Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2014-12-13, 00:28   #1681
whoa
Wtajemniczenie
 
Avatar whoa
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomo¶ci: 2 106
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Dziêkujê, w³a¶nie te¿ zastanawia³am siê nad pigmentacj±.
Czy my¶lisz ¿e pigmentacja 7 i pó¼niej farbowanie np 7.23 by³oby ok? Czy lepiej farbowaæ 6.23 albo w ogóle wymieszaæ 6 z 7?
Zastanawiam sie tylko czy 7 majirela pokryje t± rudo¶æ- bo garnier ani loreal sklepowy nie pokry³
Co do oksydantu my¶la³am nad mocniejszym na koñce, a s³abszym na górê, ale boje siê ¿e co¶ mi nie wyjdzie wiêc mo¿e lepiej ju¿ jednym ca³o¶æ - tylko teraz pytanie 6% czy 9%?

za du¿o tego wszystkiego jest
__________________


whoa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-12-13, 04:02   #1682
szklana_mgla
Rozeznanie
 
Avatar szklana_mgla
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomo¶ci: 523
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Cytat:
Napisane przez whoa Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê, w³a¶nie te¿ zastanawia³am siê nad pigmentacj±.
Czy my¶lisz ¿e pigmentacja 7 i pó¼niej farbowanie np 7.23 by³oby ok? Czy lepiej farbowaæ 6.23 albo w ogóle wymieszaæ 6 z 7?
Zastanawiam sie tylko czy 7 majirela pokryje t± rudo¶æ- bo garnier ani loreal sklepowy nie pokry³
Co do oksydantu my¶la³am nad mocniejszym na koñce, a s³abszym na górê, ale boje siê ¿e co¶ mi nie wyjdzie wiêc mo¿e lepiej ju¿ jednym ca³o¶æ - tylko teraz pytanie 6% czy 9%?

za du¿o tego wszystkiego jest
Moim zdaniem wez sobie ten 7 poziom ni¿ 6 bo wyjdzie ci za ciemno, a jak cudem wyjdzie ja¶niej to zawsze mo¿esz przyciemniæ, i z 6% na ca³o¶æ bo ciê¿ko zwyk³ej osobie siê papraæ na 2 wodach ¿eby wysz³o fajnie..
Majirel..majirelem dobrze siê pigmentuje ale wychodzi cieplejszy i ciemniej i sp³ukuje siê/ wywala na bardzo ciep³o, nie wola³aby¶ alfaparf'a? nie wywala tak na ciep³o i wychodzi bardzo dobrze i pigmentuje ¶wietnie..

Z reszt± jak robisz pigmentacje? bo dla mnie najlepiej siê robi mieszaj±c nature z wod± a na to bez sp³ukiwania nak³adaj±c docelow± normalnie zmieszan± z oxydantem i nigdy nie mam problemu ze sp³ukiwaniem nawet mocno wytrawionych w³osów, lepiej wygl±daj±, s± bardziej sprê¿yste.. i nie trzeba kombinowaæ w terminach

Edytowane przez szklana_mgla
Czas edycji: 2014-12-13 o 04:05
szklana_mgla jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-12-13, 08:53   #1683
whoa
Wtajemniczenie
 
Avatar whoa
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomo¶ci: 2 106
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Cytat:
Napisane przez szklana_mgla Poka¿ wiadomo¶æ
Majirel..majirelem dobrze siê pigmentuje ale wychodzi cieplejszy i ciemniej i sp³ukuje siê/ wywala na bardzo ciep³o, nie wola³aby¶ alfaparf'a? nie wywala tak na ciep³o i wychodzi bardzo dobrze i pigmentuje ¶wietnie..

Z reszt± jak robisz pigmentacje?
Poszukam tego alfaparfa bo prawdê mówi±c nie interesowa³am siê nimi. Pigmentacji jeszcze nigdy nie robi³am, ale sposób jaki znalazlam w necie jest w³a¶nie taki jak ty opisa³a¶
My¶la³am jeszcze o takiej kombinacji, pigmentacja 7 a farba 7.1 wymieszane z 6.1 - ale chyba ju¿ nie bêdê kombinowaæ skoro tak mówisz i tez zrobiê na poziomie 7
__________________


whoa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-12-13, 10:23   #1684
pomidorek1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomo¶ci: 189
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

[QUOTE=Weronisia;49284639]Pomidorek mi siê wydaje, ¿e powinna¶ zrobiæ na odwrót. Pofarbowaæ same czerwone, bez odrostów. Odrosty masz na poziomie 6 mo¿e 5, wiec po co chcesz je na ten kolor malowaæ?
Natomiast reszta w³osów jest czerwona/ruda i tu musisz co¶ zrobiæ. Po³ó¿ tu 6/0 albo 6/1. Podejrzewam, ¿e to i tak nie pokryje tej rudo¶ci. Najlepszy by³by mixton, ale nie wiem czy jestes na tyle odwa¿na, ¿eby spróbowac
W ka¿dym b±d¼ razie najpierw pozb±d¼ siê tej rudo¶ci.


W³a¶nie Weronisiu w tym jest problem, ¿e muszê farbowaæ odrosty bo mam widoczne siwe w³osy. Na tamtych zdjêciach tego nie by³o widaæ, ale uda³o mi siê zrobiæ takie w dziennym ¶wietle i tu widaæ te siwe. Te odrosty mam ju¿ do¶æ du¿e, bo jak farbowa³am 700 to mi to tych siwych nie pokry³o. I w³a¶nie obawiam siê, ¿e poziom 6 te¿ mo¿e mi ich nie pokryæ, a znowu jak bym wziê³a farbê poziom 5 to tam gdzie bym ni± wyjecha³a na te rozja¶nione to siê mog± przyciemniæ na czarno
Mo¿e faktycznie te czerwone potraktujê mixtonem, ale nie mam pojêcia co zrobiæ z odrostami.






---------- Dopisano o 12:10 ---------- Poprzedni post napisano o 12:07
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg SAM_5025.jpg (100,7 KB, 36 za³adowañ)
pomidorek1 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-12-13, 11:29   #1685
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomo¶ci: 6 714
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Cytat:
Napisane przez whoa Poka¿ wiadomo¶æ
a celowo wybieram go ¿eby uzyskaæ co¶ ok. 6. Pierwsze farbowanie i dekoloryzacja by³y robione na profesjonalnych kosmetykach z salonu (kole¿anka tam pracuje i to robi³a) pó¼niej farbowa³am drogeryjnymi (garnier 7 i loreal islande 7.1)
Chcia³abym mieæ co¶ na pograniczu ciemnego blondu i jasnego br±zu, najbardziej podobaj± mi siê ch³odne odcienie
...
zastanawia³am siê nad pigmentacj±.
Czy my¶lisz ¿e pigmentacja 7 i pó¼niej farbowanie np 7.23 by³oby ok? Czy lepiej farbowaæ 6.23 albo w ogóle wymieszaæ 6 z 7?
...
My¶la³am jeszcze o takiej kombinacji, pigmentacja 7 a farba 7.1 wymieszane z 6.1 - ale chyba ju¿ nie bêdê kombinowaæ skoro tak mówisz i tez zrobiê na poziomie 7
Kochana koloru na fotkach nie uzyskasz farbuj±c poziomem 7, bo jest za jasny. Ale rzeczywi¶ie lepiej wzi±æ za jasny i ewentualnie potem przzyciemniæ, niz od razu zrobiæ za ciemno

Co do samego koloru, to piszesz, ¿e podobaj± ci sie ch³odne, a myslisz nad wyborem farby 7.23 a to ch³odne nie bêdzie. Wyjdzie w³a¶nie ciep³o, tym bardziej, ¿e ju¿ masz mocno ciep³e rudawe w³osy.

Co do pigmentacji, to nie robi sie jej farb± z go³ym numerkiem np. 7, ale musi mieæ 0 po przecinku, bo takie farby s± bardziej nasycone.
A wiêc pierwsza farba musi byæ 7/0 lub 6/0 a druga jaka chcesz.

¯eby uzyskaæ kolor jak na fotce radzê ci uzyæ tylko wody 6% i koloru 7/1 .

Pigmentacja powinna wyrównaæ odcieñ twoich w³osów, wiêc nie kombinuj z dwoma wodami

Cytat:
Napisane przez pomidorek1 Poka¿ wiadomo¶æ
W³a¶nie Weronisiu w tym jest problem, ¿e muszê farbowaæ odrosty bo mam widoczne siwe w³osy. Na tamtych zdjêciach tego nie by³o widaæ, ale uda³o mi siê zrobiæ takie w dziennym ¶wietle i tu widaæ te siwe. Te odrosty mam ju¿ do¶æ du¿e, bo jak farbowa³am 700 to mi to tych siwych nie pokry³o. I w³a¶nie obawiam siê, ¿e poziom 6 te¿ mo¿e mi ich nie pokryæ, a znowu jak bym wziê³a farbê poziom 5 to tam gdzie bym ni± wyjecha³a na te rozja¶nione to siê mog± przyciemniæ na czarno
Mo¿e faktycznie te czerwone potraktujê mixtonem, ale nie mam pojêcia co zrobiæ z odrostami.
Je¶li siê odwa¿ysz to daj znaæ, podpowiem co i jak
Same odrosty zrób 6/00 a dopiero gdy ten kolor nie chwyci siwków, to zrób 5/0.
D³ugo¶æ w³osów zrób 6/0 albo z mixtonem niebieskim, bo mówisz, ze masz teraz rude.
Weronisia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-12-13, 13:20   #1686
nyankasia
Raczkowanie
 
Avatar nyankasia
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Mój w³asny ¶wiatek :>
Wiadomo¶ci: 35
Jaka farba daje kolor o odcieniu naturalny br±z?

Farbujê chemicznie od 2 lat, wprawdzie nie co miesi±c, bo przerwy miêdzy farbowaniami wynosz± ok 4-6 miesiêcy, ale wystarczaj±co du¿o razy zmienia³am kolorby skoñczyæ z kilkoma odcieniami na g³owie. Moje naturalny kolor w³osów jest "mysim" ciemnym br±zem. Pierwsze moje farbowanie by³o na orzech laskowy, który dosyæ znacznie rozja¶ni³ mi w³osy, a pó¼niej farbowa³am na zmianê czerwieniami i ciemnymi br±zami. Obecnie mam na g³owie wyp³ukan± czerwieñ, bardzo ciemne refleksy wybijaj±ce spod spodu, w niektórych momentach nawet rudo¶ci, swój oko³o 4 cm ciemny odrost i kilka siwych w³osów. Chcê wróciæ do naturalnego koloru, skoñczyæ z farbowaniem. Zapuszczanie odrostu na obecnie "kolorowych" w³osach jest dla mnie bardzo ciê¿kie, dlatego chcia³abym siê przefarbowaæ na jaki¶ naturalny br±z, a potem spokojnie móc zapuszczaæ swój odrost. Problem w tym, ¿e zazwyczaj jak siê farbowa³am na br±zy, to wychodzi³y po kilku myciach rudawomiedziane (czego mam ju¿ do¶æ), a raz ciemny br±z wyszed³ czarny i zacz±³ siê wymywaæ dopiero po 3 miesi±cach (a myjê w³osy codziennie). Marzy mi siê br±z, który wygl±da naturalnie, mo¿e wyj¶æ lekko ciep³y, mo¿e wyj¶æ lekko zimny, wa¿ne ¿eby nie by³o widaæ pó¼niej rudych refleksów, a jeszcze wa¿niejsze: ¿eby nie wyszed³ czarny (tego siê bojê najbardziej, bo mi za nic nie pasuje, a ciê¿ko schodzi). Zwracam siê wiêc do tych do¶wiadczonych, którzy wiedz± o co chodzi - jaka farba daje kolor naturalny br±z, bez miedzianych refleksów, ale te¿ nie wychodzi czarna?

Je¶li o mnie chodzi, to wypróbowa³am nastêpuj±ce br±zy:
1. Verona Revia, Orzech laskowy - wyszed³ orzechowy, dosyæ jasny
2. Joanna Naturia, Mro¼ny br±z - wyszed³ ciemny ciep³y br±z, wyp³uka³ siê do miedzianorudawego :<
3. Garnier, Presti¿owy ciemny br±z - wyszed³ czarny, po 3 miesi±cach zacz±³ dopiero schodziæ do ciemnego br±zu, ale i tak pó³ roku pó¼niej dalej by³ za ciemny
4. Venita henna, od¿ywka zio³owa, Ciemna czekolada - wyszed³ przepiêkny kolor, ciemny br±z podchodz±cy pod kolor gorzkiej czekolady, ale ca³kowicie sp³uka³ siê po 3 myciu, jak to szamponetki i od¿ywki zio³owe maj± w zwyczaju.

Ostatnie moje farbowanie by³o na intensywn± czerwieñ z Mariona.

Edytowane przez nyankasia
Czas edycji: 2014-12-13 o 13:22
nyankasia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-12-13, 13:33   #1687
pomidorek1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomo¶ci: 189
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Cytat:
Napisane przez Weronisia Poka¿ wiadomo¶æ



Je¶li siê odwa¿ysz to daj znaæ, podpowiem co i jak
Same odrosty zrób 6/00 a dopiero gdy ten kolor nie chwyci siwków, to zrób 5/0.
D³ugo¶æ w³osów zrób 6/0 albo z mixtonem niebieskim, bo mówisz, ze masz teraz rude.

To ja proszê o te podpowiedzi
Chyba tak bêdê musia³a zrobiæ, zamiast marudziæ, to najpierw pofarbujê poziomem 6 i zobaczê, mo¿e akurat pokryje mi te siwe. I takie g³upie pytanie, jak odrosty zrobiê 6/00 to d³ugo¶æ te¿ mogê tak zrobiæ, czy koniecznie muszê 6/0?
pomidorek1 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-12-13, 13:57   #1688
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomo¶ci: 6 714
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

No w³a¶ciwie mo¿esz u¿yæ tej 6/00 . Ona jest po prostu intensywniejsza. Ale je¶li chcesz pobawiæ siê mixtonem... to proponuje co¶ innego

Co do mixtonu, to musisz siê dok³adnie okre¶liæ jaki odcieñ maj± twoje w³osy, czy rudawy, czy z³otawy.
Je¶li rudy, to mixton niebieski, je¶li z³ote, to fioletowy. Mo¿esz te¿ u¿yæ fioletowo-niebieskiego je¶li jeste¶ nie zdecydowana

Ja kupujê Koleston, wiêc mixton te¿ tej firmy.

Zrób najpierw odrosty i dopiero potem do tej reszty farby dodaj mixton. Ja dodajê ok. 5cm wycisnietego z tubki. I na³ó¿ na resztê w³osów. Nie przestrasz sie. Farba mo¿e przybraæ kolor kruczoczarny albo granatowy. Po pó³ godzinie zmyj.
W³osy po mixtonie i tak bêd± du¿o ciemniejsze, ale po ok. 3-4 myciach mixton siê na tyle wyplucze, ¿e zostanie w³a¶ciwy kolor.
Je¶li siê boisz, ¿e wyjdzie za ciemno, to mo¿esz d³ugo¶æ w³osów pofarbowac 7/0 z mixtonem . Bêdzie bezpieczniej. 6/00 moze wyj¶æ prawie czarno w zale¿no¶ci od tego w jakim stanie s± twoje w³osy. Moje ³api± mixton wrêcz na czarno.

Dlatego radzi³abym ci zrobiæ odrost 6/00, a resztê 7/0 + mixton na oxy 6%
Mo¿esz to zrobiæ za jednym zamachem- nakladasz na odrost, a potem resztê robisz z mixtonem, ale w³osy siê pl±cz± wiêc mo¿e byæ trudno, albo robisz oddzielnie - najpierw tylko odrost, zmywasz, suszysz, a potem robisz d³ugo¶æ, z tym ¿e przed koñcem czasu masujesz wszystko tak ¿eby wesz³o na wcze¶niej pofarbowane odrosty, potrzymaj tak ze 3-5 minut i splucz.

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Weronisia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-12-13, 14:37   #1689
pomidorek1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomo¶ci: 189
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

¦licznie dziêkujê Weronisiu za tak szczegó³owe instrukcje
Jeszcze siê zastanowiê, który sposób farbowania wybraæ i w przysz³ym tygodniu malujê
Jeszcze raz dziêki.
pomidorek1 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-12-13, 15:16   #1690
whoa
Wtajemniczenie
 
Avatar whoa
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomo¶ci: 2 106
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Dziêkujê dziewczyny!
Tak, ch³odne mi siê podobaj± ale wiem ¿e bêdzie ciê¿ko na rudych w³osach dlatego zadowoli mnie tak¿e co¶ jak we wrzuconych fotkach 7 generalnie jest ja¶niejszy ni¿ chce, ale w³a¶nie my¶la³am ¿eby go po³o¿yæ poniewa¿ mo¿e wyj¶æ ciemniej, potem tak jak napisa³a¶ najwy¿ej przyciemniæ.
Czy 7.23 to nie jest opalizuj±co z³oty? Generalnie my¶la³am o 1 lub 2 na pierwszym miejscu po przecinku, byle nie rude - 4,5 itd. Czytalam, ¿e fabry z 22 po przecinku wychodz± du¿o ciemniej, dlatego pomy¶la³am o 7.23
__________________


whoa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-12-13, 15:23   #1691
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Jaka farba daje kolor o odcieniu naturalny br±z?

Po³ó¿ br±z poziomu 5. Je¶li wychodzi Ci za rudawo, we¼ popiel, czyli farbê o numeracji 5.1. Radzê poszukaæ fryzjerskiej
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-13, 15:42   #1692
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomo¶ci: 993
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Poka¿ wiadomo¶æ
Wiem ¿e nie jest farb± trwa³±, ale ten kolor z Castinga mi najbardziej odpowiada wiêc szukam zamiennika albo czego¶ zbli¿onego. Nie musi to byæ farba drogeryjna bo wiem, ¿e tam ciep³e czekoladki s± mocno ograniczone.



W jaki sposób od¶wie¿anie tego koloru? Kiedy¶ awaryjnie na po³owinki zrobi³am sobie szamponetk±, ale potem jednak jakie¶ pozosta³o¶ci zawsze siê przeplata³y.

Przy okazji chcia³am te¿ spytaæ o seriê John Frieda Brilliant Brunette - czy która¶ z was u¿ywa czy to taki pic na wodê? Czyta³am przeró¿ne opinie i zastanawiam siê, czy warto w to inwestowaæ pieni±dze.
Dziewczyny, podnoszê mój post po raz kolejny - nadal szukam ciep³ej czekolady w stylu Castinga 535 Czekolada, albo chocia¿by wskazówki która firma ma w swojej ofercie takie odcienie, bo w drogeryjnych ciê¿ko co¶ znale¼æ.
Karla Electra jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-12-13, 16:13   #1693
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomo¶ci: 6 714
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

KarlaElectra no nikt ci nie poda gotowca, bo same szukamy, ¿eby co¶ znale¼æ. Id¼ do sklepu fryzjerskiego, przejrzyj palety i wybierz kolor, ktory ci odpowiada, a kup o poziom jasniejszy, bo przewa¿nie wychodz± ciemniej ni¿ na paletach. Innego sposobu nie ma. W necie nie ma co szukaæ, bo kolory na zdjêciach s± bardzo przeklamane, dlatego najlepiej sprawdziæ paletê.
A ¿eby kupiæ, to zapamiêtaj nr farby i id¼ do domu i zamów przez neta - bedzie taniej ni¿ w sklepie
Wella Illumina ma w ofercie 5/35 ale czy to ten sam kolor, to nie da siê stwierdziæ nie widz±c palety na ¿ywo.

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez Weronisia
Czas edycji: 2014-12-13 o 16:17
Weronisia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-12-13, 20:34   #1694
nyankasia
Raczkowanie
 
Avatar nyankasia
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Mój w³asny ¶wiatek :>
Wiadomo¶ci: 35
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Cytat:
Napisane przez nyankasia Poka¿ wiadomo¶æ
Farbujê chemicznie od 2 lat, wprawdzie nie co miesi±c, bo przerwy miêdzy farbowaniami wynosz± ok 4-6 miesiêcy, ale wystarczaj±co du¿o razy zmienia³am kolorby skoñczyæ z kilkoma odcieniami na g³owie. Moje naturalny kolor w³osów jest "mysim" ciemnym br±zem. Pierwsze moje farbowanie by³o na orzech laskowy, który dosyæ znacznie rozja¶ni³ mi w³osy, a pó¼niej farbowa³am na zmianê czerwieniami i ciemnymi br±zami. Obecnie mam na g³owie wyp³ukan± czerwieñ, bardzo ciemne refleksy wybijaj±ce spod spodu, w niektórych momentach nawet rudo¶ci, swój oko³o 4 cm ciemny odrost i kilka siwych w³osów. Chcê wróciæ do naturalnego koloru, skoñczyæ z farbowaniem. Zapuszczanie odrostu na obecnie "kolorowych" w³osach jest dla mnie bardzo ciê¿kie, dlatego chcia³abym siê przefarbowaæ na jaki¶ naturalny br±z, a potem spokojnie móc zapuszczaæ swój odrost. Problem w tym, ¿e zazwyczaj jak siê farbowa³am na br±zy, to wychodzi³y po kilku myciach rudawomiedziane (czego mam ju¿ do¶æ), a raz ciemny br±z wyszed³ czarny i zacz±³ siê wymywaæ dopiero po 3 miesi±cach (a myjê w³osy codziennie). Marzy mi siê br±z, który wygl±da naturalnie, mo¿e wyj¶æ lekko ciep³y, mo¿e wyj¶æ lekko zimny, wa¿ne ¿eby nie by³o widaæ pó¼niej rudych refleksów, a jeszcze wa¿niejsze: ¿eby nie wyszed³ czarny (tego siê bojê najbardziej, bo mi za nic nie pasuje, a ciê¿ko schodzi). Zwracam siê wiêc do tych do¶wiadczonych, którzy wiedz± o co chodzi - jaka farba daje kolor naturalny br±z, bez miedzianych refleksów, ale te¿ nie wychodzi czarna?

Je¶li o mnie chodzi, to wypróbowa³am nastêpuj±ce br±zy:
1. Verona Revia, Orzech laskowy - wyszed³ orzechowy, dosyæ jasny
2. Joanna Naturia, Mro¼ny br±z - wyszed³ ciemny ciep³y br±z, wyp³uka³ siê do miedzianorudawego :<
3. Garnier, Presti¿owy ciemny br±z - wyszed³ czarny, po 3 miesi±cach zacz±³ dopiero schodziæ do ciemnego br±zu, ale i tak pó³ roku pó¼niej dalej by³ za ciemny
4. Venita henna, od¿ywka zio³owa, Ciemna czekolada - wyszed³ przepiêkny kolor, ciemny br±z podchodz±cy pod kolor gorzkiej czekolady, ale ca³kowicie sp³uka³ siê po 3 myciu, jak to szamponetki i od¿ywki zio³owe maj± w zwyczaju.

Ostatnie moje farbowanie by³o na intensywn± czerwieñ z Mariona.

Do³±czam do tego wpisu jeszcze w za³±czniku zdjêcie jak siê ma sytuacja. Mam do¶æ tej têczy kolorów na g³owie.

Cytat:
Napisane przez Weronisia Poka¿ wiadomo¶æ
Pomidorek mi siê wydaje, ¿e powinna¶ zrobiæ na odwrót. Pofarbowaæ same czerwone, bez odrostów. Odrosty masz na poziomie 6 mo¿e 5, wiec po co chcesz je na ten kolor malowaæ?
Natomiast reszta w³osów jest czerwona/ruda i tu musisz co¶ zrobiæ. Po³ó¿ tu 6/0 albo 6/1. Podejrzewam, ¿e to i tak nie pokryje tej rudo¶ci. Najlepszy by³by mixton, ale nie wiem czy jestes na tyle odwa¿na, ¿eby spróbowac
W ka¿dym b±d¼ razie najpierw pozb±d¼ siê tej rudo¶ci.
Wiem, ¿e to nie jest skierowane do mnie, ale chcia³abym siê zapytaæ, czy mo¿na spokojnie pofarbowaæ farbowane w³osy, bez odrostów, nie martwi±c siê, ¿e co¶ ¼le z³apie? Pierwszy raz s³yszê o farbowaniu w³osów bez odrostów. Próbowa³ kto¶?
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg bvk7k.jpg (124,8 KB, 15 za³adowañ)
nyankasia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-12-13, 23:25   #1695
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomo¶ci: 6 714
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Cytat:
Napisane przez nyankasia Poka¿ wiadomo¶æ
Wiem, ¿e to nie jest skierowane do mnie, ale chcia³abym siê zapytaæ, czy mo¿na spokojnie pofarbowaæ farbowane w³osy, bez odrostów, nie martwi±c siê, ¿e co¶ ¼le z³apie? Pierwszy raz s³yszê o farbowaniu w³osów bez odrostów. Próbowa³ kto¶?
Gdyby nie by³o mo¿liwe, to bym komu¶ nie proponowa³a takiego rozwi±zania Mi siê to udaje. Robiê ró¿ne eksperymenty na g³owie


A co do twoich w³osów, to na fotce widaæ wyra¼n± czerwieñ, wiêc nie pociesze ciê, ale pozbyæ siê tego nie bêdzie ³atwo. Sama mia³am kiedy¶ czerwieñ. Pozbylam siê jej dziêki kilku k±pielom rozja¶niajacym, które sprawi³y, ¿e na g³owie mia³am teczê wyblaknietych kolorów. Potem zrobi³am pigmentacjê i dopiero w³osy wygl±da³y dobrze i równo.

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Weronisia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-12-13, 23:33   #1696
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomo¶ci: 552
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

a ktore produkty odswiezaja kolor ?
Czlowiek Istota Marna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-12-14, 03:04   #1697
szklana_mgla
Rozeznanie
 
Avatar szklana_mgla
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomo¶ci: 523
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Cytat:
Napisane przez nyankasia Poka¿ wiadomo¶æ
Do³±czam do tego wpisu jeszcze w za³±czniku zdjêcie jak siê ma sytuacja. Mam do¶æ tej têczy kolorów na g³owie.



Wiem, ¿e to nie jest skierowane do mnie, ale chcia³abym siê zapytaæ, czy mo¿na spokojnie pofarbowaæ farbowane w³osy, bez odrostów, nie martwi±c siê, ¿e co¶ ¼le z³apie? Pierwszy raz s³yszê o farbowaniu w³osów bez odrostów. Próbowa³ kto¶?
Co mia³a¶ k³adzione na w³osach przed farbowaniem na czerwono? by³y rozja¶niane? i ile razy farbowa³a¶ na czerwieñ?
szklana_mgla jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-12-14, 07:05   #1698
d0tkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar d0tkaaa
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 6 712
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Czesc moge sie przylaczyc?)
Mam pytanie,cale zycie farbowalam na baaardzo jasny blond wlosy,badz balejaz rozjasniaczem.ostatnimi czasy zapuscilam pokazny odrost na ok 6cm,poziom moich wlosow to 5.Zawsze chcialam miec ciemne wlosy i ostatnio sie odwazylam zafarbowac zrobilam 5.0 z 6.0 na 6% omijajac odrosty(farbujac tylko te rozjasnione) efekt swietny wiec zostane przy tej kombinazji tzn 5z6 pol na pol.
Problem mam taki ze po tygodniu kolor wyplukal mi sie do oddcieni cieplych brazow ..dobra na rozjasnione to pewnie tak sie narazie beda szybko wyplukiwac w przyszlym tyg znowu ide je zafarbowac..tylko pytanie mam takie jakie farby i te fryzjerskie i drogeryjne polecacie .. (calu czas mowie o tym 5z6 pol na pol)chodzi mi o to zeby ladnie kryly (troche siwych jest) no i na dluzsza mete nie wyplukiwaly sie tak bardzo.(teraz robilam u fryzjera i wsumie nawet niewiem jaka ffarba-firma mi robila)
Mam nadzieje ze nir za duzo namieszalam i wiecie o co mi chodzi.Dzieki

Poprostu za jakies "dwa"farbowania u fryzjera chcialabym nakladac farbe w domu dlatego pytam jakie polecacie farby na poziomie 5i6.(i teraz bede tez nakladac na odrost kolor.)
__________________
ToTwojeLêki-TyJeStworzy³a¶-ATo,CoStworzy³a¶, Mo¿eszZniszczyæ...

Zuza

Razem

Edytowane przez d0tkaaa
Czas edycji: 2014-12-14 o 07:07
d0tkaaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-12-14, 15:12   #1699
nyankasia
Raczkowanie
 
Avatar nyankasia
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Mój w³asny ¶wiatek :>
Wiadomo¶ci: 35
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Cytat:
Napisane przez Weronisia Poka¿ wiadomo¶æ
A co do twoich w³osów, to na fotce widaæ wyra¼n± czerwieñ, wiêc nie pociesze ciê, ale pozbyæ siê tego nie bêdzie ³atwo. Sama mia³am kiedy¶ czerwieñ. Pozbylam siê jej dziêki kilku k±pielom rozja¶niajacym, które sprawi³y, ¿e na g³owie mia³am teczê wyblaknietych kolorów. Potem zrobi³am pigmentacjê i dopiero w³osy wygl±da³y dobrze i równo.
Nie chcê robiæ k±pieli, ju¿ i tak mam wystarczaj±co rzadkie w³osy, nie chcê ich jeszcze bardziej przedzadziæ. Co do koloru, to nie jest on ju¿ taki intensywny jak na tamtej fotce, wrzuci³am j± po to by pokazaæ mój miszmasz kolorów. Teraz kolor jest ciemniejszy: zobacz tu i tu oraz tutaj pod ¶wiat³o.

Cytat:
Napisane przez szklana_mgla Poka¿ wiadomo¶æ
Co mia³a¶ k³adzione na w³osach przed farbowaniem na czerwono? by³y rozja¶niane? i ile razy farbowa³a¶ na czerwieñ?
Mia³am ciemny br±z, który wyszed³ czarny, po kilku miesi±cach sam zacz±³ schodziæ do br±zu (tutaj porównanie), na to na wakacjach 2 razy po³o¿y³am intensywn± czerwieñ.

W sumie to powiem jak to wszystko po kolei wygl±da³o:
1. 2 lata temu po³o¿y³am na w³osy orzechowy br±z , który odrobinê rozja¶ni³ moje w³osy.
2. Ale pod dwóch miesi±cach, z nudów, na³o¿y³am czerwon± szamponetkê, która z³apa³a jak farba, nie chcia³a siê sp³ukaæ...
3. ...wiêc przykry³am j± po 3 miesi±cach mro¼nym br±zem.
4. Pó³ roku pó¼niej wróci³am do czerwieni (tym razem farb±) w której pochodzi³am kolejne pó³ roku - wyp³uka³a siê do kasztanowego br±zu, ale mia³a czerwony refleks.
5. Przykry³am to ciemnym br±zem, który wyszed³ czarny i po 3 miesi±cach dopiero zacz±³ br±zowieæ.
4. Kilka miesiêcy pó¼niej wróci³am do czerwieni, któr± na³o¿y³am na w³osy 2 razy, miesi±c po miesi±cu (sierpieñ i wrzesieñ). I pó¼niej jeszcze, w pa¼dzierniku, czerwon± piankê, która wyp³uka³a siê po kilku myciach.

Aha i nigdy nie rozja¶nia³am - chyba, ¿e wlicza siê w to moje pierwsze farbowanie na orzechowy br±z, który delikatnie mi je rozja¶ni³.

I mam ju¿ kilka siwych w³osków (mam 19 lat ale pierwszego siwego w³oska mia³am ju¿ 5 lat temu - niestety, geny po ojcu...), ale nie przeszkadzaj± mi jako¶ specjalnie.

Wiem, wiem, wynik "têczy" na g³owie to przez to, ¿e nie mog³am siê zdecydowaæ na to czy br±z czy czerwieñ. Teraz ju¿ wiem, ¿e chcê swój naturalny, a ¿eby móc zapu¶ciæ spokojnie odrost, to chcê przefarbowaæ siê na jaki¶ naturalny br±z, ¶redni ewentualnie ciemny (ale wolê ¶redni, bo ciemny ju¿ raz mi wyszed³ czarny). Wiem, ¿e bêdzie ciê¿ko.

------

Mam jeszcze inne pytania.
1. Kto¶ k³ad³ hennê (jak±kolwiek, Khadi, pole henny lub i nawet inn±) o br±zowym ewentualnie orzechowym odcieniu, na tak± w³a¶nie czerwieñ? Ciekawi mnie jakie jest po br±zowej hennie pokrycie.
2. Co s±dzicie o dekoloryzatorach? Bojê siê ich u¿ywaæ, nawet zwyk³ej k±pieli rozja¶niaj±cej, ale pytam z ciekawo¶ci.

Edytowane przez nyankasia
Czas edycji: 2014-12-14 o 15:14
nyankasia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-14, 15:17   #1700
whoa
Wtajemniczenie
 
Avatar whoa
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomo¶ci: 2 106
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Hm to zosta³ mi jeszcze dylemat czy po pigmentacji k³a¶æ:
7.1
7.13
7.23
__________________


whoa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-12-14, 15:49   #1701
rumpleteazer
Zadomowienie
 
Avatar rumpleteazer
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomo¶ci: 1 622
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Cytat:
Napisane przez whoa Poka¿ wiadomo¶æ
Hm to zosta³ mi jeszcze dylemat czy po pigmentacji k³a¶æ:
7.1
7.13
7.23
3 nie jest dobrym pomys³em, je¶li wolisz odcienie ch³odne. I nie ma znaczenia, ¿e jest "dopiero" na drugim miejscu.
__________________
rumpleteazer jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-12-14, 16:00   #1702
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomo¶ci: 14 974
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Laski powiem Wam, ze zycie jest mega latwe jak czlowiek trzyna sie jednego koloru farby bez kombinowania
dlatego malo pisze ale sporo tutaj czytam

ja jestem wierna 8/7 inebrya
goldika jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-12-14, 16:29   #1703
Beata.
Zakorzenienie
 
Avatar Beata.
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomo¶ci: 9 097
GG do Beata.
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Goldiko w lIdlu bed± suszarko lokowki za 89 zl z kolekcji Britney Spears
Ale cena dobra moze sie skusisz sama sie zastanawiam , ale moja rowenta jeszcze smiga, wiec raczej nie kupie
__________________


Edytowane przez Beata.
Czas edycji: 2014-12-14 o 16:31
Beata. jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-12-14, 16:53   #1704
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ³ódzkie
Wiadomo¶ci: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Cytat:
Napisane przez goldika Poka¿ wiadomo¶æ
Laski powiem Wam, ze zycie jest mega latwe jak czlowiek trzyna sie jednego koloru farby bez kombinowania
dlatego malo pisze ale sporo tutaj czytam
ja jestem wierna 8/7 inebrya
Podpisujê siê pod tym rêkami i nogami
Cytat:
Napisane przez Beata. Poka¿ wiadomo¶æ
Goldiko w lIdlu bed± suszarko lokowki za 89 zl z kolekcji Britney Spears
Ale cena dobra moze sie skusisz sama sie zastanawiam , ale moja rowenta jeszcze smiga, wiec raczej nie kupie
Hmmm a mo¿na je gdzie¶ na necie zobaczyæ jak to wygl±da? Ja w³a¶nie szukam dla mamy suszarko-lokówki.

---------- Dopisano o 17:53 ---------- Poprzedni post napisano o 17:47 ----------

ju¿ znalaz³am na stronie lidla ale nie jest napisane czy ta ma³a szczotka jest obrotowa
MorganLeFay jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-12-14, 16:57   #1705
rumpleteazer
Zadomowienie
 
Avatar rumpleteazer
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomo¶ci: 1 622
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Cytat:
Napisane przez goldika Poka¿ wiadomo¶æ
Laski powiem Wam, ze zycie jest mega latwe jak czlowiek trzyna sie jednego koloru farby bez kombinowania
dlatego malo pisze ale sporo tutaj czytam

ja jestem wierna 8/7 inebrya


A jakie super ³atwe jest jak odrost siê nie robi, bo cz³owiek po latach eksperymentów wraca do "prawie natury" i bawi siê tylko tonerami
__________________
rumpleteazer jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-12-14, 17:06   #1706
Beata.
Zakorzenienie
 
Avatar Beata.
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomo¶ci: 9 097
GG do Beata.
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Morgan raczej jest, regulacja obrotow jest w urz±dzeniu nie w szczotkach.
__________________

Beata. jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-12-14, 17:10   #1707
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ³ódzkie
Wiadomo¶ci: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Cytat:
Napisane przez Beata. Poka¿ wiadomo¶æ
Morgan raczej jest, regulacja obrotow jest w urz±dzeniu nie w szczotkach.
niestety niekoniecznie, ja mam babyliss gdzie tylko ta du¿a szczotka jest obrotowa,a ma³a ju¿ nie ... a moja mama ma w³osy krótkie takie do koñca ucha wiêc musi byæ w±ska szczotka
MorganLeFay jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-12-14, 17:43   #1708
Beata.
Zakorzenienie
 
Avatar Beata.
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomo¶ci: 9 097
GG do Beata.
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

No popatrz, nie przyszloby mi to glowy moja rowenta ma obie obrotowe.
__________________

Beata. jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-12-14, 17:44   #1709
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomo¶ci: 14 974
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Cytat:
Napisane przez Beata. Poka¿ wiadomo¶æ
Goldiko w lIdlu bed± suszarko lokowki za 89 zl z kolekcji Britney Spears
Ale cena dobra moze sie skusisz sama sie zastanawiam , ale moja rowenta jeszcze smiga, wiec raczej nie kupie
mysle ciagle o niej ale nie znam srednicy jej szczotek
goldika jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-12-14, 17:44   #1710
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ³ódzkie
Wiadomo¶ci: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Cytat:
Napisane przez Beata. Poka¿ wiadomo¶æ
No popatrz, nie przyszloby mi to glowy moja rowenta ma obie obrotowe.
A mog³abys podaæ model? Bêdzie siê nadawa³a do takich krótkich w³osów do ucha?
MorganLeFay jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2022-11-20 00:40:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:47.