objawy raka jelita grubego - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-06, 18:05   #1
motylka1333
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1

objawy raka jelita grubego


Witajcie.

Mam pewien problem i nie wiem jak sobie z nim poradzic. Mianowicie wczoraj przy wyproznieniu zauwazylam na papierze toaletowym znikoma ilosc zywo-czerwonej krwi. Wyproznianie bylo dosyc meczace. Poczatkowo myslalam, iz moze to byc tylko jakies otarcie mechaniczne , jednak czytajac w internecie rozne objawy raka jelita grubego dosyc mocno sie przestraszylam. Obecnie (do konca wakacji ) przebywam za granica i nie mam mozliwosci pojscia do lekarza, dlatego prosze Was o rade. Sama juz nie wiem co o tym wszystkim myslec. Krew nie znajdowala sie w stolcu, tylko na papierze i byla naprawde ledwo dostrzegalna. Mam 18 lat. Musze przyznac , ze czasami dokucza mi tez swedzenie odbytu i uczucie niepelnego wyproznienia, a takze (czym najbardziej sie martwie) bole brzucha, czasami po lewej , a czasami po prawej stronie ( nie ma reguly). Moje stolce nie sa smoliste i olowkowate, nie mam takze biegunek , wymiotow.
Myslalam , ze moga to byc hemoroidy , jednak przy nich ilosc krwi jest chyba dosyc spora..?
Bardzo prosze o odpis, poniewaz jestem z natury osoba nerwowa i od razu przychodza mi do glowy rozne czarne wizje
motylka1333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 21:01   #2
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 718
Dot.: objawy raka jelita grubego

Zasada nr 1 - przestan czytac o chorobach w internecie bo dopasujesz sobie zaraz wszystko co sie da dopasowac tak jak ja znalazlam sobie "2 raki" z czego zaden nie okazal sie prawdziwy, za to przezycia nie do opisania, mnustwo nerwow, strachu , panikowania.... itp.

idz do lekarza, zrob podstawowe badania krwi - morfologia, OB.

aniolek
mikroREKLAMA
Pomoc dla córki naszego kolegi Maćka
Prośba o pomoc dla córki naszego kolegi Maćka

Ta reklama pokazywana jest pod 5 718 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 21:32   #3
anyanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 144
Dot.: objawy raka jelita grubego

Ekspertem nie jestem ale to chyba prędzej przy raku jelita byłoby więcej krwi
Wydaje mi się, że nie ma co panikować. Jeśli piszesz, że dość się namęczyłaś to prawdopodobnie naruszyłaś sobie trochę skórę w wiadomym miejscu... W sumie mogą to być te nieszczęsne hemoroidy skoro wspominasz o swędzeniu, ale raczej nie sądzę, że masz jakieś podstawy, żeby obawiać się raka
anyanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 07:20   #4
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: objawy raka jelita grubego

Ja też znajdowałam krew, a nowotworu nie mam.

Gdzie za granicą jesteś?

Przydałoby się zrobić kolonoskopię. Krew jest objawem, ale nie dowodzi raka, spokojnie. Na pewno nie ma guza czy wrzodów w jelicie, wtedy stolce byłyby inne.
Po prostu trzeba się kontrolnie przebadać.

Z badań podstawowych morfologia - przy nowotworach jelita występuje anemia.

Cytat:
Napisane przez anyanka Pokaż wiadomość
Ekspertem nie jestem ale to chyba prędzej przy raku jelita byłoby więcej krwi
Nic bardziej mylnego.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 23:37   #5
zielony kocur
Raczkowanie
 
Avatar zielony kocur
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 46
Dot.: objawy raka jelita grubego

a może hemoroidy? chociaż nie wiem czy w tym wieku występują.... jeżeli masz zaparcia i problemy z wypróżnianiem , myślę że to po prostu jakieś mechaniczne pęknięcie czy coś takiego....
spokojnie tylko nie wmawiaj sobie żadnych nowotworów!
zielony kocur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 03:47   #6
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: objawy raka jelita grubego

Wydaje mi się, że nie zdajesz sobie sprawy ilu chorobom może towarzyszyć krew w stolcu.
Udaj się do lekarza, zwłaszcza jeżeli usiłujesz zdiagnozować tutaj raka.

W takim wypadku chyba nie ma na co czekać, prawda?
Zwłaszcza, że internet nie jest najlepszym źródłem do analiz.


Informacja: rak jelita grubego nie musi dawać objawów w postaci krwi.

Edytowane przez cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Czas edycji: 2009-08-08 o 03:50
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 06:58   #7
cwos
Raczkowanie
 
Avatar cwos
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 238
Dot.: objawy raka jelita grubego

Witaj - nowotwory jelita grubego bardzo często przebiegają kompletnie bezobjawowo co oczywiście nie znaczy że należy je sobie wmawiać Moja mama miała wycinany 3 cm guz odbytnicy i nie miała kompletnie żadnych objawów - został wykryty przy całkowicie dodatkowym badaniu. Generalnie w wywiadzie lekarskim zawsze będą powtarzać się pytania : krew w stolcu? zaparcia na zmianę z biegunkami? uczucie niepełnego wypróżnienia? bóle? znaczna utrata wagi lub odwrotnie ?często niektóre z nich są objawami całkowicie innej choroby np. zespołu jelita drażliwego. Przede wszystkim lekarz. A jeśli już się upierasz samodzielnie coś sprawdzać to podstawowym badaniem do kupienia w aptece jest test na krew utajoną w stolcu. Są też testy ( ale uprzedzam drogie koło 200-300 zł )w których próbkę stolca odsyłasz do laboratorium - adres na opakowaniu i tam robią bardzo dokładną diagnostykę. Mogą w ten sposób wykryć np. polipy. Generalnie mogę Ci powiedzieć że po wizycie u lekarza na początku nie licz na skierowanie na kolonoskopię - najpierw będziesz mieć badania na krew utajoną, morfologię, próby wątrobowe i jeszcze kilka innych. Nie należy panikować ale zawsze należy sprawdzać wszystkie zmiany w zachowaniu się naszego organizmu. A już przede wszystkim kontrolna morfologia co kilka miesięcy wg mnie to podstawa. Jeśli ktoś nie chce tracić czasu na wizytę w państwowej przychodni po skierowanie to może pójść z marszu do południa prywatnie - koszt to około 10-13 zł więc myślę że każdego stać.

Edytowane przez cwos
Czas edycji: 2009-08-08 o 07:02 Powód: poprawka
cwos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-08, 10:14   #8
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: objawy raka jelita grubego

Cytat:
Napisane przez motylka1333 Pokaż wiadomość
Witajcie.

Mam pewien problem i nie wiem jak sobie z nim poradzic. Mianowicie wczoraj przy wyproznieniu zauwazylam na papierze toaletowym znikoma ilosc zywo-czerwonej krwi. Wyproznianie bylo dosyc meczace. Poczatkowo myslalam, iz moze to byc tylko jakies otarcie mechaniczne , jednak czytajac w internecie rozne objawy raka jelita grubego dosyc mocno sie przestraszylam. Obecnie (do konca wakacji ) przebywam za granica i nie mam mozliwosci pojscia do lekarza, dlatego prosze Was o rade. Sama juz nie wiem co o tym wszystkim myslec. Krew nie znajdowala sie w stolcu, tylko na papierze i byla naprawde ledwo dostrzegalna. Mam 18 lat. Musze przyznac , ze czasami dokucza mi tez swedzenie odbytu i uczucie niepelnego wyproznienia, a takze (czym najbardziej sie martwie) bole brzucha, czasami po lewej , a czasami po prawej stronie ( nie ma reguly). Moje stolce nie sa smoliste i olowkowate, nie mam takze biegunek , wymiotow.
Myslalam , ze moga to byc hemoroidy , jednak przy nich ilosc krwi jest chyba dosyc spora..?
Bardzo prosze o odpis, poniewaz jestem z natury osoba nerwowa i od razu przychodza mi do glowy rozne czarne wizje
Poprostu mialas tzw.zatwardzenie i pekla jakas mala zylka przy wyproznianiu stad ta krew na papierze tez tak kiedys mialam, to nic groznego!!

Przy raku jelita grubego krew znajdowalaby sie w stolcu.
Nie przejmuj sie na zapas i nie przypisuj sobie nowotworu
Jedz wiecej blonnika: warzyw i owocow, polecam tez kapsulki Linex forte.
Zobaczysz, problem zniknie.

Edytowane przez Maripossa
Czas edycji: 2009-08-08 o 10:19 Powód: poprawka
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 20:48   #9
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: objawy raka jelita grubego

Cytat:
Napisane przez cwos Pokaż wiadomość
Generalnie mogę Ci powiedzieć że po wizycie u lekarza na początku nie licz na skierowanie na kolonoskopię - najpierw będziesz mieć badania na krew utajoną, morfologię, próby wątrobowe i jeszcze kilka innych.
Niekoniecznie.
Zależy gdzie trafi. I na kogo.
Ja dostałam skierowanie tylko na rektoskopię. Bez żadnych innych badań. W dodatku powiedziałam NIE. Więc poszłam od razu na kolono...
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 22:17   #10
agata_slomka
Wtajemniczenie
 
Avatar agata_slomka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 259
Dot.: objawy raka jelita grubego

hmm... trochę jesteś za młoda na raka jelita grubego.. no chyba, ze to byłby już przerzut...
a co do samych objawów raka jelita, to miałabyś takie bóle brzucha, że nie mogłabyś usiedzieć w miejscu.
__________________
Kiedy są dni niespokojne, marzy się o spokojnym, kiedy spokojny przychodzi, czuje się nieswojo, dopiero drugi, trzeci dzień spokojny przynosi przyzwyczajenie, które sprawia, że walory dni spokojnych nie wydają się więcej uciążliwe.

S. Mrożek
agata_slomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 08:18   #11
cwos
Raczkowanie
 
Avatar cwos
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 238
Dot.: objawy raka jelita grubego

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Niekoniecznie.
Zależy gdzie trafi. I na kogo.
Ja dostałam skierowanie tylko na rektoskopię. Bez żadnych innych badań. W dodatku powiedziałam NIE. Więc poszłam od razu na kolono...
Masz rację. Ja miałam może pecha do lekarza. A co do kolonoskopii to też uważam że powinno się od razu zrobić zamiast rekto i przede wszystkim robić profilaktycznie co jakiś czas. Sama byłam zaskoczona że w przypadku kiedy oboje rodzice mieli nowotwór jelita - mnie nie skierowano na kolonoskopię od razu. Pozdrawiam
cwos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-13, 09:31   #12
kretencja
Zakorzenienie
 
Avatar kretencja
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7 758
Dot.: objawy raka jelita grubego

Agata_slomka, bardzo się mylisz.
Mój Tato dwa lata temu przeszedł operację usunięcia złośliwego nowotworu jelita grubego, na którego diagnozę zdecydował się ze względu na krew w kale właśnie. Nie miał żadnych innych objawów, żadnego bólu, a lekarz powiedział, że guz ten rósł już ładnych parę lat. Więc nie wciskaj ludziom kitu.
Cwos, niestety, takie są przekonania... Z racji nowotworu u mojego Taty trochę o tym czytałam. Osobom, u których w najbliższej rodzinie wystąpił ten rak, zaleca się kontrolną kolonoskopię co dwa lata... od 40 roku życia dopiero! Kiepsko, nie?
Autorko! Opisane przez Ciebie objawy z dużym prawdopodobieństwem wskazują na hemoroidy, dolegliwość przykrą i uciążliwą, ale znacznie mniej groźną, niż nowotwór. Nie znaczy to, że masz jej nie leczyć, ale nie wpadaj w panikę. Szansa na nowotwór jest absolutnie znikoma (dotyka on zwykle ludzi po 45 roku życia, i to częściej mężczyzn). Staraj się regularnie wypróżniać, dbaj o dużą ilość błonnika w diecie, a w aptece poproś o coś bez recepty na hemoroidy, na ten czas, gdy nie możesz iść do lekarza. Jednak udaj się do niego, jak tylko będziesz mogła. Nieleczone hemoroidy lubią się rozrastać, stają się bardzo bolesne i naprawdę potrafią uprzykrzyć życie.
Głowa do góry.
__________________

RAZEM OD 5.03.2000.


Optymista uważa, że świat stoi przed nim otworem. Pesymista... wie, co to za otwór

TYMEK - 26.11.2010

Edytowane przez kretencja
Czas edycji: 2009-08-13 o 09:33
kretencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 00:34   #13
buba42
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1
Dot.: objawy raka jelita grubego

apro po doświadczeń z zastosowaniem leków tzw. chemoprewencji, macie jakieś doświadczenia?
buba42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 21:51   #14
Depresja2010
Zakorzenienie
 
Avatar Depresja2010
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 030
GG do Depresja2010
Dot.: objawy raka jelita grubego

ja miałam stwierdzone zapalenie jelita w lutym,gdzie 4 miesiące lekarze nie wiedzieli co mi jest,więc jednym z objawów sa bóle podbrzusza z lewej lub z prawej strony,ja miałam w lewej akurat,po wizytach u chirurgów robi się badanie per rectum czyli badanie palcem,wtedy stwierdzono u mnie,ze z pewnością to hemoroidy i nie ma się czym martwić,a temperature miałam ciągle 37-nawet do 38,do szpitala mnie nie przyjęto z tych samych względów,dobrze,ze na wszelki wypadek zgodziłam sie na rektoskopie,gdzie wyszło szydło z worka,całe jelito grube miałam krwią zalane,a krwi w stolcu ani pasożytów nie miałam ( te badania powinnas wykonać) dopiero po całym podleczeniu miałam skierowanie na kolonoskopie ( na szczęście w uspieniu) i wyszło jedynie zapalenie polekowe,ale co się wymeczyłam i nacierpiałam to moje,u ciebie moga być to hemoroidy,ale jakby zdarzyło się to ponownie to lepiej udaj się do gastrologa bądx chirurga,tutaj masz całe forum gdzie sie wszystkiego dowiedziałam,będziesz miała z czego korzystać!
http://crohn.home.pl/forum/

Kochana raka nie masz Nie wkręcaj sobie Pamiętaj,ze lepiej wiedziec co Ci jest i leczyc niż nie wiedziec i cierpieć,trzymam kciuki,ze to tylko hemoroidy ( ja brałam na podleczenie cyclo forte 3x1 przez 2 miesiace tj na hemoroidy bo to tez miałam i pomogło )
Depresja2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-27, 07:55   #15
xuxuxu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 104
Dot.: objawy raka jelita grubego

do raka daleko ale trzeba pamiętać o braniu odpowiednich elków jak asamax by chorobo się nie rozwinęła w raka
xuxuxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 09:32   #16
karolala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1
Dot.: objawy raka jelita grubego

Witam!! Bardzo prosiłabym o rade, jestem młodą osoba mam 20 lat od pewnego czasu miałam problemy z wypróżnianiem ( zatwardzenia), ale żyje dość szybko, więc nie zwracałam na to uwagi nie było to uciążliwe, po pewnym czasie zaczęłam odczuwać lekki ból i śladowe ilości krwi mniejsze od kropeczki( świeża czerwona krew, oczywiście tylko przy oddawaniu stolca) następnie często czułam dyskomfort w okolicach odbytu swędzenie i przy smarowaniu maścią czułam tak jakby opuchliznę, używałam maści na hemoroidy, zmieniłam trochę dietę i było lepiej, koniec z zatwardzeniami i brak krwi, niestety wczoraj podczas załatwiania miałam znów maluteńką kropelkę krwi i lekkie zatwardzenie. Nie wiem czy przejmować się tym, czy spróbować leczyć hemoroidy bo to swędzenie odbytu, zatwardzenia, opuchlizna, i ból przy oddawaniu stolca już przy samym wylocie wskazywałoby na hemoroidy, ale wczoraj naczytałam się w internecie różnych oropnych rzeczy o raku i jestem trochę przestraszona. Pomóżcie!!!
karolala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-20, 06:47   #17
xuxuxu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 104
Dot.: objawy raka jelita grubego

takie objawy nie wskazują od razu na raka jelita, spokojnie może to tylko zapalenie-konieczna wizyta pod diagnozę najlepiej u gastrologa
xuxuxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-20, 08:56   #18
vicky42
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 267
Dot.: objawy raka jelita grubego

Ja stawiam ,że masz po prostu hemoroidy!! Miałam tą samą sytuacje na papierze znalazłam nie znaczna ilość krwi , również się przestraszyłam tak jak ty ale uspokoiła mnie rodzina i wybrałam się do apteki po maść na hemoroidy i krew przestała lecieć. Niektóre osoby mogą mieć większy problem z hemoroidami i dla tego więcej krwawią , a inni natomiast maja małe ranki i mnie krwawią . Nie martw się czytałam ,że rak jelita grube atakuje raczej od 40-60 lat , a ty masz dopiero 18 i całe życie przed sobą. Jeszcze cie zapytam czy przy wypróżnianiu czujesz pieczenie ,swędzenie i ból??? Jeśli tak objawy hemoroidów ale jeżeli cię to uspokoi to wybierz się do lekarza chociaż obstawiam ,że postawi taką samą diagnozę .Pozdrawiam cie serdecznie

Edytowane przez vicky42
Czas edycji: 2011-06-20 o 08:57
vicky42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 19:32   #19
justyna6684
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 15
Dot.: objawy raka jelita grubego

Też mam skłonności to leczenia się "internetowo", mam potem oczywiście wszystkie choroby świata
Miałam podobny problem do twojego, krew w stolcu, ból przy załatwianiu itp. Poszłam do chirurga, dał mi skierowanie na kolonoskopie i okazało sie ze mam hemoroidy i nadżerki odbytu. Lekarz mi powiedział że przy nowotworze jelita to krew nie jest żywoczerwona tylko taka czarna, inna zupełnie. U młodych osób ten typ nowotwory nie jest zbyt częsty, chyba że rodzice na to chorowali bo mozna niestety odziedziczyć takie paskudne sprawy- słowa lekarza. Więc sie nie martw tylko idź do lekarza, nawe za granicą można isć do lekarza, internista badaniem palpacyjnym moze potwierdzic hemoroidy a może kolonoskopia prywatnie nie jest taka droga? W Polsce w szpitalu w mojej miejscowości kosztuje chyba 400 zł, jak bym nie dostała skierowania to bym prywatnie zrobiła.
justyna6684 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-27, 23:14   #20
bambambambam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1
Dot.: objawy raka jelita grubego

prawdopodobnie to hemoroidy, zrób badania i badz spokojna w rodzinie ktos mial podobne dolegliwosci?
bambambambam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-31, 14:03   #21
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: objawy raka jelita grubego

Cytat:
Napisane przez motylka1333 Pokaż wiadomość
Witajcie.

Mam pewien problem i nie wiem jak sobie z nim poradzic. Mianowicie wczoraj przy wyproznieniu zauwazylam na papierze toaletowym znikoma ilosc zywo-czerwonej krwi. Wyproznianie bylo dosyc meczace. Poczatkowo myslalam, iz moze to byc tylko jakies otarcie mechaniczne , jednak czytajac w internecie rozne objawy raka jelita grubego dosyc mocno sie przestraszylam. Obecnie (do konca wakacji ) przebywam za granica i nie mam mozliwosci pojscia do lekarza, dlatego prosze Was o rade. Sama juz nie wiem co o tym wszystkim myslec. Krew nie znajdowala sie w stolcu, tylko na papierze i byla naprawde ledwo dostrzegalna. Mam 18 lat. Musze przyznac , ze czasami dokucza mi tez swedzenie odbytu i uczucie niepelnego wyproznienia, a takze (czym najbardziej sie martwie) bole brzucha, czasami po lewej , a czasami po prawej stronie ( nie ma reguly). Moje stolce nie sa smoliste i olowkowate, nie mam takze biegunek , wymiotow.
Myslalam , ze moga to byc hemoroidy , jednak przy nich ilosc krwi jest chyba dosyc spora..?
Bardzo prosze o odpis, poniewaz jestem z natury osoba nerwowa i od razu przychodza mi do glowy rozne czarne wizje
nie czytaj w Internecie nic o żadnych chorobach !!! każdy objaw trzeba skonsultować z lekarzem, do wielu chorób są podobne objawy, lub podobne objawy mogą choroby wcale nie oznaczać. Masz 18 lat, zdarzyło się to pierwszy raz, ilość krwi była znikoma ( nawet taka mała ilość może prognozować hemoroidy) jeśli normalnie się wypróżniasz to jest OK. Jeśli teraz pierwszy raz miałaś jakieś zaparcie a na ogół jest dobrze (pisałaś, że wypróżnienie było męczące) to nie martwiłabym siętym, po prostu kał , który jest twardy nie jest elastyczny i przy jego wydalaniu nie dostosowuje się on do ścian przewodu pokarmowego lub samego odbytu / odbytnicy i może "zahaczyć" o sieć naczyń krwionośnych !!!! nie ma się czym martwić tak mi się wydaje. Brzuch boli czasem od złego jedzenia, na prawdę, może zjadłaś coś, co powodowało wzdęcia a wtedy brzuch boli bo jelita są mocno wypełnione gazami, które nie znajdują w danym momencie ujścia (aż kłuje). Spróbuj zmienić dietę, bo skoro miałaś zaparcie to możliwe , że jesz jakoś nie zbyt przyjaźnie dla przewodu pokarmowego. Spokojnie, nie czytaj głupot z Internetu, pamiętaj co napisałam na początku , że czasem mnóstwo objawów nie oznacza żadnej choroby i uwierz mi bo studiuję medycynę a jeśli sytuacja będzie się powtarzać zrób kolonoskopię - nie przyjemne badanie ale teraz można już nawet na NFZ mieć ze znieczuleniem i wszystko się okaże, ale myślę, że samo poczytanie o badaniu powinno Cię "uspokoić" bo jest dosyć bolesne i pewnie większość osób nie chciałaby tego mieć chyba, że by musiała więc z konieczności tylko.Bo raczej dla "własnego spokoju " nikt by nie chciał takiego badanka robić pozdrawiam i na prawdę powtarzam po raz setny nie czytaj nic w Internecie
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 13:05   #22
ela_ewela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1
Dot.: objawy raka jelita grubego

zrób sobie np jakiś test przez internet! ja jestem w ósmym miesiącu ciąży i przypadkiem weszłam na stronę☠☠☠☠☠☠☠☠ . com i zrobiłam test, teraz jestem spokojniejsza, bo jak na razie nie mam możliwości przebadania się u lekarza! a wczesne wykrywanie raka jest bardzo ważne..
ela_ewela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 18:30   #23
Emilia211
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia211
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 3 048
GG do Emilia211 Send a message via Skype™ to Emilia211
Dot.: objawy raka jelita grubego

hej


ja uważam ,ze bardzo prawdopodobne to -- HEMOROIDY
wystarczy wizyta u proktologa bądź jak owego nie ma to chirurga i dostaniesz takie czopki, a później maść
ja miałam to samo już jest wszystko OKI

ps. badanie nie należy do najprzyjemniejszych
__________________
ŻONA OD 17 PAŹDZIERNIKA 2009r.

Emilia211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 23:08   #24
1978kitka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 4
Dot.: objawy raka jelita grubego

Witajcie
Zapewne te dolegliwości wskazują na hemoroidy które s bardzo nieprzyjemną dolegliwością u kobiet.Z reguły same je sobie produkujemynieodpowiednia diela ,siedzący tryb życia ,mało płynów i zaparcia gotowe a od nich krótka droga do hemor.Ja nabawiłam się tejże przypadłości w czasie ciąży.Cierpiałam okrutnie tylko dlatego ,że pierwsze symptomy zaniedbałam.
W razie ostrego ataku próbowałam wszystkiego.
Najbardziej pomogły mi okłady z lodu ,które obkurczaja naczynia krwionośne i uśmierzają ból.
Maść w małej puszeczce zakupiona na allegro chyba rosyjska -rewelacja ok.8zł
Okłady z wacikiem nasączonym woda utlenioną.
Na dłuższą metę pomaga picie dużych ilości wody -czystej wody niegazowanej.Dieta bogatsza w błonnik i trochę ruchu.
Życzę wszystkim bolącym dupką
szybkiego powrotu do zdrówka
1978kitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 17:03   #25
kukulineczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1
Dot.: objawy raka jelita grubego

BADANIA PROFILAKTYCZNE są strasznie ważne i każdy powinien je co jakiś czas przechodzić. Najgorzej je zaniedbać. Jednakże jedni mają większe predyspozycje do nowotworów inni mniejsze. Ja jestem córką osoby, która chorowała na raka...i szalenie bałam się badań...a najbardziej, że coś mogą znaleźć. Kiedyś szukając w necie info znalazłam fajną stronkę, która mówiła, kto ma większe prawdopodobieństwo zachorowania, albo jakie objawy są niepokojące.
Strona fajna polecam: http://✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂/457news.php
kukulineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 20:51   #26
JohanaTomana
Raczkowanie
 
Avatar JohanaTomana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 371
Dot.: objawy raka jelita grubego

Hej czy jest tu jeszcze ktoś w tym temacie?
Potrzebuje porady jestem załamana...Mogę spodziewać się najgorszego...
Ostatnio podczas wypróżniania w kupie było duża ilość świeżej gęstej krwi... Cierpię od 2 lat na straszne wzdęcia nie dają mi żyć ciągle mam gazy... Mam zaparcia nie kiedy potrzebuje dużego wysiłku żeby się wypróżnić bo nie chcę wyjść na cholerę....Biegunek nie mam ....Ciągle boli mnie jelitą...są to pojedyncze skurcze i takie nadymania że czuje wystające jelito a nie kiedy tak kuje że muszę iść z wykładu bo nie potrafię usiedzieć... Oprócz tego swędzi mnie tam gdzie nie trzeba..dodam że mało co się poruszam fizycznie tyle co na uczelnie autobusem....Nie jem mięsa...Mam 21 lat
Czy to rak ?? ;(((
__________________
siabadaba.

od 8.07.2014- Historyk Sztuki
JohanaTomana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 20:58   #27
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: objawy raka jelita grubego

Cytat:
Napisane przez JohanaTomana Pokaż wiadomość
Hej czy jest tu jeszcze ktoś w tym temacie?
Potrzebuje porady jestem załamana...Mogę spodziewać się najgorszego...
Ostatnio podczas wypróżniania w kupie było duża ilość świeżej gęstej krwi... Cierpię od 2 lat na straszne wzdęcia nie dają mi żyć ciągle mam gazy... Mam zaparcia nie kiedy potrzebuje dużego wysiłku żeby się wypróżnić bo nie chcę wyjść na cholerę....Biegunek nie mam ....Ciągle boli mnie jelitą...są to pojedyncze skurcze i takie nadymania że czuje wystające jelito a nie kiedy tak kuje że muszę iść z wykładu bo nie potrafię usiedzieć... Oprócz tego swędzi mnie tam gdzie nie trzeba..dodam że mało co się poruszam fizycznie tyle co na uczelnie autobusem....Nie jem mięsa...Mam 21 lat
Czy to rak ?? ;(((
to czemu nie pójdziesz do lekarza?
kompletna bezmyślność...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 21:01   #28
Skierka001
Rozeznanie
 
Avatar Skierka001
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 686
Dot.: objawy raka jelita grubego

To mało prawdopodobne, żeby to był rak. Mój tata miał polip (nierakowy) w jelicie i podobne objawy do twoich. Bóle jelita masz od wzdęć, spróbuj pić dużo zielonej herbaty i zażywać jakieś tabletki, jeść śliwki suszone itp.
Idź do lekarza pierwszego kontaktu, on będzie wiedział, na jakie badania cię skierować.
Skierka001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 21:15   #29
Emilia211
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia211
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 3 048
GG do Emilia211 Send a message via Skype™ to Emilia211
Dot.: objawy raka jelita grubego

Cytat:
Napisane przez JohanaTomana Pokaż wiadomość
Hej czy jest tu jeszcze ktoś w tym temacie?
Potrzebuje porady jestem załamana...Mogę spodziewać się najgorszego...
Ostatnio podczas wypróżniania w kupie było duża ilość świeżej gęstej krwi... Cierpię od 2 lat na straszne wzdęcia nie dają mi żyć ciągle mam gazy... Mam zaparcia nie kiedy potrzebuje dużego wysiłku żeby się wypróżnić bo nie chcę wyjść na cholerę....Biegunek nie mam ....Ciągle boli mnie jelitą...są to pojedyncze skurcze i takie nadymania że czuje wystające jelito a nie kiedy tak kuje że muszę iść z wykładu bo nie potrafię usiedzieć... Oprócz tego swędzi mnie tam gdzie nie trzeba..dodam że mało co się poruszam fizycznie tyle co na uczelnie autobusem....Nie jem mięsa...Mam 21 lat
Czy to rak ?? ;(((
Pan Google to nie najlepszy doradca w takich dolegliwościach. Wystarczy iść do lekarza pierwszego kontaktu i na pewno pomoże
__________________
ŻONA OD 17 PAŹDZIERNIKA 2009r.

Emilia211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 21:17   #30
lily92920
Zakorzenienie
 
Avatar lily92920
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle
Wiadomości: 11 997
Dot.: objawy raka jelita grubego

Krew na papierze oraz ból przy wypróznieniu może wskazywac na tzw. szczelinę odbytu, która może (ale nie musi) wskazywać na inne choroby układu pokarmowego jak Choroba Leśniowskiego - Crohna czy Wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Zwłaszcza, że piszesz także o bólu brzucha. Najlepiej wybrać się do lekarza - chirurga lub gastrologa, który powinien dać Ci skierowanie na kolonoskopię.
lily92920 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:49.