mamusie listopad/grudzień 2011 cz.3 - Strona 71 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-07-30, 10:02   #2101
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.3

Magolina, Bienioka, strasznie Wam tego szpitala współczuję
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 10:10   #2102
Ona231
Zadomowienie
 
Avatar Ona231
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 124
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.3

Miłego popołudnia życzę, ja uciekam na basen Ponarzekać na brak kondycji
__________________
Okruszek już na świecie
Ona231 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 10:15   #2103
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.3

wiedziałam,że jak będę miała czas to będziecie mało pisać...
trochę mnie krew zalewa-dobije mnie urządzenie domu....
__________________

dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 10:16   #2104
magolina
Wtajemniczenie
 
Avatar magolina
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: świętokrzyskie:)
Wiadomości: 2 892
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.3

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
Magolina, Bienioka, strasznie Wam tego szpitala współczuję
Seona wczoraj tak właśnie pomyślałam o Tobie, bo z tego co pamiętam to Tobie się tak skróciła szyjka nie?? wiesz ile teraz ma Twoja szyjka?? bo mi sie wydaje że moja 4,5 cm to całkiem chyba galanta jest
magolina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 10:24   #2105
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.3

Cytat:
Napisane przez magolina Pokaż wiadomość
Seona wczoraj tak właśnie pomyślałam o Tobie, bo z tego co pamiętam to Tobie się tak skróciła szyjka nie?? wiesz ile teraz ma Twoja szyjka?? bo mi sie wydaje że moja 4,5 cm to całkiem chyba galanta jest
4,5 cm to szyjka gigant, tyle miałam jeszcze w 16 tc!!! Qrcze, nie mam w karcie wpisanej, ale mówiła, że nie całe 3 cm 2 coś. Ale wpisane, że przepuszczalność zew-1 palec.

W poprzedniej ciąży miałam 3 cm i mam to w kartę wpisaną.

WHO uznało, że od 2,5 cm uznaje się za skróconą, więc podejrzewam, że tyle mam plus to rozwarcie od zewnątrz. Ale od środka było zamknięte.
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 10:32   #2106
Myszeczka86
Zakorzenienie
 
Avatar Myszeczka86
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Miasto marzeń :)
Wiadomości: 6 020
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.3

Cytat:
Napisane przez nikaa2 Pokaż wiadomość
27 listopad a 6 grudzień- kto wie, zdarzają sie rpzesunięcia nawet o 2 tygodnie od planowego t.p.
ale by było fajnie


lepiej iśĆ do szpitala, niech ci zrobią komplet badań (za friko) i wyjdziesz o niebo spokojniejsza do domu a w sobotę mykniesz sobie na wczasy odpocząĆ od miejskiego zgiełku







gin zawsze mnie bada na samolocie, nei wiem dlaczego ciebie nie, zapytaj następnym razem moze jakoś go delikatnie
czy synek waży dużo czy nie dużo- myslę ze sporo ale po pierwsze zdarzają im się błędy pomiarowe a po drugie, za skokami wagi maluszków nie trafisz
nie martw się, ważne że zdrowy


ten Tardyfeon to coś mi się kojarzy, ze lepiej z wit.c braĆ, bo przyspiesza jego wchłanianie, tzn. żelaza

ja biorę folik i magnez(bo w drugim trymestrze skurcze łydek mi się pojawiły i dośĆ bolesne skurcze stopy prawej )


no ja dzisiaj mam jechaĆ na parapetówę, ale właśnie wyglądam przez okno a tam szarówa... miał byĆ grill miałam założyĆ sukienkę też mi się zepsuł humor

p.s. z Carrefurze jest promocja PAMPERSÓW 132szt. za 79,99zł różne rodzaje- ja chyba nie kupię bo za wcześnie, ale te któe mają już dzidzie to... cena chyba atrakcyjna
ale na pewno kupię skarpety męskie bo są po 1zł- mój tż ciągle je gubi albo przeciera , więc nie ma sensu droższych kupowaĆ

żegnam weekendowo kochane ptaszyny

ładnej pogody życzę

Ja bym napewno skorzystała z tych pampków bo cena kusząca ale niestety nie ma u Mnie tego sklepu
__________________
Bartoszek 30.11.2011

Juleczka 06.07.2007

Czas na walke
76
- .
70
62,400 20.04.2013

wymarzona osiagnięta 58 a nawet mniej 55,500
Myszeczka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 11:06   #2107
elf27
Zadomowienie
 
Avatar elf27
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 1 964
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.3

A ja idę obiadek pichcić a potem ciacho ze śliwkami upiekę

Co do wagi małego powiem Wam, żę on od początku tak przyrasta, ale cukrzycę mam wykluczoną więc nie wiem dlaczego aż tak ponad normę. Dodatkowo główka większa o tydzień od reszty ciałka więc świruję.
Nie jem nie wiadomo ile, przytyłam 3 kilo od poczatku ciąży, ale martwię się jaki z niego pulpecik będzie w 3 trymestrze jak w 25tc ma 800gr...
No a X-lander kupiony już więc jak my takiego kluseczka będziemy upychać w x-landerowskiej gondoli to nie wiem
elf27 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-30, 11:12   #2108
rojku
Rozeznanie
 
Avatar rojku
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 905
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.3

Cytat:
Napisane przez dygotka8 Pokaż wiadomość
wiedziałam,że jak będę miała czas to będziecie mało pisać...
trochę mnie krew zalewa-dobije mnie urządzenie domu....

Uwielbiam urządzać!!! Nie mogę doczekać się jęak już z Anielą w chuście będę biegać po sklepach i będziemy wybierać wszystko
__________________
Anielka 6.12.2011r. Hania 20.11.2013r. i Leon w drodze...
rojku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 11:18   #2109
ela3010
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 094
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.3

Wypiłam kawkę zagryzając ją wafelkami i przeczytałam wasze wpisy od razu.
Dziewczyny ja też jeszcze nic nie mam dla dzidzi, no te ciuszki po synku ale nowego nic i jakoś się tym nie martwię, wszystko w swoim czasie, nie czuję się wyrodna matka ani nic w tym stylu. Jedne dziewczyny od razu kupują, inne później, zależnie od upodobania, chęci i kasy.

Jestem z siebie dumna bo ogarnęłam swój domek na tip top, drugie pranie się pierze, podłogi zmyte, odkurzone, gary pomyte, no nic tylko lezakować. Oby mi tylko te porządki nie zaszkodziły. Wizytę mam dopiero 22sierpnia i wtedy usg dopochwowe, gin zmierzy bardzo dokładnie szyjkę i się okaże co dalej działamy.

Bienioka i magolina współczuję wam tego szpitala, ale dobro i zdrowie dziecka najważniejsze.

Aniu super ze laptop juz sprawny, możesz śmigać na nim.

Pewnie poszyję trochę, albo poczytam, maż wróci około 16tej, kupi mi algidę toffi, już nie mogę sie doczekać.
ela3010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 11:56   #2110
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.3

elf27a może pomiary były niedokładne??
u mnie pomiary róznia się a odstęp między nimi wynosił 2 dni
jak lekarz nic nie mówił to chyba wszytsko jest w porządku??
u mnie w 21 tyg mierzyła mała 25 cm i 400g-fakt,połowa tego co Twój maluch,ale ja się zastanawiam teraz co ta moja taka długa????
no i przecież jakiś tam % mogą się pomyli w obliczenia wagi dziecka.

co masz dzisiaj na obiad??
bo mnie tż wkurzył-oytam co chce JUTRO na obiad-odpowiedź-cokolwiek.to mu pwoiedziałam,ze dla mnei to obojętne bo mogą być równie dobrze kanapki jak i warzywa na patelnię.mięsa nie będę kupowała bo jak kupiłam 2 plasterki schabu to nadal leżą w lodówce i muszę je wyrzucić...no i sie rozłączyłam bo to tak jakby moja ulubiona rozrywaka było wymyślanie co na obiad.
mi na prawdę wystarczą warzywa na patelnie i np jajko sadzone do tego.no,ale oddzwonił i podał swoją propzycję.

poza tym mam doła
__________________


Edytowane przez dygotka8
Czas edycji: 2011-07-30 o 13:07
dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 12:10   #2111
Ona231
Zadomowienie
 
Avatar Ona231
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 124
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.3

Stwierdzam, że kondycja u mnie poniżej norm, ale od razu się lepiej czuję

Cytat:
Napisane przez dygotka8 Pokaż wiadomość
wiedziałam,że jak będę miała czas to będziecie mało pisać...
trochę mnie krew zalewa-dobije mnie urządzenie domu....
Dygotko czemu Cię dobija, ja to bardzo lubię. Do tego sporo rzeczy staram się sama robić, przed ciążą bawiłam się w decoupage bo można doniczki przerobić itp.

Co się dzieje, czemu masz doła?

Cytat:
Napisane przez elf27 Pokaż wiadomość
A ja idę obiadek pichcić a potem ciacho ze śliwkami upiekę

Co do wagi małego powiem Wam, żę on od początku tak przyrasta, ale cukrzycę mam wykluczoną więc nie wiem dlaczego aż tak ponad normę. Dodatkowo główka większa o tydzień od reszty ciałka więc świruję.
Nie jem nie wiadomo ile, przytyłam 3 kilo od poczatku ciąży, ale martwię się jaki z niego pulpecik będzie w 3 trymestrze jak w 25tc ma 800gr...
No a X-lander kupiony już więc jak my takiego kluseczka będziemy upychać w x-landerowskiej gondoli to nie wiem
Elf ale czemu Ty panikujesz, na koniec 24 tc, bo teraz zaczynam 25 tc, moje dziecię ważyło nie wiele mnie. Ale wagi dziecka lekarz nie bierze do pomiarów, resztę mam książkowe. Lepiej się cieszyć, że ładnie przybiera, a nie szukać sobie zmartwień

Cytat:
Napisane przez rojku Pokaż wiadomość
Uwielbiam urządzać!!! Nie mogę doczekać się jęak już z Anielą w chuście będę biegać po sklepach i będziemy wybierać wszystko
Rojku a ćwiczyłaś już to wiązanie chusty, bo w teorii to wygląda super, ale w praktyce nie do końca mi wychodzi
__________________
Okruszek już na świecie
Ona231 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-30, 12:21   #2112
truscafka
Zadomowienie
 
Avatar truscafka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: domek-śląsk, szkoła - małopolska :)
Wiadomości: 1 096
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.3

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
Magolina, Bienioka, strasznie Wam tego szpitala współczuję
ja również dziewczyny! dacie radę

Cytat:
Napisane przez Ona231 Pokaż wiadomość
Miłego popołudnia życzę, ja uciekam na basen Ponarzekać na brak kondycji
Ojjj a ja nie mam żadnej mobilizacji,a wskazanie od ortopedy jest. Kurcze nie chcę mi się jechać 25 km na basen Podczas weekendziku sierpniowego dopiero popływam chyba

Cytat:
Napisane przez dygotka8 Pokaż wiadomość
wiedziałam,że jak będę miała czas to będziecie mało pisać...
trochę mnie krew zalewa-dobije mnie urządzenie domu....
dygotka ja tak na to czekam zeby już sobie pourządzać !!!

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
4,5 cm to szyjka gigant, tyle miałam jeszcze w 16 tc!!! Qrcze, nie mam w karcie wpisanej, ale mówiła, że nie całe 3 cm 2 coś. Ale wpisane, że przepuszczalność zew-1 palec.

W poprzedniej ciąży miałam 3 cm i mam to w kartę wpisaną.

WHO uznało, że od 2,5 cm uznaje się za skróconą, więc podejrzewam, że tyle mam plus to rozwarcie od zewnątrz. Ale od środka było zamknięte.

Ja na szczęście mam jeszcze długą szyjkę, ale powiem Wam dziewczyny ze przy kazdej wizycie boję się tej wiadomości.....


Cytat:
Napisane przez dygotka8 Pokaż wiadomość

poza tym mam doła
dygotka


Tak w ogóle to witajcie w sobotnie południe!

Wstałam dziś bardzo wcześnie. Pierwszy raz od x czasu mam wolna sobotę od pracy . Pojechałam na budowę, nawet weszłam na strop po drabinie choć brzuch miałam zaraz przy szczebelkach. Asekuracja była więc się nie bałam Ogarnęłam troszkę domek, mamcia robi obiadek - rybka (halibut) - co ja mam z tymi rybami . A za 3 godzinki na zakupy i do znajomych na małą imprezkę


Dziś zrobiłam fajnę ujęcie mojego kochanego buzinka - buźka wraz z rączką zaciśnietą w piąstkę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC01488.jpg (46,5 KB, 25 załadowań)
__________________
Szymuś


75, 0 kg < ~~~~ jest 11.04
72,0
70,0
68,0
66,0
64,0
62,0
60,0
truscafka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 12:28   #2113
joamic1
Zadomowienie
 
Avatar joamic1
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 294
GG do joamic1
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.3

Ja dziś na obiadek serwuje kurczak pieczony w całości do tego pieczone ziemniaczki o takie http://www.mccain.pl/produkty/specja...r_cream_style/
i frytki oraz buraczki
__________________
9 miesięcy z OliV


Chciałabym, żeby była szczęśliwa, by każdego dnia mogła być dumna, że jest człowiekiem i nasza córką, by jak teraz dawała mi siłę do życia.nasze Małe Szczęście -chwyciło za serce raz na całe życie

http://www.suwaczki.com/tickers/qq87upjyht4ic7jm.png
joamic1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 12:29   #2114
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.3

dzięki dziewczyny
troszkę to urzadznie mnie przeraża.nuiby ogólny zarys jest,wimy czego chcemy,ale jednka mam pewne obawy czy aby na pewno będzie to zarówno ładne jak i funkcjonalne....

lecę po śliwki suszone bo póki co pomagaja na zaparcia-oczywiście jeśli apmiętam by zaparzyć je na noc....i może ciasteczka upiekę....
__________________

dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 12:30   #2115
Ona231
Zadomowienie
 
Avatar Ona231
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 124
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.3

truscafka ja też mobilizację mam średnią, ale lepiej się czuję po basenie. Chociaż za każdym razem sprawdzam, czy poziom wody się za bardzo nie podnosi

Ryby zdrowe są, ja jakoś nie mam ostatnio na nie tak bardzo ochoty Ale nabiał w nadmiarze jem to podobno też dobrze

Fajne ujęcie synka
__________________
Okruszek już na świecie
Ona231 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 12:31   #2116
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.3

Cytat:
Napisane przez joamic1 Pokaż wiadomość
Ja dziś na obiadek serwuje kurczak pieczony w całości do tego pieczone ziemniaczki o takie http://www.mccain.pl/produkty/specja...r_cream_style/
i frytki oraz buraczki
nie widziałam tego u siebie w żadnym sklepie?
mój tż znowu wróći pewnie około 18-19 to mięcha już nie chce jeść na noc.
mogę mu co najwyżej zupy dać albo jajecznicę usmażyć.
__________________

dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 12:42   #2117
joamic1
Zadomowienie
 
Avatar joamic1
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 294
GG do joamic1
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.3

Cytat:
Napisane przez dygotka8 Pokaż wiadomość
nie widziałam tego u siebie w żadnym sklepie?
Bo to nowość.
Zapomniałam się pochwalić że kupiłam dla Oliwki jeszcze spodenki i bluzeczkę
http://allegro.pl/beebies-dziewczece...723162817.html
http://allegro.pl/disney-z-kubusiem-...723163189.html cena bluzeczki kosmiczna 1,25zł
__________________
9 miesięcy z OliV


Chciałabym, żeby była szczęśliwa, by każdego dnia mogła być dumna, że jest człowiekiem i nasza córką, by jak teraz dawała mi siłę do życia.nasze Małe Szczęście -chwyciło za serce raz na całe życie

http://www.suwaczki.com/tickers/qq87upjyht4ic7jm.png
joamic1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 12:44   #2118
Ona231
Zadomowienie
 
Avatar Ona231
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 124
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.3

Cytat:
Napisane przez joamic1 Pokaż wiadomość
Ja dziś na obiadek serwuje kurczak pieczony w całości do tego pieczone ziemniaczki o takie http://www.mccain.pl/produkty/specja...r_cream_style/
i frytki oraz buraczki
O to muszę się rozejrzeć po sklepach

A ubranka super, cena też świetna
__________________
Okruszek już na świecie
Ona231 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 12:44   #2119
marli
Raczkowanie
 
Avatar marli
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 369
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.3

Cytat:
Napisane przez Ona231 Pokaż wiadomość
Rojku a ćwiczyłaś już to wiązanie chusty, bo w teorii to wygląda super, ale w praktyce nie do końca mi wychodzi
A to wiązanie takie skomplikowane? To bedzie trzeba w takim razie pocwiczyć przed porodem W każdym razie chusta to u mnie zakup pewny. A czy Wy macie już jakieś upatrzone chusty? Ona orientujesz sie lepiej w tym temacie? bo na allegro widzę takie za 60zł i za 200zł i zastanawiam czy one róznia się tylko ceną? czy też może warto jednak kupic droższą
marli jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-30, 12:49   #2120
bienioka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Öhringen
Wiadomości: 530
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.3

Cytat:
Napisane przez Ona231 Pokaż wiadomość

Bienioka pewnie, że w szpitalu nie czujesz się komfortowo, ale jak lekarze twierdzą, że trzeba zostać to wyjścia nie ma. A nie mówią, kiedy Cie wypuszczą?
Oni sami nie wiedza, kiedy mnie wypuszcza. Jesli KTG bedzie dalej taki beznadziejny jak wczoraj, to musze sie tutaj zadomowic. Najlepsze jednak jest to, ze od wczoraj wszystko jest spokojnie. Nie mialam ani jednego skurczu - nic. Pewniej jest to podyktowane ta kroplowka, ktora mam podlaczona. Boje sie, ze odlacza mnie od kroplowki, puszcza do domu i w domu znow zacznie sie wszystko na nowo. Wiem, ze bezpieczniej tutaj zostac, ale....JA CHCE DO DOMU!!!!!

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
4,5 cm to szyjka gigant, tyle miałam jeszcze w 16 tc!!! Qrcze, nie mam w karcie wpisanej, ale mówiła, że nie całe 3 cm 2 coś. Ale wpisane, że przepuszczalność zew-1 palec.

W poprzedniej ciąży miałam 3 cm i mam to w kartę wpisaną.

WHO uznało, że od 2,5 cm uznaje się za skróconą, więc podejrzewam, że tyle mam plus to rozwarcie od zewnątrz. Ale od środka było zamknięte.
Ja trafiajac 2 tyg temu do szpitala mialam 2,7cm. Po tygodniu lezenia 3cm, a 3 dni pozniej 3,8!!!!!!!!!!! Powiedzialam lekarce, ze chyba sobie zartuje, bo takich odchylen w 3 dni chyba nie moze byc. Ona na to, ze blad statystyczny (w zaleznosci od urzadzenia i badajacego lekarza) to +/- 0,4cm. Przez ciagle lezenie szyjka sie tez wydluza, ale jesli pochode troche, to znow sie skraca.
bienioka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 12:55   #2121
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.3

Cytat:
Napisane przez bienioka Pokaż wiadomość
Ja trafiajac 2 tyg temu do szpitala mialam 2,7cm. Po tygodniu lezenia 3cm, a 3 dni pozniej 3,8!!!!!!!!!!! Powiedzialam lekarce, ze chyba sobie zartuje, bo takich odchylen w 3 dni chyba nie moze byc. Ona na to, ze blad statystyczny (w zaleznosci od urzadzenia i badajacego lekarza) to +/- 0,4cm. Przez ciagle lezenie szyjka sie tez wydluza, ale jesli pochode troche, to znow sie skraca.
Pierwsze słyszę aby się wydłużała!!?? Poważnie Ci tak powiedziała? Przecież ona nie odrasta Jak się skróci to tyle- albo uda się utrzymać w tym stanie jak najdłużej albo będzie skracać, ale znacznie wolniej, dzięki brakowi ruchu oraz środkom przeciwskurczowym, bo nawet minimalne skurcze macicy skracają szyjkę z tego co ja wiem.
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 12:58   #2122
Ona231
Zadomowienie
 
Avatar Ona231
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 124
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.3

Cytat:
Napisane przez marli Pokaż wiadomość
A to wiązanie takie skomplikowane? To bedzie trzeba w takim razie pocwiczyć przed porodem W każdym razie chusta to u mnie zakup pewny. A czy Wy macie już jakieś upatrzone chusty? Ona orientujesz sie lepiej w tym temacie? bo na allegro widzę takie za 60zł i za 200zł i zastanawiam czy one róznia się tylko ceną? czy też może warto jednak kupic droższą
Marlin może nie aż tak skomplikowane, ale jednak lepiej potrenować, bo wiadomo, że nosisz w tym dziecko. Z tego co czytałam różnica w cenie wynika z tego, że te tańsze podobno znacznie bardziej się rozciągają. Te droższe są z naturalnych materiałów bez dodatków to też ważne, bo jak się opatulisz to jednak dość ciepło jest, a tak to bawełna czy inny naturalny materiał oddycha i się tak nie pocisz.
Ja mieszkam dość wysoko bez windy, więc chusta to wiadomo, że jeden z pierwszych nabytków. Moja koleżanka nosi w niej 10 kg synka i bardzo sobie chwali, a zamawiała z tej strony : KLIK
Ale też sporo dziewczyn na mamusiowym wątku poleca właśnie te bo i producent sprawdzony i pewny.

A i nie zdziw się, że jak zaczniesz wiązać to tego materiału jest tak dużo i że sporo go zostaje

A tutaj przydatny link z wiązaniami itp: KLIK

Bieonka współczuję, bo na pewno jest to męczące, a już takie diagnozy to uwielbiam i nie informowanie pacjenta. Ja też bym chciała do domu, ale sama napisałaś, że masz kawałek drogi do szpitala, może jednak dla bezpieczeństwa lepiej zostać.
__________________
Okruszek już na świecie

Edytowane przez Ona231
Czas edycji: 2011-07-30 o 13:01
Ona231 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 13:00   #2123
ela3010
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 094
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.3

Dygotko te pomiary to u elfa chyba były, bo ja wymiarów swojego bąbla nie znam.
Nie smutkaj się ani nie dołkuj, ciesz się ogromem wolnego czasu. Ja mimo że mam synka to mam duuużo wolnego i napawam się tym co nie miara bo potem to 24na dobę na obrotach będe.
Ja dziś strajkuję co do obiadu, narobiłam się do południa z tymi porządkami to mi się odechciało. Mąż zje w pracy, synowi niedawno jajecznicę zrobiłam ięc najedzony a ja sobie zaserwuję kanaki z pasztetem pomidorowym i ogórkiem kiszonym, i herbatka.

Miłego popołudnia dziouchy.
ela3010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 13:12   #2124
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.3

dzięki ela za zwrócenie uwagi i przepraszam,że Was pomyliłam-ahh te nicki
juz edytowałam i zmieniłam

---------- Dopisano o 14:12 ---------- Poprzedni post napisano o 14:08 ----------

była mowa o tym w wątku,ale nie pamiętam-czy teraz juz warto kupoważ biustonosz który "rosnie" już do końca ciązy??widziałamw triumphie i taki kosztuje 80zł.
czy poczekać jeszcze?
__________________

dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 13:13   #2125
bienioka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Öhringen
Wiadomości: 530
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.3

Sama juz nie wiem jak to jest z ta szyjka. Moge sobie wyobrazic roznice kilku mm, ale 1 cm???? No coz, sama jej nie zbadam. Musze zaufac lekarzom.

Ona 231 - szpital i porodowke mam tuz pod nosem, moglabym isc pieszo, ale obecnie leze w klinice. Moj szpital mnie nie przyjal, bo nie maja odpowiedzniego sprzetu w przypadku, gdyby mala sie juz teraz urodzila. Musi byc klinika neonatologiczna w poblizu. Tutaj takowa wlasnie jest.
bienioka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 13:13   #2126
marli
Raczkowanie
 
Avatar marli
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 369
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.3

Cytat:
Napisane przez Ona231 Pokaż wiadomość
Marlin może nie aż tak skomplikowane, ale jednak lepiej potrenować, bo wiadomo, że nosisz w tym dziecko. Z tego co czytałam różnica w cenie wynika z tego, że te tańsze podobno znacznie bardziej się rozciągają. Te droższe są z naturalnych materiałów bez dodatków to też ważne, bo jak się opatulisz to jednak dość ciepło jest, a tak to bawełna czy inny naturalny materiał oddycha i się tak nie pocisz.
Ja mieszkam dość wysoko bez windy, więc chusta to wiadomo, że jeden z pierwszych nabytków. Moja koleżanka nosi w niej 10 kg synka i bardzo sobie chwali, a zamawiała z tej strony : KLIK
Ale też sporo dziewczyn na mamusiowym wątku poleca właśnie te bo i producent sprawdzony i pewny.

A i nie zdziw się, że jak zaczniesz wiązać to tego materiału jest tak dużo i że sporo go zostaje

A tutaj przydatny link z wiązaniami itp: KLIK
to Ty masz zupełnie jak ja - wysoko i bez windy (3 piętro)
Ale patrze sobie np. na taką aukcję i mam wrażenie że chusta ok - z naturalnych materiałów, bez sztucznych domieszek, przewiewna..bawełniana:
http://allegro.pl/chusta-tkana-azimi...721219053.html

albo ta lniana:
http://allegro.pl/chusta-tkana-azimi...721219042.html

A pocwiczyc wiązanie oczywiscie planuję
No i jeszcze poczytam na forum chustowym ofkorsik

Dygotka, a Ty sie nie stresuj tak tym urządzaniem, bo wiesz jak to mówią "pierwszy dom dla wroga, drugi dla przyjaciela, trzeci dla siebie" tak wiec wszystko przed Tobą
marli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 13:19   #2127
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.3

hej
wpadlam pozegnac sie na tydzien bo jedziemy jutro nad morze.

Jakos mam zly dzien dzis... ryczec mi sie chce
Wkurzyla mnie tesciowa... koncze 25tyg ciazy a ona nadal nie chce dac nam ciuszkow dla Małego bo nadal uważa, że można zapeszyć zasugerowała, że nie ma pewności że dziecko w ogóle będzie żyło wredna głupia baba... od tego momentu smutna chodze.

Aniu super ze lapetop wrocil.

Dygotko to obie mamy dzis doła.

Bienioka
wspolczuje, ze znowu w szpitalu jestescie
goldika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 13:19   #2128
marli
Raczkowanie
 
Avatar marli
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 369
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.3

robi mi się zajada wiecie co jeść, żeby sie jej szybko pozbyć?

Goldika jedź na urlop, wypoczywaj i olej starą, wredną babę... a może Ona naprawdę wierzy w to że można zapeszyć i dlatego Ci tak powiedziała, a nie dlatego że chciała Ci zrobić przykrosć?

Edytowane przez marli
Czas edycji: 2011-07-30 o 13:22
marli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 13:23   #2129
muffinka90
Zakorzenienie
 
Avatar muffinka90
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 4 770
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.3

Dzien dobry ale sobie dzisiaj pospalam, szok od 22.00 do 10.45, nie pamietam kiedy mi sie to ostatnio zdazylo

Bylam na rynku i kupilam wielka torbe owockow, w tym tygodniu witaminki ida w odstawke

Cytat:
Napisane przez Myszeczka86 Pokaż wiadomość
Ja dzis byłam u lekarza

Mam już mała anemie.
Mam juz odstawic LUTEINE
Szyjka jest ładna i długa oraz zamknięta.


Trzymam kciukasy za połówkowe
A czemu sie smucisz ta luteina? To chyba dobrze, ze juz nie musisz brac.

Cytat:
Napisane przez magolina Pokaż wiadomość
Ja po wizycie, z Malą ok ale i tak w poniedziałek idę do szpitala bo jest bardzo nisko ulożona a ja mam bardzo sztywną macicę - stąd te bóle. Wkurza mnie to że zaraz wysyła mnie do szpitala ale cóz - pójdę, poleże 3 dni, wyjdę w srodę a w sobotę mam zamiar jechać na wczasy. Szyjka 4,5 cm i zamknięta. Mała waży już pół kilo i nada jest Lenką ja w ciągu 2 tyg przytyłam niecały kilogram, także generalnie od wagi początkowej z 6 tc przytyłam 2,5 kilo

witaminka ciesze się że u Was wszystko ok
Mi na skierowaniu do szpitala gin napisał - 23 tc zagrożenie porodem przedwczesnym czyli to chyba taka standardowa formułka.

Bosssszzzze nie chce do tego szpitala znów, to już będzie 3 raz
Cytat:
Napisane przez bienioka Pokaż wiadomość
Witam dziewuszki,

tym razem ponownie ze szpitala. Tak wczoraj mialam miec rutynowe badanie kontrolne dopplera, ale na KTG okazalo sie, ze znow mam skurcze i mala reaguje swojem pulsem na nie, wiec od razu znow mnie tu zostawili. CHYBA SOBIE STRZELE W GLOWE!!!!!!! Nie wiem jak dlugo musze tu zostac. Przynajmniej mam internet bezprzewodowy teraz
Oj dziewczyny, bardzo wam wspolczuje co jest z tymi szpitalami ostatnio? Plaga jakas sciaskac nogi laski i czekamy do terminu
__________________
Mamą być i jeszcze raz


"I ślubuję Ci...''


moje hobby- xxx
muffinka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 13:30   #2130
witaminkaccc
Zadomowienie
 
Avatar witaminkaccc
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 134
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.3

Cytat:
Napisane przez bienioka Pokaż wiadomość
Ja trafiajac 2 tyg temu do szpitala mialam 2,7cm. Po tygodniu lezenia 3cm, a 3 dni pozniej 3,8!!!!!!!!!!! Powiedzialam lekarce, ze chyba sobie zartuje, bo takich odchylen w 3 dni chyba nie moze byc. Ona na to, ze blad statystyczny (w zaleznosci od urzadzenia i badajacego lekarza) to +/- 0,4cm. Przez ciagle lezenie szyjka sie tez wydluza, ale jesli pochode troche, to znow sie skraca.
kurde, to jak ja mam 2cm to wynika że powinnam plackiem leżeć !!!! nikt mi nie powiedział !!!!! kazali jedynie się nie przemęczać ..... zna się ktoś na tym ????


dygotka - głowa w góre !!!!! nie wiem jak Cie rozweselić, bo jestem w tym beznadziejna, ale jak coś pisz na pw to chociaż wysłucham co Ciu na duszy leży

joamic - u mnie też dziś buraczki długo one muszą się gotować? bo przyznam, że pierwszy raz robie ...

truscafka - u mnie dziś panga na stole
__________________

kolejna wizyta ---> 23.09 08:00 USG ----> 19.09 13:00

22t 4d - 422 gramy miłości
30t 1d - ?
witaminkaccc jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:40.