A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;) - Strona 129 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-06-11, 15:38   #3841
basilissa
Rozeznanie
 
Avatar basilissa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 625
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez Germini Pokaż wiadomość

Postaram się częściej tutaj zaglądać.
Taki marazm dopadł mnie ostatnio, że szkoda gadać
Mam nadzieję, że ten stan zostanie szybko opanowany. Na razie

Cytat:
Napisane przez dziewczyna Pokaż wiadomość
Moje ostatnie nabytki. Ogółem zapłaciłam 63 zł.
Chętnie bym powtórzyła Wojnę i pokój.
Gratuluję też innym dziewczynom nowości na półkach.

Cytat:
Napisane przez Anahstasia Pokaż wiadomość
Wszystkim gratuluję nowych nabytków U mnie skromniutko - do zrecenzowania otrzymałam najnowszego Colina Dextera, zaś w Centrum Taniej Książki upolowałam 'Gwiazdę mórz', na którą ostrzyłam ząbki już od dłuższego czasu i Ackoryda (wpływ listy '1001 books...'

Przy okazji chciałam się pożegnać do 21.VI. Trochę mi się pokomplikowała sesja i muszę całkowicie zniknąć z sieci. Ale po tym czasie zacznę wielkie nadrabianie: książkowe, wizażowe, mailowe... Ściskam Was gorąco i przesyłam moc buziaków. Trzymajcie się ciepło
Trzymam za pomyślność i odkręcenie tego, co się pomotało. Zapis na okładce Sprzysiężenia Dominus jest interesujący.
__________________
Mądrzy ludzie, kiedy się zbiorą do gromady, mogą działać głupio. I dobrzy ludzie, kiedy się zbiorą do gromady, mogą działać okrutnie. R. Kapuściński
basilissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-11, 16:19   #3842
gasta18
Wtajemniczenie
 
Avatar gasta18
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 321
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Dzięki Protko za pamięć
RAcja. Powoli się pakuję, jeżdżę i załatwiam różne sprawy... a co najgorsze nie mam za bardzo czasu na czytanie
W samolocie sobie poczytam
__________________
2013
49
gasta18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-11, 18:05   #3843
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez protka Pokaż wiadomość
Trzymam za Was kciuki Dziewczynki!

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Amber
, ambitny plan książkowy - idziesz jak burza!


Ciekawe co z Gastą....
Czyżby już się pakowała...?


Cytat:
Napisane przez dziewczyna Pokaż wiadomość
Dzięki.
Trzymam


Dziękuję pięknie, kciuki zadziałały, zdałam na 5.

Teraz ćwiczenia z ubezpieczeń społecznych w piątek i egzamin z doktryny politycznych i prawnych we wtorek. Później znowu piątek ech nie chce mi sie o tym myśleć...
Dla relaksu poczytam sobie Christie przy Desperados (moje ulubione piwko z tequilą).
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-11, 19:13   #3844
magrat16
Zakorzenienie
 
Avatar magrat16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Cetrum :)
Wiadomości: 3 770
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

gratuluję ech żeby mi tak poszły. W sumie sesja i praktyki mają rozwiać moje wątpliwości. Albo zostanę na tym kierunku, albo się przeniosę na coś mniej technicznego teraz mam straszne wątpliwości czy chcę to ciągnąć.
__________________
Magrat znowu bloguje, ostatni post:Jak oszczędzać w kuchni
Przeczytane w2016 35( 2015:70;2014:33; 2013: 61)


03.10.2015
magrat16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-11, 21:12   #3845
basilissa
Rozeznanie
 
Avatar basilissa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 625
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez gasta18 Pokaż wiadomość
Powoli się pakuję, jeżdżę i załatwiam różne sprawy... a co najgorsze nie mam za bardzo czasu na czytanie
W samolocie sobie poczytam
Sprawnego załatwiania wszystkiego co niezbędne Trzymam za pomyślny lot. Odezwij się z NY.
__________________
Mądrzy ludzie, kiedy się zbiorą do gromady, mogą działać głupio. I dobrzy ludzie, kiedy się zbiorą do gromady, mogą działać okrutnie. R. Kapuściński
basilissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-11, 22:45   #3846
Germini
Zakorzenienie
 
Avatar Germini
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 079
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez protka Pokaż wiadomość
Myślę ciepło o Tobie, więc głowa do góry i jakoś przetrwaj kryzys.
Cytat:
Napisane przez basilissa Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że ten stan zostanie szybko opanowany. Na razie
Dzięki, dziewczyny
Ten miesiąc się szczególnie nieciekawie zapowiada, ale dzisiaj trochę odżyłam dzięki nowym książkowym zdobyczom


Cytat:
Napisane przez Anahstasia Pokaż wiadomość
Przy okazji chciałam się pożegnać do 21.VI. Trochę mi się pokomplikowała sesja i muszę całkowicie zniknąć z sieci. Ale po tym czasie zacznę wielkie nadrabianie: książkowe, wizażowe, mailowe... Ściskam Was gorąco i przesyłam moc buziaków. Trzymajcie się ciepło
Trzymam kciuki!


Cytat:
Napisane przez gasta18 Pokaż wiadomość
Dzięki Protko za pamięć
RAcja. Powoli się pakuję, jeżdżę i załatwiam różne sprawy... a co najgorsze nie mam za bardzo czasu na czytanie
W samolocie sobie poczytam
Ojej, dopiero teraz przeczytałam w Twoim podpisie, że zostały trzy dni! Szybko ten czas zleciał




A oto moje njusy 3 ostatnie są z Podaja.
__________________
Germini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-11, 23:03   #3847
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Gratuluje zdobyczy, Germini
Czytalas juz moze cos innego Allende? Bo mam "House of Spirits" na polce od roku, ale cos nie ciagnie mnie. Moze nieslusznie?
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-12, 07:38   #3848
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez Alvesta Pokaż wiadomość
no ja uległam Blondynka jest z podaja, więc jestem usprawiedliwiona, a Moore - nie mogłam przejść obojętnie obok tej okładki
a same książki polecał mi kumpel, sama jeszcze nic nie czytalam tego autora. Zobaczymy
Alvesto Blondynkę z chęcią bym Ci zwędziła.


Cytat:
Napisane przez Germini Pokaż wiadomość

Postaram się częściej tutaj zaglądać.
Taki marazm dopadł mnie ostatnio, że szkoda gadać
No mam nadzieję Ger! A co się dzieje, tyle pracy, niż psychiczny, czy te upały Cię tak wykańczają? Trzymaj się ciepło!


Cytat:
Napisane przez dziewczyna Pokaż wiadomość
Moje ostatnie nabytki. Ogółem zapłaciłam 63 zł.
Ależ Tobie zazdroszczę 'Wojny i pokoju'!!!!!


Cytat:
Napisane przez Anahstasia Pokaż wiadomość
Przy okazji chciałam się pożegnać do 21.VI. Trochę mi się pokomplikowała sesja i muszę całkowicie zniknąć z sieci. Ale po tym czasie zacznę wielkie nadrabianie: książkowe, wizażowe, mailowe... Ściskam Was gorąco i przesyłam moc buziaków. Trzymajcie się ciepło
Aniu cały czas trzymam kciuki za Ciebie! Gratuluję nabytków.
I jak będziesz miała juz czas, to poproszę o odpowiedz na priv.


Cytat:
Napisane przez gasta18 Pokaż wiadomość
Dzięki Protko za pamięć
RAcja. Powoli się pakuję, jeżdżę i załatwiam różne sprawy... a co najgorsze nie mam za bardzo czasu na czytanie
W samolocie sobie poczytam
Też tak właśnie zerknęłam na twój podpis i widzę, że czas się drastycznie skurczył, zaledwie 2 dni Ci zostały. Wobec tego życzę efektywnego pakowania Gasto.


Cytat:
Napisane przez Germini Pokaż wiadomość
Dzięki, dziewczyny
Ten miesiąc się szczególnie nieciekawie zapowiada, ale dzisiaj trochę odżyłam dzięki nowym książkowym zdobyczom
Sympatyczne te Twoje niusy Ger, chcesz mi powiedzieć, że Ty nie czytałaś jeszcze Kafki? Na kilka książek z Twojego stosiku mam ogromną chrapkę, na Bliźnięta i Cobena np., i jestem ciekawa jak się bedzie Tobie czytało 'Tysiąc sztuk złota'.
foxina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-12, 07:56   #3849
gasta18
Wtajemniczenie
 
Avatar gasta18
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 321
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Germini zazdroszczę zakupów

Ja teraz przystopowałam.. inne wydatki
Rzeczywiście dwa dni zostały... sama w to nie mogę uwierzyć
__________________
2013
49
gasta18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-12, 10:04   #3850
Mariah
Zakorzenienie
 
Avatar Mariah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 050
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez lilithin Pokaż wiadomość
Czytalas juz moze cos innego Allende? Bo mam "House of Spirits" na polce od roku, ale cos nie ciagnie mnie. Moze nieslusznie?
Bardzo niesłusznie Allende to jedna z moich ulubionych pisarek, "Dom duchów" bardzo mi się podobał. Kilka dni temu była w tv nawet ekranizacja tej powieści, po obejrzeniu której nabrałam ochoty na ponowne sięgnięcie po książkę.
__________________
Każdego poranka dostajemy szansę na nowe życie i tylko od nas zależy, czy zaświeci słońce. Pomimo chmur - walcz, bo życie nie kończy się na kłopotach a słońce świeci ponad nimi.
Mariah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-12, 10:10   #3851
marthinisa
Rozeznanie
 
Avatar marthinisa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: zielono mi
Wiadomości: 883
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez Anahstasia Pokaż wiadomość
Wszystkim gratuluję nowych nabytków U mnie skromniutko - do zrecenzowania otrzymałam najnowszego Colina Dextera, zaś w Centrum Taniej Książki upolowałam 'Gwiazdę mórz', na którą ostrzyłam ząbki już od dłuższego czasu i Ackoryda (wpływ listy '1001 books...'

Przy okazji chciałam się pożegnać do 21.VI. Trochę mi się pokomplikowała sesja i muszę całkowicie zniknąć z sieci. Ale po tym czasie zacznę wielkie nadrabianie: książkowe, wizażowe, mailowe... Ściskam Was gorąco i przesyłam moc buziaków. Trzymajcie się ciepło
Ana, powodzenia w seseji i coby sie udalo wszystko!!!

I teraz taki maly off-topic: wczoraj kliknelam na Twojego bloga literackiego i zaczelam zapoznawac sie z recenzja Szyfru Szekspira ( w tym miejscu musze dodac ze po pierwsze posiadam ten tytul w oryginale,a po drugie zgadzam z sie bardzo z Twoja krytyka polskiego przekladu - ta Kasia moze przyprawic o niestrawnosc). No i tak sobie czytam i czytam az doszlam do fragmentu o oryginalnym tytule i mnie wmurowalo i w zwatpilam we wlasne sily umyslowe - przeciez mamy na mysli ta sama ksiazke, tylko moja nosi tytul The Shakespeare Secret, a nie Interred with their Bones. Sprawdzialm Amazon i okazuje sie ze pozycja funkcjonuje pod dwoma roznymi tytulami: w Stanach Zjednoczonych zostala wydana pod "koscistym" tytulem, a w Europie pod "sekretnym", a ja sie pytam I PO CO?. Ot taka ciekawostka


Cytat:
Napisane przez Germini Pokaż wiadomość
Dzięki, dziewczyny
Ten miesiąc się szczególnie nieciekawie zapowiada, ale dzisiaj trochę odżyłam dzięki nowym książkowym zdobyczom
A oto moje njusy 3 ostatnie są z Podaja.
Swietne zdobycze, gratulacje!!!

Cytat:
Napisane przez gasta18 Pokaż wiadomość
Rzeczywiście dwa dni zostały... sama w to nie mogę uwierzyć
Alez to zlecialalo, nieprawdaz? Jeszcze pamietam jak DWA miesiace w podpisie bylo.. Zycze wysokich lotow!!!
__________________
Nieśmiertelność jest bardzo łatwa do osiągnięcia.

Wystarczy nie umierać.



Woody Allen
marthinisa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-12, 10:18   #3852
shachownica
Zakorzenienie
 
Avatar shachownica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 4 630
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

mi podpis gasty uświadomił jak mi dni między palcami przepływają, dość bezproduktywnie muszę dodać;/ mam nadzieję, że będziesz się do nas odzywać z ny i zdasz relację z tamtejszego rynku księgarskiego
u mnie książkowa posucha, ale to wina poczty, bo czekam na cztery przesyłki allegro. dwie poszły co prawda inpostem ale strajk na poczcie też nie wpłynął lepiej na ich działalność, dziwne, że się na niego nie przegotowali

wczoraj tylko odebrałam dwie ksiażki z empiku:
sister carol anne o'malley "missing madonna", "murder makes pilgrimage"

zresztą i tak z pieniędzmi u mnie krucho, dziś czeka mnie kolejna wizyta u dentysty, mam nadzieję, że ostatnia
__________________
i templari c' entrano sempre

twory i potwory



shachownica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-12, 13:47   #3853
dziewczyna
Zakorzenienie
 
Avatar dziewczyna
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 29 946
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez foxina Pokaż wiadomość
Ależ Tobie zazdroszczę 'Wojny i pokoju'!!!!!
Mam nadzieję, że znajdziesz w jakimś antykwariacie w dobrym stanie i niedrogo
dziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-12, 13:57   #3854
Ondine
Rozeznanie
 
Avatar Ondine
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraina nieznana
Wiadomości: 842
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez protka Pokaż wiadomość

Gratuluję świetnych nabytków. :ehem
Dziekuje protko . Nie moge się juz doczekać, kiedy będę mogła oddac sie tylko czytaniu. Na razie wiele pracy.
Cytat:
Napisane przez Germini Pokaż wiadomość

Postaram się częściej tutaj zaglądać.
Taki marazm dopadł mnie ostatnio, że szkoda gadać
Germini Trzymam kciuki, by wszystko sie ułożylo, a Ty byś była zcesto z nami. Brak Cię.
Cytat:
Napisane przez Anahstasia Pokaż wiadomość
Protko, Niv_ Dziękuję za miłe słowo Co zaś się tyczy tego co Was spotkało... Słów brak Absolutna bezczelność. A jak to się Wam dziewczyny rozwiązało ostatecznie?

Wszystkim gratuluję nowych nabytków U mnie skromniutko - do zrecenzowania otrzymałam najnowszego Colina Dextera, zaś w Centrum Taniej Książki upolowałam 'Gwiazdę mórz', na którą ostrzyłam ząbki już od dłuższego czasu i Ackoryda (wpływ listy '1001 books...'

Przy okazji chciałam się pożegnać do 21.VI. Trochę mi się pokomplikowała sesja i muszę całkowicie zniknąć z sieci. Ale po tym czasie zacznę wielkie nadrabianie: książkowe, wizażowe, mailowe... Ściskam Was gorąco i przesyłam moc buziaków. Trzymajcie się ciepło
Ana , Poukładaj swoje sprawy i wracaj!!Trzymam kciuki.
Marthiniso, lilithin, dorotie85, alvesto, dziewczyno, ano ,shachownico germini gratuluję nowych nabytków.
gasta, walizki juz spakowane? gotowa do podróży za ocean?
Tak patrzę na Allende "Córkę fortuny" oraz " Wspomniany "Dom duchów ". To cześci trylogii. Allende pisała ją od konca. Chronologicznie powinno być: "Córka fortuny", "Portret w sepii" , Dom duchów". Lubie Allende.
A tak dodajac słowko do zmiany tytułow, o których pisze marthinisa, jest to nie tylko ciekawostka . Takie rzeczy robią również nasze wydawnictwa, jesliodkupuja prawa od innego. Myśle,ze zmiana tytulu ma im prznieśc wymierne korzysci i stąd takie zabiegi. Przyklad- Wyd. ksiaznica " Której imie wymazano" J.Riley i ta sama ksiażka tej samej autorki "Papieżyca Joanna". (nie pamietam wyd).Kupiłabym , gdybym nie spojrzała , kto napisał powieść. To samo dzieje sie z wieloma kisązkami, a nieświadom niczego czytelnik kupuje kolejny raz to samo pod zmienionym tytułem.
Ondine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-12, 15:11   #3855
Mariah
Zakorzenienie
 
Avatar Mariah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 050
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

A ja nawet nie wiedziałam, że Dom duchów jest częścią trylogii Czasami jak sobie czytam ten wątek czy Jaką książkę ... to aż się za głowę łapię, ile to rzeczy ja jeszcze nie wiem Btw, Ondine, szczerze podziwiam Twoje obycie literackie, moim zdaniem naprawdę można Cię określić jako osobę oczytaną Chyba nie ma takiej książki, której byś nie czytała albo przynajmniej nie wiedziała o czym jest.
Ukazywanie się pewnych książek pod różnymi tytułami można jeszcze zrozumieć, gdy są to przekłady. Wiadomo różni tłumacze, różne pomysły (szczególnie jeśli między jednym a drugim przekładem jest spora odległość lat), czasem jakieś wydawnictwo wydaje powieść klasyczną, dawno nie wznawianą i postanawia "odświeżyć", "uwspółcześnic" trochę przestarzale brzmiący niekiedy tytuł. Ale wydawanie książki pod dwoma róźnymi tytułami w wersji oryginalnej jest dla mnie niezrozumiałe.
__________________
Każdego poranka dostajemy szansę na nowe życie i tylko od nas zależy, czy zaświeci słońce. Pomimo chmur - walcz, bo życie nie kończy się na kłopotach a słońce świeci ponad nimi.
Mariah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-12, 16:22   #3856
marthinisa
Rozeznanie
 
Avatar marthinisa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: zielono mi
Wiadomości: 883
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez Ondine Pokaż wiadomość
A tak dodajac słowko do zmiany tytułow, o których pisze marthinisa, jest to nie tylko ciekawostka . Takie rzeczy robią również nasze wydawnictwa, jesliodkupuja prawa od innego. Myśle,ze zmiana tytulu ma im prznieśc wymierne korzysci i stąd takie zabiegi. Przyklad- Wyd. ksiaznica " Której imie wymazano" J.Riley i ta sama ksiażka tej samej autorki "Papieżyca Joanna". (nie pamietam wyd).Kupiłabym , gdybym nie spojrzała , kto napisał powieść. To samo dzieje sie z wieloma kisązkami, a nieświadom niczego czytelnik kupuje kolejny raz to samo pod zmienionym tytułem.
Szczerze mowiac pierwszy raz sie z czyms takim spotkalam i na poczatku pomyslalam, ze moze kupilam jakas inna, druga ksiazke tego samego autora, moze dalsza czesc...Takie wydawnie ksiazek pod roznymi tytulami wprowadza po prostu czytelnika w blad.

Cytat:
Napisane przez Mariah Pokaż wiadomość
A ja nawet nie wiedziałam, że Dom duchów jest częścią trylogii Czasami jak sobie czytam ten wątek czy Jaką książkę ... to aż się za głowę łapię, ile to rzeczy ja jeszcze nie wiem Btw, Ondine, szczerze podziwiam Twoje obycie literackie, moim zdaniem naprawdę można Cię określić jako osobę oczytaną Chyba nie ma takiej książki, której byś nie czytała albo przynajmniej nie wiedziała o czym jest.
Ukazywanie się pewnych książek pod różnymi tytułami można jeszcze zrozumieć, gdy są to przekłady. Wiadomo różni tłumacze, różne pomysły (szczególnie jeśli między jednym a drugim przekładem jest spora odległość lat), czasem jakieś wydawnictwo wydaje powieść klasyczną, dawno nie wznawianą i postanawia "odświeżyć", "uwspółcześnic" trochę przestarzale brzmiący niekiedy tytuł. Ale wydawanie książki pod dwoma róźnymi tytułami w wersji oryginalnej jest dla mnie niezrozumiałe.
Zgadzam sie Toba i tak mysle sobie, ze jesli o Szyfr Szekspira chodzi to zaryzykuje stwierdzenie, iz wydanie jej w Europie pod innym tytulem, ktory jest bardziej oczywisty niz poprzedni mialo na celu zwrocic uwage czytelnikow, jasno okreslic kontekst wydarzen i niejako ulatwic odbiorcom znalezc ten tytul. Dla mnie to przyklad myslenia ze do czytelnika to trzeba prosto, miedzy oczy i bez zadnych "udziwnien" bo jeszcze nie zalapie o co chodzi i nie kupi...
__________________
Nieśmiertelność jest bardzo łatwa do osiągnięcia.

Wystarczy nie umierać.



Woody Allen

Edytowane przez marthinisa
Czas edycji: 2008-06-12 o 16:23 Powód: literowka
marthinisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-12, 17:14   #3857
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez marthinisa Pokaż wiadomość
Zgadzam sie Toba i tak mysle sobie, ze jesli o Szyfr Szekspira chodzi to zaryzykuje stwierdzenie, iz wydanie jej w Europie pod innym tytulem, ktory jest bardziej oczywisty niz poprzedni mialo na celu zwrocic uwage czytelnikow, jasno okreslic kontekst wydarzen i niejako ulatwic odbiorcom znalezc ten tytul. Dla mnie to przyklad myslenia ze do czytelnika to trzeba prosto, miedzy oczy i bez zadnych "udziwnien" bo jeszcze nie zalapie o co chodzi i nie kupi...
Bardzo trafne spostrzezenie
I do tego podobna struktura tytulu do innych bestsellerow gatunku: Cien Poego, Klub Dantego, Kod da Vinci, Pocalunek Liszta itd.
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-12, 17:28   #3858
protka
Zakorzenienie
 
Avatar protka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 715
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez Anahstasia Pokaż wiadomość
Protko, Niv_ Dziękuję za miłe słowo. Co zaś się tyczy tego co Was spotkało... Słów brak Absolutna bezczelność. A jak to się Wam dziewczyny rozwiązało ostatecznie?
Postanowiłam nie robić awantury z tego powodu i nie wysilać się na maile.
Szkoda mi czasu i zdrowia, aby się użerać o 2 zł (i zasady).
Więc u mnie na razie stanęło na tym, że nie będę się dopominać o dosłanie tej książki po zawyżonej cenie (niech się wypchają! ), jak upatrzę u nich większą ilość fajnych tytułów, to wtedy dorzucę ten, którego przez pomyłkę nie wysłali i zapłacę tyle, ile on kosztuje; a po ew. zamówieniu wyślę im maila, żeby zwrócili uwagę przy pakowaniu, bo raz już było nie to co trzeba i zobaczę, jak się spiszą za drugim razem.
Jak mnie znowu rozczarują to definitywnie kończę współpracę z tą księgarnią.

Ale to nie prędko nastąpi, bo teraz odwyk pełną parą i to przez dobrych parę miesięcy nic nie mam zamiaru zamawiać.
Muszę nadrobić trochę półkowe zaległości...

Cytat:
Napisane przez Anahstasia Pokaż wiadomość
Wszystkim gratuluję nowych nabytków. U mnie skromniutko - do zrecenzowania otrzymałam najnowszego Colina Dextera, zaś w Centrum Taniej Książki upolowałam 'Gwiazdę mórz', na którą ostrzyłam ząbki już od dłuższego czasu i Ackoryda (wpływ listy '1001 books...'
Gratuluję Aniu, 'Gwiazdę mórz' dodałam sobie do schowka.

Cytat:
Napisane przez Anahstasia Pokaż wiadomość
Przy okazji chciałam się pożegnać do 21.VI. Trochę mi się pokomplikowała sesja i muszę całkowicie zniknąć z sieci. Ale po tym czasie zacznę wielkie nadrabianie: książkowe, wizażowe, mailowe... Ściskam Was gorąco i przesyłam moc buziaków. Trzymajcie się ciepło
Trzymam mocno kciuki i czekam na powrót.

Cytat:
Napisane przez gasta18 Pokaż wiadomość
Dzięki Protko za pamięć
RAcja. Powoli się pakuję, jeżdżę i załatwiam różne sprawy... a co najgorsze nie mam za bardzo czasu na czytanie.
W samolocie sobie poczytam
No, w samolocie to Ci czasu nie braknie.
Więc życzę spokojnego lotu i miłego czytania.

Jak sobie tam wszystko poukładasz, to daj znać jak Ci się wiedzie.

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość

Dziękuję pięknie, kciuki zadziałały, zdałam na 5.

Teraz ćwiczenia z ubezpieczeń społecznych w piątek i egzamin z doktryny politycznych i prawnych we wtorek. Później znowu piątek ech nie chce mi sie o tym myśleć...
Dla relaksu poczytam sobie Christie przy Desperados (moje ulubione piwko z tequilą).
Oooo, i ja nie znam takiego piwka?! Trzeba to obadać...

Gratuluję 5 !

Cytat:
Napisane przez magrat16 Pokaż wiadomość
gratuluję ech żeby mi tak poszły. W sumie sesja i praktyki mają rozwiać moje wątpliwości. Albo zostanę na tym kierunku, albo się przeniosę na coś mniej technicznego teraz mam straszne wątpliwości czy chcę to ciągnąć.
No to musisz na spokojnie wszystko przemyśleć...
Nie są to łatwe wybory, ale tylko Ty wiesz na ile się "widzisz" w tym co teraz robisz.
A może za bardzo zrażasz się przy pierwszych niepowodzeniach...?

Mnie kiedyś przy trudnej decyzji bardzo pomogło wyobrażenie sobie czy widzę się w tej pracy (czy związku) przez następne np. 10-20 lat...
No i wybór wcale nie okazał się aż tak skomplikowany, co nie znaczy że łatwo było mi podjąć decyzję.
Na szczęście nigdy jej nie żałowałam.

Także pomyśl na spokojnie i zrób (na sesji) co się da , a ja trzymam kciuki.

Cytat:
Napisane przez Germini Pokaż wiadomość
Dzięki, dziewczyny
Ten miesiąc się szczególnie nieciekawie zapowiada, ale dzisiaj trochę odżyłam dzięki nowym książkowym zdobyczom
A oto moje njusy 3 ostatnie są z Podaja.
Germini, jak zwykle kusi i to całym stosikiem.

Tylko "Kawkę..." czytałam.
Daj znać jak przeczytasz.

Cytat:
Napisane przez Mariah Pokaż wiadomość
Bardzo niesłusznie Allende to jedna z moich ulubionych pisarek, "Dom duchów" bardzo mi się podobał. Kilka dni temu była w tv nawet ekranizacja tej powieści, po obejrzeniu której nabrałam ochoty na ponowne sięgnięcie po książkę.
To u mnie odwrotnie: niedawno obejrzałam film i postanowiłam wzbogacić schowek o książki tej pisarki.
protka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-12, 17:41   #3859
gasta18
Wtajemniczenie
 
Avatar gasta18
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 321
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Jak dolecę to się odezwę
Już prawie spakowana, jeszcze tylko parę rzeczy dorzucić.
Oczywiście sprawdzę jak tam w księgarniach

no i oczywiście smutno mi troszkę
__________________
2013
49
gasta18 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-12, 19:56   #3860
OliFka1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 714
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez Anahstasia Pokaż wiadomość
Przy okazji chciałam się pożegnać do 21.VI. Trochę mi się pokomplikowała sesja i muszę całkowicie zniknąć z sieci. Ale po tym czasie zacznę wielkie nadrabianie: książkowe, wizażowe, mailowe... Ściskam Was gorąco i przesyłam moc buziaków. Trzymajcie się ciepło
Kciuki za "naprostowanie" sesji Czekamy na Ciebie wraz z pierwszym dniem lata

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość
Teraz ćwiczenia z ubezpieczeń społecznych w piątek (...) Dla relaksu poczytam sobie Christie przy Desperados (moje ulubione piwko z tequilą).
Też przez egzamin z ubezpieczeń społecznych przechodziłam. I z gospodarczych również. Oba ustne. Taka jakaś tematyka, że nic mi prawie z tego w głowie nie zostało

Porzuciłaś Dilmaha malinową na piwo z tequilą??

Cytat:
Napisane przez Germini Pokaż wiadomość
A oto moje njusy 3 ostatnie są z Podaja.
Niełze, niezłe

Cytat:
Napisane przez protka Pokaż wiadomość
Ale to nie prędko nastąpi, bo teraz odwyk pełną parą i to przez dobrych parę miesięcy nic nie mam zamiaru zamawiać.
Muszę nadrobić trochę półkowe zaległości...
Czy ja dobrze widzę? Pare miesięcy bez zakupów??

Cytat:
Napisane przez gasta18 Pokaż wiadomość
Jak dolecę to się odezwę

no i oczywiście smutno mi troszkę
Faktycznie, jak to szybko zleciało! Mnie też smutno, ale mam nadzieję że wciaż będziesz pisać

Też powinnam zrobić sobie przerwę od wizażu, bo magisterka utknęła w martwym punkcie...
na razie idę oglądać meczyk
__________________
I don't care if it hurts
I wanna have control
I want a perfect body
I want a perfect soul..

...this life is more ordinary
OliFka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-12, 20:36   #3861
Sara_m7
Rozeznanie
 
Avatar Sara_m7
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Düsseldorf
Wiadomości: 552
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Oj ja wam dziewczyny zazdroszcze, ze macie czas na czytanie ja ostatnio kupiłam książke Lisa See - Kwiat sniegu i sekretny wachlarz i stoi na półce, bo nie mam czasu jej przeczytać ( sesja). mam nadzieje ze to pózniej wszystko nadrobię, bo juz mnie szlak trafia jak was czytam ile wy czytacie / kupujecie.
Sara_m7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-13, 08:27   #3862
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez gasta18 Pokaż wiadomość
Jak dolecę to się odezwę
Już prawie spakowana, jeszcze tylko parę rzeczy dorzucić.
Oczywiście sprawdzę jak tam w księgarniach

no i oczywiście smutno mi troszkę

Gasto a dlaczego Tobie smutno?

O której masz lot jutro? Życzę Tobie udanej podróży, pięknych widoków zza okna i miłej lektury w samolocie (a co będziesz czytać tam wysoko?) Buźka
foxina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-13, 11:10   #3863
gasta18
Wtajemniczenie
 
Avatar gasta18
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 321
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Dzięki Foxino
Smutno, bo rodzinę zostawiam
Jutro mam lot o 14:10 z Rzeszowa do Wawy a potem o 17 do NY
A czytać zamierzam "Żonę pilota" A. Shreve
__________________
2013
49
gasta18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-13, 21:12   #3864
OliFka1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 714
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Mój skromny prezent urodzinowy...
__________________
I don't care if it hurts
I wanna have control
I want a perfect body
I want a perfect soul..

...this life is more ordinary
OliFka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-13, 23:16   #3865
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez OliFka1 Pokaż wiadomość
Mój skromny prezent urodzinowy...
Gdzie tam skromy! Piekny! Czyzby od ukochanego? Jesli tak, do tego jeszcze romantyczny
Wszystkiego najlepszego! I jak najwiecej takich prezentow, nie tylko tobie, ale i wszystkim ksiazkoholiczkom zycze.
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-14, 08:09   #3866
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez OliFka1 Pokaż wiadomość
Mój skromny prezent urodzinowy...
Sama okładka jest już bardzo prezentowa, a treść sadzę że też niczego sobie jak to na Szymborską przystało.

Urodzinowe życzenia w duchu tego wątku to jak najwięcej wymarzonych książek po jak najniższych cenach.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-14, 10:11   #3867
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Jestem stuknięta! Oto Foxina na odwyku.
foxina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-14, 10:35   #3868
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez gasta18 Pokaż wiadomość
Dzięki Foxino
Smutno, bo rodzinę zostawiam
Jutro mam lot o 14:10 z Rzeszowa do Wawy a potem o 17 do NY
A czytać zamierzam "Żonę pilota" A. Shreve
Spokojnej podrózy

Cytat:
Napisane przez Anahstasia Pokaż wiadomość
Protko, Niv_ Dziękuję za miłe słowo Co zaś się tyczy tego co Was spotkało... Słów brak Absolutna bezczelność. A jak to się Wam dziewczyny rozwiązało ostatecznie?

Wszystkim gratuluję nowych nabytków U mnie skromniutko - do zrecenzowania otrzymałam najnowszego Colina Dextera, zaś w Centrum Taniej Książki upolowałam 'Gwiazdę mórz', na którą ostrzyłam ząbki już od dłuższego czasu i Ackoryda (wpływ listy '1001 books...'

Przy okazji chciałam się pożegnać do 21.VI. Trochę mi się pokomplikowała sesja i muszę całkowicie zniknąć z sieci. Ale po tym czasie zacznę wielkie nadrabianie: książkowe, wizażowe, mailowe... Ściskam Was gorąco i przesyłam moc buziaków. Trzymajcie się ciepło
Powodzenia

Cytat:
Napisane przez Germini Pokaż wiadomość
Dzięki, dziewczyny
Ten miesiąc się szczególnie nieciekawie zapowiada, ale dzisiaj trochę odżyłam dzięki nowym książkowym zdobyczom



Trzymam kciuki!



Ojej, dopiero teraz przeczytałam w Twoim podpisie, że zostały trzy dni! Szybko ten czas zleciał




A oto moje njusy 3 ostatnie są z Podaja.
Fajne zdobycze, miłego czytania

Cytat:
Napisane przez foxina Pokaż wiadomość
Jestem stuknięta! Oto Foxina na odwyku.
No, odwyk jak się patrzy


OliFka1 - gratuluję prezentu Z okazji urodzin wszystkiego dobrego, spełnienia wszystkich ksiązkowych marzeń ( i nie tylko )


Miłego weekendu

ps. Ksiązki z KDC do dzisiaj nie przyszły.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-14, 10:37   #3869
shachownica
Zakorzenienie
 
Avatar shachownica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 4 630
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez foxina Pokaż wiadomość
Jestem stuknięta! Oto Foxina na odwyku.
no pięknie, pięknie
ale jak po sobie zauważyłam, na odwyku przybywa mi więcej książek niż bez
może to jakaś prawidłowość
__________________
i templari c' entrano sempre

twory i potwory



shachownica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-14, 10:43   #3870
magrat16
Zakorzenienie
 
Avatar magrat16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Cetrum :)
Wiadomości: 3 770
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez shachownica Pokaż wiadomość
no pięknie, pięknie
ale jak po sobie zauważyłam, na odwyku przybywa mi więcej książek niż bez
może to jakaś prawidłowość
Tajemnicą sukcesu jest wmówienie sobie, że się nie jest na odwyku. Ja na odwyku znosiłam książki do domu, teraz gdy nie jestem to prawie nie. Zakazany owoc kusi
Foxino, śliczne nabytki, a z ciekawości, gdzie kupiłaś "Mordercę bez twarzy"? bo poluję na niego w Taniej Książce i nie było
__________________
Magrat znowu bloguje, ostatni post:Jak oszczędzać w kuchni
Przeczytane w2016 35( 2015:70;2014:33; 2013: 61)


03.10.2015
magrat16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:18.