AKWARIUM - część I - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-11-12, 09:01   #61
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: AKWARIUM - początki !!

201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-13, 21:33   #62
Ivon.a
Wtajemniczenie
 
Avatar Ivon.a
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 689
GG do Ivon.a
Cytat:
Napisane przez nika135
Ach ja mam "misiung"
Nic nie mam do pasowane
Jak bym miała cyfrówkę to bym je pokazała ale nie mam szkoda


Właśnie wczoraj wszystko porządkowałam bo mój brother wszystko musiał powyciągać bo łapał rybki żeby do sklepu zawieść
Ach nabałaganił
]

Przepraszam że tak długo nie odpisywałam Co to ten "misiung"bo zrozumiałam tylko że to pomieszanie z poplątaniem

Anetkas - bardzo dobry dobór rybek. Dodam od siebie - miałam glonojada kilka lat, miesiąc temu mi zdechł, od tamtej pory pojawił mi się ogromny wysyp gonów, na prawdę straszny, dopiero teraz doceniłam co ten glonojad robił pożytecznego - więc do spisu rybek koniecznie dodaj glonojada Dzisiaj zakupiłam dwa maluszki, mają dużo do zrobienia
AAAAA dzisaj widziałam piękne ryby, nigdy takich nie widziałam coś jak skalary tylko pod spodem miały jedną płętwę tak jak kotwica... i bajeczne kolory...Dobrze się znam na rybach a tego jeszcze nie widziałam, jeśli ktoś o tym coś wie to proszę o informację... była tylko jedna rybka i 30 zł kosztowała

Nika-- ja mam zdjęcie swojego baniaka na kompie z telefonu, ale chyba nie ma co pokazywać taka mizerotka z niego...
Jak by się ktoś pierwszy odważył to ja też

__________________
Mój podwodny świat

Edytowane przez Laura2112
Czas edycji: 2006-06-17 o 19:48 Powód: post pod postem
Ivon.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-14, 10:43   #63
anetkas
Raczkowanie
 
Avatar anetkas
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 409
GG do anetkas
Dot.: AKWARIUM - początki !!

To ja dzisiaj wieczorem poproszę mojego męża, żeby wkleił zdjęcie zrobione wczoraj.
Wy też powklejajcie swoje .
anetkas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-14, 13:17   #64
mirynka
Wtajemniczenie
 
Avatar mirynka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 605
Ja wraz z moim TŻ rok temu zdecydowalismy sie na akwarium, kupilismy duze bo az 400 litrowe i chodujemy glownie paletki i skalary. mamy tez dorodne glonojady gat.plecostomus.oczywisci e jestesmy bardzo zadowoleni z naszego akwarium owszem mamy czasem problemy typu roslinka zgnije, rybka zdechnie ale to zdaza sie zadko.

aha co do roslin to mamy anubiasy i kryptokoryny, tak jak napisala Ivon.a nie sa klopotliwe w utrzzymaniu, nie wymagaja specjalnych warunkow w szczegolnosci kryptokoryny. aha i prawda jest ze rozrastaja sie w zaskakujacym tepie.

Edytowane przez Laura2112
Czas edycji: 2006-06-17 o 19:49 Powód: post pod postem
mirynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-14, 15:35   #65
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Cytat:
Napisane przez Ivon.a
Nika-- ja mam zdjęcie swojego baniaka na kompie z telefonu, ale chyba nie ma co pokazywać taka mizerotka z niego...
Ale ja nawet nie mam telefonu z aparatem więc i tak nici

Cytat:
Napisane przez Ivon.a
]

Przepraszam że tak długo nie odpisywałam Co to ten "misiung"bo zrozumiałam tylko że to pomieszanie z poplątaniem
hmmmm
mój misiung
to jest tak :
-mieczyki ( dorosła parka i do tego ich dzici ,chyba jest ich ok. 30 szt )
-glonojadki 4szt
-molinezje żagłopłetwe 3 szt
-kiryski 2 szt ( miałam 3 ale jesna zdechła ze starości i choroby )
co tam ja jeszcze mam hmmmmm a i pełno młodych od glonojadków
Ale te wszystkie młode idą na sprzedaż
A rośliny to wprawdzie nie znam ich nazw kupywałam je jak mi się spodobały ale napewno są aniubiasy

a twój misiung


Aj dodam że planuję zmienić mieszkańców ale jeszcze nie wiem na jakie


Edytowane przez Laura2112
Czas edycji: 2006-06-17 o 19:50 Powód: post pod postem
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-14, 18:04   #66
anetkas
Raczkowanie
 
Avatar anetkas
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 409
GG do anetkas
A oto moje akwarium . Nie ma jeszcze rybek, poza bojownikiem KILLEREM. No i roślinki są jeszcze malutkie .

Pokażcie swoje akwaria, please .
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC03190a_kopiaaaa.jpg (41,0 KB, 290 załadowań)

Edytowane przez Laura2112
Czas edycji: 2006-06-17 o 19:51 Powód: post pod postem
anetkas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-14, 20:48   #67
mirynka
Wtajemniczenie
 
Avatar mirynka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 605
Dot.: AKWARIUM - początki !!

oto nasz glonojad ktory obecnie ma 27 cm
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zamianka.jpg (35,4 KB, 246 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pal.jpg (40,4 KB, 179 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg paletka.jpg (38,4 KB, 174 załadowań)
mirynka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-15, 09:50   #68
ankabe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 29
Dot.: AKWARIUM - początki !!

anetkas sliczne to twoje akwarium Bardzo ladnie je urzadzilas!
Z tylu masz jakas folie? zamiast niej mozesz zrobic tlo z kamieni lub kory jak na zdjeciach u mirynki lub uzyc specjalnego plakatu ze zdjeciem roslinek - do nabycia w sklepie zoologicznym. Wtedy akwarium wydaje sie bardziej przestrzenne i naturalne
Ale tak tez bardzo dobrze wyglada

Mirynka alez ty masz tego glonojada olbrzyma! az strach! Zastanawiam sie czemu moj taki duzy nie urosl? Wygladal tak samo jak ten na twoim zdjeciu tylko w wersji mini. MIalam go dlugo a akwarium bylo tez duze. Bo zaczne sie winic ze byl niedokarmiony..
Choc jakos tak mniejsze mi sie bardziej podobaja...:P
ankabe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-15, 10:23   #69
anetkas
Raczkowanie
 
Avatar anetkas
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 409
GG do anetkas
Cytat:
Napisane przez mirynka
oto nasz glonojad ktory obecnie ma 27 cm
Wow!! Jaki wielki !! A on rośnie jeszcze?
I masz skalary i paletkę! SUPER, strasznie mi się podobają paletki i skalary, ale mogę o nich zapomnieć, na razie. To faktycznie duże to Twoje akwarium.

Cytat:
Napisane przez ankabe
anetkas sliczne to twoje akwarium Bardzo ladnie je urzadzilas!
Z tylu masz jakas folie? zamiast niej mozesz zrobic tlo z kamieni lub kory jak na zdjeciach u mirynki lub uzyc specjalnego plakatu ze zdjeciem roslinek - do nabycia w sklepie zoologicznym. Wtedy akwarium wydaje sie bardziej przestrzenne i naturalne
Ale tak tez bardzo dobrze wyglada
Z tyłu za szybą jest tło strukturalne (ono jest matowe, jak jest za szybą to robi się lustro), które było w zestawie. Początkowo było w środku w akwarium, ale nie bardzo wiedziałam, jak je przykleić, no i zajmowalo trochę miejsca (a w takim małym akwarium jakżdy centymetr się liczy), więc zdecydowałam się je wyciągnąć i przykleić tapetę. Niestety tapeta dawała efekt lustra jeszcze bardziej niż teraz to widać i KILLER cały czas siedział z tyłu i walczył ze swoim odbiciem. Musiałam zdjąć tapetę . Ale liczę, że roslinki się rozrosną i nie będzie tego wcale widać.

Edytowane przez Laura2112
Czas edycji: 2006-06-17 o 19:52 Powód: post pod postem
anetkas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-15, 11:32   #70
mirynka
Wtajemniczenie
 
Avatar mirynka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 605
Dot.: AKWARIUM - początki !!

ankabe mamy tylko jednego takiego olbrzyma a pozostale trzy mniejsze, no ale ktos musi czyscic to akwarium no nie ale ja i tak uwielbiam tego duzego tak ladnie wyglada jak przyssa sie do szyby.

a to jeden z naszych mniejszych glonojadkow.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg edi.jpg (42,0 KB, 175 załadowań)

Edytowane przez mirynka
Czas edycji: 2005-11-15 o 11:58
mirynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-15, 11:48   #71
serducho
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z daleka ;-)
Wiadomości: 199
Dot.: AKWARIUM - początki !!

Ale fajnie,ze znalazlam cos o akwariach!!!! My mamy takie 60 litrow,od 2 miesiecy-i juz nerwowo z tym nie wytrzymuje!Najpierw mialam na dnie kamyczki takie drobne,roslinki,i neonki i gupiki.A do tego plage!!! slimakow!Byly ich dziesiatki!Wywalilam wiec te kamyki,i kupilam piasek do akwariow-nie byl to najlepszy pomysl ;-(.Pomimo wielokrotnego mycia tego piasku przed daniem go do akwarium,woda w akwarium jest metna,taka jakas jak za mgla!Slimakow juz nie ma,ale ta woda jest okropna!Jak to zrobic,zeby woda byla "przezroczysta"?Dodam do tego,ze dodalam juz rozne dodatki,ale to nic nie dalo!Juz mi sie normalnie odechcialo tego akwarium!Zamiast przyjemnosci z obserwowania ryb,mam tylko robote!Moze ktos moze mi cos poradzic?
serducho jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-15, 11:59   #72
mirynka
Wtajemniczenie
 
Avatar mirynka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 605
Dot.: AKWARIUM - początki !!

woda po kilku dniach sie ustoi i bedzie ok, u nas tez tak bylo.

Edytowane przez mirynka
Czas edycji: 2005-11-16 o 21:03
mirynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-15, 12:48   #73
Ivon.a
Wtajemniczenie
 
Avatar Ivon.a
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 689
GG do Ivon.a
Dot.: AKWARIUM - początki !!

No na prawdę jestem pod wrażeniem tych Waszych dwóch akwariów.
Anetkas bardzo ładnie to wszystko wygląda, po prostu super.

Mirynka -- ten glonojad ja się boję takich malutkich, jak je wyłapuję czasami to się poważnie stresuję, a ten Twój to chyba przyprawiłby mnie o zawał serca.
__________________
Mój podwodny świat
Ivon.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-15, 12:56   #74
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: AKWARIUM - początki !!

Muszę pokazać ten wątek mojemu mężowi. Przez pare lat miał akwarium, ponad 200 litowe (nie wiem dokładnie), ale niestety musiał je tymczasowo zlikwidować.

Myślę, że mu się spodoba możliwośc chociaż pooglądania paru zdjęć.
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-15, 12:57   #75
Ivon.a
Wtajemniczenie
 
Avatar Ivon.a
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 689
GG do Ivon.a
Dot.: AKWARIUM - początki !!

A mój misiung to tak:

Anubiasy nana, ludwiga repens,mech jawajski,2 echinodorusy kleiner bar i 1 amazoński.

Ryby teraz będę kupować, bo mo małej wpadce z odżywianiem roślin, troszkę mi się przeżedziły. I tak ostały mi się: neonki innesa, brzanka sumatrzańska i dwa glonojadki (nie takie wielkie na szczęście).
Planuję (po wcześniejszym pozbyciu się brzanki sadystki i morderczyni ) zakup chyba gurami mozaikowego albo coś w tym stylu. Najpierw się douczę na ten temat.
No tak teraz to ja już nie wiem czy wkleić zdjęcie sojego akwarium, bo wy takie ładne macie no i mam na prawdę kiepskie zdjęcie
__________________
Mój podwodny świat
Ivon.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-15, 13:07   #76
anetkas
Raczkowanie
 
Avatar anetkas
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 409
GG do anetkas
Dot.: AKWARIUM - początki !!

Ivon.a Wklej, wklej
anetkas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-15, 13:14   #77
Ivon.a
Wtajemniczenie
 
Avatar Ivon.a
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 689
GG do Ivon.a
Dot.: AKWARIUM - początki !!

Dobra wklejam, ale proszę się nie śmiać Zdjęcie kiepskie, sprzed kilku miesięcy, akarium było ciągle na etapie urządzania.

Przy tych waszych zdjęciach moje jakoś tak dziwnie wygląda i nie widać całego.

Raz kozie śmierć wklejam to moje coś.
__________________
Mój podwodny świat

Edytowane przez Ivon.a
Czas edycji: 2006-11-23 o 14:45
Ivon.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-15, 13:17   #78
anetkas
Raczkowanie
 
Avatar anetkas
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 409
GG do anetkas
Cytat:
Napisane przez serducho
Ale fajnie,ze znalazlam cos o akwariach!!!! My mamy takie 60 litrow,od 2 miesiecy-i juz nerwowo z tym nie wytrzymuje!Najpierw mialam na dnie kamyczki takie drobne,roslinki,i neonki i gupiki.A do tego plage!!! slimakow!Byly ich dziesiatki!Wywalilam wiec te kamyki,i kupilam piasek do akwariow-nie byl to najlepszy pomysl ;-(.Pomimo wielokrotnego mycia tego piasku przed daniem go do akwarium,woda w akwarium jest metna,taka jakas jak za mgla!Slimakow juz nie ma,ale ta woda jest okropna!Jak to zrobic,zeby woda byla "przezroczysta"?Dodam do tego,ze dodalam juz rozne dodatki,ale to nic nie dalo!Juz mi sie normalnie odechcialo tego akwarium!Zamiast przyjemnosci z obserwowania ryb,mam tylko robote!Moze ktos moze mi cos poradzic?
Moja woda przez pierwsze trzy dni też była kiepska, ale teraz wygląda całkiem przyzwoicie. Żwirek myłam chyba po dziesięć razy (dwie paczki wsypywałam do miski i myju myju) . Najgorzej wyglądała po posadzeniu nowych roślinek, była taka mętna, że aż sama się zmartwiłam, ale doszła do siebie. Korci mnie trochę, żeby dodać CrystalWater, ale nie wiem, czy mogę to zrobić jak dodałam już AquaSafe.

Cytat:
Napisane przez Ivon.a
Dobra wklejam, ale proszę się nie śmiać Zdjęcie kiepskie, sprzed kilku miesięcy, akarium było ciągle na etapie urządzania.

Przy tych waszych zdjęciach moje jakoś tak dziwnie wygląda i nie widać całego.

Raz kozie śmierć wklejam to moje coś.
Super!! . Masz takie ładne duże roślinki!
A jakie masz tło? Podoba mi się właśnie niebieskie, ale raz już źle wybrałam.

Edytowane przez Laura2112
Czas edycji: 2006-06-17 o 19:53 Powód: post pod postem
anetkas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-15, 13:27   #79
Ivon.a
Wtajemniczenie
 
Avatar Ivon.a
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 689
GG do Ivon.a
Dot.: AKWARIUM - początki !!

Cytat:
Napisane przez anetkas
Super!! . Masz takie ładne duże roślinki!
A jakie masz tło? Podoba mi się właśnie niebieskie, ale raz już źle wybrałam.
uffff Dziękuję
tło to zwykła fototapeta niebieska, wsadzona do środka akwarium.
__________________
Mój podwodny świat
Ivon.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-15, 14:07   #80
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: AKWARIUM - początki !!

Ivon.a Super masz akwarium
to moje tak nie wygląda Ale uczę się jeszcze
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-16, 10:51   #81
anetkas
Raczkowanie
 
Avatar anetkas
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 409
GG do anetkas
Dot.: AKWARIUM - początki !!

Super, że powklejałyście swoje fotki (swoich akwariów ).
Są naprawdę śliczne.
Ivon.a, jak będziesz miała aktualne zdjęcie to też nam pokaż .

Cieszę się, że podoba Wam się moje akwarium . Teraz nie mogę doczekać się rybek!! Umówilam się z moją córką, że kupimy 25.11.2005 - to jeszcze 9 dni!!
anetkas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-16, 18:41   #82
ankabe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 29
Dot.: AKWARIUM - początki !!

Cytat:
Napisane przez anetkas
Z tyłu za szybą jest tło strukturalne (ono jest matowe, jak jest za szybą to robi się lustro), które było w zestawie. Początkowo było w środku w akwarium, ale nie bardzo wiedziałam, jak je przykleić, no i zajmowalo trochę miejsca (a w takim małym akwarium jakżdy centymetr się liczy), więc zdecydowałam się je wyciągnąć i przykleić tapetę. Niestety tapeta dawała efekt lustra jeszcze bardziej niż teraz to widać i KILLER cały czas siedział z tyłu i walczył ze swoim odbiciem. Musiałam zdjąć tapetę . Ale liczę, że roslinki się rozrosną i nie będzie tego wcale widać.
buahaha biedny Kilerek! musial walczyc o terytorium...
ale przynajmniej mial towarzysza!
ankabe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-16, 18:49   #83
olcia25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 8
Dot.: AKWARIUM - początki !!

witam
ja wczesniej nie chcialam słyszec o zadnym akwarium,ale mój mąz uparł sie i teraz mamy piekne 250l.Jest naprawde śliczne,polecam dla wszystkich,akwarium naprawde odpręza
olcia25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-16, 18:50   #84
ankabe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 29
Dot.: AKWARIUM - początki !!

Cytat:
Napisane przez mirynka
ankabe mamy tylko jednego takiego olbrzyma a pozostale trzy mniejsze, no ale ktos musi czyscic to akwarium no nie ale ja i tak uwielbiam tego duzego tak ladnie wyglada jak przyssa sie do szyby.

a to jeden z naszych mniejszych glonojadkow.
faktycznie maluszszek tylko ze moj byl wielkosci moze takiego bojownika wlasnie!
ale tez mialam akwarium niecale 100 litrow a nie takiego kolosa!
tez zawsze lubilam patrzec jak tym zabkiem sie przyssa glonojad byl moim ulubiencem hehe
akwarium takich rozmiarow jak wasze musi super wygladac w pokoju... czy macie duze trudnosci z utrzymaniem go? czesto wymieniacie cala wode? wklej zdjecie calego akwarium!
ankabe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-16, 19:02   #85
ankabe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 29
Dot.: AKWARIUM - początki !!

Cytat:
Napisane przez serducho
Ale fajnie,ze znalazlam cos o akwariach!!!! My mamy takie 60 litrow,od 2 miesiecy-i juz nerwowo z tym nie wytrzymuje!Najpierw mialam na dnie kamyczki takie drobne,roslinki,i neonki i gupiki.A do tego plage!!! slimakow!Byly ich dziesiatki!Wywalilam wiec te kamyki,i kupilam piasek do akwariow-nie byl to najlepszy pomysl ;-(.Pomimo wielokrotnego mycia tego piasku przed daniem go do akwarium,woda w akwarium jest metna,taka jakas jak za mgla!Slimakow juz nie ma,ale ta woda jest okropna!Jak to zrobic,zeby woda byla "przezroczysta"?Dodam do tego,ze dodalam juz rozne dodatki,ale to nic nie dalo!Juz mi sie normalnie odechcialo tego akwarium!Zamiast przyjemnosci z obserwowania ryb,mam tylko robote!Moze ktos moze mi cos poradzic?
nie przejmuj sie... rybki maja odstresowywac a nie stresowac!
troche cierpliwosci a na pewno potem nie bedziesz zalowac! i bedziesz miala satysfakcje i do tego ozdobe pokoju

Ja nigdy nie mialam slimakow ale faktycznie slyszalam ze strasznie sie mnoza... bue Nie znosze slimakow!

Sprobuj tak jak tu dziewczyny pisza tych srodkow moze... Ja mialam daawno akwarium i jedyne co do niego sypalam to byla taka fioletowa sol hehe Dlatego nie jestem dobrze poinformowana...
Ale radze ci naprawde poprobowac uratowac swoje rybki bo to bardzo fajna sprawa - ja zaluje ze juz nie mam i na pewno jak tylko bede miala mozliwosc to do tego wroce!
Pozdrawiam
ankabe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-16, 22:35   #86
Ivon.a
Wtajemniczenie
 
Avatar Ivon.a
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 689
GG do Ivon.a
Dot.: AKWARIUM - początki !!

Dziewczyny wklejajcie zdjęcia, jeśli macie
Anetkas-- nie mam czym teraz robić zdjęć, ale aparat jest w planach... Ty koniecznie zrób zdjęcie z rybkami.
Poza tym jak ostatnio widziałam te bajeczne ryby, których nigdy wcześniej nie widziałam (co ja wypisuję ), to zamarzyło mi się 150-200 litrów z tymi rybami właśnie. Zachorowałam na ich punkcie Żałuję że nie spisałam nazwy. Więc jeśli topik przetrwa, a mnie zapał nie minie no i fundusze dopiszą, to chciałabym wkleić zdjęcia nowego baniaczka.

Nika---


Wkleiłabym zdjęcia swoich ulubionych "aranżacjii akariowych" ale nie wiem jak tam z prawami autorskimi, czy ja mogę tak sobie wklejać cudze akwaria? Co prawda to z różnych konkursów, widać je na różnych stronach, ale ja się sie nie znam.
__________________
Mój podwodny świat
Ivon.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-17, 08:30   #87
cypressangel
Zakorzenienie
 
Avatar cypressangel
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 28 615
Arrow Dot.: AKWARIUM - początki !!

Mam do Was dziewczyny pytanie: otóż od maja tego roku jestem szczęśliwą posiadaczką akwarium kuli i 7 gupików (a teraz to już właściwie 4 W ostatnich 3 tygodniach padły mi 3 rybki - z tego co zauważyłam to były to samce. Czy możecie mi podpowiedzieć, co mogłoby być tego przyczyną? Nie wydaje mi się, że było to jakieś zaniedbanie z mojej strony - akwarium jest czyste, jest pompka, rybki są regularnie karmione (ale nie przekarmiane). Nie wiecie, ile średnio żyje taki gupik?
cypressangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-17, 09:14   #88
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: AKWARIUM - początki !!

Tych rybek nie trzyma się w kuli bo to dla nich jest bardzo stresujące więc kup większe akwarium co najmniej 30 l i wtedy zobaczysz jak się bedą dobrze czułu i rozmnażały

Polecam :www.akwarystyka.com.pl
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-17, 09:43   #89
Ivon.a
Wtajemniczenie
 
Avatar Ivon.a
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 689
GG do Ivon.a
Dot.: AKWARIUM - początki !!

Kule raczej odpadają, no chyba że są gigantyczne Podpisuję się pod Niką, kup normalne akwarium, załóż grzałkę, filtr, oświetlenie. Regularnie podmieniaj wodę. Kup roślinki, lub napowietrzaj akwarium. Nie dodawaj żadnej chemii do wody!! W większości przypadków, znajomym którym padały rybki, padały właśnie od różnych świństw dodawanych do akwarium, a to specyfik na glony, a to uzdatniacz wody. Jeśli używasz to przestań.

Przez Was znowu dostałam świra akwariowego I siedzę tylko i myślę jaką roślinkę by znowu dokupić

http://www.aquascaping.org/ Po prawej stronie galeriia najlepszych w corocznym konkursie ADA. Obejrzyjcie koniecznie. Polacy też są
__________________
Mój podwodny świat

Edytowane przez Ivon.a
Czas edycji: 2005-11-17 o 10:11
Ivon.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-17, 10:26   #90
cypressangel
Zakorzenienie
 
Avatar cypressangel
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 28 615
Arrow

Cytat:
Napisane przez Ivon.a
Kule raczej odpadają, no chyba że są gigantyczne Podpisuję się pod Niką, kup normalne akwarium, załóż grzałkę, filtr, oświetlenie. Regularnie podmieniaj wodę. Kup roślinki, lub napowietrzaj akwarium. Nie dodawaj żadnej chemii do wody!! W większości przypadków, znajomym którym padały rybki, padały właśnie od różnych świństw dodawanych do akwarium, a to specyfik na glony, a to uzdatniacz wody. Jeśli używasz to przestań.
Nie używałam i nie używam żadnych specyfików na glony, ani uzdatniaczy do wody. Mam roślinki, napowietrzenie i inny osprzęt. Poza tym kula jest duża. Nie wiem więc, co mogło się przyczynić do ich padnięcia

Aha, no i jeszcze jedno pytanie: jakiej wielkości akwarium potrzebuje jeden bojownik?

Edytowane przez Laura2112
Czas edycji: 2006-06-17 o 19:53 Powód: post pod postem
cypressangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:54.