podwyższony poziom testo? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-24, 15:49   #1
megusiaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 694

podwyższony poziom testo?


witam wszystkich i proszę o interpretację wyników i radę
właśnie jestem w 20dc - 2 cykl bez tabletek anty (brałam je od sierpnia zeszłego roku)
we wtorek czyli w 17dc zrobiłam badanie - poziom testosteronu i estradiolu - tak poprostu żeby sprawdzić bo nigdy nie wykonywałam takich badań - poszłam do mojej gin i zleciła mi wykonanie tych dwóch badań - ale stw że napewno wszystko będzie ok
odebrałam dziś wynik i testosteron mam 0,549 ng/ml a norma mam napisane że jest 0,084-0,481 - czyli mam podwyższony, estradiol (E2) mam 98,93 pg/ml
czy ktoś pomoże mi rozszyfrować te wyniki...? tzn estradiol mam w normie chyba tak? a co z tym testosteronem? dlaczego może być podwyższony? z jakich powodów? czy że robiłam go tak późno mogło dlatego wyjść podwyższone? czy jest to duży testo czy nie? jak się leczy podwyższony testo? proszę o jakieś info ponieważ do gina dop pójdę w poniedziałek a chciałabym do tego czasu cokolwiek się dowiedzieć....
z góry dziękuję za odpowiedzi
pozdrawiam
megusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 16:24   #2
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: podwyższony poziom testo?

Zależy jak długie masz cykle i w której byłaś fazie - możliwe, że wyniki są w normie, tylko źle je zinterpretowałaś (wzięłaś zły przedział). U mnie na wynikach są podane normy dla poszczególnych faz i dzięki nim łatwo można stwierdzić czy jest ok czy nie.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 17:08   #3
megusiaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 694
Dot.: podwyższony poziom testo?

tzn ja dla testo nie mam przedziałów dla estradiolu mam podzielone na przedziały...
ostatni cykl czyli pierwszy bez tabletek miałam normalny tzn zmieściłam sie w tych 28-32 dniach teraz nie wiem no bo dziś mam 21 dc a nie mam pojęcia czy dostanę okres normalnie czy nie...
megusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 17:31   #4
Malenska
Zadomowienie
 
Avatar Malenska
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 149
GG do Malenska
Dot.: podwyższony poziom testo?

estradiol i bada się w 2-3 dc i potem w 7-8 dni po owulacji a testosteron bada się w 2-3 dc

Te badania które wykonałaś są niemiarodajne ze względu na dzień cyklu w jakim były wykonane. Powtórz we właściwych dniach cyklu i będziesz wiedzieć co i jak
Malenska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:19.