Domy do 35m - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-05-21, 09:19   #1
maj_alicja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2
Question

Domy do 35m


Witam,
dziewczyny zastanawiam się dość poważnie nad wybudowaniem małego domku ale boję się całego tego zachodu związanego z wyborem ekipy budowlanej, dostarczeniem materiałów, załatwianiem pozwoleń. Nie mam na to wszystko czasu (praca przedstawiciela handlowego).
Wynajmuję obecnie z narzeczonym mieszkanie co miesięcznie kosztuje nas ponad 1000zł plus opłaty. Moi rodzice mają małą działkę więc miejsce jest.
Dowiedziałam się ostatnio o domach modułowych które dostarczane są od razu na miejsce i mają właśnie pow. zabudowy do 35m więc są tylko na zgłoszenie i czas oczekiwania nie przekracza 3 miesięcy.

Firma z którą rozmawiałam wykonuje również własne projekty więc mogłabym ten dom dostosować do moich potrzeb. Z czasem nawet rozbudować inwestycję dodając następne moduły. Ceny zaczynają się od 55.000 w stanie surowym zamkniętym a za wykończony domek z ogrzewaniem musiałabym zapłacić 77.500zł.


Tutaj pytanie do was czy słyszałyście o czymś takim jak domy modułowe?
Któraś z was mieszka w takim?


Chciałabym się więcej dowiedzieć na ten temat.
maj_alicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-22, 13:24   #2
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: Domy do 35m

na TLC albo HGTV sa czasem programy (choc z warunkow amerykanskich) gdzie pokazywali takie minidomki-widzialas? nie wiem czy Ci to pomoze ale moze bedziesz miala jakies przemyslenia po tym?
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-02, 19:14   #3
Essence89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 695
Dot.: Domy do 35m

Hej,
Z tego co wiem, do takich domów musisz doliczyć jeszcze koszt fundamentu. Nie wiem jak sprawa wygląda z doprowadzeniem mediów, ale weź pod uwagę, że nie jest to też tania sprawa. Widziałam na youtube filmik młodej pary, która zdecydowała się na taki domek . Ja podziwiam, chyba nie dałabym rady zmieścić się w 35m2.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Essence89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-02, 21:21   #4
commerce
Raczkowanie
 
Avatar commerce
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 252
Dot.: Domy do 35m

Mój kolega budował taki dom, tylko w ciut większym metrażu. Był bardzo zadowolony.

Wysłane z
__________________
Nie ma drogi do szczęścia - szczęście jest drogą.
commerce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 01:03   #5
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Domy do 35m

Myślisz, ze z domami modułowymi nie będzie ryzyka użerania się z ekipą, która ten dom stawia? Niestety też mogą wyjść rzeczy, które trzeba będzie poprawiać. Na dodatek firma może cię wyrolować i nawet nie będziesz o tym wiedziała, bo na budowie nie będzie Twojego kierownika budowy. Chyba, że sobie wynajmiesz Inspektora nadzoru.

Nadto zwróć uwagę na istotną rzecz - ten dom jest całoroczny, mieszkalny czy letniskowy?

Dom to nie jest odpowiednik mieszkania. W mieszkaniu kotłownię masz zwykle poza mieszkaniem. Podobnie klatka schodowa jest odpowiednikiem wiatrołapu. Czasem piwnica lub składzik lokatorski.
Więc te 35 m2 to jest naprawdę skrajnie mała powierzchnia.

Najlepiej wrysować sobie rzut domu na kartce w kratkę, w skali 1:10. W tej samej skali narysować na kartce meble (wymiary sa podawane przez producentów) i je wyciąć. A potem spróbować ustawić na rzucie domu.
Przy czym pamiętaj o: pralce, urządzeniu do ogrzewania domu i podgrzewania ciepłej wody do mycia, miejscu na trzymanie odkurzacza, mopa. Zastanów się czy będziesz miała gdzie trzymać tak trywialne przedmioty jak np. bombki na choinkę?

Gdzie będą liczniki wody i prądu? Bo może okazać się, że zakład wodociągowy montuje liczniki tylko w domach, nie w studzienkach. I wówczas instalacja zajmuje miejsce na ścianie, gdzie nie ustawisz szafy. Chyba, że osoba odczytująca miałaby do szafy wchodzić odczytywać?

Woda do mycia - ogrzewana przepływowo spowoduje, ze komfortowo będzie można korzystać tylko z jednego ujęcia wody w domu (czyli jedna osoba zmywa naczynia, druga się kąpie są raczej wykluczone). A zasobnik to kolejne centymetry, które zajmują miejsce w domu.

Do tej ceny dolicz koszty fundamentu, koszty wytyczenia budynku (geodeta), oraz podłączenia mediów (woda, kanaliza, prąd). Być może także koszty odbiorów technicznych (instalacji elektrycznej).
Nie wiem czy planujesz instalację odgromową?
Czy cena obejmuje instalację telekomunikacyjną (internet)? Czy planujecie instalację alarmową? Domofon do furtki? Bramę wjazdową otwieraną automatycznie? Czy działka jest ogrodzona? Przydałby się też jakiś domek narzędziowy (zobacz ile kosztują, można się zdziwić) bo w domu niezbędna będzie duża drabina, narzędzia do majsterkowania, jakaś łopata, grabie, kosiarka do trawy, łopata do odśnieżania.


Poza tym dom trzeba urządzić - na samo AGD pewnie zejdzie min. 3 tyś. Zobacz też ceny sanitariatów.

Zrób tabelkę w Exelu i zacznij wpisywać kwoty. Podejrzewam, że 100 000 zł wyjdzie.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett

Edytowane przez Elfir
Czas edycji: 2019-06-03 o 01:08
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-06, 11:13   #6
maj_alicja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2
Dot.: Domy do 35m

Cytat:
Napisane przez commerce Pokaż wiadomość
Mój kolega budował taki dom, tylko w ciut większym metrażu. Był bardzo zadowolony.

Wysłane z
A mogłabyś mi powiedzieć coś więcej na ten temat?
maj_alicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-06, 11:29   #7
commerce
Raczkowanie
 
Avatar commerce
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 252
Dot.: Domy do 35m

Cytat:
Napisane przez maj_alicja Pokaż wiadomość
A mogłabyś mi powiedzieć coś więcej na ten temat?
Dom miał 100mkw o ile pamiętam, piętrowy. Dom pasywny, ogrzewanie pompą ciepła.

Cenowo wyszło mu niewiele taniej niż zwykła budowa, ale nie było zaskoczeń po drodze za to. Wykańczał wnętrze sam, z zewnątrz miał wszystko zrobione.

Ogólnie żadnych wielkich niespodzianek, dom jak dom, tylko pompa hałasuje. Ekonomiczny w utrzymaniu. Tylko na początku budowy musisz dokładnie wiedzieć co chcesz, bo potem z przestawieniem ścian czy dobudowaniem czegoś może być kanał.

Wysłane z
__________________
Nie ma drogi do szczęścia - szczęście jest drogą.
commerce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-16, 21:09   #8
orion_lady
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 841
Dot.: Domy do 35m

Niedawno interesowałam się tematem i z obliczeń wychodziło nam że domy z prefabrykatów, keramzytu, szkieletowe są droższe niż budowane standardowo, jedyny plus to wiadomo czas budowy. My zdecydowaliśmy się na na budowę tradycyjna, ale systemem wienerbergera dryfix, czyli zamiast zaprawy łączysz pianką, trwa to dużo szybciej, w równy rok od pierwszego wykopu juz mieszkamy. Jedna firma budowała nam dom do stanu surowego zamkniętego, sami dostarczali materiały, więc nie było zbyt wielkiego użerania się. My mamy większy dom piętrowy, więc mały domek parterowy zbudują dużo szybciej, nie trzeba czekać aż strop wyschnie tylko od razu lecą dach, śmiem twierdzić że jak się chce to w pół roku można to ogarnąć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez orion_lady
Czas edycji: 2019-07-16 o 21:13
orion_lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-16 22:09:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:55.