Jak Polacy kupują kosmetyki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Artykuły i newsy

Notka

Artykuły i newsy Dyskusje o artykułach i newsach zamieszczanych na naszym portalu.

 
 
Narzędzia
Stary 2013-07-30, 10:56   #1
redakcja
(ro)BOT
 
Avatar redakcja
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 25 437

Jak Polacy kupują kosmetyki?


Sprawdź, czy więcej znaczy lepiej, czym kierujemy się podczas zakupów i jak często i dlaczego marnujemy kosmetyki. czytaj więcej
redakcja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-30, 11:45   #2
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Jak Polacy kupują kosmetyki?

Prościej byłoby kupować z głową, gdyby człowiek miał łatwiejszy dostęp do próbek. Kosmetyki, które wyrzucam niezużyte to zazwyczaj kosmetyki, na które moja skóra zareagowała alergicznie. A niestety, mimo że szukam w kółko próbek i naprawdę sie w tym względzie staram, to niejednokrotnie muszę jednak zainwestować w produkt pełnowymiarowy. Bo próbek nie ma.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-30, 12:53   #3
fallenart91
Zadomowienie
 
Avatar fallenart91
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 784
Dot.: Jak Polacy kupują kosmetyki?

Kosmetyki, które mi nie przypasowały, staram się sprzedawać dalej, albo wymieniać na coś innego. Niektóre rzeczy niestety musimy kupować pełnowymiarowe, bo próbek nie ma, np. odżywek do paznokci w formie lakieru.
Czasami też dostanę kosmetyk, który nie do końca mi się spodoba. Wtedy robie po prostu odlewki dla przyjaciółki z nadzieją, że dla niej będzie lepszy
fallenart91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-30, 13:41   #4
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Jak Polacy kupują kosmetyki?

W amerykańskich Sephorach jest tak,że jeśli kosmetyk nie spełnia naszych wymagań, obietnic producenta, to może zostać zwrócony - mimo iż był używany. Szkoda,że nie jest tak w Polsce. Raczej nie jest winną kupujących, że kosmetyki nie spełniają tego, co producenci nam obiecują ...
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-30, 20:10   #5
Anahi1307
Raczkowanie
 
Avatar Anahi1307
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 291
Dot.: Jak Polacy kupują kosmetyki?

mmm staram się kupować tylko te kosmetyki, które aktualnie są mi potrzebne albo jest ich mi brak, a gdy zdarzy się ,że jakieś kosmetyki już mi są nie potrzebne po prostu daję je innym np organizuję rozdanie na moim blogu w ten o to sposób nic się nie marnuję hi
Anahi1307 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-31, 08:30   #6
powerlemon
Przyczajenie
 
Avatar powerlemon
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: nibyladnia
Wiadomości: 22
Dot.: Jak Polacy kupują kosmetyki?

odnośnie tego tematu od razu przypomniała mi się moja mina po przeczytaniu pewnego posta na blogu, który obserwuję od dłuższego czasu a mianowicie chodzi o ten wpis

http://nissiax83.blogspot.com/2012/0...c-uzywany.html

Cóż mogę powiedzieć... Piękna sprawa ale zanim dotrze do nas to jeszcze hohohooooo milion lat Z tego co się orientuję avon daje możliwość zwrotu użytego już kosmetyku (jeśli zużycie nie przekroczyło 1/3 całej zawartości) ale jak to wygląda w praktyce- nie mam pojęcia.
powerlemon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-31, 11:41   #7
classic_chic
Zadomowienie
 
Avatar classic_chic
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: L.A.
Wiadomości: 1 904
Dot.: Jak Polacy kupują kosmetyki?

nigdy nie wyrzucam nieużytych kosmetyków... ale jak użyję ze 2 razy i mnie uczuli, albo ma wstrętny zapach, a nie dałam za niego zbyt dużo, to go wywalam, nie dajmy się zwariować, ludzie.
__________________
56-57-58-59-60-61-62-63-64-65-66
classic_chic jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-31, 13:25   #8
sheisnot
Rozeznanie
 
Avatar sheisnot
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 675
GG do sheisnot
Dot.: Jak Polacy kupują kosmetyki?

zgadzam się z classic...ja jak mi coś nie pasuje oddaję dalej, może komuś innemu będzie służyło...ale zdarza mi się kupić zbędne do makijażu cienie nie wiem czy mi wy3mają (choć nie wiem jak cienie mogą się popsuć)

no i raz używane na allegro kupiłam okazały się być stare...cwaniaków nie brakuje...;/ żeby sprzedać krem 4lata czy 3 po terminie...;/ ehhhmmm... taki wyrzuciłam
sheisnot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-01, 09:21   #9
Niekura
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 7
Dot.: Jak Polacy kupują kosmetyki?

Ciekawi mnie, co mam zrobić z kosmetykiem (np. kremem), który wywołał podrażnienia skóry, oczu, pieczenie i zaczerwienienie... Czułabym się dziwnie oddając go komuś innemu.
Niekura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-01, 09:35   #10
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Jak Polacy kupują kosmetyki?

Cytat:
Napisane przez Niekura Pokaż wiadomość
Ciekawi mnie, co mam zrobić z kosmetykiem (np. kremem), który wywołał podrażnienia skóry, oczu, pieczenie i zaczerwienienie... Czułabym się dziwnie oddając go komuś innemu.
Często wszystko zależy od skóry po prostu. Dla przykładu: ja nie mogę używać kosmetyków z Q10. Moja Mama za to wszystko, co kupowałam z Q10 wykańczała bez problemu i jeszcze sobie chwaliła. Ale zanim się zorientowałam, ze to Q10 wywołuje u mnei podrażnienia, trochę czasu utrwało.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-01, 09:36   #11
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Jak Polacy kupują kosmetyki?

Cytat:
Napisane przez Niekura Pokaż wiadomość
Ciekawi mnie, co mam zrobić z kosmetykiem (np. kremem), który wywołał podrażnienia skóry, oczu, pieczenie i zaczerwienienie... Czułabym się dziwnie oddając go komuś innemu.
Czemu? Jesli to podrazenie i pieczenie jest wynikiem alergii...a oddajesz to na przyklad kumpeli, ktora nie ma skory alergicznej, wtedy sa bardzo duze szanse, ze bedzie ok i bedzie jej sluzyl

Mnie w zyciu zaden drogeryjny kosmetyk nie doprowadzil do podraznenia, pieczenia i zaczerwienienia

Pomijam leki przeciwtradzikowe na recepte...ale to inna zupelnie bajka.
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-01, 11:23   #12
simsa22
Zadomowienie
 
Avatar simsa22
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 452
Dot.: Jak Polacy kupują kosmetyki?

Po prostu trzeba rozsądnie kupować
__________________
KALI PISAĆ LEPSZE POSTY
Cytat:
Napisane przez kasieńka:) Pokaż wiadomość
większość wizażowej elity studiuje na renomowanych uczelniach,rozwijają swoje ambitne hobby, spędzają aktywnie czas, mają swoich idealnych TŻ, i przyjaciół- więc skąd do cholery macie jeszcze czas na codzienne kilkugodzinne przesiadywanie na wizażu?
simsa22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-01, 20:17   #13
Belette1985
Przyczajenie
 
Avatar Belette1985
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4
Inne wykorzystanie kosmetyków

Ja na przykład krem do twarzy, który nie sprawdził się, wykorzystuję jako balsam do ciała.
Serum do twarzy, które mnie zapchało po 1 użyciu, stosuję na biust.
Odżywkę do włosów, która jest dla mnie za ciężka i przetłuszcza włosy, traktuję jako krem do golenia. Smaruję nim nogi i golę je po chwili, włoski są miękkie i łatwo można je usunąć.

W ten sposób ograniczam wyrzucanie kosmetyków, na które wydałam pieniądze.
Po prostu zużywam je do innych partii ciała.

Jakie macie inne patenty na wykorzystanie niepotrzebnych kosmetyków?

Edytowane przez Belette1985
Czas edycji: 2013-08-01 o 20:25
Belette1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-03, 16:38   #14
Amalia1989
Rozeznanie
 
Avatar Amalia1989
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 819
Dot.: Jak Polacy kupują kosmetyki?

Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
Prościej byłoby kupować z głową, gdyby człowiek miał łatwiejszy dostęp do próbek. Kosmetyki, które wyrzucam niezużyte to zazwyczaj kosmetyki, na które moja skóra zareagowała alergicznie. A niestety, mimo że szukam w kółko próbek i naprawdę sie w tym względzie staram, to niejednokrotnie muszę jednak zainwestować w produkt pełnowymiarowy. Bo próbek nie ma.
Właśnie. Ja szukałam próbek w wielu miejscach, bo mam tłustą skórę, dlatego jest ryzyko,że dany produkt będzie za tłusty i oczywiście po wielu poszukiwaniach żadnej próbki nie dostałam.

Kosmetyki, które się nie sprawdziły oddaję rodzinie. Mam zawsze niedobory w kosmetyczce, więc nic się u mnie nie marnuje.
Amalia1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-04, 10:01   #15
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Jak Polacy kupują kosmetyki?

Ja zazwyczaj oddaję Mamie. Ale są kremy [np. Garniera], których żadna z nas używać nie może. O ile teraz nie kupuje już kremów do twarzy tej firmy, o tyle wiadomo: zanim doszłyśmy do tego, że jakiś składnik musi nas uczulać, wyrzuciłyśmy kilka pudełeczek.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-04, 17:02   #16
Agunia001
Zadomowienie
 
Avatar Agunia001
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 442
Dot.: Jak Polacy kupują kosmetyki?

Cytat:
Napisane przez sheisnot Pokaż wiadomość
zgadzam się z classic...ja jak mi coś nie pasuje oddaję dalej, może komuś innemu będzie służyło...ale zdarza mi się kupić zbędne do makijażu cienie nie wiem czy mi wy3mają (choć nie wiem jak cienie mogą się popsuć)

no i raz używane na allegro kupiłam okazały się być stare...cwaniaków nie brakuje...;/ żeby sprzedać krem 4lata czy 3 po terminie...;/ ehhhmmm... taki wyrzuciłam
masz prawo reklamować lub zwrócić.. ale kupić używane??
Agunia001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-05, 21:49   #17
sheisnot
Rozeznanie
 
Avatar sheisnot
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 675
GG do sheisnot
Dot.: Jak Polacy kupują kosmetyki?

Cytat:
Napisane przez Agunia001 Pokaż wiadomość
masz prawo reklamować lub zwrócić.. ale kupić używane??
no....a jak komuś nie pasują/ wylatuje czy co...a ja lubię testować niekoniecznie za pełną cenę- tak mam.

co do reklamacji po prostu doczytałam coś za późno...;/ przetrawię jakoś bo majątku nie wydałam ;>
sheisnot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-06, 16:06   #18
ep41115
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 24
Dot.: Jak Polacy kupują kosmetyki?

Dzisiaj mnie dziewczyna zaskoczyła. Zapytałem się jej co to za krem schowany w półce z bardzo ekskluzywnym opakowaniu. Powiedziała mi, że stary, przeterminowany, ale bardzo dużo kosztował. Nie używała go, bo był za drogi i stosowała tańszy odpowiednik Wybuchłem śmiechem, a jej było bardzo głupio
__________________
Moje ulubione fryzury
ep41115 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-06, 19:00   #19
zdziuba
Raczkowanie
 
Avatar zdziuba
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 82
Dot.: Jak Polacy kupują kosmetyki?

Na kupowanie i zużywanie kosmetyków w moim przypadku ma wpływ... zamieszkanie.
Mianowicie w mieszkaniu już nie studenckim, tylko pracującym, w którym są ze mną 4 dziewczyny. Jesteśmy dla siebie najlepszymi konsultantkami, pomocami w doborze, a gdy z czymś nie trafię, w większości trafia to do współlokatorek (lub do gości dziewczyn ), co powoduje, że nie wyrzucamy, ale korzystamy z większej ilości i lepiej dla siebie dobieramy kosmetyki.

A co do nowości - lubię próbki, tylko szkoda, że są one w większości drogerii i aptek na wagę złota. Chyba nie o to chodzi producentom?
zdziuba jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-09, 16:54   #20
vannessa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 121
Dot.: Jak Polacy kupują kosmetyki?

Ja lubię kupować kosmetyki w promocji, więc jak widzę, że jest promocja na mój np. tonik, a wiem, że ten obecny mi się kończy, to biorę, ale rzadko wyrzucam całe opakowanie.
__________________
<ciach_reklama>
vannessa jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Artykuły i newsy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:28.