cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-30, 18:13   #211
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Jaki krem do skóry skłonnej do rozszerzonych i pękających naczynek

Podpisuję się pod radą Gosiq. Przede wszystkim musisz być bardzo łagodna dla skóry - jesli poszukasz dobrze, znajdziesz masę postów na temat pielęgnacji takiej cery. Łagodne żele, bezalholowe toniki, chętnie z serii do cer wrażliwych. Peeling wyłącznie enzymatyczny, unikaj ściernych, ostrożnie z glinką, generalnie najlepiej służy czerwona/różowa ale nie pozwalaj jej zastygać na skórze. Unikaj też parówek i rozgrzeania skóry, czyli żadnych maseczek typu sauna czy modnych termicznych peelingów! W kremach szukaj składników ktore wzmacniają naczynka - czyli wyciągów z rutyny, lipy, arniki, kasztanowca, wit C i K... Moim zdaniem najlepsze kremy na naczynka to produkty firm aptecznych - sama mam cerę naczynkową i przetestowałam chyba wszystko na ziemi - jest duży wybór: Diroseal Avene, Rosaliac Avene, Bioderma Flush, Angio Expert Dermedica, krem na naczynka Iwostinu, seria na naczynka Flosleku i Pharmaceris; Auriderm i Ruboril stosowane pod krem. Generalnie mi osobiście bardzo służą kremy z wit C (Active C, Hydracid C, serum Flavo C). Oczywiście w dzień filtr i to spory, nakładany w odpowiedniej ilości na twarz - 2 ml czyli dość grubo! Naczynka bardzo nie lubią slońca. Musisz uważać z alkoholem, gorąca herbatka czy kawa też nie jest wskazana, warto łykać Rutinoscorbin/Cerrutin, przyjmować wyciąg z kasztanowca.

Opalanie w solarium to glupi pomysł. Nawet jeśli wyłączysz lampy, uczucie rozgrzania jest w jakimś stopniu zawsze. Poza tym możesz się dorobić naczynek na nogach, które są dużo trudniejsze do pozbycia się...
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-30, 20:41   #212
Pazurek
Raczkowanie
 
Avatar Pazurek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 124
Dot.: Jaki krem do skóry skłonnej do rozszerzonych i pękających naczynek

Dziewczyny dzieki za rady.
Pazurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 13:56   #213
Pazurek
Raczkowanie
 
Avatar Pazurek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 124
Dot.: popękane naczynka...

Dzieki
Pazurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-04, 09:40   #214
_etna_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3
Dot.: popękane naczynka...

ja płaciłam coś koło 25 zł w aptece na peryferiach wawy
_etna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-04, 14:36   #215
schizuko
Raczkowanie
 
Avatar schizuko
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 308
Dot.: popękane naczynka...

Ja tez mam cere naczynkowaUzywałam kremów erisa na naczynka ale niestety nie widze efektów.Do tego u mnie dochodzi rumienie na twarzy....
Jedyny mój sposób na ta przypadłosc to podkład kryjący i korektor.Tego sie nie idzie pozbyc
schizuko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-09, 00:02   #216
misio-gumisio
Raczkowanie
 
Avatar misio-gumisio
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 310
Thumbs down Dot.: Jaki krem do skóry skłonnej do rozszerzonych i pękających naczynek

hej ja ze swojej strony polecam ci maseczke! kremy jakoś na mnie nie działaja maseczka natomiast łagodzi moje buraczki fejsowe mowie tutaj konkretnie o maseczce erisa na pękajace naczynKA jest najlepsza polecam.Moze to głupie ale słyszałam ze na anczynka pomaga picie wody.... no i nie można jeść ostrych rzeczy oraz palić MASKRA CO TO ZA ŻYCIE Z TYMI NACZYNKAMI
misio-gumisio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-09, 23:08   #217
Pazurek
Raczkowanie
 
Avatar Pazurek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 124
Dot.: Jaki krem do skóry skłonnej do rozszerzonych i pękających naczynek

Niestety wiele rzeczy nie powinno sie robic ale maseczke napewno wyprobuje. Dzieki
Pazurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-30, 20:24   #218
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Dot.: Jaki krem do skóry skłonnej do rozszerzonych i pękających naczynek

Podbijam temat bo nie chce tworzyc nowego watku.U mnie te naczynka pojawily sie na udzie co jest dla mnie duzym szokiem.Narazie sa male i chce zeby takie pozostaly albo zniknely...( ach te marzenia ).Wszedzie widze ze dziewczyny maja naczynka tylko na twarzy, a ja nie...Jakich kosmetykow uzywac do tych nietypowych naczynek?No i czego unikac?( wiem ze nadmiernego slonka i opalania sie bez filtra)Prosze o rade Wizazanki
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-30, 20:41   #219
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Jaki krem do skóry skłonnej do rozszerzonych i pękających naczynek

Destiny zawsze tak chętnie innych odsyłasz do przeszukiwania archiwum, nie chcę być zlośliwa, ale powiem że znajdziesz sporo informacji na temat pękających naczynek na nogach... Ten temat przewijał się pare razy, generalnie zasady są te same co przy naczynkach na twarzy, czyli unikanie gorących kąpieli, sauny, gruboziarnistych peelingów, musisz uważać na sklady preparatów antycellu bo niektóre mogą zaostrzać problem naczynkowy (Norel chyba ma jakiś specjalny preparat do skóry z pękającymi naczynkami). Oprócz tego od wewnątrz - Cerrutin/Rutinoscorbin, wit PP. Szukaj balsamów z wyciągiem z lipy, arniki, kasztanowca, wit C, K. Z pozbywaniem się naczynek na nogach sprawa cięższa, laser się tu nie sprawdza, zostaje skleroterapia.
Ja jestem dość wierna preparatom Aurigi:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=6768
nowa wersja wygląda tak:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=8468
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-30, 20:56   #220
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Dot.: Jaki krem do skóry skłonnej do rozszerzonych i pękających naczynek

Smoczyco, rozumiem.Szukalam na forum ale wyskakiwaly mi same watki o naczynkach na twarzy, uwierz Tak podejrzewalam ze sklad kosmetykow powinien byc taki sam jak w kosmetykach do twarzy, bylam ciekawa czy sa jakies "oddzielne" preparaty do nog.Nie chcialam tworzyc nowego watku zeby nie zasmiecac forum wiec podczepilam sie pod ten, juz istniejacy.Dziekuje i przepraszam za klopot
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-04, 17:40   #221
Girl15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21
Pęknięte naczyńka krwionośne ??

Ostatnio pod okiem zauważyłam taką widoczną żylę, lekarka mówiła że to popękane naczynko, czy może wiecie jak się tego pozbyć( domowe sposoby lub kremy, żele i ich ceny i czy są dobre) Albo wiecie czym je moge zatuszować, słyszałam ze zielonym korektorem, ale moze wiecie z jakiej firmy i po ile?? prosze pomóżcie!!!
Girl15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-04, 17:43   #222
Melvina
Rozeznanie
 
Avatar Melvina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 608
Dot.: Pęknięte naczyńka krwionośne ??

Naczynak można zamknąć jedynie u kosmetyczki, a z zielonych korektorów polecam te z Sephory, ceny niestety już nie pamiętam , najlepiej sprawdź sobie na KWC jakie korektory dziewczyny polecają.
Melvina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-04, 17:48   #223
Girl15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21
Smile Dot.: Pęknięte naczyńka krwionośne ??

dzięki,, a u kosmetyczki ile to by kosztowało?? Może wydac ci się to śmieszne, ale nie wiem co to jest KWC ( bo jestem tu pierwszy raz )mozesz mi napisac co to jest kwc?? dzieki
Girl15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-04, 17:56   #224
Melvina
Rozeznanie
 
Avatar Melvina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 608
Dot.: Pęknięte naczyńka krwionośne ??

KWC czyli Kosmetyki Wszech Czasów, dziewczyny oceniają kosmetyki, są to bardzo częste naprawdę rzetelne recenzje, już nie jeden raz pomogło mi to wybrać naprawdę dobre kosmetyki
Melvina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-04, 18:00   #225
Melvina
Rozeznanie
 
Avatar Melvina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 608
Dot.: Pęknięte naczyńka krwionośne ??

A zamykanie laserowe naczynek kosztuje ok. 200 zł za całą twarz, spotkałam się też z cenami 50 zł, oczywiscie zależy to od renomy gabinetu i miasta
Melvina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-04, 18:01   #226
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Pęknięte naczyńka krwionośne ??

Cytat:
Napisane przez Girl15
dzięki,, a u kosmetyczki ile to by kosztowało?? Może wydac ci się to śmieszne, ale nie wiem co to jest KWC ( bo jestem tu pierwszy raz )mozesz mi napisac co to jest kwc?? dzieki
To zacznij od przeszukania forum, może się wtedy okazać, że to nie jest tylko Twój problem, np. tu: http://www.wizaz.pl/forum/showthread...Akane+naczynka
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wyszukiwarka.jpg (19,9 KB, 28 załadowań)
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-04, 18:07   #227
Girl15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21
Dot.: Pęknięte naczyńka krwionośne ??

Dziękuje, myslisz ze za zamkniecie tylko pod okiem tych naczynek zaplacila bym mniej ?? A czy one sie jeszce otworzą :P
Girl15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 22:34   #228
Niaka89
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Płaza, mieszkanie prywatne
Wiadomości: 4
GG do Niaka89
Question poszarzała, matowa cera naczynkowa mieszana

Poszarzała, matowa z problemamy naczyńkowymi i skłonnościami do przetłuszczania się(ropne krostki zazwyczaj na czole i nosie).To tyle na temat mojej cery.Chciałabym aby wyglądała na świeżą i miała chociaż troszeczkę brzoskwiniowy odcień, bo w końcu mam 16 lat i młodą cerę...czy mogę coś z tym robić?
Niaka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 06:01   #229
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: CerA Do WymiaNy?

Może napisz jeszcze jak pielęgnujesz swoją cerę, jakich kosmetyków używasz, jak często, czy zażywasz jakieś witaminki, itp.
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-25, 12:34   #230
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Dot.: CerA Do WymiaNy?

Hmm a byłaś już u dermatologa?
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 17:48   #231
roksanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: wrocław-właściwie to wieś pod ;/
Wiadomości: 494
Dot.: CerA Do WymiaNy?

ważne jest nie tylko to jakich kosmetykków używaż ale też co jesz. ja sama po sobie widzę że odkad jem mało chleba a wiecej ważyw ( zwłaszcza marchewka - chrup mnówstwo bo na cerę idealna!!!) i owoców to cera znacznie mi sie poprawiła. warto by tez odwiedzic dermatologa; może ci na krpostki coś przepisac dobrego
roksanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 18:12   #232
euphemia
Raczkowanie
 
Avatar euphemia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 241
Cera i naczynkowa i mieszana

Mam cerę naczynkową - dość widoczne zaczerwienienia na policzkach + tendencja do mocnego czerwienienia się w sytuacjach stresowych. Dodatkowo moja cera jest mieszana - na policzkach i nosie mam mocno rozszerzone pory i zawsze ze 3-4 wypryski na twarzy.

Jakich kosmetyków powinnam używać?

Czy kosmetyki do cery mieszanej, które stosuję, nie szkodzą naczynkom?

Mam 24 lata.
euphemia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 19:49   #233
MAGDALENA1982
Raczkowanie
 
Avatar MAGDALENA1982
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Newport/South Wales
Wiadomości: 204
Dot.: Cera i naczynkowa i mieszana

Ekspertem nie jestem ale sama mam cerę mieszaną w kierunku tłustej i naczynkową - Twoje zaczerwienienia to też moim zdaniem problem naczynkowy tylko jeszcze znikający sam a nie jak u mnie pozostawiający trwałe ślady w postaci "pajączków" i wydaje mi się że kosmetyki dla cery mieszanej to za mało,powinnać spróbowac też coś łagodzącego zaczerwienienia i wzmacniającego naczynka - ja używam Dax Cosmetics dla cery mieszanej z problemami naczynkowymi,sensu stricte na naczynka jest tez Iwostin i Bielenda z tańszych,dla cery ze skłonnością dla zaczerwienienia serię ma Yves Rocher i chyba teraz tez Avon,nowy krem-ale nie dam głowy czy te dwa ostatnie nie są dla cer suchych
MAGDALENA1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 19:54   #234
Milka1981
Raczkowanie
 
Avatar Milka1981
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 86
Dot.: Cera i naczynkowa i mieszana

Podlaczam sie! ja oprocz cery mieszanej i krostek mam lekkie problemy z naczynkami i zapalenie okoloustne, aktualnie prawie zaleczone...

Ostatnio polecono i tonik aspirynowy - przepis na forum biochemia urody, rozwazam jego zrobienie... no i dodatkowo maseczke aspirynowa

Wyczytalam tez, ze przy cerze naczynkowej mozna uzywac kwasow BHA (oczywiscie stezenia lagodne), wiec mysle nad kupieniem Clear pore treatment Neutrogeny (podobno jest skuteczniesza od Effaklaru K bo ma nizsze Ph).

Kusi mnie tez olejek Hauschka...

Podobnie jak poprzedniczka jestem nieco zdezorientowana co robic z cera... bo jesli ma sie jeden problem to wiadomo mniej wiecej jakich kosmetykow uzywac, ale jak wiecej to czlowiek glupieje zupelnie..
Milka1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 20:21   #235
euphemia
Raczkowanie
 
Avatar euphemia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 241
Dot.: Cera i naczynkowa i mieszana

No właśnie ja pajączków na twarzy nie mam (ale za to mam duuużo na udach). Na policzkach mam tylko takie małe czerwone punkciki, ale jestem pewna, że to naczynka.

Jeśli chodzi o kremy do cer naczynkowych to aktualnie nie jestem zorientowana, ale jak mieszkałam jeszcze z mamą, to próbowałam jej naczynkowych kremów i wszystkie były strasznymi tłuściochami, co jest zabójstwem dla moich rozszerzonych porów.
euphemia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 20:59   #236
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: Cera i naczynkowa i mieszana

Też jestem nieszczęśliwą posiadaczką cery naczynkowo-mieszanej Obecnie moja cera nie stwarza mi takich problemów, jak kilka lat temu. Wyprysków już prawie wogóle nie mam (czasmi jeden na 2 miesiące, taka malutka czerwona krostka), zaskórniki są, ale niezbyt widoczne, no i już nie czerwienie się jak kiedyś z byle powodu choć popękane naczynka zostały Kiedyś moja twarz doprowadzała mnie do rozpaczy. Wypryski na czole (zawsze ze 4 były (duze bolące wulkany, czasami ropą wypełnione), i gdy jedne znikały pojawiały się następne) zaskórniki na czole, nosie i brodzie. Oczywiście towarzyszylo temu straszne błyszczenie twarzy w strefie T. Mam popękane naczynka na policzkach i w okolicy nosa "Pajączków" dostałam niesety na własne życzenie, wybierając się na oczyszczenie twarzy do niewłasciwej kosmetyczki. Zawsze miałam skłonność do "czerwonych policzków", ale po tej wizycie pojawiły się u mnie pierwsze popękane naczynka, a później następne i nastepne... A trądzik odziedziczyłam niestety przez rodziców (którzy również problemy z cerą mieli), również z pewnością trochę sama przyczyniłam się do takiego stanu cery, wyciskając wszystko co popadnie

Teraz mam 20 lat i obecnie nie jest źle. Nie wiem czy wypisywać mam tu całą moją historię bo trochę miejsca to zajmie, a nie chce Was nudzić
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 21:48   #237
euphemia
Raczkowanie
 
Avatar euphemia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 241
Dot.: Cera i naczynkowa i mieszana

Milka, wcale nie zamęczasz swoją historią.

Napisz, jakich kosmetyków używasz. Czy bardziej tych do cery mieszanej, czy do trądzikowej?
euphemia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 22:05   #238
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Cera i naczynkowa i mieszana

na naczynka zawsze dobrym wyborem są kremy z wysokim filtrem - ja u siebie zauważyłam,ze od kiedy zaczęłam je stosować, mniej się czerwienię i naczynka jakby się uspokoiły.
poza tym preparaty z pochodnymi retinolu, bo pogrubiają skórę, np. Ystheal Avene, Diacneal Avene.
ponadto do oczyszcznia tylko peelingi enzymatyczne.
ja sama mam cerę mieszaną z problemem naczynkowym na policzkach i powiem szczerze, że bardziej zajmuję się w pielęgnacji naczynkami niż strefą T, w której zdarzają mi się pryszcze, bo myślę, że ochrona naczynek przed pogorszeniem ich stanu jest ważniejesza.
poza tym zauwazyłam,że nie służył mi na policzkach (bo na reszcie twarzy i owszem) Lysanel Active, który ma dość wysokie stężenie kwasów AHA.
to by było na tyle moich doświadczeń, pozdrawiam))
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 22:17   #239
Niaka89
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Płaza, mieszkanie prywatne
Wiadomości: 4
GG do Niaka89
Dot.: CerA Do WymiaNy?

Codziennie rano i wieczorem myję twarz żelem CLEARASIL TOTAL CONTROL.Następnie smaruję kremem pielęgnacyjnym z ekstraktami roślinnymi AVON a na krostki używam zazwyczaj :„Tormentiol”(wskazan ia: trudno gojące się rany,skaleczenia,otarcia naskórka, ropne choroby skóry),sztyft przeciwko wypryskom AVON lub żel punktowy na pryszcze CLEAN & CLEAR.Stosuję również płyn do przemywania twarzy zakupiony w aptece z cynkiem, siarkom i raz w tygodniu robię sobie maseczkę z zielonej glinki.Używam kosmetyków antybakteryjnych np. Fluid "Under 20" i korektor antybakteryjny.U dermatologa byłam 3 razy. Pierwszy raz poszłam po jakąś maść na wypryski na plecach i dekoldzie, bo twarz miałam " w miarę"...jednak zaczęłam stosować niektóre z przepisanych leków również na twarz.W sumie wydałam około 300zł na leki od dermatologa, które nie były warte swojej ceny.Jeśli chodzi o witaminy to codziennie rano po śniedaniu zażywam 3 tableteczki: Witamina B6, MGB6 i Witaminkę C...B6 zażywam 2 razy, ponieważ kiedyś zapodziała mi się witamina B6 i otworzyłam MGB6...i teraz zażywam dwa razy
Niaka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-26, 06:30   #240
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: Cera i naczynkowa i mieszana

Zaskórniki miałam odkąd tylko pamiętam... Później stopniowo pojawiały się pryszcze i rozszerzone pory. Kiedyś podczas śniadania moja mama stwierdziła, że powinnam iść do kosmetyczki na oczyszczanie twarzy (dobrze pamiętam ten dzień, pewnie dlatego, że wcześniej nie zwracałam uwagi na moje zaskórniki, a tu mamuśka mówi mi, że koszmarnie wyglądam ) Rezultaty po tej wizycie katastrofalne…opisałam je w którymś z poprzednich wątków. Wtedy też zaczęły się moje kłopoty z pajączkami. W wieku 16 lat (chyba) zmuszona przez koszmarny wygląd cery wybrałam się po raz pierwszy do dermatologa. Pani przepisała mi davercin na pryszcze i effaclar K. Dodatkowo miałam łykać witaminkę C i A. Myłam wtedy twarz jakimś starszym żelem Erisa poniżej 20, smarowałam twarz effaclar K, pryszcze davercinem i tak przez kilka miesięcy. Stosowałam również wtedy krem matujący soraya na dzień. Ogólnie stan cery po kilku miesiącach uległ poprawie i po około 4 wizytach u dermatologa, zaprzestałam go odwiedzać. W czasie tym nie dbałam za bardzo o moje naczynka , nie stosowałam żadnych filtrów, czy też kremów odpowiednich dla cery naczyniowej. Nawet czasami robiłam sobie parówkę i wyciskałam po niej zaskórniki (wiem, że nie było to zbyt inteligentne A naczynka pękały mi coraz bardziej. Przez kilka dni nawet miałam bardzo czerwone i łuszczące się policzki. Wtedy kupiłam mój pierwszy i chyba jedyny (przynajmniej w sklepie gdzie go kupowałam krem do cery naczynkowej Erisa. Zaczęłam też stosować filtry na policzki. Po kilku miesiącach moja cera znowu zaczęła szwankować, a ja postanowiłam ją leczyć na własną rękę. To wtedy kupiłam sobie po raz pierwszy brevoxyl. Byłam na początku tak zachwycona efektami, że stosowałam go zbyt często i nie nawilżałam odpowiednio cery. W skutek tego bardzo mi się przesuszyła i łuszczyła się niemiłosiernie… Kupiłam wtedy physiogel i nim doprowadziłam moją cerę do porządku. Ogólnie efekty stosowania brevoxylu były dobre. Działał antybakteryjnie, przyśpieszał gojenie pryszczy. Później wielokrotnie go używałam, ale tylko punktowo. Nadal mam tubkę brevoxylu w łazience Później przerzuciłam się na acne derm w celu zmniejszenia rozszerzonych porów i zaskórników. Acne derm bardzo mi odpowiadał bo fajnie rozjaśniał cerę, ale po nim pojawiały mi się na twarzy liczne ropne wypryski, które następnie smarowałam brevoxylem. W między czasie stosowałam różne inne kosmetyki. Były takie dni, że byłam tak zdesperowana i smarowałam twarz preparatem siarkowym przepisanym mi przez dermatologa do pleców!!!

Co zmieniło się ostatnio. Na pewno zmieniłam styl odżywiania. Żadnych słodyczy (batoników, czekoladek, ciasteczek, kiedyś opychałam się nimi bez pamięci, potrafiłam jednego dnia zjeść 4 snikersy!!! Byłam strasznie żarłocznym dzieckiem. Główniw wina babci) Jem czasami tylko ciasto, które sama piekę choć to głównie dla rodzinki pieke, to sama w końcu też muszę spróbować Codziennie robię sobie sałatki warzywne lub owocowe. Zjadam bardzo dużą ilość jabłek (po prostu je uwielbiam) i jogurtów z musli lub otrębami. Pije codziennie dużo soczków, często ze świeżo wyciśniętych owoców. Wyeliminowałam też białe pieczywo z mojego menu. Jestem też wegetarianką, ale nie wiem czy może mieć to jakiś wpływ na moją cerę. Poza tym dawniej piłam mleczko z drożdżami, a teraz przerzuciłam się na tabletki. Może na stan mojej cery ma wpływ również fakt, że niestety musiałam łykać przez 21 dni diane, bo mam problem z hormonami i tarczycą. Choć już skończyłam, to nie zauważyłam żadnej różnicy przed i po braniu. Wyrzuciłam wszystkie kremy matujące, teraz stawiam tylko na nawilżenie i ochronę przeciwsłoneczną.

Kosmetyki, które obecnie stosuje:
- żel do mycia twarzy Erisa do cery naczynkowej na zmianę z Oceanic aa young (wcześniej stosowałam też czasami mydło siarkowe, ale bardzo wysuszało i napinało mi skórę)
- później nakładam krem z filtrem
- często nawilżam policzki i ogólnie całą buzię, która chyba wskutek tych wcześniejszych eksperymentów stała się przesuszona; stosuję physiogel, krem Erisa z wyciągiem z kasztana
- czasami nakładam też biodermine,
Oczywiście mam jeszcze masę róznych kosmetyków, (maseczek, peelingów, kremówm, różnego rodzaju maści; jak typowa wizażanka ale najczęściej stoją sobie na półce i czekają jak sobie o nich przypomnę) znaczy nie stosuje ich z jakąś określnoną częstością, czasami raz na tydzień jakaś maseczka, czasami rzadziej...
Obecnie zaprzestałam stosowania kosmetyków (oprócz tego żelu) antytrądzikowych. Uważam, że skoro moja cera nie sprawia mi już tak dużych kłopotów jest to zbędne. Kiedyś smarowałam się dużo różnymi specyfikami, a teraz uważam, że umiar w tym wszystkim jest najważniejszy i naprawde w moim przypadku przynosi pozytywne korzyści. Na razie to wszystko co pamiętam…
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-02 13:00:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:56.