Wspomagacze diety- aplikacje, fitness plannery, gadżety - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-04, 13:11   #1
MagdaOm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 2
Smile

Wspomagacze diety- aplikacje, fitness plannery, gadżety


Witajcie,

obserwuję forum od długiego czasu, kibicuję wielu dziewczynom w ich dążeniu do celu, zazdroszczę wyników
Postanowiłam się przyłączyć i zabrać za siebie na poważnie, a nadbagaż jest mega konkretny.

Mam do Was pytanie, co Wam ułatwia trzymanie się na właściwych torach prócz wsparcia grupy tutaj na forum?
Czy korzystacie z efektami z aplikacji w stylu Endomondo lub książek typu dziennik Ewy Chodakowskiej? Używacie Myfitnespall albo jakiegoś fitness plannera?
Może używacie papierowych dzienników np jak BabaBook.pl albo drukujecie kartki dziennika z sieci dostępne za free?
A może Vitalia to dobry kierunek?

Możliwości jest wiele, co Wam pomaga, podzielcie się

I jeszcze ćwiczenia, wiadome, że z dużym nadbagażem trzeba ostrożnie, bo stawy raz, a dwa jak człek przyzwyczajony tylko do siedzenia to zrazić się może dawkę zbyt dużą aplikując. Możecie polecić np na YT jakieś zestawy ćwiczeń, które stosowałyście na początku?

Dzięki piękne za odpowiedzi
MagdaOm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-06, 21:29   #2
huliax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 130
Dot.: Wspomagacze diety- aplikacje, fitness plannery, gadżety

Stosowałam MyFitnessPal przez około 2 miesiące, fajna aplikacja, ale bilans kaloryczny to nie wszystko. Jeśli dorzucasz do tego dobrze zbilansowaną dietę to ma sens. Kiedyś potrafiłam zjeść 500kcal dziennie ale np dużą ilość cukru, teraz jem więcej kalorii ale zdrowiej. Do MFP wróciłam 2 dni temu To co najbardziej mi się podoba i co najbardziej motywuje to to że pokazuje ci się ile kg już zrzuciłaś. Ma też dużo produktów i fajnie możesz zmieniać zapotrzebowania na makro i mikroskładniki. Zdecydowanie polecam
huliax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 08:25   #3
Jak_nie_my_to_kto
Raczkowanie
 
Avatar Jak_nie_my_to_kto
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 193
Dot.: Wspomagacze diety- aplikacje, fitness plannery, gadżety

Jesli chodzi o aplikacje to FitaTu, zapisuje co zjadlam, wiec wiem, ze ile dostarczylam bialka, wegli itd. Zaczynalam od skalpela Chodakowskiej i Mel B, ale bardzo polecam Kaeire Lashe - nie wiem czy dobrze napisalam, ma 10minutowe filmiki jak Mel B, ale energii 10x wiecej niz ona, geba az sie cieszy przy cwiczeniach, to cos w stylu Tiffany boczki, ale naprawde rewelacja A ja obecnie cwicze z Kayla Itsines
__________________
Jeśli chcesz wyglądać jak kotka, najpierw musisz spocić się jak świnia


Jak_nie_my_to_kto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-17, 13:08   #4
Sabasza
Rozeznanie
 
Avatar Sabasza
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 552
Dot.: Wspomagacze diety- aplikacje, fitness plannery, gadżety

Ja rowniez uzywam MyFitnessPal. Swietnie pomaga kontrolowac co sie je, jakie mamy makra, zrozumiec czego jest za duzo, czego za malo. Baza produktow ogromna, mozna wrzucac swoje posilki i przepisy co jest super, jesli np. gotuje sie wieksza ilosc i potem je ja porcjami.

Duzo dobrych opinii slyszalam tez o Fitatu, ale nie zdecydowalam sie na te aplikacje bo brakowalo jej wersji web. A ja czesto wpisuje dane z poziomu przegladarki, nie tylko aplikacji.

W te czy wewte uwazam, ze te aplikacje czy dzienniki prowadzone w innej formie bardzo pomagaja zrozumiec co sie je i wychwycic gdzie popelnie sie bledy. Znam osoby, ktore twierdzily, ze 'wcale nie jedza duzo slodyczy' (wszyscy to znamy) i dopiero gdy zaczely uczciwie uzywac MFP to chwycily sie za glowe
Sabasza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-24, 11:20   #5
nofcknway
Przyczajenie
 
Avatar nofcknway
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 2
Dot.: Wspomagacze diety- aplikacje, fitness plannery, gadżety

Hejka! Ja używam BabaBooka i właśnie zaczynam już mój trzeci. Jakoś tak jak mam coś napisane ręcznie i mogę sobie dopisywać, sama coś wklejać itd. to bardzo na mnie działa no i prześliczny design mają te BabaBooki jakbyście chciały dziewczyny to na moim fanpejdżu na fejsie: Córka Trenera będzie dziś do wygrania BabaBook, można spróbować. Ale nie sponsorują mnie jak coś! od zawsze bezinteresownie chwalę tę książeczkę i którejś z czytelniczek też chętnie zasponsoruję
nofcknway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-24 12:20:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:22.