egzamin praktyczny z kosmetologii - Strona 152 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-05-15, 16:54   #4531
izapus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 142
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

ale możnaby może jakąś mikrodermabrazje albo kawitacje i sonoforeze , ale jaki preparat na te rozstępy
izapus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 19:52   #4532
maaddzziiaa
Zakorzenienie
 
Avatar maaddzziiaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 3 632
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Witam serdecznie ! Podobnie jak niektóre, czy nawet większość z Was, 13 i 15 czerwca będę zdawać egzamin..
Mam pytanie:
Czy na egzaminie praktycznym, w wykazie środków i preparatów pisze się nazwy firm kosmetyków oraz opisuje się ich skład i działanie?


Co do kalkulatora- ja myślałam, że on jest po to, by zrobić kosztorys... (obliczyć zużycie prądu danego urządzenia itd.) (???)

Edytowane przez maaddzziiaa
Czas edycji: 2011-05-15 o 20:00
maaddzziiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-16, 09:54   #4533
ejna
Raczkowanie
 
Avatar ejna
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Dębica
Wiadomości: 100
GG do ejna
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Dziewczyny ostatnio na stronie oke przczytałam ze skł aktywne powinnyśmy pisać w opisie zabiegu a nie przy wykazie. Ja już nie wiem czy pisać je przy wykazie srodkow i preparatów czy rzeczywiscie przy tej metodyce...
????????
__________________
Naprzód marsz !!!

Edytowane przez ejna
Czas edycji: 2011-05-16 o 10:03
ejna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-16, 10:06   #4534
mucia18
Zakorzenienie
 
Avatar mucia18
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z pięknego miasta
Wiadomości: 30 796
GG do mucia18
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

z tego co ja sie orientuje to w metodyce
__________________
WYMIANA
mucia18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-16, 10:31   #4535
kanzaki26
Raczkowanie
 
Avatar kanzaki26
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: nad morzem
Wiadomości: 109
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Z tego co slyszałam,to trzeba skłądniki opisywac od razu jak piszesz,ze np.uzywam toniku ,ktory ma w sonbie skladniki aktywne takie jak: bleble ble ,ktore wplywaja na cere ble ble ble itd...
__________________
Dyplomowana kosmetyczka
kanzaki26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-16, 12:18   #4536
marzena829
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

moze byc dziekuje bardzo
marzena829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-16, 12:40   #4537
LolaBunny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 211
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
JA Ci moge napisac co po kolei..
Tak w skrocie-moze byc?

Dziewczyny ja sie tak nie martwie egzaminem jak praca..
Nie wiem czy zauwazylyscie ze ciezko znalezc prace w zawodzie..
Albo szukaja na pol etatu(w innym miescie) za 500 zl.
A wymagania- 100 kursow..

Ja zaczynam żałować ,że poszłam właśnie do szkoły kosmetycznej. Bo u mnie w mieście jest milion gabinetów. Miałam problem z praktykami... a na staż nawet nie mam co liczyć.( pd 2 lat chodzę i się pytam) i po co wydałam tyyyyle pieniędzy na szkołę, jak pracy nie mogę nigdzie znaleźć. a otwierać swój gabinet świeżo po szkole też nie chcę.
LolaBunny jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-16, 13:08   #4538
izaem
Raczkowanie
 
Avatar izaem
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 66
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez marzena829 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny mam do napisania projekt i nie wiem jak mam zaczac mysle ze mi pomożecie

Do gabinetu kosmetycznego zgłosiła sie55 letnia kobieta na zabieg pielegnacyjny skóry twarzy. Jej skóra jest blada, lekko zwiotczała, cienka z tendencją do łuszczenia się. w okolicy oczu i ust widoczne są liczne zmarszczki mimiczne. Klientka pracuje w pomieszczeniu klimatyzowanym, często odczuwa napięcie skóry Twarzy. Kobieta wykazuje nadwrażliwość na prąd galwaniczny. Opracuj projekt realizacji prac związanych z wykonaniem u klientki zabiegu pielęgnacyjnego skóry twarzy z zastosowaniem maski termomodelującej. Opracuj zastaw zleceń dla Klientki, dotyczących pielęgnacji cery w warunkach domowych.

Wykaz środków i preparatów kosmetycznych:
Mleczko kosmetyczne
śmietanka kosmetyczna
żel do mycia twarzy
preparaty do demakijażu oczu
tonik bezalkoholowy
tonik alkoholowy
peeling gruboziarnisty
peeling drobnoziarnisty
peeling enzymatyczny
ampułka sebostatyczna do sonoforezy
ampułka odżywcza do sonoforezy
ampułka nawilżająca do jonoforezy
żel obojętny do sonoforezy
serum odżywcze
serum normalizujące
serum regenerujące
serum nawilżające
żel nawilżający do jonoforezy
żel odżywczy do jonoforezy
żel regenerujący do jonoforezy
krem do masażu
żel do masażu
Oliwka do masażu
emulsja nawilżająca do masażu
krem do twarzy tłustej
krem do twarzy nawilżający
Krem do twarzy odżywczy
krem do twarzy matujący
krem pod oczy
żel pod oczy
maska albowa mikronizowana
maska algowa gumowa
maska odżywcza
maska liftingująca
maska termomodelująca
maska nawilżająca
woda utleniona
spirytus salicylowy
preparat do dezynfekcji rąk
preparat do dezynfekcji powierzchni
preparat do dezynfekcji aparatów
0,9% NaCl

Wykaz aparatów sprzętu przyborów i materiałow kosmetycznych:
lampa sollux z filtrami
lampa infrarouge
lampa bezcieniowa z lupą
aparat do galwanizacji z elektrodami aparat do darsonwalizacji z pelotami
aparat do ultradźwieków z głowicami
aparat do drenażu limfatycznego
aparat do mikrodermabrazi
aparat do elektrostymulacji
aparat do elektrokoagulacji
aparat do epilacji
laser
łyżeczka unny
cążki
nożyczki
sterylne igły jednorazowe
pęseta do regulacji brwi
pędzle do nakładania masek i preparatów
gaza i jałowe gaziki
wata
płatki kosmetyczne
chisteczki higieniczne
foli aluminiowa
rękawiczki foliowe
miseczki
szpatułki
miska nerka
rękawiczki frotte
rękawiczki jednorazowe
rękawiczki ochronne
pokrowiec jednorazowy na fotel
opaska na włosy
peniuar
czepek
koc
kosz na brudna bieliznę
pojemnik na materiały skażone
pojemnik na odpady komunalne


bede bardzo wdzieczna jak ktos by sie postarał napisać ta prace

może tak?

Tytuł:
Projekt realizacji prac związanych z wykonaniem zabiegu pielęgnacyjnego skóry twarzy klientki z wykorzystaniem maski
termomodelującej.

Założenia:
płeć -kobieta
wiek-55 lat
praca w klimatyzowanym pomieszczeniu
nadwrażliwość na prąd galwaniczny
częste odczuwanie napięcia skóry twarzy
skóra twarzy jest cienka, blada, zwiotczała z tendencją do łuszczenia
w okolicy ust i oczy liczne zmarszczki mimiczne


Miejsce wykonania zabiegu: gabinet kosmetyczny utrzymany w czystości, wyposażony w odpowiednie urządzenia i sprzęty. Wszystkie urządzenia i sprzęty są sprawne, spełniają normy Unii Europejskiej. Zachowane są wszystkie przepisy BHP. Kable urządzeń są zabezpieczone. Pomieszczenie posiada sprawną wentylację.


Cel zabiegu:
poprawianie gestości skóry twarzy

poprawienie kolorytu skóry twarzy
zniwelowanie zmarszczek mimicznych w okolicy ust i oczu
nawilżenie i odżywienie skóry twarzy
zmniejszenie napięcia skóry twarzy
poprawa mikrocyrkulacji
przywrócenie cerze blasku
pobudzenie komórkowej przemiany materii i regeneracja


Założenie karty klientki


Wywiad z klientką:
jak prowadzi tryb życia
czy uprawia sport
jak się odżywia
jaka jest pielęgnacja domowa
od jakiego czasu ma problemy z łuszczaca się skóra na twarzy
jakie sa jej oczekiwania odnośnie zabiegu w gabinecie


Diagnoza skóry:
cienka
łuszcząca się
blada
zwiotczała
odczuwalne napięcie skóry
liczne zmarszczki mimiczne wokół ust i oczu
spadek elastyczności i napięcia skóry
niedotleniona
pozbawiona blasku
spadek nawodnienia
spadek gestości skóry


Wskazania:
nawilżenie
poprawienie gestości, elastyczności i napięcia skóry
zniwelowanie zmarszczek mimicznych
odżywienie
regeneracja
przywrócenie cerze blasku
poprawa owalu twarzy


P/wskazania:
nadwrazliwość na prąd galwaniczny
przerwanie ciągłości tkanek
metalowe implanty
ciąża

nowotwory
czynna gruźlica
alergie skórna
zakażenia bakteryjne skóry, np. liszajec

zakażenia grzybicze skóry
zakażenia wirusowe skóry np. opryszczka

uczulenia na preparaty
uczulenia na składniki aktywne zawarte w preparatach
nadcisnienie
niedociśnienie
zakrzepowe zapalenie żył


Wykaz srodków i preparatów kosmetycznych:
mleczko do demakijażu - skł. aktywne : len- zawierajacy wit. A, E, F oraz mikroelementy pomagające w utrzymaniu prawidłowego nawilżenia skóry, chroni przed działaniem wolnych rodników, aloes- silnie nawilża i dzięki właściwościom myjacym usuwa martwe komórki naskórka


preparat do demakijażu oczu- skł. aktywne: rozmaryn który przyspiesza odnowe komórek skóry i zapobiega tworzeniu się zmarszczek, skrzyp plony wzmacnia elastyczne włókna tkanki łącznej


tonik bezalkoholowy- skł. aktywne: d-panthenol - nawilża i zmiękcza skórę, skwalen - zatrzymuje wodę w naskórku i rekonstruuje płaszcz hydrolipidowy


peeling enzymatyczny- skł. aktywne: keratolina- naturalny enzym , który usuwa martwe komórki, wit.A (retinol) odnawia zdrowe komórki naskórka, wspomaga wytwarzanie kolagenu


ampułka odżywcza- skł.aktywne: koenzym Q10 zapobiegajacy starzeniu sie skóry, wit. A wspomagajaca wytwarzanie kolagenu i przywracajaca skórze elastyczność, arnika górska wzmacniajaca sciany naczyn kwionośnych, kwiet pomarańczy regenerujący suchą skóre, żeńszeń wykazujacy działanie napinajace, acerola- przeciwdziałająca starzeniu, silny antyoksydant


serum regenerujące- skł. aktywne: wit. C rozjaśniajaca i wygładzająca skórę, stymuluje wytwarzanie kolagenu, zapobiega powstawaniu wolnych rodników, koenzym Q 10 opóźniający starzenie się skóry


emulsja do masażu nawilżająca- skł. aktywne: mocznik, aminokwasy, kwas hialuronowy - odbudowuja NMF (naturalny czynnik nawilżający), chronia przed wysuszeniem, wygładzaja naskórek, d-panthenol (wit. B5)- nawilża i zmniejsza suchość skóry poprzez zdolność przyciągania i zatrzymywania wody


krem do twarzy odżywczy- skł.aktywne: anyżek posiadajacy właściwości przeciwskurczowe, redukuje zmarszczki mimiczne i przeciwdziała tworzeniu nowych, koncentrat z czerwonego wina działający antyrodnikowo, przywraca młodzienczy wyglad skóry


krem pod oczy- skł.aktywne: miłorząb japoński neutralizuje wolne rodniki , zaapobiega starzeniu sie skóry, wit. C, E poprawiające kondycje skóry i jej elastyczność, żeńszeń działający napinajaco


maska termomodelujaca- skł. aktywne: złoto koloidalne wykazujace działanie liftingujace i ujędrniajace, kawior- bogate źródło wit A, D,E, pobudza regenerację naskórka, nadaje skórze sprężystość


preparat do dezynfekcji rak
preparat do dezynfekcji powierzchni
preparat do dezynfekcji aparatów


Wykaz sprzetu i przyborów, aparatów:


fotel kosmetyczny
krzesło kosmetyczne
stolik kosmetyczny
lampa bezcieniowa z lupą
aparat do ultradźwięków
pędzle do nakładania masek i preparatów
gaza i jałowe gaziki
płatki kosmetyczne
chusteczki higieniczne
miseczki
szpatułki
rękawiczki jednorazowe
pokrowiec jednorazowy na fotel
opaska na włosy
koc
kosz na odpady




METODYKA ZABIEGU


1. Przygotowanie stanowiska pracy


Rozpoczynam od przygotowania fotela. Ustawiam go w pozycji odpowiedniej do zabiegu, odpowiadającej wygodzie klientki i mojej. Przykrywam jednorazowym prześcieradłem. Pod głowę kładę ręcznik. Za fotelem, za głowa klientki stawiam taboret kosmetyczny. Obok fotela stawiam stolik na przybory i kosmetyki, dezynfekuje blat preparatem do dezynfekcji powierzchni i układam na nim wszystkie potrzebne do zabiegu przybory i preparaty. Przygotowuje urządzenie do ultradźwięków, dezynfekuję głowice. Lampe lupę ustawiam obok fotela i dostosowuję jej ułożenie do moich potrzeb. Na fotelu kładę ręcznik do zabezpieczenia ubrania klientki, opaskę na włosy i koc do przykrycia klientki. Sprawdzam czy urządzenia są sprawne. Włączam muzykę relaksacyjną.


2. Przygotowanie kosmetyczki


Zakładam czysty fartuszek ,związuję włosy gumką, zakładam zmienne obuwie. Myję i dezynfekuję ręce preparatem do dezynfekcji skóry.


Wykaz prac


demakijaż
tonizacja
peeling enzymatyczny
tonizacja
ampułka odżywcza
ultradźwięki
tonizacja
masaż na emulsji nawilżającej
tonizacja
serum regenerujące
krem pod oczy
maska termomodelująca
tonizacja
krem do twarzy odżywczy


Opis sposobu realizacji prac


Tu następuje opis dokładny wyżej wymienionych czynności


Efektem zabiegu jest wyraźnie poprawiony owal twarzy. Zmarszczki mimiczne wokół ust i oczu zostały spłycone. Poprawiła się gęstość i elastyczność skóry. Skóra twarzy jest optymalnie nawilżona i klientka nie odczuwa dyskomfortu związanego z jej napięciem. Cera nabrała blasku, jest rozjasniona, poprawił się koloryt, zniknęła bladość.


Czynności końcowe na stanowisku


Gdy klientka opusci gabinet sprzątam go. Dezynfekuje głowice ultradźwięków, odkładam aparat na miejsce. Odpadki z miseczki wyrzucam do kosza na odpady komunalne. Opaskę, ręcznik wrzucam do kosza z rzeczami przeznaczonymi do prania. Jednorazowe rekawiczki, jednorazowe przescieradło wrzucam do kosza na odpady komunalne. Myję i dezynfekuję uzyte przy zabiegu miseczki , szpatułki, pędzle. Składam koc i odkładam na miejsce. Lampę lupe odstawiam na miejsce. Chowam kosmetyki do szafki na kosmetyki. Myje i dezynfekuje blat stolika. Poprawiam ogólny wyglad gabinetu, wietrze gabinet.


ZALECENIA DO PIELĘGNACJI DOMOWEJ


-demakijaż wykonujemy mleczkiem lub śmietanką kosmetyczną
-tonik bezalkoholowy
-maseczki nawilżająco- odżywcze, regenerujące, ujedrniające

-peelig enzymatyczny lub gomage aby zbyt mocno nie draznić skóry
-kremy ze składnikami zatrzymującymi wodę w skórze np. mocznikiem, skwalenem, d-pantenolem które przyciągają i zatrzymują wodę oraz regenerują płaszcz hydrolipidowy oraz przeciwdziałające starzeniu skóry i o działaniu antyrodnikowym np. kawiorem, hibiskusem, kolagenem, złotem koloidalnym, wit. A, E, C

-na noc krem z zawartością kwasu hialuronowego który odpowiada za nawilżenie kolagenu a tym samym chroni przed wysuszeniem i wspiera właściwości ochronne skóry
-unikanie solarium i nadmiernej ekspozycji na słońce
-zabiegi w gabinecie z użyciem kwasów owocowych które przyspieszą podziały komórkowe warstwy rogowej naskórka a tym samym pomogą w wytworzeniu naturalnego NMF, spłycające zmarszczki mimiczne oraz przywracajace skórze napięcie

-seria 10 zabiegów nawilżająco-odżywczo-ujędrniających w gabinecie aby zregenerować skórę i przywrócić jej blask
DIETA
-dostarczenie organizmowi odpowiedniej dawki witamin z grupy B, Wit A, C, E
-zażywanie preparatów zawierających skrzyp polny, beta-karoten, spirulinę – dostarczają niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, wiążą wodę w skórze, regenerują i dbają o sprężystość i elastyczność oraz nadają skórze piękny , zdrowy koloryt
-dieta oparta na dużej ilości warzyw które zawierają przeciwutleniacze (pomidory, winogrona, marchew)
-picie zielonej herbaty
-zastąpienie tłuszczów zwierzęcych roślinnymi np. oliwa z oliwek
-picie conajmniej 2 litrów wody niegazowanej dziennie
-włączenie do diety tłustych ryb które zawierają kwasy omega 3
-ograniczenie używek – kawa, mocna herbata, alkohol
-rezygnacja z żywności wysoko przetworzonej zawierającej dużą ilość konserwantów
-unikanie stresu
-zadbanie o wypoczynek i sen minimum 8 godzin na dobę



i co o tym myślicie dziewczyny?
izaem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-16, 14:10   #4539
anula1990sara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 44
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Czesc dziewczyna mam pytanie mam do napisania projekt zabiegu na rozstepy uzywajac kremu na rozstepy i cellulit body magic mozecie napisac w skrócie jak wyk zabieg i kosmetyki jakie z bielendy
ja mam tak :
peeling cukrowy moze byc ?
serum ujedrniajace i tu nie wiem jakie
krem body magic
krem modelujacy yu tez mam problem
ale jakie preparaty uzyc wiem ze bielendy jak byscie mogły pomoc mi dobrac kosmetyki

Edytowane przez anula1990sara
Czas edycji: 2011-05-16 o 14:58
anula1990sara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-16, 18:52   #4540
gonia1203
Raczkowanie
 
Avatar gonia1203
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 201
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

A ja nie moge sie zebrac do nauki im blizej tym gorzejj
__________________



gonia1203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-16, 19:51   #4541
izapus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 142
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

mi też się nie chce, teraz cisnę na egzamin z kosmetologii i pod górkę mi idzie, a swoją drogą macie jakieś sprawdzone sposoby na poprawę pamięci???
izapus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-16, 20:03   #4542
gonia1203
Raczkowanie
 
Avatar gonia1203
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 201
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez izapus Pokaż wiadomość
mi też się nie chce, teraz cisnę na egzamin z kosmetologii i pod górkę mi idzie, a swoją drogą macie jakieś sprawdzone sposoby na poprawę pamięci???

Na poprawe pamieci lecytyna moja kolezanka stosuje i sobie chwali
__________________



gonia1203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-16, 21:04   #4543
ejna
Raczkowanie
 
Avatar ejna
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Dębica
Wiadomości: 100
GG do ejna
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez LolaBunny Pokaż wiadomość
Ja zaczynam żałować ,że poszłam właśnie do szkoły kosmetycznej. Bo u mnie w mieście jest milion gabinetów. Miałam problem z praktykami... a na staż nawet nie mam co liczyć.( pd 2 lat chodzę i się pytam) i po co wydałam tyyyyle pieniędzy na szkołę, jak pracy nie mogę nigdzie znaleźć. a otwierać swój gabinet świeżo po szkole też nie chcę.
u mnie tak samo miasto nie za duże a salon na salonie. ja choć jeszcze nie dyplomowana, tylko po szkole też chodziłam choćby za stażem, porażka szkoda czasu tylko, w tym roku to już naprawdę ciężko ze względu na bardzo ograniczone środki w urzędzie pracy. Dlatego myślę że najlepiej to liczyć na siebie, dawać ogłoszenia do gazet, w internecie po znajomych roznosić no i przyjmować w domu ewentualnie dojazd do klienta, trzeba sobie jakoś radzić a tym bardziej jeszcze jak lubimy to robić
__________________
Naprzód marsz !!!
ejna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 14:23   #4544
jusstaa88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 7
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Hej dziewczyny ja obstawiam że bedzie zabieg na biust macie jakieś prace juz zrobione bo nie moge nigdzie znajśc na necie;/
jusstaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 18:18   #4545
izaem
Raczkowanie
 
Avatar izaem
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 66
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez jusstaa88 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny ja obstawiam że bedzie zabieg na biust macie jakieś prace juz zrobione bo nie moge nigdzie znajśc na necie;/

na forum jest kilka zamieszczonych, np. taki :

Do gabinetu zgłosiła się 40 letnia kobieta na zabieg pielęgnacyjny piersi. Skóra w obrębie piersi jest zwietrzała, silnie przesuszona, łuszcząca się. Pani urodziła 2 dzieci. Na skórze widoczne przebarwienia po słoneczne. Opracuj projekt realizacji prac związanych z wykonaniem zabiegu pielęgnacyjnego na biust.
1. Tytuł
Projekt realizacji prac związanych z wykonaniem u 40 letniej kobiety zabiegu pielęgnacyjnego piersi, przy użyciu mineralnej maski termicznej oraz preparatów i aparatury dostępnych w gabinecie kosmetycznym.
2. Założenie
Klientka ma 40 lat, urodziła 2 dzieci.Skóra w obrębie piersi klientki jest zwietrzała, silnie przesuszona, łuszcząca się, widoczne przebarwienia po słoneczne. Klientka zgłosiła się do gabinetu kosmetycznego na zabieg pielęgnacyjny piersi. Wykonam zabieg modelujący piersi, silnie nawilżający, który głęboko odżywi, nawilży, wygładzi i ujędrni skórę piersi klientki.
3. Diagnoza
Skóra klientki w obrębie piersi jest zwietrzała , silnie przesuszona, łuszcząca się, są widoczne przebarwienia po słoneczne. Pani ma 40 lat i urodziła 2 dzieci w związku z czym jej skóra wymaga ujędrnienia , a słonce i zła pielęgnacja spowodowali przesuszenie skóry piersi klientki i przebarwienia.
4. Przeciwwskazania
- stany zapalne gruczołu sutkowego
- stany zakaźne gruczołu sutkowego
- stany alergiczne
-uczulenie na któryś ze składników
- uszkodzenia naskórka
- świeżo wykonane zabiegi operacyjne na piersi
U klientki nie stwierdzam przeciwwskazań do wykonania zabiegu.
5. Wykaz środków i preparatów:
-łagodny żel do mycia . Skl. akt: wyciąg z aloesu nawilża , regeneruje, poprawia ukrwienie, zwiększa dotlenianie komórek, łagodzi podrażnienia; wyciąg z żeń-szenia odmładza, regeneruje, rewitalizujące; wyciąg ślazu zmiękcza, działa łagodząco i osłaniające; wyciąg z ogórka ma działanie wybielające, nawilżające i odświeżające.
- tonik. Skł.akt.: wyciąg z ogórka odświeża, rozjaśnia,nawilża; alantoina koi, łagodzi, regeneruje; kwas hialuronowy pomaga zachować odpowiedni poziom nawilżenia.
- peeling enzymatyczny. Skł.akt.: exfocellia działa nawilżająco, keratolitycznie; witamina E i alantoina działają regenerująco i łagodząco.
- ampułka ujędrniająca Skł.akt.: proteiny strukturalne, algi z mikroelementami, chmiel, witamina E.Preparat o silnych właściwościach napinających, pojędrniających, wzmacniających delikatne partie biustu i dekoltu.
- płaty kolagenowe. Kolagen ma działanie nawilżające, wygładzające, redukuje podrażnienia, ujędrnia i rozjaśnia.
- krem pod maskę termomodelage.Skł.akt.: placenta roślinna , mikro kolagen, Pelvetiane TM , olejek perilla, masło Mango. Krem poprawia elastyczność i jędrność skóry, pobudza procesy odnowy i regeneracji komórek skóry , odżywia i odświeża.
- maska Modelaż ( mineralna maska termiczna) Intensywnie odżywia skórę, uzupełnia niedobory w naskórku, poprawia nawilżanie, elastyczność i koloryt skóry.
- woda mineralna niegazowana
- środek do dezynfekcji powierzchni
- środek do dezynfekcji skóry
6. Wykaz przyborów i aparatury
- miseczki
- szpatułki
- płatki kosmetyczne
- ręczniki
- chusteczki higieniczne
- pokrowiec na fotel
- gaza
- stolik kosmetyczny
- fotel kosmetyczny
- wapozon
7. Opis wykonania zabiegu
a) Przygotowanie stanowiska pracy:
- przygotowuje fotel kosmetyczny pod względem higienicznym i estetycznym ( przykrywam czystym prześcieradłem)
- przygotowuje fotel kosmetyczny pod katem wygody klientki i swobody wykonania zaplanowanych zabiegów
- przygotowuje stolik kosmetyczny (dezynfekuje środkiem do dezynfekcji powierzchni) na którym będą ułożone przybory i preparaty kosmetyczne ( wymienione w punktach wcześniejszych) potrzebne do wykonania zabiegu.
- przygotowuje wszystkie niezbędne do zabiegu preparaty kosmetyczne przybory i ustawiam je na stolik kosmetyczny
- przygotowuje wapozon ( do pojemnika wlewam wodę dystylowana)
Przygotowanie kosmetyczki:
- umyć ręce w ciepłej wodzie z mydłem
- spryskać ręce środkiem do dezynfekcji skóry
Przygotowanie klientki:
- proszę klientkę o rozebranie się do pasa
- proszę klientkę o wygodne ułożenie się na fotelu
- przykrywam klientkę ręcznikiem
- przeprowadzam wywiad z klientką
- wykonuje obejrzenie skóry piersi klientki w celu wykluczenia przeciwwskazań
b) Wykaz prac:
- oczyszczanie
-peeling+wapozon
- ampułka
- krem
- maska
c) Opis realizacji prac:
- Przed zabiegiem pielęgnacyjnym oczyszczam skórę piersi i dekoltu klientki z zanieczyszczeń za pomocą łagodnego żelu i ciepłego kompresu. Żel nakładam najpierw na swoje dłonie, pocieram dłoń o dłoń żeby żel się nagrzał.Nakładam żel na piersi klientki ruchami okrężnymi, omijając brodawki, a na dekolcie rozprowadzam żel ruchami kolistymi od środka dekoltu kierując się ku górze.Zmywam żel ciepłym kompresem (ręczniczek frote zwilżony w ciepłej przegotowanej wodzie) ruchy takie jak przy nakładaniu żelu.
- Przeprowadzam tonizacje ( w celu wyrównania PH oraz oczyszczenia od resztek żelu) W tym celu płatki kosmetyczne zostali nasączone tonikiem. Tymi płatkami przecieram skórę piersi ruchami okrężnymi omijając brodawki,a na dekolcie przecieram ruchami od środka dekoltu naprzemiennie pasmami kierując się ku górze.
- Po oczyszczeniu skóry piersi i dekoltu klientki wykonuje peeling enzymatyczny w połączeniu z wapozonem. Peeling nakładam na piersi klientki pędzelkiem, widoczną warstwę, ruchami okrężnymi omijając brodawki,a na dekolcie od środka pasmami kierując się ku górze.Włączam wapozon. Ustawiam aparat w 40 cm.od skóry klientki i pozostawiam na 10 min. Peeling enzymatyczny w połączeniu z wapozonem powodują wygładzanie powierzchni skóry, usuwają zrogowaciały naskórek i sprawiają że skora jest gotowa do przyjęcia substancji odżywczych zawartych w preparatach.
- Po upływie 10 min wyłączam wapozon i odstawiam go w stronę.Peeling zmywam ciepłym kompresem.
- Skórę przecieram tonikiem
- Na przygotowaną w ten sposób skórę piersi i dekoltu wklepuje zawartość ampułki omijając brodawki.
- Następnie zabezpieczam brodawki piersi klientki suchymi płatkami kosmetycznymi. Z płatków kolagenowych zdejmuje folie zabezpieczającą i nakładam na każdą pierś po jednym płacie dopasowując ich do kształtu piersi. Płaty nasączamy resztą zawartości ampułki. Usuwam powstałe pęcherzyki powietrza.
- Na tak przygotowane piersi klientki nakładam grubą warstwę kremu z aktywnymi składnikami i przykrywam grubym kompresem z gazy zmoczonej w wodzie mineralnej.
- Mieszam proszek maski termo modelującej w odpowiednich proporcjach 2:1 z wodą mineralną. Składniki szybko mieszam szpatułką żeby masa nie zastygła,na jednolitą masę.Tak przygotowaną masę rozprowadzam na piersiach klientki gruba warstwą, tak oby nie wychodziła poza gazę.Maska schnąc pobiera wodę z kompresu i oddaje ciepło, dzięki czemu wspomaga wchłanianie składników odżywczych. Kiedy maska zacznie zastygać przykrywam klientkę ręcznikiem i pozostawiam tak na 40 min.Glinka stopniowo twardnieje i rozgrzewa się po czym rozpoczyna się jej stopniowe wychładzanie. Po upływie 40 min. zdejmuje zastygłą maskę w jednolitym kawałku.
- Przecieram piersi klientki tonikem
- Dziękuje za zabieg i przeprowadzam ocenę efektów
d) Ocena efektów:
-po zabiegu nastąpiło wzmocnienie i skorygowanie biustu klientki
-skóra jest zregenerowana, nawilżona, wygładzona , rozjaśniona i jędrna.
e) Czynności końcowe
- Wapozon odstawiam na miejsce
- preparaty kosmetyczne i środki także odstawiam na miejsce
- powierzchnie gładkie dezynfekuje odpowiednim środkiem
- myje w ciepłej wodzie przybory użyte do zabiegu
- wrzucam do odpowiednich pojemników brudną bieliznę, ręczniki, prześcieradło na fotel.
- myje ręce w ciepłej wodzie z mydłem.
8. Zalecenia do domu
Podczas porannego i wieczornego prysznica całego ciała, przynajmniej minutę należy poświęcić na natrysk biustu, na przemian zimną i ciepłą wodą. Oprócz tego można nacierać biust myjką frote zamoczoną w zimnej wodzie z dodatkiem soli iwonickiej. Po kąpieli wskazane jest stosowanie toników kosmetycznych do pielęgnacji twarzy, ze względu na ich działanie pojędrniające, odświeżające i nawilżające. Okresowo dobrze jest wykonać peeling typu gommage lub enzymatyczny. Zawiera on enzymy pochodzenia roślinnego, łagodnie usuwa zrogowaciałe martwe komórki skóry.Po wklepaniu płynu tonizującego konieczne jest użycie balsamów lub żelu o działaniu nawilżającym. 2 razy w tygodniu zalecam zastosowanie maseczki pielęgnacyjnej albo żelu ujędrniającego. Raz w tygodniu przeprowadzić delikatny masaż z użyciem kremu regenerującego, następnie położyć na 15 min. ciepły okład.Zabieg taki pojędrnia skórę i wywołuje żywszy krwiobieg w obrębie sutków. Kremy do pielęgnacji piersi i dekoltu najczęściej zawierają wyciągi roślinne, m.in. z liści miłorzębu japońskiego, bluszczu pospolitego, rozmarynu lekarskiego, korzenia żeń-szeń lub alg morskich.
Istotnym etapem pielęgnacji biustu jest gimnastyka:
-wymachy rąk do przodu i do tyłu
-wyprost rąk w bok i obiema rękami zatoczyć koła
- ręce zgięte w łokciach powyżej biustu i wielokrotnie wykonać ruchy łokci do tyłu.
Ćwiczenia należy powtarzać min 10 razy dziennie.Wskazane jest uzupełnianie ćwiczeń pływaniem, ćwiczeniami w fitness-clubie.
Niezbędna jest ochrona przeciwsłoneczna.Nie wolno opalać się topless. Kremy z filtrem należy wmasowywać kilka razy dziennie, a po skończeniu kąpieli słonecznych koniecznie wklepać emulsje nawilżająca.

---------- Dopisano o 15:51 ---------- Poprzedni post napisano o 15:24 ----------
izaem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 19:31   #4546
jusstaa88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 7
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez izaem Pokaż wiadomość
na forum jest kilka zamieszczonych, np. taki :

Do gabinetu zgłosiła się 40 letnia kobieta na zabieg pielęgnacyjny piersi. Skóra w obrębie piersi jest zwietrzała, silnie przesuszona, łuszcząca się. Pani urodziła 2 dzieci. Na skórze widoczne przebarwienia po słoneczne. Opracuj projekt realizacji prac związanych z wykonaniem zabiegu pielęgnacyjnego na biust.
1. Tytuł
Projekt realizacji prac związanych z wykonaniem u 40 letniej kobiety zabiegu pielęgnacyjnego piersi, przy użyciu mineralnej maski termicznej oraz preparatów i aparatury dostępnych w gabinecie kosmetycznym.
2. Założenie
Klientka ma 40 lat, urodziła 2 dzieci.Skóra w obrębie piersi klientki jest zwietrzała, silnie przesuszona, łuszcząca się, widoczne przebarwienia po słoneczne. Klientka zgłosiła się do gabinetu kosmetycznego na zabieg pielęgnacyjny piersi. Wykonam zabieg modelujący piersi, silnie nawilżający, który głęboko odżywi, nawilży, wygładzi i ujędrni skórę piersi klientki.
3. Diagnoza
Skóra klientki w obrębie piersi jest zwietrzała , silnie przesuszona, łuszcząca się, są widoczne przebarwienia po słoneczne. Pani ma 40 lat i urodziła 2 dzieci w związku z czym jej skóra wymaga ujędrnienia , a słonce i zła pielęgnacja spowodowali przesuszenie skóry piersi klientki i przebarwienia.
4. Przeciwwskazania
- stany zapalne gruczołu sutkowego
- stany zakaźne gruczołu sutkowego
- stany alergiczne
-uczulenie na któryś ze składników
- uszkodzenia naskórka
- świeżo wykonane zabiegi operacyjne na piersi
U klientki nie stwierdzam przeciwwskazań do wykonania zabiegu.
5. Wykaz środków i preparatów:
-łagodny żel do mycia . Skl. akt: wyciąg z aloesu nawilża , regeneruje, poprawia ukrwienie, zwiększa dotlenianie komórek, łagodzi podrażnienia; wyciąg z żeń-szenia odmładza, regeneruje, rewitalizujące; wyciąg ślazu zmiękcza, działa łagodząco i osłaniające; wyciąg z ogórka ma działanie wybielające, nawilżające i odświeżające.
- tonik. Skł.akt.: wyciąg z ogórka odświeża, rozjaśnia,nawilża; alantoina koi, łagodzi, regeneruje; kwas hialuronowy pomaga zachować odpowiedni poziom nawilżenia.
- peeling enzymatyczny. Skł.akt.: exfocellia działa nawilżająco, keratolitycznie; witamina E i alantoina działają regenerująco i łagodząco.
- ampułka ujędrniająca Skł.akt.: proteiny strukturalne, algi z mikroelementami, chmiel, witamina E.Preparat o silnych właściwościach napinających, pojędrniających, wzmacniających delikatne partie biustu i dekoltu.
- płaty kolagenowe. Kolagen ma działanie nawilżające, wygładzające, redukuje podrażnienia, ujędrnia i rozjaśnia.
- krem pod maskę termomodelage.Skł.akt.: placenta roślinna , mikro kolagen, Pelvetiane TM , olejek perilla, masło Mango. Krem poprawia elastyczność i jędrność skóry, pobudza procesy odnowy i regeneracji komórek skóry , odżywia i odświeża.
- maska Modelaż ( mineralna maska termiczna) Intensywnie odżywia skórę, uzupełnia niedobory w naskórku, poprawia nawilżanie, elastyczność i koloryt skóry.
- woda mineralna niegazowana
- środek do dezynfekcji powierzchni
- środek do dezynfekcji skóry
6. Wykaz przyborów i aparatury
- miseczki
- szpatułki
- płatki kosmetyczne
- ręczniki
- chusteczki higieniczne
- pokrowiec na fotel
- gaza
- stolik kosmetyczny
- fotel kosmetyczny
- wapozon
7. Opis wykonania zabiegu
a) Przygotowanie stanowiska pracy:
- przygotowuje fotel kosmetyczny pod względem higienicznym i estetycznym ( przykrywam czystym prześcieradłem)
- przygotowuje fotel kosmetyczny pod katem wygody klientki i swobody wykonania zaplanowanych zabiegów
- przygotowuje stolik kosmetyczny (dezynfekuje środkiem do dezynfekcji powierzchni) na którym będą ułożone przybory i preparaty kosmetyczne ( wymienione w punktach wcześniejszych) potrzebne do wykonania zabiegu.
- przygotowuje wszystkie niezbędne do zabiegu preparaty kosmetyczne przybory i ustawiam je na stolik kosmetyczny
- przygotowuje wapozon ( do pojemnika wlewam wodę dystylowana)
Przygotowanie kosmetyczki:
- umyć ręce w ciepłej wodzie z mydłem
- spryskać ręce środkiem do dezynfekcji skóry
Przygotowanie klientki:
- proszę klientkę o rozebranie się do pasa
- proszę klientkę o wygodne ułożenie się na fotelu
- przykrywam klientkę ręcznikiem
- przeprowadzam wywiad z klientką
- wykonuje obejrzenie skóry piersi klientki w celu wykluczenia przeciwwskazań
b) Wykaz prac:
- oczyszczanie
-peeling+wapozon
- ampułka
- krem
- maska
c) Opis realizacji prac:
- Przed zabiegiem pielęgnacyjnym oczyszczam skórę piersi i dekoltu klientki z zanieczyszczeń za pomocą łagodnego żelu i ciepłego kompresu. Żel nakładam najpierw na swoje dłonie, pocieram dłoń o dłoń żeby żel się nagrzał.Nakładam żel na piersi klientki ruchami okrężnymi, omijając brodawki, a na dekolcie rozprowadzam żel ruchami kolistymi od środka dekoltu kierując się ku górze.Zmywam żel ciepłym kompresem (ręczniczek frote zwilżony w ciepłej przegotowanej wodzie) ruchy takie jak przy nakładaniu żelu.
- Przeprowadzam tonizacje ( w celu wyrównania PH oraz oczyszczenia od resztek żelu) W tym celu płatki kosmetyczne zostali nasączone tonikiem. Tymi płatkami przecieram skórę piersi ruchami okrężnymi omijając brodawki,a na dekolcie przecieram ruchami od środka dekoltu naprzemiennie pasmami kierując się ku górze.
- Po oczyszczeniu skóry piersi i dekoltu klientki wykonuje peeling enzymatyczny w połączeniu z wapozonem. Peeling nakładam na piersi klientki pędzelkiem, widoczną warstwę, ruchami okrężnymi omijając brodawki,a na dekolcie od środka pasmami kierując się ku górze.Włączam wapozon. Ustawiam aparat w 40 cm.od skóry klientki i pozostawiam na 10 min. Peeling enzymatyczny w połączeniu z wapozonem powodują wygładzanie powierzchni skóry, usuwają zrogowaciały naskórek i sprawiają że skora jest gotowa do przyjęcia substancji odżywczych zawartych w preparatach.
- Po upływie 10 min wyłączam wapozon i odstawiam go w stronę.Peeling zmywam ciepłym kompresem.
- Skórę przecieram tonikiem
- Na przygotowaną w ten sposób skórę piersi i dekoltu wklepuje zawartość ampułki omijając brodawki.
- Następnie zabezpieczam brodawki piersi klientki suchymi płatkami kosmetycznymi. Z płatków kolagenowych zdejmuje folie zabezpieczającą i nakładam na każdą pierś po jednym płacie dopasowując ich do kształtu piersi. Płaty nasączamy resztą zawartości ampułki. Usuwam powstałe pęcherzyki powietrza.
- Na tak przygotowane piersi klientki nakładam grubą warstwę kremu z aktywnymi składnikami i przykrywam grubym kompresem z gazy zmoczonej w wodzie mineralnej.
- Mieszam proszek maski termo modelującej w odpowiednich proporcjach 2:1 z wodą mineralną. Składniki szybko mieszam szpatułką żeby masa nie zastygła,na jednolitą masę.Tak przygotowaną masę rozprowadzam na piersiach klientki gruba warstwą, tak oby nie wychodziła poza gazę.Maska schnąc pobiera wodę z kompresu i oddaje ciepło, dzięki czemu wspomaga wchłanianie składników odżywczych. Kiedy maska zacznie zastygać przykrywam klientkę ręcznikiem i pozostawiam tak na 40 min.Glinka stopniowo twardnieje i rozgrzewa się po czym rozpoczyna się jej stopniowe wychładzanie. Po upływie 40 min. zdejmuje zastygłą maskę w jednolitym kawałku.
- Przecieram piersi klientki tonikem
- Dziękuje za zabieg i przeprowadzam ocenę efektów
d) Ocena efektów:
-po zabiegu nastąpiło wzmocnienie i skorygowanie biustu klientki
-skóra jest zregenerowana, nawilżona, wygładzona , rozjaśniona i jędrna.
e) Czynności końcowe
- Wapozon odstawiam na miejsce
- preparaty kosmetyczne i środki także odstawiam na miejsce
- powierzchnie gładkie dezynfekuje odpowiednim środkiem
- myje w ciepłej wodzie przybory użyte do zabiegu
- wrzucam do odpowiednich pojemników brudną bieliznę, ręczniki, prześcieradło na fotel.
- myje ręce w ciepłej wodzie z mydłem.
8. Zalecenia do domu
Podczas porannego i wieczornego prysznica całego ciała, przynajmniej minutę należy poświęcić na natrysk biustu, na przemian zimną i ciepłą wodą. Oprócz tego można nacierać biust myjką frote zamoczoną w zimnej wodzie z dodatkiem soli iwonickiej. Po kąpieli wskazane jest stosowanie toników kosmetycznych do pielęgnacji twarzy, ze względu na ich działanie pojędrniające, odświeżające i nawilżające. Okresowo dobrze jest wykonać peeling typu gommage lub enzymatyczny. Zawiera on enzymy pochodzenia roślinnego, łagodnie usuwa zrogowaciałe martwe komórki skóry.Po wklepaniu płynu tonizującego konieczne jest użycie balsamów lub żelu o działaniu nawilżającym. 2 razy w tygodniu zalecam zastosowanie maseczki pielęgnacyjnej albo żelu ujędrniającego. Raz w tygodniu przeprowadzić delikatny masaż z użyciem kremu regenerującego, następnie położyć na 15 min. ciepły okład.Zabieg taki pojędrnia skórę i wywołuje żywszy krwiobieg w obrębie sutków. Kremy do pielęgnacji piersi i dekoltu najczęściej zawierają wyciągi roślinne, m.in. z liści miłorzębu japońskiego, bluszczu pospolitego, rozmarynu lekarskiego, korzenia żeń-szeń lub alg morskich.
Istotnym etapem pielęgnacji biustu jest gimnastyka:
-wymachy rąk do przodu i do tyłu
-wyprost rąk w bok i obiema rękami zatoczyć koła
- ręce zgięte w łokciach powyżej biustu i wielokrotnie wykonać ruchy łokci do tyłu.
Ćwiczenia należy powtarzać min 10 razy dziennie.Wskazane jest uzupełnianie ćwiczeń pływaniem, ćwiczeniami w fitness-clubie.
Niezbędna jest ochrona przeciwsłoneczna.Nie wolno opalać się topless. Kremy z filtrem należy wmasowywać kilka razy dziennie, a po skończeniu kąpieli słonecznych koniecznie wklepać emulsje nawilżająca.

---------- Dopisano o 15:51 ---------- Poprzedni post napisano o 15:24 ----------
jeju jesteś cudowna a Wy jak myślicie co będzie w tym roku ?? była henna w poprzednich latach??
jusstaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 19:34   #4547
jusstaa88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 7
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Jesteś cudowna a Wy jak myślicie co będe w tym roku ??
jusstaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 21:52   #4548
gosialek89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 28
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

hej dziewczynki jestem tu nowa i też w czerwcu pisze egzamin, toche opornie mi to wszystko idzie ale cóż.. jak myślicie może będzie zabieg dla mężczyzny bo z tego co wiem to nie było takowego, chyba że się mylę?
gosialek89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-18, 09:49   #4549
izapus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 142
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

IZAEM wielkie dzięki
izapus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-18, 10:01   #4550
izaem
Raczkowanie
 
Avatar izaem
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 66
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

proszę bardzo swego czasu przejrzałam cały wątek

ja powtarzam cery i składniki aktywne dla nich i jakie przykładowe zabiegi można wykonać, jak czytam to niby wszystko wiem ale jak tylko zamknę zeszyt ...pustka

jeżeli chodzi o zabieg na "mężczyźnianym" ciele bądź twarzy to nie sądzę

my stawiamy na zabieg na twarz, może cera atopowa? głośno o tym trochę.. nie wiem sama
izaem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-18, 11:01   #4551
gosialek89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 28
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

może być jeszcze maska gipsowa tak sobie myślę bo tego też nie było, macie jakiś projekt odnośnie tej maski? moze być w połaczeniu z zabiegiem na biust
gosialek89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-18, 16:16   #4552
izaem
Raczkowanie
 
Avatar izaem
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 66
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

jeżeli chodzi o zabieg na biust to myślę , że po prostu można zamienić maskę termomodelującą na gipsową a sam zabieg będzie wyglądał podobnie..
izaem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-18, 18:53   #4553
jasia258383
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Hej,jak myślicie co moze byc w tym roku na praktycznym????
jasia258383 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-18, 21:23   #4554
izaem
Raczkowanie
 
Avatar izaem
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 66
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez jasia258383 Pokaż wiadomość
Hej,jak myślicie co moze byc w tym roku na praktycznym????

debatujemy o tym już na kilku stronach , wystarczy cofnąć ;]

ale co tam nasze gdybanie... , najbardziej chciałabym wiedzieć jakie typy ma CKE..
izaem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-18, 21:46   #4555
jasia258383
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Mam do zdania tylko praktyczny,ciagle sie ucze na ten egzamin a i tak mam pustke w głowie
jasia258383 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 08:46   #4556
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

A ja nie mam motywacji do nauki bo:
- pracy w zawodzie albo nie ma/albo jest po znajomosci
- albo jest za stawke 5 zl za h(w duzym miescie)
- albo 2 lata doswiadczenia wymagane..ktore bym musiala zdobyc robiac za 5 zl i jedzac suchy chleb..
Po prostu mnie juz zalamanie male dopadlo..
I chyba nie bede pracowala w tym zawodzie..(to nie jest lekka praca..dodalabym ze fizyczna..np caly dzien pedicure masaze.. a pieniadze..)
A w wiekszosci gabinetow gdzie dzwonie( i jest oferta pracy)nie wymagaja tego papierka-tylko umiejetnosci.W 1 zapytali czy mam tytul.
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 09:34   #4557
Tawerna
Rozeznanie
 
Avatar Tawerna
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 528
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Ja już miałam dwie propozycje pracy w dobrze prosperujących gabinetach kosmetycznych (NIE po znajomości, po prostu wysyłałam CV, albo dzwoniłam i byłam zapraszana na rozmowę, a po kilku dniach tel., że mnie chcą przyjąć), mimo iż moim doświadczeniem się tylko praktyki, a egzamin dopiero teraz w czerwcu zdaję. No ale niestety na razie muszę zająć się swoim zdrowiem, więc pracy na razie podjąć nie mogłam.

Edytowane przez Tawerna
Czas edycji: 2011-05-19 o 09:37
Tawerna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 09:43   #4558
gosialek89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 28
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

cześć dziewczynki, dzięki za odpowiedź, tak się zastanawiam cofnęłam kilka stron wcześniej i mam pytanie czy macie jakiś wykaz tego co nas obowiązuje do egzaminu? jakieś wymagania itp? weszłam na strone oke i tam jest tak beznadziejnie wszystko ułożone że niemogłam się dopatrzeć ze swojej strony podsyłam info jak należy pisać projekt, jeżeli wcześniej nie było a komuś się przyda (z tych osób które dopiero zaczynają się uczyć) to będe zadowolona że mogę pomóc

Po pierwsze Przeczytaj dokładnie od początku do końca zadanie egzaminacyjne treść zadania wraz z załącznikiem, aby się dowiedzieć co masz robić, co masz do dyspozycji.
Po drugie Sformułuj i zapisz na pierwszej stronie Swojej pracy TYTUŁ, który będzie mówił na czym polega Twoje zadanie np.”Opracowanie projektu realizacji prac przy zabiegu pielęgnacyjnym dla cery suchej z teleangiektazjami”. lub „Wykonanie zabiegu pielęgnacyjnego dla cery suchej naczyniowej”.
Po trzecie Przeanalizuj dokładnie treść zadania i załączniki. Pamiętaj- masz opracować „projekt realizacji prac”, a więc musisz dowiedzieć się o jakie prace chodzi, jaki ma być efekt końcowy tych prac i co masz do dyspozycji.
Po czwarte Zapisz w pracy egzaminacyjnej ZAŁOŻENIA DO PROJEKTU – są to wszystkie istotne informacje, które musisz wziąć pod uwagę opracowując projekt realizacji prac. To innymi słowy przepisanie w punktach treści zadania i polecenia. W założeniach do projektu powinno się też podać cel zabiegu.
Po piąte Wyodrębnij i zatytułuj rozdziały. W treści zadania jest zapis : „projekt powinien zawierać”. Kolejne punkty tego wykazu powinny stać się tytułami rozdziałów Twojego projektu.
Po szóste Wypełnij rozdziały treścią, Poniższa kolejność dotyczy zadania z 2007 roku. Nie należy jej bezmyślnie naśladować, jeżeli z polecenia będzie wynikała inna kolejność lub pojawią się inne tytuły to należy postępować zgodnie z poleceniem.
gosialek89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 09:44   #4559
gosialek89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 28
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Rozdział I DIAGNOZA KOSMETYCZNA.
Powinna składać się z trzech elementów:
a. Badanie podmiotowe informacje, które uzyskujemy od klientki lub poznajemy z treści zadania to informacje, o cechach, których nie można zobaczyć. - charakter pracy - tryb życia - sposób odżywiania się - czas trwania problemów z cera - odczucia subiektywne ( tej cechy możemy się też domyślić na podstawie znajomości charakterystyki cer np. cera sucha piecze, ściąga mrowi itp.
b. Badanie przedmiotowe obserwacja informacje dotyczące cech, które można zobaczyć lub przyporządkować określonej cerze. Informacje są albo zawarte w zadaniu albo z niego wynikają. !!!!W tej części projektu trzeba się wykazać dużą umiejętnością przypisywania cech określonemu rodzajowi skóry lub na podstawie cech określić rodzaj cery. Tutaj zdające tracą punkty. Podajemy takie cechy jak: - barwa skóry, koloryt - rzeźba skóry
1
- grubość skóry - elastyczność - nawilżenie - zawartość tłuszczu w/w cechy najczęściej dotyczą podstawowego rodzaju cery tj. suchej, tłustej, mieszanej lub ewentualnie normalnej - inne informacje dotyczące stanu skóry świadczące o problemach z cerą - zmiany skórne - wykwity - znamiona barwnikowe - znamiona skórne i naskórkowe - zaburzenia unaczynienia
c. Sformułowanie diagnozy Podanie diagnozy, którą albo odnajdujemy w treści zadania albo formułujemy na podstawie cech podanych w zadaniu. W przypadku cery twarzy należy podać podstawowy rodzaj cery i towarzyszący np. cera sucha, naczyniowa, odwodniona, przy cerze trądzikowej nie ma potrzeby podawania cery podstawowej bowiem cera ta towarzyszy zawsze cerze tłustej natomiast należy określi rodzaj trądziku ze względu na przebieg choroby jeżeli dotyczy nastolatków to mówimy o trądziku pospolitym młodzieńczym a jeżeli utrzymuje się powyżej 20 roku życia to jest to trądzik pospolity przerosły
gosialek89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 09:45   #4560
gosialek89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 28
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Rozdział II WYKAZ PRZECIWWSKAZAŃ.
Należy wymienić przeciwwskazania jakie wykluczono planując zabieg kosmetyczny, można również podać przeciwwskazania jakie rozważano planując zastosowanie urządzeń fizykalnych w zabiegu.
Rozdział III OPIS ZABIEGU – Metodyka zabiegu [krok po kroku].
Opis wykonania poszczególnych czynności zabiegu z zachowaniem:
1. wymaganej kolejności,
a. Przygotowanie kosmetyczki.
b. Przygotowanie stanowiska — przygotowanie i sprawdzenie sprawności sprzętu — przygotowanie stanowiska (dezynfekcja nałożenie pokrowca itp...) — ustawienie preparatów.
c. Przygotowanie klientki — zdjęcie przez klientkę odzieży oraz biżuterii — zabezpieczenie bielizny klientki — zabezpieczenie włosów klientki — wygodne usadzenie klientki na fotelu i okrycie jej — przeprowadzenie wywiadu z klientką w celu wykluczenia przeciwwskazań do zabiegu. Podać jakie pytania umożliwiłyby Tobie uzyskać informacje. W tej części zadania powinno paść stwierdzenie, że po wykluczeniu przeciwwskazań można wykonać planowany zabieg.
d. Demakijaż.
e. Obserwacja przez lampę lupę Powinno się powołać na wyniki obserwacji zawarte w rozdziale diagnoza oraz wskazać cel zabiegu
2
f. Rozpoczęcie zabiegu — działania prowadzące do zwiększenie przenikania składników czynnych przez skórę [prowokowanie stanu przekrwienia przy wykorzystaniu promieni IR, usunięcie warstwy rogowej naskórka – peeling mechaniczny, enzymatyczny lub kawitacyjny]
g. Część główna zależna jest od zawartego w zadaniu przypadku !!!!W tej części projektu trzeba się wykazać umiejętnością planowania zabiegu dla określonego rodzaju cery Tutaj zdające tracą punkty.
w zabiegu pielęgnacyjnym można zaplanować:
* masaż – zmiana potencjału elektrycznego skóry, ucisk mechaniczny,
*ciepłe kompresy, lub wapozon,
*jonoforeza, sonoforeza
*maski kosmetyczne.(uwzględnić również pielęgnację oczu)
w zabiegu oczyszczającym można zaplanować:
*masaż,
*maska rozpulchniająca – wapozon lub elektryczna maska termiczna,
*oczyszczanie mechaniczne,
*dezynfekcja – darsonwal,
*galwanizacja lub jonoforeza,
*maska normalizująca, lub ściągająca, lub wyciszająca
h. Wykończenie zabiegu — tonizowanie skóry, nałożenie kremu pod oczy i na twarz
i. Ocena efektu zabiegu
j. Podanie zaleceń do pielęgnacji domowej. Tu należy podać tylko , że na tym etapie zabiegu podaje się klientce takie zalecenia natomiast należy je szczegółowo podać w rozdziale V Zalecenia do pielęgnacji domowej.
k. Sprzątnięcie stanowiska oraz dezynfekcja i sterylizacja narzędzi
gosialek89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:51.