dziwne "przeziębienie" - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-09, 17:06   #1
takemeaway16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Domek
Wiadomości: 80

dziwne "przeziębienie"


Witam! Piszę tu, bo w dziale 'zdrowie i medycyna' nie znalazłam odpowiedniego miejsca na ten temat.
Od piątku choruje. Zwykłe przeziębienie - tak stwierdził lekarz. Kaszel, katar. Dostałam zwykłe leki: eurespal, asco-ruti-cal, jakis syropek na kaszel. Pierwszy raz podczas wizyty u lekarza nie dostałam antybiotyku. Zazwyczaj w czasie choroby po 2 dniach czułam się lepiej, ale tym razem z dnia na dzień jest coraz gorzej. Siedze w domu, odpoczywam, zażywam lekarstwa i co? Jest fatalnie. Jestem bardzo osłabiona, jak staje na nogach to robi mi się ciemno przed oczami i slabo. Po za tym co jakis czas moje serce nagle przyspiesza i wali jakby je ktos gonił. Kaszel mi nie daje spać... To chyba nie wygląda na zwykłe przeziębiebnie? Co o tym sądzicie?
takemeaway16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 17:27   #2
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: dziwne "przeziębienie"

Cytat:
Napisane przez takemeaway16 Pokaż wiadomość
Witam! Piszę tu, bo w dziale 'zdrowie i medycyna' nie znalazłam odpowiedniego miejsca na ten temat.
Od piątku choruje. Zwykłe przeziębienie - tak stwierdził lekarz. Kaszel, katar. Dostałam zwykłe leki: eurespal, asco-ruti-cal, jakis syropek na kaszel. Pierwszy raz podczas wizyty u lekarza nie dostałam antybiotyku. Zazwyczaj w czasie choroby po 2 dniach czułam się lepiej, ale tym razem z dnia na dzień jest coraz gorzej. Siedze w domu, odpoczywam, zażywam lekarstwa i co? Jest fatalnie. Jestem bardzo osłabiona, jak staje na nogach to robi mi się ciemno przed oczami i slabo. Po za tym co jakis czas moje serce nagle przyspiesza i wali jakby je ktos gonił. Kaszel mi nie daje spać... To chyba nie wygląda na zwykłe przeziębiebnie? Co o tym sądzicie?
Skonsultuj z innym lekarzem dawki syropów przeciwkaszlowych jakie przyjmujesz.
Trochę mi to wygląda na przedawkowanie - albo lekarz się pomylił albo ty źle odczytałąś co napisał - to oczywiście wersja mega pesymistyczna, tylko lekarz moze to potwierdzić lub zaprzeczyć

Albo to taka choroba akurat, ale tylko lekarz ci powie co Ci jest- po prostu idz do lekarza jeszcze raz bo my przez internet Cię nie uleczymy.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 17:31   #3
krooolewna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z daleka:D
Wiadomości: 1 938
Dot.: dziwne "przeziębienie"

Skonsultuj się z innym lekarzem.
Dla wyjaśnienia też choruję i mam antybiotyk,ale przez 4 dni myślałam,że umieram,więc może masz ostre przeziębienie,bo jakiś wirus musi niezły panować,każdego rozkłada.
Akurat tym,że nie dostałaś antybiotyku ja bym się cieszyła.Mi do jakiego lekarza bym nie poszła od razu walą antybiotyk,bo zawsze gardło mi nie chce przejść i czuję się po antybiotyku okropnie,bo niedobrze i czuję się jak mutant
__________________

krooolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 17:38   #4
sugarfreeee
Zakorzenienie
 
Avatar sugarfreeee
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 342
Dot.: dziwne "przeziębienie"

jeszcze raz do lekarza, powiedz, że infekcja się rozwija i trzeba zastosować inne leczenie
__________________
Do what you love. Best.

sugarfreeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 17:54   #5
takemeaway16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Domek
Wiadomości: 80
Dot.: dziwne "przeziębienie"

Przedawkowanie to raczej nie jest. Sprawdziłam ulotki, dodatkowo w internecie poszperałam i dawkowanie jest OK. Ręce mi się trzęsą, nie mam kompletnie siły a jutro koniecznie muszę iść do szkoły, więc lekarza mogę odwiedzić dopiero popołudniu. Nie wiem jak ja wytrzymam...
takemeaway16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 18:50   #6
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: dziwne "przeziębienie"

idz jeszcze raz do lekarza. moze to grypa. poza tym - bardzo dobrze, ze antybiotykow nie dostalas, bo byloby to bezpodstawne!
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 18:51   #7
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: dziwne "przeziębienie"

Idz do lekarza ,zmieni ci leki.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-09, 18:55   #8
krooolewna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z daleka:D
Wiadomości: 1 938
Dot.: dziwne "przeziębienie"

Jak to takie pilne i tak strasznie się czujesz to przecież możesz ''wezwać lekarza na dom'',a jak nie to pojechać do szpitala na dyżur.
Bez przesady do lekarza możesz pójść popołudniu,bo w dzień musisz być w szkole?Cały dzień?Sorry bardzo,ale jak ja się tak podobnie czułam to nawet z łóżka wstać nie mogłam to co mówić o wyjściu.
__________________

krooolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 19:01   #9
takemeaway16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Domek
Wiadomości: 80
Dot.: dziwne "przeziębienie"

też chciałabym poleżeć w tym łóżku. leżałam cały tydzień. Jutro jest taki dzień że musze koniecznie isć do szkoły.
takemeaway16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 19:04   #10
krooolewna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z daleka:D
Wiadomości: 1 938
Dot.: dziwne "przeziębienie"

Cytat:
Napisane przez takemeaway16 Pokaż wiadomość
też chciałabym poleżeć w tym łóżku. leżałam cały tydzień. Jutro jest taki dzień że musze koniecznie isć do szkoły.
Ja nie chciałam,a jedynie nie miałam wyboru.
Owszem rozumiem,że jest coś,że trzeba gdzieś iść,ale nie wierzę,że musisz iść na WSZYSTKIE lekcje.
Zresztą napisałam możesz iść teraz do lekarza czy zadzwonić po niego,a zawsze będziesz wiedzieć co jest i Ci pomoże.JA przy takim samopoczuciu nie dałabym rady czekać do popołudnia.
__________________

krooolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 00:08   #11
ratta
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 553
Dot.: dziwne "przeziębienie"

U mnie takie samopoczucie było po Eurespalu, myślałam, że zejdę... Nigdy po żadnym lekarstwie takiego kołatania serca i złego samopoczucia nie miałam.
__________________
Proszę osoby, które zaciągnęły kredyt hipoteczny, o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej, która znajduje się
TU

Z góry dziękuję za pomoc.

ratta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-10, 08:40   #12
trivial
Rozeznanie
 
Avatar trivial
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 698
GG do trivial
Dot.: dziwne "przeziębienie"

Kiedyś dopadło mnie takie zwykłe przeziębienie z bólem gardła, dostałam bodajże septofervex na te gardło i czułam się podobnie - dusiłam się, słabłam, serce waliło mi jak oszalałe i okazało się, że tak reaguję na te tabletki, zmieniłam je na coś innego i było już wszystko ok.
poza tym nie panikuj tak, idź po prostu na wizytę kontrolną i powiedz, że czujesz się coraz gorzej. nie każda choroba musi minąć po dwóch dniach, ja czasem i przez dwa tygodnie nie mogę podnieść się z łóżka
__________________

trivial jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 09:10   #13
Madia
Zakorzenienie
 
Avatar Madia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 398
Dot.: dziwne "przeziębienie"

Cytat:
Napisane przez krooolewna Pokaż wiadomość
Skonsultuj się z innym lekarzem.
Dla wyjaśnienia też choruję i mam antybiotyk,ale przez 4 dni myślałam,że umieram,więc może masz ostre przeziębienie,bo jakiś wirus musi niezły panować,każdego rozkłada.
Akurat na wirusy to antybiotyki jak dropsy...ale spoko
__________________



Zakręcona na punkcie zakręconego włosa od 22.02.2012
Madia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 16:53   #14
takemeaway16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Domek
Wiadomości: 80
Dot.: dziwne "przeziębienie"

I wszystko jasne. To od Eurespalu. Ostawiłam i powinno się poprawiać. Po za tym ze zwykłego przeziębienia zrobiło się zapalenie oskrzeli. I kolejny tydzień w domu :/
takemeaway16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:53.