Normalne Odżywianie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-07, 10:27   #1
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna

Normalne Odżywianie


Dzień dobry.
Zakładam ten wątek głównie dla dziewczyn, które odzyskały już zdrowie fizyczne [waga w normie, okres jest, takie tam], a teraz po trudach Przytycia nie bardzo wiedzą, jak jeść, żeby nie wpaść w kolejną obsesję i żeby na nowo nie zacząć przejmować się każdą dodatkową kalorią.
no dobra, przechodzę do meritum:

NORMALNE ODŻYWIANIE SIĘ TO:
* jedzenie conajmniej trzech posiłków dziennie z ewentualnymi przekąskami między posiłkami, zależnie od apetytu [czyli nie że oczekuję z zegarkiem w ręku na 11:47, bo o 8:47 zjadłam śniadanie i teraz MUSZĘ coś zjeść, żeby metabolizm nie siadł nawet jeżeli akurat na śniadanie zjadłam więcej niż zwykle, bo ledwo zwlokłam się z łóżka głodna jak stado wilków, i teraz nie czuję potrzeby jedzenia]
*spożywanie bardzo różnorodnych pokarmów jako składników zrównoważonej i elastycznej diety [wiadomo. z naciskiem na 'elastycznej', czyli kiedy akurat nie mam w lodówce serka wiejskiego na kolację, którą jem białkową, nie lecę do sklepu mimo, że wieje, leje, jest -10stopni, bo równie dobrze mogę zjeść coś innego ;-) ]
* jedzenie, gdy się ma na to ochotę, większej ilości pokarmów których smak sprawia nam przyjemność [to chyba też jasne; nie ma że planuję że zjem 50gramów orzeszków w miodzie, a każde 10gramów więcej jest jednym wielkim wyrzutem sumienia, który zagłusza całą przyjemność z konsumpcji:P]
*spożywanie przy niektórych okazjach większej ilości pożywienia niż wydaje się to potrzebne [imieniny, urodziny, impreza, kino...]
* spożywanie przy niektórych okazjach mniejszej ilości pokarmu, niż to potrzebne [zdarza się i w tę drugą stronę]
*możliwość dostosowania sposobu jedzenia do sytuacji tak, aby nie zaburzało ono pracy, nauki ani życia towarzyskiego i na odwrót [nie wyjdę z wami o 17 tylko ew. o 17:30 bo o 17 muszę zjeść obiad...hmmm]
*jedzenie lub niejedzenie w sytuacjach związanych ze złymi emocjami (przygnębienie, napięcie, złość, strach) [a więc jak czasami pocieszymy się ciastkiem, bo chłopak nas rzucił, to wcale nie znaczy, że jesteśmy zagrożone zaburzeniami odżywiania, bądź ich nawrotem]
*spożywanie posiłków poza domem w towarzystwie w podobny sposób jak to czyni grupa [wiadomo ;-)]
*spożywanie od czasu do czasu szybkiego jedzenia poza domem jeśli ma się na to ochotę
*uświadomienie sobie, że jedzenie nie jest najważniejszą rzeczą w życiu, ale jest istotne dla zdrowia i dobrego samopoczucia fizycznego i psychicznego [jedzenie jest środkiem do życia a nie jego celem. ]
*zdolność do przygotowywania posiłku dla siebie i innych bez odczuwania związanego z tym niepokoju
*uświadomienie sobie, że wielkość posiłków musi być dostosowana do różnych sytuacji
* nie wpadanie w panikę, jeżeli przy szczególnej okazji, mimo braku apetytu/ochoty na dany produkt, jest się zmuszonym do zjedzenia go [na przykład u rodziców chłopaka, ktorzy zaprosili mnie na obiad w celach poznawczych i teraz wpychają we mnie trzeci kawałek babki.]

**

Z tego, co wiem, osoby cierpiące na bulimię/kompulsywne objadanie się/[anoreksję w zasadzie też, z epizodami objadania się] wielokrotnie odżywiają się delikatnie rzecz ujmując tragicznie, a potem dziwią się, że oo kurczę, znów miały napad, dlaczego? Trzeba nauczyć się słuchać swojego organizmu: jem, kiedy jestem głodna i to, na co mam ochotę. Niejedzenie mimo odczuwania głodu, z nadzieją, że może uda się schudnąć, w przypadku osób wychodzących z ed lub zmagających się z napadami żarłoczności jest zgubne i najczęściej przynosi efekt odwrotny do zamierzonego, tj. napad.

Jeśli chodzi o planowanie posiłków, zdania są podzielone, ale generalnie dla psychiki nie jest ono korzystne, gdyż prowadzi do "zegarkowej" obsesji lub dalszym skupianiu się na posiłkach i stawianiu ich w centrum życia. U osób z niskim bmi, które stąpają po niepewnym gruncie i nie są w stanie zaufać sobie całkowicie, planowanie bywa konieczne, bo jego brak może skończyć się niejedzeniem, "bo przecież nie byłam głodna" i dlaszym oszukiwaniem siebie. Poza tym chore wielokrotnie mają zaburzone ośrodki głodu i sytości, przez co percepcja uczucia głodu może zanikać; wtedy należy jeść mimo, że wydaje się, że 500 kcal na dzień spokojnie wystarczy, żeby się najeść .

Jeżeli na pytanie "co zjadłaś wczoraj?" potrafisz wymienić z dokładnością do jednego produktu skład każdego posiłku, to znaczy, że ...powinnaś zająć się czymś, co nie ma żadnego związku z chorobą i odżywianiem. B)

uwaga, uwaga jedzenie jest też źródłem przyjemności, a więc nie ma niczego złego ani świadczącego o zaburzonym myśleniu, w czekaniu z utęsknieniem na niedzielny obiad czy ciasto, które zjesz u cioci na imieninach. :P no, chyba, że czekanie na kolejny posiłek wypełnia cały Twój czas i staje się sposobem na życie.

anything else? normalne odżywianie nie wyklucza zdrowego odżywiania. Zdrowe odżywianie [ale nie dieta redukcyjna], które nakłada na Ciebie miliard zakazów i nakazów [a Ty czujesz wewnętrzny obowiazek stosowania się do nich], nie jest zdrowym odżywianiem a kolejną szkodliwą obsesją, która kłóci się z wyznacznikami (bo to nie zasady) normalnego odżywiania.

jakieś pytania?
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 10:34   #2
Papillon
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 637
Dot.: Normalne Odżywianie

Dziękuję Ci za tego posta.

Masz rację
Papillon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 10:43   #3
Megha
Raczkowanie
 
Avatar Megha
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 111
Dot.: Normalne Odżywianie

Iza,
przeczytałam i czytam często Twoje wypowiedzi. Zawsze wydawało mi się, że nie mam problemu z jedzeniem (a pewnie mam, bo w ciągu roku roztyłam się do 80kg, a teraz uporyczywie ...i znowu je zrzucam).
Czasem jakieś dziwne "coś" stuka mi w szybkę, bo niby tylko się odchudzam, ale CAŁY MÓJ DZIEŃ WYPEŁNIA JEDZENIE, PLANOWANIE GO, SPOŻYWANIE I PRZYGOTOWYWANIE (zakupy, gotowanie, itd.)...

Ja już nie umiem zjeść ciasta nawet jak mam na nie ochotę.
Ukochana kawa stała się dla mnie napojem zakazanym, bo piłam tylko słodzoną i z mleczkiem skondensowanym. No a cukier to samo zło...

Czasem czuję, że zaczynam wariować...na punkcie jedzenia.
Na razie chyba nie grozi mi niejedzenie...
Powtarzam sobie, że odżywiam się zdrowo, że jest ok, ale ostatnio nawet straciłam apetyt.

Co radzisz?
Czy gruba osoba (taka jak ja) może mieć zaburzenia odżywiania się?
Proszę tylko...nie śmiej się z moich pytań...
__________________
80kg-79-78-77-76-75-74-73-72-71kg-70-69-68-67-66-65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55

Edytowane przez Megha
Czas edycji: 2009-09-07 o 10:44
Megha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 10:50   #4
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Normalne Odżywianie

Cytat:
Napisane przez Papillon Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci za tego posta.

Masz rację
nie ma za co cieszę się, jeśli pomogłam.

Cytat:
Napisane przez Megha Pokaż wiadomość
Iza,
przeczytałam i czytam często Twoje wypowiedzi. Zawsze wydawało mi się, że nie mam problemu z jedzeniem (a pewnie mam, bo w ciągu roku roztyłam się do 80kg, a teraz uporyczywie ...i znowu je zrzucam).
Czasem jakieś dziwne "coś" stuka mi w szybkę, bo niby tylko się odchudzam, ale CAŁY MÓJ DZIEŃ WYPEŁNIA JEDZENIE, PLANOWANIE GO, SPOŻYWANIE I PRZYGOTOWYWANIE (zakupy, gotowanie, itd.)...

Ja już nie umiem zjeść ciasta nawet jak mam na nie ochotę.
Ukochana kawa stała się dla mnie napojem zakazanym, bo piłam tylko słodzoną i z mleczkiem skondensowanym. No a cukier to samo zło...

Czasem czuję, że zaczynam wariować...na punkcie jedzenia.
Na razie chyba nie grozi mi niejedzenie...
Powtarzam sobie, że odżywiam się zdrowo, że jest ok, ale ostatnio nawet straciłam apetyt.

Co radzisz?
Czy gruba osoba (taka jak ja) może mieć zaburzenia odżywiania się?
jakoś mi tak ten przymiotnik 'gruba' bardzo negatywnie zabrzmiał.
ale ed może mieć każdy. bo to nie tylko niejedzenie, ale też obsesja na punkcie odżywiania się. Jeżeli spycha inne, istotne kwestie na drugi [a potem trzeci, czwarty itd.] plan i wypełnia [ono i otoczka czyli planowanie, czekanie na nie...] całe życie i myślenie, to sygnał ostrzegawczy, że trzeba coś zmienić. Może częściej wychodź z domu ze znajomymi? zajmij się tym, co lubisz robić, albo zrób coś zupełnie nowego?
myślenie o jedzeniu jako o czymś złym, też świadczy o zaburzonym pojmowaniu odżywiania. jedzenie to środek do życia. nawet na diecie głupio mieć kawałek ciasta za "złooo" jeżeli czujesz, że dieta wymyka Ci się spod kontroli, to znak, że trzeba coś zmienić i wyluzować. a jeżeli już nie dasz rady wyluzować i wyrwać się z tej spirali, może pomyśl o psychologu? niefajnie tracić każdą chwilę na zastanawianie się, co zjeść i dlaczego lepiej to, niż coś innego.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 11:33   #5
Megha
Raczkowanie
 
Avatar Megha
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 111
Dot.: Normalne Odżywianie

Dzięki za odpowiedź.

Spróbuję coś ze sobą zrobić, bo odchudzanie i ćwiczenia zdominowały całe moje życie i wolny czas.
Kiedyś wolałam rozrywki intelektualne, a teraz tylko ten fitness i fitness nic więcej mnie nie interesuje...

Że też ja się musiałam tak zapuścić, żeby teraz się odchudzać?

Pozdrawiam Wszystkie użytkowniczki na diecie!
__________________
80kg-79-78-77-76-75-74-73-72-71kg-70-69-68-67-66-65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55
Megha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 12:28   #6
Papillon
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 637
Dot.: Normalne Odżywianie


Ja ogólnie myślałam przez jakiś czas,że zdrowo się odżywiam...wmawiałam to sobie w wakacje nie wychodziłam z domu przed 14,bo musiałam zjeść obiad ,do koleżanki brałam kanapki,bo o 17 musiałam zjeść podwieczorek (to było niegrzeczne :/ ;]) i praktycznie codziennie jadłam to samo...efekt-przytyłam ;] zdałam sobie z tego sprawę kilka tygodni temu i zaczęłam jeść więcej,znowu miałam kompulsy i nienawidziłam siebie...od kilku dni jadłam bardzo mało dzisiaj chciałam skończyć na kisielu i 2 jabłkach....cieszę się,że przeczytałam Twojego posta Iza,naprawdę dziękuję.Uświadomiłaś mi,że nie chcę znowu powtarzać tego samego co rok temu.
Papillon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 14:00   #7
aoii
Rozeznanie
 
Avatar aoii
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 594
Dot.: Normalne Odżywianie

dziękuje bardzo wydrukuje i powiesze sobie nad łóżkiem
__________________
'Uważaj czego pragniesz, bo nawet jeśli to zdobędziesz i tak okaże się, że chciałeś czegoś innego.'
Alex Kava
aoii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-07, 14:31   #8
Papillon
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 637
Dot.: Normalne Odżywianie

Cytat:
Napisane przez aoii Pokaż wiadomość
dziękuje bardzo wydrukuje i powiesze sobie nad łóżkiem
Ja już to zrobiłam
Papillon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 16:02   #9
olgicula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Gdańsk / Heidelberg
Wiadomości: 259
Dot.: Normalne Odżywianie

Podpisuje sie rekami i nogami... Chociaz sie do tego nie stosuje- a nawet robie na odwrót. I trace znajomych...
olgicula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 17:48   #10
isabella3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 262
Dot.: Normalne Odżywianie

__________________
"Nie śniło jej się nawet, że życie może nieść tyle bólu, chociaż fizycznie nic człowiekowi nie dolega"

Stephen King
isabella3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 18:08   #11
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Normalne Odżywianie

[QUOTE=iza_wiosenna;141165 13]nie ma za co cieszę się, jeśli pomogłam.



QUOTE]
jak zawsze

mam te ksiazke..ale tam tak nie przemawia do mnie jak z twoimi komentarzami :d
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-07, 19:15   #12
stoookroootkaaa
Raczkowanie
 
Avatar stoookroootkaaa
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wroc. ;)
Wiadomości: 162
GG do stoookroootkaaa
Dot.: Normalne Odżywianie

Wielki szacun, Izuś!
stoookroootkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 19:51   #13
agueda
Raczkowanie
 
Avatar agueda
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 319
Dot.: Normalne Odżywianie

Iza dzięki Nie wklejam wprawdzie jadłospisów na NCJ, bo leciałyby karne, ale regularnie je czytam i naprawdę zazdroszczę i podziwiam niektóre dziewczyny za to, że potrafią i próbują wyjść z ed. Ja już chyba nie mam siły. Wmawiam sobie, że zdrowieje, bo jem w miarę regularnie i się nie głodzę, czyli, że to już nie anoreksja. Ale z drugiej strony stanowi to 90% mojego życia i odnośnie tego co napisałaś o serku wiejskim, to tak, ja właśnie należę do tych co pobiegną choćby w środku nocy jeśli mi ich zbraknie... Czuję, że najlepszy okres mojego życia tj. liceum i studia, przecieka mi przez palce...
Dobra sorry za ten wywód, ale tak mi się smutno zrobiło czytając ten wątek i uświadamiając sobie, jak bardzo jestem nieszczęśliwa.
agueda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 20:10   #14
ysska1991
Raczkowanie
 
Avatar ysska1991
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 361
Dot.: Normalne Odżywianie

Bradzo dobry post.
Zmusza do myslenia...i napewno nie jest to zadna bzdura...
ja rowniez zdalam sobie z tego sprawe ze psuje sobie mlodosc...
ale mam nadzieje ze nie jest zapozno aby powiedziec STOP i wyjsc z bagna zachowujac swoja wage
Zycze wszystkim pozostalym powodzenia we wspolnej walce z ed!
__________________
CIASTKO - minuta w ustach, godzina w żołądku,całe życie w biodrach Twój wybór
ysska1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 21:04   #15
Delli
Zakorzenienie
 
Avatar Delli
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 4 401
Dot.: Normalne Odżywianie

Kolejny raz to czytam i zdaje sobie sprawe jak ciagle siebie oszukuje. Wmawiam sobie, że jest lepiej a tak naprawdę się cofam. Ze skrajności w skrajność. I choć sił brak to będę walczyć! O siebie. O zdrowie. O życie.
I nie napisze nic nowego - DZIĘKUJE Iza Nawet nie wiesz, jak było to potrzebne
Delli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 21:42   #16
en20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 7
Dot.: Normalne Odżywianie

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
mam te ksiazke..ale tam tak nie przemawia do mnie jak z twoimi komentarzami :d
a jaka to książka?
en20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 21:50   #17
Sherrie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 774
Dot.: Normalne Odżywianie

ja bym jeszcze dodala brak liczenia kalorii w kazdym posilku i czytanie etykiet produktow (a wlasciwie jego brak) ;]
Sherrie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 22:49   #18
plameczka
Wtajemniczenie
 
Avatar plameczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 589
Dot.: Normalne Odżywianie

bardzo fajny post Iza



przydaloby sie jeszcze cos z cyklu: `Jak powstrzymac napad - 100% skutecznosci za kazdym razem!`
__________________

plameczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 23:21   #19
123dzemdzemona22
Zadomowienie
 
Avatar 123dzemdzemona22
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 993
GG do 123dzemdzemona22
Dot.: Normalne Odżywianie

Cytat:
Napisane przez agueda Pokaż wiadomość
Iza dzięki Nie wklejam wprawdzie jadłospisów na NCJ, bo leciałyby karne, ale regularnie je czytam i naprawdę zazdroszczę i podziwiam niektóre dziewczyny za to, że potrafią i próbują wyjść z ed.
dokładnie aa po co mają lecieć

Izka ! masz mistrza u mnie

Mart(yn)o przykleiłaś?
__________________
pani pasztetowa
123dzemdzemona22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-08, 00:00   #20
Fankaus5olga
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 139
Dot.: Normalne Odżywianie

Świetna robota
__________________
Time of my life...
She's like the wind
Man in the mirror

M.J & P.S forever in my heart
Fankaus5olga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 07:38   #21
MalaLejdi
Zadomowienie
 
Avatar MalaLejdi
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 863
Dot.: Normalne Odżywianie

Izuś jesteś wielka i niezastąpiona- wielkie brawa i ukłony dla ciebie
Wszystko napisane tak w prosty sposób i a do tego dokładnie zinterpretowane

Ja już pokonałam "prawie" swoją chorobe, ale jednak jakiś uraz w głowie pozostał typu, że musze za 5 minut podwieczorek zjeść bo jest 16.55, planowanie jedzenia, unikania różnych rzeczy itd....
Ale dam rade i to też zwalcze bo wierze w siebie i dam rade
MalaLejdi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 09:06   #22
Ejli
Zadomowienie
 
Avatar Ejli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 842
Dot.: Normalne Odżywianie

Zebrałaś razem chyba wszystko, co ważne, super!
Btw nie wklejam jadłospisów na NCJ bo... właśnie uważam że to nie jest zdrowe; takie skrupulatne rejestrowanie posiłków. W każdym razie nie naturalne. Kiedyś myślałam: "O, dzisiaj ładnie wszystko zapisałam, regularne posiłki, pamiętam co i w jakiej kolejności, wrzucę na wizaż" . Często wstaję po 10, rzadko jadam 5 posiłków, bo każdy posiłek u mnie trwa długo. I co? I nic .

Dziewczyny, czytajcie i wbijajcie sobie do główek !
__________________
Ogrody opuściły swoje drzewa

I'm going slightly mad
Ejli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 10:00   #23
vana
Raczkowanie
 
Avatar vana
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: your mind.
Wiadomości: 278
GG do vana
Dot.: Normalne Odżywianie

brawo! od siebie dodałabym jeszcze brak ważenia każdego produktu (choć sama nigdy tego nie robiłam, bo nie mam wagi kuchennej, ale to wyszło mi tylko na dobre ) i przypomnienie, że aktywność fizyczna przy diecie to tylko dodatek, a nie jej podstawa (czyt. katowanie się ćwiczeniami)

Ty nasz geniuszu
__________________
we are the sound.
we do belong.
my life is free now, my life is clear.
walczę!
vana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 14:20   #24
Nataleczkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 18
Dot.: Normalne Odżywianie

Ja również dziękuje
Świetna robota!!!

tylko żeby to było takie proste...
Nataleczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 16:32   #25
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Normalne Odżywianie

Cytat:
Napisane przez agueda Pokaż wiadomość
Iza dzięki Nie wklejam wprawdzie jadłospisów na NCJ, bo leciałyby karne, ale regularnie je czytam i naprawdę zazdroszczę i podziwiam niektóre dziewczyny za to, że potrafią i próbują wyjść z ed. Ja już chyba nie mam siły. Wmawiam sobie, że zdrowieje, bo jem w miarę regularnie i się nie głodzę, czyli, że to już nie anoreksja. Ale z drugiej strony stanowi to 90% mojego życia i odnośnie tego co napisałaś o serku wiejskim, to tak, ja właśnie należę do tych co pobiegną choćby w środku nocy jeśli mi ich zbraknie... Czuję, że najlepszy okres mojego życia tj. liceum i studia, przecieka mi przez palce...
Dobra sorry za ten wywód, ale tak mi się smutno zrobiło czytając ten wątek i uświadamiając sobie, jak bardzo jestem nieszczęśliwa.
Cytat:
Kolejny raz to czytam i zdaje sobie sprawe jak ciagle siebie oszukuje. Wmawiam sobie, że jest lepiej a tak naprawdę się cofam. Ze skrajności w skrajność. I choć sił brak to będę walczyć! O siebie. O zdrowie. O życie.
I nie napisze nic nowego - DZIĘKUJE Iza Nawet nie wiesz, jak było to potrzebne
jakbym pisala o sobie..
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 19:42   #26
allexa
Raczkowanie
 
Avatar allexa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 40
Dot.: Normalne Odżywianie

Brawa dla Autorki !

Nie pozostaje nic innego niż sukcesywne wprowadzanie zmian w życie..
Lecz nie 'na hura', a stopniowo.

Powodzenia, Moje Drogie !
allexa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 19:49   #27
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Normalne Odżywianie

Dziewczyny, dzięęęękuję Wam za tak miłe słowa, zwłaszcza, że powoli traciłam poczucie sensu mojej moderatorskiej pracy.

co do zmian w podejściu do jedzenia, wg mnie usilne staranie się, by jedzenie wyglądało normalnie, też do niczego nie prowadzi - tylko do dalszego skupiania się na objawach. jeśli objawy nie chcą ustąpić, trudno, niech sobie będą, ale my nie poddajemy się im biernie, ale, tak jak kiedyś pisałam, dzwonimy do koleżanki, idziemy na zakupy, na spacer, po książkę. wtedy myśli jakoś tak się same przekierują na sprawy niezwiązane z ed. a nawet jeżeli kilka razy się nie uda i perspektywa układania jadłospisu na kolejny miesiąc wyda się nam bardziej interesująca bądź istotniejsza od słuchania muzyki i nie odnajdziemy w sobie tyle siły, by mimo wszystko wyrwać się ze swojego chorego świata - trudno. mamy prawo do porażek i nie możemy sobie narzucać doskonałości w każdej dziedzinie życia, w końcu perfekcjonizm niejedną z nas doprowadził do miejsca, w którym właśnie stoi. ;-)

[aha, mam nadzieję, że nikt nie zapomniał o terapii?]
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 08:13   #28
isabella3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 262
Dot.: Normalne Odżywianie

ja nie zapomniałam o terapii, bo zostane na nią za kilka dni zapisana, do pani psycholog ;]
__________________
"Nie śniło jej się nawet, że życie może nieść tyle bólu, chociaż fizycznie nic człowiekowi nie dolega"

Stephen King
isabella3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 16:12   #29
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: Normalne Odżywianie

Świetny wątek i muszę szczerze przyznać się do tego, że większość z tego robię odwrotnie Strasznie ciężko mi przestawić się na "normalność", bo mam wrażenie, że wtedy przytyję.. Ale jakoś powolutku jest trochę lepiej.. A może tylko mi się wydaje.
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 21:27   #30
upgirl
Zadomowienie
 
Avatar upgirl
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 440
Dot.: Normalne Odżywianie

Izuś szacun... dzięki za uświadomienie.
__________________

upgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-22 18:00:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:46.