wtrostek robavczkowy:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-16, 15:55   #1
laylla18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 273

wtrostek robavczkowy:)


witam,
4 dni tmu usunieto mi wyrostek robaczkowy. Dzis wyszlam ze szpitala, jescze nieco boli, ale martwi mnie to, ze nit nie powiedzial mi jak powinnam teraz jesc. Koszmar. PRzed wyjsciem dostalam w maire normalny posilek-kaszę z sosem, pieczen i buraczki. Moze to oznacza ze moge jesc normalnie,? A kiedy mogę zaczac plywac cwiczyc, ? Boze ja nic nie wiem. Pytalam lekarzy, kazdy mwil co innego Czuje sie zdana na sama siebie. Bede wdzieczna za kazda wskazowke.

PS Normalnie jem duzo jogurtow, ciemnego pieczywa, owocow, zielonej herbaty, cykorii, suszonych owocow, orzechow, pestek dyni....
laylla18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 17:10   #2
suzuranka
Zadomowienie
 
Avatar suzuranka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 1 851
Dot.: wtrostek robavczkowy:)

Jestem po wycięciu wyrostka ( u mnie jeszcze dodaktkowo byla gangrena otrzewnej, więc myślę, ze spokojnie będziesz mogła się zastosować do moich wskazówek):
- jeść mozesz normalnie, ale staraj się nie jakichś bardzo cięzkostrawnych posiłków, a coś lżejszego, jednak musisz też "rozruszać" jelita, więc jedz normalnie, ale bez żadnych szaleństw ( słodycze, cięzkie sosy, mięcha itd); to co jesz ma duzo błonnika, więc z umiarem jak najbardziej się nadaje;
- a co do ćwiczeń, to po zdjęciu szwów odczekaj tak z dwa- trzy tygodnie ( ze względu na bliznę, żeby Ci się nie rozeszła, niech tam się wszystko spokojnie, ładnie zrośnie))i wtedy możesz zacząć ćwiczyć normalnie ( bieganie, pływanie), tylko np. uważaj jeszcze z brzuszkami jakimiś bardzo forsownymi, ale rozćwicz delikatnie te wszystkie powłoki brzuszne.
To tyle z mojego doświadczenia, życze szybkiego powrotu do zdrowia
__________________
Jak porządny wariat z miejsca odrzucam podejrzenia o moje szaleństwo.


I'd rather hurt than feel nothing at all...


LC - Suzuranka
suzuranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:59.