Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część IV - Strona 89 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-08-26, 14:10   #2641
Hisoka
Zakorzenienie
 
Avatar Hisoka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6 041
GG do Hisoka
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Na pewno byłoby mi źle w zieleni z lamówki i dołu sukienki. Byłaby zbyt jaskrawa. (poza tym - nie wiem czemu, ale ten rodzaj zieleni wydaje mi się zimny. Chyba się nie znam na kolorach :P).

Jak chodzi o zieleń jaśniejszą, mogłoby być ok.

Jak chodzi o płaszcz, chyba dla mnie musiałby być trochę ciemniejszy i bardziej intensywny. Ale muszę przetestować taki kolor.
__________________
Hisoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-26, 14:14   #2642
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Hisoka Pokaż wiadomość
Na pewno byłoby mi źle w zieleni z lamówki i dołu sukienki. Byłaby zbyt jaskrawa. (poza tym - nie wiem czemu, ale ten rodzaj zieleni wydaje mi się zimny. Chyba się nie znam na kolorach :P).

Jak chodzi o zieleń jaśniejszą, mogłoby być ok.

Jak chodzi o płaszcz, chyba dla mnie musiałby być trochę ciemniejszy i bardziej intensywny. Ale muszę przetestować taki kolor.
Zrobiłam jeszcze dopiskę o kolorach, zerknij wyżej
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-26, 14:46   #2643
Lojra
Zadomowienie
 
Avatar Lojra
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 139
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dla kogo jest cień Maybelline Color Tatto 40 permanent taupe? Swatche KLIK KLIK, z bazą i bez KLIK KLIK.
Ja bym go brała wydaje mi się, że dobrze wyglądam w takich brudnych, lekko szarawych brązach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lojra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-26, 15:04   #2644
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Lojra, nie wiem, czy lubisz bursztyn, ale przeglądając ofertę Kruka, zobaczyłam te kolczyki i od razu pomyślałam o Tobie:
https://wkruk.pl/bizuteria/kolczyki/kolczyki-retro-5
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-26, 15:19   #2645
Lojra
Zadomowienie
 
Avatar Lojra
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 139
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Lojra, nie wiem, czy lubisz bursztyn, ale przeglądając ofertę Kruka, zobaczyłam te kolczyki i od razu pomyślałam o Tobie:
https://wkruk.pl/bizuteria/kolczyki/kolczyki-retro-5
Bursztyn zawsze mi się kojarzył z tandetną bizeturia z wakacji, ale ostatnio jakoś zaczął mi się podobać Fajne te kolczyki! Tylko pewnie są bardzo duże i odpadają na co dzień A ja jakieś wyjścia nie jestem pewna czy by mi pasowały... Ale dzięki za cynk, rozejrzę się za nimi stacjonarnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lojra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-26, 16:13   #2646
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Lojra Pokaż wiadomość
Bursztyn zawsze mi się kojarzył z tandetną bizeturia z wakacji, ale ostatnio jakoś zaczął mi się podobać Fajne te kolczyki! Tylko pewnie są bardzo duże i odpadają na co dzień A ja jakieś wyjścia nie jestem pewna czy by mi pasowały... Ale dzięki za cynk, rozejrzę się za nimi stacjonarnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam podobnie. Też mi się do niedawna kojarzył z tanią biżuterią że straganów nad morzem, ale ostatnio mi się trochę odmieniło
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-26, 16:26   #2647
Hisoka
Zakorzenienie
 
Avatar Hisoka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6 041
GG do Hisoka
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Co do turkus/morski itp., to ciężko stwierdzić jaki odcień uznajemy za turkus, a jaki za morski (w grafikach występują często zamiennie :P).


Na pewno w czymś takim jest mi bardzo źle:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Akwamaryna_(kolor)
Seledynowym (na dole tej samej strony jest ok).



Uważam, że z odcieni niebieskiego i zielonego z tej palety:
https://3.bp.blogspot.com/-eG6lZcRru...ightspring.jpg
pasują mi kolory z II i IV(prawa strona) rzędu od góry . Ale z III już niezbyt.
__________________
Hisoka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-08-26, 16:28   #2648
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że dla zgaszonych typów SSu i SA.
Może jeszcze dla DA.

Ciężko powiedzieć, być może też jako najciemniejszy dla LSu i LSp?

Ja z neutralnymi cienia j mam problem i nie widzę ich ewidentnej przynależności do typów. Raczej kieruję się tym, czy to odcień szarości (typy chłodniejsze) czy beżu lub brązu (typy cieplejsze).
Chociaż, wchodząc w szczegóły, mamy oczywiście też chłodne brązy.
Też mam ten problem. Zamówiłam paletkę do codziennego makijażu Revlon 500 Addicitive KLIK KLIK, ale nie potrafię powiedzieć, dla kogo ona jest, chociaż wydaje mi się że może być dla któregoś jasnego typu.

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Lojra, nie wiem, czy lubisz bursztyn, ale przeglądając ofertę Kruka, zobaczyłam te kolczyki i od razu pomyślałam o Tobie:
https://wkruk.pl/bizuteria/kolczyki/kolczyki-retro-5
Bardzo ładne, sądzę że Lojra by ładnie w takich kolczykach wyglądała.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-26, 16:40   #2649
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Hisoka Pokaż wiadomość
Co do turkus/morski itp., to ciężko stwierdzić jaki odcień uznajemy za turkus, a jaki za morski (w grafikach występują często zamiennie :P).


Na pewno w czymś takim jest mi bardzo źle:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Akwamaryna_(kolor)
Seledynowym (na dole tej samej strony jest ok).



Uważam, że z odcieni niebieskiego i zielonego z tej palety:
https://3.bp.blogspot.com/-eG6lZcRru...ightspring.jpg
pasują mi kolory z II i IV(prawa strona) rzędu od góry . Ale z III już niezbyt.
A testowałaś odcienie zieleni, żółci oraz bieli?
Cytat:
żółty - żywy, słoneczny odcień vs. przybrudzony, wpadający delikatnie w piaskowy beż (te różnice widać na paletach Jasnej Wiosny i Jasnego Lata)
ecru vs. kremowa biel
zieleń: żywa, trawiasta zieleń vs. chłodniejsza zieleń wpadająca w miętę i właśnie w morski.
To by mogło dużo dać, bo po pierwsze, masz rozeznanie, czy lepiej wyglądasz w chłodniejszych, czy w cieplejszych, po drugie, czy w czystszych, czy też lekko przyszarzałych.
Jeżeli jesteś Jasną Wiosną, to nie dziwota, że akwamaryna nie jest dla Ciebie - to o wiele zbyt intensywny kolor.

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2020-08-26 o 16:43
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-26, 17:03   #2650
Hisoka
Zakorzenienie
 
Avatar Hisoka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6 041
GG do Hisoka
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

bardzo ciężko mi ocenić żółty, bo niezbyt się w tym kolorze lubię (jakimkolwiek odcieniu). Wydaje mi się, że lepiej mi w rozbielonym żółtym - coś takiego jak bluzka w albumie.



A jaka jest różnica pomiędzy ecru, a kremową bielą? :P (google daje różne wyniki :P)



Zieleń chyba bardziej pasuje mi, żywa, ale nie jaskrawa (np. limonka). Najlepiej nie za jasna. W miętowym mi gorzej.
__________________
Hisoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-26, 17:30   #2651
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Hisoka Pokaż wiadomość
bardzo ciężko mi ocenić żółty, bo niezbyt się w tym kolorze lubię (jakimkolwiek odcieniu). Wydaje mi się, że lepiej mi w rozbielonym żółtym - coś takiego jak bluzka w albumie.



A jaka jest różnica pomiędzy ecru, a kremową bielą? :P (google daje różne wyniki :P)



Zieleń chyba bardziej pasuje mi, żywa, ale nie jaskrawa (np. limonka). Najlepiej nie za jasna. W miętowym mi gorzej.
Ecru - biel z domieszką żółci
Krem - biel z domieszką szarości

No niestety przy analizie trzeba na chwilę zapomnieć o osobistych preferencjach i uprzedzeniach kolorystycznych i zdobyć się na możliwy obiektywizm Nie oznacza to, że masz kupić bluzkę w odcieniu żółtego, który będzie do Ciebie pasował, tylko np. przymierz kilka odcieni żeby móc ocenić, w którym jest Ci najlepiej.
Mnie w limonce jest akurat bardzo dobrze :P W mięcie jest nieźle.
Błękitów nie bardzo jest sens mierzyć, bo akurat najbardziej są zbliżone do siebie. Warto też upewnić się, jak wyglądasz w bardzo ciemnym graficie, zbliżonym do czerni. Obydwu jasnym typom nie pasuje głęboka czerń, ale z dwojga złego, Lato odnajdzie się w niej trochę bardziej niż Wiosna.
Malinowa czerwień (letnia) vs. makowa czerwień (wiosenna):
https://5.imimg.com/data5/EM/AA/PF/S...ur-500x500.png
https://www.tkaninyflorentine.pl/ima...660%5D_480.jpg
Generalnie jak wahamy się między typami siostrzanymi, trzeba przymierzyć te odcienie, po których najbardziej widać różnicę. U jasnych typów jasne, dosyć żywe błękity stanowią wspólny mianownik i różnice między nimi są minimalne, więc trzeba rozpatrywać te kolory, które najbardziej różnią się od siebie. Aha, Jasne Lato podobno lepiej wygląda w różowym złocie niż w żółtym (co miałoby sens, uważam).
Co do stroju:
Cytat:
Niski kontrast dotyczy również kolorów. Jasne lata świetnie wyglądają w strojach monochromatycznych, zestawieniach różnych odcieni tego samego koloru. Kontrastowe wzory i zestawienia mogą za to odciągać uwagę od twarzy i wyglądają przesadnie.
Można również zestawiać różne kolory, ale jak najmniej kontrastowe (czyli najlepiej takie, które leżą blisko siebie na kole barw) i o podobnym poziomie nasycenia oraz ciemności.
Tu o Wiośnie:
Cytat:
W ubraniu zestawy mocno kontrastowe oraz duże, kontrastowe wzory są odradzane. Najlepiej sprawdzają się zestawy podobnych kolorów oraz drobne wzroki, z daleka optycznie zlewające się w całość. Kontrasty nie powinny być skrajne, sprawdzają się klasyczne eleganckie zestawy typu szary z różowym, szary z żółtym, bladożółty z bladozielonym.
Należy unikać ubierania się w bardzo dużą ilość ciemnych kolorów naraz - zamiast wyglądać poważnie, będzie to wyglądało przytłaczająco. Zawsze warto rozbić ciemny strój jasnymi elementami, szczególnie przy twarzy.
Tu akurat jest podobnie, ale wydaje mi się, że monochromatyczność w troszkę większym stopniu będzie dotyczyła Jasnego Lata.

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2020-08-26 o 22:02
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-27, 07:05   #2652
Farfalla97
Rozeznanie
 
Avatar Farfalla97
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 789
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Wstawiłam zdjęcia w spódnicy dla SD z polecenia Chimay.
Rano mam zazwyczaj bardzo opuchniętą twarz, więc mogę wyglądać niemrawo (później nie będę miała czasu na zdjęcia).

Nie miałam na ten moment bardziej pasującej bluzki. Mogę zmierzyć jeszcze z inną górą, o ile widzicie potencjał.
Farfalla97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-27, 07:35   #2653
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Farfalla97 Pokaż wiadomość
Wstawiłam zdjęcia w spódnicy dla SD z polecenia Chimay.
Rano mam zazwyczaj bardzo opuchniętą twarz, więc mogę wyglądać niemrawo (później nie będę miała czasu na zdjęcia).

Nie miałam na ten moment bardziej pasującej bluzki. Mogę zmierzyć jeszcze z inną górą, o ile widzicie potencjał.

Farfalla ja widzę faktycznie potencjał w tej spódnicy! Ładnie płynie po Tobie (wcześniej wrzucalas zdjęcie w rozszerzanej niebieskiej spódnicy w gwiazdki ale tam było
Za dużo łamanych linii w niej i coś zgrzytało). Pięknie podkreśla Twoja talie i biodra. Wyglada harmonijnie, a większość dotychczasowych przymiarek (poza ostatnimi sukienkami dla DC) wyglądała jakoś osobno od Ciebie.

Myśle, że warto żebyś jeszcze sobie ten typ przetropiła.

Co więcej, sam wzór spódnicy tez moim zdaniem Ci pasuje.


A w kwestii twarzy, ja tez bardzo narzekałam długo na opuchnięcie, zwalała winę na pyłki (bo po przejściu przez łąkę było jeszcze gorzej) a potem jak zmieniłam kremy do twarzy to po 3 dniach wszystko zniknęło. Używałam dwóch kremów z różnych firm, ale jak się potem okazało z tym samym składnikiem wysoko w składzie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-27, 07:53   #2654
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Farfalla, ja tez uwazam, ze spodnica jest super
Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
A w kwestii twarzy, ja tez bardzo narzekałam długo na opuchnięcie, zwalała winę na pyłki (bo po przejściu przez łąkę było jeszcze gorzej) a potem jak zmieniłam kremy do twarzy to po 3 dniach wszystko zniknęło. Używałam dwóch kremów z różnych firm, ale jak się potem okazało z tym samym składnikiem wysoko w składzie.
Ojej, czyli alergia na jakis skladnik w kremie. Nie pomyslalabym, ze cos takiego moze wystapic.
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-27, 07:58   #2655
Lojra
Zadomowienie
 
Avatar Lojra
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 139
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Mi też się bardzo podobasz w tej spódnicy! A zamówiłaś tę sukienkę z odsłoniętymi ramionami? Nie wiem czy one się jakos specjalnie nazywają ale chodzi o coś takiego: d67a29b7325136999f339d8562a7e2f1.jpgScreenshot_20200827_085838_com.android.chrome.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lojra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-27, 08:03   #2656
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Farfalla97 Pokaż wiadomość
Wstawiłam zdjęcia w spódnicy dla SD z polecenia Chimay.
Rano mam zazwyczaj bardzo opuchniętą twarz, więc mogę wyglądać niemrawo (później nie będę miała czasu na zdjęcia).

Nie miałam na ten moment bardziej pasującej bluzki. Mogę zmierzyć jeszcze z inną górą, o ile widzicie potencjał.
Podoba mi się, na pewno lepiej leży niż ta niebieska w gwiazdki, bo inaczej się układa.

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość

Myśle, że warto żebyś jeszcze sobie ten typ przetropiła.

Co więcej, sam wzór spódnicy tez moim zdaniem Ci pasuje.
Też tak sądzę.


Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
A w kwestii twarzy, ja tez bardzo narzekałam długo na opuchnięcie, zwalała winę na pyłki (bo po przejściu przez łąkę było jeszcze gorzej) a potem jak zmieniłam kremy do twarzy to po 3 dniach wszystko zniknęło. Używałam dwóch kremów z różnych firm, ale jak się potem okazało z tym samym składnikiem wysoko w składzie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jaki t0 składnik?

---------- Dopisano o 09:03 ---------- Poprzedni post napisano o 08:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Lojra Pokaż wiadomość
Mi też się bardzo podobasz w tej spódnicy! A zamówiłaś tę sukienkę z odsłoniętymi ramionami? Nie wiem czy one się jakos specjalnie nazywają ale chodzi o coś takiego: Załącznik 7725956Załącznik 7725957

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też jestem ciekawa, czy taki dekolt ma jakąś nazwę? Bardzo ładnie się on prezentuje, ale jest chyba dość niepraktyczny, zakładając że lepiej wygląda na pełniejszych kształtach z większym biustem, a jednak wymaga braku biustonosza z ramiączkami.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-27, 08:05   #2657
Farfalla97
Rozeznanie
 
Avatar Farfalla97
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 789
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Farfalla ja widzę faktycznie potencjał w tej spódnicy! Ładnie płynie po Tobie (wcześniej wrzucalas zdjęcie w rozszerzanej niebieskiej spódnicy w gwiazdki ale tam było
Za dużo łamanych linii w niej i coś zgrzytało). Pięknie podkreśla Twoja talie i biodra. Wyglada harmonijnie, a większość dotychczasowych przymiarek (poza ostatnimi sukienkami dla DC) wyglądała jakoś osobno od Ciebie.

Myśle, że warto żebyś jeszcze sobie ten typ przetropiła.

Co więcej, sam wzór spódnicy tez moim zdaniem Ci pasuje.


A w kwestii twarzy, ja tez bardzo narzekałam długo na opuchnięcie, zwalała winę na pyłki (bo po przejściu przez łąkę było jeszcze gorzej) a potem jak zmieniłam kremy do twarzy to po 3 dniach wszystko zniknęło. Używałam dwóch kremów z różnych firm, ale jak się potem okazało z tym samym składnikiem wysoko w składzie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dzięki
U mnie to może być też kwestia spania na twarzy. Nie umiem zasnąć w innej pozycji niż na brzuchu.

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;88096533]Farfalla, ja tez uwazam, ze spodnica jest super

Ojej, czyli alergia na jakis skladnik w kremie. Nie pomyslalabym, ze cos takiego moze wystapic.[/QUOTE]

Dzięki

Cytat:
Napisane przez Lojra Pokaż wiadomość
Mi też się bardzo podobasz w tej spódnicy! A zamówiłaś tę sukienkę z odsłoniętymi ramionami? Nie wiem czy one się jakos specjalnie nazywają ale chodzi o coś takiego: Załącznik 7725956Załącznik 7725957

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję! Tak, zamówiłam, czekam na nią

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Podoba mi się, na pewno lepiej leży niż ta niebieska w gwiazdki, bo inaczej się układa.



Też tak sądzę.




Jaki t0 składnik?
Dzięki!

Ciesze się, że podoba wam się spódnica, bo mi też się podoba, mimo że przy składaniu zamówienia byłam sceptyczna
Farfalla97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-27, 08:14   #2658
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość

Jaki t0 składnik?[COLOR="Silver"]
Teraz Wam nie napiszę, bo mam zapisane w domu, ale potem sprawdzę.

A taki dekolt to chyba po prostu off-shoulder. Mam jeszcze sweter taki z czasu DW/SD ale przyznam się, że choć wygladal spoko to bardzo go nie lubiłam nosić z kilku powodów: trudno było na niego założyć jakakolwiek kurtkę, jednak w miesiącach jesiennych czy zimowych czułam się mega nago pokazując tyle skory, zwykle mi podjeżdżał do góry z prawej strony (praworęczna jestem) a potem na lewej rece wisiał koło łokcia (biust jakoś utrzymywał się zakryty mimo tego zwisu - magia).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-27, 08:17   #2659
Lojra
Zadomowienie
 
Avatar Lojra
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 139
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Też jestem ciekawa, czy taki dekolt ma jakąś nazwę? Bardzo ładnie się on prezentuje, ale jest chyba dość niepraktyczny, zakładając że lepiej wygląda na pełniejszych kształtach z większym biustem, a jednak wymaga braku biustonosza z ramiączkami.
Tak, to sa pewnie kwestie trudne do pogodzenia :P

Cytat:
Napisane przez Farfalla97 Pokaż wiadomość
Dzięki
U mnie to może być też kwestia spania na twarzy. Nie umiem zasnąć w innej pozycji niż na brzuchu.
Mam dokładnie tak samo

Cytat:
Napisane przez Farfalla97 Pokaż wiadomość
Ciesze się, że podoba wam się spódnica, bo mi też się podoba, mimo że przy składaniu zamówienia byłam sceptyczna
W sumie się nie dziwię, bo też bym była ale to kwestia tego, że na kimkolwiek widziałam tego typu spódnice ta osoba wyglądała jak matrona :p ale myślę, że po prostu nie widziałam prawdziwego SD i stąd ten efekt. Na tobie wygląda super

Edytowane przez Lojra
Czas edycji: 2020-08-27 o 08:18
Lojra jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-27, 10:16   #2660
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Mnie się z kolei nie podoba, poszerza Farfallę.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-27, 10:19   #2661
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Lojra Pokaż wiadomość
W sumie się nie dziwię, bo też bym była ale to kwestia tego, że na kimkolwiek widziałam tego typu spódnice ta osoba wyglądała jak matrona :p ale myślę, że po prostu nie widziałam prawdziwego SD i stąd ten efekt. Na tobie wygląda super
Do tego midi spódnice były tak naprawdę prawie że nieobecne na ulicach przez wiele lat, a raczej obecne tylko na starszych paniach, na młodszych ewentualnie czasem latem. Teraz pojawiło się ich naprawdę dużo w sklepach, ale w dalszym ciągu nie widuję ich za bardzo na ulicach.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-27, 10:38   #2662
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;88096977]Mnie się z kolei nie podoba, poszerza Farfallę.[/QUOTE]

Mnie też średnio, ale ja mam wrażenie, że talia jest za wysoko. Wygląda jakby była założona na żebra.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Do tego midi spódnice były tak naprawdę prawie że nieobecne na ulicach przez wiele lat, a raczej obecne tylko na starszych paniach, na młodszych ewentualnie czasem latem. Teraz pojawiło się ich naprawdę dużo w sklepach, ale w dalszym ciągu nie widuję ich za bardzo na ulicach.
Naprawdę? Ja widuję ich całe mnóstwo na ulicach, właściwie przez cały rok.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-27, 10:51   #2663
Farfalla97
Rozeznanie
 
Avatar Farfalla97
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 789
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;88096977]Mnie się z kolei nie podoba, poszerza Farfallę.[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Mnie też średnio, ale ja mam wrażenie, że talia jest za wysoko. Wygląda jakby była założona na żebra.



Naprawdę? Ja widuję ich całe mnóstwo na ulicach, właściwie przez cały rok.
Ok, dzięki za opinie. Nie widzę, żeby spódnica mnie poszerzyła, ale może faktycznie powinnam nosić ją trochę niżej.
Farfalla97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-27, 10:53   #2664
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Naprawdę? Ja widuję ich całe mnóstwo na ulicach, właściwie przez cały rok.
Ja widuję w ogole mało kobiet w sukienkach czy spódnicach, a najmniej właśnie w midi (jeśli pominąć wspomniane emerytki, ale w sumie w DE emerytki też raczej noszą spodnie).

Zimą sukienka czy spódnica to już w ogóle rzadkość, większość kobiet nosi spodnie, bo panuje przekonanie, że w spodniach jest cieplej (które jest zresztą nieprawdziwe). Mam koleżankę, która z powodów religijnych chodzi w spódnicach i zimą często słyszy pytania, czy jej nie jest zimno. Zresztą ja w Polsce też słyszałam takie pytania.

A midi zimą to już w ogóle jest sprawa trudna do ogrania przez konieczność dopasowania okrycia wierzchniego. Z tym w ogóle dużo kobiet ma problem, ja zresztą też. Mam dwie midi i za idealną porę do ich noszenia uważam wiosne/jesień, bo wystarczy krótka marynarka. Zimą nie będę umiała ich zestawić. To znaczy mam klasyczny płaszcz za kolano, ale on wygląda dość sztywniacko i wolę ten efekt przełamać cięższymi butami niż wzmocnić spódnicą midi.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2020-08-27 o 11:23
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-27, 10:58   #2665
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja widuję w ogole mało kobiet w sukienkach czy spódnicach, a najmniej właśnie w midi (jeśli pominąć wspomniane emerytki, ale w sumie w DE emerytki też raczej noszą spodnie).

Zimą sukienka czy spódnica to już w ogóle rzadkość, większość kobiet nosi spodnie, bo panuje przekonanie, że w spodniach jest cieplej (które jest zresztą nieprawdziwe). Mam koleżankę, która z powodów religijnych chodzi w spódnicach i zimą często słyszy pytania, czy jej nie jest zimno.

A midi zimą to już w ogóle jest sprawa trudna do ogrania przez konieczność dopasowania okrycia wierzchniego. Z tym w ogóle dużo kobiet ma problem, ja zresztą też. Mam dwie midi i za idealną porę do ich noszenia uważam lato/jesień, bo wystarczy krótka marynarka. Zimą nie będę umiała ich zestawić. To znaczy mam klasyczny płaszcz za kolano, ale on wygląda dość sztywniacko i wolę ten efekt przełamać cięższymi butami niż wzmocnić spódnicą midi.
To może w takim razie specyfika miasta w DE, gdzie mieszkasz, bo w Polsce nie zauważyłam unikania noszenia spódnic zimą.
Ja też mam trochę problem z okryciem wierzchnim do midi zimą, ale najczęściej zakładam wtedy wyższe botki (najlepiej na klockowym obcasie) i płaszcz do kolan. Midi mi wtedy wystaje spod płaszcza, ale już mi to nie przeszkadza. Kiedyś mi się wydawało dziwne, ale już mi się opatrzyło takie połączenie
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-27, 11:02   #2666
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
To może w takim razie specyfika miasta w DE, gdzie mieszkasz, bo w Polsce nie zauważyłam unikania noszenia spódnic zimą.
Może coś się zmieniło przez ostatnie lata, ja od prawie 6 lat nie mieszkam już w PL, ale jak jeszcze mieszkałam, to nie przypominam sobie, żeby dużo kobiet chodziło w spódnicach, zwłaszcza zimą. Wręcz zdarzały mi się komentarze, typu co się tak wystroiłaś, przez sam fakt, że w ogóle miałam sukienkę/spódnicę a nosiłam casualowe ciuchy. Mówię o dużej aglomeracji miejskiej, tak w PL jak w DE.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-27, 11:15   #2667
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Ja w Paryzu widuje sporo spodnic midi. W ogole raczej sporo kobiet nosi sukienki i spodnice o kazdej porze roku. Zreszta w zimie widuje kobiety bez czapki, w lekkim szaliku i plaszczu bardziej jesiennym niz zimowym. Ok, zimy sa tu troche cieplejsze niz w Polsce, ale ja i tak bym zamarzla.
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-27, 11:20   #2668
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;88097213]Ja w Paryzu widuje sporo spodnic midi. W ogole raczej sporo kobiet nosi sukienki i spodnice o kazdej porze roku. Zreszta w zimie widuje kobiety bez czapki, w lekkim szaliku i plaszczu bardziej jesiennym niz zimowym. Ok, zimy sa tu troche cieplejsze niz w Polsce, ale ja i tak bym zamarzla.[/QUOTE]

To fakt, mnie złagodzenie zim w ogóle nie urządza, dalej dotkliwie marznę, bo zamiast suchego zimna mamy mokre, które odczuwam gorzej niż lekki mróz. Rozwiany włos, goła głowa i rozpięty płaszcz to zdecydowanie nie dla mnie.
Celestine, a Ty masz jakieś pasujące nakrycie głowy? Bo FG raczej ciężko z tym mają (zresztą nie tylko FG).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-27, 11:28   #2669
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;88097213]Ja w Paryzu widuje sporo spodnic midi. W ogole raczej sporo kobiet nosi sukienki i spodnice o kazdej porze roku. Zreszta w zimie widuje kobiety bez czapki, w lekkim szaliku i plaszczu bardziej jesiennym niz zimowym. Ok, zimy sa tu troche cieplejsze niz w Polsce, ale ja i tak bym zamarzla.[/QUOTE]


OMG! W Paryżu są takie przeciągi, że jak przyleciałam z -15 w Polsce (temp utrzymywała się przez 2 tygodnie na tym poziomie) a w Paryżu było -2, to na drugi dzień kupowałam czapkę i nauszniki. Nigdy wcześniej nie nosiłam nic na głowie

A Paryżanki nadal chodzą ciagle na czarno i latem ewentualnie na grafitowo czy zrobiło się jednak trochę kolorowej?

W 2012 to był najprostszy sposób na rozpoznanie Paryżanki z dziada pradziada —> czerń.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-27, 11:50   #2670
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
OMG! W Paryżu są takie przeciągi, że jak przyleciałam z -15 w Polsce (temp utrzymywała się przez 2 tygodnie na tym poziomie) a w Paryżu było -2, to na drugi dzień kupowałam czapkę i nauszniki. Nigdy wcześniej nie nosiłam nic na głowie

A Paryżanki nadal chodzą ciagle na czarno i latem ewentualnie na grafitowo czy zrobiło się jednak trochę kolorowej?

W 2012 to był najprostszy sposób na rozpoznanie Paryżanki z dziada pradziada —> czerń.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A Ty lubisz/nosisz czerń?
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-12 16:55:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:04.