Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2 - Strona 58 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-09-30, 07:41   #1711
TynkaG
Raczkowanie
 
Avatar TynkaG
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Z-e
Wiadomości: 238
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez virginia Pokaż wiadomość
próbowałam Natalce podać mleko 2/3 zwykłego, 1/3nutramigenu nie chciała wcale, potem próbowałam samego zwykłego, zjadła 50 a jak próbowałam dać jeszcze to zwymiotowała wszystko jestem załamana dziewczyny
Kurcze! Naprawdę współczuję, bo wiem jakie to frustrujące jak maluszek nie chce jeść. A je coś innego? Chyba Elunka lub Bebe( sorki nie pamietam) pisala że jej mały też odstawił mleko ale jadł kaszki mleczne wiec było ok, tylko ze on starszy. A moze teraz to już w końcu te zęby. A może ty ja za czesto chcesz karmić, a ona wcale nie jest głodna- sama nie wiem co poradzić.

Analizując operację "zęby" dochodzę do wniosku, że przed zębem jest katar -> Limonka i Margo. Więc pozostaje mi czekać na katar
Cytat:
Napisane przez BeautifulLie Pokaż wiadomość
Dobry dzionek :-*
Mariolasl ja po ciąży się wg sypie :-( ważę już 39kg czekam na kolonoskopie i panendoskopie, dopadło mnie ostre zapalenie zatok itd :-( strasznie się martwię i o siebie i małego ehh brawa dla Antosia!!
Rany, jaka waga. Stres pewnie też swoje dołożył. Życzę dużo zdrowia, siły i uśmiechu!!!

Smaritta- z fotelikiem nie pomogę, my pewnie w 9-13 do roku będziemy jeździć.
Widzę że temat niekapków się pojawił- muszę i ja zacząć się orientować. Buziaki dla wszystkich!
__________________
Emilka 3.04.2014

Edytowane przez TynkaG
Czas edycji: 2014-09-30 o 07:44
TynkaG jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-30, 07:53   #1712
margo80
Zakorzenienie
 
Avatar margo80
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 514
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Beautiful - trzymam kciuki za Twoje zdrowie!

ktoś ostatnio pytał o obniżanie łóżeczka. my mamy w planie zrobić to dziś, bo Przemo zaczął łapać za górną krawędź i kombinuje z podciąganiem. dziś jest jedyny dzień w tym tygodniu, kiedy mam małża w domu, więc go gonię do takich różnych prac
__________________
jesteś tym, co czujesz, jesteś tym, co wiesz,
jesteś tym, co potrafisz, jesteś tym, kim być chcesz

Ewcia
Przemek
margo80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-30, 08:14   #1713
Kateczka100
Raczkowanie
 
Avatar Kateczka100
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 124
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

BeatufulLie duzo zdrówka, mam nadzieje, ze trafisz na odpowiedniego lekarza, ktory pomoże Ci rozprawić sie z Twoimi problemami zdrowotnymi. Ściskam mocno!

Pochwał sie jakie było to pierwsze słowo Stasia

Mara86 i ja sie zastanawiałam gdzie sie podziałas, mam nadzieje ze zabawy polecone przez Limonkę spodobają sie Oskiemu

Resztę nadrobie pózniej, bo moj pełzacz zaczyna sie domagać towarzystwa
Miłego dnia.

A przy okazji: gdzie jest Ela? Tez jej dawno tutaj nie widziałam...
Kateczka100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-30, 08:53   #1714
Juliette25
Zakorzenienie
 
Avatar Juliette25
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3 955
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Dziewczynki mam pytanie. Czy jak karmie piersia i wprowadzam stale posilki to powinnam dopajac woda/herbatka? Czy sama piers starczy?

Wysłane z mojego GT-S7560 przy użyciu Tapatalka
__________________
Bertunio
Juliette25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-30, 09:00   #1715
karalalalajna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Tajemniczy Dolny Śląsk
Wiadomości: 71
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Dzień dobry

Piszę z Oliwierem na kolanach, więc krótko

My wczoraj obniżyliśmy łóżeczko na środkowy poziom. Nawet nie jest tak źle z wyjmowaniem stamtąd Młodego, myślałam, że będzie gorzej. Za to Oli może sobie tam teraz harcować do woli, a ja się nie stresuję, że się podciągnie i wypadnie.

Cytat:
Napisane przez Juliette25 Pokaż wiadomość
Dziewczynki mam pytanie. Czy jak karmie piersia i wprowadzam stale posilki to powinnam dopajac woda/herbatka? Czy sama piers starczy?

Wysłane z mojego GT-S7560 przy użyciu Tapatalka
Jak Oli zje stały posiłek, to zaraz potem daję mu się napić wody. Wydaje mi się, że tak jest zdrowiej. No i niech się przyzwyczaja, że za jakiś czas już tylko tak będzie pił.

Pozdrowionka
karalalalajna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-30, 09:06   #1716
Juliette25
Zakorzenienie
 
Avatar Juliette25
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3 955
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez karalalalajna Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Piszę z Oliwierem na kolanach, więc krótko

My wczoraj obniżyliśmy łóżeczko na środkowy poziom. Nawet nie jest tak źle z wyjmowaniem stamtąd Młodego, myślałam, że będzie gorzej. Za to Oli może sobie tam teraz harcować do woli, a ja się nie stresuję, że się podciągnie i wypadnie.



Jak Oli zje stały posiłek, to zaraz potem daję mu się napić wody. Wydaje mi się, że tak jest zdrowiej. No i niech się przyzwyczaja, że za jakiś czas już tylko tak będzie pił.

Pozdrowionka
Dziekuje
My tez juz obnizylismy do polowy lozeczko


Wysłane z mojego GT-S7560 przy użyciu Tapatalka
__________________
Bertunio
Juliette25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-30, 09:13   #1717
Ela87
Zakorzenienie
 
Avatar Ela87
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lędziny
Wiadomości: 4 642
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Nie nadrobię Was nie ma szans jakoś ciężko mi się zorganizować i wizażować, później już tyle piszecie, że mi głupio nie odpisać wszystkim więc milczę

BeautifulLie ogromnie się cieszę, ze wróciłaś czytałam, ze masz problemy mam nadzieje, ze szysbko się z nimi uporasz i zaczniesz przybierać na wadze

Jeśli chodzi o niekapki.
Mam dwa te
http://www.aptekagemini.pl/nuk-kubek...aca-210ml.html

Ale strasznie się zapowietrzają Zostawiłam, bo mam do nich twardy ustnik, więc może kiedyś spróbuję, bo jak narazie nie chce Ola z niego pić.

Mam ten
http://www.aptekagemini.pl/avent-kub...-6m-200ml.html
Chętnie Ola z niego piła, ale pewnego dnia odmówiła picia z niego i koniec, więc odstawiłam, wczoraj podałam w nim mleko, ale szału nie było.

Kupiłam trzeci i powiedziałam sobie, ze ostatni taki
http://www.aptekagemini.pl/baby-ono-...ustnikiem.html

Cena powalająca, ale Ola pije z niego wodę chętnie i nie jest to niekapek, bo ma zwykłą dziurkę z którego leci woda jak się przechyli, ale Ola lubi się nim bawić i pić wodę z niego

Poza tym ostatnio podałam świeży sok z jabłek ze szklanki

Postanowiłam podawać mleko w butli normalnej, od czasu do czasu proponować w avencie (bo nie jest trudno umyć ustnik), wodę piję z tego najtańszego sama, jak mam sok świeży to podaję ze szklanki normalnej (zastanawiam się nad doidy cup) no i jak piję wodę ja to sobie przelewam do szklanki i Ola też koniecznie musi z niej się napić, także kawy przy niej pić nie mogę bo od razu łapy wyciąga i płacze, że też chce.

---------- Dopisano o 10:08 ---------- Poprzedni post napisano o 10:06 ----------

Przeczytałam to co napisałam mam nadzieje, że zrozumiecie ten bojkot

---------- Dopisano o 10:09 ---------- Poprzedni post napisano o 10:08 ----------

dla Przemka za ząbki

U nas zębów ani widu ani słychu
Łóżeczka nie obniżam jeszcze, jakoś moje dziecię nie chce się podciągać i kombinować Może chociaż to i lepiej, bo sobie złych nawyków nie wyrobi

---------- Dopisano o 10:13 ---------- Poprzedni post napisano o 10:09 ----------

Emilka też ma ząbka
__________________
Wszelkie piękno rodzi się w bólu.

Ela87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-30, 12:19   #1718
filupka
Rozeznanie
 
Avatar filupka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 656
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

BeautifulLie strasznie mi przykro z powodu twojej sytuacji. Ale na pewno niedługo się wszystko ułoży i wtedy nabierzesz i sił i masy, w końcu jesteś mamusią a my mamusie musimy być silne

Mariola dzięki za odpowiedź o jajku. A powiedz jeszcze proszę czy w ten dzień co podajesz jajo to dostaje Marco tez mięsko? Czy to już za dużo białka?

Kurcze Emil dostał dziś znowu katar :/
__________________
* I dont want to make any money -I just wanna be wonderful *

_______________
7.07.2013 II Kreseczki
Emil Alexander 25.03.2014


http://www.suwaczki.com/tickers/j5rbj44jqkxnhzqe.png
filupka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-30, 12:26   #1719
Edzia400
Zakorzenienie
 
Avatar Edzia400
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Niebo :)
Wiadomości: 3 374
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

No i mamy następny zabek... Mloda swieci dwoma jedynkami...
Wieczorem podpisuje na posty bo teraz jestem na tel... Od jakiegoś czasu miga mi ekran na wizażu i nie moge czytac was
__________________
Amelcia 6 MAJ 2010


http://www.zapytajpolozna.pl/compone....php?sid=69629- JULECZKA 14 marzec 2014
Edzia400 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-30, 12:29   #1720
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

cześć dziewczyny wpadam z dwoma pytaniami:

Ile razy w tygodniu podajecie mięsko? Codziennie?

Do dziewczyn które kupiły puzzle na podłogę: wietrzylyscie je jakoś specjalnie? Lub mylyscie?

BeautifulLie ale masz wagę dziewczyno! Masz siłę zajmować się synkiem? Współczuje problemów, oby szybko zdiagnozowali co Ci dolega : przytul:

Virginia Ty to masz nerwów z tym swoim Niejadkiem niestety nie wiem co Ci poradzić ale trzymam kciuki za poprawę.

My mamy niekapek z canpolu. Kuba go gryzie zamiast pić więc chyba nie polecam

Wysłane za pomocą aplikacji mobilnej
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-30, 13:21   #1721
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez filupka Pokaż wiadomość
Mariola dzięki za odpowiedź o jajku. A powiedz jeszcze proszę czy w ten dzień co podajesz jajo to dostaje Marco tez mięsko? Czy to już za dużo białka?

Kurcze Emil dostał dziś znowu katar :/
na poczatku dawalam albo jajko albo mieso
teraz mamy zalecony lunch i obiadek, ktore w zasadzie na razie sa podobne, wiec dostaje dwa razy w tygodniu i jajko i mieso.

Zdrowka dla Emila
__________________
O książkach
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-30, 13:23   #1722
niezapomnijkaa09
Rozeznanie
 
Avatar niezapomnijkaa09
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 688
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Witam
nocka u mnie nawet ok-chociaż nad ranem z Tośkiem zasnęliśmy i spaliśmy do 12 więc pewnie dziś wieczorem znowu nie będę mogła usnąć

Alwa przyłączam się do pytania o mięso

My z mięsem mamy problem a właściwie to ja mam problem Jak wiecie nie jem mięsa jakieś kilkanaście lat i już sam widok mnie odrzuca, że nie wspomnę o dotykaniu..
Nie wiem jak się przełamię by coś Tosiowi zrobić Na razie planuję słoiczki a potem może małż będzie je przyrządzał.
Czy mięso trzeba dziecku podawać codziennie?
Wiem, że można dziecko żywić bezmięsnie ale chcę Antkowi w przyszłości dać wybór a teraz najważniejsze by był zdrowy.
__________________
16.10.2010 żonka swojego męża
21.04.2014 szczęśliwa mama Antosia


Aparatka:
góra 27.06.2014
niezapomnijkaa09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-30, 13:44   #1723
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez BeautifulLie Pokaż wiadomość
Dobry dzionek :-*
Mariolasl ja po ciąży się wg sypie :-( ważę już 39kg czekam na kolonoskopie i panendoskopie, dopadło mnie ostre zapalenie zatok itd :-( strasznie się martwię i o siebie i małego ehh brawa dla Antosia!!
O matko - po raz pierwszy chyba nie zazdroszczę wagi

Cytat:
Napisane przez Ela87 Pokaż wiadomość
Postanowiłam podawać mleko w butli normalnej, od czasu do czasu proponować w avencie (bo nie jest trudno umyć ustnik), wodę piję z tego najtańszego sama, jak mam sok świeży to podaję ze szklanki normalnej (zastanawiam się nad doidy cup) no i jak piję wodę ja to sobie przelewam do szklanki i Ola też koniecznie musi z niej się napić, także kawy przy niej pić nie mogę bo od razu łapy wyciąga i płacze, że też chce.
U mnie wszystko tak samo mleko-butla, woda-niekapek, sok-szklanka
Też zastanawiam się nad doidy cup
A mleko w kubku wprowadzę jak będzie stabilnie siedział i umiał się sprawnie niekapkiem/kapkiem posługiwać bo teraz to pewnie by się bawił zamiast jeść

Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny wpadam z dwoma pytaniami:

Ile razy w tygodniu podajecie mięsko? Codziennie?

Do dziewczyn które kupiły puzzle na podłogę: wietrzylyscie je jakoś specjalnie? Lub mylyscie?
Ja mięso daję codziennie, jak wprowadzę jajko i rybę to będę to jakoś wymieniać
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-30, 13:56   #1724
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

cześć dziewczyny

Gratuluję kolejnych ząbków!!

Cytat:
Napisane przez Limonka1987 Pokaż wiadomość



Pamiętaj: jesteś oazą spokoju, kwiatem lotosu na tafli jeziora...
Trzymam kciuki za ułożenie nowego harmonogramu dnia, który nie będzie dla Ciebie udręką. Kalince życzę zdrówka!


Dziewczyny, jakie kubki niekapki polecacie? Zastanawiam się głównie między tym NUKA: http://allegro.pl/nuk-first-choice-k...614603332.html i tym Aventu: http://allegro.pl/avent-kubek-niekap...625581892.html . A może podpowiecie mi coś innego? Zależy mi, żeby był łatwy do mycia i wygodny dla maluszka.
haha, dzięki "jestem oazą spokoju, p...onym kwiatem lotosu..."

co do niekapków - bardzo polecam safe sippy. Antek miał, i KAlince tez kupimy

Cytat:
Napisane przez virginia Pokaż wiadomość
próbowałam Natalce podać mleko 2/3 zwykłego, 1/3nutramigenu nie chciała wcale, potem próbowałam samego zwykłego, zjadła 50 a jak próbowałam dać jeszcze to zwymiotowała wszystko jestem załamana dziewczyny
virginia, współczuję Ci strasznie sytuacji.

Natalka faktycznie malutka, ale z drugiej strony cały czas troszkę przybiera, więc tragedii chyba nie ma?
Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość

wspolczuje trudnego okresu
zdrowka dla Kalinki i Antka



Polu, masz jakies sprawdzone strony na temat BWL? Bylabym bardzo wdzieczna za podrzucenieOstatni o jemy posilki na dwa sposoby, za rada dietetyczki, a wiec Marco dostaje do raczki owoce, chlebek itp., a ja go w miedzyczasie lyzeczkuje

dzięki MAriola
Co do stron. Korzystałam z tej http://menublw.blogspot.fr/
i z tej (chyba, bo szata graficzna była inna) http://ammniam.pl/
A poza tym dużo sama wymyślałam, przerabiałam to, co sami jedliśmy na zjadliwe dla malucha

Cytat:
Napisane przez BeautifulLie Pokaż wiadomość
Dobry dzionek :-*
Mariolasl ja po ciąży się wg sypie :-( ważę już 39kg czekam na kolonoskopie i panendoskopie, dopadło mnie ostre zapalenie zatok itd :-( strasznie się martwię i o siebie i małego ehh brawa dla Antosia!!
jeju... to straszne, co piszesz. trzymam kciuki, żeby było lepiej
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-30, 14:22   #1725
ag9
Zadomowienie
 
Avatar ag9
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 1 833
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Beautiful - rany... 39 kg ??? Kochana to pewnie stres, ale musisz się prędko wziąć za swoje zdrowie


Odnośnie picia to ja po posiłku (niemlecznym) daję trochę wody.
Wodę nadal pije z butelki, niekapka nie mamy a jakoś zapomniałam że posiadam doidy cup W wakacje Gabryś nie umiał się nim posługiwać jeszcze, ale może zaczniemy próbować teraz.
Soków nie daję wcale, do picia tylko wodę, a owoce dodaję do kaszki na śniadanie.
Tak czytam was i doszłam do wniosku że moje dziecko mało samodzielne jest

Dzisiejsze menu niestety nie przypadło Guciowi - brokuł z ziemniakiem okazał się być niejadalny no i w pośpiechu musiałam butlę robić.

Odnośnie mięsa to ja nie daję codziennie, ale my dopiero zaczęliśmy mięso jeść. Potem też nie chcialabym dawać codziennie, bo uważam je za niezdrowe

Niezapomnijka - ja mimo że nie wege, ale też mnie mięso surowe obrzydza strasznie i mam problem z jego dotykaniem więc rozumiem Niech TZ myje i porcjuje, a potem wrzucisz tylko do garnka i już.
__________________
05.03.2014. - Gabryś
ag9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-30, 14:48   #1726
filupka
Rozeznanie
 
Avatar filupka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 656
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Mariola dzięki za odpowiedzi.
A więc ja daje Emilowi 2x w tygodniu królika, 2x indyka, 2x rybę i raz bez mięsa. Uważam, że mięso w diecie dziecka jest bardzo ważne a potem sam zadecyduje czy będzie jadł czy nie. Ja też raczej za mięsem nie przepadam, jem w sumie drób i ryby.
__________________
* I dont want to make any money -I just wanna be wonderful *

_______________
7.07.2013 II Kreseczki
Emil Alexander 25.03.2014


http://www.suwaczki.com/tickers/j5rbj44jqkxnhzqe.png
filupka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-30, 17:18   #1727
Limonka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka1987
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 660
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cześć dziewczyny

Dzięki za odpowiedzi w sprawie niekapków. Na razie zdecydowałam się na NUKa. Zobaczymy jak nam będzie służył.

Cytat:
Napisane przez Smarrita Pokaż wiadomość
Zastanawiałyście się już nad kupnem fotelika? Mam problem, bo moja "kruszyna" nie mieści się już do nosidełka, a do samodzielnego siedzenia jeszcze daleko. Czytałam, że jak dziecko samodzielnie nie siedzi to nie powinno jeździ przodem do kierunku jazdy i że są foteliki 9-25 montowane tyłem do kierunku jazdy np maxi-cosi moby, któraś zna może?
My mamy maxi-cosi, ale model toby. Jeszcze nie testowaliśmy- czekamy z tym aż Emilka usiądzie- więc na razie nie jestem w stanie nic o nim powiedzieć.

Cytat:
Napisane przez virginia Pokaż wiadomość
próbowałam Natalce podać mleko 2/3 zwykłego, 1/3nutramigenu nie chciała wcale, potem próbowałam samego zwykłego, zjadła 50 a jak próbowałam dać jeszcze to zwymiotowała wszystko jestem załamana dziewczyny
Przykro mi... Trzymam kciuki za jak najszybsze uporanie się z problemami!

Cytat:
Napisane przez ag9 Pokaż wiadomość
Smoczka poszukaj pod lozeczkiem. U nas to najfajniejsza zabawa ostatnio, o 6 rano wyrzucac smoczka za lozeczko...
Ależ to znana zabawa również w naszym domu! Tym razem Emilka poszła chyba krok dalej i cisnęła tym smokiem za okno, bo przeszukałam całą sypialnię (już po prostu z czystej ciekawości). Po smoku oczywiście ani śladu.

Cytat:
Napisane przez ag9 Pokaż wiadomość
Odnosnie BLW to ksiazki nie kupowalam jeszcze, dolaczylam do grupy BLW na facebooku. Widzialam opinie z kolei, ze nie oplaca sie kupowac ksiazki kucharskiej BLW, lepiej poszperac w necie - np. tu http://alaantkoweblw.blogspot.com/
Dzięki za linka!
Polu, Tobie również!

Cytat:
Napisane przez BeautifulLie Pokaż wiadomość
U nas już 2 ząbki są :-D Stasio przesyłka całą noc ostatnio Jupi ogólnie złożył ostatnio słowo ma ma łzy poleciały :-D mała madrala <3
Gratuluję ząbków, przespanej nocy, a najbardziej pierwszego słowa

Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość
Ostatnio jemy posilki na dwa sposoby, za rada dietetyczki, a wiec Marco dostaje do raczki owoce, chlebek itp., a ja go w miedzyczasie lyzeczkuje
Też fajny pomysł

Cytat:
Napisane przez BeautifulLie Pokaż wiadomość
Dobry dzionek :-*
Mariolasl ja po ciąży się wg sypie :-( ważę już 39kg czekam na kolonoskopie i panendoskopie, dopadło mnie ostre zapalenie zatok itd :-(
Bardzo współczuję i życzę jak najszybszego powrotu do zdrowia!

Cytat:
Napisane przez Ela87 Pokaż wiadomość
no i jak piję wodę ja to sobie przelewam do szklanki i Ola też koniecznie musi z niej się napić, także kawy przy niej pić nie mogę bo od razu łapy wyciąga i płacze, że też chce.
Ponieważ- jak dobrze wiemy- Oli energii nie brakuje, może rzeczywiście lepiej, żeby kawy nie piła
Strach pomyśleć jak by się zachowywała po takiej dawce kofeiny

Pola-
ostatni Twój wpis na blogu (ten o tym, że od rodzicielstwa nie ma l4 i wolnego na żądanie) świetny!
Przeczytajcie dziewczyny, jeśli będziecie miały chwilę.
__________________
Jestem bezbronna tylko wtedy, gdy schnie mi lakier na paznokciach...
Limonka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-30, 19:11   #1728
ag9
Zadomowienie
 
Avatar ag9
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 1 833
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Zachęcona rekomendacją Limonki byłam u Poli na blogu - kobieto ja cię uwielbiam
Też mam często takie chwile, gdy dociera do mnie że "to już na zawsze" i nie ma że łeb napieprza cię tak że chcesz walić głową o ścianę, albo smarkasz tak że nie masz siły oddychać.
Pomyśleć że w ciąży myślałam sobie że będę się nudzić na macierzyńskim
__________________
05.03.2014. - Gabryś
ag9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-30, 19:35   #1729
TynkaG
Raczkowanie
 
Avatar TynkaG
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Z-e
Wiadomości: 238
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Ja też poczytałam i jestem oczarowana. Świetnie się to czyta i jakaś odprężona jestem i dzięki zdjęciom i dzięki słowomFajne to wasze życie we czwórkę
__________________
Emilka 3.04.2014
TynkaG jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-30, 20:55   #1730
Edzia400
Zakorzenienie
 
Avatar Edzia400
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Niebo :)
Wiadomości: 3 374
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez virginia Pokaż wiadomość
hej
Ja znów na szybcika bo zaraz lecę na kursy - wypaliło to za co trzymaliście kciuki ale o tym może dokładniej kiedy indziej. Byłam dziś z Natalą u pediatry, dostaliśmy skierowanie na morfologię, mocz i w końcu skierowanie do alergologa i na receptę nutramingen tylko ciekawe czy Natala zechce . Alergolog u nas z NFZ dopiero na 17.12 i podobno taki sobie więc pewnie będę szukać gdzie indziej, już robię rekonesans - trzymajcie kciuki!
I wpadam do Was z pyt. o radę:
skoro ten katar jest najprawdopodobniej na tle alergologicznym, podobnie kupki (choć te na szczęście już się trochę poprawiły) i poza tym nic N. nie jest i jeśli badania wyjdą ok to szczepilibyście ją na moim miejscu bo w środę wypada nam szczepionka? Nasza pediatra twierdzi, że nie ma przeciwskazań ale ja nie jestem na 100% pewna. Jak myślicie?
Z góry dzięki za opinie.

Trzymajcie się


---------- Dopisano o 15:33 ---------- Poprzedni post napisano o 15:32 ----------

Aha Natala waży 6100 , przybrała w niecałe 2tyg. 200g.

ja bym nie szczepiła , a ile natalka miała jak wychodziła ze szpitala? czy podwoiła mase urodzeniowa
__________________
Amelcia 6 MAJ 2010


http://www.zapytajpolozna.pl/compone....php?sid=69629- JULECZKA 14 marzec 2014
Edzia400 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-30, 21:00   #1731
BeautifulLie
Zadomowienie
 
Avatar BeautifulLie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Siemianowice Śl
Wiadomości: 1 198
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez margo80 Pokaż wiadomość
Beautiful - trzymam kciuki za Twoje zdrowie!

ktoś ostatnio pytał o obniżanie łóżeczka. my mamy w planie zrobić to dziś, bo Przemo zaczął łapać za górną krawędź i kombinuje z podciąganiem. dziś jest jedyny dzień w tym tygodniu, kiedy mam małża w domu, więc go gonię do takich różnych prac
Dziękuję

Cytat:
Napisane przez Kateczka100 Pokaż wiadomość
BeatufulLie duzo zdrówka, mam nadzieje, ze trafisz na odpowiedniego lekarza, ktory pomoże Ci rozprawić sie z Twoimi problemami zdrowotnymi. Ściskam mocno!

Pochwał sie jakie było to pierwsze słowo Stasia


Mara86 i ja sie zastanawiałam gdzie sie podziałas, mam nadzieje ze zabawy polecone przez Limonkę spodobają sie Oskiemu

Resztę nadrobie pózniej, bo moj pełzacz zaczyna sie domagać towarzystwa
Miłego dnia.

A przy okazji: gdzie jest Ela? Tez jej dawno tutaj nie widziałam...
Dziękuję pierwsze słowo ma-ma dzisiaj je powtórzył

Cytat:
Napisane przez Ela87 Pokaż wiadomość
Nie nadrobię Was nie ma szans jakoś ciężko mi się zorganizować i wizażować, później już tyle piszecie, że mi głupio nie odpisać wszystkim więc milczę

BeautifulLie ogromnie się cieszę, ze wróciłaś czytałam, ze masz problemy mam nadzieje, ze szysbko się z nimi uporasz i zaczniesz przybierać na wadze

Jeśli chodzi o niekapki.
Mam dwa te
http://www.aptekagemini.pl/nuk-kubek...aca-210ml.html

Ale strasznie się zapowietrzają Zostawiłam, bo mam do nich twardy ustnik, więc może kiedyś spróbuję, bo jak narazie nie chce Ola z niego pić.

Mam ten
http://www.aptekagemini.pl/avent-kub...-6m-200ml.html
Chętnie Ola z niego piła, ale pewnego dnia odmówiła picia z niego i koniec, więc odstawiłam, wczoraj podałam w nim mleko, ale szału nie było.

Kupiłam trzeci i powiedziałam sobie, ze ostatni taki
http://www.aptekagemini.pl/baby-ono-...ustnikiem.html

Cena powalająca, ale Ola pije z niego wodę chętnie i nie jest to niekapek, bo ma zwykłą dziurkę z którego leci woda jak się przechyli, ale Ola lubi się nim bawić i pić wodę z niego

Poza tym ostatnio podałam świeży sok z jabłek ze szklanki

Postanowiłam podawać mleko w butli normalnej, od czasu do czasu proponować w avencie (bo nie jest trudno umyć ustnik), wodę piję z tego najtańszego sama, jak mam sok świeży to podaję ze szklanki normalnej (zastanawiam się nad doidy cup) no i jak piję wodę ja to sobie przelewam do szklanki i Ola też koniecznie musi z niej się napić, także kawy przy niej pić nie mogę bo od razu łapy wyciąga i płacze, że też chce.

---------- Dopisano o 10:08 ---------- Poprzedni post napisano o 10:06 ----------

Przeczytałam to co napisałam mam nadzieje, że zrozumiecie ten bojkot


---------- Dopisano o 10:09 ---------- Poprzedni post napisano o 10:08 ----------

dla Przemka za ząbki

U nas zębów ani widu ani słychu
Łóżeczka nie obniżam jeszcze, jakoś moje dziecię nie chce się podciągać i kombinować Może chociaż to i lepiej, bo sobie złych nawyków nie wyrobi

---------- Dopisano o 10:13 ---------- Poprzedni post napisano o 10:09 ----------

Emilka też ma ząbka
Dziękuję stęskniłam się za WAMI!!!!
cokolwiek napisałaś można się doczytać
BeautifulLie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-30, 21:00   #1732
BeautifulLie
Zadomowienie
 
Avatar BeautifulLie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Siemianowice Śl
Wiadomości: 1 198
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez filupka Pokaż wiadomość
BeautifulLie strasznie mi przykro z powodu twojej sytuacji. Ale na pewno niedługo się wszystko ułoży i wtedy nabierzesz i sił i masy, w końcu jesteś mamusią a my mamusie musimy być silne

Mariola dzięki za odpowiedź o jajku. A powiedz jeszcze proszę czy w ten dzień co podajesz jajo to dostaje Marco tez mięsko? Czy to już za dużo białka?

Kurcze Emil dostał dziś znowu katar
:/
Dziękuję masz rację że musimy być silne i zdrowe!
Zdrówka dla Emilka!!

Cytat:
Napisane przez Edzia400 Pokaż wiadomość
No i mamy następny zabek... Mloda swieci dwoma jedynkami...
Wieczorem podpisuje na posty bo teraz jestem na tel... Od jakiegoś czasu miga mi ekran na wizażu i nie moge czytac was


Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny wpadam z dwoma pytaniami:

Ile razy w tygodniu podajecie mięsko? Codziennie?

Do dziewczyn które kupiły puzzle na podłogę: wietrzylyscie je jakoś specjalnie? Lub mylyscie?


BeautifulLie ale masz wagę dziewczyno! Masz siłę zajmować się synkiem? Współczuje problemów, oby szybko zdiagnozowali co Ci dolega : przytul:

Virginia Ty to masz nerwów z tym swoim Niejadkiem niestety nie wiem co Ci poradzić ale trzymam kciuki za poprawę.

My mamy niekapek z canpolu. Kuba go gryzie zamiast pić więc chyba nie polecam

Wysłane za pomocą aplikacji mobilnej
1. podaję codziennie
2. przemywałam wodą z płynem do mycia butelek a teraz przemywam tym cudem: http://allegro.pl/tommee-tippee-chus...641329669.html
3. Dziękuję mam siłę bo muszę ją dla niego mieć chociaż odczuwam zmęczenie ale dla maluszka wszystko
BeautifulLie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-30, 21:00   #1733
Edzia400
Zakorzenienie
 
Avatar Edzia400
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Niebo :)
Wiadomości: 3 374
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez BeautifulLie Pokaż wiadomość
Dobry dzionek :-*
Mariolasl ja po ciąży się wg sypie :-( ważę już 39kg czekam na kolonoskopie i panendoskopie, dopadło mnie ostre zapalenie zatok itd :-( strasznie się martwię i o siebie i małego ehh brawa dla Antosia!!
trzymam kciuki zeby badania wyszły dobrze
__________________
Amelcia 6 MAJ 2010


http://www.zapytajpolozna.pl/compone....php?sid=69629- JULECZKA 14 marzec 2014
Edzia400 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-30, 21:01   #1734
BeautifulLie
Zadomowienie
 
Avatar BeautifulLie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Siemianowice Śl
Wiadomości: 1 198
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość
O matko - po raz pierwszy chyba nie zazdroszczę wagi



U mnie wszystko tak samo mleko-butla, woda-niekapek, sok-szklanka
Też zastanawiam się nad doidy cup
A mleko w kubku wprowadzę jak będzie stabilnie siedział i umiał się sprawnie niekapkiem/kapkiem posługiwać bo teraz to pewnie by się bawił zamiast jeść



Ja mięso daję codziennie, jak wprowadzę jajko i rybę to będę to jakoś wymieniać
ta waga to tragedia uwierz kochana

Cytat:
Napisane przez pola_m Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny

Gratuluję kolejnych ząbków!!


haha, dzięki "jestem oazą spokoju, p...onym kwiatem lotosu..."

co do niekapków - bardzo polecam safe sippy. Antek miał, i KAlince tez kupimy


virginia, współczuję Ci strasznie sytuacji.

Natalka faktycznie malutka, ale z drugiej strony cały czas troszkę przybiera, więc tragedii chyba nie ma?

dzięki MAriola
Co do stron. Korzystałam z tej http://menublw.blogspot.fr/
i z tej (chyba, bo szata graficzna była inna) http://ammniam.pl/
A poza tym dużo sama wymyślałam, przerabiałam to, co sami jedliśmy na zjadliwe dla malucha


jeju... to straszne, co piszesz. trzymam kciuki, żeby było lepiej
Dziękuję

Cytat:
Napisane przez ag9 Pokaż wiadomość
Beautiful - rany... 39 kg ??? Kochana to pewnie stres, ale musisz się prędko wziąć za swoje zdrowie


Odnośnie picia to ja po posiłku (niemlecznym) daję trochę wody.
Wodę nadal pije z butelki, niekapka nie mamy a jakoś zapomniałam że posiadam doidy cup W wakacje Gabryś nie umiał się nim posługiwać jeszcze, ale może zaczniemy próbować teraz.
Soków nie daję wcale, do picia tylko wodę, a owoce dodaję do kaszki na śniadanie.
Tak czytam was i doszłam do wniosku że moje dziecko mało samodzielne jest

Dzisiejsze menu niestety nie przypadło Guciowi - brokuł z ziemniakiem okazał się być niejadalny no i w pośpiechu musiałam butlę robić.

Odnośnie mięsa to ja nie daję codziennie, ale my dopiero zaczęliśmy mięso jeść. Potem też nie chcialabym dawać codziennie, bo uważam je za niezdrowe

Niezapomnijka - ja mimo że nie wege, ale też mnie mięso surowe obrzydza strasznie i mam problem z jego dotykaniem więc rozumiem Niech TZ myje i porcjuje, a potem wrzucisz tylko do garnka i już.
Stres pewnie tak ale te wyniki moje mnie niepokoją o.O ja to bym się za siebie jak najszybciej wzięła tylko wiesz jak z terminami jest

---------- Dopisano o 22:01 ---------- Poprzedni post napisano o 22:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Limonka1987 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

Dzięki za odpowiedzi w sprawie niekapków. Na razie zdecydowałam się na NUKa. Zobaczymy jak nam będzie służył.



My mamy maxi-cosi, ale model toby. Jeszcze nie testowaliśmy- czekamy z tym aż Emilka usiądzie- więc na razie nie jestem w stanie nic o nim powiedzieć.



Przykro mi... Trzymam kciuki za jak najszybsze uporanie się z problemami!



Ależ to znana zabawa również w naszym domu! Tym razem Emilka poszła chyba krok dalej i cisnęła tym smokiem za okno, bo przeszukałam całą sypialnię (już po prostu z czystej ciekawości). Po smoku oczywiście ani śladu.



Dzięki za linka!
Polu, Tobie również!



Gratuluję ząbków, przespanej nocy, a najbardziej pierwszego słowa



Też fajny pomysł



Bardzo współczuję i życzę jak najszybszego powrotu do zdrowia!




Ponieważ- jak dobrze wiemy- Oli energii nie brakuje, może rzeczywiście lepiej, żeby kawy nie piła
Strach pomyśleć jak by się zachowywała po takiej dawce kofeiny

Pola-
ostatni Twój wpis na blogu (ten o tym, że od rodzicielstwa nie ma l4 i wolnego na żądanie) świetny!
Przeczytajcie dziewczyny, jeśli będziecie miały chwilę.
Dziękuję

My używamy kubka niekapka z TT ale Staś traktuje go jako gryzaka mięsko podaję codziennie, teraz co drugi dzień połowe żółtka, gluten codziennie, między czasie jakis deserek albo jogurcik
BeautifulLie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-30, 21:03   #1735
Edzia400
Zakorzenienie
 
Avatar Edzia400
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Niebo :)
Wiadomości: 3 374
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez margo80 Pokaż wiadomość
Beautiful - trzymam kciuki za Twoje zdrowie!

ktoś ostatnio pytał o obniżanie łóżeczka. my mamy w planie zrobić to dziś, bo Przemo zaczął łapać za górną krawędź i kombinuje z podciąganiem. dziś jest jedyny dzień w tym tygodniu, kiedy mam małża w domu, więc go gonię do takich różnych prac
mi Amelia sie tak wspinała ale Jula ma to w tyłku woli krecic szczeblami notabene tylko tymi które sie wyjmuja Ami zas te szczeble wcale nie interesowały

---------- Dopisano o 22:03 ---------- Poprzedni post napisano o 22:02 ----------

Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny wpadam z dwoma pytaniami:

Ile razy w tygodniu podajecie mięsko? Codziennie?

Do dziewczyn które kupiły puzzle na podłogę: wietrzylyscie je jakoś specjalnie? Lub mylyscie?
j
1 nie daje codziennie mieska
2 tylko przetarłam wilgotna szmatka
__________________
Amelcia 6 MAJ 2010


http://www.zapytajpolozna.pl/compone....php?sid=69629- JULECZKA 14 marzec 2014
Edzia400 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-30, 21:19   #1736
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Zapomniałam - puzzli niczym nie myłam i nie wietrzyłam
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-30, 22:05   #1737
ag9
Zadomowienie
 
Avatar ag9
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 1 833
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Ja puzzli też nie myłam, mam te czeskie Mały Geniusz i nic a nic nie śmierdziały


Dziewczyny - olej/oliwę z oliwek dodajcie do przecieru na koniec, tj. na zimno czy w czasie gotowania?

I pytanie nr 2 - z czym połączyć buraka?

No i jeszcze mi się przypomniało - z tym mięsem/rybą to gotujecie codziennie na bieżąco? Czyli ugotuję osobno powiedzmy indyka i potem go zmielę i dodam do przecieru warzywnego (z domowej mrożonki) i na koniec dodam olej/oliwę ?
__________________
05.03.2014. - Gabryś

Edytowane przez ag9
Czas edycji: 2014-09-30 o 22:09
ag9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-01, 07:34   #1738
TynkaG
Raczkowanie
 
Avatar TynkaG
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Z-e
Wiadomości: 238
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

To ja też na temat diety Po jakim czasie od wprowadzenia owoców i warzyw zaczęłyście podawać: mięsko, rybkę, jajko. A po jakim czasie olej/ oliwę czy inny nienasycony tłuszcz?

---------- Dopisano o 08:34 ---------- Poprzedni post napisano o 08:34 ----------

Cytat:
Napisane przez ag9 Pokaż wiadomość
Ja puzzli też nie myłam, mam te czeskie Mały Geniusz i nic a nic nie śmierdziały


Dziewczyny - olej/oliwę z oliwek dodajcie do przecieru na koniec, tj. na zimno czy w czasie gotowania?

I pytanie nr 2 - z czym połączyć buraka?

No i jeszcze mi się przypomniało - z tym mięsem/rybą to gotujecie codziennie na bieżąco? Czyli ugotuję osobno powiedzmy indyka i potem go zmielę i dodam do przecieru warzywnego (z domowej mrożonki) i na koniec dodam olej/oliwę ?
Burak i ziemniak?! albo jabłko- bo jak się barszcz gotuje to się jabłko daje, ale jak się to u dzieci sprawdzi to nie wiem
__________________
Emilka 3.04.2014
TynkaG jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-01, 07:42   #1739
Ela87
Zakorzenienie
 
Avatar Ela87
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lędziny
Wiadomości: 4 642
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez ag9 Pokaż wiadomość
Ja puzzli też nie myłam, mam te czeskie Mały Geniusz i nic a nic nie śmierdziały


Dziewczyny - olej/oliwę z oliwek dodajcie do przecieru na koniec, tj. na zimno czy w czasie gotowania?

I pytanie nr 2 - z czym połączyć buraka?

No i jeszcze mi się przypomniało - z tym mięsem/rybą to gotujecie codziennie na bieżąco? Czyli ugotuję osobno powiedzmy indyka i potem go zmielę i dodam do przecieru warzywnego (z domowej mrożonki) i na koniec dodam olej/oliwę ?
Ja tłuszcz podaję na zimno przed podaniem jedzenia.

Ja gotuję mięso, blenderuje i mrożę w kostkach.

Cytat:
Napisane przez TynkaG Pokaż wiadomość
To ja też na temat diety Po jakim czasie od wprowadzenia owoców i warzyw zaczęłyście podawać: mięsko, rybkę, jajko. A po jakim czasie olej/ oliwę czy inny nienasycony tłuszcz?

---------- Dopisano o 08:34 ---------- Poprzedni post napisano o 08:34 ----------


Burak i ziemniak?! albo jabłko- bo jak się barszcz gotuje to się jabłko daje, ale jak się to u dzieci sprawdzi to nie wiem
Ja zaczęłam rozszerzać dietę po skonczonym 5 miesiącu, mięso podałam po skończonym 6 miesiącu, a tłuszcze jakoś wcześniej, ale nie wiem kiedy
__________________
Wszelkie piękno rodzi się w bólu.

Ela87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-01, 07:47   #1740
virginia
Zakorzenienie
 
Avatar virginia
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 590
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

hej Mamuśki

Ja znowu na sekundę, karmienie Natalki wypełnia mi skutecznie cały czas a do tego doszły mi te kursy (co dzień) i nie wyrabiam na zakrętach. Może w weekend Was nadrobię (jak będę miała wolny).

Ag pytałaś czemu nutramigen - było podejrzenie alergii ale wczoraj odebrałam wyniki z lab. i są podobno dobre, nawet euzynofilie, które zawsze wcześniej były podwyższone, stąd również te przypuszczenia, więc teraz sama nie wiem już co jest przyczyną .

Ze szczepieniem się chwilę wstrzymam, idę dziś do jeszcze innej polecanej przez mamuśki z mojego miasta pani doktor prywatnie - zobaczę co ona powie na to wszystko i czy też będzie uważała, że nie ma przeciwskazań do szczepienia.

Pola- faktycznie Natulka jakimś cudem przybiera, mało to mało, ale w sumie mniej więcej cały czas tyle samo - ok.100 na tydzień.

Ktoś jeszcze pytał czy podwoiła swoją wagę urodzeniową - tak, bo ważyła 3000.
I, jak już kiedyś Wam pisałam - jej tata podobno całkowicie odrzucił mleko w wieku 3m i jakoś przetrwał, co więcej w przeciwieństwie do mnie nigdy nie miał nic złamanego. Czytałam i słyszałam, że niektóre dzieci tak robią a zresztą co do samego mleka opinie też są podzielone, w Azji podobno prawie wgl nie piją a są zdrowi a w Europie i Ameryce gdzie jest nacisk na mleko jest najwięcej chorób (czytałam jakiś artykuł na necie ale teraz nie mogę znaleźć).
Ale wiadomo, że czymś wapń, białko itp uzupełnić trzeba i tego muszę się właśnie dowiedzieć na wypadek gdyby Natalka dalej odmawiała mleka.

jeszcze jedno - u Natalki zawsze wychodzi zawsze trochę obniżone MCH 26,5 (norma 27 - 35), podwyższone limfocyty 72,2 (normy 45-65), neutrocyty 17,8 (normy 30-50), pytałam laborantki skąd te odstępstwa, mówiła, że często po jakiejś infekcji wirusowej . Może któraś z Was się orientuje i pomoże mi zinterpretować? Reszta wyników ok.

i muszę już zmykać niestety - N śpiąca, miała ją babcia ululać ale ta cwaniara jak wie, że ja jestem w pobliżu to chce do mnie .
__________________
I'll be dreaming my dreams with you
And there's no other place
That I'd lay down my face
I'll be dreaming my dreams with you..
virginia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-05 13:40:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:54.