Zgłaszam problem: Użycie wielkich liter przy zgłaszaniu kosmetyków do katalogu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne dla katalogu kosmetyków

Notka

Techniczne dla katalogu kosmetyków Forum techniczne - obszar katalog kosmetyków. Tutaj zajmujemy się obsługą techniczną katalogu kosmetyków: "Kosmetyk Wszech Czasów".

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-07-01, 15:33   #1
caffeine
Zakorzenienie
 
Avatar caffeine
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 468

Użycie wielkich liter przy zgłaszaniu kosmetyków do katalogu


Zostałam poinformowana, bardzo niegrzecznie na dodatek, że moje zgłoszenia są niezgodne z regulaminem, ponieważ pojawił się caps lock.

Kiedy poinformowałam moderatorkę Mylengrave, że przeczytałam regulamin i nie ma tam zakazu używania wielkich liter, zamiast przeprosin odpisała że "Inni nie mają ochoty poprawiać capslocka"

Bardzo 'miło' jest otrzymywać takie impertynenckie wiadomości, skutkuje to jedynie tym, że naprawdę nie mam już ochoty dodawać czegokolwiek.

Nie ja decyduję o tym jak ma wyglądać regulamin i czy powinien być zmieniony - ale w tym przypadku nie złamałam żadnego zakazu.
caffeine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-03, 12:33   #2
caffeine
Zakorzenienie
 
Avatar caffeine
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 468
Dot.: Użycie wielkich liter przy zgłaszaniu kosmetyków do katalogu

Nigdy nigdzie nie napisałam tego co insynuujesz - to jest właśnie bardzo obraźliwe z twojej strony, wkładasz w moje usta słowa, które nigdy nie padły. Starasz się stworzyć obraz mojej osoby na podstawie sfałszowanych przez Ciebie wypowiedzi.

Jeśli używasz znaku "..." - oznacza to, że mnie cytujesz - więc teraz uważaj użyję capslock - aby do ciebie dotarło: NIGDY TEGO NIE NAPISAŁAM.

W moich wypowiedziach nie padło nic na temat emotikonów. Poza tym napisałam "otrzymują wynagrodzenie" - to chyba znaczna różnica?

---------- Dopisano o 13:33 ---------- Poprzedni post napisano o 13:21 ----------

Generalnie - problem polega na tym: okazało się że znam regulamin lepiej niż Ty - czego po prostu nie możesz mi darować.

Należałoby po prostu napisać: przepraszam, nie mogłaś tego wiedzieć bo w regulaminie nie ma ani słowa na temat używania capslock. I po sprawie. Po co ta burza w szklance wody? Aby udowodnić, że znasz regulamin? Czy aby napawać się swoją władzą?

Oczywiście chcę zaznaczyć - temat wielkich liter jest sprawą o której zadecydują osoby do tego upoważnione.

W opisie pojawiły się wielkie litery np. "BIOHYDRATE" ponieważ tak właśnie opisuje serie kosmetyków producent, ja to jedynie przekopiowałam - o ironio - nie używałam capslock, ha, ha, ha.
caffeine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-03, 12:46   #3
caffeine
Zakorzenienie
 
Avatar caffeine
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 468
Dot.: Użycie wielkich liter przy zgłaszaniu kosmetyków do katalogu

Podsumowując "osiągnięcia" Mylengrave:

- zamiast moderować kosmetyki i pracować nad bazą KWC napisała osiem sążnistych, obraźliwych maili starając mi się wmówić "co powiedziałam" i "kim jestem". Po prostu klasa i elegancja;

- doprowadziła do tego, że kolejna osoba nie ma już ochoty dodawać kosmetyków - z zupełnie błahego powodu, który można rowiązać bardzo łatwo;

Gratuluje efektywności, umiejętności komunikacji i współpracy.

W takim stylu Wizaż przestaje być już miejscem dla inteligentnych kobiet, czego bardzo żałuję (jak najbardziej serio) - jestem tu od lat i mam nadzieje że jednak sprawy przybiorą lepszy obrót.
caffeine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-03, 13:03   #4
caffeine
Zakorzenienie
 
Avatar caffeine
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 468
Dot.: Użycie wielkich liter przy zgłaszaniu kosmetyków do katalogu

Mylengrave - zadam Ci pytanie: czy chcesz doprowadzić do tego, abym dostała bana - tylko dlatego, że nie potrafiłaś przyznać że nie przeczytałaś regulaminu do którego mnie wciąż odsyłałaś?


caffeine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-03, 13:20   #5
caffeine
Zakorzenienie
 
Avatar caffeine
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 468
Dot.: Użycie wielkich liter przy zgłaszaniu kosmetyków do katalogu

Mylengrave - jeśli przeczytasz swoje powyższe wypowiedzi - atakujesz mnie personalnie, opisujesz "jaka jestem" i wkładasz słowa w moje usta.

Przykłady:

"ale widzę, ze Ty z tych"
"urażona księżniczka"


Nawet nie muszę komentować, twoje słowa świadczą o Tobie, gdybyś używała takiego tonu w profesjonalnym kontekście - po prostu straciłabys pracę.

---------- Dopisano o 14:20 ---------- Poprzedni post napisano o 14:14 ----------

Ha, ha, ha - opisałam tylko dokładnie to co zrobiłaś - zamiast wyjaśnić nieporozumienie (nie używałam capslock i nie wiedziałam o co chodzi) - zaczęłaś pisać te wszystkie maile i mnie atakować.

Użyłam twojej broni, ale w eleganckim wydaniu - od razu starasz się o bana dla mnie czyli już chyba wiesz gdzie popełnilaś błąd!
caffeine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-03, 13:27   #6
caffeine
Zakorzenienie
 
Avatar caffeine
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 468
Dot.: Użycie wielkich liter przy zgłaszaniu kosmetyków do katalogu

Moją intencją była jedynie próba polepszenia coraz gorszej sytuacji na Wizażu - coraz więcej użytkowniczek, które dodają kosmetyki oraz piszą recenzje od lat, po prostu przestaje to robić - ponieważ narażają się tylko na nieprzyjemności - a błahy "problem" capslocka to bardzo dobrze ilustruje.
caffeine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-03, 13:37   #7
caffeine
Zakorzenienie
 
Avatar caffeine
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 468
Dot.: Użycie wielkich liter przy zgłaszaniu kosmetyków do katalogu

Cytat:
Napisane przez 201703291446 Pokaż wiadomość
Treść usunięta

Nie byłam urażona wcale - zwróciłam Ci uwagę, że twój ton jest niegrzeczny - zapytałam o wyjaśnienia, ale zamiast zrozumieć, że twoje zarzuty są niejasne (ponieważ nie używałam capslock) napastliwie odpowiedziałaś "przecież wyraźnie napisałam" oraz zagroziłaś "na przyszłość po prostu odrzucę". Oczywiście te zdania pomijasz na forum publicznym. To ma być współpraca? Gratuluję!

---------- Dopisano o 14:37 ---------- Poprzedni post napisano o 14:34 ----------

Cytat:
Napisane przez 201703291446 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Jestem na forum od lat - chyba nawet dłużej niż Mylengrave - inni moderatorzy byli uprzejmi.

Edytowane przez caffeine
Czas edycji: 2016-07-03 o 13:51
caffeine jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-03, 13:42   #8
caffeine
Zakorzenienie
 
Avatar caffeine
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 468
Dot.: Użycie wielkich liter przy zgłaszaniu kosmetyków do katalogu

Nie oczekuję niczego wielkiego, komunikacji na poziomie przy rozwiązywaniu nieporozumień, zwykłe "przepraszam" byłoby uprzejme - to tyle.
caffeine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-03, 14:55   #9
caffeine
Zakorzenienie
 
Avatar caffeine
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 468
Dot.: Użycie wielkich liter przy zgłaszaniu kosmetyków do katalogu

Cytat:
Napisane przez 201703291446 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Zrozumiałam - ale capslock nie używałam, o czym wielokrotnie pisałam, jak również o tym, że regulamin nic na temat wielkich liter nie wspomina!

---------- Dopisano o 15:52 ---------- Poprzedni post napisano o 14:46 ----------

Chciałam oznajmić, że nigdy i nigdzie nic takiego nie napisałam, poniższe stwierdzenia są obraźliwą konfabulacją stworzoną przez autorkę, która najwyraźniej chce mnie ośmieszyć:

Cytat:
Napisane przez 201703291446 Pokaż wiadomość
Treść usunięta


---------- Dopisano o 15:55 ---------- Poprzedni post napisano o 15:52 ----------

Cytat:
Napisane przez 201703291446 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
ps. NIGDY nie żądałam emotikon (?????)
caffeine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-03, 15:31   #10
caffeine
Zakorzenienie
 
Avatar caffeine
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 468
Dot.: Użycie wielkich liter przy zgłaszaniu kosmetyków do katalogu

Różnica pomiędzy mną a Toba polega na tym, że cytuję wypowiedzi dosłownie - Ty natomiast manipulujesz nimi stwarzając wrażenie (oczywiście niekorzystne dla mnie), że napisałam coś zupełnie innego.

Uważasz, że to OK i że możesz to robić?

Mówimy innym językiem, ja nie używam zwrotów "ale widzę, ze Ty z tych" - taki styl nie jest, delikatnie mówiąc, uprzejmy.
caffeine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-03, 16:31   #11
caffeine
Zakorzenienie
 
Avatar caffeine
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 468
Dot.: Użycie wielkich liter przy zgłaszaniu kosmetyków do katalogu

Oczywiście znów starasz się włozyć słowa w moje usta:

Cytat:
Napisane przez 201703291446 Pokaż wiadomość
Treść usunięta

Ten wątek nie został założony, aby kogokolwiek obrażać - jak na razie to jedynie Ty mnie obrażasz, ja odpieram ataki.

---------- Dopisano o 17:02 ---------- Poprzedni post napisano o 16:59 ----------

Cytuję wszystkie wiadomości dokładnie słowo w słowo. Jak sama pisałaś - twoje wiadomości mają charakter oficjalny a nie prywatny.

Cytat:
Napisane przez 201703291446 Pokaż wiadomość
Treść usunięta


---------- Dopisano o 17:13 ---------- Poprzedni post napisano o 17:02 ----------

...............

Do redakcji: zdarzyło mi się wielokrotnie pracować z dużymi markami np Coca-Cola, także z branży kosmetycznej.

Wiele marek "religijnie" wręcz przestrzega zapisu jaki został zatwierdzony w brandbook, nie można zmienić nawet przecinka, jest to wręcz wymóg, który znaja wszyscy profesjonaliści. Istnieje wiele niestandardowych zapisów graficznych np 'bareMinerals' - przestrzeganych także w wielu drogeriach internetowych.

Oczywiście jaki zapis będzie zatwierdzony na Wizażu - zostawiam do decyzji redakcji.

---------- Dopisano o 17:15 ---------- Poprzedni post napisano o 17:13 ----------

Oczywiście wszystko wiąże się z tym, że logotypy, które są często częścią nazwy kosmetyku - są prawnie chronione.

---------- Dopisano o 17:31 ---------- Poprzedni post napisano o 17:15 ----------

......................... ......................... ......................... .
Cytat:
Napisane przez 201703291446 Pokaż wiadomość
Treść usunięta

Napisałaś: "to jest szablon, który wysyła się do każdego użytkownika, jeśli robi coś niezgodnego z regulaminem."

Mylengrave, ta dyskusja już dawno przestała mieć sens.
caffeine jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-04, 08:31   #12
rochelle_
Mów mi Rosia :)
 
Avatar rochelle_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 364
Dot.: Użycie wielkich liter przy zgłaszaniu kosmetyków do katalogu

Obie Panie poproszę o podesłanie CAŁEJ korespondencji do mnie na PW.
Jednocześnie skończcie tutaj przepychanie się argumentami, bo nie robicie nic, tylko psujecie sobie nawzajem krew.

edit.
Standardy firm znam, bo się z nimi kontaktuję, ale jako wywołana "redakcja", dziękuję Mimo że w regulaminie takiego zapisu nie ma to istotnie, używanie caps locka w nazwie, kiedy to nie jest wymagane, nie jest to nazwa własna marki/kosmetyku/producenta, skutecznie utrudnia pracę. W panelu nie można użyć magicznego shift+f3 i zmienić znaki w linii na małe/wielkie litery. W imieniu swoim i moderatorek proszę o stosowanie caps locka tylko wtedy, kiedy jest to wymagane przez nazwę własną/producenta/markę.

Prawdą jest też, że mylengrave chętnie kontaktuje się z osobami zgłaszającymi kosmetyki, chociaż nie ma takiego wymogu. Robi to z dobrej woli, bo teoretycznie mogłaby po prostu nanieść poprawki/usunąć zgłoszenie i mieć to w nosie. I ja to doceniam.

Proszę obie Panie o wykazanie dobrej woli, bo naprawdę nie ma o co się złościć.
__________________

Złap Rośkę w sieci!
nowy wpis! ---> www.rzeklam.pl
Instagram
Stream, czyli giereczki

Edytowane przez rochelle_
Czas edycji: 2016-07-04 o 08:37
rochelle_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-04, 08:31   #13
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Użycie wielkich liter przy zgłaszaniu kosmetyków do katalogu

Cytat:
Napisane przez 201703291446 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Tak sobie przejrzałam tę dyskusję i generalnie burza w szklance wody, ale pogrubione mnie uderzyło. Mylengrave właściwie dlaczego nie? Co żenującego jest w tym, że ktoś nie wie, że nazwy produktów nie powinny być pisane Capslockiem, tym bardziej, jeśli producent używa takiego zapisu (a często tak jest)? Rozumiem, że komuś może wizualnie to nie odpowiadać, ale żenujące? Serio? Ciekawa jestem odpowiedzi.
Soso jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Techniczne dla katalogu kosmetyków


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-04 09:31:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:43.