Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3 - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-16, 08:31   #301
czbasia
Zakorzenienie
 
Avatar czbasia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 3 357
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Monia spi w bawelnianym pajacu z dlugim;-) przykrywam kocem. Ale po chwili koca nie ma wiec zazwyczaj bez przykrycia bo nie wstaje do niej w nocy;-)

---------- Dopisano o 09:31 ---------- Poprzedni post napisano o 09:26 ----------

Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość

Ja mam spray do zamszu
Dzieki. Kupujac dostalismy szczoteczke gratis do czyszczenia ale wogole nie dziala

Edytowane przez czbasia
Czas edycji: 2015-05-16 o 08:34
czbasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-16, 10:09   #302
frogutka
Zadomowienie
 
Avatar frogutka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 209
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Hania też śpi w bawełnianym pajacu bez przykrycia, bo koc i tak jest tylko na kilkanaście minut-póki nie zacznie wędrówki po łóżeczku
__________________
Żona od 23.07.2011
frogutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-16, 13:57   #303
ag9
Zadomowienie
 
Avatar ag9
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 1 833
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość
Kropka a masz już wyniki córki?

Ja się witam z rana
Za nami kolejna noc pt. "nie będę spał". Dziś od 3:30 do 5. A rano nie mogłam się dobudzić Nie wiem jak ja będę funkcjonować po powrocie do pracy

Mam pytanie: co zakładacie dzieciom do spania?(długi/krótki rękaw, bawełniane czy cieplejsze, ze skarpetkami czy bez) i czy śpią przykryte czy odkryte?
W pajacu z długim rękawem. Przykrywamy się jeszcze kołdrą. Tylko ile wy macie stopni w pokoju? U nas teraz 19 bo wyłączyli już ogrzewanie. Z tym przykryciem to różnie bo często w nocy zmienia kierunek spania i ląduje wtedy na kołdrze.

Cytat:
Napisane przez czbasia Pokaż wiadomość
Dzien dobry.
Na razie z szybkim pyt. Wiecie czym wyczyscic adidasy z zamszu, chyba tal to sie nazywa. Na pudelku pisze material skora nat. Szczoteczka nie da rady a pralka chyba tez nie bardzo..
Milego dzionka
Ja nie adidasy ale trzewiki z zamszu czyściłam pod bieżącą wodą szczotką taką jak do rąk/paznokci. Całe zanurzyłam w wodzie. I ładnie się wyczyściły.
__________________
05.03.2014. - Gabryś
ag9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-16, 14:35   #304
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez ag9 Pokaż wiadomość
W pajacu z długim rękawem. Przykrywamy się jeszcze kołdrą. Tylko ile wy macie stopni w pokoju? U nas teraz 19 bo wyłączyli już ogrzewanie. Z tym przykryciem to różnie bo często w nocy zmienia kierunek spania i ląduje wtedy na kołdrze.
Też coś koło 19 - mnie bez kołdry byłoby zimno i Kacpra też przykrywam kołdrą ale on po 10 minutach już śpi na kołdrze, więc 98% nocy spędza bez przykrycia, bo ja też specjalnie nie wstaję żeby go przykrywać
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-16, 17:01   #305
mara86
Raczkowanie
 
Avatar mara86
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: woj. łódzkie
Wiadomości: 469
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość
Kropka a masz już wyniki córki?

Ja się witam z rana
Za nami kolejna noc pt. "nie będę spał". Dziś od 3:30 do 5. A rano nie mogłam się dobudzić Nie wiem jak ja będę funkcjonować po powrocie do pracy

Mam pytanie: co zakładacie dzieciom do spania?(długi/krótki rękaw, bawełniane czy cieplejsze, ze skarpetkami czy bez) i czy śpią przykryte czy odkryte?
My body dlugi rekaw lub pizamke. Raczej sie odkrywa. Jak jestesmy na dzialce to wkladam w spiworek.





Cytat:
Napisane przez czbasia Pokaż wiadomość
Dzien dobry.
Na razie z szybkim pyt. Wiecie czym wyczyscic adidasy z zamszu, chyba tal to sie nazywa. Na pudelku pisze material skora nat. Szczoteczka nie da rady a pralka chyba tez nie bardzo..
Milego dzionka
Jest taki szampon do zamszu. W pojemniczku z taka gabka. Jak wyschnie czysci sie normalna szczotka do zamszu.
__________________
Oskar
mara86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-16, 17:40   #306
natetitka
Zadomowienie
 
Avatar natetitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 414
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość
Kropka a masz już wyniki córki?

Ja się witam z rana
Za nami kolejna noc pt. "nie będę spał". Dziś od 3:30 do 5. A rano nie mogłam się dobudzić Nie wiem jak ja będę funkcjonować po powrocie do pracy

Mam pytanie: co zakładacie dzieciom do spania?(długi/krótki rękaw, bawełniane czy cieplejsze, ze skarpetkami czy bez) i czy śpią przykryte czy odkryte?
u nas młody śpi w bodziaku z krótkim i piżamce-spodnie i koszulka z długim albo pajacyk. Skarpetki też zakładamy, jak ściagnie to nie zakładam i śpi bez. Przykrywamy wieczorem cieniutkim kocykiem jak jest napalone a potem koło 23 kołderką. Raczej się w nocy odkrywa ale nie chodzimy do niego bo śpimy
__________________
Kobieta i facet w jednej gotowali kuchni
Dwóch ziarnek pieprzu brakuje do kłótni


FB


_________________________ ___

moje nowe uzależnienie surówka
natetitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-16, 18:00   #307
bebe97
Wtajemniczenie
 
Avatar bebe97
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 192
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość
Kropka a masz już wyniki córki?

Ja się witam z rana
Za nami kolejna noc pt. "nie będę spał". Dziś od 3:30 do 5. A rano nie mogłam się dobudzić Nie wiem jak ja będę funkcjonować po powrocie do pracy

Mam pytanie: co zakładacie dzieciom do spania?(długi/krótki rękaw, bawełniane czy cieplejsze, ze skarpetkami czy bez) i czy śpią przykryte czy odkryte?
U nas te nocki rozne rozniste... Odbija sobie teraz te pierwsze miesiace kiedy spalysmy cala noc i karmilysmy sie na spiocha

Spi w pajacu albo body z dlugim rekawem plus polspiochy, a gdy cueplejsza noc to w rampersie z rekawkami i nogawkami na 3/4. Spi ze mna wiec przykrywam ją moja koldra ale ile razy sie ockne to jest odkryta

---------- Dopisano o 19:00 ---------- Poprzedni post napisano o 18:57 ----------

Gratuluje Kalince pierwszych kroczkow i chodzenie Przemka. Fajnie wam
Ewie stuknelo wczoraj 13 miesiecy i ani mysli ruszyc do przodu. Z tym ze raczkowanie ewoluowalo i teraz zasuwa na kolanach
bebe97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-16, 18:59   #308
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi Kuba śpi zawsze odkryty w body w długim rękawem i leginsach. Mamy około 22 stopni. Myślałam, że może się budzi bo mu zimno, ale widzę, że Wasze dzieci nawet na krótki rękaw śpią. Dziś spał tylko godzinkę w dzień to może akurat prześpi całą noc
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-16, 19:18   #309
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Moja śpi w body z krótkim rękawem +pajac lub piżamka, przykryta kołdrą. Śpi całą noc zazwyczaj więc chyba jej to odpowiada. Mamy zimno w domu
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-16, 19:56   #310
margo80
Zakorzenienie
 
Avatar margo80
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 514
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Przemo śpi w bawelnianym pajacyku i wkladam go w śpiworek, bo koldra to by sie zaraz nakryl caly. Co ciekawe, opanował wstawanie i chodzenie w spiworze. Ma w pokoju okolo 21 stopni.
Tu w lesie nie ma ogrzewania, w nocy spada do 17-18 stopni, śpi tak samo ubrany i jest ok.
__________________
jesteś tym, co czujesz, jesteś tym, co wiesz,
jesteś tym, co potrafisz, jesteś tym, kim być chcesz

Ewcia
Przemek
margo80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-17, 01:41   #311
Kropkaa
Rozeznanie
 
Avatar Kropkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 971
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość
Kropka a masz już wyniki córki?

Ja się witam z rana
Za nami kolejna noc pt. "nie będę spał". Dziś od 3:30 do 5. A rano nie mogłam się dobudzić Nie wiem jak ja będę funkcjonować po powrocie do pracy

Mam pytanie: co zakładacie dzieciom do spania?(długi/krótki rękaw, bawełniane czy cieplejsze, ze skarpetkami czy bez) i czy śpią przykryte czy odkryte?

A jeszcze nie mam wyników ale po wtorku powinny być

Liliana śpi w cieńszej bawełnianej pidżamce długie rękawki i spodenki z gołymi stópkami plus kocyk ale zawsze sie rozkopuje
__________________
"Pokochać to największe ryzyko ze wszystkich, to oddanie swojej przyszłości i swojego szczęścia w ręce drugiego człowieka, to zaufanie bez reszty, to odsłonięcie swoich słabości..."


Zapuszczam paznokcie dzień:2
Kropkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-17, 07:25   #312
virginia
Zakorzenienie
 
Avatar virginia
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 590
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

dla Przemka i Kalinki!!! Moja Tusia na razie drepcze przy meblach albo prowadzona za rączki.

Śpi w pajacach z długim rękawem, zawsze się odkrywa. W ogóle w nocy urządza niezłe wędrówki po łóżku .

Kropkaa nawet nie wiedziałam, że jest coś takiego, ja o wszystkie badania u rodzinnego muszę sama się dopraszać . A dlaczego te skierowanie, są jakieś podejrzenia?

Tygrysku
super sprawa z tym kursem, też mi się taki marzy...

Za nami dzień cyborga. Pobudka o 5 i zaledwie jakieś 20min drzemki w ciągu dnia.
__________________
I'll be dreaming my dreams with you
And there's no other place
That I'd lay down my face
I'll be dreaming my dreams with you..
virginia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-17, 07:41   #313
natetitka
Zadomowienie
 
Avatar natetitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 414
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

A takie badania z krwi żylnej już robiłyście dzieciom w ogóle? My jeszcze nigdy, nie wiem czy na moim wygnajewie ktoś by się w ogóle podjął pobierać u takiego małego. Niedawno znalazłam info o promocyjnym pakiecie badań dla dzieci, ale w opisie napisali, że polecane dla dzieci od 3 lat. Do 30 maja w diagnostyce, my nie mamy też w pobliżu punktu ich, może którejś się przyda to daje linka http://www.kobieta.diagnostyka.pl/#!...ladziecka/clv1
__________________
Kobieta i facet w jednej gotowali kuchni
Dwóch ziarnek pieprzu brakuje do kłótni


FB


_________________________ ___

moje nowe uzależnienie surówka
natetitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-17, 08:32   #314
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez natetitka Pokaż wiadomość
A takie badania z krwi żylnej już robiłyście dzieciom w ogóle? My jeszcze nigdy, nie wiem czy na moim wygnajewie ktoś by się w ogóle podjął pobierać u takiego małego. Niedawno znalazłam info o promocyjnym pakiecie badań dla dzieci, ale w opisie napisali, że polecane dla dzieci od 3 lat. Do 30 maja w diagnostyce, my nie mamy też w pobliżu punktu ich, może którejś się przyda to daje linka http://www.kobieta.diagnostyka.pl/#!...ladziecka/clv1
My nie robilismy jeszcze żadnych badań. W sumie jak nic się nie dzieje to chyba nie trzeba?

Wysłane za pomocą aplikacji mobilnej
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-17, 11:11   #315
virginia
Zakorzenienie
 
Avatar virginia
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 590
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Aha, w kwestii mówienia. Moja Natala, jak zupełnie nie przystało na moją córkę , mówi zaskakująco mało. Głównie DA! - taką ma postawę roszczeniową. Poza tym zdarza się: mama, am, tam, dada, lala, łała (piesek) i inne, niezidentyfikowane przeze mnie odgłosy. Nie nie mówi ale kiwa głową na 'nie' jak czegoś nie chce.

Miałam coś jeszcze napisać ale zapomniałam.
__________________
I'll be dreaming my dreams with you
And there's no other place
That I'd lay down my face
I'll be dreaming my dreams with you..
virginia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-17, 11:30   #316
Limonka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka1987
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 660
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Emilka śpi w pajacu bawełnianym, też raczej odkryta niż przykryta.

Dziewczyny, jakie macie plany wakacyjne w tym roku? Chcieliśmy jechać z Milką do Grecji we wrześniu (żeby już tak słońce nie prażyło), ale zaczęłam czytać fora na ten temat i mam dylemat.
Ludzie pisali, że takim maluchom dają do jedzenia tylko kaszki i słoiczki, bo od miejscowego jedzenia- czy to w hotelu czy w restauracji- dostają strasznej biegunki.
Czy ktoś coś wie w tym temacie? Na ile to jest prawda? Wydawało mi się, że Grecja jako kraj europejski serwuje jednak zbliżoną kuchnię, przecież to nie, dajmy na to, Turcja.
Jest to dla mnie o tyle istotne, że Milka to dziecko BLW: kaszkę jeszcze zje, ale nie ma szans, żeby wzięła do ust słoiczek.
Myślałam, że będziemy się stołować w hotelu, a teraz już taka pewna nie jestem...

Inna rzecz jest taka, że lotu samolotem boję się jak nie wiem co, bo nie potrafię nawet przewidzieć, jaka będzie reakcja.
__________________
Jestem bezbronna tylko wtedy, gdy schnie mi lakier na paznokciach...
Limonka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-17, 11:43   #317
margo80
Zakorzenienie
 
Avatar margo80
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 514
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

My sie wybieramy do Chorwcji w czerwcu, ale nic zorganizowanego, planujemy pobyt w apartamencie i własne żywienie. Mimo to dla P na pewno zabiorę sloiczki na wszelki wypadek.
No i jedziemy własnym samochodem.
O Grecji nic takiego nie słyszałam.
__________________
jesteś tym, co czujesz, jesteś tym, co wiesz,
jesteś tym, co potrafisz, jesteś tym, kim być chcesz

Ewcia
Przemek

Edytowane przez margo80
Czas edycji: 2015-05-17 o 11:44
margo80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-17, 14:31   #318
tygrysek83
Zadomowienie
 
Avatar tygrysek83
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 815
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

My robiliśmy badania z krwi jak leżeliśmy w szpitalu i poźniej pod kątem alergii. Tak to nie widzę sensu kłuć dziecka.
My planujemy leciec do Grecji i raczej nastawiam się na jedzenie hotelowe. Koleżanka rok temu była w Tunezji z bobasem jak nasze i nic minie było po jedzeniu hotelowym. Wiec raczej się nie obawiam. Choć moze teraz zacznę
tygrysek83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-17, 14:33   #319
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

My planujemy leciec do Hiszpanii w sierpniu... tylko nie wiem co z moim urlopem bo się dogadac nie umiem
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-17, 18:44   #320
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Tak się zastanawiam, nie macie problemów z zapinaniem pajacy/śpiochów? U mnie zawsze zapięcie body (3 guziki) kończy się tym że Kuba nie chce leżeć, wije się, ucieka a jak go złapie to ryczy. Jakbym miała codzień zapinać coś co ma więcej guzików to bym nerwowo nie wytrzymała

My jedziemy za tydzień nad morze. Biorę słoiczki i kaszki ale będę się starała zamawiać dania które i Kuba będzie mógł jeść. Jak jest w Grecji to nie wiem niestety.

Wysłane za pomocą aplikacji mobilnej
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-17, 19:22   #321
virginia
Zakorzenienie
 
Avatar virginia
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 590
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość
Tak się zastanawiam, nie macie problemów z zapinaniem pajacy/śpiochów? U mnie zawsze zapięcie body (3 guziki) kończy się tym że Kuba nie chce leżeć, wije się, ucieka a jak go złapie to ryczy. Jakbym miała codzień zapinać coś co ma więcej guzików to bym nerwowo nie wytrzymała

My jedziemy za tydzień nad morze. Biorę słoiczki i kaszki ale będę się starała zamawiać dania które i Kuba będzie mógł jeść. Jak jest w Grecji to nie wiem niestety.

Wysłane za pomocą aplikacji mobilnej
Ubrać/przebrać moją Natalkę to też nie lada wyczyn. Może nie tyle, że ryczy ale jest po prostu zawsze za bardzo zajęta , taki z niej żywioł.

U nas planów wakacyjnych na razie brak. W sp.Grecji też nie pomogę.

Zapomniałam jeszcze wcześniej napisać, że Natalka wprawdzie buziaki daje, ale tylko wybranym . Nie rozdaje ich na prawo i lewo.
__________________
I'll be dreaming my dreams with you
And there's no other place
That I'd lay down my face
I'll be dreaming my dreams with you..

Edytowane przez virginia
Czas edycji: 2015-05-17 o 19:26
virginia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-17, 21:24   #322
Edzia400
Zakorzenienie
 
Avatar Edzia400
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Niebo :)
Wiadomości: 3 374
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez bebe97 Pokaż wiadomość

Znowu temat klubu został wywołany? Myślałam, że już wszystko sobie wyjaśniłyśmy. Edzia coś ty taka czepliwa, nie zostałaś zaproszona też do tego drugiego klubu czy jak?

nie znowu......... tylko odpowiedzialam na to co przeczytalam ...
i miałam prawo sie do tego odniesc ... ? i nie wiem co ma z tym współnego zaproszenie do innego klubu ...?!
ja juz ten temat zamykam ... bo nie ma sensu go drążyć ....

---------- Dopisano o 22:24 ---------- Poprzedni post napisano o 22:17 ----------

Cytat:
Napisane przez pola_m Pokaż wiadomość
Sposób z zaklejaniem pępka nie działa...
Byliśmy dzisiaj na wycieczce, i było rzygańsko, mimo zaklejonego pępka, i to nawet nie w górach, tylko na autostradzie...

Popytam jeszcze w aptece.

Z niusów - Kalinka zrobiła dzisiaj pierwsze kroczki

Tyrgysek -super z tym kursem! Fajnie, że udaje Ci się znaleźć czas

kurde przerabane z tym skad sie to bierze ..
brawa za kroczki
__________________
Amelcia 6 MAJ 2010


http://www.zapytajpolozna.pl/compone....php?sid=69629- JULECZKA 14 marzec 2014
Edzia400 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-17, 21:26   #323
filupka
Rozeznanie
 
Avatar filupka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 656
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Witajcie po dluuuugiej nieobecnosci. Robilam kilka podejsc zeby was poczytac czy cos napisac ale niestety czasu brak. Emil pochlania moj caly czas. Napisze tylko w skrocie, ze u nas wszystko dobrze postaram wpadac chociaz wieczorami przed spaniem
__________________
* I dont want to make any money -I just wanna be wonderful *

_______________
7.07.2013 II Kreseczki
Emil Alexander 25.03.2014


http://www.suwaczki.com/tickers/j5rbj44jqkxnhzqe.png
filupka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-17, 21:41   #324
Edzia400
Zakorzenienie
 
Avatar Edzia400
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Niebo :)
Wiadomości: 3 374
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez mara86 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mialam problemy techniczne z forum i internetem.

W miedzyczasie pochochorowalam sie. Mialam zapalenie wezlow chlonnych. Bardzo spychlam. Po abtybiotyku przeszlo mi, wracam do swiata zywych.

Nocnik nadal nie opanowany. Raz udalo nam sie zrobic kupke do toalety, gdy chodzil bez pampersa i czasal robic swoje minki szybko go wzielam na kibelek i poszlo.

Choroby lokomocyjnej nie mamy nie pomoge.

Z mowieniem roznie bywa. Generalnie bardzo duzo mowi po swojemu. Czasem bywa dzien ze caly czas maaammaa. Po czym przez kolejne juz nie mowi mama tylko baba. Czy powinnam sie martwic?

Ksiazki pozera doslownie. Poki ci srednio zainteresowany ilustracjami kam wrazenie ze bardziej desktrukcja. Za to bierze gazety i "czyta" po swojemu.

Ruchowo za to jest rozwiniety bardzo. Duzo obseruje i zapamietuje. Np tz nauczyl schodzic ze stopni. Sam siadal na pupie, odwracal sie i schodzil. Po czym Oski zaczal robic tak samo. Bardzo sie ciesze bo balam sie o schody. Robi to bardzo powoli i rozwaznie. To nie sa jakies ogromne schody bo zalednie 4 stopnie z tarasu Ostatnio sam wszedl do wozka przekladajac nogi nad palakiem, obrocil sie usiadl i mowil brum brum.

Mamy 2 drzemki (10 i 15) wstaje o 7:00 o 20:00 ukladamy do snu. Przesypia juz bez pobudek na jedzenie.

Milego weekendu!
ja schodów to ja sie boje ....brawa dla was za nie ...
moim zdaniem nie masz sie o co martwić

---------- Dopisano o 22:28 ---------- Poprzedni post napisano o 22:27 ----------

Cytat:
Napisane przez czbasia Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Ja wczoraj zaszalałam.. kac gigant u mnie.. Byłam na 50-tych urodzinach kol z pracy:d Wypiłam 3 niewielkie drinki -w szlankach(standardowy rozmiar) wudzitsu było na wysokość max 1,5 cm. Jejuuu zaraz zejdę Miłego dzionka
co ty to jeszcze dobry z ciebie zawodnik mnnie zmiata po pol szklanki piwa

---------- Dopisano o 22:33 ---------- Poprzedni post napisano o 22:28 ----------

Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość
Kropka a masz już wyniki córki?

Ja się witam z rana
Za nami kolejna noc pt. "nie będę spał". Dziś od 3:30 do 5. A rano nie mogłam się dobudzić Nie wiem jak ja będę funkcjonować po powrocie do pracy

Mam pytanie: co zakładacie dzieciom do spania?(długi/krótki rękaw, bawełniane czy cieplejsze, ze skarpetkami czy bez) i czy śpią przykryte czy odkryte?
o moja to pobudkę ma za 10 siódma ale w nocy 3//4 razy wstaje na cycka ... wiec wiem jak sie czujesz ..

generalnie moja spi wiecznie z tylkiem na wierzchu nie da sie jej niczym przykryc , a długie spodnie wywoluja u niej dziki taniec az zdejmie wiec spi w koszulince z krótkim rekawkiem i spodenkami do kolan albo ma taki pajac z krotkim rekawem i nogawkami do kolan ... przykrywam kocykiem opatulnym w poszewke ale czesto wstaje i ja przykrywam mimo to

---------- Dopisano o 22:37 ---------- Poprzedni post napisano o 22:33 ----------

Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość
My nie robilismy jeszcze żadnych badań. W sumie jak nic się nie dzieje to chyba nie trzeba?

Wysłane za pomocą aplikacji mobilnej
chyba nie chociaz u nas pediatra powiedziała ze przynajmniej raz do roku profilaktycznie siuski i krew czy anemi nie ma .. u nas skierowanie juz 2 ms lezy skoro widze ze nic złego sie nie dzieje po co ja kłuć

---------- Dopisano o 22:41 ---------- Poprzedni post napisano o 22:37 ----------

cco do wakacji to ja jestem wierna Polsce , i spedzam je nad polskim morzem co do jedzenia w grecji nie wiem , my stołujemy sie w restauracji pod dw w którym mieszkamy i obiady sa zaje....... smaczne
__________________
Amelcia 6 MAJ 2010


http://www.zapytajpolozna.pl/compone....php?sid=69629- JULECZKA 14 marzec 2014
Edzia400 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-18, 02:55   #325
Kropkaa
Rozeznanie
 
Avatar Kropkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 971
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez virginia Pokaż wiadomość
dla Przemka i Kalinki!!! Moja Tusia na razie drepcze przy meblach albo prowadzona za rączki.

Śpi w pajacach z długim rękawem, zawsze się odkrywa. W ogóle w nocy urządza niezłe wędrówki po łóżku .

Kropkaa nawet nie wiedziałam, że jest coś takiego, ja o wszystkie badania u rodzinnego muszę sama się dopraszać . A dlaczego te skierowanie, są jakieś podejrzenia?

Tygrysku
super sprawa z tym kursem, też mi się taki marzy...

Za nami dzień cyborga. Pobudka o 5 i zaledwie jakieś 20min drzemki w ciągu dnia.
Ja też nie miałam pojęcia że sprawdza się poziom ołowiu ale tutaj gdzie mieszkam(USA) to jest norma i sprawdzają jak zwykłą morfologię po 12 miesiącach życia.A nic się nie działo złego.

Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość
Tak się zastanawiam, nie macie problemów z zapinaniem pajacy/śpiochów? U mnie zawsze zapięcie body (3 guziki) kończy się tym że Kuba nie chce leżeć, wije się, ucieka a jak go złapie to ryczy. Jakbym miała codzień zapinać coś co ma więcej guzików to bym nerwowo nie wytrzymała

My jedziemy za tydzień nad morze. Biorę słoiczki i kaszki ale będę się starała zamawiać dania które i Kuba będzie mógł jeść. Jak jest w Grecji to nie wiem niestety.

Wysłane za pomocą aplikacji mobilnej
Oj skąd ja to znam,wicie się,wyrywanie,uciekanie to na porządku dziennym,ale ja daję zabawkę do ręki i jakoś idzie.

A z guzikami jest lepiej bo gdy tylko zapinam jest zainteresowana i chce je jeść
__________________
"Pokochać to największe ryzyko ze wszystkich, to oddanie swojej przyszłości i swojego szczęścia w ręce drugiego człowieka, to zaufanie bez reszty, to odsłonięcie swoich słabości..."


Zapuszczam paznokcie dzień:2
Kropkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-18, 07:50   #326
czbasia
Zakorzenienie
 
Avatar czbasia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 3 357
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Dzień dobry piękna pogoda, słonecznie a ja w pracy się kiszę. Potrzebuję urlopu na gwałt.. Już odliczam dni do wypadu we dwoje na 29-31 maja zaplanowaliśmy wypad motocyklem w Bieszczady pod namiot. Misia z dziadkami zostanie ojj.. bedzie się dzialo.. Miłego dzionka.
czbasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-18, 08:01   #327
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Dziękujemy za gratulacje!
A wczoraj młoda nauczyła się schodzić z łóżka

Limonka, ja bym się nie brała słoiczków, bez przesady, nie jedziecie do Azji... Grecja przecież jest krajem śródziemnomorskim, na pewno nie będzie problemów z różnymi warzywami, zawsze możecie poprosić, żeby były mniej przyprawione, czy coś, poza tym przecież serki, jogurty, ryby, oliwki (Kalina zajada pasjami) http://pl.wikipedia.org/wiki/Kuchnia_grecka - ja myślę, że to raj jedzeniowy

Czbasia, wow ale zazdroszczę takiego wypadu!

Co do spania- w pajacu, ale przeważnie rozkopana.

Kalina też jest mega całuśna, z Antochem dają sobie buziaki często, no przesłodko to wygląda
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-18, 08:17   #328
czbasia
Zakorzenienie
 
Avatar czbasia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 3 357
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez ag9 Pokaż wiadomość
Ja nie adidasy ale trzewiki z zamszu czyściłam pod bieżącą wodą szczotką taką jak do rąk/paznokci. Całe zanurzyłam w wodzie. I ładnie się wyczyściły.
To zaryzukuję i tą metodą spróbuje Mam nadzuieję, ze po 1 kąpieli szlak ich nie trafi zresztą niedługo wyrośnie z nich
Cytat:
Napisane przez bebe97 Pokaż wiadomość
Ewie stuknelo wczoraj 13 miesiecy i ani mysli ruszyc do przodu. Z tym ze raczkowanie ewoluowalo i teraz zasuwa na kolanach
zdrówka dla Ewci Jak radzi sobie z raczkowaniem i wszędzie dojdzie gdzie ma ochotę to co się będzie na dwóch rozbijać. U nas dwunożna pozycja przysparza każdemu bóle kręgosłupa. Niby ładnei chodzi.. ale nei rozumie słowa powoli ostrożnie. Biegnie na oślep i wciska się w najmniejsze szpary i niebezpieczne miejsca
Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość
My nie robilismy jeszcze żadnych badań. W sumie jak nic się nie dzieje to chyba nie trzeba?
My też nie.. Wydaje mi się, że jak nic się nei dzieje nie będę jej stresować. Wystarczy szczepienie. JEjuuu.. jak ona nie znosi lekarza.W czwartek szczepiłyśmy sie przy badaniu histeria. A samo szczepienie bez problemu. Ale to już u pani pielęgniarki. Nie znosi tylko lekarza.
No i te szmery co do obserwacji były niby dalej delikatne są. Lekarz twierdzi że powinno zniknąc i nie dał skierowania bo jak się nie meczy i nic sie nie dzieje to nie widzi powodu do niepokoju. Sama nie wiem ale skoro tak to nie będę jej po specjalistach ciągać. Co myślicie??

Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość
Tak się zastanawiam, nie macie problemów z zapinaniem pajacy/śpiochów? U mnie zawsze zapięcie body (3 guziki) kończy się tym że Kuba nie chce leżeć, wije się, ucieka a jak go złapie to ryczy. Jakbym miała codzień zapinać coś co ma więcej guzików to bym nerwowo nie wytrzymała

My jedziemy za tydzień nad morze. Biorę słoiczki i kaszki ale będę się starała zamawiać dania które i Kuba będzie mógł jeść. Jak jest w Grecji to nie wiem niestety.
Misia niby nie usiedzi/poleży nawet sek spokojnei ale jakoś obieranie w pajaca po kapieli nie ejst wielkim problemem. Jakaś zabawka/tele/pilot załatwiają sprawę na chwilę
My tez and morze planujemy ale jak w zeszłym roku początkiem września. Ne wiem czy dzieki temu ale Monia poza trzydniówka jeszcze nie chorowala, nawet kataru nie miała. Przypisuję to zeszłorocznym wczasom nad morzem i najodowaniu:brzyd al:
Cytat:
Napisane przez filupka Pokaż wiadomość
Witajcie po dluuuugiej nieobecnosci. Robilam kilka podejsc zeby was poczytac czy cos napisac ale niestety czasu brak. Emil pochlania moj caly czas. Napisze tylko w skrocie, ze u nas wszystko dobrze postaram wpadac chociaz wieczorami przed spaniem
witaj zgubo zaglądaj do ans czasami
Cytat:
Napisane przez Edzia400 Pokaż wiadomość
co ty to jeszcze dobry z ciebie zawodnik mnnie zmiata po pol szklanki piwa [COLOR="Silver"]
zawodnik to ja byłam kiedyś teraz cienki bolek ze mnie Ale nie ma kiedy, jak i z kim trenować

---------- Dopisano o 09:17 ---------- Poprzedni post napisano o 09:10 ----------

Cytat:
Napisane przez pola_m Pokaż wiadomość
Czbasia, wow ale zazdroszczę takiego wypadu!
Dzięki, też doczekać się nie mogę Pani od pola namiotowego to moja "stara znajoma" jeżdzę tam od prawie dwóch dekad poznawała moich kolejnych partnerów i znajomych Uwielbiam ta nasza samotnię. Rozbijamy się u podnóża Połoniny Wetlińskiej. Znajdujemy swoją samotnię nad strumykiem-cudnie szumi (w pewnej odległości od wszystkich) nazbieramy drewna, palimy ognisko nast dnia zrobimy sobie jakąś górkę. M zadowolony bo po serpentynach pojeżdzi motocylem. Przyznam, że mi to też frajdę sprawia no cudnie jest
czbasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-18, 09:26   #329
asienka213
Wtajemniczenie
 
Avatar asienka213
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Czarny las :P ........... De
Wiadomości: 2 563
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3



Cytat:
Napisane przez Smarrita Pokaż wiadomość

Dziś siedzi sobie w krzesełku, my szykowaliśmy się do wyjścia na zakupy i patrzę a ona nagle się rzuca po coś co leży miedzy jej stopami, wkłada do buzi i znów sięga pomiędzy stopy i znów do buzi. Ja bez okularów to muszę podejśc by widziec, idę już widzę czekolada leże na podłodze i się zastanawiam co ona tam robi patrzę a pomiędzy jej stopami też czekolada.... bawiła się czekoladową kurką, odrąbała jej łeb i wcinała
wie co dobre

Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość

Mam pytanie: co zakładacie dzieciom do spania?(długi/krótki rękaw, bawełniane czy cieplejsze, ze skarpetkami czy bez) i czy śpią przykryte czy odkryte?
Lena spi w bodziaku z krotkim rekawem i spodenki 3/4 I do tego wlasciwie odkryta, bo wszelkie przykrycia doprwadzaja ja do nerwicy

Cytat:
Napisane przez natetitka Pokaż wiadomość
A takie badania z krwi żylnej już robiłyście dzieciom w ogóle?


Cytat:
Napisane przez Limonka1987 Pokaż wiadomość

Dziewczyny, jakie macie plany wakacyjne w tym roku? Chcieliśmy jechać z Milką do Grecji we wrześniu (żeby już tak słońce nie prażyło), ale zaczęłam czytać fora na ten temat i mam dylemat.
my chcemy Wlochy albo Francje ale samochodem bo mamy blisko U nas sloiki odpadaja, mala nie chce od dawna na nie patrzec tylko je to co my Jak Tobie fajnie je, to wez kilka w razie W , ale mysle ze nie bedzie tak zle

Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość
Tak się zastanawiam, nie macie problemów z zapinaniem pajacy/śpiochów? U mnie zawsze zapięcie body (3 guziki) kończy się tym że Kuba nie chce leżeć, wije się, ucieka a jak go złapie to ryczy. Jakbym miała codzień zapinać coś co ma więcej guzików to bym nerwowo nie wytrzymała
my mamy problem z ubieraniem wszystkiego ona sie cierpi sie ubierac tak samo jak ja nie cierpie jej ubierac

Cytat:
Napisane przez czbasia Pokaż wiadomość
Dzień dobry piękna pogoda, słonecznie a ja w pracy się kiszę. Potrzebuję urlopu na gwałt.. Już odliczam dni do wypadu we dwoje na 29-31 maja zaplanowaliśmy wypad motocyklem w Bieszczady pod namiot. Misia z dziadkami zostanie ojj.. bedzie się dzialo.. Miłego dzionka.
szykujecie Monice rodzenstwo

Zazdroszcze wyjazdu
__________________
N&L&F

asienka213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-18, 09:46   #330
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez czbasia Pokaż wiadomość




Dzięki, też doczekać się nie mogę Pani od pola nmiotowego to moja "stara znajoma" jeżdzę tam od prawie dwóch dekad poznawała moich kolejnych partnerów i znajomych Uwielbiam ta nasza samotnię. Rozbijamy się u podnóża Połoniny Wetlińskiej. Znajdujemy swoją samotnię nad strumykiem-cudnie szumi (w pewnej odległości od wszystkich) nazbieramy drewna, palimy ognisko nast dnia zrobimy sobie jakąś górkę. M zadowolony bo po serpentynach pojeżdzi motocylem. Przyznam, że mi to też frajdę sprawia no cudnie jest
No to teraz zazdroszczę jeszcze bardziej. I tego zaprzyjaźnionego pola namiotowego i ogniska i motocykla I samotności
Ostatnio w Bieszczadach byłam z Antkiem w ciąży, na samym początku (tam się zresztą o ciąży dowiedziałam i wyjaśniło to mojego niesamowitego pałera na podejściach )

Na samotny wyjazd jeszcze trochę poczekamy, ale z dzieciakami też się fajnie podróżuje
Wczoraj byliśmy w pięknym miejscu, niedaleko Lyonu, pospacerowaliśmy, dzieciaki się wybawiły, dotleniły, padły potem jak muchy wieczorem

pola_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-05 02:45:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:22.