Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-25, 12:21   #1
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Question

Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???


Składałam wniosek o NIP, jednak druk został odesłany, gdyż jak jakiś urzędnik z urzędu powiatowego stwierdził nie ma na nim danych pracodawcy.
Składając wniosek w urzędzie miejsca mojego zamieszkania dowiadywałam się, czy pole to ma być wypełnione (będę pracowała dla wielu firm, nie mam pracodawcy) upewniono mnie, że NIE jest to konieczne. Po miesiącu oczekiwania, druk powrócił.

To było moje drugie podejście, za pierwszym razem byłam bezpośrednio w urzędzie powiatowym, jednak odmówiono przyjęcia wniosku bez podania danych pracodawcy.

Może ktoś się orientuje dlaczego tak się dzieje, i czy mam jakąkolwiek możliwość otrzymania NIP-u?
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 12:26   #2
Maniwa
Wtajemniczenie
 
Avatar Maniwa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Clearwater, Fl
Wiadomości: 2 841
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

Nie wiem dlaczego tak się dzieje, ale ja dostałam NIP bez podawania pracodawcy. Potrzebowałam go do rozliczenia się z mężem, dwa lata temu
Maniwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 12:32   #3
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

Dziwne, ja poszłam po NIP jak jeszcze nie byłam nigdzie zatrudniona. Wzięłam do wypełnienia druczek, oddałam i czekałam na nadanie mi numeru. Nie było żadnego problemu.
Może coś się zmieniło?

Z tego , co wyczytałam teraz:
http://66.102.9.104/search?q=cache:c...ient=firefox-a
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 12:34   #4
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

Wszyscy utwierdzają mnie w przekonaniu, że wpisywanie pracodawncy nie jest konieczne. Natomiast urząd twierdzi inaczej.
Wnioski były wypełnione poprawinie, sprawdzane przez osoby. które się na tym znają.
Jak mam rozliczyć się z podatku pracując na zlecenie? W takiej sytuacji nie mam jednego stałego pracodawcy, którego dane mogłabym tam wpisać, i który podbiłby wniosek swoją pieczęcią.
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 12:41   #5
Vanesca
Raczkowanie
 
Avatar Vanesca
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 65
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

Spróbuj sprawę wyjaśnić osobiście. Zwykle takie podanie składa się na Dziennik Podawczy w twoim Urzędzie Skarbowym. Nie mają prawa robić problemow. W przicwnym razie napisz odwołanie od decyzji bezposrednio do naczelnika US. Powinno pomóc.
__________________

Kobieta jest bezbronna dopóki jej lakier na paznokciach nie wyschnie...


Vanesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 12:45   #6
cypressangel
Zakorzenienie
 
Avatar cypressangel
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 28 615
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

Mi NIP "wyrabiali" rodzice - mama składała wniosek w odpowiednim urzędzie w moim mieście - byłam wtedy studentką, więc na pewno nie wpisywała żadnego pracodawcy.
__________________


cypressangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 12:46   #7
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

Cytat:
Napisane przez Vanesca Pokaż wiadomość
Spróbuj sprawę wyjaśnić osobiście. Zwykle takie podanie składa się na Dziennik Podawczy w twoim Urzędzie Skarbowym. Nie mają prawa robić problemow. W przicwnym razie napisz odwołanie od decyzji bezposrednio do naczelnika US. Powinno pomóc.
Zamierzam się tam wybrać, choć za pierwszym razem nic to nie dało. Uparcie twierdzą, że osoba nie pracująca nie może otrzymać NIP-u.
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-25, 12:48   #8
masiek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 158
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

aż się zdziwiłam, skoro poprawnie wypełniony druk/podanie, to co oni jeszcze wymyślają. Najlepiej iść wyjaśnić. Do nipu nie jest potrzebne stałe zatrudnienie. Z resztą jak się rejestrujesz na bezrobociu to musisz podać NIP
masiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 12:54   #9
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

Cytat:
Napisane przez masiek Pokaż wiadomość
aż się zdziwiłam, skoro poprawnie wypełniony druk/podanie, to co oni jeszcze wymyślają. Najlepiej iść wyjaśnić. Do nipu nie jest potrzebne stałe zatrudnienie. Z resztą jak się rejestrujesz na bezrobociu to musisz podać NIP
Dokładnie, dlatego cała sprawa jest absurdalna. I nie jestem jedyną osobą tak potraktowaną.
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 13:02   #10
Maniwa
Wtajemniczenie
 
Avatar Maniwa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Clearwater, Fl
Wiadomości: 2 841
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

Cytat:
Napisane przez masiek Pokaż wiadomość
aż się zdziwiłam, skoro poprawnie wypełniony druk/podanie, to co oni jeszcze wymyślają. Najlepiej iść wyjaśnić. Do nipu nie jest potrzebne stałe zatrudnienie. Z resztą jak się rejestrujesz na bezrobociu to musisz podać NIP
Eee chyba nie. W każdym razie ja rejestrowałam się w UP zanim miałam NIP
Maniwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 14:08   #11
rolkaa15
BAN stały
 
Avatar rolkaa15
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 343
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

Wczoraj rozniez poszlam wyrobic sobie nip i to samo mi ise przydazylo musze miec pieczatke firmy zatrudniajacej ale z tego co wiem mozna tam przybic pieczatke jakiejkolwiek firmy przynajmnie moj kolega tak robił. Tez mnie to zdziwilo bo pracowac zaczne doepiro od lipca a nip potrzebny mi juz teraz .
rolkaa15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-25, 14:15   #12
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

Właśnie dzwoniłam do US i powiedzieli mi to samo, wyrobić NIP może jedynie osoba pracująca. Wynika z tego, że pracując na zlecenie podatków płacić nie trzeba Nie to nie. Coraz gorzej w tym kraju jest. Nie wiem co mam w takiej sytuacji zrobić.
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 14:22   #13
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

I jeszcze rzecz śmieszna: pani powiedziła, że wyrobią mi NIP bez pracy, jak dostanę spadek, żebym mogła odprowadzić od niego podatek.
Ratunku!!! Przecież to są totalne bzdury.
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 14:27   #14
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

hmmm, widocznie przepisy się zmieniły, nawet zerknęłam do druku identyfikacyjnego NIP-3, i nie widzę rubryczki, gdzie miałoby się wpisywać pracodawcę, pewnie moj druk jest nieaktualny
trzeba wydębić pieczątkę od któregokolwiek zleceniodawcy, jesli nie ma sie stałego pracodawcy.
Z drugiej strony przyjmując sie do pracy raczej na początku w kwestionariuszu podaje się NIP, choć pracodawca, może troszkę zaczekać na niego.
A co jesli jest się bezrobotnym, rozumiem młoda osoba o szkole, nie dostanie zasiłku wiec nie bedzie miała dochodu wiec tym samym Urząd Pracy nie wystawia pita i nie trzeba sie rozliczac z urzedem skarbowym, a jesli taka osoba pojdzie na staż i bedzie dostawała stypendium z urzedu pracy - co jest dochodem, wtedy bedzie potrzebny NIP, i co pracodawcą bedzię tutaj Urząd Pracy??
Sorki za taki wywód, ale musiłm sie głośno zastanowić, bo to dla mnie głupota.
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 14:32   #15
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

też to przechodziłam-i wszyscy robili wielkie oczy jak mówiłam ze nie posiadam nipu-miałam z tym ogromny problem-dopiero jak zalozyłam własną firme to wyrobiłam sobie nip
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 14:34   #16
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

Yoolia ---> To jest głupota. Jak wydębić pieczęć skoro każdy ze zleceniodawców odmawia, argumentując to faktem, że pracownikiem się nie jest?
Takie nasze państwo, które tylko kłody młodym ludziom rzuca pod nogi.
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 14:35   #17
Ashlee_
Zadomowienie
 
Avatar Ashlee_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 174
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

Cytat:
Napisane przez kokuryu Pokaż wiadomość
Właśnie dzwoniłam do US i powiedzieli mi to samo, wyrobić NIP może jedynie osoba pracująca.
kompletna bzdura.
moja mama pracuje w US i wlasnie mi powiedziala, ze osoba niepracujaca moze wyrobic NIP, potrzebne sa tylko dane osobowe ...
ja sama mialam wyrabiany NIP jakies 3 miesiace temu, bedac osoba niepracujaca ...


:conf used:
__________________
never mind... anyway...

雪が歌う夜に君を憶うよ
凍りついたこの部屋で
憧れた未来を待ち望むように
孤独を生きて…






Ashlee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 14:40   #18
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

Cytat:
Napisane przez Ashlee_ Pokaż wiadomość
kompletna bzdura.
moja mama pracuje w US i wlasnie mi powiedziala, ze osoba niepracujaca moze wyrobic NIP, potrzebne sa tylko dane osobowe ...
ja sama mialam wyrabiany NIP jakies 3 miesiace temu, bedac osoba niepracujaca ...


:conf used:
Tego, że można wyrobić NIP bez zatrudnienia dowiedziałam się od pani w urzędzie mojego miejsca zamieszkania.
Jednak w US (w Oleśnicy) twierdzą co innego i jedynym wyjściem zostaje otrzymanie spadku albo założenie firmy.
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 14:57   #19
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

A powiedzcie mi, jeśli napiszę odwołanie, to na co się w nim powoływać, co należy w nim uwzględnić?
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-25, 14:59   #20
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

kokuryu - idź tam i osobiście zapytaj, najlepiej też złóż zapytanie na piśmie - wtedy urząd musi udzielić ci pisemnej odpowiedzi. Ciekawe, jak zmotywują swoją odmowę?
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 15:08   #21
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

primavera ---> Wybieram się tam w poniedziałek, zobaczymy jakich ciekawostek się jeszcze dowiem. Chcę od razu zanieść niezbędne podania, odwołania, zapytania, co tylko można. Może wytłumaczą mi jak ma postępować w takiej sytuacji, kiedy rozliczyć się trzeba a NIP-u brak.
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 15:22   #22
Germini
Zakorzenienie
 
Avatar Germini
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 079
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

Zafascynował mnie ten wątek.
W Polsce absurd absurda absurdem pogania
Germini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 15:24   #23
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

Ja wyrabiałam bez pracy. Jeśli np. grasz na giełdzie to też musisz odprowadzić podatek - a nie jest to praca.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 15:43   #24
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

Estella---> Racja, ale oni nie uzglądniają, jak widać, takiej możliwośći, że człowiek uczciwie chce wspomagać to nasze państewko, nie mając normalnej umowy o pracę.
Aakładają, że od zlecienia, giełdy czy innych ludzie i tak nie zapłacą, a więc NIP-u nie potrzebują. Nie znajdują już innego wytłumaczenia.

Niedawno przez parę tygodni pracowałam w szkole prywatnej, oczywicie na zlecenie. NIP-u wyrobić nie mogłam, bo nie chciano mi podbić druku, gdyż szkoła obawiała się, że będzie pociągnieta do płacenia za mnie ZUSu. Po rezygnacji z pracy (z innych przyczyn) wypłaty nie dostałam (ok. 120 zł), ale zapewne pracując dalej nigdy bym się tych pieniedzy nie doczekała, bo szkoła bez NIPu nie wypłaci, a US bez pieczęci szkoły go nie wyrobi. Błędne koło.
Teraz znowu mam zamiar pracować na zlecenie no i chyba zrezygnują, jak widać szykuje się powtórka. Chyba, ze moje odwołania coś dadzą.
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 15:51   #25
tiaara
Wtajemniczenie
 
Avatar tiaara
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 211
GG do tiaara
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

glupota urzednikow siega dna. czesc pracodawcow nie zatrudni cie jesli nie masz nipu, bo potrzebuja tego do zarejestrowania. kupujac samochod musisz oplacic podatek i musisz podac nip. moze powiedz ze kupilas samochod i chcesz odprowadzic podatek wtedy beda ci musieli wydac numer. ja co prawda kiedy rozliczalam sie z US nie mialam nipu - wypelnilam pit i zlozylam go w urzedzie. jednego dnia otrzymalam pieniazki i list polecony z nadanym numerem nipu.
__________________
Panie! Daj mi siłę
-do akceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić,
-odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować,
-i mądrość, abym ukrył ciała tych, którzy mnie dzisiaj wkurzyli.



http://www.suwaczek.pl/cache/2310a7ec99.png
tiaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 15:53   #26
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

tiaara---> Dobry pomysł z tym samochodem.
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 16:44   #27
przecinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 50
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

Ja też byłam ostatnio w urzędzie żeby wyrobić sobie NIP i pani oczywiście mojego wniosku nie przyjęła własnie przez to że nie miałam pieczątki pracodawcy. Powiedziała że jeżeli pieczątki mieć nie będę to mogę napisać jakies podanie żeby mi wyrobili bez tego ale wtedy trzeba podać jakis powód konkretny jak własnie np. to że masz dostać spadek...
Ale że pracowałm ostatnio na umowe zlecenie to mam nadzieję że ta pieczątkę mi przybiją nie robiąc problemu...
Jeden wielki absurd no ale mnie to już coraz mniej przestaje dziwić w tym kraju.
przecinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 16:56   #28
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

ja wyrabialam NIP w czasie skladania papierow na studia, bo go wymagali w danych. nigdzie nie pracowalam, bylam po liceum. wypelnilam, pani w okienku sprawdzila czy wszystko ok i po jakims czasie przyslali numer poczta.

dziwne praktyki w tym twoim US
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 17:07   #29
Sunny20
Zadomowienie
 
Avatar Sunny20
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zmienna ;)
Wiadomości: 1 252
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

Właśnie rozmawiam z osobą pracującą w Urzędzie i absolutnie nie jest potrzebne podanie danych pracodawcy!!
Może masz zły druk? Powinnaś wypełnić NIP 3, tam nie ma żadnej rubryki o pracodawcy.
Aha, nie można też nikomu odmówić wydania NIP-u, każdy kto go nie ma może wypełnić druk i Urząd ma obowiązek wydać NIP.
Jaki druk wypełniałaś?
__________________
Wątek wymiankowy- zapraszam https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=281525
Książki szukam/wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...21#post9464921
Sunny20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 17:22   #30
aneczka_1984
Wtajemniczenie
 
Avatar aneczka_1984
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 2 814
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

Jak ja zaczynałam pierwszą pracę i starałam się o nr nip poinformowano mnie w rozmowie telefonicznej, że dane pracodawcy są konieczne, że wyrabiają nip tylko jak ktoś już dostał pracę. Nie mam zielonego pojęcia dlaczego, nawet ówczesny pracodawca był zaskoczony.
__________________
You're only given a little spark of madness. You mustn't lose it.
aneczka_1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:21.