Staranie sie o dziecko - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-22, 18:52   #1
nieznajoma12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 142

Staranie sie o dziecko


Witam
Tak sie zastanawiam ile czasu sie staracie lub staraliście o dziecko.
My sie staramy 3 miesiące i nic , nie moge zajść w ciąże. boje sie ze cos jest ze mną nie tak. Może cos złe robimy. tak bardzo chce tego dziecka ze juz sama sie nakrecam , wiem ze nie powinnam tak ciagle o tym myślec bo może to przesladza w zajściu ale nie da sie tak łatwo nie myślec .....
znacie jakieś sposoby ułatwiające zajście w ciąże?
nieznajoma12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-22, 19:15   #2
mingunia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 155
Dot.: Staranie sie o dziecko

3 miesiące to naprawdę nie jest długo. Moim zdaniem nie masz co panikować, wyluzuj trochę.
__________________
19.01.2013r.
28.06.2014r.
mingunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-22, 19:16   #3
moolly
Raczkowanie
 
Avatar moolly
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: somewhere
Wiadomości: 467
Dot.: Staranie sie o dziecko

Ja proponuje lekarza, który Cie uspokoi że wszystko jest ok i po prostu to troche potrwa a jesli będzie jakis problem to lekarz na to pomoże.
__________________
Kocham
staram się
http://s5.suwaczek.com/201202053438.png

Stressed depressed
But well dressed
moolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-22, 19:29   #4
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Staranie sie o dziecko

Też uważam,że 3 miesiące to niewiele.
U mnie było tak: pierwsze było nieplanowane,drugie starania 3 miesiące,trzecie starania 2 miesiące. Jednak większość znajomych par starały się dłużej,około pół roku z tego co zauważyłam.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-22, 19:30   #5
nieznajoma12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 142
Dot.: Staranie sie o dziecko

Wydaje mi sie ze za bardzo pragniemy tego dziecka i w jakiś sposób to blokuje
nieznajoma12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-22, 19:55   #6
misiula_88
Raczkowanie
 
Avatar misiula_88
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 495
Dot.: Staranie sie o dziecko

pierwsze dziecko - 8 mcy, druga ciąża - 5 mcy. Szkoda, że to nie jest tak hop siup - chcę mieć dziecko - jestem w ciąży, nie chcę dziecka - nie zachodzę w ciążę
3 mce to dość krótko, chociaż pamiętam, że też wydawało mi się dłuuuugo. Może kup testy owulacyjne, może w jakiś sposób Wam pomogą? od siebie polecam olej z wiesiołka na lepszy śluz płodny
__________________
Kacpruś

[*] 3.12.13

cieszę się życiem!

Ninka!

misiula_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-22, 20:08   #7
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Staranie sie o dziecko

3 miesiące to jest nic, pryszcz, pikuś. To w ogóle nie podpada pod kategorię "problem", żaden lekarz nie potraktuje tego poważnie, bo i nic dziwnego. Za to jesteś na najlepszej drodze do schozowania. Czytałaś w ogóle cokolwiek w temacie zachodzenia w kontekście , że tak powiem, tempa zachodzenia? rozmawiałaś z kimkolwiek? Niektórzy lekarze ZACZYNAJĄ się przejmować (tj. z reguły dają luteinę) po roku, a o problemie mówi się, gdy minie 2 lata bezskutecznych prób.

No i najważniejsze - stosunek, że tak spytam, do końca? bo już na forum była userka, która pytała, czy nie jest bezpłodna, bo on zawsze zdąży wyjść przed no ale ludzie tak wpadkę zaliczają, a ona nie
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-22, 21:31   #8
nieznajoma12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 142
Dot.: Staranie sie o dziecko

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;44264204]3 miesiące to jest nic, pryszcz, pikuś. To w ogóle nie podpada pod kategorię "problem", żaden lekarz nie potraktuje tego poważnie, bo i nic dziwnego. Za to jesteś na najlepszej drodze do schozowania. Czytałaś w ogóle cokolwiek w temacie zachodzenia w kontekście , że tak powiem, tempa zachodzenia? rozmawiałaś z kimkolwiek? Niektórzy lekarze ZACZYNAJĄ się przejmować (tj. z reguły dają luteinę) po roku, a o problemie mówi się, gdy minie 2 lata bezskutecznych prób.

No i najważniejsze - stosunek, że tak spytam, do końca? bo już na forum była userka, która pytała, czy nie jest bezpłodna, bo on zawsze zdąży wyjść przed no ale ludzie tak wpadkę zaliczają, a ona nie [/QUOTE]


Pewnie ze tak
nieznajoma12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-22, 21:37   #9
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Staranie sie o dziecko

7 miesięcy.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-22, 21:46   #10
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Staranie sie o dziecko

udało się za pierwszym razem
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-23, 07:43   #11
nieznajoma12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 142
Dot.: Staranie sie o dziecko

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
udało się za pierwszym razem
Tylko zazdrościć
nieznajoma12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-23, 08:23   #12
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Staranie sie o dziecko

udało się w drugim cyklu- byłam zaskoczona że tak szybko bo nastawiałam się raczej na dłuższe próby
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-23, 17:37   #13
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Staranie sie o dziecko

Wyszło w I cyklu, a z usg wynika, że w pierwszym tygodniu.
Ale lekarz stwierdził, że normą jest kilka tygodni.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-23, 17:55   #14
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: Staranie sie o dziecko

pierwsze w 1 cyklu, drugie w 10
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-24, 12:21   #15
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Staranie sie o dziecko

Wika, chyba miesięcy?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-24, 14:43   #16
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Staranie sie o dziecko

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;44280892]Wika, chyba miesięcy?[/QUOTE]

Miesięcy. ))


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-25, 07:14   #17
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: Staranie sie o dziecko

7 miesiecy. Udalo sie jak mielismy zrobic przerwe w staraniach - czyli jak wyluzowalam kompletnie. Wtedy tez okazalo sie, ze mimo obserwacji zle umiejscowialismy owulacje, bo w miesiacu udanym ominelismy ten czas i akurat wtedy sie udalo - owulacja byla kilka dni pozniej.


Sent from my iPad using Tapatalk
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-25, 08:18   #18
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Staranie sie o dziecko

Z pierwszym dzieckiem 1,5 roku
A drugie od razu.
Jak widzisz nie ma się czym martwić na zapas, mnie te starania nasze stresowały zupełnie, zamiast cieszyć się i myśleć o przyjemności rozkminki czy się uda. A udało się kiedy odpuściłam psychicznie.
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 10:27   #19
Kucyk_Truskawkowy
Zakorzenienie
 
Avatar Kucyk_Truskawkowy
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 566
Dot.: Staranie sie o dziecko

Pierwsza ciąża w 7 cyklu, druga ciąża w 4 cyklu. Byłam zaskoczona że tak szybko za drugim razem
Kucyk_Truskawkowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 13:05   #20
God Of War 20
Zakorzenienie
 
Avatar God Of War 20
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa:)
Wiadomości: 8 484
Dot.: Staranie sie o dziecko

Cytat:
Napisane przez nieznajoma12 Pokaż wiadomość
Witam
Tak sie zastanawiam ile czasu sie staracie lub staraliście o dziecko.
My sie staramy 3 miesiące i nic , nie moge zajść w ciąże. boje sie ze cos jest ze mną nie tak. Może cos złe robimy. tak bardzo chce tego dziecka ze juz sama sie nakrecam , wiem ze nie powinnam tak ciagle o tym myślec bo może to przesladza w zajściu ale nie da sie tak łatwo nie myślec .....
znacie jakieś sposoby ułatwiające zajście w ciąże?
3 miesiące to nic.
Zacznij mierzyć temperaturę, prowadzić wykresy, obserwować swoje ciało-może staracie się w nie te dni co trzeba?
No i przede wszystkim trzeba pójść do gina, porobić podstawowe badania (mocz, morfologia, TSH).
Zazwyczaj dopiero po roku lekarze zlecają więcej badań. Badanie nasienia też jest ważne i warto wykonać już teraz
__________________
Zuzia 24.09.2014
God Of War 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 20:27   #21
nieznajoma12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 142
Dot.: Staranie sie o dziecko

Tak bardzo zazdroszczę kobieta które są w ciąży ... Jak je widzę to mi jest przykro .... Narazie nic .... Nie moge przestać o tym myślec i wyluzować
nieznajoma12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 21:29   #22
flammis
Raczkowanie
 
Avatar flammis
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 284
Dot.: Staranie sie o dziecko

Kochana, musisz wyluzować! Znam wiele par, u których takie silne parcie na dzidziusia kończyło się niepowodzeniem. I paradoksalnie, kiedy akurat odpuścili, udało się. I tego Ci życzę
Wiem, jak to jest, kiedy tak bardzo pragnie się ciąży, a z jakichś powodów nie można spełnić swoich marzeń. U nas były to akurat względy finansowe. Też mi serce pękało, kiedy widziałam brzuszki. I wydawało mi się, że są wszędzie. Zaryzykowaliśmy dzidziusia i sytuacja jakoś cudem się poprawiła. I my podchodziliśmy do tego w ten sposób, że jak się uda, to super, a jak nie - będziemy próbowali dalej, ale ze spokojem i luzem. To jest naprawdę ważne...
Trzymam za Ciebie kciuki!
flammis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 11:22   #23
nutkaciszy
Przyczajenie
 
Avatar nutkaciszy
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2
Dot.: Staranie sie o dziecko

Czy ktoś może był z Zakładzie Genetyki w Łodzi? My właśnie dostaliśmy tam skierowanie. Mam nadzieje że wszystko będzie dobrze, bo już 1,5 rok się staramy z mężem i nic. Powoli już wariuje.
__________________
"Cisza - chwała silnych, schronienie słabych."
nutkaciszy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-08, 10:34   #24
Martens88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 11
Dot.: Staranie sie o dziecko

Witam, jestem nowa ale mam nadzieję żę ciekawych rzeczy dowiem się od Was dziewczyny
Również staram się z chłopakiem o dziecko.
Dopiero 1 cykl który nie powiódł się niestety.
Tylko u mnie problem jest taki że wcześniej brałam 3 miesiące tabletki anty na torbiel, która mi się po nich wchłonęła. lekarz powiedział że najlepiej zajść w ciążę po torbiele lubią się odnawiać w ciągu 3 miesięcy.
dlatego mam czas do marca żeby znów nie faszerować się tabletkami.
Ale już od dawna myśleliśmy o dziecku.
Możę jakieś rady dostanę od Was?
Martens88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-08, 12:21   #25
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Staranie sie o dziecko

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;44264204]3 miesiące to jest nic, pryszcz, pikuś. To w ogóle nie podpada pod kategorię "problem", żaden lekarz nie potraktuje tego poważnie, bo i nic dziwnego. Za to jesteś na najlepszej drodze do schozowania. Czytałaś w ogóle cokolwiek w temacie zachodzenia w kontekście , że tak powiem, tempa zachodzenia? rozmawiałaś z kimkolwiek? Niektórzy lekarze ZACZYNAJĄ się przejmować (tj. z reguły dają luteinę) po roku, a o problemie mówi się, gdy minie 2 lata bezskutecznych prób.[/QUOTE]

Dobrze wszystko ujęte słowami.

---------- Dopisano o 13:21 ---------- Poprzedni post napisano o 13:15 ----------

Cytat:
Napisane przez nieznajoma12 Pokaż wiadomość
Tak bardzo zazdroszczę kobieta które są w ciąży ... Jak je widzę to mi jest przykro .... Narazie nic .... Nie moge przestać o tym myślec i wyluzować
Nie przesadzaj, rzadko komu udaje się zajść w 1 czy 3 cyklu starań. Jak będziesz za bardzo parła, myślała o dziecku to się jeszcze zablokujesz, seks stanie się koniecznością a nie przyjemnością i zamiast dziecka będziesz miała stres, popadanie w skrajności, poczucie niesprawiedliwości i bóg wie jakie jeszcze emocje. I radzę wyluzować, bo jak już na takim wczesnym etapie zazdrościsz innym ciężarnym, to co będziesz czuła jak minie rok a Ty nadal będziesz bez brzucha?Poza tym przechodząc/widząc ciężarne kobiety nie wiesz ile z nich musiało się "napocić"aby zajść w ciąże. Ja jakoś bardzo emocjonalnie reaguje jak ktoś chce już, teraz być w ciąży, a najlepiej gdy sobie planuje, że chce urodzić tylko na wiosnę itp. Wynika to może z tego, że kiedyś sama myślałam, że zaciążyć to takie hop siup i już, przecież wystarczy tylko pouprawiać seks w odpowiednich dniach....niestety nie. Sama musiałam przejść długą drogę, aby zobaczyć dwie upragnione, kreski. W pierwszej ciąży zajęło mi to ponad 2lata. I co z tego? Straciłam ją, bo obumarła. Lekarze w ramach pocieszenia powiedzieli "tak się zdarza przy pierwszej ciąży". Super, od razu się wtedy lepiej poczułam, jasne. Po zabiegu zaszłam ponownie w pierwszym odtworzonym cyklu. To było mega zaskoczenie.

I pamiętaj jedno zajść w ciąże to połowa sukcesu druga to ją szczęśliwie donieść.
__________________
Zmieniaj swoje życie

Edytowane przez m.a.r.t.a
Czas edycji: 2014-01-08 o 12:33
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-09, 07:36   #26
Martens88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 11
Dot.: Staranie sie o dziecko

Zgadzam się z tymi słowami.... zajście w ciążę to nie cały sukces. Najważniejsze to później donosić ciążę i urodzić zdrowe dziecko.
Ale jak każda z nas chciałaby zobaczyć te dwie kreseczki jak najszybciej i nie ma się co dziwić
ale takie forum pozwala nam się wygadać, dostać rady, pocieszenie... i to też jest ważne.

---------- Dopisano o 08:36 ---------- Poprzedni post napisano o 08:20 ----------

Ale muszę przyznać że ciężko się przebić nowej osobie na wątku
Martens88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 19:33   #27
nieznajoma12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 142
Dot.: Staranie sie o dziecko

Cytat:
Napisane przez Martens88 Pokaż wiadomość
Zgadzam się z tymi słowami.... zajście w ciążę to nie cały sukces. Najważniejsze to później donosić ciążę i urodzić zdrowe dziecko.
Ale jak każda z nas chciałaby zobaczyć te dwie kreseczki jak najszybciej i nie ma się co dziwić
ale takie forum pozwala nam się wygadać, dostać rady, pocieszenie... i to też jest ważne.

---------- Dopisano o 08:36 ---------- Poprzedni post napisano o 08:20 ----------

Ale muszę przyznać że ciężko się przebić nowej osobie na wątku



Nio i może zajscie w ciąże to nie cały sukces ale dla mnie to byłby mega sukces bo póki co jest mi cieżko zajść w ciąże i szczerze mówiąc nie zdawałam sobie z tego sprawy ze to nie jest takie hop siup.... Coraz bardziej sie zastanawiam i przekonuje sie ze cos jednak jest nie tak.... Najgorsze jest to ze sobie z tym nie umiem poradzić i momentami jestem daleko stad myśląc co jest dlaczego tak cieżko , może nie zasłużyłam byc matka albo nie jestem na to gotowa ...wiem może wyda wam sie to śmieszne ale dzieki temu forum moge napisać co czuje , moge sie wygadać

---------- Dopisano o 21:33 ---------- Poprzedni post napisano o 21:27 ----------

Hmmm tak ostatnio sobie myślałam i może w złej pozycji moj maz dochodzi ...przeważnie na jeźdźca
nieznajoma12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 19:44   #28
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Staranie sie o dziecko

Cytat:
Napisane przez nieznajoma12 Pokaż wiadomość
Nio i może zajscie w ciąże to nie cały sukces ale dla mnie to byłby mega sukces bo póki co jest mi cieżko zajść w ciąże i szczerze mówiąc nie zdawałam sobie z tego sprawy ze to nie jest takie hop siup.... Coraz bardziej sie zastanawiam i przekonuje sie ze cos jednak jest nie tak.... Najgorsze jest to ze sobie z tym nie umiem poradzić i momentami jestem daleko stad myśląc co jest dlaczego tak cieżko , może nie zasłużyłam byc matka albo nie jestem na to gotowa ...wiem może wyda wam sie to śmieszne ale dzieki temu forum moge napisać co czuje , moge sie wygadać

---------- Dopisano o 21:33 ---------- Poprzedni post napisano o 21:27 ----------

Hmmm tak ostatnio sobie myślałam i może w złej pozycji moj maz dochodzi ...przeważnie na jeźdźca
A jak długo się staracie? Bo mimo wyjątków do roku to raczej standard.
Ja bym zaczęła od zadbania o swoją i męża kondycję fizyczna i psychiczną (unikanie stresów), wyluzowanie się, branie już teraz kwasu foliowego.
Poza tym jakieś podstawowe badania nie zaszkodzi już zrobić, na przykład na tarczycę, drogie nie są, a nieprawidłowości w pracy tarczycy często uniemożliwiają zajście w ciążę.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 20:02   #29
nieznajoma12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 142
Dot.: Staranie sie o dziecko

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
A jak długo się staracie? Bo mimo wyjątków do roku to raczej standard.
Ja bym zaczęła od zadbania o swoją i męża kondycję fizyczna i psychiczną (unikanie stresów), wyluzowanie się, branie już teraz kwasu foliowego.
Poza tym jakieś podstawowe badania nie zaszkodzi już zrobić, na przykład na tarczycę, drogie nie są, a nieprawidłowości w pracy tarczycy często uniemożliwiają zajście w ciążę.
Staramy sie od kilku miesięcy ...kwas foliowy brałam juz ponad 3 miesiące i postanowiłam zrobic sobie przerwę bo w ciąży nie jestem ... Moj maz chodzi na siłownie... Cieżko mi sie nie stresowac bo wciąż o tym myśle są takie dni ze nie moge spać albo koszmary które mnie stresuje

---------- Dopisano o 22:02 ---------- Poprzedni post napisano o 21:58 ----------

Czy długość trzymania spermy w pochwie ma duże znaczenie ?
nieznajoma12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 20:18   #30
princess_m
Raczkowanie
 
Avatar princess_m
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 479
Dot.: Staranie sie o dziecko

my się staraliśmy 5mc, nie wychodziło, ja miałam schizy - wszędzie widziałam kobiety z brzuchem, każdy tylko się pytał nas "kiedy?", ciągle o tym myślałam, praktycznie codziennie robiłam test owulacyjny, żeby przypadkiem nie przegapić

aż pewnego dnia mąż mi powiedział, żebym wyluzowała i będziemy się starać w lato, kiedy wyjedziemy i odpoczniemy i co się okazało w następnym mc zaszłam w ciążę

powiem Ci, że 3mc to tyle co nic lekarze mówią, że jeśli para się stara o dziecko i nie wychodzi przez 1,5 roku do 2 lat to wtedy można pomyśleć że jest problem. teraz najważniejsze żebyś wyluzowała, sex ma być przyjemnością a nie ciągłym myśleniem czy coś z tego wyjdzie
__________________
solarium tak samo jak palenie papierosów powoduje RAKA
----------------------------------------------
odwyk od kupowania kosmetyków zakończony powodzeniem , kupuję tylko co jest niezbędne
princess_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-12 18:30:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:52.