Od biegunki do zaparcia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-04, 16:34   #1
Assia1987
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 57

Od biegunki do zaparcia?


Proszę o radę. Moja 19-miesięczna Córcia od piątku rana miała okropną biegunkę - przelatywało przez Nią od razu wszystko co zjadła (nawet kawałeczek banana). Budziła się z płaczem, wydalała także przez sen. Odparzenia miała/ma prawie do krwi. Innych objawów brak. W sobotę byłam z Nią w przychodni dyżurnej, pani doktor zleciła standardowo nawadnianie, lekką dietę, probiotyk i elektrolity. W niedzielę gdy nic się nie zmieniło mimo stosowania się do zaleceń, weszłam do apteki. Zaufany pan magister polecił mi węgiel leczniczy w syropie i mówił że mimo iż jest napisane, że stosuje się go u dzieci od 2 lat w górę, to na pewno nie zaszkodzi, sam stosował u synka wcześniej i pomogło, a 3-dniowa biegunka wymaga już leku na powstrzymanie. Dałam Córeczce 2 ml (dawka dla 2-latków to 2,5 ml) syropu oraz na własną rękę linijkę gorzkiej czekolady która rzekomo też pomaga na biegunkę i ... chyba przedobrzyłam W każdym bądź razie po tym był wczoraj jeszcze jeden stolec a dzisiaj dwa - wszystkie już bardziej zbite ale miękkie i cuchnące jakby kwasem. Małą bardzo boli brzuszek, w nocy strasznie płakała i rzucała się po podłodze robiąc mostek, zasnęłyśmy tylko na 2 godziny. To samo było dziś w porze drzemki. Aż strach pomyśleć jak będzie wyglądać dzisiejsza noc
Chciałam spytać, czy znane są Wam interakcje węgla i czekolady? Czy to zaparcie skoro oddaje miękkie stolce? Czy mogę Jej coś podać na ból brzuszka? A może pojechać na pogotowie jeśli w nocy będzie znów tak cierpieć?
Assia1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-04, 19:09   #2
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Od biegunki do zaparcia?

Zaparcie to niemożność wypróżnienia się. To nie to samo co zatwardzenie. Chyba trochę panikujesz - córka zaczyna lepsze stolce robić, zapach kwaśny, bo obstawiam wirusa (charakterystyczny smrodek, przechodziłam z córkami), ból brzuszka może się nadal utrzymywać. Nie przeginaj z węglem i czekoladą i tyle.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-04, 19:29   #3
_Beata _
ja.
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: niedaleko
Wiadomości: 1 422
Dot.: Od biegunki do zaparcia?

przy biegunce nie podawaj czekolady, zadnych slodyczy. wlasnie przechodzilam to z synkiem...
gotowane jablko, marchewka, surowy banan, nic mlecznego, mleka tez nie. nic surowego. kaszka na wodzie- moze byc manna albo ryzowa. z przekasek chrupki kukurydziane badz te wafle ryzowe. marchwianka na ryzu albo ORS 200 w aptece, za 6 zl 200 ml - to to samo. mi lekarz mowil, ze moze nie jesc, ale ma pic, plus ta scisla dieta przez dwa dni.
_Beata _ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 13:58   #4
annra12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 109
Dot.: Od biegunki do zaparcia?

biegunki u tak małych dzieci nie powinno się hamować, ja zawsze daję probiotyki, elektrolity i przechodzi szybko. Możesz dać dziecku marchiankę, zrobić kisielek z jagód, ale węgiel i czekolada to chyba nie najlepszy pomysł.
annra12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 14:22   #5
kate_jk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 253
Dot.: Od biegunki do zaparcia?

czekolada na pewno nie! probiotyki i tyle. a jak bedzie bardzo silna to do lekarza
kate_jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-05 15:22:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:27.