Avene TriAcneal - następca Diacnealu - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-21, 16:12   #1381
slodka_dzaga
Raczkowanie
 
Avatar slodka_dzaga
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Okolice Miasta królów:)
Wiadomości: 331
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

stosujecie T pod oczy...? Bo mam straszne "kurze łapki" związane z mimiką twarzy i niewłaściwą pielęgnacją za młodu i chciałabym się ich pozbyć, nawilżanie, to za mało, chciałabym zaryzykować użyciem T... ale boję się by moja skóra bardziej sie nie wysuszyła, a co za tym idzie, pogłębiły zmarszczeki...
__________________
02.03.12-aparatka góra
26.10.12-aparatka dół
Włosomaniaczka
01.04.12 olejowanie, wcierki, świadoma pielegnacja
slodka_dzaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-29, 19:07   #1382
Kaamisia
Raczkowanie
 
Avatar Kaamisia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 77
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Cytat:
Napisane przez slodka_dzaga Pokaż wiadomość
stosujecie T pod oczy...? Bo mam straszne "kurze łapki" związane z mimiką twarzy i niewłaściwą pielęgnacją za młodu i chciałabym się ich pozbyć, nawilżanie, to za mało, chciałabym zaryzykować użyciem T... ale boję się by moja skóra bardziej sie nie wysuszyła, a co za tym idzie, pogłębiły zmarszczeki...
Bałabym się go użyć pod oczy, bo jest mocno złuszczająco-wysuszający.
__________________
Urodologia
Kaamisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-08, 19:30   #1383
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Kończę właśnie pierwszą tubkę i nie wiem, czy porywać się na drugą. Efektów póki co nie widzę. Zaskórniki sobie siedzą, rusza je tylko mechaniczne oczyszczanie, ale nowe ciągle też przybywają. Na zamknięte zaskórniki mutujące w gule kompletnie nic nie działa, ich się nawet nie da wycisnąć, a na domiar złego zaczęły z wyraźną regularnością mutować przed okresem, co wskazywałoby na hormonalną przyczynę tych zmian.

Możliwe, że Triacneal trochę zmienia mi koloryt skóry w stronę
ciemniejszego, bo mogę zużyć ciemniejszy pokład Lily Lolo (Blondie), który do tej pory musiałam mieszać z jaśniejszym odcieniem.

Skutków ubocznych nie mam. Na początku trochę swędziała mnie skóra po aplikacji, ale to minęło. Czasem mam trochę więcej suchych skórek, ale moja skóra ma w ogóle do nich skłonność. Usuwam je za pomocą maski żelatynowo-mlecznej własnej produkcji, Savon Noir lub ściereczek Body Shopu. No i oczywiście odżywczy krem na noc (kiedy nie smaruję się Triacnealem), ale to u mnie od dawna standard.
Przetłuszczania skóry też się niestety nie pozbyłam a nawet mam wrażenie, że się nasiliło.
Może jak napatoczy mi się jakaś promocja, to kupię drugą tubkę.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 10:00   #1384
slodka_dzaga
Raczkowanie
 
Avatar slodka_dzaga
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Okolice Miasta królów:)
Wiadomości: 331
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

u mnie też ,gule wychodzą nadal, pomimo Triacnealu, ale za to zaskórniki znikają poooowolutku mam nadzieje jeszcze,że widocznośc moich naczynek się zmniejszy, jak dojdę do końca tubki
__________________
02.03.12-aparatka góra
26.10.12-aparatka dół
Włosomaniaczka
01.04.12 olejowanie, wcierki, świadoma pielegnacja
slodka_dzaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 18:51   #1385
pomponik84
Raczkowanie
 
Avatar pomponik84
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 306
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Witam,

Mam pytanie odnosnie stosowania treacnealu pod oczy. Uzywam go od 4 dni i nakladam na cala twarz.Skora pod oczami przesuszyla sie i pojawily sie gigantyczne zmarchy,ktore wczesniej byly malusie. Czy to zejdzie? czy zrezygnowac z nakladania go po oczy?Nwet moj maz powiedzial ze wygladam jak stara baba zmeczona zyciem
__________________
MOJE ZĄBUSIE
pomponik84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 19:00   #1386
slodka_dzaga
Raczkowanie
 
Avatar slodka_dzaga
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Okolice Miasta królów:)
Wiadomości: 331
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

pytalam o to samo Italiany, poradzila mi, ze "Triacneal ma w skaldzie wysuszający kwas glikolowy, ale możesz używać avene pod oczy, ale ostrożnie, żeby nie przedobrzyć. Musisz też stosować tłuste kremy pod oczy, żeby skóra się nie przesuszyła w tym wrażliwym rejonie. Jeśli przesuszysz skórę, może okazać się, że wręcz wyglądasz, jakbyś miała więcej zmarszczek I nie polecałabym raczej stosować codziennie."
__________________
02.03.12-aparatka góra
26.10.12-aparatka dół
Włosomaniaczka
01.04.12 olejowanie, wcierki, świadoma pielegnacja
slodka_dzaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 19:15   #1387
pomponik84
Raczkowanie
 
Avatar pomponik84
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 306
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Dzieki Slodka-dzaga. Nakladam masc retimax,jest baaardzo tlusta. Boje sie tylko czy to zejdzie, czy juz mi takie zmarszczki zostana? Chcialam sie pozbyc malych a nabawilam sie wiekszych
__________________
MOJE ZĄBUSIE
pomponik84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-12, 20:07   #1388
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Cytat:
Napisane przez pomponik84 Pokaż wiadomość
Dzieki Slodka-dzaga. Nakladam masc retimax,jest baaardzo tlusta. Boje sie tylko czy to zejdzie, czy juz mi takie zmarszczki zostana? Chcialam sie pozbyc malych a nabawilam sie wiekszych
Ponoć to etap przejściowy, przynajmniej tak jakiś czas temu pisano na Biochemii Urody i Laboratorium Urody, gdzie zwolenników retinoidowych kuracji było sporo. Zalecano ten etap przeczekać, spod przesuszonej i pomarszczonej skóry miała wyłonić się nowa, odmłodzona
Czy to u każdego działało - trudno powiedzieć, pewnie zależy od osobniczej wrażliwości. Tutaj:
http://www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠pl/index.php?topic=5292.0
jest trochę o takich kuracjach pod oczy. Opinie na temat m.in. poprzednika TriAcnealu nie są pod tym kątem zbyt pozytywne.

A tak przy okazji - dałam sobie spokój z TriAcnealem, przerzuciłam się na Glyco-A. To cięższy kaliber dla mnie, za nic w świecie nie jestem w stanie go stosować wedle zaleceń producenta czyli raz-dwa dziennie. Ale na razie jest trochę lepiej, prawie nie mam gul na żuchwie, chociaż zaskórniki zamknięte twardo siedzą. Za to otwarte jakby mniejsze i pory płytsze.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2013-03-12 o 20:12
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 21:25   #1389
pomponik84
Raczkowanie
 
Avatar pomponik84
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 306
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Witaj Chimay

Przeczekac tzn. stosowac dalej na wysuszona skore czy dac jej troche odpoczac i nie nakladac na jakis czas? Teraz wlasnie nalozylam triacneal na twarz z wyjatkiem okolic oczu. Te miejsca potraktowalam retimaxem 1500.Mysle czy nie nakladac pod oczy tylko 1-2 razy w tygodniu. Co do glyco-a.Moze Cie to zaskoczy,ale stosowalam go dwa razy w zeszlym roku i nie mialam zadnego rezultatu (oprocz paru guli na brodzie), moze to dziwne bo triacneal jest slabszy,ale u mnie lepiej dziala. No chyba ze mam jakas wrazliwa skore teraz,moze glyco-a tez by sie obecnie spisal.Kto wie
__________________
MOJE ZĄBUSIE
pomponik84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-13, 08:46   #1390
slodka_dzaga
Raczkowanie
 
Avatar slodka_dzaga
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Okolice Miasta królów:)
Wiadomości: 331
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ponoć to etap przejściowy, przynajmniej tak jakiś czas temu pisano na Biochemii Urody i Laboratorium Urody, gdzie zwolenników retinoidowych kuracji było sporo. Zalecano ten etap przeczekać, spod przesuszonej i pomarszczonej skóry miała wyłonić się nowa, odmłodzona
Czy to u każdego działało - trudno powiedzieć, pewnie zależy od osobniczej wrażliwości. Tutaj:
http://www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠pl/index.php?topic=5292.0
jest trochę o takich kuracjach pod oczy. Opinie na temat m.in. poprzednika TriAcnealu nie są pod tym kątem zbyt pozytywne.

A tak przy okazji - dałam sobie spokój z TriAcnealem, przerzuciłam się na Glyco-A. To cięższy kaliber dla mnie, za nic w świecie nie jestem w stanie go stosować wedle zaleceń producenta czyli raz-dwa dziennie. Ale na razie jest trochę lepiej, prawie nie mam gul na żuchwie, chociaż zaskórniki zamknięte twardo siedzą. Za to otwarte jakby mniejsze i pory płytsze.
czy mogłabym cie prosic i link do tego forum, na priv
__________________
02.03.12-aparatka góra
26.10.12-aparatka dół
Włosomaniaczka
01.04.12 olejowanie, wcierki, świadoma pielegnacja
slodka_dzaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-13, 09:11   #1391
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Cytat:
Napisane przez pomponik84 Pokaż wiadomość
Witaj Chimay

Przeczekac tzn. stosowac dalej na wysuszona skore czy dac jej troche odpoczac i nie nakladac na jakis czas? Teraz wlasnie nalozylam triacneal na twarz z wyjatkiem okolic oczu. Te miejsca potraktowalam retimaxem 1500.Mysle czy nie nakladac pod oczy tylko 1-2 razy w tygodniu. Co do glyco-a.Moze Cie to zaskoczy,ale stosowalam go dwa razy w zeszlym roku i nie mialam zadnego rezultatu (oprocz paru guli na brodzie), moze to dziwne bo triacneal jest slabszy,ale u mnie lepiej dziala. No chyba ze mam jakas wrazliwa skore teraz,moze glyco-a tez by sie obecnie spisal.Kto wie
Przeczekać czyli nakładać dalej. Ale wiadomo - jedni są zwolennikami hardcorowych rozwiązań, inni wolą metodę małych kroczków.
Kiedyś używałam Zoracu i też maznęłam się nim pod oczami parę razy, oczywiście też uwydatniły mi się zmarszczki mimiczne. Zniechęciło mnie to i dałam sobie spokój i skóra po jakimś czasie doszła do siebie. Miała też wrażenie, że Zorac pogłębił mi zaczątki bruzd wokół ust, w każdym razie na pewno ich nie zlikwidował.
Wydaje mi się, że te zmarszczki u Ciebie jednak powinny zniknąć.

---------- Dopisano o 10:11 ---------- Poprzedni post napisano o 10:05 ----------

Cytat:
Napisane przez slodka_dzaga Pokaż wiadomość
czy mogłabym cie prosic i link do tego forum, na priv
Jasne
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-13, 15:23   #1392
pomponik84
Raczkowanie
 
Avatar pomponik84
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 306
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Dzieki za odpowiedz i rady.Czy ja tez moge linka na priv?
__________________
MOJE ZĄBUSIE
pomponik84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 17:01   #1393
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Cytat:
Napisane przez pomponik84 Pokaż wiadomość
Dzieki za odpowiedz i rady.Czy ja tez moge linka na priv?
Wysłałam, tylko link do forum na literę F nie chce się wysłać poprawnie, ale chyba jakoś to obejdziesz
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-06, 12:09   #1394
Blondcukiereczek
Raczkowanie
 
Avatar Blondcukiereczek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 224
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Witam,

Wybaczcie, pewnie to pytanie juz tu padło ale jutro ide do dermatologa a dzisiaj nie mam czasu na czytanie calego forum. Powiedzcie mi prosze ile czasu powinnam stosowac Triacneal zeby przejsc na Retin A ??

Triacneal stosuje od prawie dwoch miesiecy co drugi dzien. Jest przesusz, sciagniecie skory ale poki co sie nie łuszczy. Moge juz poprosic dermatologa o Retin A ??? Pomozcie prosze.
Blondcukiereczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-06, 13:17   #1395
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Cytat:
Napisane przez Blondcukiereczek Pokaż wiadomość
Witam,

Wybaczcie, pewnie to pytanie juz tu padło ale jutro ide do dermatologa a dzisiaj nie mam czasu na czytanie calego forum. Powiedzcie mi prosze ile czasu powinnam stosowac Triacneal zeby przejsc na Retin A ??

Triacneal stosuje od prawie dwoch miesiecy co drugi dzien. Jest przesusz, sciagniecie skory ale poki co sie nie łuszczy. Moge juz poprosic dermatologa o Retin A ??? Pomozcie prosze.
Poprosić możesz, ale o tym i tak zdecyduje dermatolog. Co innego gdybyś pytała o kurację, którą możesz bez przeszkód kupić i przeprowadzić na własną rękę. Poza tym nie ma jakiegoś jednego sposobu postępowania i czasu używania takich specyfików, to wszystko zależy od reakcji skóry.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 20:48   #1396
zbuntowana20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 272
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Szkoda ze tak cicho w tym wątku.. Ja juz od tygodnia robie kuracje Triacnealem (uzywalam go chyba 2 lata temu i bardzo mi słuzył). Teraz niestety mam sporo do wyleczenia. Chyba w maju meczylam sie z wielką iloscią zaskornikow (cos mnie pozapychalo), szczegolnie na policzkach i brodzie. Zaczelam uzywac kwasow, wszystko mi powyrzucalo i teraz zostaly slady i przebarwienia w wielkiej ilosci . No ale chociaz zaskornikow juz nie ma. Po tygodniu uzywania jest o wiele lepiej, wszystkie stały sie jasniejsze, buzia gładziutka.. oby tak dalej jest tu ktos jeszcze, kto go używa? będzie mi raźniej
zbuntowana20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 21:38   #1397
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 531
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Ja
Od ponad roku codziennie, to mój, KWC.
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-15, 08:31   #1398
zbuntowana20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 272
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Moj chyba tez, aż załuje ze tak późno sobie o nim przypomnialam. Mimo, że uzywam dopiero tydzien to z kazdym dniem jest delikatnie lepiej. Na dzien uzywam jeszcze serum azelo oliwkowe z BU zeby przyspieszyc znikanie przebarwień. A u Ciebie jakie są efekty stosowania, z czym sie zmagasz? Opowiedz mi wiecej
zbuntowana20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-15, 16:37   #1399
tambourinist
Rozeznanie
 
Avatar tambourinist
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 628
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

[wizaż usuwa negatywne, ale sprawiedliwe, recenzje, więc ja usuwam swoje wpisy na wizażu]

Edytowane przez tambourinist
Czas edycji: 2013-11-21 o 18:21
tambourinist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-15, 16:42   #1400
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 531
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Cytat:
Napisane przez zbuntowana20 Pokaż wiadomość
Moj chyba tez, aż załuje ze tak późno sobie o nim przypomnialam. Mimo, że uzywam dopiero tydzien to z kazdym dniem jest delikatnie lepiej. Na dzien uzywam jeszcze serum azelo oliwkowe z BU zeby przyspieszyc znikanie przebarwień. A u Ciebie jakie są efekty stosowania, z czym sie zmagasz? Opowiedz mi wiecej
Drobne wypryski. Szacuję, że zniknęły w 80%. Stosuję na twarz, dekolt ramiona.
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 13:32   #1401
kollorowo
Przyczajenie
 
Avatar kollorowo
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

korzystalam z T. przez cala jesien i zime rok temu,
nakladalam na noc na czolo,nos, pod bródek i skronia.
Rano zmywalam zelem antybakr. z ziaji i na to filtr tonizujacy z Avene 50. i to by czas kiedy moja skora wygladala najlepiej.
Pryszcze znikly, nie bylo wysypy, wagry sie zmniejszyly ale nie znikly.
Nie raz zdarzylo mi sie ze znajomi mi mowili ze moja cera wyglada duzo lepiej
teraz czekam na jakas promocje na niego i znow go biore na warsztat bo po lecie moja cera nie wyglada najlepiej ;(
__________________
kolorowo
kollorowo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 15:38   #1402
zbuntowana20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 272
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Kollorowo, szukaj na allegro, tam z przesylka mozna zaplacic o wiele mniej niz stacjonarnie w aptece, ja za swoj z próbką zelu cleanance i kremu cleanace k zaplacilam 41zl
U mnie leci juz drugi tydzien stosowania (niecodziennie), mialam male luszczenie na lini brody, ale juz przeszło, buzia delikatniejsza i troche jaśniejsza, wyrzucilo mi malutkie pryszcze na policzkach ale nie ma tragedi
zbuntowana20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-25, 01:03   #1403
Cristilla_Tatia
Raczkowanie
 
Avatar Cristilla_Tatia
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 48
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Zgłaszam się jako fanka TriAcnealu. Używam go od trzech dni a już usłyszałam, że mam ładniejszą cerę Moim celem jest usunięcie zaskórników zamkniętych, rozjaśnienie przebarwienie i może lekki spłycenie blizn. Mam wrażenie, że nawilża a nie wysusza, ale moja skóra jest dziwna niby sucha a tłusta, niby strasznie wrażliwa i naczynkowa ale jeśli chodzi o złuszczanie to nic nie działa.

---------- Dopisano o 02:03 ---------- Poprzedni post napisano o 01:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Nikita... Pokaż wiadomość
Wszystko co napisalas jest mi znane, przemielilam.
Hormony tez mam w normie, tarczyce tez.
Cala moja historie zjadziesz na moim blogu
Hej, przejrzałam Twojego bloga i szukałam zdjęć z tym wielkim trądzikiem, a tu tylko kilka małych krostek. Nie wiem może to kwestia zdjęć, że nie widać.
Cristilla_Tatia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 21:15   #1404
slodka_dzaga
Raczkowanie
 
Avatar slodka_dzaga
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Okolice Miasta królów:)
Wiadomości: 331
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Jakby któraś z Was chciała, to mam do sprzedania, nowy Triacneal, moge w gratisie dorzucić jeszcze 1/2 opakowania otwartego, bo mi nie posłużył...
__________________
02.03.12-aparatka góra
26.10.12-aparatka dół
Włosomaniaczka
01.04.12 olejowanie, wcierki, świadoma pielegnacja
slodka_dzaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-25, 09:51   #1405
niewidzialna89
Przyczajenie
 
Avatar niewidzialna89
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 10
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Cześć, proszę pomóżcie... na kilka dni przerwałam kurację Triacnealem i wczoraj wieczorem zauważyłam takie bladoróżowe plamki na czole, nałożyłam zatem krem i teraz praktycznie nie ma po nich śladu, Triacneal używam już od kilku miesięcy ale teraz chciałam sprawdzić jak moja cera zareaguje. Czy to normalne? Proszę o odpowiedź
__________________
...to tylko ja

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-12-25 o 09:56 Powód: Przesunięcie - zmiana tytułu
niewidzialna89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-27, 00:15   #1406
inga22
Raczkowanie
 
Avatar inga22
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 73
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Dziewczyny, czy któraś z Was ma porównanie "mocy" kwasu w Triacnealu i tonikach z BU (AHA 8%, BHA 2%, AHA/BHA)?

Po kwaszeniu PHA 6% wiosną i Tri stosowanym od jesieni chciałabym zastosować jakieś mocniejsze kwasy na przebarwienia i ogólne "odświeżenie skóry". I zastanawiam się, jak się ma to 6% kwasu glikolowego w Tri do kwasów z BU, to znaczy czy w kremie działa relatywnie słabiej/mocniej niż w toniku? Mam chyba skórę nosorożca, bo po Triacnealu nie miałam żadnych podrażnień (nawet pod oczami), nie łuszczyłam się, choć stosowałam go prawie codziennie (z przerwą na nawilżanie) i zastanawiam się, czy moja skóra po nim w ogóle "zauważy" coś słabszego niż najmocniejszy w ofercie tonik AHA/BHA.
inga22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-27, 08:37   #1407
zbuntowana20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 272
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Cytat:
Napisane przez inga22 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy któraś z Was ma porównanie "mocy" kwasu w Triacnealu i tonikach z BU (AHA 8%, BHA 2%, AHA/BHA)?

Po kwaszeniu PHA 6% wiosną i Tri stosowanym od jesieni chciałabym zastosować jakieś mocniejsze kwasy na przebarwienia i ogólne "odświeżenie skóry". I zastanawiam się, jak się ma to 6% kwasu glikolowego w Tri do kwasów z BU, to znaczy czy w kremie działa relatywnie słabiej/mocniej niż w toniku? Mam chyba skórę nosorożca, bo po Triacnealu nie miałam żadnych podrażnień (nawet pod oczami), nie łuszczyłam się, choć stosowałam go prawie codziennie (z przerwą na nawilżanie) i zastanawiam się, czy moja skóra po nim w ogóle "zauważy" coś słabszego niż najmocniejszy w ofercie tonik AHA/BHA.

Moim zdaniem śmiało możesz spróbować toniku AHA/BHA 10%, stosuje Tri i ten tonik i dobrze się to sprawuje. Tonik dla mnie jest mocny, użyje 3 dni pod rząd i skora się łuszczy. W porównaniu Tri moge uzywac caly tydzien codziennie i dopiero wystepuje minimalne łuszczenie. Obecnie czasem uzywam tego, czasem tego w zalezności czego moja skora aktualnie potrzebuje
zbuntowana20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-27, 11:58   #1408
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 531
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Ja używam jednego i drugiego. Też mam odporną skórę, więc podrażnień brak, ale tonik jest na bazie alkoholu i trochę za bardzo wysusza. Potrzebne są silniejsze nawilżacze niż przy samym tri.
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-27, 21:13   #1409
inga22
Raczkowanie
 
Avatar inga22
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 73
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Dzięki za odpowiedź! Zdecyduję się chyba na AHA/BHA. Po tri w ogóle (!) się nie łuszczyłam... jestę nosorożcę
inga22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-27, 22:04   #1410
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 531
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Cytat:
Napisane przez inga22 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź! Zdecyduję się chyba na AHA/BHA. Po tri w ogóle (!) się nie łuszczyłam... jestę nosorożcę
Szczerze mówiąc, to ja też się niespecjalnie łuszczę - ani po tri, ani po kwasiorach. Ale skóra zdecydowanie szybciej się regeneruje.
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-14 17:00:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:01.