Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2 - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-09-12, 23:41   #1291
niezapomnijkaa09
Rozeznanie
 
Avatar niezapomnijkaa09
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 688
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez thidien Pokaż wiadomość
widziałam to na grupie na fb Dzidziusiowo i myślę, że napisane w emocjach i nie do końca przemyślane, bo makarony spokojnie można uciąć tak, że dziecko nie dosięgnie ;P tylko trzeba pomyśleć, tak jak się zabezpiecza gniazdka, tak i o zabezpieczeniu firan
Mnie na szczęście te frędzle nigdy się nie podobały ale napisałam tak ku przestrodze.
__________________
16.10.2010 żonka swojego męża
21.04.2014 szczęśliwa mama Antosia


Aparatka:
góra 27.06.2014
niezapomnijkaa09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-13, 01:10   #1292
thidien
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 975
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez niezapomnijkaa09 Pokaż wiadomość
Mnie na szczęście te frędzle nigdy się nie podobały ale napisałam tak ku przestrodze.
ano jak sie ma dzieci, to trzeba uważać na wszystko niewinne z pozoru rzeczy i miejsca mogą stać się przyczyną nieszczęśliwego wypadku, ale tez nie ma co popadać w jakąś paranoję, że wszędzie czai się zło - trochę zdrowego rozsądku oraz "pomyślunku" rodziców trzeba włożyć i problemu nie będzie
__________________
żonka 27.07.2013
II kreski 30.07.2013
Synek 1.4.2014
II kreski 1.12.2015
thidien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-13, 05:59   #1293
Limonka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka1987
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 660
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Dzień dobry

Cytat:
Napisane przez Kateczka100 Pokaż wiadomość
O matko! Alez się przerazilam ) Czytam sobie spokojnie post od Limonki, o czarnych klaczkach w kupce, a zaraz potem załącze Wam jeszcze zdjęcie...
Nie muszę chyba wyjasniac o jakim zdjęciu pomyślałam ;P

Uff, ale to chyba nie to.. choć pewnosci nie mam, dopóki nie dotrę do domu i nie otworze zdjecia na kompie
Wariatka

Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość
Ja mam taki inhalator http://allegro.pl/show_item.php?item=4390433830 - nie mam porównania więc nie wiem czy polecić, ale wydaje mi się że nie jest najgorszy. Kacper inhalacje znosi dużo lepiej niż wkraplanie mu czegokolwiek do nosa, ale czasem się wyrywa i trochę trudno utrzymać mu tą maseczkę na buzi - ale jak się zamyśli lub na coś zapatrzy to nie ma żadnego problemu
Dzięki za odpowiedź. Właśnie na niego patrzyłam, bo jest najpopularniejszy na allegro.

Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość
Przyszłam się też pochwalić - po wprowadzeniu mm i zmianie diety są ogromne rezultaty - po 2 tygodniach Kacper przybrał 700g
Na siatkach wygląda to tak
Gratulacje tak duże jak przyrost wagi Kacperka! Brawo!

Cytat:
Napisane przez frogutka Pokaż wiadomość
Limonka Emilka jest prześliczna ma cudny kolor oczu no i te włoski-bomba! Wszystkie nasze wątkowe dzieci urocze, ale Emilka wychodzi na prowadzenie
Nie mogę się doczekać, kiedy moja Hanka będzie mieć taką bujną fryzurę!
Dziękuję Wam dziewczyny za wszystkie miłe słowa i obalam teorię fotomontażu
Włosy rzeczywiście trafiły się Emilce konkretne. Musimy nawet używać "dorosłego" grzebienia, bo już dwa dziecięce i jedna szczotka się na nich połamały
Najśmieszniej wyglądają w kąpieli, bo gdy są mokre, sięgają jej dobrze za ramiona

Cytat:
Napisane przez Kateczka100 Pokaż wiadomość
Limonko Emilka to piękna dama, a jaka kokietka na tym zdjęciu a te paluszki w buziaku to chyba zapowiedź ząbków, prawda?
Kateczko, dziękuję
Zęby u nas rzeczywiście idą na całego, a Emi jest (cytując Margo) jak pirania

Cytat:
Napisane przez tygrysek83 Pokaż wiadomość
Ten u nas chyba specjalnie się nie śpieszył. Chciałam wziąć Kingę na korytarz ubrać na przewijaku bo duża kolejka była, a on stwierdził, żebym się nie wygłupiała i spokojnie dziecko w pokoju ubierała. Na mój komentarz, że dużo osób czeka usłyszałam: "To najwyżej ktoś zrezygnuje"
Luuuuuuuuz. A później człowiek patrzy na Picie ile mu odciągnięto składki na ubezpieczenie zdrowotne i ma wrażenie, że mógłby za to spędzić dwa tygodnie w klinice w Szwarcwaldzie, zrobić przeszczep nerki, wstawić implanty tytanowe zamiast zębów, wydłużyć ręce, skrócić nogi i jeszcze by na fryzjera starczyło

Cytat:
Napisane przez tygrysek83 Pokaż wiadomość
Wygląda na to, że mi idą średnia ćwiczenia i ta przerwa miesięczna, którą mieliśmy dobrze nie zadziałała. Pogarsza się, bo Kinga łapie złe przyzwyczajenia, a im dłużej ona trwają tym są gorsze i trudniejsze do pozbycia.
Plastry to są chyba takie: http://rehabilitacja.wieszjak.polki....ore-lecza.html
Mamy je trzymać co najmniej 5 dni.
Mam nadzieję, że będzie już tylko lepiej
A może skonsultować to jak wyglądają ćwiczenia Kini z jakimś innym fizjoterapeutą. Jestem świeżo po lekturze rozdziału książki Zawitkowskiego o napięciu mięśniowym i terapii i tam było właśnie podkreślone, że źle dobrana terapia może wręcz zaszkodzić.
Trzymam za Was kciuki!

Cytat:
Napisane przez tygrysek83 Pokaż wiadomość
na poprawę. Jeżeli chcesz do lekarza to zawsze można spróbować na dyżur w nocnej i świątecznej pomocy. A w Enel-Med nie ma dyżurów?
Jeżeli z Emcią będzie się działo coś niepokojącego to na pewno będę ganiać na ostre dyżury.
Na razie szczęśliwie jedynym objawem jest to "furkotanie" w głębi noska. Właśnie nie wiem jak to jest z tym Enel-Medem. Niby mają jakiś oddział, który się nazywa "szpital". Muszę zadzwonić i się upewnić. Dzięki za podpowiedź

Cytat:
Napisane przez tygrysek83 Pokaż wiadomość
W ZOO super. Z wózka nic nie widziała, nawet jak ją w półleżącej pozycji usadziłam. Ze dwa razy ją wyciągnęłam, przy słoniach i hipopotamach, i była zafascynowana. Niestety odkładanie do wózka wiązało się z wrzaskiem, więc szybko zaprzestałam wyciągania.
Cieszę się, że spacer się udał.
Wy oglądałyście słonie i hipopotamy, a my gołębie sąsiada
Przypuszczam jednak, że fascynacja dziewczyn była dokładnie taka sama

Cytat:
Napisane przez agunia4ever Pokaż wiadomość
U mnie dziś fatalny dzień więc nie sprzedaję Wam mego humoru i życzę miłego wieczoru.
A ja życzę poprawy humoru

Cytat:
Napisane przez niezapomnijkaa09 Pokaż wiadomość
Dziś na rehabilitacji spotkałam babeczkę z 1,5 roczną dziewczynką i wiecie, że ona zaczęła chodzić dopiero 2 tygodnie temu Usiadła jak miała roczek. Neurologicznie wszystkie badania zawsze ok, ale ruchowo opóźniona o jakieś pół roku.
Do 9 miesiąca się nawet na boczki nie przekręcała. Zaczęłam się martwić, że u Antka może być podobnie bo on tylko sobie leży na pleckach i już Rączki ma super sprawne- trzyma sobie sam butlę z wodą, wkłada i wyciąga smoka ale co z tego jak inne mięśnie ma za słabo rozwinięte by się przekręcać na boczki.
No ale muszę być pozytywnie nastawiona i ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć.
Ty głuptasie, nie martw się na zapas! Dobrze, że przynajmniej sama się przywołałaś do porządku. Też myślę, że pozytywne nastawienie i ćwiczenia to najlepsza recepta. Dodałabym jeszcze od siebie cierpliwość. Na Tosia też przyjdzie czas.

Cytat:
Napisane przez niezapomnijkaa09 Pokaż wiadomość
A i jeszcze Wam napiszę clou programu- ta Pani była zapisana na tę samą godzinę na rehabilitację co ja a rehabilitantka była jedna Panie z rejestracji znowu się popisały a babka z innej miejscowości specjalnie jechała.
Była tak wkurzona, że szok i powiedziała, że nie pojedzie do domu zanim ktoś z jej córką nie poćwiczy- mam nadzieję, że pokazała im gdzie raki zimują bo to zaczyna być już "jakieś kuzorium" niestety nie było mnie przy konfrontacji
Twoje wypowiedzi nie są najlepszą reklamą tej kliniki

Cytat:
Napisane przez filupka Pokaż wiadomość
My dziś byliśmy rano na pierwszych zajęciach w grupie raczkującej i była super zabawa. Trochę gimnastyki dla maluchów i śpiew .... dzieciaczki miały niezły ubaw i się chichrały i ja byłam zadowolona. Wkleilabym zdjęcie ale z telefonu nie umiem.

I uwaga... znalazło się miejsce dla nas na basenie. Tzn znajoma dzwoniła i tak truła im d*** , że otworzą dla nas nową grupę. W środę zaczynamy strasznie się cieszę
Cieszę się, że zajęcia udane i udało Wam się zapisać na basen!

I jeszcze tylko historia z wczoraj.
Mój siedmioletni bratanek pochyla się nad wózkiem Emi i mówi do niej z wyrzutem:
- Emilka, dałabyś mamie dzień spokoju!
Gdy spytałam jak taki dzień miałby wyglądać, usłyszałam:
- Emilka cały dzień by spała, wujek Jarek by z nią siedział, a Ty ciociu poszłabyś do koleżanek.
Dla mnie brzmi super. Myślę, że nawet TŻ się zgodzi. Obawiam się jednak, że Emilka będzie słabym ogniwem...
__________________
Jestem bezbronna tylko wtedy, gdy schnie mi lakier na paznokciach...
Limonka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-13, 08:50   #1294
virginia
Zakorzenienie
 
Avatar virginia
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 590
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Hej

Pięknie dziękuję za kciuki , sprawa jednak może się wyjaśnić nawet dopiero w październiku, więc niestety póki co nie mogę się niczym pochwalić...

Margo na ulotce nasivinu pisze, że można stosować 5-7 dni. A potem co? Można po jakimś czasie dalej stosować? Bo chyba nie do kosza?
Martyna ja kupowałam bez recepty, podaję tak jak margo .

Tygrysku przykro mi z powodu regresu Kingi i mam nadzieję, że to przejściowe (na pewno!) Trzymam mocno kciuki za postępy!!!
Niezapominajko u Was też!

Limonko czupryna Emilki rzeczywiście imponująca! Dołączę chyba do Ciebie bo od kilku dni strasznie boli mnie głowa - początkowo myślałam, że z niewyspania, ale zaczęło też drapać mnie w gardle a u mnie to zwykle zły znak. Muszę poszukać maseczki....
Swoją drogą katarek u Natuli też zaczyna mnie niepokoić, podam jej jeszcze nasivinu i poobserwuję przez weekend i pewnie w pon. do lekarza , choć wolałabym tego uniknąć bo po ostatnim ganianiu tam co tydzień i po badaniach Natusia przestała lubić te wizyty...

Tequiba gratulacje za przyrost wagi Kacperka! Nie pomyliłaś się o jedno zero?

Cytat:
Napisane przez Kateczka100 Pokaż wiadomość
O matko! Alez się przerazilam ) Czytam sobie spokojnie post od Limonki, o czarnych klaczkach w kupce, a zaraz potem załącze Wam jeszcze zdjęcie...
Nie muszę chyba wyjasniac o jakim zdjęciu pomyślałam ;P



Wczoraj byłyśmy u mojej koleżanki - ma 2 córeczki, w tym jedną niepełnosprawną a ona-koleżanka taka pogodna, pełna optymizmu, normalnie dla niej, jestem pełna podziwu. W dodatku dostałam reklamówę ubranek dla Natusi po jej dziewczynkach i złożyłam zamówienie na bransoletki bo robi super biżu - jakby któraś z Was była zainteresowana podam namiary bo ona robi na zamówienie - ja od wczoraj jestem szczęśliwą posiadaczką tego caceńka
https://www.facebook.com/photo.php?f...f&notif_t=like
a dodam tylko, że Basia dopiero zaczęła pleść te bransoletki a już takie cudeńka .

Miłego weekendu
__________________
I'll be dreaming my dreams with you
And there's no other place
That I'd lay down my face
I'll be dreaming my dreams with you..

Edytowane przez virginia
Czas edycji: 2014-09-13 o 08:51
virginia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-13, 09:24   #1295
Edzia400
Zakorzenienie
 
Avatar Edzia400
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Niebo :)
Wiadomości: 3 374
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez niezapomnijkaa09 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wkleiłam to na facebooku ale nie wszsytkie z Was mam w znajomych to napiszę też tu ku przestrodze.

"Post ostrzegawczy !!!
Pisze tego posta rowniez tutaj aby ostrzec ludzi i uchronic ich dzieci przed tym co spotkalo moja corke.
Jesli macie lub planujecie miec w domu firanki typu makarony a macie dzieci to radze je szybko zlikwidowac lub wybic sobie z glowy ten pomysl !!!
Dzis rano doszlo do nieszczesliwego wypadku z udzialem mojej corki Mii i tych ☠☠☠☠☠☠☠onych firanek !!! (przepraszam za wulgaryzmy ale moje cisnienie ciagle jest na najwyzszym z mozliwych poziomow)
Mia moja 2 letnia corcia siedziala na oparciu sofy i postanowila skoczyc/zjechac z oparcia na sofe ... w ulamku sekundy te makarony owinely jej sie wokol szyji i dziecko zawislo !!! dzieki bogu bylam w tym samym pokoju .... chwycilam ja ale nie moglam zdjac, odplatac tych pieprzonych sznurkow z jej szyji ... po chwili corka zostala uwolniona... ale zacisk byl na tyle silny ze od razu pojawila sie ogromna rana ... wezwne zostalo pogotowie ktore sprawdzilo parametry zyciowe Mii i kazalo ja obserwowac ...
Chyba nie musze pisac co ja przezylam, jakiego stresu i strachu sie najadlam ...
OSTRZEGAM WSZYSTKICH - jesli macie dzieci nie kupujcie ich, jesli macie w domach to zlikwidujecie firanki typu MAKARONY !!!
Prosze udostepniajcie moj post aby zadne dziecko juz nie cierpialo !!!"

Są też dołączone fotki szyi tej dziewczynki, masakra.
mam tego posta o ile sie nie myle pisała to mama z rybnika ... ja powiem tak mam mase rzeczy bardzo niebiezpiecznych dla dziecka nigdy niczego nie chowałam proszek do prania mam na ziemi w pudełku jedynie płyny do wc ace i tego typu wysoko ale ja zawsze je miałam wysoko i ami nigdy niczego nie narobila ... od poczatku mówilismy ze to jest niebezpieczne ... wazne zeby nie mówic nie wolno . bo dzieciaki słysza wolno , i naprawde byc konsekwentny

---------- Dopisano o 10:24 ---------- Poprzedni post napisano o 10:21 ----------

Cytat:
Napisane przez thidien Pokaż wiadomość
ano jak sie ma dzieci, to trzeba uważać na wszystko niewinne z pozoru rzeczy i miejsca mogą stać się przyczyną nieszczęśliwego wypadku, ale tez nie ma co popadać w jakąś paranoję, że wszędzie czai się zło - trochę zdrowego rozsądku oraz "pomyślunku" rodziców trzeba włożyć i problemu nie będzie
własnie tymbardziej ze mnie bardziej zraziło inne zdanie "2 letnia corcia siedziala na oparciu sofy i postanowila skoczyc/zjechac z oparcia na sofe" ja nie pozwalam Amelii skakać na łózku a tybardziej zjezdzac z oparc niezaleznie czy na podłoge czy na sofe
__________________
Amelcia 6 MAJ 2010


http://www.zapytajpolozna.pl/compone....php?sid=69629- JULECZKA 14 marzec 2014
Edzia400 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-13, 09:25   #1296
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Dziękujemy za gratki

Cytat:
Napisane przez tygrysek83 Pokaż wiadomość
Ten u nas chyba specjalnie się nie śpieszył. Chciałam wziąć Kingę na korytarz ubrać na przewijaku bo duża kolejka była, a on stwierdził, żebym się nie wygłupiała i spokojnie dziecko w pokoju ubierała. Na mój komentarz, że dużo osób czeka usłyszałam: "To najwyżej ktoś zrezygnuje"
No to chamsko z jego strony

Cytat:
Napisane przez Ela87 Pokaż wiadomość
Zastanawiam się jak to z tym siadaniem jest, no bo dziecko ma samo usiąść, ale wydaje mi się, ze 90 procent z nas było sadzanych przez rodziców dodatkowo obkładanych poduchami, tak było u mnie z moim rodzeństwem, tak robiła moja rodzina i moja siostra z dziećmi ja od czasu do czasu próbowałam posadzić Olę, ale nie siedziała sama, dopiero jak zobaczyłam, ze sama siedzi, to ją sadzam czasami, ale nie używałam poduszek, jednak i tak większość czasu leży na podłodze i robi co chce myślę, ze sadzanie od czasu do czasu nie jest złe, to samo w krzesełku do karmienia, sadzam ją i karmię po karmieniu zostawiam, sprzątam i jak nie marudzi to jej nie wyjmuje

---------- Dopisano o 18:04 ---------- Poprzedni post napisano o 18:00 ----------

Chciałam Was nadrobić, ale mała zaczyna marudzić więc muszę uciekać.

Ja jestem zakochana we włoskach Emilki

I oklaski dla Julci za przewrotki
Ja też mam mieszane uczucia co do sadzania. Wydaje mi się, że to dobrze żeby dziecko załapało o co w ogóle chodzi w siedzeniu, żeby miało do czego dążyć? Rzadko sadzam, ale ciekawa jestem jak to w końcu jest...
I też znam mnóstwo dzieci obkładanych poduszkami

Cytat:
Napisane przez tygrysek83 Pokaż wiadomość
Zapomniałam na te pytania odpowiedzieć. Objawia się tym, że ma skrócony jeden bok i jak leży to zazwyczaj układa się w C. Przeszkadza to w tym, że jedna strona gorzej się rozwija bo wszystko woli robić na jeden bok, bo jest jej łatwiej. Rehabilitantka oczywiście straszyła, ale neurolog powiedział mi, że może mieć to różny efekt. W najlepszym wypadku przy braku ćwiczeń samo by się wyrównało, w trochę gorszym mogłoby sprawić, że dziecko wydawałoby się ciapowate bo rozwój byłby zaburzony i część rzeczy robiłaby źle, w najgorszym skolioza.
Teraz rozumiem... Czyli wychodzi na to że kiedyś nie było rehabilitacji, ale za to większość z nas miała skoliozę - ja miałam i większość moich rówieśników też. A teraz zamiast gimnastyki korekcyjnej stawia się na rehabilitację...

Cytat:
Napisane przez agunia4ever Pokaż wiadomość
U mnie dziś fatalny dzień więc nie sprzedaję Wam mego humoru i życzę miłego wieczoru.


Cytat:
Napisane przez niezapomnijkaa09 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wkleiłam to na facebooku ale nie wszsytkie z Was mam w znajomych to napiszę też tu ku przestrodze.

"Post ostrzegawczy !!!
Pisze tego posta rowniez tutaj aby ostrzec ludzi i uchronic ich dzieci przed tym co spotkalo moja corke.
Jesli macie lub planujecie miec w domu firanki typu makarony a macie dzieci to radze je szybko zlikwidowac lub wybic sobie z glowy ten pomysl !!!
Dzis rano doszlo do nieszczesliwego wypadku z udzialem mojej corki Mii i tych ☠☠☠☠☠☠☠onych firanek !!! (przepraszam za wulgaryzmy ale moje cisnienie ciagle jest na najwyzszym z mozliwych poziomow)
Mia moja 2 letnia corcia siedziala na oparciu sofy i postanowila skoczyc/zjechac z oparcia na sofe ... w ulamku sekundy te makarony owinely jej sie wokol szyji i dziecko zawislo !!! dzieki bogu bylam w tym samym pokoju .... chwycilam ja ale nie moglam zdjac, odplatac tych pieprzonych sznurkow z jej szyji ... po chwili corka zostala uwolniona... ale zacisk byl na tyle silny ze od razu pojawila sie ogromna rana ... wezwne zostalo pogotowie ktore sprawdzilo parametry zyciowe Mii i kazalo ja obserwowac ...
Chyba nie musze pisac co ja przezylam, jakiego stresu i strachu sie najadlam ...
OSTRZEGAM WSZYSTKICH - jesli macie dzieci nie kupujcie ich, jesli macie w domach to zlikwidujecie firanki typu MAKARONY !!!
Prosze udostepniajcie moj post aby zadne dziecko juz nie cierpialo !!!"

Są też dołączone fotki szyi tej dziewczynki, masakra.
Też to widziałam - sama mam makarony i mam problem bo do mojego mieszkania będę miała problem z dopasowaniem firanek Na szczęście mam jeszcze z pół roku do namysłu

Cytat:
Napisane przez thidien Pokaż wiadomość
widziałam to na grupie na fb Dzidziusiowo i myślę, że napisane w emocjach i nie do końca przemyślane, bo makarony spokojnie można uciąć tak, że dziecko nie dosięgnie ;P tylko trzeba pomyśleć, tak jak się zabezpiecza gniazdka, tak i o zabezpieczeniu firan
Niby można uciąć, ale pytanie - jaki to da efekt? Jeśli komuś pasują krótkie to ok, ale np. u mnie wyglądałoby to delikatnie mówiąc śmiesznie I jeśli mam być szczera - to w życiu nie wpadłabym na to że dziecko w ułamek sekundy może się aż tak zaplątać w firankę
Co do stronki to kiedyś szukałam, ale na każdej piszą co innego i teraz mam to w i będę kolejno podawała wszystko
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-13, 09:25   #1297
Edzia400
Zakorzenienie
 
Avatar Edzia400
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Niebo :)
Wiadomości: 3 374
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Limonka1987 Pokaż wiadomość

I jeszcze tylko historia z wczoraj.
Mój siedmioletni bratanek pochyla się nad wózkiem Emi i mówi do niej z wyrzutem:
- Emilka, dałabyś mamie dzień spokoju!
Gdy spytałam jak taki dzień miałby wyglądać, usłyszałam:
- Emilka cały dzień by spała, wujek Jarek by z nią siedział, a Ty ciociu poszłabyś do koleżanek.
Dla mnie brzmi super. Myślę, że nawet TŻ się zgodzi. Obawiam się jednak, że Emilka będzie słabym ogniwem...
daawaj namiary na chłopaka bedzie dobrym mezem chce go dla mojej amelii
__________________
Amelcia 6 MAJ 2010


http://www.zapytajpolozna.pl/compone....php?sid=69629- JULECZKA 14 marzec 2014
Edzia400 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-13, 09:28   #1298
Ela87
Zakorzenienie
 
Avatar Ela87
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lędziny
Wiadomości: 4 642
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Ja nie neguje tej pani z tymi makaronami, sama nie pozwole malej skakac po meblach, bo mi sie to nie podoba, ale nikogo nie krytykuje za to, ze pozwala, no chyba, ze moja siore bo jej dzieci nic nie robia tylko skacza po meblach jak dla mnie kazdemu moze to sie zadrzyc, jesli komus nie to super.
__________________
Wszelkie piękno rodzi się w bólu.

Ela87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-13, 09:29   #1299
Edzia400
Zakorzenienie
 
Avatar Edzia400
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Niebo :)
Wiadomości: 3 374
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

kobity plis dajcie namiary na te puzzle piankowe ale te lepsze z wielkimi elementami ... mloda mi poza koc i mate na panele wychodzi nie da sie jej zatrzymać
__________________
Amelcia 6 MAJ 2010


http://www.zapytajpolozna.pl/compone....php?sid=69629- JULECZKA 14 marzec 2014
Edzia400 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-13, 09:30   #1300
Ela87
Zakorzenienie
 
Avatar Ela87
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lędziny
Wiadomości: 4 642
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Jeszcze dodam tylko, ze niektore dzieci zrozumieja, ze cos jest niebezpieczne, a niekotre nie, poza tym przeciez jak bede sama z mala w domu to musze sie kiedys za przeproszeniem wysrac, wysikac, czy chocby umyc rece, i wtedy dla dziecka jestnajlepszy moment na zrobienie czegos glupiego.
__________________
Wszelkie piękno rodzi się w bólu.

Ela87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-13, 09:43   #1301
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez virginia Pokaż wiadomość
Tequiba gratulacje za przyrost wagi Kacperka! Nie pomyliłaś się o jedno zero?
No właśnie nie
2 tyg. temu ważył 6900, a teraz 7600
Fajna bransoletka Droga?

Cytat:
Napisane przez Edzia400 Pokaż wiadomość
własnie tymbardziej ze mnie bardziej zraziło inne zdanie "2 letnia corcia siedziala na oparciu sofy i postanowila skoczyc/zjechac z oparcia na sofe" ja nie pozwalam Amelii skakać na łózku a tybardziej zjezdzac z oparc niezaleznie czy na podłoge czy na sofe
Ale wiesz - nie jest powiedziane, że ta matka na to pozwalała, może na chwilę się odwróciła i tak wyszło. Szczerze mówiąc to ja to właśnie tak odebrałam, bo przecież gdyby ta dziewczynka ciągle tam przesiadywała to można by było przewidzieć taką sytuację.

---------- Dopisano o 10:43 ---------- Poprzedni post napisano o 10:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Ela87 Pokaż wiadomość
Ja nie neguje tej pani z tymi makaronami, sama nie pozwole malej skakac po meblach, bo mi sie to nie podoba, ale nikogo nie krytykuje za to, ze pozwala, no chyba, ze moja siore bo jej dzieci nic nie robia tylko skacza po meblach jak dla mnie kazdemu moze to sie zadrzyc, jesli komus nie to super.
Ja też nie neguję - to tak jak z dzieckiem które spadnie z łóżka, na pewno żadna matka celowo nie zostawia dziecka żeby sobie spadło. Ja ogromnie uważam - mam nadzieję, że akurat mi się uda

Cytat:
Napisane przez Edzia400 Pokaż wiadomość
kobity plis dajcie namiary na te puzzle piankowe ale te lepsze z wielkimi elementami ... mloda mi poza koc i mate na panele wychodzi nie da sie jej zatrzymać
http://allegro.pl/show_item.php?item=4400643507

ale muszę Cię rozczarować - trzeba by było cały dom tymi puzzlami wyłożyć żeby dzieci na nich zostały
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Edytowane przez teQiba
Czas edycji: 2014-09-13 o 09:47
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-13, 10:22   #1302
good idea
Raczkowanie
 
Avatar good idea
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 261
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

A ja mam pytanko czy podajecie swoim dzieciom kaszki? Jak tak to jakie? I kiedy? Na sniadanie? Kolacje?
__________________




Brak polskich znakow.
good idea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-13, 11:16   #1303
filupka
Rozeznanie
 
Avatar filupka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 656
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez good idea Pokaż wiadomość
A ja mam pytanko czy podajecie swoim dzieciom kaszki? Jak tak to jakie? I kiedy? Na sniadanie? Kolacje?
Emil dostaje ma drugie śniadanie kaszkę bezglutenową Holle z owocem.

Moim zdaniem ta akcja z firaną to tak jak akcja z lampami z Ikei. Tam była ta seria księżyc, gwiazdka itd. Też została wycofana ze sprzedaży. Kojarzycie? Bo kilkoro dzieci udusilo się kablem. I rodzice skarżyli ikee. Dla mnie to jakaś paranoja jest. Dzieci to dzieci. Są ciekawe świata. A to my rodzice jesteśmy z reguły odpowiedzialni żeby były one w miarę bezpieczne. A wypadki i tak się zdarzają i to jest nieuniknione. Więc nie przesadzajmy z tą aferą.

Sent from my GT-I9300 using Wizaz Forum mobile app
__________________
* I dont want to make any money -I just wanna be wonderful *

_______________
7.07.2013 II Kreseczki
Emil Alexander 25.03.2014


http://www.suwaczki.com/tickers/j5rbj44jqkxnhzqe.png
filupka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-13, 13:06   #1304
bebe97
Wtajemniczenie
 
Avatar bebe97
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 192
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Emilka ma swietna fryzure

Olakola
super ze doczekalas sie przewrotek moze i ja sie doczekam...

TeQ
Strach u ciebie sie stolowac w dwa tygodnie zrobisz z czlowieka tucznika

U nas kolejna porcja manny zjedzona do wyskrobania miseczki a wczoraj rzucila sie na pietke chleba

Straszna historia z tymi firankami, tez czytalam o tym na fb. Niestety takie wypadki sie zdarzaja i nie makarony sa temu winne. Trzeba bardzo uwazac na dzieci a takich zywych dwulatkow z oczu nie spuszczac. Dobrze wiem bo moj syn tez mocno byl rozbrykany.

Martyna
Kiedy umawiamy sie w parku?
bebe97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-13, 15:57   #1305
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez good idea Pokaż wiadomość
A ja mam pytanko czy podajecie swoim dzieciom kaszki? Jak tak to jakie? I kiedy? Na sniadanie? Kolacje?

Na śniadanie owsiana i na kolacje jaglana.

Cytat:
Napisane przez bebe97 Pokaż wiadomość
TeQ
Strach u ciebie sie stolowac w dwa tygodnie zrobisz z czlowieka tucznika

U nas kolejna porcja manny zjedzona do wyskrobania miseczki a wczoraj rzucila sie na pietke chleba

To może Ewcia gotowa na rozszerzanie diety?
A co do makaronów, masz rację - to tak jakby zaskarżyć dostawcę prądu o porażenie Trzeba mieć oczy dookoła głowy i co się da zabezpieczać
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-13, 16:25   #1306
virginia
Zakorzenienie
 
Avatar virginia
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 590
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Tequiba fotka jeszcze jedna dla Ciebie, może tu lepiej widać. Jeszcze za nią nie płaciłam bo mam płacić przy odbiorze kolejnych ale chyba jakoś w granicach 25zł.
Jak chcesz to podaj na PW namiary na fb to Ci pokażę jakie jeszcze mi się bransoletki plotą.
No i jeszcze raz za podtuczenie Kacperka.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCF1782.jpg (112,4 KB, 52 załadowań)
__________________
I'll be dreaming my dreams with you
And there's no other place
That I'd lay down my face
I'll be dreaming my dreams with you..
virginia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-13, 17:53   #1307
good idea
Raczkowanie
 
Avatar good idea
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 261
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Dzieki za odpowiedzi
TeQiba a jakiejs konkretnej firmy te kaszki?
__________________




Brak polskich znakow.
good idea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-13, 20:35   #1308
TynkaG
Raczkowanie
 
Avatar TynkaG
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Z-e
Wiadomości: 238
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cześć! Wróciłyśmy, czytałam w miarę na bieżąco. Z nowości- Emilka dzis przekręcila się na brzuszek przez lewy boczek, prawy już sprawnie opanowała, nawet przy zasypianiu kombinuje.
Cytat:
Napisane przez pola_m Pokaż wiadomość
Napisz coś więcej o tej rehabilitacji, na czym polegało badanie logopedy i psychologa u takiego maluszka?
U psychologa jeszcze nie byłyśmy, ale to u nas taki standard, że wraz z rehabilitacją zlecają logopedę i psychologa- nie wiem dlaczego, może zeby zatrudnieni mieli pracę
Logopeda przeprowadziła z nami wywiad- co Emilka robi, jakie wydaje dźwięki, sprawdziła też odruch ssania, szukania, kąsania i gryzienia oraz czy reaguje na dźwięki

Cytat:
Napisane przez tygrysek83 Pokaż wiadomość
Tynka jak idzie z jedzeniem u małej?
Oj sama nie wiem, raczej kiepsko. Kurcze ostatnio to się mega frustruję przy karmieniu, bo ciagle jej placz. Nie wiem czy malej się ssać nie chce, czy nie trafiam i wydaje mi sie ze ona głodna, a głodna nie jest. Wygląda to nasze jedzenie tak, ze ona ssie przez 2 min., odpycha pierś, ssie paluchy albo płacze. I tak prawie za każdym razem. Aaa, a jak fajnie ssie to najczęściej mi zaśnie, pomimo, że ruszam rączką, gadam, dotykam. Dziś próbowalam dać wieczorem kaszkę- trochę przełknęla, potem udawala, że zaraz bedzie wymiotwać, wiec odpuścialm.
Cytat:
Napisane przez mara86 Pokaż wiadomość
U mnie tak sie zaczelo jedna buteka na noc. Teraz od 3 tygodni karmie tylko mm. Oski zaczal marudzic na sam widok piersi. Oczywiscie nie odrazu. Poczatkowo bylo ok. Jadl tylko na noc. Pozniej juz mu cos nie pasowalo. To zaczelam sciagac laktatorem. Potem byly nerwy mleko mi zaczelo zanikac. Troche lez, az zapadla decyzja ze przechodzimy na mm ;(
Właśnie tego sie boję, ale chya nie mam wyjsćia, bo wydaje mi się, ze mala ciągle głodna. MOgę jeszcze moje odciagać, ale napewno nie uda mi sie takich ilości, zeby na kazdy posilek starczylo
Cytat:
Napisane przez tygrysek83 Pokaż wiadomość
My po kolejnej rehabilitacji. Asymetria zamiast się poprawiać to chyba się pogarsza Dziś dla odmiany Kinga została oblepiona plastrem mającym ściągać jej mięśnie prawej strony. Ciekawe co z tego wyjdzie.
Kurczę, oby jednak się poprawiło. My zaczynamy w środe.

Jeszcze tylko napiszę, że moja malutka byla 6 dni pod rząd na basenie- Bardzo sie jej podoba, i na plecach i na brzuszku, pływała w kółku, brodzila ze mną i moja mamą w dużym basenie, nawet chlapała wodą i nic jej nie przeszkadza. Niestety uwielbia pić basenową wodę
Idę w pon. zważyc mala- aż się boje, bo domwa wag wskazuje ciągle to samo
TeQiba- dla Kacperka za wagę. A na czym polegala zmiana diety? i ty teraz podajesz mm na kazdy mleczny posilek?
Agunia4ever- bo ty kp, ale ścigalaś, podpowiedz mi ile twój maluch jada na jeden posiłek?
Aha i Nasivin u takich maluchów max. 5 dni- przy dłuższym stosowaniu może pojawić się suchość śluzówki, polekowy katar czyli katarek bez końca
__________________
Emilka 3.04.2014

Edytowane przez TynkaG
Czas edycji: 2014-09-13 o 20:41
TynkaG jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-13, 21:15   #1309
thidien
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 975
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

mamcie kochane, które biorą Azalię, wycofują dwie serie
http://www.medonet.pl/zdrowie-na-co-...#mask:98608595
i teraz mam pytanie, bo takowe posiadam - iść do ginka po inne tabletki? a te zwrócić, wyrzucić (szkoda wydanej kasy:/)? czy może skoro brałam to dokończyć?

ps. nie poznaję dziecka, są dni, kiedy zupełnie nagle łapie go taki przeraźliwy ryk, że masakra.. pomyślałam, że może to przez 'ruch zębowy', ale wtedy to chyba by płakał cały czas..?
bidulek
ciężko go wtedy uspokoić, 2 razy mi tak dzisiaj zrobił, kilka dni temu raz
__________________
żonka 27.07.2013
II kreski 30.07.2013
Synek 1.4.2014
II kreski 1.12.2015
thidien jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-13, 21:17   #1310
ag9
Zadomowienie
 
Avatar ag9
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 1 833
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Melduję tylko że wróciliśmy do domu...uff.
Nie miałam kiedy do was zaglądać ale obiecuję nadrobić
Od kilku ostatnich dni borykaliśmy się ze sr...czką, czyt. biegunką u Gucia. Szwedzka służba zdrowia podeszła do tematu jednak dość luźno, orzekając przez telefon że to albo zęby albo zmiana klimatu... Na szczęście chyba sytuacja w miarę opanowana. Ale przebieranie dziecka (usranego na rzadko po pachy) stojąc w mega kilometrowym korku pod Sztokholmem - uważam za wrażenie bezcenne

Wrzucę jedną fotkę wakacyjnego Gucia. Jutro ogarnianie chaty, a od poniedziałku szara rzeczywistość...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMGP2964.jpg (45,1 KB, 60 załadowań)
__________________
05.03.2014. - Gabryś
ag9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-14, 01:06   #1311
agunia4ever
Zadomowienie
 
Avatar agunia4ever
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: ŁDZ
Wiadomości: 1 130
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez TynkaG Pokaż wiadomość
Cześć! Wróciłyśmy, czytałam w miarę na bieżąco. Z nowości- Emilka dzis przekręcila się na brzuszek przez lewy boczek, prawy już sprawnie opanowała, nawet przy zasypianiu kombinuje.

U psychologa jeszcze nie byłyśmy, ale to u nas taki standard, że wraz z rehabilitacją zlecają logopedę i psychologa- nie wiem dlaczego, może zeby zatrudnieni mieli pracę
Logopeda przeprowadziła z nami wywiad- co Emilka robi, jakie wydaje dźwięki, sprawdziła też odruch ssania, szukania, kąsania i gryzienia oraz czy reaguje na dźwięki


Oj sama nie wiem, raczej kiepsko. Kurcze ostatnio to się mega frustruję przy karmieniu, bo ciagle jej placz. Nie wiem czy malej się ssać nie chce, czy nie trafiam i wydaje mi sie ze ona głodna, a głodna nie jest. Wygląda to nasze jedzenie tak, ze ona ssie przez 2 min., odpycha pierś, ssie paluchy albo płacze. I tak prawie za każdym razem. Aaa, a jak fajnie ssie to najczęściej mi zaśnie, pomimo, że ruszam rączką, gadam, dotykam. Dziś próbowalam dać wieczorem kaszkę- trochę przełknęla, potem udawala, że zaraz bedzie wymiotwać, wiec odpuścialm.

Właśnie tego sie boję, ale chya nie mam wyjsćia, bo wydaje mi się, ze mala ciągle głodna. MOgę jeszcze moje odciagać, ale napewno nie uda mi sie takich ilości, zeby na kazdy posilek starczylo

Kurczę, oby jednak się poprawiło. My zaczynamy w środe.

Jeszcze tylko napiszę, że moja malutka byla 6 dni pod rząd na basenie- Bardzo sie jej podoba, i na plecach i na brzuszku, pływała w kółku, brodzila ze mną i moja mamą w dużym basenie, nawet chlapała wodą i nic jej nie przeszkadza. Niestety uwielbia pić basenową wodę
Idę w pon. zważyc mala- aż się boje, bo domwa wag wskazuje ciągle to samo
TeQiba- dla Kacperka za wagę. A na czym polegala zmiana diety? i ty teraz podajesz mm na kazdy mleczny posilek?
Agunia4ever- bo ty kp, ale ścigalaś, podpowiedz mi ile twój maluch jada na jeden posiłek?
Aha i Nasivin u takich maluchów max. 5 dni- przy dłuższym stosowaniu może pojawić się suchość śluzówki, polekowy katar czyli katarek bez końca
Srednio kolo 140 ml ale czasami zje np. 80ml a i 210 ml potrafi wsysnac

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 02:06 ---------- Poprzedni post napisano o 02:05 ----------

Cytat:
Napisane przez good idea Pokaż wiadomość
Dzieki za odpowiedzi
TeQiba a jakiejs konkretnej firmy te kaszki?
U mnie jaglana Holle na podwieczorek. Duzo nas
tutaj na forum uzywa kaszek Holle.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

Impossible is nothing

I ślubuję Ci... Szczęśliwa żona od 9.11.2013r.



I kocham Cię ponad wszystko... Szczęśliwa mama od 06.04.2014r.

Sławcio
agunia4ever jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-14, 07:19   #1312
bebe97
Wtajemniczenie
 
Avatar bebe97
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 192
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez TynkaG Pokaż wiadomość
Cześć! Wróciłyśmy, czytałam w miarę na bieżąco. Z nowości- Emilka dzis przekręcila się na brzuszek przez lewy boczek, prawy już sprawnie opanowała, nawet przy zasypianiu kombinuje.

U psychologa jeszcze nie byłyśmy, ale to u nas taki standard, że wraz z rehabilitacją zlecają logopedę i psychologa- nie wiem dlaczego, może zeby zatrudnieni mieli pracę
Logopeda przeprowadziła z nami wywiad- co Emilka robi, jakie wydaje dźwięki, sprawdziła też odruch ssania, szukania, kąsania i gryzienia oraz czy reaguje na dźwięki


Oj sama nie wiem, raczej kiepsko. Kurcze ostatnio to się mega frustruję przy karmieniu, bo ciagle jej placz. Nie wiem czy malej się ssać nie chce, czy nie trafiam i wydaje mi sie ze ona głodna, a głodna nie jest. Wygląda to nasze jedzenie tak, ze ona ssie przez 2 min., odpycha pierś, ssie paluchy albo płacze. I tak prawie za każdym razem. Aaa, a jak fajnie ssie to najczęściej mi zaśnie, pomimo, że ruszam rączką, gadam, dotykam. Dziś próbowalam dać wieczorem kaszkę- trochę przełknęla, potem udawala, że zaraz bedzie wymiotwać, wiec odpuścialm.

Właśnie tego sie boję, ale chya nie mam wyjsćia, bo wydaje mi się, ze mala ciągle głodna. MOgę jeszcze moje odciagać, ale napewno nie uda mi sie takich ilości, zeby na kazdy posilek starczylo

Kurczę, oby jednak się poprawiło. My zaczynamy w środe.

Jeszcze tylko napiszę, że moja malutka byla 6 dni pod rząd na basenie- Bardzo sie jej podoba, i na plecach i na brzuszku, pływała w kółku, brodzila ze mną i moja mamą w dużym basenie, nawet chlapała wodą i nic jej nie przeszkadza. Niestety uwielbia pić basenową wodę
Idę w pon. zważyc mala- aż się boje, bo domwa wag wskazuje ciągle to samo
TeQiba- dla Kacperka za wagę. A na czym polegala zmiana diety? i ty teraz podajesz mm na kazdy mleczny posilek?
Agunia4ever- bo ty kp, ale ścigalaś, podpowiedz mi ile twój maluch jada na jeden posiłek?
Aha i Nasivin u takich maluchów max. 5 dni- przy dłuższym stosowaniu może pojawić się suchość śluzówki, polekowy katar czyli katarek bez końca
Wiesz takie zachowanie dziecka wcale nie musi oznaczac ze Mala glodna Moja tez sie czasem rzuca a mleko jest bo jak ja uspokoje i uda sie ponownie przystawic to juz ssie spokojnie i przelyka, a jesli np oferuje jej piers nie w pore to sie zlosci. Wieczorami przy karmieniu czeto sa sytuacje ze jak juz sie naje to sie do mnie odwraca d... na boczek i ssie dwa srodkowe paluszki az zasnie a innym razem chce ssac cycka rekreacyjnie do spania. I jeszcze lubi stolowac sie na lezaco wiec nakarmienie jej na spacerze, zakupach to czasem mordega. Raz zje w pozycji na siedzaco a innym razem musze kombinowac, wisiec nad nia, spiewac itd zanim zalapie. Kp tylko do 2 miesiecy to byl czilaucik z ksiazka lub przy serialu, teraz to walka z ruchliwym ciekawym swiata niemowleciem ale poki je i dobrze przybiera to dajemy rade, warto no i ja lubie kp

Edytowane przez bebe97
Czas edycji: 2014-09-14 o 07:21
bebe97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-14, 08:10   #1313
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez virginia Pokaż wiadomość
Tequiba fotka jeszcze jedna dla Ciebie, może tu lepiej widać. Jeszcze za nią nie płaciłam bo mam płacić przy odbiorze kolejnych ale chyba jakoś w granicach 25zł.
Jak chcesz to podaj na PW namiary na fb to Ci pokażę jakie jeszcze mi się bransoletki plotą.
No i jeszcze raz za podtuczenie Kacperka.
Podoba mi się
Nie korzystam z fb, ale dziękuję za propozycję

Cytat:
Napisane przez good idea Pokaż wiadomość
Dzieki za odpowiedzi
TeQiba a jakiejs konkretnej firmy te kaszki?
Holle
Ale jak nie zdążę zamówić to zamiast owsianej daję 'Zdrowy brzuszek z lipą, Nestle', a zamiast jaglanej 'Kleik ryżowy, Bobovity'
Tylko ta owsiana i zdrowy brzuszek to są z glutenem, więc musiałabyś mieć skończoną ekspozycję

Cytat:
Napisane przez TynkaG Pokaż wiadomość
1. Kurcze ostatnio to się mega frustruję przy karmieniu, bo ciagle jej placz. Nie wiem czy malej się ssać nie chce, czy nie trafiam i wydaje mi sie ze ona głodna, a głodna nie jest. Wygląda to nasze jedzenie tak, ze ona ssie przez 2 min., odpycha pierś, ssie paluchy albo płacze. I tak prawie za każdym razem. Aaa, a jak fajnie ssie to najczęściej mi zaśnie, pomimo, że ruszam rączką, gadam, dotykam. Dziś próbowalam dać wieczorem kaszkę- trochę przełknęla, potem udawala, że zaraz bedzie wymiotwać, wiec odpuścialm.

2.TeQiba- dla Kacperka za wagę. A na czym polegala zmiana diety? i ty teraz podajesz mm na kazdy mleczny posilek?
a
1. A jak przybiera?
2. Tak - teraz już tylko mm podaję i zmiany polegały na tym żeby kp nie traktować jako posiłku, tylko bardziej jako przekąskę - a tak to mm, warzywka i owocki (szczególnie banan, bo kaloryczny jest).
Od wczoraj już nie kp, bo mam na tyle mało mleka że młody się napracował, wypił kilka łyków i był płacz - więc doszłam do wniosku, że nie będę go męczyć. Karmiłam pół roku i 2 dni, więc i tak jestem zadowolona
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-14, 09:50   #1314
TynkaG
Raczkowanie
 
Avatar TynkaG
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Z-e
Wiadomości: 238
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez bebe97 Pokaż wiadomość
Wiesz takie zachowanie dziecka wcale nie musi oznaczac ze Mala glodna Moja tez sie czasem rzuca a mleko jest bo jak ja uspokoje i uda sie ponownie przystawic to juz ssie spokojnie i przelyka, a jesli np oferuje jej piers nie w pore to sie zlosci. Wieczorami przy karmieniu czeto sa sytuacje ze jak juz sie naje to sie do mnie odwraca d... na boczek i ssie dwa srodkowe paluszki az zasnie a innym razem chce ssac cycka rekreacyjnie do spania. I jeszcze lubi stolowac sie na lezaco wiec nakarmienie jej na spacerze, zakupach to czasem mordega. Raz zje w pozycji na siedzaco a innym razem musze kombinowac, wisiec nad nia, spiewac itd zanim zalapie. Kp tylko do 2 miesiecy to byl czilaucik z ksiazka lub przy serialu, teraz to walka z ruchliwym ciekawym swiata niemowleciem ale poki je i dobrze przybiera to dajemy rade, warto no i ja lubie kp
Trochę mnie uspokoiłas, moja tez "walczy" podczas jedzenia- wierzga nogami, rękami, łapie wszystko, na szczescie juz się nie drapie po głowie, nogami rytm wystukuje i mnie kopie. Mimo wszystko ona chyba sie nie najada, bo w sumie waga bez zmian od tyg.
Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość
1. A jak przybiera?
2. Tak - teraz już tylko mm podaję i zmiany polegały na tym żeby kp nie traktować jako posiłku, tylko bardziej jako przekąskę - a tak to mm, warzywka i owocki (szczególnie banan, bo kaloryczny jest).
Od wczoraj już nie kp, bo mam na tyle mało mleka że młody się napracował, wypił kilka łyków i był płacz - więc doszłam do wniosku, że nie będę go męczyć. Karmiłam pół roku i 2 dni, więc i tak jestem zadowolona
No ja właśnie chciałam do tych 6 miesięcy doczekać, ale to chyba bez sensu. Mamy już 5 miesięcy i prawie 2 tyg., więc i tak się cieszę, że do tej pory udało się kp i tylko 4 razy dostała mm.Pediatra radzi raczej kaszkę, ale ona kaszki nie chce, więc chyba zacznę mm na noc, mam nadzieję, że ta nocna butla jej wystarczy.
Co do wagi- ostatnio 80g na tydzień, teraz nie wiem , ide jutro ważyć.
Mam pytanie do mam rozszerzających dietę- wiem że to już było omawiane tysiąc razy, ale my dopiero teraz na tym etapie- zaczynacie od warzywa- ale ile łyżeczek na początek? to samo warzywo przez ile dni? a potem kolejne warzywo? kiedy podajecie pierwsze i drugie warzywo razem?
Dzieki za odpowiedzi! Miłego dnia!
__________________
Emilka 3.04.2014
TynkaG jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-14, 11:20   #1315
martyna141
Raczkowanie
 
Avatar martyna141
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Chełm / Lublin
Wiadomości: 268
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez bebe97 Pokaż wiadomość
Emilka ma swietna fryzure

Olakola
super ze doczekalas sie przewrotek moze i ja sie doczekam...

U nas kolejna porcja manny zjedzona do wyskrobania miseczki a wczoraj rzucila sie na pietke chleba

Martyna
Kiedy umawiamy się w parku?
ładna pogoda ma być podobno do środy a my i tak domatorki więc byle było ładnie to możemy zrobić zlot Chełmskich Mamusiek może podam Ci mój numer tel na pw jakoś się spiszemy czy coś? Wy macie trochę dalej więc możemy się przy pkp spotkać albo coś

Cytat:
Napisane przez ag9 Pokaż wiadomość
Melduję tylko że wróciliśmy do domu...uff.
Nie miałam kiedy do was zaglądać ale obiecuję nadrobić
Od kilku ostatnich dni borykaliśmy się ze sr...czką, czyt. biegunką u Gucia. Szwedzka służba zdrowia podeszła do tematu jednak dość luźno, orzekając przez telefon że to albo zęby albo zmiana klimatu... Na szczęście chyba sytuacja w miarę opanowana. Ale przebieranie dziecka (usranego na rzadko po pachy) stojąc w mega kilometrowym korku pod Sztokholmem - uważam za wrażenie bezcenne

Wrzucę jedną fotkę wakacyjnego Gucia. Jutro ogarnianie chaty, a od poniedziałku szara rzeczywistość...
Gucio super chłopak i aby biegunka szybciutko przeszła Maluchowi

My wczoraj grillowo i od kilku dni jeździmy korzystać z pięknej pogody do Teściów na wieś dzisiaj dożynki gminne nad zalewem pogoda dopisuje więc również się wybieramy

bebe97 nie wiesz może czy gdzieś tu u Nas można dostać te słynne wątkowe kaszki Holle? Czy trzeba gdzieś zamawiać?

i zazdroszczę moja Maruda nadal niechętna do jedzenia.. Próbuje wprowadzać gluten i podawałam go wcześniej jako dodatek kaszka manna + marchewka np a ostatnio dałam samą kaszkę i Mała tu gdzie się uciapała dostała wysypki czy to może oznaczać uczelnie? Wcześniej nie było takich objawów i kupki/zachowanie/ spanie po staremu, zaskoczyło mnie to :/
__________________
Zosia 01.04.2014 He She Me --> just us three ! w końcu z Nami

Edytowane przez martyna141
Czas edycji: 2014-09-14 o 11:22
martyna141 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-14, 11:59   #1316
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez TynkaG Pokaż wiadomość
No ja właśnie chciałam do tych 6 miesięcy doczekać, ale to chyba bez sensu. Mamy już 5 miesięcy i prawie 2 tyg., więc i tak się cieszę, że do tej pory udało się kp i tylko 4 razy dostała mm.Pediatra radzi raczej kaszkę, ale ona kaszki nie chce, więc chyba zacznę mm na noc, mam nadzieję, że ta nocna butla jej wystarczy.
Co do wagi- ostatnio 80g na tydzień, teraz nie wiem , ide jutro ważyć.
Mam pytanie do mam rozszerzających dietę- wiem że to już było omawiane tysiąc razy, ale my dopiero teraz na tym etapie- zaczynacie od warzywa- ale ile łyżeczek na początek? to samo warzywo przez ile dni? a potem kolejne warzywo? kiedy podajecie pierwsze i drugie warzywo razem?
Dzieki za odpowiedzi! Miłego dnia!
Ja też zaczęłam wprowadzać mm jak młody miał 5,5 m-ca - stopniowo dawałam coraz więcej mm, a coraz mnie kp i dotrwaliśmy do 6 miesięcy, także nie bój się - pół roku karmienia masz zapewnione
Wiadomo - trochę smutno jak przestaje się karmić piersią i nie wiem jak będzie w Waszym przypadku, ale u nas są tak ogromne korzyści, że wynagradza mi to zupełnie odstawienie
Co do wprowadzenia nowości, to ja robię tak że pierwszego dnia daję kilka łyżeczek ok 4-5, drugiego dnia daję pół porcji jaką dałabym normalnie, a trzeciego dnia całą porcję. I jeśli chcę wprowadzić kolejną nowość to robię to na czwarty dzień.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Edytowane przez teQiba
Czas edycji: 2014-09-14 o 12:09
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-14, 13:14   #1317
good idea
Raczkowanie
 
Avatar good idea
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 261
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość
Holle
Ale jak nie zdążę zamówić to zamiast owsianej daję 'Zdrowy brzuszek z lipą, Nestle', a zamiast jaglanej 'Kleik ryżowy, Bobovity'
Tylko ta owsiana i zdrowy brzuszek to są z glutenem, więc musiałabyś mieć skończoną ekspozycję
A ja nawet tej ekspozycji nie zaczelam bo zglupialam i w koncu nie wiem czy dziecku na mm zaczyna sie po 5. czy po 6. miesiacu?
W kazdym razie dziekuje za odp. Zaopatrze sie w jaglanke narazie kleik ryzowy nie jest tolerowany przez brzuszek mlodego i probowalam kukurydzianki ale chyba mu nie podchodzi.
__________________




Brak polskich znakow.
good idea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-14, 18:19   #1318
Juliette25
Zakorzenienie
 
Avatar Juliette25
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3 955
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

- podczytuję Was sobie
Urodziłam synka 11.04 i tak przez przypadek tu trafiłam
__________________
Bertunio
Juliette25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-14, 18:36   #1319
thidien
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 975
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

nikt nie wie jak postąpić, jak wycofują tabletki? bo pytałam wcześniej o Azalię, mają wycofywać 2 partie, jedną z nich mam i nie wiem, czy łykać dalej, czy iść do apteki oddać (zwrócą kasę?) czy iść do gina czy jak? znaleźli zanieczyszczenie, którego producent nie wpisał na listę zanieczyszczeń i dlatego wycofują

Cytat:
Napisane przez good idea Pokaż wiadomość
A ja nawet tej ekspozycji nie zaczelam bo zglupialam i w koncu nie wiem czy dziecku na mm zaczyna sie po 5. czy po 6. miesiacu?
W kazdym razie dziekuje za odp. Zaopatrze sie w jaglanke narazie kleik ryzowy nie jest tolerowany przez brzuszek mlodego i probowalam kukurydzianki ale chyba mu nie podchodzi.
w wielu źródłach jak np. 1000dni nie ma podziału, tylko napisano, żeby w 5-6

---------- Dopisano o 19:36 ---------- Poprzedni post napisano o 19:30 ----------

Cytat:
Napisane przez TynkaG Pokaż wiadomość
Mam pytanie do mam rozszerzających dietę- wiem że to już było omawiane tysiąc razy, ale my dopiero teraz na tym etapie- zaczynacie od warzywa- ale ile łyżeczek na początek? to samo warzywo przez ile dni? a potem kolejne warzywo? kiedy podajecie pierwsze i drugie warzywo razem?
Dzieki za odpowiedzi! Miłego dnia!
my zaczęliśmy rozszerzać miesiąc temu i w sumie dalej to wygląda tak samo, czyli podaję przez 3 dni warzywko, potem przez 3 inne, itd (czasami jakieś warzywko z ziemniaczkiem)- za pierwszym zamachem jemy 10 łyżeczek, za drugim połowę tego, co zostanie i za trzecim resztę, jak mało zostaje to albo dodaję mannę, albo sinlaca, albo kleik
nie zamierzam jeszcze przez długi czas robić tak, by takie jedzenie zastępowało nam mleko, traktuję to jako ciekawostkę i poznawanie smaków, a nie oddzielny posiłek
__________________
żonka 27.07.2013
II kreski 30.07.2013
Synek 1.4.2014
II kreski 1.12.2015

Edytowane przez thidien
Czas edycji: 2014-09-14 o 18:38
thidien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-14, 19:19   #1320
TynkaG
Raczkowanie
 
Avatar TynkaG
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Z-e
Wiadomości: 238
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez thidien Pokaż wiadomość
nikt nie wie jak postąpić, jak wycofują tabletki? bo pytałam wcześniej o Azalię, mają wycofywać 2 partie, jedną z nich mam i nie wiem, czy łykać dalej, czy iść do apteki oddać (zwrócą kasę?) czy iść do gina czy jak? znaleźli zanieczyszczenie, którego producent nie wpisał na listę zanieczyszczeń i dlatego wycofują
Apteki kasy nie oddają, nigdy nie slyszalam o takich praktykach, przynajmniej my tak nie robimy. Raczej też nie dostaniesz na to miejsce nowego opakowania, bo rozchód musi byc udekumentowany receptą, chyba że ktoś ci farmaceutyczną wystawi, ale wątpię, bo to raczej na leki ratujące zycie, choć różnie apteki robią. Jak masz drugie opakowanie i ono jest ok, to łykaj tabletki z tego drugiego- jak mialaś wziąść dziś z soboty to weź sobotę z tego innego opakowania z tego odpowiedniego miejsca i na wszelki wielki dodatkowo jakaś inna metoda antykoncepcji (choć sama nie wiem po co, ale ja panikara jestem)

---------- Dopisano o 20:19 ---------- Poprzedni post napisano o 20:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Juliette25 Pokaż wiadomość
- podczytuję Was sobie
Urodziłam synka 11.04 i tak przez przypadek tu trafiłam
Cześć
Ale tu dziś pustki!!!
__________________
Emilka 3.04.2014

Edytowane przez TynkaG
Czas edycji: 2014-09-14 o 19:21
TynkaG jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-05 13:40:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:44.