Koszt wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-11-08, 18:42   #91
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Koszt wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Akurat mój mąż jest elektrykiem, więc sam przesunąłby gniazdko ale właśnie - kwestia utraty gwarancji.
Zapytaj męża, czy elektryka ma szansę się zepsuć. A jak będziesz reklamować pęknięcia na ścianach czy sypiący się tynk albo nieszczelne okna, to ludzie od developera nie będą rozkminiać układu gniazdek (skądinąd przysłoniętego meblami).

W moim bloku większość reklamacji dotyczyła części wspólnych nieruchomości (garaż, piwnice, odwodnienie wokół budynku, zacieki z dachu). W mieszkaniach to było właśnie pękanie tynków, pękanie płytek na balkonach, rdzewienie pewnych elementów wykończeniowych balkonów. Mieszkanie dostajesz kompletnie gołe, nie ma aż tak wiele rzeczy, które mogłyby się psuć. Ale nie jestem specjalistą, warto podpytać jakiegoś ogarniętego budowlańca.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-08, 18:43   #92
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Koszt wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim

W sumie masz rację. Sama się zastanawiałam jak te kwestie gwarancyjne działają, podpytam się znajomej, która pracuje w firmie deweloperskiej.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 09:58   #93
sevenofnine
Rozeznanie
 
Avatar sevenofnine
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: łdz
Wiadomości: 631
Dot.: Koszt wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim

Dzięki za wszystkie wypowiedzi w tym temacie! Znacznie ułatwia mi on życie, bo właśnie kupujemy z mężem mieszkanie i jesteśmy w tematach deweloperskich kompletnie zieloni.

Mam jeszcze głupie pytanie odnośnie zmian. Chcemy trochę pozmieniać w łazience -- wannę ustawić w miejscu pralki, pralkę przestawić w przeciwległy kąt i zrobić nowy odpływ (na ścianie z pionem kanalizacyjnym, więc chyba się da?) i tak dalej. Powinniśmy ogarniać ten temat z deweloperem czy na własną rękę, już po odebraniu mieszkania? Kompletnie się na tym nie znamy i przydałaby się opinia kogoś zaprawionego w bojach.
sevenofnine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 10:38   #94
OnaZakupoholik
Zakorzenienie
 
Avatar OnaZakupoholik
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Polska :)
Wiadomości: 18 444
Dot.: Koszt wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim

Cytat:
Napisane przez sevenofnine Pokaż wiadomość
Dzięki za wszystkie wypowiedzi w tym temacie! Znacznie ułatwia mi on życie, bo właśnie kupujemy z mężem mieszkanie i jesteśmy w tematach deweloperskich kompletnie zieloni.

Mam jeszcze głupie pytanie odnośnie zmian. Chcemy trochę pozmieniać w łazience -- wannę ustawić w miejscu pralki, pralkę przestawić w przeciwległy kąt i zrobić nowy odpływ (na ścianie z pionem kanalizacyjnym, więc chyba się da?) i tak dalej. Powinniśmy ogarniać ten temat z deweloperem czy na własną rękę, już po odebraniu mieszkania? Kompletnie się na tym nie znamy i przydałaby się opinia kogoś zaprawionego w bojach.
zmiany lokatorskie ustalacie z inżynierem budowy, na pewno masz o tym napisane w umowie taniej ustala się w trakcie budowy zmiany niż potem bo są już konkretne połączenia zrobione
__________________
OnaZakupoholik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 10:56   #95
sevenofnine
Rozeznanie
 
Avatar sevenofnine
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: łdz
Wiadomości: 631
Dot.: Koszt wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim

No właśnie problem jest taki, że blok już stoi i za parę miesięcy będzie oddawany. Połączenia już są. ;/
sevenofnine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 11:16   #96
OnaZakupoholik
Zakorzenienie
 
Avatar OnaZakupoholik
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Polska :)
Wiadomości: 18 444
Dot.: Koszt wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim

Cytat:
Napisane przez sevenofnine Pokaż wiadomość
No właśnie problem jest taki, że blok już stoi i za parę miesięcy będzie oddawany. Połączenia już są. ;/
to trzeba zadzwonić do inżyniera, kupujecie od Atala?
__________________
OnaZakupoholik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 11:41   #97
sevenofnine
Rozeznanie
 
Avatar sevenofnine
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: łdz
Wiadomości: 631
Dot.: Koszt wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim

Nie.
sevenofnine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-21, 13:26   #98
OnaZakupoholik
Zakorzenienie
 
Avatar OnaZakupoholik
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Polska :)
Wiadomości: 18 444
Dot.: Koszt wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim

Cytat:
Napisane przez sevenofnine Pokaż wiadomość
Nie.
to musisz się kontaktować z inżynierem na pewno wszystko Ci wyjaśni
__________________
OnaZakupoholik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-23, 12:15   #99
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koszt wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim

Cześć Dziewczyny
Swoje pierwsze mieszkanie kupiliśmy 8 lat temu. Od dewelopera. Nie wiem czy coś się w tym czasie zmieniło, ale my wszystkie zmiany robiliśmy na własną rękę: wyburzenie ścianki, zamurowanie wejścia, przeniesienie hydrauliki, dodatkowe kontakty, itd. Wszystko to robiła ekipa, która wykańczała mieszkanie.
Do dewelopera mieliśmy dwie uwagi: tynki w łazience nie były równe, co wyszło przy płytkach. Deweloper zaproponował skucie wszystkiego i położenie od nowa - na co się nie zgodziliśmy lub karton-gips (wyrównaliśmy sufitem podwieszanym).
Druga wada to podciekający od góry balkon. Próbowali to zrobić kilka razy, ale problem tkwi prawdopodobnie w elewacji
Trudno mi w tej chwili ocenić ile wydaliśmy, bo nie kupowaliśmy wszystkiego od razu. Założyłam, że wolę mieć drewnianą podłogę, gres, dobre baterie, a telewizor czy meble do salonu kupię za kilka miesięcy. Na nasze 49m2 wydaliśmy ok. 70 tys. może więcej? Po kilku latach zamontowaliśmy klimatyzację, wymieniliśmy część mebli. Urządzanie mieszkania to proces, który nigdy się nie kończy
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-25, 08:11   #100
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Koszt wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim

Cytat:
Napisane przez sevenofnine Pokaż wiadomość
Mam jeszcze głupie pytanie odnośnie zmian. Chcemy trochę pozmieniać w łazience -- wannę ustawić w miejscu pralki, pralkę przestawić w przeciwległy kąt i zrobić nowy odpływ (na ścianie z pionem kanalizacyjnym, więc chyba się da?) i tak dalej. Powinniśmy ogarniać ten temat z deweloperem czy na własną rękę, już po odebraniu mieszkania? Kompletnie się na tym nie znamy i przydałaby się opinia kogoś zaprawionego w bojach.
Ja chciałam zrobić zmiany jak blok już stał, to deweloper mi powiedział, że taniej mi wyjdzie, jak sobie sama to zrobię, po odbiorze, bo oni by musieli teraz robić jakieś zmiany w projekcie, coś tam, coś tam... Czy prawdę powiedział - nie wiem
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-25, 08:43   #101
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Koszt wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim

[1=c640cdfa886255292692728 c9c3f51a456c1754b_657ce90 228a24;71285981]Ja chciałam zrobić zmiany jak blok już stał, to deweloper mi powiedział, że taniej mi wyjdzie, jak sobie sama to zrobię, po odbiorze, bo oni by musieli teraz robić jakieś zmiany w projekcie, coś tam, coś tam... Czy prawdę powiedział - nie wiem [/QUOTE]
A co z gwarancją?

U wielu deweloperów samodzielna ingerencja równa się utracie gwarancji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-25, 09:39   #102
OnaZakupoholik
Zakorzenienie
 
Avatar OnaZakupoholik
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Polska :)
Wiadomości: 18 444
Dot.: Koszt wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
A co z gwarancją?

U wielu deweloperów samodzielna ingerencja równa się utracie gwarancji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dlatego my robiliśmy przez dewelopera
__________________
OnaZakupoholik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-12, 19:28   #103
monika1212121
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2
Dot.: Koszt wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim

Koszt wykonczenia mieszkania to 1500-2500zł/m2. 2000zł/m2 to idealna kwota żeby urzadzic mieszkanie w fajnym standardzie. xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2019-03-07 o 08:32 Powód: reklama
monika1212121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-18, 16:34   #104
0dorothy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 34
Dot.: Koszt wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim

Korzystałyście z usług projektanta wnętrz? Będziemy mieć małą kuchnię (ok 7,5 m2), teoretycznie ustawna (okno naprzeciwko drzwi na środku ściany, po lewej i prawej miejsce na ciąg mebli), ale jednak ciężko zmieścić wszystkie sprzęty (kuchnia ma długość ok 2,4m). Myślałam, żeby kogoś znaleźć, ale boję się, że zainwestuję pewnie niemało i później nie będzie mnie stać na wykończenie w takim standardzie (interesują mnie meble na wymiar).

Mieszkanie za 3 miesiące odbieramy od dewelopera, trochę się późno obudziłam z kuchnią i chyba musimy wziąć jakąś firmę spoza Warszawy, bo czas oczekiwania na usługę jest długi. Możecie na PW podesłać mi jakichś projektantów, jeśli jesteście zadowolone.
Wstępnie mam przeznaczone 23-25 tys. na kuchnię ze sprzętem, ale chyba będzie mało (chciałabym mieć szkło w tzw. fartuchu, znalazłam ok. 500 zł/metr, ale nie wiem, czy nie przytłoczy mnie koszt).
0dorothy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-19, 04:13   #105
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Koszt wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim

Cytat:
Napisane przez 0dorothy Pokaż wiadomość
Korzystałyście z usług projektanta wnętrz? Będziemy mieć małą kuchnię (ok 7,5 m2), teoretycznie ustawna (okno naprzeciwko drzwi na środku ściany, po lewej i prawej miejsce na ciąg mebli), ale jednak ciężko zmieścić wszystkie sprzęty (kuchnia ma długość ok 2,4m). Myślałam, żeby kogoś znaleźć, ale boję się, że zainwestuję pewnie niemało i później nie będzie mnie stać na wykończenie w takim standardzie (interesują mnie meble na wymiar).

Mieszkanie za 3 miesiące odbieramy od dewelopera, trochę się późno obudziłam z kuchnią i chyba musimy wziąć jakąś firmę spoza Warszawy, bo czas oczekiwania na usługę jest długi. Możecie na PW podesłać mi jakichś projektantów, jeśli jesteście zadowolone.
Wstępnie mam przeznaczone 23-25 tys. na kuchnię ze sprzętem, ale chyba będzie mało (chciałabym mieć szkło w tzw. fartuchu, znalazłam ok. 500 zł/metr, ale nie wiem, czy nie przytłoczy mnie koszt).
Większość firm wykonujących meble robi projekty w cenie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-26, 09:56   #106
0dorothy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 34
Dot.: Koszt wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Większość firm wykonujących meble robi projekty w cenie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dziękuję za odpowiedź, przecież masz rację! Tutaj gdzie mieszkamy nie znalazłam firmy, która byłaby w stanie pomóc w takim terminie (a jednak ludzie chętnie kupują mieszkania) i musimy wziąć kogoś spoza albo w ogóle jakiegoś magika drewna, który połączy jakieś gotowe rozwiązania z wymyślonym blatem i frontami
W ogóle jestem w szoku, jak niektóre rozwiązania dużo kosztują. Już nie mówię o standardzie jak płytki/szkło w tzw. fartuchu, podłoga, sprzęty, ale np. rozwiązania otwierania szafek, szczególnie jakieś długie i wąskie, jak planujemy u siebie - orientacyjnie to są koszta, które mogą podwajać koszt mebli. Niestety to są wyceny stołeczne, może gdzieś dalej uda się uzyskać lepsze ceny.
0dorothy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-20, 11:23   #107
fairyqueen
Rozeznanie
 
Avatar fairyqueen
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 935
Dot.: Koszt wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
wyżłobień w ścianach...
No, słowem: za wszystko.


Robocizna wyniosła ok. 15 tys. pln - ale w tym były kleje, fugi, farby, mat. ochronne etc., poza tym panowie sami jeździli sobie do Castoramy i mi później dokumentowali wydatki.


Wszystko negocjowałam. Koszt całego wyposażenia łazienki udało mi się zbić o niemal połowę od ceny wyjściowej! Tj. od cen katalogowych (armatura Hansgrohe, ceramika Roca, parawan i wszystkie dodatkowe potrzebne rzeczy). Z tym, że zrobiłam wycenę w kilku sklepach, po czym poszłam na koniec do hurtowni ponegocjować cenę (tu miałam bardzo dużo szczęścia, bo trafiłam na miłych panów, którzy w hurtowni hydraulicznej niezwykle rzadko widują samotną kobietę, więc się bardzo starali pomóc i naprawdę niezły rabat mi wpadł). To oznacza, że produkty do wyposażenia wnętrz są dla sklepów wysokomarżowe i jest na czym negocjować. ;-)
Nie robiłam zakupów w marketach budowlanych (poza tymi klejami etc., który kupowali fachowcy), tylko sklepach specjalistycznych, hurtowniach i czasem bezpośrednio od producenta.



A.
Nette, sporo czasu minęło, ale mam nadzieję, że tu zaglądasz. Przede mną wielki remont i przydały mi się Twoje uwagi. Mam pytanie, z jakiego jesteś rejonu i czy masz jeszcze namiary na tę ekipę? Pomysł z hurtowniami super- podpowiedz, które najlepsze (może być na priv) Pozdrawiam, Ela
fairyqueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-02, 18:58   #108
cetiax
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 45
Dot.: Koszt wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim

Cytat:
Napisane przez fairyqueen Pokaż wiadomość
Nette, sporo czasu minęło, ale mam nadzieję, że tu zaglądasz. Przede mną wielki remont i przydały mi się Twoje uwagi. Mam pytanie, z jakiego jesteś rejonu i czy masz jeszcze namiary na tę ekipę? Pomysł z hurtowniami super- podpowiedz, które najlepsze (może być na priv) Pozdrawiam, Ela
Również przydałoby mi się takie info... Sama też się zastanawiam czy wybrać wykończenie pod klucz od dewelopera, czy może umówić się z projektantem i wedle własnych preferencji przygotować mieszkanie. Plus jest taki, że mieszkanie będzie zapewne ładniejsze, ale dwa to w sumie nie chciałabym długo mieszkać w centrum miasta, więc mieszkanie za kilka lat pewnie będzie i tak na wynajem... Dom kojarzy mi się najbardziej właśnie z "wnętrzem" z duszą. Może ma któraś użytkowniczka przygotowany kosztorys, tak dla przykładu? Pomiędzy wykończeniem pod klucz od dewelopera (wiem, że stawki są różne, ale najczęściej zbliżone) od własnego wykończenia z projektu + najem firmy + materiały. Napewno też ta opcja od dewelopera jest wygodniejsza... Mniej na głowie.
cetiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-02, 22:44   #109
aleksanderx70
Przyczajenie
 
Avatar aleksanderx70
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Wiadomości: 1
Dot.: Koszt wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim

Ja planuję kupno i remont mieszkania, chętnie dowiem się czegoś więcej. Jestem w tym zielony, nie wiem od czego zacząć jeśli chodzi o remont. Czuję, że potrwa to bardzo długo, a muszę już teraz zacząć działać by wyrobić się do końca roku.
aleksanderx70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-03, 07:40   #110
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Koszt wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim

Cytat:
Napisane przez aleksanderx70 Pokaż wiadomość
Ja planuję kupno i remont mieszkania, chętnie dowiem się czegoś więcej. Jestem w tym zielony, nie wiem od czego zacząć jeśli chodzi o remont. Czuję, że potrwa to bardzo długo, a muszę już teraz zacząć działać by wyrobić się do końca roku.
Przede wszystkim od zaklepania ekipy remontowej. Na pół roku przed planowaną datą wprowadzenia warto też zainteresować się wyborem mebli do kuchni i rezerwacją terminu u stolarza (jeśli oczywiście planujesz meble na wymiar).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-01, 18:57   #111
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 9 276
Dot.: Koszt wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim

Cytat:
Napisane przez aleksanderx70 Pokaż wiadomość
Ja planuję kupno i remont mieszkania, chętnie dowiem się czegoś więcej. Jestem w tym zielony, nie wiem od czego zacząć jeśli chodzi o remont. Czuję, że potrwa to bardzo długo, a muszę już teraz zacząć działać by wyrobić się do końca roku.
Jak jesteś zielony, to polecam zacząć od poszukania architekta - choćby dla skonsultowania swoich pomysłów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-01 19:57:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:36.