Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII - Strona 162 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-02-08, 20:45   #4831
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Dzięki dziewczyny za wszystkie odpowiedzi
Chciałam tylko sprostować, że kosmetyki nie są przeterminowane, mają daty od maja do sierpnia 2013, więc jeśli liczy się data ważności to żeby zużyć w ciągu 6 miesięcy musiałabym je już otworzyć, a chciałam mieć je jako zapas. Najgorzej jest z kremem do stóp, który datę ważności ma do 24 lutego i tu jest już przegięcie. Pat&Rub mi już odpisało, ale nie do końca znam odpowiedź, więc jeszcze poczekam.
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-08, 20:52   #4832
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość

no nie wiem bo jeszcze mi nie wysłalilbo jeszcze nie zapłaciłam tak się z Wami rozpisałam

to zapytaj ich do kiedy kosmetyki są wazne zanim zapłacisz
Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
A to łobuzy.

Mam takie samo zdanie. Jakiś czas temu było głośno na temat oznakowania produktów spożywczych - podobno wiele dat jest niesłusznie krótkich i przez to wyrzucamy masę dobrego jedzenia.
pierwszy raz kupowałam wtedy kosmetyk z krótka datą wczesniej mnie to nie do końca interesowało, a szkoda.

Ja niestety co do jedzenia to się boję
ale kosmetyków nie sprawdzam, czy im przypadkiem termin nie minął skoro stoją sobie w łazience dłuższy czas nie pamietam, czy jakis mi sie zepsuł

---------- Dopisano o 21:52 ---------- Poprzedni post napisano o 21:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za wszystkie odpowiedzi
Chciałam tylko sprostować, że kosmetyki nie są przeterminowane, mają daty od maja do sierpnia 2013, więc jeśli liczy się data ważności to żeby zużyć w ciągu 6 miesięcy musiałabym je już otworzyć, a chciałam mieć je jako zapas. Najgorzej jest z kremem do stóp, który datę ważności ma do 24 lutego i tu jest już przegięcie. Pat&Rub mi już odpisało, ale nie do końca znam odpowiedź, więc jeszcze poczekam.
eeeeeeeeeee..... no nieładnie
moim zdaniem w przypadki krotkich terminów powinni zamieścic info na ten temat.
szczególnie, że przeciez niektóre z Was o to pytały.
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2013-02-08 o 20:55
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-08, 20:56   #4833
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
eeeeeeeeeee..... no nieładnie
moim zdaniem w przypadki krotkich terminów powinni zamieścic info na ten temat.
szczególnie, że przeciez niektóre z Was o to pytały.
Jeszcze na resztę kosmetyków to mogę przymknąć oko, ale ta data lutowa jest przegięciem i powinni o tym poinformować. Co prawda jest to jedyny kosmetyk z zamówionych, który od razu bym otworzyła, ale nie o to tu chodzi. Jeszcze poczekam na odpowiedź od Pat&Rub i najwyżej zwrócę im te rzeczy albo coś innego wymyślę.
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-08, 21:02   #4834
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Jeszcze na resztę kosmetyków to mogę przymknąć oko, ale ta data lutowa jest przegięciem i powinni o tym poinformować. Co prawda jest to jedyny kosmetyk z zamówionych, który od razu bym otworzyła, ale nie o to tu chodzi. Jeszcze poczekam na odpowiedź od Pat&Rub i najwyżej zwrócę im te rzeczy albo coś innego wymyślę.
daj znać co i jak
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-08, 21:39   #4835
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Effcia - doszła, jest
dziękuję
na widok opakowania oleju uśmiałam się jak głupia

Oczywiście poleciałam od razu pod prysznic z peelingiem brylantowym i wiesz co...... on jest mocny skubaniec! A Ty jak myślisz? Próbowałaś złotego? Masz porównanie?
Zostawia finną skórę niż złoty skóra nie jest taka "sucha" jak po złotym, zostaje taka delikatniutka, lekko tłustawa powłoczka - całkiem miła
teraz znasz moje upodobania ciesze sie, ze poprawilam Ci humor ja niestety nie mam porownania jesli chodzi o peelingi. Ja mam chyba skore nosorozca, ale zbyt mocno go tez nie wcieram wiec dla mnie jest ok. Ostatnio zaserwowalam sobie maly przesusz na twarzy za pomoca kwasow A jak zapach? podobny do hipo pata??

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Jestem zła na sklep intymna.pl gdzie była wyprzedaż Pat&Rub. Właśnie odebrałam paczkę i terminy przydatności nie są za długie. Czekam jeszcze na odpowiedź od P&R jak można liczyć datę przydatności i jeśli nie będzie tak jak myślę to będę musiała zwrócić im zamówienie.
A może któraś z was wie, czy jeśli otworzę kosmetyk w tym miesiąca, który jest wybity jako data przydatności to nadal mam te 6 miesięcy na używanie czy ta wybita data to już jest bezwzględny termin na zużycie ?
no pieknie wiedzialam, ze cos to podejrzane jest. Ktory to krem ma date waznosci taka krotka? najgorsze jest to, ze dalam znac kolezance i ona zrobila tam dosc spore zakupy

Edytowane przez effa_j
Czas edycji: 2013-02-08 o 21:42
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-08, 21:47   #4836
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
teraz znasz moje upodobania ciesze sie, ze poprawilam Ci humor ja niestety nie mam porownania jesli chodzi o peelingi. Ja mam chyba skore nosorozca, ale zbyt mocno go tez nie wcieram wiec dla mnie jest ok. Ostatnio zaserwowalam sobie maly przesusz na twarzy za pomoca kwasow A jak zapach? podobny do hipo pata??
o! to ja Ci podeślę próbke złotego
ale ja lubię ostre peelingi
wiesz - jak otworzyłam to mi zapachniałao...... arbuzem w trakcie stosowania peeling nieco zmienił zapach, ale jakos tak się do tego arbuza przywiązałam
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-08, 21:54   #4837
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
o! to ja Ci podeślę próbke złotego
ale ja lubię ostre peelingi
wiesz - jak otworzyłam to mi zapachniałao...... arbuzem w trakcie stosowania peeling nieco zmienił zapach, ale jakos tak się do tego arbuza przywiązałam
Anula ja na prawde nic nie potrzebujekiedys przy okazji mozesz mi podeslac ale nic teraz prosze nie kombinowac
Ja musze pochwalic zestaw szampon i odzywke NS do wlosow tlustych szampon dobrze oczyszcza wlosy a odzywka nawilza, nadaje im troche objetosc i co najwazniejsze nie obciaza
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-08, 21:59   #4838
kasik71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 338
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Dziewczyny które hydrolat podrażnia właśnie na stronie Fitomedu przeczytałam że do stosowania na twarz należy go rozcieńczyć z wodą
kasik71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-08, 22:04   #4839
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
wiesz - jak otworzyłam to mi zapachniałao...... arbuzem w trakcie stosowania peeling nieco zmienił zapach, ale jakos tak się do tego arbuza przywiązałam
Litości, dość kuszenia! Niektórzy są tu na diecie kosmetycznej, no! Wiem, powinnam Was po prostu nie czytać, ale to silniejsze ode mnie...

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
Ja musze pochwalic zestaw szampon i odzywke NS do wlosow tlustych szampon dobrze oczyszcza wlosy a odzywka nawilza, nadaje im troche objetosc i co najwazniejsze nie obciaza
Aż zatęskniłam za tym szamponem... Też go bardzo polubiłam.
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-08, 22:20   #4840
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Dziewczyny, jeśli jesteście zainteresowane to na gaj-oliwny.pl jest jeszcze mydło alep 40% oleju laurowego za 40 zł organiczne, a naturalne za 28zł, nie wiem czy się opłaca, ale ktoś pisał ostatnio, ze ciężko już dostać wyższe stężenia. Jest też 50%, piszą, ze dostępne
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-08, 22:22   #4841
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
Dziewczyny które hydrolat podrażnia właśnie na stronie Fitomedu przeczytałam że do stosowania na twarz należy go rozcieńczyć z wodą
A na opakowaniu nic takiego nie jest napisane To może stąd ta pokrzywa na twarzy
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-08, 23:00   #4842
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość

no pieknie wiedzialam, ze cos to podejrzane jest. Ktory to krem ma date waznosci taka krotka? najgorsze jest to, ze dalam znac kolezance i ona zrobila tam dosc spore zakupy
datę do końca lutego ma krem do stóp hipo, ale tak jak pisałam wcześniej - reszta nie jest absolutnie przeterminowana i jak ktoś chcę od razu używać tych kosmetyków to jak najbardziej spoko. Najdłuższa data jest do 08.2013 Dla mnie to są krótkie daty, bo masło hipo kupione masę czasu temu jest ważne do 12.2013
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 07:41   #4843
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
Anula ja na prawde nic nie potrzebujekiedys przy okazji mozesz mi podeslac ale nic teraz prosze nie kombinowac
Ja musze pochwalic zestaw szampon i odzywke NS do wlosow tlustych szampon dobrze oczyszcza wlosy a odzywka nawilza, nadaje im troche objetosc i co najwazniejsze nie obciaza
ja tylko tak sobie pomyślałam, że fajnie by było, gdybyś mogła sobie porównać oba peelingi do twarzy, a mi się złoty kończy, więc wiesz


Przez Kasik tak się napaliłam na macanie kosmetyków organique, że gdyby nie weekend to poleciałabym do ich sklepu juz dziś ale, że nie mieszkam w wawie, tylko tam pracuję, to nie mam ochoty oglądac stolicy w dni wolne od pracy
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 08:38   #4844
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jeśli jesteście zainteresowane to na gaj-oliwny.pl jest jeszcze mydło alep 40% oleju laurowego za 40 zł organiczne, a naturalne za 28zł, nie wiem czy się opłaca, ale ktoś pisał ostatnio, ze ciężko już dostać wyższe stężenia. Jest też 50%, piszą, ze dostępne
mam pytanie: czy te mydla maja date waznosci? bo chetnie bym zamowila ale mam jeszcze cale nieotwarte wiec nie wiem
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 08:43   #4845
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Przez Kasik tak się napaliłam na macanie kosmetyków organique, że gdyby nie weekend to poleciałabym do ich sklepu juz dziś ale, że nie mieszkam w wawie, tylko tam pracuję, to nie mam ochoty oglądac stolicy w dni wolne od pracy
Ja tak się na nie napaliłam, ale przez koleżankę, które pracuje w SPA, bo dostaję od niej czasem próbki i stąd poznałam właśnie masło z kozim mlekiem
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 09:38   #4846
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
racja nie ma
a może na początek dla mojej zanieczyszonej cery tonik szałwiowy MARTINY były odpowiedniejszy?
jego skład:
Water (Aqua), Salvia Officinalis (Sage) Extract°, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Flower Extract°, Plantago Lanceolata (Plantigin) Extract°, Alcohol°, Salvia Officinalis Oil°, Melaleuca Ternifolia (Tea Tree) Oil*, Citrus Limonum Oil°, Linalool**, Limonene**, Spagyrische Essenz (von Salvia Officinalis (Sage) Extract°, Aurum, Argentum, Sulfat).
Te oil to chyba tylko olejki eteryczne?

Hm a tu skład emulsji szałwiowej do kompletu (taa wiem lubie kompletami) o skladzie:
Water (Aqua), Olea Europaea (Olive) Fruit Oil°, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil°, Salvia Officinalis (Sage) Extract°, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract°, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter*, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter°, Lecithin*, Rosa Damascena (Rose) Flower Water°, Cetyl Alcohol, Cetearylalcohol, Spagyrische Essenz (von Salvia Officinalis (Sage) Extract°, Aurum, Argentum, Sulfat), Salvia Officinalis Oil°, Myrtus Communis (Myrtle) Oil°, Melaleuca Ternifolia (Tea Tree) Oil*, Linalool**, Limonene**.
ten tonik będzie bardziej antybakteryjny przez swoje ziółka ale jeśli masz mieć też od czasu do czasu podrażnienia i uczucie ściągnięcia po różnych kwasiorach, to róża też się przyda - świetnie koi i łagodzi, pięknie pachnie (prawdziwą wodą różaną ).
a co do emulsji - powiem tak: mnie nie zapychają takie rzeczy. ale smarowidła martiny są raczej takimi tłuścioszkami, więc jak nie lubisz tłuściochów, to się nie rzucaj na nie dla mnie były one ratunkiem... i właśnie takie tłuszcze uspokajały moje gruczoły łojowe. więc pewnie zależy od cery. (teraz w stanie błogosławionym prócz okazjonalnych pryszczy miałam ogromne suchary i rzuciłam się na krem z serii różanej - chyba najcięższa konsystencja z możliwych i kocham ten krem!)
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
ja tez rzadko sie przejmuję datą ważności - oceniam przydatnośc kosmetyku na węch i wygląd rzadko kiedy termin waznosci powoduje nagłe zepsucie sie kosmetyku przewaznie długo po nim jest ok.
właśnie, trza na węch: zapach ten sam? spoko... i na wygląd: nic się nie rozwarstwiło? o ile nie był to kosmetyk dwufazowy oczywiście też spoko... no i używać!
z jedzeniem tak samo robię. mleko przecież idzie poznać, serki, jogurty... ale na przykład z mięsem lepiej nie kombinować
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 10:22   #4847
kasik71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 338
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
ten tonik będzie bardziej antybakteryjny przez swoje ziółka ale jeśli masz mieć też od czasu do czasu podrażnienia i uczucie ściągnięcia po różnych kwasiorach, to róża też się przyda - świetnie koi i łagodzi, pięknie pachnie (prawdziwą wodą różaną ).
a co do emulsji - powiem tak: mnie nie zapychają takie rzeczy. ale smarowidła martiny są raczej takimi tłuścioszkami, więc jak nie lubisz tłuściochów, to się nie rzucaj na nie dla mnie były one ratunkiem... i właśnie takie tłuszcze uspokajały moje gruczoły łojowe. więc pewnie zależy od cery. (teraz w stanie błogosławionym prócz okazjonalnych pryszczy miałam ogromne suchary i rzuciłam się na krem z serii różanej - chyba najcięższa konsystencja z możliwych i kocham ten krem!)
no właśnie siedzę i się gryzę
nie mogę sie zdecydować
do zanieszczonej - szałwiowy - ale do podrażnionej - różany - zmieszac oba sobie mam - aj ten wybór
kiedyś był krem Pani walewska oraz bambino i nivea i problemu nie było

---------- Dopisano o 11:22 ---------- Poprzedni post napisano o 11:18 ----------

na razie właśnie kliklam (bo odbiore w poniedziałek) hydrolat z róży damsceńskiej ALEPP ROYAL (bo bez konserwantów i alkoholu) to na wieczór pod serum z macznicy
no i byl tańszy
ale co na rano co na rano

Edytowane przez kasik71
Czas edycji: 2013-02-09 o 10:26
kasik71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 10:57   #4848
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
na razie właśnie kliklam (bo odbiore w poniedziałek) hydrolat z róży damsceńskiej ALEPP ROYAL (bo bez konserwantów i alkoholu) to na wieczór pod serum z macznicy
no i byl tańszy
ale co na rano co na rano
hej...
Ze dwa dni się zastanawiam, czy ja mogę Ci cokolwiek radzić, bo chociaż w wieku zbliżonym jestem (40+) to jednak osobistych doświadczeń paratrądzikowych nie mam (tylko tyle co u syna
Ale spróbuję kilka takich luźnych uwag

Pielęgnacja ważna rzecz,ale pomyśl, czy Twoje problemy z cerą nie pochodzą jednak z wewnątrz - hormony i/lub odżywianie.
Dopiero potem kosmetyki...
Oczyszczanie problematycznej cery też jest trudne, bo trzeba znaleźć równowagę - za mocne oczyszczanie może spowodować nadprodukcję substancji łojowych

Także ja bym w pielęgnacji porannej postawiła jednak na ochronę (witaminy i antyutleniacze w formie niezapychającej) zwłaszcza przy tej pogodzie - ochrona + makijaż (najlepiej jak najmniej szkodliwy czyli mineralny)
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 11:00   #4849
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
mam pytanie: czy te mydla maja date waznosci? bo chetnie bym zamowila ale mam jeszcze cale nieotwarte wiec nie wiem
Mydla aleppo są ważne ok. 3 lata. Tak kiedyś wyczytalam na stronie dystrybutora.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-09, 11:16   #4850
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
ja tylko tak sobie pomyślałam, że fajnie by było, gdybyś mogła sobie porównać oba peelingi do twarzy, a mi się złoty kończy, więc wiesz


Przez Kasik tak się napaliłam na macanie kosmetyków organique, że gdyby nie weekend to poleciałabym do ich sklepu juz dziś ale, że nie mieszkam w wawie, tylko tam pracuję, to nie mam ochoty oglądac stolicy w dni wolne od pracy
spoko ja ostatnio mam dosc duze zuzycie wiec pewnie na zloty tez sie kiedys pokusze mialam wziazc zloty ale go nie bylo. A ten mi calkiem calkiem podpasowal

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
datę do końca lutego ma krem do stóp hipo, ale tak jak pisałam wcześniej - reszta nie jest absolutnie przeterminowana i jak ktoś chcę od razu używać tych kosmetyków to jak najbardziej spoko. Najdłuższa data jest do 08.2013 Dla mnie to są krótkie daty, bo masło hipo kupione masę czasu temu jest ważne do 12.2013
kolezanka go tez wziela ja to mam cos pecha z p&r ostatnio bedziesz odsylac czy zostawiasz ten krem?
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 11:29   #4851
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Jestem coraz bliższa zamówienia próbek podkładów Pixie Wybijcie mi to z głowy. Nie w tym miesiącu
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 11:34   #4852
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
Jestem coraz bliższa zamówienia próbek podkładów Pixie Wybijcie mi to z głowy. Nie w tym miesiącu
no sory - na mnie nie licz...
nie jestem najlepsza w wybijaniu z głowy zakupów
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 11:37   #4853
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
no sory - na mnie nie licz...
nie jestem najlepsza w wybijaniu z głowy zakupów
A ja nie jestem dobra w wytrzymywaniu a mam 60zł do końca kwietnia, więc nie mogę nic kliknąć

A jeszcze wczoraj miałam ponad 3 stówy na koncie
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 12:54   #4854
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Pat&Rub odpisało, że te 6 miesięcy musi się zmieści w wybitej dacie przydatności i jeśli kupuje produkt to musi on mieć jeszcze te 6 miesięcy na zużycie. Napiszę do tego sklepu i zobaczymy co mi odpowiedzą.
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 13:19   #4855
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Czy któraś z Was używała serum na blizny z BU? Ciekawa jestem opinii
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 13:47   #4856
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
mam pytanie: czy te mydla maja date waznosci? bo chetnie bym zamowila ale mam jeszcze cale nieotwarte wiec nie wiem
Mydło jak wino i kobiety, im starsze tym lepsze

Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
no właśnie siedzę i się gryzę
nie mogę sie zdecydować
do zanieszczonej - szałwiowy - ale do podrażnionej - różany - zmieszac oba sobie mam - aj ten wybór
kiedyś był krem Pani walewska oraz bambino i nivea i problemu nie było

---------- Dopisano o 11:22 ---------- Poprzedni post napisano o 11:18 ----------

na razie właśnie kliklam (bo odbiore w poniedziałek) hydrolat z róży damsceńskiej ALEPP ROYAL (bo bez konserwantów i alkoholu) to na wieczór pod serum z macznicy
no i byl tańszy
ale co na rano co na rano
Gdzie robisz zamówienie, to zerknę co mają ciekawego na dzień? Rozumiem, że chcesz wszystko z jednego sklepu, na ile się da
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 14:50   #4857
EmilaDz78
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 1 375
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Dzisiaj próbowałam wydębić w sklepie Ives Rocher skład maskary(niebieskiej) podejrzewam ją o wykruszanie rzęs ,bo nic innego ,nowego w tym czasie nie używałam ,niestety na opakowaniu d....,a w sklepie to mi Panie czytały teksty z broszurki,jak zaczęłam drążyć to mnie poinformowały że weszła ustawa i nie ma obowiązku podawania składów kosmetyków-pierwsze słysze WIECIE COS NA TEN TEMAT?

Dziewczyny jakby któraś zamawiała serum NuFountain to błagam wezcie mnie pod uwagę,wyślijcie PW
EmilaDz78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 15:14   #4858
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Dzięki Dziewczyny
nie wiem czemu żyłam w przekonaniu, że zapychanie to jeden z rodzajów niedoskonałości skórnych.
rozumiem jednak, że to miks naturalnej produkcji sebum z czynnikami zewnętrznymi, zaburzającymi proces jego odprowadzania i prowadzącymi w konsekwencji do rónych problemów.

Bo przecież sama w sobie produkcja tego sebum to naturalny proces, całkiem zdrowy, czy nie?????
ta produkcja sebum to naturalny proces. tyle, że bardziej skupiłabym się na czynnikach wewnętrznych. Problem zaczyna się gdy sebum zaczyna mieć nieprawidłowy skład (przez co jest bardziej lepkie i gorzej się odprowadza), ale także gdy dochodzi do nadmiernego rogowacenia naskórka, który zatyka gruczoły. Przy prawdziwym trądziku kosmetyki to rzecz mniej istotna. Problemem są hormony, a co za tym idzie dieta, stres, choroby.
Ja muszę powiedzieć, że chyba się na razie cholerstwa pozbyłam ( żadnych ropnych zmian, zostało mi coś na kształt paskudnie rozszerzonych porów na nosie i policzkach, ale nie wiem czy to nie są przypadkiem blizny) i muszę powiedzieć, że największe znaczenie miała dla mnie dieta. Ale bynajmniej nie chodzi mi tylko o ograniczenie cukru, na czym często skupiają się dermatolodzy. Raczej długie i wymagające poszukiwanie co w naszej diecie służy a co nie i przebrnięcie przez zagadnienia związane z nietolerancją laktozy, glutenu, SIBO, candidą itp itd. A zewnętrznie odpowiedni dobór kosmetyków pomagał, ale zawsze krótkoterminowo.
Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Odradzam mydła - skórę z niedoskonałościami lepiej zakwaszać, mydło ma wysokie pH.

Do mycia z łagodnymi detergentami - Ziaja Ulga żel lub mój hit Intimelle żel do higieny intymnej z aloesem lub z rumiankiem z Drogerii Natura ( 7zł / 500 ml)
kupiłam też żel do intymnej z aloesem za Twoją namową i używam do mycia twarzy, gdy jestem u rodziców. muszę powiedzieć, że sprawdza się świetnie. Bardzo łagodny, wysypu brak. Aczkolwiek i tak większą frajdę sprawia mi używanie pianki Organic Therapy.
co do mydła, myłam kiedyś mydełkami (tyle, że po nich stosowałam toniki z kwasami) i śmiałam się z Anuli, że mydło jest na tyle uniwersalne, że nawet oczy można nim zmywać. Teraz mydła nie tykam, bo kończy się to piekącą przesuszoną buzią. chyba skóra z trądzikowej zamienia mi się na wrażliwą... mam nadzieję, że to tylko etap przejścia do normalności
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 16:04   #4859
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
kupiłam też żel do intymnej z aloesem za Twoją namową i używam do mycia twarzy, gdy jestem u rodziców. muszę powiedzieć, że sprawdza się świetnie. Bardzo łagodny, wysypu brak. Aczkolwiek i tak większą frajdę sprawia mi używanie pianki Organic Therapy.
co do mydła, myłam kiedyś mydełkami (tyle, że po nich stosowałam toniki z kwasami) i śmiałam się z Anuli, że mydło jest na tyle uniwersalne, że nawet oczy można nim zmywać. Teraz mydła nie tykam, bo kończy się to piekącą przesuszoną buzią. chyba skóra z trądzikowej zamienia mi się na wrażliwą... mam nadzieję, że to tylko etap przejścia do normalności
za karę.

Podziwiam Cię Aga za wytrwałość i konsekwencje.
I cieszę się z efektów
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 16:21   #4860
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez EmilaDz78 Pokaż wiadomość
Dzisiaj próbowałam wydębić w sklepie Ives Rocher skład maskary(niebieskiej) podejrzewam ją o wykruszanie rzęs ,bo nic innego ,nowego w tym czasie nie używałam ,niestety na opakowaniu d....,a w sklepie to mi Panie czytały teksty z broszurki,jak zaczęłam drążyć to mnie poinformowały że weszła ustawa i nie ma obowiązku podawania składów kosmetyków-pierwsze słysze WIECIE COS NA TEN TEMAT?

Dziewczyny jakby któraś zamawiała serum NuFountain to błagam wezcie mnie pod uwagę,wyślijcie PW
W przypadku małych opakowaniu typu szminka, mascara można nie umieszczać listy INCI na opakowaniu, ale sprzedawca ma obowiązek ja okazać na ządanie klienta.

Właśnie kupiłam na amazonie to serum z wit. C
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:18.