Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I - Strona 93 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-10-20, 17:12   #2761
dżiza
Raczkowanie
 
Avatar dżiza
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 315
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Możecie zdradzić jak dokładnie robicie to najprostsze serum z Q10? Tzn. pomieszałąbym np. 5ml oleju z róży, wit. E i Q10, ale nie wiem czy powinnam to podgrzać? I jakie stężenie najlepiej zrobić na początek? Może być 5ml oleju, 0,1ml wit E i 0,05 Q10? Dobrze myślę? A jeśli chciałabym to mieszać z kwasem hial. to może więcej tego Q10?
dżiza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-20, 17:39   #2762
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Zalecane stężenie q10 to 1%. Ja robię właśnie takie (mieszam z olejem, lub kilkoma olejami, robię tyle żeby się zmieściło w 10ml buteleczce amber). Nie musisz podgrzewać, ładnie się rozpuszcza.
Jeśli pomieszasz z HA, to oczywiście stężenie q10 zmaleje, ale to nie szkodzi. HA dodawaj tuż przed użyciem, zmieszaj porcję na dłoni.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-22, 14:04   #2763
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Zalecane stężenie q10 to 1%. Ja robię właśnie takie (mieszam z olejem, lub kilkoma olejami, robię tyle żeby się zmieściło w 10ml buteleczce amber). Nie musisz podgrzewać, ładnie się rozpuszcza.
Jeśli pomieszasz z HA, to oczywiście stężenie q10 zmaleje, ale to nie szkodzi. HA dodawaj tuż przed użyciem, zmieszaj porcję na dłoni.
Ja właśnie czekam na paczkę i zaczynam testować Q10, Schaetzchen długo juz stosujesz? Widzisz jakieś spektakularne zmiany, bądź jakiekolwiek już?
foxina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-22, 19:48   #2764
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Chciałam pochwalić Telocapil- naprawdę działa I to nie tylko w duecie z depilatorem (który "odstawiłam" ok. 3 tyg. temu), ale też ze zwykła maszynką Jestem zachwycona, na pewno jeszcze nie raz go zamówię. Nie bawię się w robienie balsamów, dodaję po prostu 4 krople na 5 ml balsamu HiPP.

Mam też pytanie odnośnie zielonej herbaty - czy dobrze kombinuję, że skoro wymaga ona BHT, który z kolei ma działanie podobne do olejowego ekstraktu z rozmarynu, to mogę ten pierwszy zastąpić drugim w mieszankach?
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-22, 20:20   #2765
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Confused, a widzisz... jakiś czas temu dziwiłaś się, że zwykła maszynka w połączeniu z telocapilem mi wystarcza
Ja nie używam BHT w balsamie z telocapilem, tylko właśnie ekstraktu z rozmarynu, i jest ok. W innych formulacjach nie próbowałam tej zamiany.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-22, 22:08   #2766
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez foxina Pokaż wiadomość
Ja właśnie czekam na paczkę i zaczynam testować Q10, Schaetzchen długo juz stosujesz? Widzisz jakieś spektakularne zmiany, bądź jakiekolwiek już?
Ciężko powiedzieć Zmiany widzę, ale czy to od q10, czy od olejku... pewnie od wszystkiego naraz.
Teraz czekam na przesyłkę, jakiś czas temu q10 mi się*skończył - i jakiegoś pogromu na skórze nie odnotowałam. Poza tym, że strasznie mi się teraz wysuszyła - wystarczyło kilka dni poza domem i noclego w koszmarnie klimatyzowanym hotelu
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-23, 08:20   #2767
aako
Zakorzenienie
 
Avatar aako
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 198
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

dziewczyny czy mleczko owsiane mozna stosować bezpośrednio na skóre czy trzeba coś z nim zrobic wcześniej??
__________________

aako jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-23, 09:42   #2768
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez aako Pokaż wiadomość
dziewczyny czy mleczko owsiane mozna stosować bezpośrednio na skóre czy trzeba coś z nim zrobic wcześniej??
Wszystkie mleczka można bezposrednio stosowac na skore
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-24, 12:55   #2769
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Ciężko powiedzieć Zmiany widzę, ale czy to od q10, czy od olejku... pewnie od wszystkiego naraz.
Teraz czekam na przesyłkę, jakiś czas temu q10 mi się*skończył - i jakiegoś pogromu na skórze nie odnotowałam. Poza tym, że strasznie mi się teraz wysuszyła - wystarczyło kilka dni poza domem i noclego w koszmarnie klimatyzowanym hotelu
Dzięki, dziś dostałam przesyłkę, będę testować, no i wracam do własnych robótek po rocznej przerwie niemalże.
foxina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-30, 17:19   #2770
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dostałam moją kolejną paczkę a w niej tyyyyyle dobroci! Odważyłam się kupić colostrum (mam, pardon, miałam opory psychiczne), jakieś znane mi już ekstrakty (z nowych - rozmaryn-nie-olejowy i owies-nie-hydrolizowany), hydrolaty (po raz pierwszy lipowy), oleje - czerwona malina, wiesiołek, bawełna, konopie, czarnuszka, jakieś witaminki... I 10 nakrętek Limaria dołożyła próbki - hydrolaty eco (mięta, lawenda, oczar) i oleje - żurawina i czarna malina. Malinki zatem mam obie, będę porównywać
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-30, 20:37   #2771
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Chciałam pochwalić Telocapil- naprawdę działa I to nie tylko w duecie z depilatorem (który "odstawiłam" ok. 3 tyg. temu), ale też ze zwykła maszynką Jestem zachwycona, na pewno jeszcze nie raz go zamówię. Nie bawię się w robienie balsamów, dodaję po prostu 4 krople na 5 ml balsamu HiPP.

Mam też pytanie odnośnie zielonej herbaty - czy dobrze kombinuję, że skoro wymaga ona BHT, który z kolei ma działanie podobne do olejowego ekstraktu z rozmarynu, to mogę ten pierwszy zastąpić drugim w mieszankach?
Confused pojde Twoim tropem jakos nie wpadlam wczesniej na takie rozwiazanie banalnie proste
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-30, 22:01   #2772
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Ciężko powiedzieć Zmiany widzę, ale czy to od q10, czy od olejku... pewnie od wszystkiego naraz.
Kolejny dzień testów z Q10 i jestem na tak! Skórę mam wyraźniej bardziej napiętą, domówiłam jeszcze karagenian i spróbuję ukręcić krem z Q10 w roli gównej.

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Dostałam moją kolejną paczkę a w niej tyyyyyle dobroci! Odważyłam się kupić colostrum (mam, pardon, miałam opory psychiczne), jakieś znane mi już ekstrakty (z nowych - rozmaryn-nie-olejowy i owies-nie-hydrolizowany), hydrolaty (po raz pierwszy lipowy), oleje - czerwona malina, wiesiołek, bawełna, konopie, czarnuszka, jakieś witaminki... I 10 nakrętek Limaria dołożyła próbki - hydrolaty eco (mięta, lawenda, oczar) i oleje - żurawina i czarna malina. Malinki zatem mam obie, będę porównywać
Same olejowe pyszności. Ale nie mogę już usiedzieć z ciekawości..., po co Ci tyle nakrętek??!!
foxina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-31, 06:33   #2773
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Nakrętki na zapas Starych nie umiem porządnie domyć, więc te, które się zaźółcą, albo zapurpurowią od ekstraktów - wyrzucam. Buteleczek nie muszę kupować, bo przybywa mi ich po zużytych półproduktach.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-31, 06:42   #2774
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

mnie znowu ciągle te nakrętki pękają - chyba za dużo mam siły i jak porządnie dokręcę to po kilku razach zostaję z samą obwódką
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-31, 08:09   #2775
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Chciałam pochwalić Telocapil- naprawdę działa I to nie tylko w duecie z depilatorem (który "odstawiłam" ok. 3 tyg. temu), ale też ze zwykła maszynką Jestem zachwycona, na pewno jeszcze nie raz go zamówię. Nie bawię się w robienie balsamów, dodaję po prostu 4 krople na 5 ml balsamu HiPP.
To ja jakaś "dziwna" jestem, bo stosuje telocapil gdzieś od połowy sierpnia (codziennie, czasem nawet dwa razy, stężenie 7%) i mam wrażenie, że nic się nie zmienia
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-31, 08:24   #2776
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Nakrętki na zapas Starych nie umiem porządnie domyć, więc te, które się zaźółcą, albo zapurpurowią od ekstraktów - wyrzucam. Buteleczek nie muszę kupować, bo przybywa mi ich po zużytych półproduktach.
To ja mam identyczny problem z buteleczkami, co jakiś czas wymieniam, bo nie mogę się pozbyć różnych dziwnych mazi osiadających na ściance Pilnie poszukuję jakiejś miniaturkowej szczoteczki.

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
mnie znowu ciągle te nakrętki pękają - chyba za dużo mam siły i jak porządnie dokręcę to po kilku razach zostaję z samą obwódką
Silna kobieta z Ciebie Ilono, mnie się jeszcze nie zdarzyło.
foxina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-31, 09:02   #2777
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez foxina Pokaż wiadomość
Silna kobieta z Ciebie Ilono, mnie się jeszcze nie zdarzyło.

chciałam się pochwalić, że wczoraj odkryłam nowość, tzn. olej z brokuła, z opisu - zamiennik silikonów, ciekawa sprawa, ale dziś już go nie ma albo ja mam coś z oczętami
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-31, 09:18   #2778
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość

chciałam się pochwalić, że wczoraj odkryłam nowość, tzn. olej z brokuła, z opisu - zamiennik silikonów, ciekawa sprawa, ale dziś już go nie ma albo ja mam coś z oczętami
Ale był w Mazidłach???
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-31, 09:26   #2779
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

tiaaa, wczoraj szukałam opisów malinek i żurawiny i właśnie wpadł mi w oko, był bez zdjęcia pod olejem kokosowym zdaje się, zwrócił moją uwagę opis, że pozostawia satynowy film na twarzy i sobie pomyślałam że może mieć podobne właściwości jak skwalan
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-31, 09:34   #2780
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

A to całkiem możliwe!
Limaria pisała mi w mailu, iż spodziewa się na początku przyszłego tygodnia kilka nowości, jak np. suszonych rozpyłowo ekstraktów owocowych (truskawka, granat, mango, ananas, banan), tzw. bajery do maseczki z glinki amazońskiej.
foxina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-31, 09:41   #2781
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez foxina Pokaż wiadomość
A to całkiem możliwe!
Limaria pisała mi w mailu, iż spodziewa się na początku przyszłego tygodnia kilka nowości, jak np. suszonych rozpyłowo ekstraktów owocowych (truskawka, granat, mango, ananas, banan), tzw. bajery do maseczki z glinki amazońskiej.
Oooo Takie bajery bardzo mnie biorą
__________________
Niezamienna_już_na_nic

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2008-10-31 o 09:47
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-31, 10:05   #2782
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Już nie mogę sie doczekać tych ekstraktów
Mazidła byłyby sklepem idealnym, gdyby w ich ofercie pojawił sie jeszcze olejek eteryczny z cytrusowego drzewa herbacianego - taki jak w BU dodaja do serum LEMON. Wtedy juz nic by mi nie brakowało do pełni szczęścia
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-31, 11:00   #2783
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

foxina, takie mini szczoteczki do butelek znajdziesz w smyku, na dziale z akcesoriami niemowlecymi sa nawet takie kilkucentymetrowe
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-31, 11:08   #2784
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
foxina, takie mini szczoteczki do butelek znajdziesz w smyku, na dziale z akcesoriami niemowlecymi sa nawet takie kilkucentymetrowe
Oooooo...Dziękuję za info, muszę się wybrać na mini zakupy wobec tego!
foxina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-31, 14:55   #2785
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Taaaaa, a ja miałam nie robić zakupów do końca roku. Już to widzę
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-31, 15:22   #2786
kasjam25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 121
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Taaaaa, a ja miałam nie robić zakupów do końca roku. Już to widzę
ja też
dostałam próbkę hydrolatu eko z lipy - jestem zakochana! zakupię na pewno i to największą pojemność;
jak dla mnie - zapach bossski - pachnie miodem lipowym! i naprawdę łagodzi absolutnie i natychmiast po nałożeniu; chyba przebije zarówno oczar jak i różę (która była naj...)
kasjam25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-31, 15:42   #2787
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Pani Lidia wie czym skusic klientow - ja tez dostalam probke i tez zamowilam juz pelnowymiarowa buteleczke lipy
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 07:40   #2788
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dziewczyny próbowałyście może zakonserwować tonik z kwasem hial., NMF i gliceryną? (http://www.mazidla.com/index.php?opt...id=38&Itemid=2). Mogę dodać np. optiphen?
foxina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 07:51   #2789
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

akurat o tym konkretnie duecie sie nie moge wypowiedzieć ale konserwowałam to serum konserwantem BU i nie zauważyłam żadnych przykrych objawów, a u sumie skład podobny
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 11:54   #2790
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
mnie znowu ciągle te nakrętki pękają - chyba za dużo mam siły i jak porządnie dokręcę to po kilku razach zostaję z samą obwódką
Mnie też pękają Na dodatek nie cierpię myć szklanych buteleczek - ostatnio myłam taką jedną, w kolejce stało kilka następnych.. po 15 minutach lania wody, płukania płynami z detergentami, lania wody i znowu płukania.. butelka była taka, jak przed myciem Stwierdziłam, że czas, woda, płyny do mycia, wysuszenie rąk i moje nerwy nie nadają się do tego.. wyrzuciłam wszystko do kosza i szukam teraz tanich opakowań... przydałyby się takie nieduże (10-20ml) plastykowe buteleczki z dziobkiem i otworem na końcu + zakrętka, która by się tego trzymała. Nie wiem, jak u Was, ale szklane buteleczki z mazideł nie trzymają nakrętek mam wrażenie, że się same odkręcają.. a gdy biorę coś ze sobą, to okręcam taśmą klejącą, daję do woreczka plastykowego i to nie jestem pewna, że dotrwają nienaruszone
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:20.