Technik farmacji -warto? - Strona 159 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-01-10, 09:33   #4741
evvcia03
Przyczajenie
 
Avatar evvcia03
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: LKS
Wiadomości: 9
Dot.: Technik farmacji -warto?

Mam takie małe pytanie, chodzi o suchy wyciąg z Belladonny przy mixturach. Mam dwie sprzeczne informacje odnośnie zamiany wyciągu suchego na wyciąg płynny, mianowicie w jednych materiałach było mnożyć wartość wyciągu suchego razy 30 a ostatnio w Krówczyńskim spotkałam się, że tylko 4 razy. Co jest prawidłowe? A raczej co trawi komisja?
Belladpnnae extr. 0.08
0.08*30=2.4 czy 0.08*4=0.32
Z góry dziękuje za pomoc.
evvcia03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-10, 09:59   #4742
miminka10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 337
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez justysd Pokaż wiadomość
Acha... No to teraz boję się na całego...
Nie tknęliśmy na zajęciach ani jednej recepty z aseptyki. Nie wiem nic o wykonywaniu kropli ocznych... M A S A K R A!

Proszę w takim razie dobrą duszyczkę o jakieś projekty Wręcz błagam o pomoc...
przejrzyj dobrze forum przesyłałam już projekt z kropli

Edytowane przez miminka10
Czas edycji: 2012-01-10 o 10:02
miminka10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-10, 10:07   #4743
belladonnaXww
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 28
Dot.: Technik farmacji -warto?

słyszalam, slyszalam! ja chodzilam do tej szkoly. Egzamin zdało 10 osób! nie jest wcale strasznie, to, że są nauczyciele wymagajacy to nie znaczy ze jest tragedia. To jest szkola państwowa i tam nikt kikogo na sile nie trzyma! w przeciwienstwie do szkoly prywatnej na egzaminie nie ma pracy zbiorowej tylko indywidualna.

---------- Dopisano o 11:07 ---------- Poprzedni post napisano o 11:03 ----------

Cytat:
Napisane przez AISAK1234 Pokaż wiadomość
po chełmskich medykach to nie spodziewalabym sie wiele!nie dość ze na kazdym kroku słyszysz ze "nic nie wiesz" i ogolnie panuje tam zasada "czego tu szukacie" .tam chca zeby wszyscy wszystko juz wiedzieli!totalna porazka a o kadże to raczej sie nie wypowiem...porazka ja z chemia czy biologia miałam juz troche do czynienia i nie uwazam ze w tej dziedzinie czuje sie spoko .panuje tam okropna atmosfera a o zdawalności nie wspomne!na 19 osób dopuszczonych do egzaminu było 8 z czego zdału 6 czy 7 to świadczy o poziomie jaki tam jest.w kilku aptekach słyszałam ze ludzie po tej szkole sa niedośc ze nie nauczeni a do tego zastraszeni!współczuję... strata czasu
w medykach uczą osoby, ktore rowniez wykladają w TEBie i mówily nam ze nie mogą tyle wymagac w tebie jak w medykach, bo wtedy wszyscy uciekli by z tamtej szkoly
belladonnaXww jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-10, 10:15   #4744
carmen_20
Zadomowienie
 
Avatar carmen_20
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 463
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez evvcia03 Pokaż wiadomość
Mam takie małe pytanie, chodzi o suchy wyciąg z Belladonny przy mixturach. Mam dwie sprzeczne informacje odnośnie zamiany wyciągu suchego na wyciąg płynny, mianowicie w jednych materiałach było mnożyć wartość wyciągu suchego razy 30 a ostatnio w Krówczyńskim spotkałam się, że tylko 4 razy. Co jest prawidłowe? A raczej co trawi komisja?
Belladpnnae extr. 0.08
0.08*30=2.4 czy 0.08*4=0.32
Z góry dziękuje za pomoc.
ale to zależy od zawartości alkaloidów. Jak masz w monografii podane że np. w wyciągu suchym jest 2% alkaloidów a w płynnym 0,2% to ilość mnożysz razy 10 żeby zawartość alkaloidów była taka sama.

My wyciąg suchy zawsze zamienialiśmy na nalewkę
carmen_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-10, 10:29   #4745
Miviki666
Zadomowienie
 
Avatar Miviki666
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Heaven...
Wiadomości: 1 359
Dot.: Technik farmacji -warto?

Hej. Mam pytanko dot. egzaminów wstępnych na tech. Farmacji Tam gdzie chcę iść do szkoły to musze zdać egzaminy wstępne z biologii i chemii...I zastanawia mnie to czy szkoła daje jakieś zagadnienia do wyuczenia czy cały materiał muszę sama przerobić? Jest to tes t jedną prawidłową odpowiedzią. Może tutaj jest wizazanka która uczy sie w WZSP w Szczecinie? Dziekuję za odpowiedz
__________________
Postawiłam przed soba ciężką poprzeczkę....Nowy ,ważny i wymarzony cel...
Miviki666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-10, 10:34   #4746
evvcia03
Przyczajenie
 
Avatar evvcia03
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: LKS
Wiadomości: 9
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez belladonnaXww Pokaż wiadomość
słyszalam, slyszalam! ja chodzilam do tej szkoly. Egzamin zdało 10 osób! nie jest wcale strasznie, to, że są nauczyciele wymagajacy to nie znaczy ze jest tragedia. To jest szkola państwowa i tam nikt kikogo na sile nie trzyma! w przeciwienstwie do szkoly prywatnej na egzaminie nie ma pracy zbiorowej tylko indywidualna.

---------- Dopisano o 11:07 ---------- Poprzedni post napisano o 11:03 ----------



w medykach uczą osoby, ktore rowniez wykladają w TEBie i mówily nam ze nie mogą tyle wymagac w tebie jak w medykach, bo wtedy wszyscy uciekli by z tamtej szkoly
Z tą tylko różnicą, że jak czegoś nie umiemy-nie wiemy jak zrobić to nam tłumaczą jak krowie za przeproszeniem na miedzy także każdy chce czy nie chce to się nauczy. I tak jesteśmy ostatnim rocznikiem filii teb w Chełmie już więcej nie będzie naboru, bo zostaje zamknięty.
evvcia03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-10, 15:11   #4747
AISAK1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2
Dot.: Technik farmacji -warto?



---------- Dopisano o 11:07 ---------- Poprzedni post napisano o 11:03 ----------



w medykach uczą osoby, ktore rowniez wykladają w TEBie i mówily nam ze nie mogą tyle wymagac w tebie jak w medykach, bo wtedy wszyscy uciekli by z tamtej szkoly[/QUOTE]

masz złe informacje koleżanko nikt z uczacych w medykach nie uczy w Teb- ie.
a to ze szkoła jest panstwowa nie oznacza ze nie mają obowiązku tłumaczenia i wyjasniania niezrozumiałych dla słuchaczy kwestii.
pozatym porazką jest zeby najważniejszy przedmiot jakim jest TPL prowadziły 3 osoby ,każda po swojemu i robi sie niestety paranoja .to nie jest nauka tylko robienie z ludzi wariatów!
a zaznaczam ze przyjmowane sa osoby znacznie starsze niz 19 lat,wiec po co takie przyjmowac a potem udawadniac ze nic nie wiedza co oczywiscie nie jest prawda.nie rozumiem takiego podejscia i postawy.pozatym chodza tam osoby ktore podstawowych zsad matmy nie znaja ;dzielic i mnożyc itp....
AISAK1234 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-11, 08:31   #4748
evvcia03
Przyczajenie
 
Avatar evvcia03
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: LKS
Wiadomości: 9
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez AISAK1234 Pokaż wiadomość

masz złe informacje koleżanko nikt z uczacych w medykach nie uczy w Teb- ie.
Uczą 2 osoby jak chcesz mogę Ci podać przedmioty Mamy dokładnie ten sam materiał. Mowa jest oczywiście o chełmskich medykach i tebach Kiedyś u nas był proceder, że była jedna osoba do wykładu od tplu a druga od pracowni, jednak już nie za naszej kadencji. Zawsze mogło być gorzej
evvcia03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 08:46   #4749
belladonnaXww
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 28
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez AISAK1234 Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 11:07 ---------- Poprzedni post napisano o 11:03 ----------



w medykach uczą osoby, ktore rowniez wykladają w TEBie i mówily nam ze nie mogą tyle wymagac w tebie jak w medykach, bo wtedy wszyscy uciekli by z tamtej szkoly
masz złe informacje koleżanko nikt z uczacych w medykach nie uczy w Teb- ie.
a to ze szkoła jest panstwowa nie oznacza ze nie mają obowiązku tłumaczenia i wyjasniania niezrozumiałych dla słuchaczy kwestii.
pozatym porazką jest zeby najważniejszy przedmiot jakim jest TPL prowadziły 3 osoby ,każda po swojemu i robi sie niestety paranoja .to nie jest nauka tylko robienie z ludzi wariatów!


Ja egzamin zdalam, bez problemów! wszedzie trzeba się uczyc i w Medykach i TEBie. Ja mysle ze ta odwieczna rywalizacja miedzy szkolami jest spowodowana "nadprodukcja" techników farmaceutycznych. Pracę jest trudno znaleźć i wtedy dochodzi do tzw. licytacji która szkoła lepsza. I tak wszytsko wychodzi w praktyce....
Bez sensu obrzucac szkoly błotem. Ja chodzilam do Medyków i wiem jak tam jest a Teb znam tylko z opowieści...
pozdrawiam
belladonnaXww jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 11:04   #4750
Alyssum
Wtajemniczenie
 
Avatar Alyssum
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 830
Dot.: Technik farmacji -warto?

nowe ciekawostki:
heparynę zaliczyli do wykazu A i technik farmaceutyczny nie może już wydawać leków z tym składem. Czyli:
Alcepalan
Cepan
Coaparin
Contratubex
Heparin
Heparinum
Heparizen
Lioton 1000
Lioven max
Savarix

Dodatkowa ustawa : technik farm. na stażu nie może sprzedawać nawet pod okiem opiekuna, wszystkie moje koleżanki co zdały egzamin zostały "wyrzucone" z okienka i sprzątają albo podziękowali za współpracę bo apteka nie chce "zbędnych" osób.

płakać się chce.
__________________

Alyssum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 13:00   #4751
malutka2O
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 32
GG do malutka2O
Dot.: Technik farmacji -warto?

W takim razie powinni skrócić staż, bo czego można się na nim nauczyć to ma być przygotowanie do przyszłej pracy, a ustawa temu zaprzecza mam nadzieję, że ludzie się zbuntują i taki zapis nie przejdzie
malutka2O jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 13:04   #4752
carmen_20
Zadomowienie
 
Avatar carmen_20
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 463
Dot.: Technik farmacji -warto?

A czy ktoś może tu podać linka do tej ustawy ? bo szukam, szukam i znaleźć nie mogę
carmen_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 13:08   #4753
kika14
Zadomowienie
 
Avatar kika14
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 007
Dot.: Technik farmacji -warto?

Nie chce mi się wierzyć, że technik farmacji na stażu nie będzie mógł sprzedawać w okienku nawet pod okiem opiekuna! To jest jakieś chore moim zdaniem! Staż musimy odrobić, a zawsze są jakieś problemy, bo nie bardzo chcą na niego brać osoby. Niedługo ludzie powariują z tymi ich ustawami. Mam nadzieję, że to nie przejdzie.
__________________
kika14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 13:11   #4754
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Technik farmacji -warto?

My rozmawialiśmy z magisterką naszą, mówiła, że jest tak jak było. żaden stażysta, czy technik, czy magister, nie może sprzedawać bez kontroli magistra po stażu. Ale prawo prawem, a realia realiami. Tka nam mówiła, we wtorek.
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 15:12   #4755
memento12
Zakorzenienie
 
Avatar memento12
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 409
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez Alyssum Pokaż wiadomość
nowe ciekawostki:
heparynę zaliczyli do wykazu A i technik farmaceutyczny nie może już wydawać leków z tym składem. Czyli:
Alcepalan
Cepan
Coaparin
Contratubex
Heparin
Heparinum
Heparizen
Lioton 1000
Lioven max
Savarix

Dodatkowa ustawa : technik farm. na stażu nie może sprzedawać nawet pod okiem opiekuna, wszystkie moje koleżanki co zdały egzamin zostały "wyrzucone" z okienka i sprzątają albo podziękowali za współpracę bo apteka nie chce "zbędnych" osób.

płakać się chce.
Gdzie to znalazlas?
__________________
Kontakt
dorota@grajewo.org
memento12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 16:38   #4756
carmen_20
Zadomowienie
 
Avatar carmen_20
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 463
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez memento12 Pokaż wiadomość
Gdzie to znalazlas?
Co chwilę ktoś podaje taką informację, ale wiarygodnego źródła brak - więc na bank to plotka.

Edytowane przez carmen_20
Czas edycji: 2012-01-11 o 17:30
carmen_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 16:59   #4757
Chelsea91
Rozeznanie
 
Avatar Chelsea91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 921
GG do Chelsea91
Dot.: Technik farmacji -warto?

A ja mam pytanie. Skoro zajęcia z angielskiego są dodatkowe to mogę z nich mieć nieklasyfikowanie i 1? Bo byłam tylko 2 razy i poisałam jeden spr. To czy mogę z tego nie zdać? Wycha mi powiedziała na początku roku, że nie trzeba na to chodzić bo to dodatkowe a babka z angielskiego ma "ale" że mnie tyle nie było. Jak to z tym jest??
__________________
Juluś 20.07.11


Kornelia 04.02.2016

Będę powtarzać zawsze: bieda to stan umysłu.
Chelsea91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 18:09   #4758
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Technik farmacji -warto?

u nas nie ma angielskiego
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 18:50   #4759
wampa
Raczkowanie
 
Avatar wampa
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dolina muminków
Wiadomości: 204
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez carmen_20 Pokaż wiadomość
Co chwilę ktoś podaje taką informację, ale wiarygodnego źródła brak - więc na bank to plotka.
lepiej żeby tak było bo technicy na stażu wylecą z aptek z hukiem;/
__________________
...wiosna już dorosła naboje ma w kieszeniach.. ;]
wampa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 20:06   #4760
Alyssum
Wtajemniczenie
 
Avatar Alyssum
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 830
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez carmen_20 Pokaż wiadomość
Co chwilę ktoś podaje taką informację, ale wiarygodnego źródła brak - więc na bank to plotka.
pracuję w aptece jako pomoc apteczna i powiedzieli mi to pracownicy apteki pani techniczka nie mogła sprzedać tej maści.
__________________


Edytowane przez Alyssum
Czas edycji: 2012-01-11 o 20:28
Alyssum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 20:14   #4761
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Technik farmacji -warto?

Od heparyny świat się nie zawali
Gorzej jak to prawda, że technicy stażyści nie będą mogli obsługiwać pacjentów Ja liczę po cichu, że może UP da mi staż , czekam na to aż wyjaśni się kwestia kasy w urzędzie, a tu takie rewelacje
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 20:27   #4762
evvcia03
Przyczajenie
 
Avatar evvcia03
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: LKS
Wiadomości: 9
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez martynusia222 Pokaż wiadomość
Od heparyny świat się nie zawali
Gorzej jak to prawda, że technicy stażyści nie będą mogli obsługiwać pacjentów Ja liczę po cichu, że może UP da mi staż , czekam na to aż wyjaśni się kwestia kasy w urzędzie, a tu takie rewelacje
Wiesz, że staż pracowniczy po dostaniu uprawnień jest inny niż z UP? Przynajmniej tak mi się wydaje, bo jeżeli apteka płaci za staż to "szlifowanie wiedzy" a jeżeli PUP to zdobywanie doświadczenia zawodowego i nabieranie kwalifikacji w ogólnym sensie tego rozumienia. Poprawcie mnie jeżeli się mylę.
evvcia03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 20:41   #4763
wampa
Raczkowanie
 
Avatar wampa
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dolina muminków
Wiadomości: 204
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez Alyssum Pokaż wiadomość
pracuję w aptece jako pomoc apteczna i powiedzieli mi to pracownicy apteki pani techniczka nie mogła sprzedać tej maści.
jak się doczytałam na stronie mojej izby aptekarskiej , ze to co w farmakopei ma się nijak do wydawania, a co do stażu to się nic nie zmieniło jak pisało że technik może wykonywać pomocnicze czynności tak pisze, więc nie ma co panikować
__________________
...wiosna już dorosła naboje ma w kieszeniach.. ;]
wampa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 20:55   #4764
Alyssum
Wtajemniczenie
 
Avatar Alyssum
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 830
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez wampa Pokaż wiadomość
jak się doczytałam na stronie mojej izby aptekarskiej , ze to co w farmakopei ma się nijak do wydawania, a co do stażu to się nic nie zmieniło jak pisało że technik może wykonywać pomocnicze czynności tak pisze, więc nie ma co panikować
ma się nijak ale technik pracujący "na swoim kodzie" i komputerze nie mógł sprzedać preparatu b. silnie działającego mam na myśli tu ten wykaz A- trucizny. Może na kodzie mgr
Chodzą kontrole po aptekach i nikt nie chce ryzykować. Ta heparyna jak jest w tym wykazie to już zaczynają powoli ucinać "co technikowi wydawać wolno."

Ciekawi mnie tylko dlaczego w takim razie moje koleżanki już nie mogą sprzedawać na stażu? czyżby zbędny balast?

Z tego co widzę ta heparyna jest już od 2009 r w FP w A.
__________________


Edytowane przez Alyssum
Czas edycji: 2012-01-11 o 21:00
Alyssum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 21:00   #4765
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez evvcia03 Pokaż wiadomość
Wiesz, że staż pracowniczy po dostaniu uprawnień jest inny niż z UP? Przynajmniej tak mi się wydaje, bo jeżeli apteka płaci za staż to "szlifowanie wiedzy" a jeżeli PUP to zdobywanie doświadczenia zawodowego i nabieranie kwalifikacji w ogólnym sensie tego rozumienia. Poprawcie mnie jeżeli się mylę.
No tak, ale ten staż zamierzam odbywać na stanowisku technika i będę miała program stażu taki sam jak technik któremu płaci apteka. Tylko pierwsze miesiące będą finansowane przez urząd pracy.

edytka8787 zaglądasz do nas czasem ? O ile dobrze kojarzę miałaś staż z urzędu, jak to u Ciebie wyglądało ?
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.

Edytowane przez martynusia222
Czas edycji: 2012-01-11 o 21:03
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 21:03   #4766
Alyssum
Wtajemniczenie
 
Avatar Alyssum
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 830
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez martynusia222 Pokaż wiadomość
Od heparyny świat się nie zawali
Gorzej jak to prawda, że technicy stażyści nie będą mogli obsługiwać pacjentów Ja liczę po cichu, że może UP da mi staż , czekam na to aż wyjaśni się kwestia kasy w urzędzie, a tu takie rewelacje
tak, nie zawali się
ale ja muszę w 100000% dowiedzieć się jak to w końcu z tym stażem bo sorry jak technik ma iść na staż i sprzątać albo gapić się w okno to co to ma być 2 lata robienia to co może sprzątaczka.
__________________

Alyssum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 21:05   #4767
wampa
Raczkowanie
 
Avatar wampa
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dolina muminków
Wiadomości: 204
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez Alyssum Pokaż wiadomość
ma się nijak ale technik pracujący "na swoim kodzie" i komputerze nie mógł sprzedać preparatu b. silnie działającego mam na myśli tu ten wykaz A- trucizny. Może na kodzie mgr
Chodzą kontrole po aptekach i nikt nie chce ryzykować. Ta heparyna jak jest w tym wykazie to już zaczynają powoli ucinać "co technikowi wydawać wolno."

Ciekawi mnie tylko dlaczego w takim razie moje koleżanki już nie mogą sprzedawać na stażu? czyżby zbędny balast?

Z tego co widzę ta heparyna jest już od 2009 r w FP w A.
może ustawiona jest blokada w programie bo o takim czymś też słyszałam u mnie normalnie wszystko wydaja oprócz recepty na narkotyki bo to musi mgr, a co do sprzedawania to tu się rozchodzi o to czy kierownik podał ich dane w tych całych umowach z NFZ w związku z nowa ustawą czy nie, bo inaczej nfz może im zakwestionować refundacje recepty (tego też się doczytałam)
__________________
...wiosna już dorosła naboje ma w kieszeniach.. ;]
wampa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 21:07   #4768
Alyssum
Wtajemniczenie
 
Avatar Alyssum
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 830
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez evvcia03 Pokaż wiadomość
Wiesz, że staż pracowniczy po dostaniu uprawnień jest inny niż z UP? Przynajmniej tak mi się wydaje, bo jeżeli apteka płaci za staż to "szlifowanie wiedzy" a jeżeli PUP to zdobywanie doświadczenia zawodowego i nabieranie kwalifikacji w ogólnym sensie tego rozumienia. Poprawcie mnie jeżeli się mylę.
obojętnie czy staż szukasz przez UP czy samemu , jest taki sam

Wampa Ty to obyta jesteś w tych klockach
__________________


Edytowane przez Alyssum
Czas edycji: 2012-01-11 o 21:12
Alyssum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 21:13   #4769
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: Technik farmacji -warto?

Dziewczyny dajcie spokój, myślicie że ktoś tak przestrzega w aptekach przepisów? To jest tylko teoria,a praktyka wygląda całkiem inaczej. Chyba,że się spodziewa kontroli,wtedy wszystko na tip top
U mnie jest mgr-kierowniczka + 2 techniczki na stażu. Kierowniczkę widzimy jakieś 3 razy w tygodniu po 5 godzin.
Inna znajoma apteka zatrudniła mgr jako kierownika bo musiała. Laska pojawia się w aptece 2-3 razy w miesiącu.
Przepisy przepisami,a życie życiem.
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 21:18   #4770
Alyssum
Wtajemniczenie
 
Avatar Alyssum
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 830
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez moooniaaaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny dajcie spokój, myślicie że ktoś tak przestrzega w aptekach przepisów? To jest tylko teoria,a praktyka wygląda całkiem inaczej. Chyba,że się spodziewa kontroli,wtedy wszystko na tip top
U mnie jest mgr-kierowniczka + 2 techniczki na stażu. Kierowniczkę widzimy jakieś 3 razy w tygodniu po 5 godzin.
Inna znajoma apteka zatrudniła mgr jako kierownika bo musiała. Laska pojawia się w aptece 2-3 razy w miesiącu.
Przepisy przepisami,a życie życiem.
No tak wiele rzeczy a aptece robi się nieprzepisowo ale niektórych rzeczy trzeba się trzymać i lepiej sprzedać coś z wykazu A,N na kodzie magistra żeby kłopotu sobie nie narobić
__________________

Alyssum jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:10.