Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II - Strona 165 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-11-21, 08:31   #4921
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość


Tłuste jest masło shea i myślę,że Ci pomoże.Ja mam problem z rączkami.Przychodzi okres jesienno-zimowy i skóra dłoni wysuszona na maksa,aż boli i potrafi pękać.Jedynie shea mnie ratuje.Nie lubię go używać,bo smrodziak niesamowity i ta jego tłustość-krem nivea przy nim to ekspresowo się wchłaniaJednak shea pomaga mi i Ninie i jego wady są nieważne.
jest tłuste jest ale nawet w miarę się wchłania
tylko pozostawia tłustą warstewkę więc używam tylko na noc

zapach, trochę poczułam bo ostatnio jak pisałam że nie ma zapachu to miałam katar
także zapach ma ale mimo wszystko mnie osobiście nie przeszkadza chociaż wybitnie piękny na pewno nie jest
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 08:44   #4922
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
No,ja to mam bardziej starą po prostu
Ale i tak nakładałabym na jakieś serum czy coś takiego... Nie ma ani ani żółci czy różu???
Starą to będziesz mieć
Wiesz, tak na te moje -2,0 w soczewkach to żadnych wybijających sie domieszek nie ma (może minimalnie róż, ale to tak naprawde minimalnie i widze to tylko w pudełku, bo na ręku juz nie ). Małgosia ja wybierając podkłady wklejałam zdjęcie różnych podkładów lavery na płatku kosmetycznym - był tam też podkład naturado. Nie wiem czy uda mi sie znaleźć, ale poszukam, bo to dawno temu było......
Kolor bardzo ładnie wtapia się w koloryt twarzy
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 08:57   #4923
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Nawet nie wiem komu i na co chcę odpowiedzieć
Zrobiłam sobie mieszankę do OCM z oliwki hipp i olejku rycynowego, kupiłam nową oliwkę i ten szampon Hipp z konikiem. W rossmanie widziałam te nową markę NONI CARE, mają certyfikat BDIH, widziałam krem do mycia twarzy 40 plus i dwa kremy z tej serii, no i kremik 30 plus z filtrem na dzień i maseczki. Skuszę się na maseczki, żeby sprawdzić czy fajne i dumam poważnie nad dniem darmowej dostawy, bo coś chcę
A no i olejek Nigella jest cudowny, dziękuję Agus
Czy mogę na niego smarować kremem na noc?
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 09:02   #4924
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Naturado fajny - mam kolor sable, taki typowy beżyk. Jak dla mnie właściwości pielęgnujące ma w zupełności wystarczające, nie używam z nim żadnego kremu. Wieczorem paszcza przyjemnie gładka i nie sucha ani ściągnieta, widać, że podkład jej służy Małgosia Ty masz chyba bardziej suchą skórę, więc nie wiem jak by u Ciebie było.... Skład ma bardzo fajny

Ujednolica ładnie krycie takie średnie-słabsze. Coś tam kryje, ale bez przesady natomiast ujednolica fajnie bardzo. Jedyne co mi przeszkadza, że sie po nim świecę, ale przypudruję sie trochę i nie ma problemu. Zauważyłam też, że po wchłonięciu zostawia taka delikatną, jakbytroszkę klejącą powłoczkę - nie jest to drażniące i akurat fajne, bo puder się fajnie na niej trzyma



...
Brzmisz bardzo zachęcająco
Alve odpuszczam w takim razie.Kurcze no nie wiem co robićCzy brać logone czy naturado czy może tonujący puder Hauschki
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 09:22   #4925
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
O jakoś mi on umknął a jak z kryciem tego podkładu? Może zapchać?
Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Dziękuje Ci bardzoW ogóle na niego uwagi nie zwróciłam,bo logona jakoś mi nie podeszłaA jak z kryciem?wyrównuje ładnie koloryt?
Ja też bym nie zwróciła uwagi na ten podkład, gdybym nie miała okazji zobaczyć w sklepie całej kolorówki Logony, która wygląda naprawdę nieźle. Mają praktycznie wszystkie kosmetyki kolorowe i to wygląda jak tradycyjna kolorówka. Są podkłady płynne, pudry sypkie, cienie prasowane, kredki, konturówki, pomadki, błyszczyki Byłam zaskoczona, bo nie sądziłam, że Logona ma taki bogaty wybór. Nabyłam błyszczyki, a w prezencie dostałam sporo próbek podkładów, stąd znam kolory. Kryje dobrze (to typowy podkład, a nie krem koloryzujący), jest dość wydajny, jednej próbki nie zużyłam na jeden raz, bo byłaby maska. Mnie nie zapchał, nic złego się nie działo.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 09:32   #4926
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Nawet nie wiem komu i na co chcę odpowiedzieć
Zrobiłam sobie mieszankę do OCM z oliwki hipp i olejku rycynowego, kupiłam nową oliwkę i ten szampon Hipp z konikiem. W rossmanie widziałam te nową markę NONI CARE, mają certyfikat BDIH, widziałam krem do mycia twarzy 40 plus i dwa kremy z tej serii, no i kremik 30 plus z filtrem na dzień i maseczki. Skuszę się na maseczki, żeby sprawdzić czy fajne i dumam poważnie nad dniem darmowej dostawy, bo coś chcę
A no i olejek Nigella jest cudowny, dziękuję Agus
Czy mogę na niego smarować kremem na noc?
Możesz, ale po co?
Noni care cos przegapiłam????? Pierwsze słyszę.... Lecę popatrzeć
Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Brzmisz bardzo zachęcająco
Alve odpuszczam w takim razie.Kurcze no nie wiem co robićCzy brać logone czy naturado czy może tonujący puder Hauschki
Weź wszystko

Małgosia - znalazłam (ale co sie naszukałam ) tutaj na jednym płatku lavera 1 i 2 i podkład naturado. Mniej różowy niz lavera 2 i mniej żółty niż lavera 1
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 09:35   #4927
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Możesz, ale po co?
Noni care cos przegapiłam????? Pierwsze słyszę.... Lecę popatrzeć
Bo budzę się ze ściągniętą buzią czasami.. jednak ogrzewanie robi swoje i taki olej to dla mnie za mało niestety..Ale na skórę działa super!

Noni Care to to nowa marka dostępna w Rossmanie. Widziałam w sąsiednim mieście póki co, ale poszperam też u mnie. Ceny bardzo przyjazne
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-21, 09:47   #4928
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

znacie może jakiś kupon rabatowy do sklepu Kosmetyki Natury?
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 09:49   #4929
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Bo budzę się ze ściągniętą buzią czasami.. jednak ogrzewanie robi swoje i taki olej to dla mnie za mało niestety..Ale na skórę działa super!

Noni Care to to nowa marka dostępna w Rossmanie. Widziałam w sąsiednim mieście póki co, ale poszperam też u mnie. Ceny bardzo przyjazne
Aaaa.. przegapiłam noni
to może sobie mieszaj na łapce krem z olejem? Bo krem nałożyć na olej to chyba ciężko będzie - przynajmniej ja mam takie wrażenie u mnie krem nie wchłonąłby sie absolutnie na wczesniej nałożony olej chyba, ze tylko tak ogólnie napisałaś o nakładaniu kremu na olej a miałas na myśli własnie mieszanie
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 10:13   #4930
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Ja też bym nie zwróciła uwagi na ten podkład, gdybym nie miała okazji zobaczyć w sklepie całej kolorówki Logony, która wygląda naprawdę nieźle. Mają praktycznie wszystkie kosmetyki kolorowe i to wygląda jak tradycyjna kolorówka. Są podkłady płynne, pudry sypkie, cienie prasowane, kredki, konturówki, pomadki, błyszczyki Byłam zaskoczona, bo nie sądziłam, że Logona ma taki bogaty wybór. Nabyłam błyszczyki, a w prezencie dostałam sporo próbek podkładów, stąd znam kolory. Kryje dobrze (to typowy podkład, a nie krem koloryzujący), jest dość wydajny, jednej próbki nie zużyłam na jeden raz, bo byłaby maska. Mnie nie zapchał, nic złego się nie działo.
Dzięki za pomoc.Dzisiaj przejrzałam kolorówke logony i te ich róże pięknie wyglądają

Ja odebrałam właśnie krem Hauschki z pigwy
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 10:30   #4931
neroza
Zadomowienie
 
Avatar neroza
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 385
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

dziewczynki

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Dzięki za pomoc.Dzisiaj przejrzałam kolorówke logony i te ich róże pięknie wyglądają

Ja odebrałam właśnie krem Hauschki z pigwy
Daj koniecznie znać jak ten krem z pigwy, jestem bardzo ciekawa
------------------------------------------------------------------------
Nie wiem czy oglądałyście wczoraj Co Za Tydzień, było tam o książce Reni Jusis. Eko mama? Zielona mama? nie pamiętam jakoś tak się nazywa no i tam jest właśnie odnośnie naturalnej pielęgnacji dzieci i nie tylko, ale też o tym jak zrobić samemu ekologiczne środki do czyszczenia domu i to mnie zainteresowało, może być całkiem fajnie. Czytałyście może coś na ten temat?
__________________

Edytowane przez neroza
Czas edycji: 2011-11-21 o 11:47
neroza jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-21, 10:34   #4932
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez neroza Pokaż wiadomość
dziewczynki


Daj koniecznie znać jak ten krem z pigwy, jestem bardzo ciekawa
Dam
On niby na dzień,ale ja go sobie na noc ciapne dzisiaj,bo potrzebuje czegoś cięższego.

Tylko nie ma nigdzie informacji ile on ważny jest po otwarciu
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 10:36   #4933
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Nawet nie wiem komu i na co chcę odpowiedzieć
Zrobiłam sobie mieszankę do OCM z oliwki hipp i olejku rycynowego, kupiłam nową oliwkę i ten szampon Hipp z konikiem. W rossmanie widziałam te nową markę NONI CARE, mają certyfikat BDIH, widziałam krem do mycia twarzy 40 plus i dwa kremy z tej serii, no i kremik 30 plus z filtrem na dzień i maseczki. Skuszę się na maseczki, żeby sprawdzić czy fajne i dumam poważnie nad dniem darmowej dostawy, bo coś chcę
A no i olejek Nigella jest cudowny, dziękuję Agus
Czy mogę na niego smarować kremem na noc?
Też je zauważyłam, wzięłam maseczkę oczyszczającą na próbę - wczoraj nałożyłam pierwszy raz. Baaardzo ładnie pachnie, dobrze oczyszcza ale nie ściąga i nie przesusza cery. Jest dość wydajna, bo dużo mi zostało z tej jednej saszetki.
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 11:53   #4934
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Aaaa.. przegapiłam noni
to może sobie mieszaj na łapce krem z olejem? Bo krem nałożyć na olej to chyba ciężko będzie - przynajmniej ja mam takie wrażenie u mnie krem nie wchłonąłby sie absolutnie na wczesniej nałożony olej chyba, ze tylko tak ogólnie napisałaś o nakładaniu kremu na olej a miałas na myśli własnie mieszanie
Wiesz chyba będę eksperymentowała nakładałam już krem na sam olej, taki wchłonięty lekko i nakładałam również na olej położony na mokrą twarz. I wszystko było ok Ale pomieszać też spróbuję, a co
Cytat:
Napisane przez fuksjaa Pokaż wiadomość
Też je zauważyłam, wzięłam maseczkę oczyszczającą na próbę - wczoraj nałożyłam pierwszy raz. Baaardzo ładnie pachnie, dobrze oczyszcza ale nie ściąga i nie przesusza cery. Jest dość wydajna, bo dużo mi zostało z tej jednej saszetki.
Ooo właśnie maseczka oczyszczająca mnie interesowała i na odżywcza też I taniutkie są bo jakoś.. 2,99? Dzięki za opinię
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 12:01   #4935
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Ooo właśnie maseczka oczyszczająca mnie interesowała i na odżywcza też I taniutkie są bo jakoś.. 2,99? Dzięki za opinię
Kosztują właśnie 2,99zł.
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 12:11   #4936
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość

Małgosia - znalazłam (ale co sie naszukałam ) tutaj na jednym płatku lavera 1 i 2 i podkład naturado. Mniej różowy niz lavera 2 i mniej żółty niż lavera 1

Dzięki Dobra Kobieto - trzeba będzie o nim pomyśleć w najbliższej przyszłości...

---------- Dopisano o 13:11 ---------- Poprzedni post napisano o 13:09 ----------

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Czy mogę na niego smarować kremem na noc?
Ja na noc nakładam olejek różany lub jojoba lub arganowy i na to obowiązkowo krem ale krem zwykły,nawilżający,nie jakiś tam wypasiony 40+ czy coś
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 12:13   #4937
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Wiesz chyba będę eksperymentowała nakładałam już krem na sam olej, taki wchłonięty lekko i nakładałam również na olej położony na mokrą twarz. I wszystko było ok Ale pomieszać też spróbuję, a co

Ooo właśnie maseczka oczyszczająca mnie interesowała i na odżywcza też I taniutkie są bo jakoś.. 2,99? Dzięki za opinię
Mówisz,że i odżywcza jest?To może sobie taką kupię.Tylko muszę zobaczyć jak wygląda,bo inaczej jak w rosie będę szukała nieznanego to z ochroniarzem na karku
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 12:50   #4938
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

w rossie coś nowego? dzięki!

ja natomiast znalazłam nowe manufaktury mydlarskie - tutaj przystępne ceny i jest mydło lniane: http://malamydlarnia.blogspot.com/. Są na all i mojeciuchy.pl.
I tutaj w stylu glamour http://soapbakery.blogspot.com/

btw wszystkie wyszukane przeze mnie nowe marki wklejam na wątku o nowościach na naturagora.pl
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 13:30   #4939
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Wiesz chyba będę eksperymentowała nakładałam już krem na sam olej, taki wchłonięty lekko i nakładałam również na olej położony na mokrą twarz. I wszystko było ok Ale pomieszać też spróbuję, a co
Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Ja na noc nakładam olejek różany lub jojoba lub arganowy i na to obowiązkowo krem ale krem zwykły,nawilżający,nie jakiś tam wypasiony 40+ czy coś
A to mamy podobne cery bo ja też nakładam na olej krem , podobnie zresztą na serum Renew .
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-21, 13:34   #4940
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez neroza Pokaż wiadomość
dziewczynki


Daj koniecznie znać jak ten krem z pigwy, jestem bardzo ciekawa
------------------------------------------------------------------------
Nie wiem czy oglądałyście wczoraj Co Za Tydzień, było tam o książce Reni Jusis. Eko mama? Zielona mama? nie pamiętam jakoś tak się nazywa no i tam jest właśnie odnośnie naturalnej pielęgnacji dzieci i nie tylko, ale też o tym jak zrobić samemu ekologiczne środki do czyszczenia domu i to mnie zainteresowało, może być całkiem fajnie. Czytałyście może coś na ten temat?
Książka ma tytuł "Poradnik dla zielonych rodziców" Przeglądałam ją bardzo uważnie w empiku ostatnio - bardzo ciekawa. Każdy rozdział ma formę wywiadu z ekspertem: jest o naturalnym porodzie, karmieniu piersią, chustowaniu, zabawkach, żywieniu dziecka, wegetarianizmie, no i o kosmetykach naturalnych - ale ameryki nie odkrywają Piszą z przykładami o zastępowaniu kosmetyków dla dziecka i mamy olejami, zasypki do pupy skrobią, peelingu solą i różne takie tam (niczego nowego się nie dowiedziałam) i podają listę szkodliwych substancji za Różańskim
[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;30621636]Dziewczyny, znacie jakiś płyn lub żel, który daje obfitą pianę? Odkąd przeszłam na pielęgnację naturalną brakuje mi tego luksusu zanurzenia się w wanie pełnej ciepłej wody i piany.[/QUOTE]
To chyba nieosiągalne w naturalsach te wszystkie pieniące się substancje to syntetyki
Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
to teraz ja mam pytanie, bo może przeoczyłam. Kupowałaś kiedyś glinkę białą i z patchouli z logony? recenzowałaś ją może gdzieś? jak nie, to może napisałabyś czy warto którąś kupić?
Jeszcze nie otworzyłam żadnej z nich - cierpię na masakryczny przesusz i boję się jeszcze dokładać glinek
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 13:39   #4941
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
A to mamy podobne cery bo ja też nakładam na olej krem , podobnie zresztą na serum Renew .
Grażko ja po wakacjach nie miałam kremu i na samym oleju leciałam + do tego mydło z glinką do mycia twarzy i taaaki przesusz miałam
Ale szczerze,to ja na Renev nie daję kremu... a przynajmniej nie dawałam,bo ostatni przed wakacjami skończyłam,teraz jak skończę z peelingami to wchodzę z retinolem w formie Renev serum właśnie Uwielbiam go
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 13:51   #4942
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez neroza Pokaż wiadomość
dziewczynki


Daj koniecznie znać jak ten krem z pigwy, jestem bardzo ciekawa
------------------------------------------------------------------------
Nie wiem czy oglądałyście wczoraj Co Za Tydzień, było tam o książce Reni Jusis. Eko mama? Zielona mama? nie pamiętam jakoś tak się nazywa no i tam jest właśnie odnośnie naturalnej pielęgnacji dzieci i nie tylko, ale też o tym jak zrobić samemu ekologiczne środki do czyszczenia domu i to mnie zainteresowało, może być całkiem fajnie. Czytałyście może coś na ten temat?
Tej Pani nie znoszę jako"eko mama",ale słyszałam zapowiedzi książki.Może wyciszę swoją niechęć do autorki i kupię tę książkę,bo wydaje się być bardzo ciekawa

---------- Dopisano o 14:51 ---------- Poprzedni post napisano o 14:45 ----------

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Książka ma tytuł "Poradnik dla zielonych rodziców" Przeglądałam ją bardzo uważnie w empiku ostatnio - bardzo ciekawa. Każdy rozdział ma formę wywiadu z ekspertem: jest o naturalnym porodzie, karmieniu piersią, chustowaniu, zabawkach, żywieniu dziecka, wegetarianizmie, no i o kosmetykach naturalnych - ale ameryki nie odkrywają Piszą z przykładami o zastępowaniu kosmetyków dla dziecka i mamy olejami, zasypki do pupy skrobią, peelingu solą i różne takie tam (niczego nowego się nie dowiedziałam) i podają listę szkodliwych substancji za Różańskim

To chyba nieosiągalne w naturalsach te wszystkie pieniące się substancje to syntetyki

Jeszcze nie otworzyłam żadnej z nich - cierpię na masakryczny przesusz i boję się jeszcze dokładać glinek
Czyli jednak jej nie kupięBo z tego co opisałaś to ameryki nie odkryli
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 13:57   #4943
Aneczka:}
Raczkowanie
 
Avatar Aneczka:}
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Woj. podkarpackie
Wiadomości: 75
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Ja dostałam ostatnio żel pod prysznic i mleczko do ciała firmy Ma Provence
Bez parabenów, super pachną, zel fajnie się pieni- (mam zapach kwiat mimozy), mleczko do ciała (zapach kwiat pomarańczy) pachnie naprawdę cudownie! Fajnie nawilża skórę, jest po nim milsza, zapach utrzymuje się calutki dzień i jest prześliczny! taki słodki, ale cierpkawy jak zapewnia producent
Uwielbiam nim pachnieć
Polecam wypróbować, bo to miła , zdrowa uczta dla naszych ciał i zmysłow
[IMG]file:///C:/Documents%20and%20Setting s/Test/Pulpit/ml.jpg[/IMG]
[IMG]file:///C:/Documents%20and%20Setting s/Test/Pulpit/ml.jpg[/IMG]
__________________
Ania
Aneczka:} jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 14:04   #4944
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Książka ma tytuł "Poradnik dla zielonych rodziców" Przeglądałam ją bardzo uważnie w empiku ostatnio - bardzo ciekawa. Każdy rozdział ma formę wywiadu z ekspertem: jest o naturalnym porodzie, karmieniu piersią, chustowaniu, zabawkach, żywieniu dziecka, wegetarianizmie, no i o kosmetykach naturalnych - ale ameryki nie odkrywają Piszą z przykładami o zastępowaniu kosmetyków dla dziecka i mamy olejami, zasypki do pupy skrobią, peelingu solą i różne takie tam (niczego nowego się nie dowiedziałam) i podają listę szkodliwych substancji za Różańskim

To chyba nieosiągalne w naturalsach te wszystkie pieniące się substancje to syntetyki

Jeszcze nie otworzyłam żadnej z nich - cierpię na masakryczny przesusz i boję się jeszcze dokładać glinek
Też byłam zainteresowana tą książką, ale nie wiem czy coś nowego z niej wyczytam. Reni Jusis bywała w czwartki w DzieńDobryTVN. Początkowo było to ciekawe, teraz już się tematy powtarzają. Poza tym na swojej stronie ma dużo artykułów. Myślę, że książka będzie podsumowaniem programów i artkułów. Teraz mam też Was
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 14:06   #4945
magnesita
Zadomowienie
 
Avatar magnesita
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 660
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez kakulinka Pokaż wiadomość
Kupiłam Crystal z granatem w kulce i dziś pierwszy raz testowałam, bo siedziałam sama w domu. Jak miała bym zacząć śmierdzieć to lepiej jak nikt by nie poczuł i jestem zachwycona. Tak fenomenalnie to nic na mnie nie działało. Ale jestem Wam wdzięczna że mnie namówiłyście Zdenkuję moją Nivee i jestem zachwycona że nawet w tej płaszczyźnie będę naturalna. Jeszce tylko do past do zębów muszę się przekonać.
Ja mam crystal ale z zieloną herbatą i to mój ulubieniec
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Możesz, ale po co?
Noni care cos przegapiłam????? Pierwsze słyszę.... Lecę popatrzeć
Też pierwszy raz słyszę jakoś nie spotkałam się z tą marką ale jak poszukam to może znajdę skoro tak maseczki zachwalacie


cameroon Kochana jednak zrezygnowałam z zielonego kremu MF bo gayenka mówiła że ją zapchał a ja w tej chwili przechodzę kurację kwasem i muszę używać delikatnych produktów z możliwie jak najmniejszym prawdopodobieństwem zapychania. Ale bardzo Ci dziękuję za chęci
__________________
Radości życia rodzinnego,są najpiękniejsze na świecie, a radość, jakiej rodzice doświadczają na widok swych dzieci, jest najświętsza.
Johann Heinrich Pestalozzi

Spełniona w związku.Szczęśliwa w życiu.
magnesita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 14:20   #4946
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Caameroon wymazałam ręke różami, ale zanim zrobiłam zdjęcia to było juz ciemno i do d... wyszły - wszystkie odcienie wyglądały tak samo. Spróbuję jeszcze raz, tylko kurcze te weekendy sa beznadziejnie krótkie
zielony mf dorwałam zupełnie przypadkiem. Ja mam jeszcze jedno zielone masło , teraz zaczęłam żółte a żelazny zapas zielonego czeka grzecznie.
A powiedz - testowałaś próbki odkładów naturalnych? Jak wrażenia?
Co do marznących paluszków i objawów o których piszesz - u mojej Małej badania potwierdziły zespół Reynalda. To jest jakas anomalia w budowie końcówek naczyń krwionośnych własnie dłoniach i stopach dobrali jej leki (takie na rozrzedzenie krwi) i jest dużo lepiej. Może pogadaj z lekarzem o badaniu w tym kierunku (kapilaroskopia). Sprawdzić nie zaszkodzi
Z nienaturalnych podkładów to ja tylko revlona używałam (colorstay, mineralny w musie i mineralny sypki - takie mineralne z nazwy bardziej..... nie mam pojęcia, czy one zapychające mogą byc...
Dziękuje Ci Kochana za to ogromne poświęcenie z różami Faktycznie te weekendy trwają za krótko, mogliby coś z tym zrobić.
Zazdroszcze zapasu zielonego masełka MF Ja mam już tylko zapas czerwonych.

Tak, tak testowałam próbeczki Naturado to jest taki raczej delikatny kremik tonujący, niestety za brzydka jestem jeszcze do niego więc nie testowałam go tak wciągu całego dnia ale spodobała mi się Alva bo ładnie kryję, fajnie i łatwo się rozprowadza, nie robi smug Kolorek był za ciemny jak dla mnie więc też niestety nie mogłam go wypróbować na dłuższą metę Byłam nim własnie zainteresowana ale zobaczyłam, że ma glicerynę na 2 miejscu w składzie więc mógłby mnie zapchać ale jeśli ktoś nie ma problemu z glicerynom to jest bardzo fajny Jeszcze raz dziękuje

Masz rację Anula. Co prawda dermatolog-fachowiec stwierdziła u mnie ten zespół w 30 sekund po zobaczeniu moich paluszków, no ale go stwierdziła. Nie mam takich objawów jak pisze w wikipedii () tylko te bąbelki w zimie (więc nie wiem czy to już się łapie), kazała smarować i natłuszczać i przepisała raz jakieś tabletki które miały mi usprawnić krążenie żeby to zeszło a dalej profilaktyka. Nie wiedziałam, że ten zespół można potwierdzić jakimiś badaniami. A jakie Twoja Córcia zażywa leki? Na stałe czy tylko okresowo? A te objawy ma tylko zimą czy cały rok?
Dzieki Właśnie sobie przypomniałam, że miałam kiedyś colorstaya i raczej krzywdy mi nie robił

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Witaj w końcu
Dziękuje w imieniu Ninki

Mierzą tam

Tłuste jest masło shea i myślę,że Ci pomoże.Ja mam problem z rączkami.Przychodzi okres jesienno-zimowy i skóra dłoni wysuszona na maksa,aż boli i potrafi pękać.Jedynie shea mnie ratuje.Nie lubię go używać,bo smrodziak niesamowity i ta jego tłustość-krem nivea przy nim to ekspresowo się wchłaniaJednak shea pomaga mi i Ninie i jego wady są nieważne.

Super, że tam mierzą.. to się wybiore Dzięki. A znasz może jeszcze jakieś inne firmy?

serio, nivea przy nim to pikuś? Hehe zniechęcona, zwłaszcza zapachem i tak go kupie, czego się nie robi dla zdrowia Pośmierdziochuje trochę i może się przyzwyczaje Bardzo się ciesze, że Wam pomaga, to najważniejsze!

Cytat:
Napisane przez T'ai Pokaż wiadomość
jest tłuste jest ale nawet w miarę się wchłania
tylko pozostawia tłustą warstewkę więc używam tylko na noc

zapach, trochę poczułam bo ostatnio jak pisałam że nie ma zapachu to miałam katar
także zapach ma ale mimo wszystko mnie osobiście nie przeszkadza chociaż wybitnie piękny na pewno nie jest
A już miałam nadzieję, że jednak są egzemplarze nie pachnące Dam rade Dzięki za opinię.

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Ja też bym nie zwróciła uwagi na ten podkład, gdybym nie miała okazji zobaczyć w sklepie całej kolorówki Logony, która wygląda naprawdę nieźle. Mają praktycznie wszystkie kosmetyki kolorowe i to wygląda jak tradycyjna kolorówka. Są podkłady płynne, pudry sypkie, cienie prasowane, kredki, konturówki, pomadki, błyszczyki Byłam zaskoczona, bo nie sądziłam, że Logona ma taki bogaty wybór. Nabyłam błyszczyki, a w prezencie dostałam sporo próbek podkładów, stąd znam kolory. Kryje dobrze (to typowy podkład, a nie krem koloryzujący), jest dość wydajny, jednej próbki nie zużyłam na jeden raz, bo byłaby maska. Mnie nie zapchał, nic złego się nie działo.
Dziękuje Ci bardzo za opinie. A jak u nich z kolorami? Są jakieś beże czy żółcie czy tradycyjnie wszystkie wpadają w róż? Można by było go łączyć z filtrem czy są jakieś przeciwwskazania składowe? (bo ja jak zwykle nie wiem )

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Wiesz chyba będę eksperymentowała nakładałam już krem na sam olej, taki wchłonięty lekko i nakładałam również na olej położony na mokrą twarz. I wszystko było ok Ale pomieszać też spróbuję, a co
A mi akurat mieszanie oleju z kremem nie pasowało. Idealnie było jak nakładałam najpierw olej (czekałam aż się wchłonie lub też nie) i potem krem.

Dziewczyny a mieszałyście kiedyś Vatike z innym olejem? Bo ja ostatnie zmieszałam ją z olejem rycynowym i miałam fee włosy.
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 14:24   #4947
magnesita
Zadomowienie
 
Avatar magnesita
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 660
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość

Dziewczyny a mieszałyście kiedyś Vatike z innym olejem? Bo ja ostatnie zmieszałam ją z olejem rycynowym i miałam fee włosy.
Ja praktycznie zawsze mieszam oleje rycynowy dla niektórych jest za ciężki i kładą go na same końcówki
__________________
Radości życia rodzinnego,są najpiękniejsze na świecie, a radość, jakiej rodzice doświadczają na widok swych dzieci, jest najświętsza.
Johann Heinrich Pestalozzi

Spełniona w związku.Szczęśliwa w życiu.
magnesita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 14:25   #4948
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
Ja mam crystal ale z zieloną herbatą i to mój ulubieniec
Jejku mój też! Mam wrażenie, że może troszkę działa na pocenie się, a może ja na starość już się mniej pocę Najważniejsze, że nie śmierdzę
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 14:27   #4949
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
Jcameroon Kochana jednak zrezygnowałam z zielonego kremu MF bo gayenka mówiła że ją zapchał a ja w tej chwili przechodzę kurację kwasem i muszę używać delikatnych produktów z możliwie jak najmniejszym prawdopodobieństwem zapychania. Ale bardzo Ci dziękuję za chęci
Rozumiem W razie czego służe pomocą I trzymam mocno kciuki za wspaniałe efekty po kwasach

---------- Dopisano o 16:27 ---------- Poprzedni post napisano o 16:26 ----------

Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
Ja praktycznie zawsze mieszam oleje rycynowy dla niektórych jest za ciężki i kładą go na same końcówki
Ja też zawsze robie sobie mieszankę olejową na włoski (z olejem rycynowym też) tylko ta mi nie wyszła, myślałam, że może dlatego, że Vatika już jest mieszanką olejów
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 14:32   #4950
kijanka89
Raczkowanie
 
Avatar kijanka89
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 255
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Poszalałaś
Gdzie kupiłaś olej migdałowy?
Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Czy na Twoim kremie Alterra widać skład po angielsku? Bo jak byłam w Rossmanie to tam widoczny był tylko skład po niemiecku a angielski był chyba zaklejony
olej migdałowy to kupiłam w sklepie zielarskim. tylko nie wiem czy on jest rafinowany czy nie. kotwilko ty pewnie wiesz bo miałaś taki sam.
rzeczywiście skład po angielsku jest zaklejony.
kijanka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:17.