Ostatnio obejrzane filmy cz. II - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-05-31, 19:04   #1021
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Ostatnio chorowałam i natknęłam się w TVP, dosyć późno nadawali , na Grzeszną miłość. Nie miałam pojęcia, o czym to jest, ale zasnąć nie mogłam.
Film zapowiada(ł) się na typowy hit - Angelina Jolie i Antonio Banderas w głównych rolach, a tematem dominującym ta tajemnicza grzeszna miłość. Wszystko w baśniowej scenerii południa (niby Kuby, ale jak wyczytałam - film kręcono w Meksyku). Sama fabuła - trochę kryminału, trochę romansu, czysta fikcja (i dosyć naiwna). Przy traktowaniu z przymrużeniem oka, nawet wciąga. Gra aktorska na kolana nie rzuca, ale na Jolie i Banderasa razem patrzy się całkiem przyjemnie. Strona wizualna jak w bajce (i w tych kategoriach polecałabym traktować cały film :p), kostiumy, scenografia, sceneria, zdjęcia - niby wcale nie oryginalne, ale komponuje się bardzo ładnie i patrzy przyjemnie.

Przyjemna odskocznia po Wstręcie Polańskiego (oglądałam pierwszy raz), który choć na poziomie artystycznym o niebo lepszym oczywiście, przyjemnych wrażeń nie pozostawia. Film zrobił na mnie wrażenie piorunujące. Naprawdę świetne kino psychologiczne A Catherine Deneuve we "Wstręcie" powaliła mnie na kolana. Dawno tak bardzo nie uwierzyłam aktorowi. Chapeau bas!
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-31, 21:25   #1022
Nusia7
Zakorzenienie
 
Avatar Nusia7
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 412
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

"Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki" (Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull; 2008)

Właśnie wróciłam z kina. Film świetny Dużo przygody, ale też niezła dawka humoru. Jestem coraz bardziej zachwycona grą Shia (Shii?) LaBeuofa. Harrison Ford i Cate Blanchett jak zawsze na poziomie Bardzo podobały mi się krajobrazy. No i zdjęcia w wykonaniu Janusza Kamińskiego Ocena: 9/10.
__________________
Pomimo kłopotów walcz, bo życie nie kończy się na kłopotach.

Odwyk kosmetyczny
Nusia7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-31, 21:34   #1023
Cassandra 23
Zakorzenienie
 
Avatar Cassandra 23
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ...małe miasteczko...
Wiadomości: 5 488
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez paula007 Pokaż wiadomość
Ostatnio chorowałam i natknęłam się w TVP, dosyć późno nadawali , na Grzeszną miłość. Nie miałam pojęcia, o czym to jest, ale zasnąć nie mogłam.
Film zapowiada(ł) się na typowy hit - Angelina Jolie i Antonio Banderas w głównych rolach, a tematem dominującym ta tajemnicza grzeszna miłość. Wszystko w baśniowej scenerii południa (niby Kuby, ale jak wyczytałam - film kręcono w Meksyku). Sama fabuła - trochę kryminału, trochę romansu, czysta fikcja (i dosyć naiwna). Przy traktowaniu z przymrużeniem oka, nawet wciąga. Gra aktorska na kolana nie rzuca, ale na Jolie i Banderasa razem patrzy się całkiem przyjemnie. Strona wizualna jak w bajce (i w tych kategoriach polecałabym traktować cały film :p), kostiumy, scenografia, sceneria, zdjęcia - niby wcale nie oryginalne, ale komponuje się bardzo ładnie i patrzy przyjemnie.
Grzeszna miłość- bardzo dobry film. Niesamowiie zaskakujący, trzymał w napięciu do ostatniej minuty.
Polecam!!
__________________
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze
^^^Moje skarby^^^

Jakub 20 czerwca 2009 r.
Blanka
15 września 2011 r
.

Cassandra 23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-31, 21:36   #1024
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez Cassandra 23 Pokaż wiadomość
Grzeszna miłość- bardzo dobry film. Niesamowiie zaskakujący, trzymał w napięciu do ostatniej minuty.
Polecam!!
Też oglądałaś w tym tygodniu?

Bo ja wiem czy aż tak bardzo zaskakujący - chociaż samo zakończenie niczego sobie
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-31, 21:57   #1025
Dosiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 543
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Jestem Legendą- bardzo dobry film, widziałam go dwa razy, znakomita gra aktorska Willa Smitha i przerażająca wizja przyszłości. Uwaga! znacznie różni się od książki, która swoją drogą też ma swój urok, ale ja mimo wszystko wolę film.

8/10 zwykła wersja
10/10 wersja z alternatywnym zakończeniem (naprawdę bomba)
Dosiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-31, 22:11   #1026
Sweet_21
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 052
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez paula007 Pokaż wiadomość
Ostatnio chorowałam i natknęłam się w TVP, dosyć późno nadawali , na Grzeszną miłość. Nie miałam pojęcia, o czym to jest, ale zasnąć nie mogłam.
Film zapowiada(ł) się na typowy hit - Angelina Jolie i Antonio Banderas w głównych rolach, a tematem dominującym ta tajemnicza grzeszna miłość. Wszystko w baśniowej scenerii południa (niby Kuby, ale jak wyczytałam - film kręcono w Meksyku). Sama fabuła - trochę kryminału, trochę romansu, czysta fikcja (i dosyć naiwna). Przy traktowaniu z przymrużeniem oka, nawet wciąga. Gra aktorska na kolana nie rzuca, ale na Jolie i Banderasa razem patrzy się całkiem przyjemnie. Strona wizualna jak w bajce (i w tych kategoriach polecałabym traktować cały film :p), kostiumy, scenografia, sceneria, zdjęcia - niby wcale nie oryginalne, ale komponuje się bardzo ładnie i patrzy przyjemnie.
Cytat:
Napisane przez Cassandra 23 Pokaż wiadomość
Grzeszna miłość- bardzo dobry film. Niesamowiie zaskakujący, trzymał w napięciu do ostatniej minuty.
Polecam!!

Jakiś (dłuższy) czas temu też oglądałam ten film.Nie powiem sceneria ciekawa, tak samo z fabułą, te intrygi i zwroty akcji.Ale trochę denerwowała mnie postać w którą wcieliła się Angelina Jolie Sama nie wiem czemu, może właśnie przez swoją bezwzględność (chociaż zdaje sobie sprawę z tego, że właśnie tak miało być), ale może po prostu było mi szkoda Antka...
Natomiast zakończenie naprawdę zaskakujące.
Tylko czemu.. takie?
__________________

Bartuś
29.08.2009

"Byle smród co walczy z wentylatorem uważa się za Don Kichota"
/S.J.Lec/
Sweet_21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-01, 07:41   #1027
1stLaDy
Wtajemniczenie
 
Avatar 1stLaDy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 305
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez Dosiak Pokaż wiadomość
Jestem Legendą- bardzo dobry film, widziałam go dwa razy, znakomita gra aktorska Willa Smitha i przerażająca wizja przyszłości. Uwaga! znacznie różni się od książki, która swoją drogą też ma swój urok, ale ja mimo wszystko wolę film.

8/10 zwykła wersja
10/10 wersja z alternatywnym zakończeniem (naprawdę bomba)

a to sa 2 wersje filmu?
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55

171cm
1stLaDy jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-01, 08:53   #1028
bubelmart
Rozeznanie
 
Avatar bubelmart
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: okolice Opola
Wiadomości: 775
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Alvin i wiewiórki - oczywiście chipmunkowe głosy są świetne, a niektóre ich hasełka po prostu powalają i chyba tylko dzięki temu film jest zabawny. Bo cała reszta taka oklepana.. 6,5/10
__________________
'Gdy w pewnym momencie twojej codzienności potrąci Cię na przejściu dla pieszych samochód, połóż się leniwie na ulicy, roześmiej się życiu w twarz i powiedz, że i tak jesteś dzisiaj senny...'

anyone who can touch you
- can hurt you or heal you
bubelmart jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-01, 11:25   #1029
Cassandra 23
Zakorzenienie
 
Avatar Cassandra 23
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ...małe miasteczko...
Wiadomości: 5 488
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez paula007 Pokaż wiadomość
Też oglądałaś w tym tygodniu?

Bo ja wiem czy aż tak bardzo zaskakujący - chociaż samo zakończenie niczego sobie
Nie, ja Grzeszna miłość oglądałam już jakiś czas temu na dvd.

Dla mnie był zaskakujący, pewnych zwrotów 'akcji' bym się nigdy nie spodziewała a zakończenie bombowe.
Świetne zagrane role. Zreszta ja lubie takie filmy...intryga, miłość, zdrada, pożądanie Film naprawdę mi sie podobał.
Chyba wkrótce jeszcze raz go obejrze
__________________
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze
^^^Moje skarby^^^

Jakub 20 czerwca 2009 r.
Blanka
15 września 2011 r
.

Cassandra 23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-01, 12:33   #1030
Dosiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 543
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez 1stLaDy Pokaż wiadomość
a to sa 2 wersje filmu?
Można tak powiedzieć, wersja kinowa ma typowe amerykańskie zakończenie. Film na DVD ma też drugie zakończenie, moim zdaniem i wiele bardziej sensowne
Dosiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-01, 14:06   #1031
ghana
Zakorzenienie
 
Avatar ghana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 14 736
GG do ghana Send a message via Skype™ to ghana
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Opowieści z Narnii: Książę Kaspian-pierwsza część lepsza, choć może to i kwestia fabuły. Dobry dubbing, w szczególności spodobał mi się głos podkładany przez pana Hycnara (Kaspian). Piękna sceneria, dobre efekty specjalne, jednak to nie dziwi(za taką kasę nie dało się tego zrobić inaczej). Ciekawa ścieżka dźwiękowa, szczególnie w ostatnich momentach filmu. W gazecie przeczytałam, że na film można wejśc bez ograniczenia wiekowego, jednak nie wyobrażam sobie by np 5latek oglądał to. Sceny w którym podrzynają gardła czy umierają 'słodkie' postaci nie są odpowiednie dla maluchów.
Pierwszą część oceniłam na 8, tą na 7,5- ze względu na to, że na początku nieco wiało nudą. Ogółem polecam, szczególnie ze względu na piękne widoki, które podziwiamy na ogromnym kinowym ekranie.
ghana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-01, 15:53   #1032
edyta1421
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: wszędzie gdzie ON
Wiadomości: 3 251
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

ostatnio zafascynował mnie film "list w butelce"- z Kevinem Costnerem i Robim Wright Penn. taki inny niż te wszystkie komedie romantyczne.
edyta1421 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-01, 17:22   #1033
czarne_pazurki
Raczkowanie
 
Avatar czarne_pazurki
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 327
GG do czarne_pazurki
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

"Dogma"-film o 2 aniołach,które zgrzeszyły i zostały wyrzucone z nieba.Teraz próbują wrócić do niego za pomocą magicznego kościoła.Jeśli wrócą to świat przestanie istnieć, bo zakwestionowali wolę Bożą.Ażeby to się nie stało zostają wysłani za nimi 13 apostoł, potomek Józefa i Maryi oraz 2 proroków.

Ogółem film bardzo mi się spodobał.Oczywiście cały scenariusz jest fikcyjny, ale jakże pomysłowy.Opowiada o tym jak to wiara chrześcijańska próbuje znów być "modną" religią.No i w filmie Bóg jest kobietą .Jak dla mnie temat świetny, reżyseria i wykonanie też niczego sobie.9/10
__________________
"Out of the ash
I rise with my red hair
And I eat men like air."

Rudzielce! Łączmy się!

Last.fm

czarne_pazurki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-01, 18:39   #1034
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Bad Boys II - 6/10
Tak głupi, że aż śmieszny. Idealny na leniwe niedzielne popołudnie.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-01, 19:00   #1035
megilla
Zakorzenienie
 
Avatar megilla
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 409
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Kill bill i kill bill 2. Swietnie opowiedziana historia, kapitalne poczucie humoru, świtne dialogi. Tarantino jest po prostu niesamowity!
megilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-01, 19:03   #1036
megilla
Zakorzenienie
 
Avatar megilla
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 409
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez pani ćma Pokaż wiadomość
kolejny raz obejrzalam "Kill Billa" i "Pulp Fiction". oba genialne, chociaz "Kill Bill" lepszy, stad dla pierwszego 10/10, a dla drugiego 9/10.
Ja nie potrafię się zdecydować. Na pewno kill bill jest zrobiony z większym rozmachem, ale oba filmidła uwielbiam
megilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-02, 17:11   #1037
Independent Women
Zadomowienie
 
Avatar Independent Women
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 597
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

"P.S. Kocham Cię" 8,5/10
Wzruszająco, romantycznie, czarodziejsko.
Film, który na pewno utkwi w pamięci.
__________________
Even the devil wouldn't recognize you! but I do.









Independent Women jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-02, 18:23   #1038
madame paranoja
Zadomowienie
 
Avatar madame paranoja
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 879
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez pani ćma Pokaż wiadomość
"Juno" - z niecierpliwoscia czekalam na jego obejrzenie.. i wielkie rozczarowanie nie rozumiem zachwytow nad tym filmem a juz w ogole nie wiem za co oskar ladne obrazki i kolorki, przyjemna muzyka, dobra gra aktorow zwlaszcza tych mlodych i nic poza tym. film plytki, nic nie wnoszacy, nie zmusza do zadnych przemyslen, wlasciwie do niczego. na dodatek przewidywalny, przez co nie moglam sie doczekac jego konca. w dodatku przeklamany - w zyciu nie ma tak pieknie, cukierkowo i lajtowo. u mnie 4/10.
ja tak samo.
wszędzie zachwyty a tu nagle klops.

"Motyl i Skafander"
= w końcu obejrzałam. wow. tak przejmujący i tak wzruszający, że mi języka w gębie brakuje. 10/10

'Persepolis" -
ciekawy i zabawny a przecież mówi o bardzo ważnych rzeczach.
Brawa za animację 9/10
__________________
byle do wiosny

madame paranoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-02, 19:49   #1039
pani ćma
Zakorzenienie
 
Avatar pani ćma
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 180
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez madame paranoja Pokaż wiadomość
ja tak samo.
wszędzie zachwyty a tu nagle klops.

"Motyl i Skafander"= w końcu obejrzałam. wow. tak przejmujący i tak wzruszający, że mi języka w gębie brakuje. 10/10

przymierzam się do "motyla i skafandra"

a wczoraj obejrzalam film pt. "Butelki zwrotne" - i kompletnie nie wiem jak go ocenic. z jednej strony kolejny swietny czeski film, jaki obejrzalam, ale mniej mi sie podobal od "Niedzwiadka". nie mniej jednak - film bardzo cieply, mowiacy o rzeczach waznych, takich jak milosc starszych ludzi.. smieszne dialogi, piekne obrazy, ladna muzyka, swietna gra aktorow. oglada sie bardzo przyjemnie. jest lekki, a jednoczesnie porusza i zmusza do refleksji. daje mu 9/10. na maksa nie zasluzyl, a gdybym dala mu 8 mialabym wyrzuty sumienia polecam!
__________________

Szczerość nie czyni dziewczyny najbardziej lubianą koleżanką.
Ale przynosi szacunek.
A kiedy dziewczyna nauczy się szacunku do siebie, zawsze jej się uda.


65,5 > 64 > 63 > 62 > 61 > 60 >
59 > 58 > 57> 56 > 52 ... > 49
pani ćma jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-02, 20:03   #1040
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Mnie się Juno podobał. No, z zachwytami też bym nie przesadzała, ale film jest całkiem przyjemny. Przekłamany? W sumie może i tak, ale jakoś mi to nie przeszkadzało. Ale zdecydowanie lepsza jest Mała Miss (wcześniejszy Oscar za scenariusz).

Cytat:
Napisane przez pani ćma Pokaż wiadomość
przymierzam się do "motyla i skafandra"
Koniecznie!
Film jest rewelacyjny.
Taki powiew świeżości na ekranie (może nie w sensie tematu, a raczej jego realizacji).
Za te zdjęcia, moim skromnym zdaniem, Oscar się należał.

Cytat:
Napisane przez pani ćma Pokaż wiadomość
a wczoraj obejrzalam film pt. "Butelki zwrotne" - i kompletnie nie wiem jak go ocenic. z jednej strony kolejny swietny czeski film, jaki obejrzalam, ale mniej mi sie podobal od "Niedzwiadka". nie mniej jednak - film bardzo cieply, mowiacy o rzeczach waznych, takich jak milosc starszych ludzi.. smieszne dialogi, piekne obrazy, ladna muzyka, swietna gra aktorow. oglada sie bardzo przyjemnie. jest lekki, a jednoczesnie porusza i zmusza do refleksji. daje mu 9/10. na maksa nie zasluzyl, a gdybym dala mu 8 mialabym wyrzuty sumienia polecam!
Przyjemny film. W ogóle czeskie kino ma specyficzny, fajny klimat. Ostatnio moi rodzice oglądali "Babie lato" na TVP Kultura i "weszłam" pod koniec filmu, zaczęłam oglądać i niesamowicie mi się spodobało. Muszę kiedyś obejrzeć całość.
Tematyka wydawała się podobna do "Butelek..". Próba pogodzenia się ze starością itd.
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-02, 23:05   #1041
gasta18
Wtajemniczenie
 
Avatar gasta18
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 321
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Fanaa (2006)
__________________
2013
49
gasta18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-03, 07:33   #1042
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Dla mnie Juno nie przekłamany I nie przewidywalny. Przyznam, że przekarmiona innymi filmami, spodziewałam się innego zakończenia
(napisze na biało, żeby nie było że zdradzam za wiele)

Otóż czekałam na skandal, i np na romans niedoszłego tatusia z Juno, albo żeby ta żona weszła jak np tańczyli... Albo żeby w końcu nie chciała oddać tego dziecka... A tymczasem było tak zwyczajnie. I dobrze. Wystarczy mi już wielkich jednodniowych miłości, nieprawdopodobnych romansów i zbiegów okoliczności, szalonych, nieżyciowych decyzji...
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-03, 09:00   #1043
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Szklana pułapka 2 - 7/10
Oczko niżej niż pierwsza część, ale ta też mi się podobała. Lubię Bruce'a w filmach akcji.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-03, 09:49   #1044
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez Independent Women Pokaż wiadomość
"P.S. Kocham Cię" 8,5/10
Wzruszająco, romantycznie, czarodziejsko.
Film, który na pewno utkwi w pamięci.
Ogladalam niedawno Nie byl zly, ale liczylam na cos wiecej po takich super recenzjach...Ogolnie pomysl na film byl dobry, watek ciekawy...ale momentami sie nudzilam...Dam 6/10
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-03, 10:53   #1045
madame paranoja
Zadomowienie
 
Avatar madame paranoja
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 879
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez pola_m Pokaż wiadomość
Dla mnie Juno nie przekłamany I nie przewidywalny. Przyznam, że przekarmiona innymi filmami, spodziewałam się innego zakończenia
(napisze na biało, żeby nie było że zdradzam za wiele)

Otóż czekałam na skandal, i np na romans niedoszłego tatusia z Juno, albo żeby ta żona weszła jak np tańczyli... Albo żeby w końcu nie chciała oddać tego dziecka... A tymczasem było tak zwyczajnie. I dobrze. Wystarczy mi już wielkich jednodniowych miłości, nieprawdopodobnych romansów i zbiegów okoliczności, szalonych, nieżyciowych decyzji...
to ja też na biało:
hmm jak dla mnie to trochę tych decyzji jednak było.
reakcja rodziców, jakaś sztuczna, nierealna.
powrót do siebie gł. bohaterów - zbyt romantycznie jak dla mnie.
spodziewałam się większego kopa a film prawie mną nie wzruszył.

"Symetria " ciężki film, bardzo ciężki jednak niezwykle się go ogląda. Świetna rola Szyca i Chyry.
historia zdawałoby się, że prawdziwa i opowiedziana z niezwykłą precyzją.
nie tak łatwo już się widzi czarno-biało.
ciężko ocenić, kto bardziej jest winny od kogo i jakiej zbrodni można dokonać będąc z pozoru dobrym człowiekiem. daje do myślenia, naprawdę.
10/10
__________________
byle do wiosny

madame paranoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-03, 11:08   #1046
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez madame paranoja Pokaż wiadomość
to ja też na biało:
hmm jak dla mnie to trochę tych decyzji jednak było.
reakcja rodziców, jakaś sztuczna, nierealna.
powrót do siebie gł. bohaterów - zbyt romantycznie jak dla mnie.
spodziewałam się większego kopa a film prawie mną nie wzruszył.

"Symetria " ciężki film, bardzo ciężki jednak niezwykle się go ogląda. Świetna rola Szyca i Chyry.
historia zdawałoby się, że prawdziwa i opowiedziana z niezwykłą precyzją.
nie tak łatwo już się widzi czarno-biało.
ciężko ocenić, kto bardziej jest winny od kogo i jakiej zbrodni można dokonać będąc z pozoru dobrym człowiekiem. daje do myślenia, naprawdę.
10/10
Z tym, że Symetria jest przekłamana pod względem realiów panujących w zakładach karnych i za to ma u mnie dużego minusa. Normalnie te postacie nie powinny się spotkać w jednej celi. Z kolei jakby reżyser był wierny rzeczywistości to scenariusz wylądowałby w koszu.
Jakby pominąć ten drobiazg film faktycznie dobrze zrobiony i brawurowo zagrany.

8/10
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-03, 11:18   #1047
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez Independent Women Pokaż wiadomość
"P.S. Kocham Cię" 8,5/10
Wzruszająco, romantycznie, czarodziejsko.
Film, który na pewno utkwi w pamięci.
Mnie się bardzo podobał! Płakałam i na zmiane się śmiałam przez cały film.
Ja go oceniam na dobre 9/10


Cytat:
Napisane przez pani ćma Pokaż wiadomość
przymierzam się do "motyla i skafandra"

a wczoraj obejrzalam film pt. "Butelki zwrotne" - i kompletnie nie wiem jak go ocenic. z jednej strony kolejny swietny czeski film, jaki obejrzalam, ale mniej mi sie podobal od "Niedzwiadka". nie mniej jednak - film bardzo cieply, mowiacy o rzeczach waznych, takich jak milosc starszych ludzi.. smieszne dialogi, piekne obrazy, ladna muzyka, swietna gra aktorow. oglada sie bardzo przyjemnie. jest lekki, a jednoczesnie porusza i zmusza do refleksji. daje mu 9/10. na maksa nie zasluzyl, a gdybym dala mu 8 mialabym wyrzuty sumienia polecam!
Butelki zwrotne są rewelacyjne. Po wyjściu z kina miałam ochotę obejrzeć go jeszcze raz. Przezabawny film, wcale nie o zabawnych sprawach.
Dla mnie 10/10
foxina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-03, 11:25   #1048
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez foxina Pokaż wiadomość
Butelki zwrotne są rewelacyjne. Po wyjściu z kina miałam ochotę obejrzeć go jeszcze raz. Przezabawny film, wcale nie o zabawnych sprawach.
Dla mnie 10/10
U mnie tak samo.
Widziałam ten film dwa razy i pewnie za jakiś czas obejrzę po raz trzeci.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-03, 11:45   #1049
pani ćma
Zakorzenienie
 
Avatar pani ćma
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 180
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

madame paranoja - mialam to samo napisac co do "Juno", ale zrobilas to za mnie
__________________

Szczerość nie czyni dziewczyny najbardziej lubianą koleżanką.
Ale przynosi szacunek.
A kiedy dziewczyna nauczy się szacunku do siebie, zawsze jej się uda.


65,5 > 64 > 63 > 62 > 61 > 60 >
59 > 58 > 57> 56 > 52 ... > 49
pani ćma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-03, 12:13   #1050
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

hihi, zrobi nam się cała dyskusja na biało...

mnie akurat reakcja rodziców nie zdziwiła. Myślę (chociaż oczywiście na tyle się znamy na ile nas sprawdzono), że moi zachowaliby się podobnie.

Co do końcówki, może faktycznie trochę za bardzo romantyczny, amerykański styl, ale jakoś mnie to nie poraziło straszliwie.

A kopa faktycznie nie było, chociaż ja też się spodziewałam- ale to właśnie mnie najbardziej pozytywnie zaskoczyło. Bez skandali, sensacji, fajerwków. Coś innego
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:37.