Pierwszy lot z Chopina! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-27, 17:12   #1
ForgottenByWorld
Anna Kubska
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8

Pierwszy lot z Chopina!


Cześć dziewczyny, szukam wszędzie odpowiedzi na moje pytanie, ale nigdzie nie mogę jej znaleźć, a wiem, że Wy mi pomożecie Mianowicie jadę z Poznania do Warszawy Centralnej, a potem na Chopina i stamtąd do Brukseli. Wiem, że z dworca mam wsiąść w 175 i prosto na lotnisko (jechać do końca?). Największy problem czuje, że będzie na samym lotnisku, bo jestem straszna gapa i się wszystkiego boję Mogłaby mi któraś z was opowiedzieć jak krowie na rowie gdzie mam się konkretnie kierować po przejściu przez drzwi lotniska? To będzie mój pierwszy lot i jestem mega przestraszona, bo lecę sama, z kimś byłoby raźniej. Znajdzie się jakaś dobra duszyczka z odpowiedzią?



Całuję!
ForgottenByWorld jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-27, 18:17   #2
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Pierwszy lot z Chopina!

Ja odpowiem, bo przed pierwszym lotem też czegoś takiego szukałam
Wysiadasz na lotnisku - tam strzałki zaprowadzą Cię do terminalu. Wchodzisz i kierujesz się na wprost od wejścia do kontroli (chyba, że nadajesz bagaż rejestrowany, to najpierw do odpowiednich stoisk - są dobrze oznaczone, a potem do kontroli). Nie sposób przegapić, bo to jest wyznaczone różowymi taśmami miejsce na kolejkę. Po dojściu na początek kolejki kierujesz się do jednego ze stanowisk kontroli - bierzesz sobie kuwetę i do niej wkładasz plecak/torbę, kurtkę, bluzę, metalowe rzeczy (pasek, zegarek) i elektroniczne (nie zapomnij o słuchawkach, bo ja dzięki nim miałam macanto ). Czasem trzeba zdjąć buty, ale to już jak bramka zapiszczy, wcześniej nie ma co się męczyć Po wyjściu z kontroli przechodzisz przez sklepy wolnocłowe, a następnie idziesz do swojej bramki (numer znajdziesz na ekranach z rozkładem) i tam już czekasz spokojnie na jej otwarcie i sprawdzanie kart pokładowych, a następnie wpuszczanie do samolotu

Miłej podróży
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-28, 12:44   #3
ForgottenByWorld
Anna Kubska
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8
Dot.: Pierwszy lot z Chopina!

Dziękuję bardzo za odpowiedź! Mam nadzieję, że wszystko pójdzie sprawnie
ForgottenByWorld jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-28, 15:40   #4
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Pierwszy lot z Chopina!

Od siebie dodam tylko, że autobusem 175 musisz jechać do końca, wysiadasz na przedostatnim przystanku - Lotnisko Chopina - Odloty. Jeśli będziesz miała na sobie buty powyżej kostki, to też je od razu zdejmij. No i warto też pamiętać, żeby przedtem zmierzyć i zważyć bagaż, żeby na lotnisku nie musieć się martwić, że jest za ciężki/za duży. Wymiary znajdziesz na stronie linii lotniczych. Nie zabieraj ze sobą płynów powyżej 100 ml i innych niedozwolonych przedmiotów jak np. nóż, scyzoryk, nożyczki.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-29, 19:04   #5
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Pierwszy lot z Chopina!

Z Dworca Centralnego na Lotnisko Chopina kursują też bezpośrednie pociągi
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-08, 08:01   #6
elliees
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-03
Wiadomości: 1
Dot.: Pierwszy lot z Chopina!

Po pierwsze, zawsze zaleca się uważne czytanie warunków korzystania z konkretnej strony, szczególnie w odniesieniu do polityki płatności i zwrotów. Różne strony mogą mieć różne zasady, dlatego ważne jest, aby być świadomym wszystkich warunków przed dokonaniem zakupu. Po drugie, zwróć uwagę na dodatkowe usługi, takie jak dodatkowy bagaż, ubezpieczenie lub wybór miejsca w samolocie. Czasem cena biletu może być atrakcyjna, ale dodatkowe opłaty mogą znacząco wpłynąć na ostateczny koszt podróży. Ponadto, warto śledzić promocje i specjalne oferty na stronie https://tickets.pl/avia/direction/warsaw/new-york. Czasami można znaleźć atrakcyjne ceny podczas promocji, co może znacznie obniżyć koszty podróży. Nie zapomnij również rezerwować biletów z wyprzedzeniem, ponieważ ceny mogą wzrastać w miarę zbliżania się daty podróży. Ostatecznie, postaraj się być elastycznym co do dat i czasu wylotu, ponieważ to również może wpłynąć na ostateczny koszt biletu.

Edytowane przez elliees
Czas edycji: 2024-03-11 o 11:22
elliees jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-08, 09:33   #7
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Pierwszy lot z Chopina!

Obecnie przesiadkowem na to lotnisko jest Dworzec Zachodni ( tylko uwaga, z którego peronu startujecie ). Pociąg SKM najlepszy.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-08 10:33:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:49.