A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;) - Strona 139 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-07-16, 21:11   #4141
OliFka1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 714
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość
Dziewczyny chciałam prosić o radę w temacie wyboru drugiego kierunku studiów.
(Wiem, ze teoretycznie jest od tego podforum intymne, ale mi zależy na poznaniu Waszej opinii.) W tym roku będę pisać pracę magisterską na administracji i chciałam zacząć licencjat na wydziale zarządzania. Dostałam sie na oba wytypowane wcześniej kierunki:zarządzanie w administracji publicznej oraz zarządzanie zasobami ludzkimi , przedsiębiorczość i zarządzanie rozwojem firmy. Teraz mam dylemat co wybrać, czy ten pierwszy ściśle powiązany z kierunkiem właśnie kończonych studiów czy też drugi żeby nie zawężać tak przyszłej drogi zawodowej. Proszę poradźcie mi co byście zrobiły na moim miejscu, bo jestem w kropce, a muszę na któryś sie zdecydować.
Amber, taki zbieg okoliczności - ja studiując zarządzanie miałam bardzo poważne plany obrania jako drugiego kierunku 3-letniej administracji czyli na opak ale później przyszło do wyboru specjalności, wybrałam taką gdzie było naprawdę dużo nauki i porzuciłam te plany, zostając przy jednym tylko kierunku.

Nie wiem czy dobrze zrozumiałam - pierwsza alternatywa to zarządzanie w administracji publicznej oraz zarządzanie zasobami ludzkimi, a druga - przedsiębiorczość i zarządzanie rozwojem firmy? Bo to brzm jak trzy kierunki
Wg mnie zarządzanie zasobami ludzkimi brzmi najbardziej interesująco - przynajmniej ja lubiałam te zajęcia - trochę psychologii, grupowe zajęcia z komunikacji, negocjacje, asertywność, ocenianie i motywowanie, na pewno jest mniej sztywno niż wkuwanie ustaw na administracji ( ale to na pewno już wiesz )
Ale ponieważ nie potrafię współpracować z ludźmi, bo jestem aspołeczna wybrałabym zarządzanie rozwojem firmy - u mnie nie było takiego kierunku fikuśnego!

Wcale nie pomogłam, wiem
__________________
I don't care if it hurts
I wanna have control
I want a perfect body
I want a perfect soul..

...this life is more ordinary
OliFka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-16, 22:53   #4142
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez OliFka1 Pokaż wiadomość
Amber, taki zbieg okoliczności - ja studiując zarządzanie miałam bardzo poważne plany obrania jako drugiego kierunku 3-letniej administracji czyli na opak ale później przyszło do wyboru specjalności, wybrałam taką gdzie było naprawdę dużo nauki i porzuciłam te plany, zostając przy jednym tylko kierunku.

Nie wiem czy dobrze zrozumiałam - pierwsza alternatywa to zarządzanie w administracji publicznej oraz zarządzanie zasobami ludzkimi, a druga - przedsiębiorczość i zarządzanie rozwojem firmy? Bo to brzm jak trzy kierunki
Wg mnie zarządzanie zasobami ludzkimi brzmi najbardziej interesująco - przynajmniej ja lubiałam te zajęcia - trochę psychologii, grupowe zajęcia z komunikacji, negocjacje, asertywność, ocenianie i motywowanie, na pewno jest mniej sztywno niż wkuwanie ustaw na administracji ( ale to na pewno już wiesz )
Ale ponieważ nie potrafię współpracować z ludźmi, bo jestem aspołeczna wybrałabym zarządzanie rozwojem firmy - u mnie nie było takiego kierunku fikuśnego!

Wcale nie pomogłam, wiem
Pomogłaś jak najbardziej. Spodziewam się, że polubię te same przedmioty, ponieważ interesują mnie właśnie wymienione przez Ciebie zagadnienia. Zresztą stanowisz skarbnicę wiedzy praktycznej jak to wygląda od środka.

Dla uściślenia pierwszy kierunek to zarządzanie w administracji publicznej (jest możliwość specjalizowania się w zasobach ludzkich ).
Drugi zarządzanie zasobami ludzkimi, przedsiębiorczość i zarządzanie rozwojem firmy (to taka długa nazwa ponieważ zawierają sie w niej dwie możliwe specjalizacje, na które później można sie zdecydować, czyli zasoby ludzkie albo zarządzanie rozwojem firmy). Na razie szala przechyla sie na korzyść drugiej opcji.

Najbardziej mnie denerwuje brak wykazu przedmiotów. Chciałabym poczytać o czym dokładnie miałabym się uczyć, a zwłaszcza dowiedzieć sie czy dużo jest na tym kierunku przedmiotów ścisłych takich jak matematyka, statystyka itp. Wykazywałam wobec nich w czasach licealnych całkowitą ignorancję teraz odbije sie to czkawką.

P.S. Na administracji 2/3 przedmiotów jest nudnych, z czego 1/3 dodatkowo bezużytecznych.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-17, 09:52   #4143
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Z ostatniego tygodnia.
Wszystkie te książki z serii literatura w szpilkach kupiłam za grosze dla kogoś innego, ale najpierw sama je czytam. No i sama za nie zapłaciłam, więc są tak jakby moje na razie.

Najbardziej cieszę się z upolowanego wczoraj w taniej książce "Tsotsi".
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0510.jpg (32,0 KB, 74 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0505.jpg (31,7 KB, 69 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0509.jpg (35,6 KB, 61 załadowań)
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-17, 10:07   #4144
OliFka1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 714
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość
Najbardziej mnie denerwuje brak wykazu przedmiotów. Chciałabym poczytać o czym dokładnie miałabym się uczyć, a zwłaszcza dowiedzieć sie czy dużo jest na tym kierunku przedmiotów ścisłych takich jak matematyka, statystyka itp. Wykazywałam wobec nich w czasach licealnych całkowitą ignorancję teraz odbije sie to czkawką.
Rozpisałam się za bardzo, więc wycięłam i wysłałam na PW

Tak jeszcze odnośnie tego zawężania drogi zawodowej. W średniej wybrałam kierunek strasznie ograniczony, na studiach za to zbyt ogólny. Umiem dwie przeciwstawne rzeczy i teraz, jak przyszło do szukania pracy, ja nie wiem co chcę robić! Poważnie - nie wiem na jakie stanowiska aplikować, a fakt, że należę do osób bardzo niezdecydowanych w codziennym nawet życiu (zodiakalne Bliźnięta, wiadomo ) , zupełnie mi nie pomaga

Em - aaaaale książek !!! Sprawiłaś sobie nowy regał??
__________________
I don't care if it hurts
I wanna have control
I want a perfect body
I want a perfect soul..

...this life is more ordinary
OliFka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-17, 10:18   #4145
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez OliFka1 Pokaż wiadomość
Em - aaaaale książek !!! Sprawiłaś sobie nowy regał??
Nie. Tych książek jest z dnia na dzień więcej, już zaczynają leżeć kupkami gdzie popadnie. No ale te tanie książki biorę ze sobą do Hiszpanii i już tam zostaną, więc trochę miejsca się zrobi. I po powrocie mam zamiar wyprzedać licealne podręczniki, dzięki czemu zyskam dodatkową półkę.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-17, 16:40   #4146
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

OliFka1 serdecznie dziękuję za wiadomość.
Przejaśniło mi sie od niej w głowie i chyba stworzyłam plan ostateczny.

Em gratuluję piramidy książek.

Wstałam dziś przed 10, a o 14 znów zasnęłam i obudziłam sie dopiero o 17 na obiad. Zaraz pewnie znowu padnę tylko zmierzę sobie ciśnienie, bo to podejrzane żeby po dziesięciu godzinach snu wytrzymać na nogach tylko cztery i ponownie zasnąć na trzy, a miałam w planach czytanie. (Już wiem co mi jest 87 na 51 puls 79 - porażka.)

Moje dzisiejsze zakupy utrzymane w militarnym klimacie:

"Po prostu żołnierz" Jason Christopher Hartley
http://www.biblionetka.pl/ks.asp?id=62154

"Żołnierka" Valerie Zenatti
http://www.biblionetka.pl/ks.asp?id=42964
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg po_prostu_zolnierz.jpg (88,9 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zolnierka.jpg (81,1 KB, 3 załadowań)
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-17, 22:03   #4147
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

amber, no niestety, dobrze wiem o czym piszesz. Moje ciśnienie jest tak marne, że od półtora roku bez spania po południu wytrzymuję maksymalnie dwa dni, a w nocy śpię 7-10 godzin. Przez to czas ucieka mi przez palce.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-17, 23:27   #4148
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
amber, no niestety, dobrze wiem o czym piszesz. Moje ciśnienie jest tak marne, że od półtora roku bez spania po południu wytrzymuję maksymalnie dwa dni, a w nocy śpię 7-10 godzin. Przez to czas ucieka mi przez palce.
U mnie też to daje w kość zwłaszcza gdy chcę sie dłużej pouczyć a zasypiam na fotelu tuż po dobranoce, albo w ciągu dnia. Na szczęście nie mam tak codziennie. Zawsze możemy sie pocieszać że jesteśmy w elitarnej grupie 1-2% społeczeństwa, którym zawał na pewno nie grozi innych plusów tego stanu nie widzę.

Najgorzej gdy zasnę na imprezie, lub podczas jakiejś wizyty, bo gospodarze mogą poczucie dziwnie. Niebezpieczne jest spanie w środkach komunikacji miejskiej, chociaż mnie jak dotąd nie okradli i w pkp kiedyś zamiast wrócić do Łodzi obudziłam sie w Warszawie.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-18, 07:59   #4149
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Nie wiem jak Wy Dziewczyny, ale ja ostatnio nieustannie jestem zmęczona, wykończona i ciagle brak mi czasu...

na rozweselenie wklejam aktualizację, bo coś ostatnio zaniedbałam wątek.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg untitled.jpg (52,4 KB, 60 załadowań)
foxina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-18, 09:18   #4150
Ondine
Rozeznanie
 
Avatar Ondine
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraina nieznana
Wiadomości: 842
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

OliFko, dziękuję
Alvesta, ładny prezent, szczególnie że trzeba kupić czesc I , jesteś rozgrzeszona.
Amber, gratuluję nabytków, przyjemnej lektury.
Em , ale stos!(bo stosikiem tego nazwać nie można), gratuluję.
Foxino, kolejne ciekawe nabytki. Gratuluję. Interesującej lektury!
Ondine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-18, 09:20   #4151
shachownica
Zakorzenienie
 
Avatar shachownica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 4 630
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez foxina Pokaż wiadomość
Nie wiem jak Wy Dziewczyny, ale ja ostatnio nieustannie jestem zmęczona, wykończona i ciagle brak mi czasu...

na rozweselenie wklejam aktualizację, bo coś ostatnio zaniedbałam wątek.
foxinko, miło cię znowu zobaczyć gratuluję nabytków
coś z tym zmęczeniem jest na rzeczy, ja od dwóch tygodni mam podobnie, tyle że nie potrafię zasnąć w dzień, i u mnie kończy się na monstrualnym bólu głowy
__________________
i templari c' entrano sempre

twory i potwory



shachownica jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-18, 09:24   #4152
magrat16
Zakorzenienie
 
Avatar magrat16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Cetrum :)
Wiadomości: 3 770
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Wow, ale stosy, dziewczyny zazdroszczę. Ja na razie null. Całą kasę jaką miałam na książki odłożoną na pilne inwestycje w moim akwarium wydałam, więc na razie posucha i czytam zaległości.
__________________
Magrat znowu bloguje, ostatni post:Jak oszczędzać w kuchni
Przeczytane w2016 35( 2015:70;2014:33; 2013: 61)


03.10.2015
magrat16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-18, 10:19   #4153
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez Ondine Pokaż wiadomość
Foxino, kolejne ciekawe nabytki. Gratuluję. Interesującej lektury!
dziękuję, właśnie łyknęłam wczoraj "Zmierzch" Meyera, ło matkooooo


Cytat:
Napisane przez shachownica Pokaż wiadomość
foxinko, miło cię znowu zobaczyć gratuluję nabytków
coś z tym zmęczeniem jest na rzeczy, ja od dwóch tygodni mam podobnie, tyle że nie potrafię zasnąć w dzień, i u mnie kończy się na monstrualnym bólu głowy
Shach dziękuję miło mi, że moja skromna osoba sprawia, że Tobie równiez jest miło.
a z bólem głowy to ja mam ostatnio taki stan, jakby chciała zaboleć, ale się jeszcze przymierza, taką otępiałą mam tą głowę. I dostałam jakiegoś uczulenia, prawdopodobnie na zboża jare, wracam z pracy i płaczę całą drogę, jadę rowerem na przejazdke i puchna mi ręcę i strasznie swędzą.
Wiecie co, ja już powoli mam dosyc, schron sobie zacznę budować na starość chyba.
foxina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-18, 10:20   #4154
Maddie
Wtajemniczenie
 
Avatar Maddie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 671
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Z ostatniego tygodnia.
Wszystkie te książki z serii literatura w szpilkach kupiłam za grosze dla kogoś innego, ale najpierw sama je czytam. No i sama za nie zapłaciłam, więc są tak jakby moje na razie.

Najbardziej cieszę się z upolowanego wczoraj w taniej książce "Tsotsi".
Wow, niezły stosik

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość

Moje dzisiejsze zakupy utrzymane w militarnym klimacie:

"Po prostu żołnierz" Jason Christopher Hartley
http://www.biblionetka.pl/ks.asp?id=62154

"Żołnierka" Valerie Zenatti
http://www.biblionetka.pl/ks.asp?id=42964
Amber, coś czuję, że znalazłabyś wspólny język z moją mamą - uwielbia książki militarne, wojenne, itp

Cytat:
Napisane przez foxina Pokaż wiadomość
Nie wiem jak Wy Dziewczyny, ale ja ostatnio nieustannie jestem zmęczona, wykończona i ciagle brak mi czasu...

na rozweselenie wklejam aktualizację, bo coś ostatnio zaniedbałam wątek.
Świetne książki, zazdroszczę

Cytat:
Napisane przez magrat16 Pokaż wiadomość
Wow, ale stosy, dziewczyny zazdroszczę. Ja na razie null. Całą kasę jaką miałam na książki odłożoną na pilne inwestycje w moim akwarium wydałam, więc na razie posucha i czytam zaległości.
Magrat, łączę się w bólu, u mnie też posucha straszna Ale przynajmniej, tak jak Ty, mam czas na odrobienie zaległości (trzeba się jakoś pocieszyć )
Maddie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-18, 10:24   #4155
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Oo, Ty też do Hiszpanii i też na 3 tygodnie? A gdzie dokładnie i kiedy?
Jedziemy przed siebie, poruszać się będziemy pewnie po wybrzeżu, a że wybieramy namiot, to nie ograniczają nas hotele i rezerwacje. Gdzie nam się spodoba, zostaniemy pewnie trochę dłużej. Ale konkretnych planów (oprócz zajechania do Paryża i Portugalii) nie mamy. 9-31 sierpnia

Btw, niezły stosik.
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-18, 10:31   #4156
Mariah
Zakorzenienie
 
Avatar Mariah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 050
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość
Wstałam dziś przed 10, a o 14 znów zasnęłam i obudziłam sie dopiero o 17 na obiad. Zaraz pewnie znowu padnę tylko zmierzę sobie ciśnienie, bo to podejrzane żeby po dziesięciu godzinach snu wytrzymać na nogach tylko cztery i ponownie zasnąć na trzy, a miałam w planach czytanie. (Już wiem co mi jest 87 na 51 puls 79 - porażka.)
Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
amber, no niestety, dobrze wiem o czym piszesz. Moje ciśnienie jest tak marne, że od półtora roku bez spania po południu wytrzymuję maksymalnie dwa dni, a w nocy śpię 7-10 godzin. Przez to czas ucieka mi przez palce.

Ja tak mam praktycznie od zawsze I nawet nie wpadłam na to, że może to mieć coś wspólnego z ciśnieniem

Cytat:
Napisane przez foxina Pokaż wiadomość
dziękuję, właśnie łyknęłam wczoraj "Zmierzch" Meyera, ło matkooooo

Tej Meyer, to kobieta


I co, i co ?? Taka fajna czy taka kiepska?
__________________
Każdego poranka dostajemy szansę na nowe życie i tylko od nas zależy, czy zaświeci słońce. Pomimo chmur - walcz, bo życie nie kończy się na kłopotach a słońce świeci ponad nimi.
Mariah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-18, 10:52   #4157
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez Maddie Pokaż wiadomość
Świetne książki, zazdroszczę
dziękuję Maddie!


Cytat:
Napisane przez Mariah Pokaż wiadomość
Tej Meyer, to kobieta
Cytat:
Napisane przez Mariah Pokaż wiadomość


I co, i co ?? Taka fajna czy taka kiepska?
No tak, masz rację Mariah! Napisałam z rozpędu, przecież widziałam jej zdjęcie na okładce.
Taka faaaajna! Bałam się, że skoro to powieść dla nastolatków, i tzw. "bestseller" za oceanem, to może byc nieco infantylna, ale nie, mało tego, jest tak naszpikowana emocjami, że siedzę z wypiekami na twarzy. Zakochałam się w wampirze Edwardzie, jak jakaś smarkula Gdybym miała czas, przeczytałabym wszystkie 3 części zarazem, na bezdechu.
foxina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-18, 13:56   #4158
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Ememesik, istne szalenstwo! Dobrze, ze skorzystasz z czyichs zakupow
Amber i Foxino, rowniez gratuluje nowych nabytkow.
__________________
Blog książkowy
Ostatnia notka:
Stosik
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-18, 15:20   #4159
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Dziewczęta, muszę się Wam pochwalić Właśnie opublikowano na łamach 'Zbrodni w Bibliotece' mój wywiad z Tobiaszem W. Lipnym http://zbrodniawbibliotece.pl/index....=223&Itemid=15 . Za chwilę zajmę się nadrabianiem wizażowych zaległości, ale póki co...
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-18, 15:49   #4160
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez Anahstasia Pokaż wiadomość
Dziewczęta, muszę się Wam pochwalić Właśnie opublikowano na łamach 'Zbrodni w Bibliotece' mój wywiad z Tobiaszem W. Lipnym http://zbrodniawbibliotece.pl/index....=223&Itemid=15 . Za chwilę zajmę się nadrabianiem wizażowych zaległości, ale póki co...
WOW! Gratulacje!!!
__________________
Blog książkowy
Ostatnia notka:
Stosik
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-18, 16:20   #4161
marthinisa
Rozeznanie
 
Avatar marthinisa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: zielono mi
Wiadomości: 883
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez Anahstasia Pokaż wiadomość
Dziewczęta, muszę się Wam pochwalić Właśnie opublikowano na łamach 'Zbrodni w Bibliotece' mój wywiad z Tobiaszem W. Lipnym http://zbrodniawbibliotece.pl/index....=223&Itemid=15 . Za chwilę zajmę się nadrabianiem wizażowych zaległości, ale póki co...

Ana super!! Gratuluje i zycze dalszych sukcesow
__________________
Nieśmiertelność jest bardzo łatwa do osiągnięcia.

Wystarczy nie umierać.



Woody Allen
marthinisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-18, 16:22   #4162
magrat16
Zakorzenienie
 
Avatar magrat16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Cetrum :)
Wiadomości: 3 770
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez Anahstasia Pokaż wiadomość
Dziewczęta, muszę się Wam pochwalić Właśnie opublikowano na łamach 'Zbrodni w Bibliotece' mój wywiad z Tobiaszem W. Lipnym http://zbrodniawbibliotece.pl/index....=223&Itemid=15 . Za chwilę zajmę się nadrabianiem wizażowych zaległości, ale póki co...
Wow, gratuluję
__________________
Magrat znowu bloguje, ostatni post:Jak oszczędzać w kuchni
Przeczytane w2016 35( 2015:70;2014:33; 2013: 61)


03.10.2015
magrat16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-18, 16:30   #4163
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez lilithin Pokaż wiadomość
WOW! Gratulacje!!!
Cytat:
Napisane przez marthinisa Pokaż wiadomość
Ana super!! Gratuluje i zycze dalszych sukcesow
Cytat:
Napisane przez magrat16 Pokaż wiadomość
Wow, gratuluję
Dziękuję Na razie buzia mi się cieszy jak dziecku, które dostało cukierka, jak słowo daję Ehh, a myślałam, że na starość się mądrzeje
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-18, 16:31   #4164
Mariah
Zakorzenienie
 
Avatar Mariah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 050
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Ana, kobieto! Na co Ci te Twoje stosunki międzynarodowe czy inne politologie! Toż Ty dziennikarką i krytykiem literackim powinnaś zostać!

__________________
Każdego poranka dostajemy szansę na nowe życie i tylko od nas zależy, czy zaświeci słońce. Pomimo chmur - walcz, bo życie nie kończy się na kłopotach a słońce świeci ponad nimi.
Mariah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-18, 16:33   #4165
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez Anahstasia Pokaż wiadomość
Dziewczęta, muszę się Wam pochwalić Właśnie opublikowano na łamach 'Zbrodni w Bibliotece' mój wywiad z Tobiaszem W. Lipnym http://zbrodniawbibliotece.pl/index....=223&Itemid=15 . Za chwilę zajmę się nadrabianiem wizażowych zaległości, ale póki co...
Aniuuuu...
GRATULUJĘ wywiadu! Jestem pod wrażeniem, już sobie go nawet dwukrotnie przeczytałam, naprawdę dobry. A Ciebie cechuje niesamowita przenikliwość. Jestem z Ciebie dumna Aniu!
foxina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-18, 16:42   #4166
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez Foxina
dziękuję, właśnie łyknęłam wczoraj "Zmierzch" Meyera, ło matkooooo

Foxino
dziękuje za przychylna recenzję pierwszej części trylogii Meyer. Chciałam sie jej pozbyć ale po tym co napisałaś chyba jednak przeczytam cykl zmierzchu.

Ondine, lilithin dziękuję

Cytat:
Napisane przez Maddie Pokaż wiadomość
Amber, coś czuję, że znalazłabyś wspólny język z moją mamą - uwielbia książki militarne, wojenne, itp
U mnie królują książki, w których wydarzenia polityczne (najchętniej te z ostatniego stulecia) staje sie tłem opowieści. Interesują mnie stosunki międzynarodowe, zagadnienia związane z globalizacją i bieżącymi problemami społecznymi.

Dziś znów znalazłam dla siebie dwa tytuły wpisujące sie w ten nurt:

"Niedziela na basenie w Kigali" Gil Courtemanche ( o Ruandzie)
http://www.biblionetka.pl/ks.asp?id=52061

"Białoruś: kartofle i dżinsy" Andrzej Brzeziecki, Małgorzata Nocuń
http://www.biblionetka.pl/ks.asp?id=75611

[1=af6a7928a10f2efb7030deb f852af0b1c87659cc;8262250]Jedziemy przed siebie, poruszać się będziemy pewnie po wybrzeżu, a że wybieramy namiot, to nie ograniczają nas hotele i rezerwacje. Gdzie nam się spodoba, zostaniemy pewnie trochę dłużej. Ale konkretnych planów (oprócz zajechania do Paryża i Portugalii) nie mamy. 9-31 sierpnia

Btw, niezły stosik. [/quote]

Czekają Cię świetne wakacje. Wrzucisz nam po powrocie jakaś skromną fotorelację? Chętnie bym obejrzała słoneczne zdjęcia hiszpańskiego wybrzeża.

Cytat:
Napisane przez Mariah Pokaż wiadomość

Ja tak mam praktycznie od zawsze I nawet nie wpadłam na to, że może to mieć coś wspólnego z ciśnieniem
Witaj w klubie.

Cytat:
Napisane przez Anahstasia Pokaż wiadomość
Dziewczęta, muszę się Wam pochwalić Właśnie opublikowano na łamach 'Zbrodni w Bibliotece' mój wywiad z Tobiaszem W. Lipnym http://zbrodniawbibliotece.pl/index....=223&Itemid=15 . Za chwilę zajmę się nadrabianiem wizażowych zaległości, ale póki co...
Gratuluje i zabieram sie za czytanie wywiadu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg niedziela_na_basenie_w_kigali.jpg (94,5 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bialorus.jpg (110,1 KB, 3 załadowań)
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-18, 16:45   #4167
Ondine
Rozeznanie
 
Avatar Ondine
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraina nieznana
Wiadomości: 842
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Ana, gratulacje!!!Ja bym na Twoim miejscu przemyślała kierunek kariery zawodowej. Zastanow sie nad tym krytykiem literackim. Poważnie.
Amber, gratulujue kolejnych nabytków.
Ondine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-18, 20:20   #4168
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość
Dziewczyny chciałam prosić o radę w temacie wyboru drugiego kierunku studiów.
(Wiem, ze teoretycznie jest od tego podforum intymne, ale mi zależy na poznaniu Waszej opinii.) W tym roku będę pisać pracę magisterską na administracji i chciałam zacząć licencjat na wydziale zarządzania. Dostałam sie na oba wytypowane wcześniej kierunki: zarządzanie w administracji publicznej oraz zarządzanie zasobami ludzkimi, przedsiębiorczość i zarządzanie rozwojem firmy. Teraz mam dylemat co wybrać, czy ten pierwszy ściśle powiązany z kierunkiem właśnie kończonych studiów czy też drugi żeby nie zawężać tak przyszłej drogi zawodowej. Proszę poradźcie mi co byście zrobiły na moim miejscu, bo jestem w kropce, a muszę na któryś sie zdecydować.
Trudny wybór, ale myślę, że pewnie zdecydowałabym się na ten drugi, nieco odbiegający od profilu Twoich studiów. Nowe zagadnienia, nowe umiejętności, nowe horyzonty. Jeśli ma się podstawy, zawsze można coś doczytać - gdy jest baza, samemu można sobie zrobić nadbudowę W sumie szkoda, że zarządzanie zasobami ludzkimi połączono z zarządzaniem w administracji publicznej w jedno. Ono samo jest niezwykle ciekawym zagadnieniem i jeśli sprawdziłabyś czy wiele zajęć Ci się nie powtarza, to może warto byłoby uderzyć w tę stronę? Połączyć przyjemne z pożytecznym? A w ogóle, do kiedy musisz podjąć decyzję?


Em, gratuluję zakupów! Ale stosy
Amber, Foxino również gratuluję ciekawych skarbów

Cytat:
Napisane przez Mariah Pokaż wiadomość
Ana, kobieto! Na co Ci te Twoje stosunki międzynarodowe czy inne politologie! Toż Ty dziennikarką i krytykiem literackim powinnaś zostać!

Cytat:
Napisane przez foxina Pokaż wiadomość
Aniuuuu...
GRATULUJĘ wywiadu! Jestem pod wrażeniem, już sobie go nawet dwukrotnie przeczytałam, naprawdę dobry. A Ciebie cechuje niesamowita przenikliwość. Jestem z Ciebie dumna Aniu!
Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość
Gratuluje i zabieram sie za czytanie wywiadu.
Cytat:
Napisane przez Ondine Pokaż wiadomość
Ana, gratulacje!!!Ja bym na Twoim miejscu przemyślała kierunek kariery zawodowej. Zastanow sie nad tym krytykiem literackim. Poważnie.
Dziewczęta kochane, dziękuję Siedzę teraz purpurowa przed ekranem i się do Was szczerzę Zobaczymy na co zda się ta moja pisanina, jak za rok będę szukać pracy A póki co uciekam do austenowego wątku, bo skończyłam wczoraj 'Perswazje', a dziś przypadkowo się nadziałam na TVN Style na ekranizację i... się zakochałam Boski jest ten filmowy Wentworth
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-19, 10:29   #4169
Maddie
Wtajemniczenie
 
Avatar Maddie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 671
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez Anahstasia Pokaż wiadomość
Dziewczęta, muszę się Wam pochwalić Właśnie opublikowano na łamach 'Zbrodni w Bibliotece' mój wywiad z Tobiaszem W. Lipnym http://zbrodniawbibliotece.pl/index....=223&Itemid=15 . Za chwilę zajmę się nadrabianiem wizażowych zaległości, ale póki co...
Gratuluję! Ana, jesteś pewna, że przy wyborze studiów nie minęłaś się z powołaniem?
Maddie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-19, 17:44   #4170
OliFka1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 714
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość
OliFka1 serdecznie dziękuję za wiadomość.
Przejaśniło mi sie od niej w głowie i chyba stworzyłam plan ostateczny.
Co złego to nie ja

Cytat:
Napisane przez Anahstasia Pokaż wiadomość
Dziewczęta, muszę się Wam pochwalić Właśnie opublikowano na łamach 'Zbrodni w Bibliotece' mój wywiad z Tobiaszem W. Lipnym http://zbrodniawbibliotece.pl/index....=223&Itemid=15 . Za chwilę zajmę się nadrabianiem wizażowych zaległości, ale póki co...
przeczytałam nieźle, nieźle

Mam drobiazgi do wklejenia, ale najpierw zdjęcie muszę zrobić.

... już zrobiłam Takie tam małe książeczki zebrane z ostatnich tygodni, a nie wklejone.

Obie Christie i "Albatros" od wujka, który był tak miły, że przeczytał i zrzekł się praw. "Praca magisterksa" od koleżanki, która już się obroniła - ma mi rzekomo pomóc w poprawnym napisaniu wstępu (co jest arcytrudne, bo jak mi się wydaje, to jedyna część tak naprawdę czytana przez komisję ) oraz dwie: "Marley i ja" oraz "Devil wears Prada" zakupione na charytatywnych wątkach forum MIAU Jedna nosi nawet ślady kocich ząbków, co widać na drugim zdjęciu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Książki1.jpg (58,2 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Książki2.jpg (42,0 KB, 13 załadowań)
__________________
I don't care if it hurts
I wanna have control
I want a perfect body
I want a perfect soul..

...this life is more ordinary

Edytowane przez OliFka1
Czas edycji: 2008-07-20 o 13:13 Powód: Dodałam zdjecie
OliFka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:59.