Pomożcie :) strogonoff - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-27, 15:03   #1
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591

Pomożcie :) strogonoff


Proszę o pomoc ogarnięte w kuchni wizażanki. Wiem,wiem, strogonoff to klasyka,zepsuć trudno ale nie mam czasu grzebać w necie a właśnie dowiedziałam się ,że robię to źle. Jest tym trudniej ,że kroi mi się impreza na około 40 osób i na mnie padło zrobienie sałatek i tegoż strogonowa. Proporcje mnie przerosły, dodam ,że ma to być danie już na końcówkę imprezy. No i okazało się ,że ja daję mięso i pieczarki oraz paprykę w proszku a powinnam i ogóreczka kiszonego i paprykę czerwoną pokrojona w kosteczkę. Oświećcie mnie , ile i czego powinnam użyć ,żeby wszyscy byli zadowoleni?
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-27, 16:49   #2
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 967
Dot.: Pomożcie :) strogonoff

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Proszę o pomoc ogarnięte w kuchni wizażanki. Wiem,wiem, strogonoff to klasyka,zepsuć trudno ale nie mam czasu grzebać w necie a właśnie dowiedziałam się ,że robię to źle. Jest tym trudniej ,że kroi mi się impreza na około 40 osób i na mnie padło zrobienie sałatek i tegoż strogonowa. Proporcje mnie przerosły, dodam ,że ma to być danie już na końcówkę imprezy. No i okazało się ,że ja daję mięso i pieczarki oraz paprykę w proszku a powinnam i ogóreczka kiszonego i paprykę czerwoną pokrojona w kosteczkę. Oświećcie mnie , ile i czego powinnam użyć ,żeby wszyscy byli zadowoleni?
Jak? dajesz mieso pieczarki papryke w proszku??? hallo? powiedz znajomym ze jestes chora i nie rob tegoBoeuf Stoganowa wersji jest setki... nie wiem co to dla ciebie klasyka jest.. srednio liczysz max. 200 gr miesa (w tym wypadku poledwica wolowa) na osobe... ze to na koniec imprezy ma byc podane, zredukuj do polowy mieso,...pieczarki i cebula = polowa ilosci miesa,...ogorek 1/4 ...jedni robia na przecierze pomidorowym inni na buraku... do tago smietana...o papryce w przepisie nic nie wiem.
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-28, 07:49   #3
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Pomożcie :) strogonoff

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
Jak? dajesz mieso pieczarki papryke w proszku??? hallo? powiedz znajomym ze jestes chora i nie rob tegoBoeuf Stoganowa wersji jest setki... nie wiem co to dla ciebie klasyka jest.. srednio liczysz max. 200 gr miesa (w tym wypadku poledwica wolowa) na osobe... ze to na koniec imprezy ma byc podane, zredukuj do polowy mieso,...pieczarki i cebula = polowa ilosci miesa,...ogorek 1/4 ...jedni robia na przecierze pomidorowym inni na buraku... do tago smietana...o papryce w przepisie nic nie wiem.
No jak przeczytałam swój post to faktycznie lepiej żebym nie robiła Nie no, uprościłam przepis,żeby się nie rozpisywać.Głównie chodziło mi o te składniki ,których nie dodaję ( papryka,ogórek)no i o proporcję . Resztę w sumie robię jak napisałaś. Za podpowiedź dzięki, krytyka też mile widziana.Chorobą nie mogę się wymówić, muszę gotować ,druga pani piecze.Zastanawiam się nad pomieszaniem mięsa wołowego i wieprzowego żeby zmniejszyć koszty.Strogonoff to nie był mój pomysł, kiedy robię po swojemu wszystkim smakuje ale to będzie dla obcych ludzi ,więc wiesz.Chcę uniknąć wtopy
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-28, 13:30   #4
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Pomożcie :) strogonoff

To danie ma iles wersji i przepisow, nie ma jedynej slusznej wersji. Jak masz jakos wyprobowana i sie sprawdza, to ja zrob.

Co do kosztow - danie jest drogie, czy inni faktycznie az taki maja wklad jak Ty w ta skladkowa impreze? Bo jak nie to ja bym radzila zaproponowac cos tanszego typu kielbaski z grilla czy pieczony kurczak. Mniej pracy, efekt jest, no i waz w porfelu uratowany.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-30, 07:10   #5
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Pomożcie :) strogonoff

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
To danie ma iles wersji i przepisow, nie ma jedynej slusznej wersji. Jak masz jakos wyprobowana i sie sprawdza, to ja zrob.

Co do kosztow - danie jest drogie, czy inni faktycznie az taki maja wklad jak Ty w ta skladkowa impreze? Bo jak nie to ja bym radzila zaproponowac cos tanszego typu kielbaski z grilla czy pieczony kurczak. Mniej pracy, efekt jest, no i waz w porfelu uratowany.
Koszty dzielimy po połowie, zbieramy rachunki więc jest sprawiedliwie.W sumie ,też tak pomyślałam,że to bardziej wariacja na temat jest a nie jedyna słuszna wersja strogonowa więc bezpieczniej będzie nie eksperymentować.Boję się tylko ,że narobię tego jak dla pułku , bo mi się zawsze wydaje ,że mam czegoś za mało i mi zabraknie.
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-30, 08:58   #6
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Pomożcie :) strogonoff

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Koszty dzielimy po połowie, zbieramy rachunki więc jest sprawiedliwie.W sumie ,też tak pomyślałam,że to bardziej wariacja na temat jest a nie jedyna słuszna wersja strogonowa więc bezpieczniej będzie nie eksperymentować.Boję się tylko ,że narobię tego jak dla pułku , bo mi się zawsze wydaje ,że mam czegoś za mało i mi zabraknie.

Na koniec imprezy, to liczyłabym nawet poniżej 100 gr mięsa na osobę (z 70 gr).
To jest ciężkie, tłuste danie, podawane w raczej małych miseczkach a nie lane na litry w duże talerze.
I tez nie wszyscy jedzą.

U mnie podstawa to: pdsmażone wołowina, cebula, pieczarki + śmietana z mąką, ogórki kiszone. Sól i grubo mielony pieprz.
Przecieru u nas się nie daje, sos ma być "bury" nie "czerwony"
Papryki w proszku bym ewentualnie dała, ale trochę i ostrej, ale surowej w kostkę w życiu.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-30, 09:12   #7
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Pomożcie :) strogonoff

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Na koniec imprezy, to liczyłabym nawet poniżej 100 gr mięsa na osobę (z 70 gr).
To jest ciężkie, tłuste danie, podawane w raczej małych miseczkach a nie lane na litry w duże talerze.
I tez nie wszyscy jedzą.

U mnie podstawa to: pdsmażone wołowina, cebula, pieczarki + śmietana z mąką, ogórki kiszone. Sól i grubo mielony pieprz.
Przecieru u nas się nie daje, sos ma być "bury" nie "czerwony"
Papryki w proszku bym ewentualnie dała, ale trochę i ostrej, ale surowej w kostkę w życiu.
No właśnie.Ta druga pani mi zrobiła tą papryką wodę z mózgu.U mnie w domu ogórków nie daję bo mąż nie lubi ale wiedziałam ,że prawidłowo ogórki mają być. O papryce nie wiedziałam ,stąd panika. Jednak wczoraj poszperałam w necie i faktycznie ,jest wersja z papryką. Koncentratu też nie dokładam , z przypraw sól ,pieprz no i ostra papryka w proszku.
Ostatnio "sprofanowałam" to danie i dorzuciłam czerwona fasolę ,wyszło pyszne ale ze strogonowem niewiele to miało wspólnego.
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-30, 10:35   #8
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 967
Dot.: Pomożcie :) strogonoff

Czasami takie profanacje są lepsze jak oryginał. Dlatego może by się zastanowić czy nie lepiej by było zrobić zupę gulaszowa gdzie jest trochę warzyw i bez śmietany. I tak 40 ludziom niedogodzisz zawsze będzie ktoś marudził.
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-30, 11:12   #9
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Pomożcie :) strogonoff

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
Czasami takie profanacje są lepsze jak oryginał. Dlatego może by się zastanowić czy nie lepiej by było zrobić zupę gulaszowa gdzie jest trochę warzyw i bez śmietany. I tak 40 ludziom niedogodzisz zawsze będzie ktoś marudził.
Prawda. Za bardzo zabieram w głowę. Kiedyś stale mieliśmy gości,wciąż coś pichciłam dla ludzi i tak nie przeżywałam.
To i tak wyjdzie gulasz ,gdy dodam paprykę jak sugerowała ta pani. Dzięki za wszystkie odpowiedzi .Chyba bardziej niż przepisu trza mi było wsparcia.
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-30 12:12:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:20.