Dylemat: Polska czy Rumunia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-08-30, 14:16   #1
naiyah
Raczkowanie
 
Avatar naiyah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: okolice Łodzi
Wiadomości: 370
GG do naiyah

Dylemat: Polska czy Rumunia?


Witam,
Potrzebuję porady bo siedzę i płaczę 3 dzień. Od kilku lat mieszkam w Rumunii. Mam dobrze płatną i wysoką pozycję, ciąglę się rozwijam, mogę sobie pozwolić na fajne mieszkanie, na nic mi nie brakuje i odkładam. Mam znajomych itd. Strasznie tęsknię za Polską, ale nie wiem jak to zorganizować. Mój partner nie jest Polakiem i uważa, że możemy sobie pozwolić na podróże, moglibyśmy nawet kupić fajny dom tutaj itd. Ale.. tutaj wchodzą moi rodzice. Uważają, że przegrałam życie. Problem w tym, że mam 33 lata, rozstałam się z partnerem po kilku latach, teraz dopiero buduję nowy związek. Dosłownie każą mi rzucić wszystko i wracać. Wszystko: pracę (wg nich na bank znajdę w Polsce lepszą mimo, że nikt nie oddzwania na moje CV), mieszkanie (nie rozumieją jak mogę nie chcieć wrócić do mojego dziecięcego pokoju), partnera (bo co za sens skoro on nie chce się przeprowadzić do Polski). Podczas ostatniej rozmowy usłyszałam, że zostanę sama w obcym kraju i jak się ogarnę będę po 40 i zobaczę, że nic nie osiągnęłam: ani rodziny ani nic. Płakałam 3 dni, odsunęłam się od partnera. Tak mi nagadali, że nie jestem w stanie myśleć o niczym innym. Chcę wrócić do Polski, ale chyba nie takiej zasadzie, że cofam się o 10 lat. Nie umiem sobie również wytłumaczyć by nie słuchać tego gadania bo to rodzice. A co jeśli mają rację?
Faktycznie ta Polska mi ciąży bo jestem za granicą już prawie 10 lat.
Musiałam się wygadać
__________________
A6W - 42 dzień <- 13.04.08 !! i 18.04.11 !!



naiyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-30, 19:02   #2
Darine7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 436
Dot.: Dylemat: Polska czy Rumunia?

A w jakiej branży i na jakim stanowisku pracujesz w tej Rumunii?
Jakie znasz języki obce?
Czy zanim wyjechałaś do Rumunii pracowałaś w Polsce?
Jakie uczelnie ukończyłaś?

Jak podasz konkrety to będzie łatwiej coś doradzić.
Darine7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-31, 08:42   #3
kasieńka1706
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 22
Send a message via Skype™ to kasieńka1706
Dot.: Dylemat: Polska czy Rumunia?

Rzadko wypowiadam się na tym forum, tylko czytam, ale teraz napiszę. Zachowanie twoich rodziców jest straszne. Histeria i szantaż emocjonalny, żeby wymusić na tobie powrót do kraju. Jeśli wrócisz do PL i zamieszkasz na początek z nimi, to będą ci tak wypominać i wykańczać się codziennie, że nic nie osiagnęłaś, mieli rację, wróciłaś do nich z podkulonym ogonem. Co jest totalną bzdurą.

Gdzie oni w ogóle mieszkają? Jakieś duże miasto albo obrzeża, gdzie niedaleko są różne korpo? Czy jakaś prowincja, gdzie praca tylko po znajomości w urzedzie gminy albo w sklepie?

Jeśli rozważasz powrót, to dla własnego zdrowia psychicznego znajdz sobie mieszkanie lub pokój na wynajem w mieście, gdzie planujesz pracować. Po drugie, zbadaj czy jest dużo ofert, na które będziesz mogła aplikować już na miejscu. Jeśli wrócisz i długo nie będziesz mogła znaleźć pracy, to będziesz miała spory problem.

Ja na twoim miejscu zastanowiłabym się, czy tęsknię za PL i chcę wracać, bo sama tego chcę, czy rodzice mi to wmawiają i zaczynam w to wierzyć. Czego oczekujesz po powrocie, co tam będziesz miała, czego nie masz tu, co się zmieni na lepsze.

No i PL teraz to nie jest ta sama PL, jak wyjeżdżałaś. Inflacja szaleje, coraz nowy socjal dla ludzi pracą nieskalanych, nasze pokolenie o emeryturze może zapomnieć, cenzura w mediach, kościół wtrąca się w prawo świeckie, ludzie są napuszczani jedni na drugich. Śledzisz na bieżąco co teraz się w kraju dzieje?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kasieńka1706 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-18, 23:33   #4
Parotka_95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 30
Dot.: Dylemat: Polska czy Rumunia?

Musisz sama zdecydować co będzie dla Ciebie najlepsze, zdefiniować swoje priorytety i potrzeby. Nie każda osoba jest zaprojektowana do życia rodzinnego, rodzenia dzieci i to ze masz tyle lat ile masz i nie masz męża i trójki dzieci to nie jest "przegranie życia", jeśli Tobie to odpowiada. Nie pozwalaj rodzicom na takie szantaże w Twoją stronę, jeśli nadal będą sobie pozwalać ogranicz kontakt. Spróbowałabym rozpocząć terapię, wydajesz się być zagubiona w tym wszystkim, a nuż odpowiednia rozmowa Ci pomoże?
Parotka_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-09-19 00:33:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:24.