Jak i gdzie szukać pracy (portale, ogłoszenia itp.) ? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-23, 13:54   #61
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Gdzie szukacie pracy?

Cytat:
Napisane przez paulinkaaa52 Pokaż wiadomość
Tak, to też jest super pomysł Tylko ja zajmuje się marketingiem, więc w zasadzie mogę w każdej firmie pracować i tak to się robi, że tego jest za dużo...
Ale nie w każdej będziesz to samo zarabiała.
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-23, 15:31   #62
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Gdzie szukacie pracy?

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-23, 18:28   #63
_balance
Raczkowanie
 
Avatar _balance
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 324
Dot.: Gdzie szukacie pracy?

Ja swoją pracę znalazłam na pracuj.pl
_balance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 08:54   #64
201702031224
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 1 178
Dot.: Gdzie szukacie pracy?

LinkedIn, GoldenLine
201702031224 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 17:44   #65
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Gdzie szukacie pracy?

Pierwszą znalazłam w Biurze Karier mojej uczelni.
Drugą na pracuj.pl. Sprawdzałam też NoFluffJobs i jeszcze jakąś jedną mała stronę.
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-06, 21:57   #66
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Gdzie i jak szukać pracy w mojej sytuacji

Hej😊
W okresie sierpień-wrzesień będę musiała zmienić pracę. Mam 26 lat, pracowałam rok na stażu jako pracownik administracyjny ale to była moja pierwsza praca i byłam w praktyce bardziej pomocą biurową. Następnie pracowałam tylko trzy miesiące jako specjalista do spraw handlu i musiałam mieć kontakt z klientem zagranicznym mailowo i czasem telefonicznie, oraz wyszukiwać oferty na zakup lub sprzedaż towaru w internecie i orientować się na temat produktów, którymi się zajmowałam. Praca ogólnie bardzo fajna, ale cała firma była bardzo „nie halo” i nic z tego nie wyszło. Byłam też na krótkim stażu w spedycji, bardziej jako pomocnica i obserwator, ale sama specyfika pracy mi się podobała. Od czterech lat pracuję w jednej firmie jako sekretarka/asystentka i zajmuję się sprawami administracyjnymi firmy, trochę księgowością, kontakt z klientem, dbanie o wyposażenie firmy i o grafik pracy szefowej, dokumentację klientów itp. –pracy sporo ale w sumie żadne wielkie rzeczy.
Skończyłam stosunki międzynarodowe(licencjat) i jesienią będę bronić mgr z ekonomii, dodam, że nie są to żadne wyższe szkoły prywatne w pcimiu dolnym, tylko uniwersytety o ile to ma w ogóle znaczenie.
Angielski znam na poziomie upper intermediate, niemiecki- podstawy podstaw, ale mogę szybko się doszkolić. Prawo jazdy nie mam.
Nie za bardzo lubię pracę w zamkniętym pokoiku, gdzie nie ma kontaktu z ludźmi. Nie jestem dusza towarzystwa, mówcą itd., jestem bardziej nieśmiała, ale ogólnie lepiej się czuję w kontakcie z ludźmi, gdzie praca nie jest jednostajna, gdzie mogę dużo „załatwiać”, poznawać nowych rzeczy. Raczej szybko się dostosowuję do środowiska i szybko się uczę.

Studia wybrałam jakie wybrałam, żadnym specjalistą mnie nie zrobiły, ale ogólnie jestem zadowolona. Nigdy nie chciałam się kształcić w konkretnym zawodzie, chciałam zostawić sobie możliwości rozwoju w praktyce i w praktyce dalej się uczyć, szukać swojej drogi. Tak już mam. Nie wiem czy to dobrze, czy źle i gdzie mnie to zaprowadzi, ale obecnie muszę znaleźć coś nowego, coś gdzie będę miała szansę na rozwój. Dotychczasowe moje zajęcia mi się podobały ale nigdy nie miałam szansy na pełny rozwój.

Biorąc pod uwagę moją obecną sytuację, w co byście polecały teraz celować? Gdzie najlepiej aplikować, na jakie stanowiska, czym się kierować? Zupełnie wypadłam z obiegu jeśli chodzi o szukanie pracy. Powinnam już zacząć robić nowe cv i aplikować jak najwięcej, ale tak długo siedziałam w jednej małej firmie w małym miasteczku, że trochę strach mnie obleciał, czy ja w ogóle się nie porywam z motyka na słońce i czy mam cokolwiek do zaoferowania...
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-09, 13:54   #67
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Gdzie i jak szukać pracy w mojej sytuacji

Pracy jest teraz dużo więc bez obaw (większy problem to ciekawe zarobki ale o wymaganiach finansowych nic nie piszesz). Po twoich doświadczeniach to wachlarz możliwości masz szeroki. możesz aplikować zarówno do obsługi klienta, sprzedaży, zakupów, administracji czy księgowości - bo wszystkiego po trochu liznęłaś. Przygotuj sobie cv, przeglądaj aktualne oferty pracy, czytaj zakres obowiązków bo nazwy stanowisk mogą brzmieć nieciekawie i jak ci się coś spodoba to aplikuj
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-08-09, 15:31   #68
wrzochal11
Przyczajenie
 
Avatar wrzochal11
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 14
Dot.: Gdzie i jak szukać pracy w mojej sytuacji

Każdy ma inne upodobania, każdemu co innego się podoba. Najważniejsze żeby tą pracę chociaż trochę lubić. Osobiście to zawsze bardzo męczyłem się w typowej etatowej pracy. Dlatego postanowiłem kiedyś to odrzucić i samodzielnie stworzyć sobie zajęcie zarobkowe.

Wiem, to trudniejsza droga, ale ja nie mogłem znieść tego niewolnictwa za jakie uznaje pracę na etacie i dziś tą drogę każdemu polecam. Jednak pragnę przypomnieć, że rozwój w dziedzinie finansów (jak i w każdej innej) to przede wszystkim praca nad sobą.

Prosta zasada, jak coś Ci się nie podoba to to zmień, a nie narzekasz.

Cóż.. tak naprawdę to REALNE umiejętności (nie mylić z jakimiś papierkami po studiach), są wyznacznikiem tego czy ktoś nam ze chce za coś zapłacić i ile. Jeśli nie potrafimy nic, to wiadomo że się zgodzimy na byle co.. Jak potrafimy dużo (REALNYCH UMIEJĘTNOŚCI! przypomnę), to praca i dla nas się znajdzie. Bo na rynku zapotrzebowanie na fachowców jest zawsze.

Gdzie i jak szukać pracy? Jeśli coś naprawdę potrafisz, to droga już jest dużo prostsza. Polecam jakieś różne spotkania branżowe, choć nawet samodzielnie można wstawić gdzieś ogłoszenia dodając na nich co potrafisz, dobre są np. portale społecznościowe.

..a jak nie potrafimy zbyt wiele, to polecam zacząć uczyć się tego co sie do zarabiania faktycznie może przydać i dopiero wtedy szukać tej wymarzonej pracy.
Chociaż ja polecam jeszcze inną drogą, ale o tym wspomniałem wcześniej
wrzochal11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-14, 10:00   #69
lemontree2017
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2
Dot.: Gdzie i jak szukać pracy w mojej sytuacji

Pracę zawsze warto zmieniać, przecież nie możesz przez 8 godzin dziennie robić czegoś, co Cię unieszczęśliwia, nie? To totalnie depresyjne. A jeżeli boisz się o płynność finansową pomiędzy zrezygowaniem ze starej pracy, a znalezieniem nowej, jest dużo opcji na zarabianie kasy online, np. rynek kryptowalut. Jesteś po ekonomii, to szybko wszystko ogarniesz. Ja współpracuję z Rockwall investments i sobie chwalę, a dodam że nie jestem żadnym wielkim inwestorem, wpłacam małe kwoty, bo więcej nie mam (na razie )
lemontree2017 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-14, 12:08   #70
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Gdzie i jak szukać pracy w mojej sytuacji

Mam zamiar przenieść się z mojego miasteczka do Wrocławia i na początek preferowałabym prace w administracji biurowej, czyli coś co robię od początku, czułabym się pewniej. Pracownik administracyjny/sekretarka/ asystentka to najlepiej by mi podeszło na teraz. Mam zamiar wynająć pokój jednoosobowy gdzieś do 900 zł, więc no chciałabym znaleźć pracę, gdzie miałabym przynajmniej 2000zł a rękę. U mnie mam niewiele mniej, a żeby się utrzymać w dużym mieście to 2000 netto by było ok na początek. Na samym początku mogłabym dojeżdżać jeszcze, gdzieś przez miesiąc, a potem chciałbym się już przeprowadzić.
Myślicie, że te 2000 tys na rękę to za duże wymaganie? Studia mam, angielski znam komunikatywnie, niemiecki mogę na szybko podszkolić, że ewentualnie dogadam się przy jakiejś tam wstępnej rozmowie, więc mogę uznać, że na poziomie podstawowym znam. Ponadto doświadczenie w tego typu pracy jakieś tam mam.

W przyszłości chciałabym zrobić podyplomówkę, która zebrałaby do kupy moje studia, plus angielski, interesowałaby mnie praca, gdzie miałabym kontakt z środowiskiem międzynarodowym, szkolić się w tym zakresie, ale to już kwestie na dalszą przyszłość. Najpierw muszę ogarnąć takie początkowe sprawy na teraz. Wybaczcie, ze nieskładne pisze, ale spieszę się akurat

Edytowane przez Aredhel125
Czas edycji: 2017-08-14 o 12:11
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-14, 19:47   #71
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Gdzie i jak szukać pracy w mojej sytuacji

myślę, że 2 tys Netto to nie są jakieś wielkie mecyje i nieosiągalne kwoty, zwłaszcza że jak trąbią mamy w końcu rynek pracownika. Powodzenia więc!!
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-01, 17:43   #72
TakaAnitka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 7
Dot.: Gdzie i jak szukać pracy w mojej sytuacji

Doświadczenie masz jako takie więc nie powinnaś mieć problemu ze znalezieniem pracy. Wiesz, na pytanie "w co celować?" raczej ciężko będzie odpowiedzieć, bo to Ty musisz wiedzieć co chcesz robić. Jeśli sądzisz, że wypadłaś z obiegu to może spróbuj poszukać pracy przez agencję. W ofertach pracy MostWanted widziałam sporo ogłoszeń na stanowisko asystentki, konsultanta, handlowca. Coś wybierzesz Zawsze warto wysłać CV na kilka ofert. Ja przez nich znalazłam pracę tak więc możesz śmiało próbować. Moim zdaniem, jeśli długo nie szukałaś pracy to warto dać sobie pomóc specjalistom od rynku pracy.
TakaAnitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-01, 16:50   #73
Pedi21454
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2
Portale ogłoszeniowe

Witam
Znacie jakiś dobry portal ogłoszeniowy gdzie znajdują się oferty pracy? Będę wdzięczna, jeśli coś polecicie. Z góry dziękuję.
Pedi21454 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-01, 18:30   #74
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Portale ogłoszeniowe

Ale jakie oferty pracy? Z jakiej branży? W niektórych branżach wystarczą takie ogólnopolskie portale typu pracuj.pl czy infopraca, ale niektórych zawodów próżno tam szukać i trzeba raczej przeglądać portale branżowe.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-01 19:30:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:31.