Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze! - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-09, 19:23   #721
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Erato, Agnieska, Vendi, Guia... z Waszych wypowiedzi wnioskuje, ze skoro juz mam ten Effaclar to nie mam z niego rezygnowac. Faktem jest, ze stosuje go niecaly tydzien a juz mam mniej wagrow i krostek podskornych. Skora wyglada lepiej, ale pory nadal mam ogrooomne

Czyli co? Kupic Activ C, a nie Redermic. A Diacneal calkowicie odstawic az do jesieni.
Tyle zrozumialam


A co do filtrow... jejku dzis pierwszy raz wzielam miarke i jestem zalamana. Nie da sie na twarz nalozyc 2 ml. Mialam ogromnie tlusta warstwe, klejaca, a jeszcze mi zostalo tego kremu. Zalamac sie mozna. No a jak nalozylam na to puder, to juz calkiem klapa
No trudno, jakos sie musze przyzwyczaic. Albo wlasciwie moj maz sie musi przyzwyczaic
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-09, 19:26   #722
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Weronisia
Erato, Agnieska, Vendi, Guia... z Waszych wypowiedzi wnioskuje, ze skoro juz mam ten Effaclar to nie mam z niego rezygnowac. Faktem jest, ze stosuje go niecaly tydzien a juz mam mniej wagrow i krostek podskornych. Skora wyglada lepiej, ale pory nadal mam ogrooomne

Czyli co? Kupic Activ C, a nie Redermic. A Diacneal calkowicie odstawic az do jesieni.
Tyle zrozumialam


A co do filtrow... jejku dzis pierwszy raz wzielam miarke i jestem zalamana. Nie da sie na twarz nalozyc 2 ml. Mialam ogromnie tlusta warstwe, klejaca, a jeszcze mi zostalo tego kremu. Zalamac sie mozna. No a jak nalozylam na to puder, to juz calkiem klapa
No trudno, jakos sie musze przyzwyczaic. Albo wlasciwie moj maz sie musi przyzwyczaic
Wszystko się zgadza Zostaw Effaclar, z Diacnealem poczekaj, kup Active C. A propso porów poczytaj wątek "czym ostatecznie domknąć pory", dużo o maseczkach glinkowych A z tymi 2ml się nie przejmuj, ja tez nie daję rady tyle wcisnąć Zimą lepiej wchodzi, jak skóra podsuszona i bardziej wykwaszona
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-09, 19:27   #723
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Nikita-v
a mnie coś wczoraj pokusiło zeby wycisnąc sobie na nosku kilka zaskórników ktore po Zoracu wylazły aż pod samą skórę.. no i oczywiscie podrazniłam sobie nos.. i mam trzy plamki - zdarte okrągłe ranki, wygląda to ochydnie ech... ratujcie.. czym najszybciej to wyleczyc?
jakieś zasuszające mazidło, pasta cynkowa, sudokrem?
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-09, 19:38   #724
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

no tak zauszac... a ja narazie smarowałam tylko mascią z wit A, ech chyba niezbyt dobrze
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-09, 20:10   #725
guia
Zadomowienie
 
Avatar guia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Północ-Południe ;)
Wiadomości: 1 120
GG do guia
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez agnieska
guia - no nie do końca z tym odstawianiem kwasów Basia wspominała, że nie ma sensu odkłądać na lato retinoidów, można się smarować przy porządnym filtrowaniu i unikaniu ekspozycji na słońce, by po lecie nie przechodzić ponownie okresu podrażnien
Owszem, retinoidów. A diacneal, oprócz retinaldehydu, ma 6% kwasu glikolowego- i to o niego głównie mi chodzi. Ja tak krzyczę, bo sama nabawiłam się sporego podrażnienia przez używanie diacnealu w ciepłe dni. A te ciepłe dni i tak były delikatniejsze niż nasze tegoroczne lato. Wcześniej nie miałam żadnych podrażnień związanych z diacnealem.
guia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-09, 20:18   #726
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez guia
Owszem, retinoidów. A diacneal, oprócz retinaldehydu, ma 6% kwasu glikolowego- i to o niego głównie mi chodzi. Ja tak krzyczę, bo sama nabawiłam się sporego podrażnienia przez używanie diacnealu w ciepłe dni. A te ciepłe dni i tak były delikatniejsze niż nasze tegoroczne lato. Wcześniej nie miałam żadnych podrażnień związanych z diacnealem.
Mnie 6% AHA nie wzrusza - a tyle ma, z tego co pamiętam, Unitone (na przebarwienia)
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-09, 20:36   #727
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez agnieska
Mnie 6% AHA nie wzrusza - a tyle ma, z tego co pamiętam, Unitone (na przebarwienia)
U mnie tez nic. Stosowalam platki Avony z kw.glikoloweym, stezenie chyba 10% i tez dobrze bylo Ja chyba nosorozec jestem pod wzgledem kwasowym.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-09, 20:40   #728
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez L_V
U mnie tez nic. Stosowalam platki Avony z kw.glikoloweym, stezenie chyba 10% i tez dobrze bylo Ja chyba nosorozec jestem pod wzgledem kwasowym.
Ja nosorożcem nie jestem, ale tak do 20% mnie nie wzruszają zresztą - z AHA jakoś przestałam się lubić
Mam zabawną historię związaną właśnie z 20% AHA - na którymś z kolej wyjazdów długoweekendowych zaklepałam sobie złuszczanie kwasami. Wiadomo - SPA ma swoje kosmetyczki, więc superwysokich stężeń się nie spodziewałam. Kosmetyczka najpierw zmyła twarz, później nałożyła jeden preparat, drugi... ok, miło, relaksujący masażyk, ale gdzie do diabła te kwasy? Trzecia warstwa... Ha, odkryłam gdzie były dopiero gdy mi je przypadkiem (choć nie wiem czy przypadkiem, bo to kosmetyczka z saystycznymi zapędami była ) na usta nałożyła Szczerze mówiąc większe wrażenie na mojej skórze zrobiło jej usilne pocieranie później - miałam łuszczący się placek na brodzie, bo tak się tam jakimiś gabeczkami wyżywała
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-09, 21:35   #729
matahari
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 21
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Weronisia moge Ci polecic filtr vichy 50 do cery mieszanej, jest bardzo lekki, wcele go nie czuc i bardzo dobrze sie naklada makijaz,

nie wiem, czy odstawienie dieacnealu to jest dobry pomysl, mieszkam w belgi, a tu pogoda jest calkiem inna, jest jak jesien w polsce,
jezeli, o moja cere to nie mam zadnych krostek, tylko moim problemem sa pory, ktore sie strasznie rozszerzaja,
zaczelam uzywac dieacnelu, poniewaz widzialam, ze dziewczyny zachwalaly,
a jezeli chodzi o podraznienia to nie mam zadnych, za to mialam po effeklar k, ktory strasznie wysuszal, w dzien uzywam zamiast kremu zel aloesowy, nie wiem czy to dobre polaczenia????????
matahari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-09, 21:40   #730
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Nie wiem wlasnie co z tym Diacnealem. Mam tylko mala tubke probki. Ale tak mnie tu dziewczyny nastraszyly, ze niedobry jest na lato, ze mam juz stracha.

Ja mam teraz Avenke 50+ i ponoc ona nie jest fotostabilna, wiec moze ten Diacneal sobie odpuszcze, bo nie moge sobie pozwolic na nowe przebarwienia.

A effaclar K wygladza mnie ladnie.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-09, 21:49   #731
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Avene jest fotostabilna!!!! Wszystkie Avene są fotostabilne!!!

Kwaś się Effaclarem, na zdrowie i filtruj spokojnie.
Diacnealu można używać przy solidnym filtrowaniu, ale ja bym nie polecała własnie ze względu na ten kwas AHA> pewno, że naszym niektórym Nosorożcom nic nie szkodzi, ale lepiej nie ryzykować, żeby potem we wrześniu czy październiku niemiło się rozczarować. Ja z takimi kwaskami daję sobie spokoj do jesieni.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-09, 21:50   #732
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Avenki są fotostabilne! Chyba chodziło o ich niskie IPD
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-09, 21:54   #733
matahari
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 21
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

a co mozecie mi powiedziec, o masece aspirynowej, czytalam duzo pochlebnych opini, czy ona oczyszcza i zweza pory?????
matahari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-09, 22:02   #734
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez matahari
a co mozecie mi powiedziec, o masece aspirynowej, czytalam duzo pochlebnych opini, czy ona oczyszcza i zweza pory?????
Dokładnie tak. Jest zresztą na biochemii osobny wątek o maseczce aspirynowej.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-10, 09:45   #735
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Cool Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez agnieska
Avenki są fotostabilne! Chyba chodziło o ich niskie IPD
Bu, no tak, pomyliłam się chodziło mi o PPD

Bo jak stosuję chociażby Effaclar i Activ C, to czy rzeczyiwście Avene 50+ wystarczy, żeby ochronic się przed ostrym słońcem np. na plaży? Bo nie mam ochoty cały czas leżec w cieniu


Za Diacneal się wezmę może w październiku, bo u nas lato się kończy jakoś tak pod koniec października. Teraz nie będę ryzykowac.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-10, 10:21   #736
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Weronisia
Bu, no tak, pomyliłam się chodziło mi o PPD

Bo jak stosuję chociażby Effaclar i Activ C, to czy rzeczyiwście Avene 50+ wystarczy, żeby ochronic się przed ostrym słońcem np. na plaży? Bo nie mam ochoty cały czas leżec w cieniu


Za Diacneal się wezmę może w październiku, bo u nas lato się kończy jakoś tak pod koniec października. Teraz nie będę ryzykowac.
Wiesz - ja jestem człowiek plamisty, z kwasów latem nie mam zamiaru zrezygnować. Effaclar nie jest mocnym kwasem, ale zawsze jest to jakieś złuszczanie. Ja Avenki (a raczej - narazie próbki) używam w domu, gdy się nigdzie nie ruszam, bo mimo wszystko to spora różnica między nimi a np. ochroną dawaną przez LRP DP czy idźmy dalej - Biodermę. Zależy jak to czujesz - ja Avenki zostawiam na mniej nasłonecznione miesiące
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-10, 11:10   #737
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Agnieska teraz mnie utwierdziłaś w przekonaniu, że jednak Diacnealu nie powinnam teraz używac ze względu na moją Avenkę. Ja jeszcze nigdy nie używałam kwasów, więc nie mam pojęcia jak zareaguje moja skóra nawet jeśli używajam Avenki. A mam cerę dośc wrażliwą więc się boję szczególnie teraz przed wyjazdem do Polski

Szkoda, bo muszę poczekac, a już się napaliłam, że pójdzie mi szybko . Zacznę w październiku, a gdybym zaczęła teraz, to może już w październiku miałabym ładniejszą buźkę... trudno...


Na inne filtry chyba jednak się nie zdecyduję przez parsol. Ja jednak muszę się malowac. No chyba, że znajdę wreszcie podkład, który nie będzie się gryzł z filtrem LRP
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-10, 11:39   #738
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

ale na plażę chyba nie będziesz się malować? tam możesz zabierać LRP
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-10, 17:47   #739
guia
Zadomowienie
 
Avatar guia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Północ-Południe ;)
Wiadomości: 1 120
GG do guia
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Chciałam coś napisać ale 4 razy skasowało mi odpowiedź napiszę, jak ochłonę

EDIT: Ochłonęłam
Z tym podrażnieniem po D, to źle się wyraziłam. Nie tyle mnie podrażnił, co uwrażliwił. Reaguję rumieniem na byle zmianę temperatury czy nowy kosmetyk. Częściej zdarzają mi się uczulenia (dotąd uczulał mnie tylko pewien składnik występujący w kremach na naczynka).

Weronisiu- nalegam żebyś spróbowała tej maseczki aspirynowej Naprawdę wielu osobom ona pomogła.
guia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-11, 12:10   #740
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Cool Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez guia
Weronisiu- nalegam żebyś spróbowała tej maseczki aspirynowej Naprawdę wielu osobom ona pomogła.

Ale ja taki straszny leniuch jestem Jak wyczytalam ile i jakie skladniki musze musze miec, to sie zniechecilam.
No i 31 lipca jade do Polski i na pewno nie bede miala mozliwosci robienia sobie nieczego, bede musiala korzystac z gotowych produktow, wiec na te 3 tygodnie czy warto sie za to brac?

No a skoro ten Diacneal tak Cie uwrazliwil, to podejrzewam, ze ja mialabym podobnie. Obecnie uzywam Diroseal Avene na naczynka i mnie paskudnie szczypie, a jeszcze gorzej jest jak naloze na to filtr Avene. Piecze okropnie przez jakies pol godziny i mam pare godzin uczucie, ze mi strasznie goraco w twarz. Podejrzewam, ze po Diacnealu byloby gorzej bo ma kwas.


Cytat:
Napisane przez agnieska
ale na plażę chyba nie będziesz się malować? tam możesz zabierać LRP
No tak Tam to nie ma problemu, moge nawet tej mojej Avenki uzywac i sie blyszczec.

Mi chodzi o cos na teraz, poki musze sie malowac, a Avenka po prostu wcale sie nie wchlania, jest obzydliwie tlusta i klejaca i chcialabym cos innego najlepiej mleczko 40 z LRP. No a co to jest ten LRP DP? Jest lepsze czy co?
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 12:20   #741
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Weronisia
No tak Tam to nie ma problemu, moge nawet tej mojej Avenki uzywac i sie blyszczec.

Mi chodzi o cos na teraz, poki musze sie malowac, a Avenka po prostu wcale sie nie wchlania, jest obzydliwie tlusta i klejaca i chcialabym cos innego najlepiej mleczko 40 z LRP. No a co to jest ten LRP DP? Jest lepsze czy co?
o LRP na plaże mówiłam ze względu na wyższy wskaźnik ochrony niż ma Avenka - a że nie będzie destabilizowany przez podkład, to ładnie będzie chronił
DP to dermo pediatrics, teraz chyba dermo kids - dla mnie bardzo lekki, ładnie się wchłania, lekko pobiela ale da się przeżyc. Dla mnie Avenki na wyjście teraz... ugh, zbyt cięzkie. Jego chlupię na twarz 2,5ml, wracam po 20 minutach, rozcieram kłaczki, nakładam korektor, przypudrowuję, brązowię i już jest na KWC i ma swój wątek
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 12:27   #742
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

No dzis lece do apteki wyprobowac ten LRP DP Obadam co to za jeden Bo faktem jest, ze musze cos kupic na wyjazd dla siebie i dzieci, wiec moze akurat sie zdecyduje. Byleby sie nie lepil jak Avene i sie choc troche wchlanial, bo Avene to nic a nic sie nie wchlania
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 12:28   #743
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

aa, teraz jeszcze jest z tej serii spray - ale on ma niższe ppd, więc wychodzi takie samo jak Avene pamiętaj - weź 50+
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 12:36   #744
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Myslalam, ze to jest SPF 60, zobacze co maja w tej aptece, ale maja chyba wszystko. Ostatnio aptekarka dala mi sie posmarowac LRP Anthelios Fluide Extreme SPF 40 i bardzo mi sie spodobal. No ale ma tylko 40
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 12:58   #745
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Weronisia
Myslalam, ze to jest SPF 60, zobacze co maja w tej aptece, ale maja chyba wszystko. Ostatnio aptekarka dala mi sie posmarowac LRP Anthelios Fluide Extreme SPF 40 i bardzo mi sie spodobal. No ale ma tylko 40
Teraz już nie ma 60 - jest 50+ inna wersja to włąśnie 40 z kremie i jeszcze spray 40. Fluid może byc ciekawy w wersji miejskiej, ale napewno nie na plażę - zbyt wymagające warunki
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 13:59   #746
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Weronisia
Ale ja taki straszny leniuch jestem Jak wyczytalam ile i jakie skladniki musze musze miec, to sie zniechecilam.
Weronisiu.. ale do maseczki aspirynowej potrzeba tylko aspiryny, wody i jogurtu.. a od biedy można i bez jogurtu wiec naprawdę jest bardzo szybko..

a co do tego ze trzy tyggodnie się nie opłaca to nie prawda.. bo ja stosuje ją regularnie własnie jakies trzy tygodnie i widze juz poprawę
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 14:07   #747
guia
Zadomowienie
 
Avatar guia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Północ-Południe ;)
Wiadomości: 1 120
GG do guia
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Weronisia
Ale ja taki straszny leniuch jestem Jak wyczytalam ile i jakie skladniki musze musze miec, to sie zniechecilam.
No i 31 lipca jade do Polski i na pewno nie bede miala mozliwosci robienia sobie nieczego, bede musiala korzystac z gotowych produktow, wiec na te 3 tygodnie czy warto sie za to brac?
Tak łatwo się nie wymigasz Jakie składniki? Żadne cudaczne! Zwykła aspiryna w zielonym listku (w każdej aptece dostaniesz, na stacjach benzynowych, w rossmanie, w niektórych spożywczakach; jogurt naturalny i odrobina wody. Koniec Ja kładę 5-7 aspirynek na małym spodku, spryskuję wodą termalną, one pęcznieją i dziobię je łyżeczką Chlapię 2 łyżeczki jogurtu i voila! Trzymasz 15min (ja nawet dłużej i żyję), spłukujesz i się zachwycasz zwężonymi porami, rozjaśnioną i nawilżoną (dzięki jogurtowi) cerą No i ta maseczka nie rozjusza naczynek

Cytat:
Napisane przez Weronisia
No a skoro ten Diacneal tak Cie uwrazliwil, to podejrzewam, ze ja mialabym podobnie. Obecnie uzywam Diroseal Avene na naczynka i mnie paskudnie szczypie, a jeszcze gorzej jest jak naloze na to filtr Avene. Piecze okropnie przez jakies pol godziny i mam pare godzin uczucie, ze mi strasznie goraco w twarz. Podejrzewam, ze po Diacnealu byloby gorzej bo ma kwas.
Mnie Diacneal przyszczypał tylko za pierwszym razem. Potem nie, nawet czerwona się nie robiłamchyba, że miałam jakieś zadrapania. I to jest najśmieszniejsze- żadnych podrażnień, a po kilku miesiącach taka wrażliwa cera


Cytat:
Napisane przez Weronisia
Mi chodzi o cos na teraz, poki musze sie malowac, a Avenka po prostu wcale sie nie wchlania, jest obzydliwie tlusta i klejaca i chcialabym cos innego najlepiej mleczko 40 z LRP. No a co to jest ten LRP DP? Jest lepsze czy co?
Pytanie, genialny jest! Antek DP to był mój pierwszy filtr. Kupiony prawie na oślep (zasugerowałam się opinią Basi na BU i nic więcej mnie nie interesowało). Wchłania się toto dużo lepiej niż Avenki, nie zapycha porów i ma taka wodnistą konsystencję. Potrafi wylać się z tubki i trzeba łapać go w locie Lubię go za to, że po przypudrowaniu nie widać, że masz na twarzy coś tłustego i lepiącego
guia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 14:41   #748
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Weronisia
Erato, Agnieska, Vendi, Guia... z Waszych wypowiedzi wnioskuje, ze skoro juz mam ten Effaclar to nie mam z niego rezygnowac. Faktem jest, ze stosuje go niecaly tydzien a juz mam mniej wagrow i krostek podskornych. Skora wyglada lepiej, ale pory nadal mam ogrooomne

Czyli co? Kupic Activ C, a nie Redermic. A Diacneal calkowicie odstawic az do jesieni.
Tyle zrozumialam


A co do filtrow... jejku dzis pierwszy raz wzielam miarke i jestem zalamana. Nie da sie na twarz nalozyc 2 ml. Mialam ogromnie tlusta warstwe, klejaca, a jeszcze mi zostalo tego kremu. Zalamac sie mozna. No a jak nalozylam na to puder, to juz calkiem klapa
No trudno, jakos sie musze przyzwyczaic. Albo wlasciwie moj maz sie musi przyzwyczaic
najlepiej nakładać na raty
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 14:46   #749
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

wiesz, np. Avenek nie umiem nakłądać na raty, bo z emulsji robią mi się smugi, z kremem to samo - a jeszcze się po kawałku odkleja ja lubię chlupnąc wszystko naraz i zostawić do wchłonięcia
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 16:34   #750
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Weronisia
No dzis lece do apteki wyprobowac ten LRP DP Obadam co to za jeden Bo faktem jest, ze musze cos kupic na wyjazd dla siebie i dzieci, wiec moze akurat sie zdecyduje. Byleby sie nie lepil jak Avene i sie choc troche wchlanial, bo Avene to nic a nic sie nie wchlania
Weronisia, teraz dopiero zajarzyłam, że Ty jesteś w Niemczech - ostatnio ktoś tu pokazywał preparaty Avene z jakiejś niemieckiej apteki internetowej. I tam był filtr z serii Cleanance SPF 40, dla cery tłustej. W Polsce to jest niedostępne, ale moze u siebie znajdziesz? To jest jakaś tegoroczna nowość. Fajnie by było, gdybyś dla nas "pokrólikowała"
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 18:40:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:24.