Praca w wakacje a styp. socjalne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-06, 11:04   #1
Gosia_14
Rozeznanie
 
Avatar Gosia_14
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 781

Praca w wakacje a styp. socjalne


Hej,chciałabym podjąć pracę w okresie wakacji sierpień-wrzesień,ale obawiam sie,że stracę stypendium,a na to nie mogę sobie pozowlic.Chciałabym zarobic 2 tys.Ogłosiłam sie na stronach dotyczących pracy nad morzem,ale nikt sie nie odezwał,wiec pewnie zostają lokale w stylu kfc lub małe restauracje.Myślicie,że w jakis małych restauracjach lub nad morzem idzie się dogadac aby dostawac pieniądze do ręki,nie na konto? Z góry dzieki za odpowiedź
Ps.Napisałam także tutaj,bo na forum o pracy nikt nie odpowiadał,a bardzo mi zależy.
Gosia_14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 11:41   #2
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Praca w wakacje a styp. socjalne

Cytat:
Napisane przez Gosia_14 Pokaż wiadomość
Hej,chciałabym podjąć pracę w okresie wakacji sierpień-wrzesień,ale obawiam sie,że stracę stypendium,a na to nie mogę sobie pozowlic.Chciałabym zarobic 2 tys.Ogłosiłam sie na stronach dotyczących pracy nad morzem,ale nikt sie nie odezwał,wiec pewnie zostają lokale w stylu kfc lub małe restauracje.Myślicie,że w jakis małych restauracjach lub nad morzem idzie się dogadac aby dostawac pieniądze do ręki,nie na konto? Z góry dzieki za odpowiedź
Ps.Napisałam także tutaj,bo na forum o pracy nikt nie odpowiadał,a bardzo mi zależy.
Tylko to czy będziesz dostawać kasę na konto czy do ręki nie ma znaczenia bo znaczenie ma umowa a w kfc i innych nie mogą sobie pozwolić na zatrudnienie bez umowy zlecenie chociażby, z której i tak odprowadzasz do skarbówki i jest później liczona do dochodu. jesli zarobisz 2 tysiące to doliczasz to do dochodu,który masz teraz, tyle, że rozkłada Ci się to na 12 miesięcy co daje Ci 170 zł miesięcznie dochodu więcej, skreśla Ci to stypendium? przekroczysz próg?
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 12:12   #3
vouvray
Zadomowienie
 
Avatar vouvray
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 405
Dot.: Praca w wakacje a styp. socjalne

Autorko, nie dziwi mnie Twoja obawa, bo na niektórych uczelniach próg jest tak śmiesznie niski, że aż trudno uwierzyć, że ludzie potrafią żyć za taką sumę. Nic dziwnego, że u mnie większość ma socjala na przekrętach. Mi praca dorywcza, gdzie zarobiłam w sumie 800 zł przez trzy miesiące odebrała stypendium socjalne, przekroczyłam próg o 4 grosze i żadne odwołanie nie przyniosło skutku.

Pozostaje Ci praca na czarno lub jakieś korepetycje, bo nawet jak wyjeżdżasz do pracy za granicę to musisz podpisać potem dokument, że nie uzyskałaś żadnego dochodu poza Polską, ale to już kwestia Twojego sumienia. Niestety widząc, co się dzieje na mojej uczelni (co trzecia osoba ma oświadczenie o niepełnosprawności, a zdrowi, jak ryba lub socjale dla osób, których rodzice nie wykazują dochodów, a zarabiają dużo) ja robiłabym wszystko, żeby zachować stypendium, skoro go naprawdę potrzebuje.
vouvray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 12:55   #4
Gosia_14
Rozeznanie
 
Avatar Gosia_14
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 781
Dot.: Praca w wakacje a styp. socjalne

vouvray-współczuje,własnie tego sie obawiam...Wiem,że w kfc to wiadomo,że mi doliczą.Nie orientuje się jak jest z pracą nad morzem,moja koleżanka zarobiła 10 tys i ma stypendium socjalne...
Gosia_14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 14:33   #5
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Praca w wakacje a styp. socjalne

Cytat:
Napisane przez Gosia_14 Pokaż wiadomość
vouvray-współczuje,własnie tego sie obawiam...Wiem,że w kfc to wiadomo,że mi doliczą.Nie orientuje się jak jest z pracą nad morzem,moja koleżanka zarobiła 10 tys i ma stypendium socjalne...
bo pewnie nie miała umowy
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-07, 06:45   #6
isiaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar isiaczekk
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: gdzieś tam........
Wiadomości: 3 604
Dot.: Praca w wakacje a styp. socjalne

Z tego co wiem to taki dochód liczy się jako dochód utracony... Dowiedz sie u siebie na uczelni.
__________________
isiaczekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-07, 18:33   #7
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: Praca w wakacje a styp. socjalne

Najlepiej spytać na uczelni, jak jest liczony taki dochód, czy trzeba go od razu wykazać i ponownie przeliczą wysokość stypendium, czy dopiero w kolejnym roku, przy składaniu podania będziesz musiała go wykazać. I wtedy ten dochód dodadzą do pozostałych, np. wynagrodzenia rodziców, /12 m-cy /ilość osób w gospodarstwie.

Nad morzem bardzo łatwo o pracę na czarno.
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-07, 20:58   #8
CzarnaAmericana
Raczkowanie
 
Avatar CzarnaAmericana
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 51
Dot.: Praca w wakacje a styp. socjalne

By nie wzrósł Ci dochód muszisz pracować na czarno.

Raczej duże restauracje sieciówki odpadają. U nich wszyscy są na umowie. Polecam Ci róźnego rodzaju knajpki, sama byłam kelnerką w kilku i nikt nawet mi umowy nie zaproponował. Ewentualnie zawsze możesz napomknąć podczas rozmowy kwalifikacyjnej o tym, że nie chcesz umowy.
Gdy ja szukałam pracy pomimo wysłanych setek cv do gastronomii nikt mi nie odpowiedział. Skuteczne bylo jedynie roznoszenie cv samemu i proszenie bezpośrednio o rozmowe z managerem.
Może tez praca jako opiekunka do dzieci lub starszych.
CzarnaAmericana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-07, 23:28   #9
e_liska
Raczkowanie
 
Avatar e_liska
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 338
GG do e_liska
Dot.: Praca w wakacje a styp. socjalne

Nad morzem w sezonie jest mnostwo ofert pracy, często na ostatnią chwilę i często na czarno. Ale w takiej sytuacji trzeba się liczyć z tym, że możesz zostać przez pracodawcę oszukana- ja sama miałam raz klopot z odzyskaniem pieniędzy i książeczki sanepidowskiej.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Tomorrow may rain, so I'll follow the sun
e_liska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-08 00:28:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:24.