co robic ? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-01, 12:59   #31
Domsa19
Raczkowanie
 
Avatar Domsa19
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 78
Dot.: co robic ?

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Przede wszystkim, dziwne jest, że bliska rodzina nie wie, o takich problemach. Rozumiem, że ludzie niechętnie o swoich problemach opowiadają, ale czasami naprawdę trzeba. Przynajmniej, jeśli rodzice naprawdę są bliskimi ludźmi.
Jakie relacje z rodzicami do tej pory miał Twój chłopak?
Na pierwszy rzut oka dobre. Zresztą w tej rodzinie jest jakis problem i kazdy przes kazdym wszystko ukrywa. Nawet ja wiem o takich rzeczach na remat jego matki o ktorych jego ojciex nie wie, czyli wszystko owiane tajemnica[COLOR="Silver"]
Domsa19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 14:48   #32
201611090905
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 483
Dot.: co robic ?

Cytat:
Napisane przez Domsa19 Pokaż wiadomość
Na pierwszy rzut oka dobre. Zresztą w tej rodzinie jest jakis problem i kazdy przes kazdym wszystko ukrywa. Nawet ja wiem o takich rzeczach na remat jego matki o ktorych jego ojciex nie wie, czyli wszystko owiane tajemnica[COLOR="Silver"]
Wiesz,co według mnie to nie jest zdrowa sytuacja.

Skoro nie możecie liczyć na pomoc rodziców,to może zwrócicie się do kogoś innego z najbliższej rodziny? może macie jakiś żyjących dziadków, chrzestnych?

No i to co według mnie jest najpilniejsze to znalezienie jakiejś pracy. Twój partner niech się porozgląda dosłownie za czymkolwiek.
A Ty nie myślałaś o pracy zdalnej z domu?
201611090905 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 17:44   #33
Domsa19
Raczkowanie
 
Avatar Domsa19
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 78
Dot.: co robic ?

Cytat:
Napisane przez KasiaB954 Pokaż wiadomość
Wiesz,co według mnie to nie jest zdrowa sytuacja.

Skoro nie możecie liczyć na pomoc rodziców,to może zwrócicie się do kogoś innego z najbliższej rodziny? może macie jakiś żyjących dziadków, chrzestnych?

No i to co według mnie jest najpilniejsze to znalezienie jakiejś pracy. Twój partner niech się porozgląda dosłownie za czymkolwiek.
A Ty nie myślałaś o pracy zdalnej z domu?
Myslalam o jakiejs pracy tylko jakiej ? Nie wiem co mogłaby bym robic. Przegladalam jakies ogloszenia ale nic nie znalazlam. A co do dziadkow to ja mam babcie tylko ale ona nie pozyczy za nic w swiexie.
Domsa19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 17:47   #34
201611090905
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 483
Dot.: co robic ?

A jakie masz wykształcenie ?

Dlaczego od razu skreślasz babcie, może nie odmówi Ci w takiej wyjątkowej sytuacji. Musicie próbować,a nie od razu zakładać,że coś pójdzie nie tak.
201611090905 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 18:02   #35
Domsa19
Raczkowanie
 
Avatar Domsa19
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 78
Dot.: co robic ?

Cytat:
Napisane przez KasiaB954 Pokaż wiadomość
A jakie masz wykształcenie ?

Dlaczego od razu skreślasz babcie, może nie odmówi Ci w takiej wyjątkowej sytuacji. Musicie próbować,a nie od razu zakładać,że coś pójdzie nie tak.
Znam moja babcie i wiem jak jest. Zwlaszcza ze jeata mnie obrazona bo bede miala nieslubne dziecko, a chlopak dziadkow juz nie ma. Ja mam srednje wukaztalcenie teraz studiuje filologie hiszpanska
Domsa19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 18:06   #36
201611090905
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 483
Dot.: co robic ?

Niekoniecznie musisz szukać pracy w tym kierunku, ja na Twoim miejscu starałabym się złapać cokolwiek,co mogłabyś robić w domu. Może masz jakieś zdolności manualne,dzięki którym mogłabyś tworzyć coś i to sprzedawać? (np. biżuterię)
201611090905 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 18:17   #37
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: co robic ?

Cytat:
Napisane przez KasiaB954 Pokaż wiadomość
Niekoniecznie musisz szukać pracy w tym kierunku, ja na Twoim miejscu starałabym się złapać cokolwiek,co mogłabyś robić w domu. Może masz jakieś zdolności manualne,dzięki którym mogłabyś tworzyć coś i to sprzedawać? (np. biżuterię)
biżuteria nie jest najlepszym pomysłem, bo nie zawsze znajdują się na nią chętni, a często pakuje się w koraliki i przyrządy dużo pieniędzy.
Autorka powinna pomyśleć może o prywatnych lekcjach hiszpańskiego, albo o pomocy dzieciakom z gimnazjum czy liceum w angielskim albo niemieckim, jeśli zna je na dobrym poziomie.
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-01, 18:58   #38
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: co robic ?

Cytat:
Napisane przez Domsa19 Pokaż wiadomość
Ja mam srednje wukaztalcenie teraz studiuje filologie hiszpanska
KasiaB954 dobrze radzi, żebyś szukała takich prac, które będziesz mogła wykonywać w domu. Udzielanie korepetycji to był dobry pomysł Możesz się też zastanowić np. nad korepetycjami przez internet, przez kamerkę. Nie jest to idealny sposób uczenia, ale są ludzie, który z chęcią zapłacą za taką naukę. Można poszukać chętnych.
Powoli też rozglądaj się, czy ktoś w okolicy nie potrzebuje/nie będzie za jakiś czas potrzebował opiekunki do dziecka. Mogłabyś wtedy jakiś czas po porodzie zdecydować się na zajmowanie cudzym dzieckiem. Jeśli teraz się dobrze czujesz, to też możesz poszukać pracy jako opiekunka do dziecka. Czasem ludzie szukają kogoś, kto tylko przyprowadzi dziecko do szkoły, a potem ze szkoły odbierze. Nie ma za to dużych pieniędzy, ale też praca zwykle bardzo wymagająca nie jest.
Rozglądaj się po okolicy, po prostu
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 19:59   #39
Domsa19
Raczkowanie
 
Avatar Domsa19
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 78
Dot.: co robic ?

Na polskim rynki pracy w domu ze swieca szukac . A co do korepetycji to wspominalam wczesniej ze juz aie tym zajelam i narazie mam z tego 400 zl msiesiecznie, bo narazie na więcej uczniow nie moge sobie pozwolic z powodu braku czasu. Jak narazie rozglądam sie dalej zobaczymy moze cos znajse
Domsa19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 11:18   #40
201611090905
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 483
Dot.: co robic ?

To trzeba szukać! według mnie wybrzydzasz.
201611090905 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 11:48   #41
takbonie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 457
Dot.: co robic ?

Cytat:
Napisane przez beznadziejny123 Pokaż wiadomość
Spotykałem się z takimi sytuacjami już nie raz. Pracodawcy sobie po prostu przestają wypłacać wynagrodzenie. Są winni po 7 cz 8 tysięcy złotych, sprawy sądowe ciągną się już rok a wynagrodzenie nadal nie oddane.

Tragiczna sytuacja, musicie kombinować przy założeniu, że tych pieniędzy długo nie zobaczycie jeśli w ogóle.

Jeśli sąd nie pomoże wtedy idzie się do komornika. Najpierw komornik stara się ściągnąć dług z majątku firmy, potem z majątku właścicieli. Wcale taka sprawa rok się ciągnąć nie musi. U mnie trwała miesiąc (!) w sądzie i kilka dni u komornika. Komornik okazał się bardzo skuteczny

Edytowane przez takbonie
Czas edycji: 2014-05-02 o 11:56
takbonie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-02, 11:55   #42
Domsa19
Raczkowanie
 
Avatar Domsa19
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 78
Dot.: co robic ?

Cytat:
Napisane przez KasiaB954 Pokaż wiadomość
To trzeba szukać! według mnie wybrzydzasz.
Tylko zrozum ze jestem w 7 miesiacu ciazy i juz w tym momencie ciezko mi stac czy dlugo siedzieć, 12 lipca rodze mamu juz 1 maj kto i gdzie mnie na 2 miesiace zatrudni ? Do tego w ciazy ? Praca w domu ? Praca w domu to fikcja nje ma czegos takiego chyba ze bym byla krawcowa a na tym sie kompletnie nie znam. Codziennie szukam jakichs ofert ale to zazwyczaj na kelnerki a jak do biura to na caly etat 5 dni w tygodniu a gdzie studia ? Powiesz ze mozma zaocznie studiowac, owszem mozna jak sie ma kupe kasy. Naprawde ciąża wiele utrudnia szczegolnie jak ssie szuka pracy w 7 miesiacu ciazy.
Domsa19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 12:37   #43
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: co robic ?

A co ze studiami po narodzinach dziecka? Urlop dziekański?

piszesz, że ciąża wiele utrudnia. Ale nie należy decydować się na dziecko, kiedy nie ma się na jego wychowanie warunków, a u Was słabo to wygląda.

Edytowane przez kisielova
Czas edycji: 2014-05-02 o 12:39
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 19:37   #44
Domsa19
Raczkowanie
 
Avatar Domsa19
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 78
Dot.: co robic ?

Cytat:
Napisane przez kisielova Pokaż wiadomość
A co ze studiami po narodzinach dziecka? Urlop dziekański?

piszesz, że ciąża wiele utrudnia. Ale nie należy decydować się na dziecko, kiedy nie ma się na jego wychowanie warunków, a u Was słabo to wygląda.
Ciąza utrudnia znalezienie pracy a nie cale zycie. Co z dzieckiem jesli chodzi o studia to juz moja sprawa, a poza tym, ciaza nie byla planowana, ale wolalam urodzic niz zabic, przynajmniej takiego wyboru dokonalam i mysle ze slusznego.
Domsa19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 20:03   #45
Black Rainbow
Zadomowienie
 
Avatar Black Rainbow
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 641
Dot.: co robic ?

Cytat:
Napisane przez Domsa19 Pokaż wiadomość
Ciąza utrudnia znalezienie pracy a nie cale zycie. Co z dzieckiem jesli chodzi o studia to juz moja sprawa, a poza tym, ciaza nie byla planowana, ale wolalam urodzic niz zabic, przynajmniej takiego wyboru dokonalam i mysle ze slusznego.
Dostałaś już rady: facet niech idzie do sądu pracy i szuka lepszej roboty. Powinien powiedzieć rodzicom o swoich problemach, ze względu na Ciebie i na wasze dziecko, które już za dwa miesiące przyjdzie na świat. Wybacz, ale jak dla mnie to on w tym momencie nie zachowuje się odpowiedzialnie. Będzie ojcem, więc powinien wziąć tyłek w troki i próbować zapewnić dziecku byt i zorganizować kasę na pieluchy i wózek.

Ty również powinnaś wcześniej myśleć o pracy i odkładaniu pieniędzy. Razem będziecie mieli dziecko i razem powinniście o nie zadbać. Nie powinno być tak, że utrzymanie waszej trójki spocznie wyłącznie na facecie. Rozumiem, że teraz Ci ciężko ze względu na zaawansowaną ciążę, ale parę miesięcy temu mogłaś szukać czegoś lepszego.
Black Rainbow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 20:28   #46
banana84
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: iceland
Wiadomości: 1 039
GG do banana84
Dot.: co robic ?

Co tu wogole sie wypisuje. Rady odnosnie pracy zdalnej z domu (ktora w polsce istnieje w bardzo nielicznych branzach)...robienia bizuterii... (w co trzeba porzadnie zainwestowac i miec jakis pomysl i talent)...i co nie koniecznie sie moze nawet zwrocic...albo ta opieka nad cudzym dzieckiem...w trakcie czy po ciazy...nie wiem jak wy dziewczyny ale ja bym bedac matka szukala opiekunki bez wielkiego melona na przodzie...ktora pewnie ledwo co sie bedzie ruszac...a nie biegac za szrabem...a taka swieza mamsia to tez skupiona na swoim...i zmeczona pewnie nocnym wstawaniem...kolkami..niz opieka nad wymagajacym uwagi, krzykliwym kilkulatakiem. Zwlaszcza ze pelno dziewczyn i starszch kobiet szuka takiej pracy. Wiec mamusie maja w czym wybierac.

Jedynie korepetycje to jako taki nieglupi pomysl..ale jak widac autorka tez juz na to wpadla ;p
banana84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 09:36   #47
Domsa19
Raczkowanie
 
Avatar Domsa19
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 78
Dot.: co robic ?

Cytat:
Napisane przez banana84 Pokaż wiadomość
Co tu wogole sie wypisuje. Rady odnosnie pracy zdalnej z domu (ktora w polsce istnieje w bardzo nielicznych branzach)...robienia bizuterii... (w co trzeba porzadnie zainwestowac i miec jakis pomysl i talent)...i co nie koniecznie sie moze nawet zwrocic...albo ta opieka nad cudzym dzieckiem...w trakcie czy po ciazy...nie wiem jak wy dziewczyny ale ja bym bedac matka szukala opiekunki bez wielkiego melona na przodzie...ktora pewnie ledwo co sie bedzie ruszac...a nie biegac za szrabem...a taka swieza mamsia to tez skupiona na swoim...i zmeczona pewnie nocnym wstawaniem...kolkami..niz opieka nad wymagajacym uwagi, krzykliwym kilkulatakiem. Zwlaszcza ze pelno dziewczyn i starszch kobiet szuka takiej pracy. Wiec mamusie maja w czym wybierac.

Jedynie korepetycje to jako taki nieglupi pomysl..ale jak widac autorka tez juz na to wpadla ;p

Widze, ze jednak znalazl sie ktos kto potrafi na to trzezwo spojrzec. Niestety tak jest, a ja sama kiedys myslalam ze co tam ciaza, w ciazy mozna wszystko. teraz wiem ze niestety w ciaze to nic nie mozna, a szczegolnie nie mozna pracowac bo nawet nie ma jak i gdzie.
Domsa19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 10:09   #48
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: co robic ?

Cytat:
Napisane przez Domsa19 Pokaż wiadomość
Widze, ze jednak znalazl sie ktos kto potrafi na to trzezwo spojrzec. Niestety tak jest, a ja sama kiedys myslalam ze co tam ciaza, w ciazy mozna wszystko. teraz wiem ze niestety w ciaze to nic nie mozna, a szczegolnie nie mozna pracowac bo nawet nie ma jak i gdzie.
Niestety, ciąża potrafi być sporym utrudnieniem. No ale w ciąży już jesteś, więc skup się na tym, co możesz zrobić teraz i po narodzinach dziecka.
Dobrze się złożyło, że będziesz rodzić na początku wakacji. Przez pierwsze 3 miesiące życia dziecka i tak nie będziesz musiała chodzić na zajęcia na uczelnię, a potem możesz wziąć urlop dziekański i na uczelnię wrócić, jak dziecko będzie miało ponad rok.
A przez ten rok możesz skupić się na udzielaniu korepetycji i odpłatnym opiekowaniu się innym dzieckiem. Moim zdaniem to dobry i całkiem możliwy do wykonania plan. Nie każdego rodzica stać na zatrudnienie w pełni dyspozycyjnej opiekunki, która ma duże doświadczenie i nie ma własnych dzieci Dlatego rozglądaj się po okolicy, może są w Twoim otoczeniu osoby w sytuacji podobnej do Twojej? Albo osoby, które będą potrzebowały opiekunki do np. 3-letniego dziecka? Próbuj, po prostu próbuj.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 10:49   #49
banana84
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: iceland
Wiadomości: 1 039
GG do banana84
Dot.: co robic ?

Ten pomysl z opieka nad drugim dzieckiem dalej mi sie nie widzi. Bo skoro tamta matka ma placic za ta opieke malo..to jaki jest sens brac na siebie tak odpowiedzilnosc za drugie dziecko za jakies grosze? A taki 2-3-4 latek jest aborbujacy.
Ja nie mam dzieci i moze sie nie znam za dobrze, ale kolezanka ma malego bobasa i czesto po lekarzach z nim musi latac...co wtedy z tym drugim dzieciem?? Tez go ciagnac po przychodniach? gdzie pelno innych zasmakranych dzieci?
Male dzieci czesto lapia od siebie choroby.. autorka z czasem moze wiecej wydac na leki niz brac za ta cala opieke.
banana84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-03, 11:15   #50
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: co robic ?

Cytat:
Napisane przez banana84 Pokaż wiadomość
Ten pomysl z opieka nad drugim dzieckiem dalej mi sie nie widzi. Bo skoro tamta matka ma placic za ta opieke malo..to jaki jest sens brac na siebie tak odpowiedzilnosc za drugie dziecko za jakies grosze?
Bo są w życiu sytuacje, kiedy każdy grosz się liczy i kiedy 300 czy 500 zł to też pieniądze. Oczywiście trzeba się zastanowić czy to jest do zrealizowania (według mnie jest jeśli znajdzie się chętny do opieki, bo ludzie miewają więcej niż jedno dziecko i wtedy ma się w domu niemowlę + kilkulatka), ale nie ma sensu się zastanawiac czy się opłaca w sytuacji, gdy ma się długi nawet za mieszkanie. Rozkminiać to można dorobienie na lepsze pieluszki, a nie zarabianie na życie.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 15:42   #51
201611090905
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 483
Dot.: co robic ?

[QUOTE=banana84;46280437]Ten pomysl z opieka nad drugim dzieckiem dalej mi sie nie widzi. Bo skoro tamta matka ma placic za ta opieke malo..to jaki jest sens brac na siebie tak odpowiedzilnosc za drugie dziecko za jakies grosze? A taki 2-3-4 latek jest aborbujacy.
Ja nie mam dzieci i moze sie nie znam za dobrze, ale kolezanka ma malego bobasa i czesto po lekarzach z nim musi latac...co wtedy z tym drugim dzieciem?? Tez go ciagnac po przychodniach? gdzie pelno innych zasmakranych dzieci?
Male dzieci czesto lapia od siebie choroby.. autorka z czasem moze wiecej wydac na leki niz brac za ta cala opieke.[/QUOTE

Hm,a co Ty jej proponujesz? Skoro każdy inny pomysł,jest zły ?
201611090905 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 18:32   #52
banana84
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: iceland
Wiadomości: 1 039
GG do banana84
Dot.: co robic ?

Nic jej szczegolnego nie poradze Bo coz mozna radzic kobiecie zaraz przed porodem. By dorobic pozostaja jej koreptycje/ ewentualne tlumaczenia.
Pole manewru ma raczej jej chlopak. Zarowno w kwestii rodzicow jak i szefa.
banana84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 20:21   #53
nadijka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 759
Dot.: co robic ?

Facet:
- darmowa porada prawna (często można dostać taką nawet przez telefon, numery są na stronach Okręgowych Inspektoratów Pracy),
- złożenie skargi w inspekcji pracy,
- przede wszystkim: jak najszybsze znalezienie nowej pracy!
- póki co dorabianie sobie pracami typu roznoszenie ulotek, zawsze coś będziecie mieć więcej.
Ty:
- oprócz korepetycji, tłumaczenia - czy oprócz hiszpańskiego, znasz jeszcze jakiś język? To można robić przez neta, moje kuzynki pracowały w taki sposób, że firmy przesyłały im teksty mailowo, a one potem je odsyłały. Może nie zarabiały kokosów, ale jednak coś z tego miały.
- zapomoga na uczelni - może uda Ci się uzyskać, trzeba złożyć papiery w dziekanacie ds. socjalnych i udokumentować ciężką sytuację.
- zbiórka ciuchów/zabawek wśród znajomych, do tego na różnych serwisach np. gumtree są często ogłoszenia, że ludzie oddadzą coś za darmo lub za symboliczną opłatą.
- poszukanie darmowych kursów/szkoleń on-line, żeby potem mieć co do CV wpisać i jak najszybciej znaleźć pracę po ogarnięciu się po porodzie.
nadijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 01:15   #54
carpediem
Rozeznanie
 
Avatar carpediem
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 937
Dot.: co robic ?

Bardzo trudna sytuacja i mocno Ci, Autorko, współczuję. Wszystkie porady tutaj są sensowne i warte rozpatrzenia, niemniej ja dodam, że z mojego punktu widzenia skoro zalegacie z opłatami za mieszkanie, a właściciel w każdej chwili może wyrzucić Was na bruk - najważniejsze jest jak najszybsze zebranie pieniędzy, żeby dług uregulować. Nie ma co się czarować, wszystkie pożyczki są bardzo niebezpieczne i tak naprawdę powodują tylko większe tarapaty, więc jedynym rozsądnym wyjściem jest jednak zwrócenie się o pomoc do rodziny Twojego TŻta. Skoro Twoja rodzina nie jest w stanie Ci pomóc, pozostaje tylko, żeby TŻ zgłosił się do swojej i nakreślił Waszą sytuację. Jakkolwiek jego kontakty z rodziną nie wyglądają, myślę, że w takim momencie pomogą swojemu dziecku i jego partnerce. Ewentualnie zostaje jeszcze pożyczka u znajomych, dalszej rodziny, ale tutaj wiadomo, że lepiej pożyczyć od rodziny, bo rodzina zwykle skłonna jest poczekać nieco dłużej na zwrot należności niż de facto obcy nam człowiek.

Druga sprawa, to kwestia zawodowa. Faktycznie - jeśli Twój facet nie dostanie należnej mu wypłaty, trzeba zgłosić się do PIPu i działać. Od tego są takie instytucje, żeby pomóc i nie ma sensu z tym zwlekać, szczególnie jeśli szef znowu będzie karmił Twojego TŻta jakimiś bajeczkami.
carpediem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 07:19   #55
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: co robic ?

Facet ma stałą umowę o pracę, tak? Skoro został zwolniony z powodu likwidacji swojego stanowiska pracy- należy mu się odprawa. No chyba, że dostał dyscyplinarkę, wtedy nie. Nie trzeba też zadnych dowodów, że szef nie wypłacał pensji- takim dowodem są wyciągi z konta bankowego. Jeśli do 10 maja szef nie wypłaci kasy- zostaje PiP a oni z radością przyjmują takie zgłoszenia bo każda wlepiona kara to dla nich źródło dochodu.

Z Providenta nie korzystaj. Pożyczasz 1000 zł a oddajesz 2000. Uwierz, bo sama kiedyś się zainteresowałam, ale jak mi zaśpiewali totalną kwotę do oddania to podziękowałam.

Udaj się też do MOPSu. Spytaj, czy w Waszej sytuacji należą się Wam jakieś świadczenia. No i popytaj po znajomych, kto ma jakieś rzeczy po swoim maluchu. Becikowe nie na wiele Ci starczy.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 08:11   #56
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: co robic ?

Na jakim poziomie jest Twój hiszpański? Może tłumaczenia zwykłe?
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 11:08   #57
Domsa19
Raczkowanie
 
Avatar Domsa19
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 78
Dot.: co robic ?

Cytat:
Napisane przez tamtaglista Pokaż wiadomość
Na jakim poziomie jest Twój hiszpański? Może tłumaczenia zwykłe?
Dziękuje wszystkim za rady . Moj hiszański jest na bardzo dobrym poziomie, więc z tłumaczeniami nie byłoby problemu, mam tez w tym jakies juz doswiadczenie. Dałam ogłoszenie ze wykonam tłumaczenia i sama tez szukam takich ogłoszen. Drug sprawa, do dziewczyn wyzej, moj facet nie zostal zwolniony z pracy, i tu robi sie ciekawie, bo szef zalega z wyplatami, jemu jest winny 6 tys i mysli ze moj facet dalej bedzie przychodzil do pracy jak gdyby nigdy nic, bo przeciez sie kiedys ureguluje, a my bedziemy zyc powietrzem ;/. Moj chlopak byl na rozmowie w sprawie pracy i idzie juz od wtorku wiec jestem spokojniesza. W pozyczki bawic sie nie bede bo to jeszcze gorzej. A co do pomocy rodziny to narazie udalo nam sie pozyczyc 1500 zl, zobaczymy co bedzie dalej, bedziemy dzialac.
Domsa19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 11:39   #58
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: co robic ?

Cytat:
Napisane przez Domsa19 Pokaż wiadomość
Dziękuje wszystkim za rady . Moj hiszański jest na bardzo dobrym poziomie, więc z tłumaczeniami nie byłoby problemu, mam tez w tym jakies juz doswiadczenie. Dałam ogłoszenie ze wykonam tłumaczenia i sama tez szukam takich ogłoszen.
Słusznie
Możesz też rozważyć dawanie lekcji przez internet przez jakąś wideokonferencję

Cytat:
Moj chlopak byl na rozmowie w sprawie pracy i idzie juz od wtorku wiec jestem spokojniesza.
Słusznie

Cytat:
A co do pomocy rodziny to narazie udalo nam sie pozyczyc 1500 zl, zobaczymy co bedzie dalej, bedziemy dzialac.
Od kogo pożyczyliście?
Czy chłopak powiedział swojej rodzinie o sytuacji, w której się znaleźliście?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 14:53   #59
Domsa19
Raczkowanie
 
Avatar Domsa19
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 78
Dot.: co robic ?

Pieniądze nam pożyczył ojciec chłopaka. A co do wypłacenia tych pieniędzy to narazie czekamy do 10 maja, zobaczymy czy chłopak coś dostanie i ile, potem bedziemy działać inaczej jeżeli szef będzie wciskał kolejne bajeczki. a co do mopsu to wiem ze cos mi sie nalezy, tylko ze nie moge powiedziec ze mieszkam z chlopakiem bo wtedy nic nie dostane

Edytowane przez Domsa19
Czas edycji: 2014-05-04 o 14:54
Domsa19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-04 15:53:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:34.