna.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 20:57   #4
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Grzybica miejsca intymnego w młodym wieku.

Cytat:
Napisane przez Lia89 Pokaż wiadomość
Ja miałam 12 lat jak złapałam grzybicę, myślisz, że było miejsce na wstyd i niechęć? Ważniejsze było zdrowie. Na dodatek trafiłam do takiej lekarki, że krzyczała, była niemiła itp. Ale przeżyłam to. Poinformuj mamę, może zna jakiegoś dobrego lekarza. Jeśli masz już ukończone 16 lat ona nie musi wejść z Tobą do gabinetu. A ile się czeka na wizytę to nikt Ci nie powie, bo to indywidualna kwestia przychodni. W przypadku grzybicy (jeśli faktycznie ją masz) naprawdę nie ma co czekać, trzeba szybko wytępić te grzyby, bo ich rozwój jest bardzo przykry w skutkach. Dlatego Ci zasugerowałam rozmowę z mamą. Ona jest w stanie coś szybko załatwić, chociaż wizytę prywatną, Ty jako dziecko sama wiele nie wskórasz. Nasza służba zdrowia jest koszmarna.
No właaśnie bardzo ładnie ujęłaś to
najważniejsze zdrowie. Nie stresuj się . Szukaj Gina kobiety i marsz!
PS: powiedz od razu w rejestracji że masz objawy grzybicy to cie przyjmą bez terminu od razu
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 21:49   #5
cheesteerrr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 25
Dot.: Grzybica miejsca intymnego w młodym wieku.

Jesteście pewne, że może iść sama? Ja pierwszy raz byłam u ginekologa w wieku 16 lat, musiałam być z prawnym opiekunem. Mama podpisywała jakieś śmieszne papierki by lekarz mógł mnie zbadać.

To samo było dziś na prywatnej wizycie - mama przed moja konsultacja z lekarzem musiała coś podpisywać.. A to już 17 lat.

Pierwszy lekarz nie mówił o moich dolegliwościach, drugi natomiast poinformował moją mamę o wszystkim co może mi dolegać.

Więc już nic z tego nie rozumiem.. Wychodzi na to, że rodzic jednak potrzebny.


No i najwazniejsze - uwierz, że mama nawet się nie zdziwi jak jej o tym powiesz. Nie polecam kobiet ginekologów, są niemiłe. A jak trafi się miła to nie zna się na rzeczy. Mężczyzna to jednak mężczyzna.. Wg mnie delikatniejszy.

Edytowane przez cheesteerrr
Czas edycji: 2012-03-05 o 21:50
cheesteerrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 06:21   #6
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Grzybica miejsca intymnego w młodym wieku.

Cytat:
Napisane przez cheesteerrr Pokaż wiadomość
Jesteście pewne, że może iść sama? Ja pierwszy raz byłam u ginekologa w wieku 16 lat, musiałam być z prawnym opiekunem. Mama podpisywała jakieś śmieszne papierki by lekarz mógł mnie zbadać.

To samo było dziś na prywatnej wizycie - mama przed moja konsultacja z lekarzem musiała coś podpisywać.. A to już 17 lat.

Pierwszy lekarz nie mówił o moich dolegliwościach, drugi natomiast poinformował moją mamę o wszystkim co może mi dolegać.

Więc już nic z tego nie rozumiem.. Wychodzi na to, że rodzic jednak potrzebny.


No i najwazniejsze - uwierz, że mama nawet się nie zdziwi jak jej o tym powiesz. Nie polecam kobiet ginekologów, są niemiłe. A jak trafi się miła to nie zna się na rzeczy. Mężczyzna to jednak mężczyzna.. Wg mnie delikatniejszy.
tez kobiet nie polecam jako ginekologów. Dziewczyny myśla że jak pójdą do kobiety to co- to sie bedą mniej wstydzić? ahh bzdura.. faceci są bardziej delikatni
co do papierków nie wiem.. ja szłam 1 raz do gina jak mialam 18 lat
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 07:20   #7
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Grzybica miejsca intymnego w młodym wieku.

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
tez kobiet nie polecam jako ginekologów. Dziewczyny myśla że jak pójdą do kobiety to co- to sie bedą mniej wstydzić? ahh bzdura.. faceci są bardziej delikatni
co do papierków nie wiem.. ja szłam 1 raz do gina jak mialam 18 lat
Akurat z wypowiedzi kobiet w wątku o ginekologach dużo jest takich, które pójdą tylko do kobiety (w tym ja ) bo rzeczywiście łatwiej się rozebrać i czuje się pewniej Ja polecam kobiety jako ginekologów, bo mogą być równie delikatne.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-06, 07:25   #8
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Grzybica miejsca intymnego w młodym wieku.

A ja bym Ci polecała kobietę, bo to jednak inny komfort psychiczny... Chociaż jako lekarz mam wrażenie są gorsze, podchodzą do pacjentów bardziej po łepkach, nie powalają wiedzą, czasami nie leczą jak trzeba... Ale ja w wieku 18 lat wciąż wstydziłabym się rozebrać przy mężczyźnie. Co innego jak już zaczniesz współżycie.

Ja byłam u gina po raz drugi mając 17 lat i nawet się nie pytała czy mama jest gdzieś obok. Wypisała co trzeba bez żadnych podpisów opiekuna i tyle.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 08:28   #9
milka1696
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 210
Dot.: Grzybica miejsca intymnego w młodym wieku.

Ja na początku miałam awersję do mężczyzn ginekologów, ale potem jakoś nie miałam wyjścia i od tamtej pory unikam kobiet Mężczyźni są delikatniejsi, bardziej konkretni, lepiej się znają na rzeczy, milsi, cierpliwie odpowiadają na wszystkie pytania, i nigdy nie trafił mi się nieprzyjemny ginekolog facet, co o kobietach rzadko mogłam powiedzieć Na pewno takie są, nie twierdzę, że nie, jednak z moich doświadczeń wynika, że ciężko na taką trafić. :0

Ale na pierwszą wizytę, jeśli ktoś się wstydzi najlepiej iść do kobiety, ta świadomość pomoże się przełamać, zwłaszcza młodej dziewczynie.

A'propo rodziców, ja jak zaczęłam dojrzewać, to mama często powtarzała mi, że gdybym poczuła jakieś swędzenie czy coś innego niepokojącego, od razu mam jej o tym mówić, chyba tak to powinno wyglądać
milka1696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 17:54   #10
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Grzybica miejsca intymnego w młodym wieku.

dokładnie, nie można się wstydzić mówic o takich rzeczach, bo to normalne sprawy zdrowotne i ukrywane mogą przysporzyć później więcej szkody

btw, ja chyba też wole mężczyznę ginekologa
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:09.