Intercyza i intencje partnera - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-19, 15:15   #1
ciazaciazaciaza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 17
Post

Intercyza i intencje partnera


hej. Przez całe swoje życie nie myślałam, że zostanę postawiona w takiej sytuacji. Mój partner z którym jestem w ciąży i którego bardzo kocham zażądał ode mnie intercyzy. Sytuacja była by fajna, bo jestem wstanie ją podpisać gdyby nie to, że argumentem za intercyzą jest to, że on nie chce aby jego mama na mnie źle mówiła i żeby nie podpuszczała go ze jestem taka i taka bo jeżeli będzie ciągle tego słuchać to wykończy go to psychicznie. Drugim argumentem jest to, że podpisanie tej intercyzy poprawi jego relacje z matką a mnie nazywa egoistką, że nie rozumiem go. Tylko, że ja nie rozumiem dlaczego jego mama ma wpływać na to czy ta intercyza będzie czy nie. Partner nie ma firmy choć jego argumentem za intercyzą miała być chęć jej posiadania w przyszłości tylko, ze on chce aby dom który ma być kiedyś wybudowany był tylko i wyłącznie na niego wiec jeżeli chce mieć firmę to argument zabezpieczenia domu odpada. on tez powiedział ze tą firmę miałabym wziąć na siebie. ale dlaczego ja mam odpowiadać za jego pomysły( ja nie znam się na prowadzeniu firmy w tej branży w której on chce ją otworzyć)? Czy powinnam brać z nim ślub skoro wszystko ma być jego i ja nie mam mieć do tego praw?Czy powinnam się hajtać z człowiek którego życie tak dyktuje mama? Czekam na Wasze opinie. Dodam jeszcze, że pewnie nigdy nie będę miała takich zarobków jak on(pracuje za granicą a ja sama będę momentami wychowywać dziecko) ale czy to ma mnie już dyskwalifikować we wspólnocie?
ciazaciazaciaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-19, 15:56   #2
201607111028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6 905
Dot.: Intercyza i intencje partnera

Cytat:
Napisane przez ciazaciazaciaza Pokaż wiadomość
hej. Przez całe swoje życie nie myślałam, że zostanę postawiona w takiej sytuacji. Mój partner z którym jestem w ciąży i którego bardzo kocham zażądał ode mnie intercyzy. Sytuacja była by fajna, bo jestem wstanie ją podpisać gdyby nie to, że argumentem za intercyzą jest to, że on nie chce aby jego mama na mnie źle mówiła i żeby nie podpuszczała go ze jestem taka i taka bo jeżeli będzie ciągle tego słuchać to wykończy go to psychicznie. Drugim argumentem jest to, że podpisanie tej intercyzy poprawi jego relacje z matką a mnie nazywa egoistką, że nie rozumiem go. Tylko, że ja nie rozumiem dlaczego jego mama ma wpływać na to czy ta intercyza będzie czy nie. Partner nie ma firmy choć jego argumentem za intercyzą miała być chęć jej posiadania w przyszłości tylko, ze on chce aby dom który ma być kiedyś wybudowany był tylko i wyłącznie na niego wiec jeżeli chce mieć firmę to argument zabezpieczenia domu odpada. on tez powiedział ze tą firmę miałabym wziąć na siebie. ale dlaczego ja mam odpowiadać za jego pomysły( ja nie znam się na prowadzeniu firmy w tej branży w której on chce ją otworzyć)? Czy powinnam brać z nim ślub skoro wszystko ma być jego i ja nie mam mieć do tego praw?Czy powinnam się hajtać z człowiek którego życie tak dyktuje mama? Czekam na Wasze opinie. Dodam jeszcze, że pewnie nigdy nie będę miała takich zarobków jak on(pracuje za granicą a ja sama będę momentami wychowywać dziecko) ale czy to ma mnie już dyskwalifikować we wspólnocie?
Rozumiem, że skoro planujecie ślub, jesteście razem już jakiś czas. Dopiero teraz zauważyłaś, jak się zachowuje, jaki jest? Nie wierzę, że prośba o intercyzę była pierwszym sygnałem ostrzegawczym.

Edytowane przez 201607111028
Czas edycji: 2014-09-19 o 15:57
201607111028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-19, 16:02   #3
jacoco
Raczkowanie
 
Avatar jacoco
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 190
Dot.: Intercyza i intencje partnera

to dziwne, że przyszły mąż .. wszystkie zobowiązania - nawet te przyszłe - chce przypisać Tobie, a sobie pozostawić czystą kartę ?? Nie zastanowiło Cię to??

Zaproponuj mu odwrotną sytuacje - ok. podpisujecie intercyzę .. Jego (przyszła) firma jest na niego, a dom na Ciebie przecież tak chciał to rozdzielić .. a jeśli się nie zgodzi no to co? wychodzi na to że jest egoistą

wybacz, ale jest gadanie jest żałosne
__________________
jacoco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-19, 16:19   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Intercyza i intencje partnera

Przede wszystkim NIE wyszłabym za faceta, który argumentuje jakąkolwiek sprawę mamusią.
Smutne, że juz jestes z nim związana -dzieckiem- nie ładuj się dodatkowo w slub z nim.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-19, 16:26   #5
Mevianne
Raczkowanie
 
Avatar Mevianne
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 342
Dot.: Intercyza i intencje partnera

1. To wszystko ma być jego? Firma jego, dom na który razem zarobicie jego? Fajnie.

2. Argument do podpisania intercyzy - poprawienie relacji z matką.

To wszystko jest tak skrajnie nielogiczne, że aż trudno mi uwierzyć, że mógł coś takiego zaproponować. Wybacz, ale wygląda na to, że fatalnego faceta wybrałaś na ojca swojego dziecka. Ja bym się nie pakowała w małżeństwo z nim, o tej nieszczęsnej intercyzie już nie mówiąc.
__________________
Jestę aplikantę

Mevianne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-19, 16:30   #6
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Intercyza i intencje partnera

w życiu bym nie wzięła z nim ślubu. na nie - branie pod uwagę mamusi jako guru. na nie - podejście do wspólnoty majątkowej. weź pod uwagę, że dom ma być jego, a nie twój, więc w razie czego - spadówa na drzewo razem z dzieckiem. jesteś dodatkowo w kiepskiej sytuacji, bo nie będziesz miała takich możliwości zarobkowania jak on - właśnie z powodu dziecka. ja bym się rozstała z nim i pozwała o wysokie alimenty, skoro pracuje poza granicami Polski.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-19, 16:32   #7
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Intercyza i intencje partnera

Cytat:
Napisane przez jacoco Pokaż wiadomość
to dziwne, że przyszły mąż .. wszystkie zobowiązania - nawet te przyszłe - chce przypisać Tobie, a sobie pozostawić czystą kartę ?? Nie zastanowiło Cię to??

Zaproponuj mu odwrotną sytuacje - ok. podpisujecie intercyzę .. Jego (przyszła) firma jest na niego, a dom na Ciebie przecież tak chciał to rozdzielić .. a jeśli się nie zgodzi no to co? wychodzi na to że jest egoistą

wybacz, ale jest gadanie jest żałosne
doskonały pomysł, bo zabezpieczy to w przyszłości wasze bezpieczeństwo, ew. egzekucji będzie podlegał majątek firmy a osobisty - będzie bezpieczny zapisany na Ciebie.

Jest też intercyza z wyrównaniem dorobków.

Wklejam info z bloga (nie mojego więc nie wiem czy mi wolno???)
W okresie obowiązywania tej umowy wszystko działa tak samo jak przy zwykłej rozdzielności majątkowej. Nie ma żadnych różnic. Przede wszystkim nie ma majątku wspólnego. Sąd dwa majątki osobiste.
Dopiero w momencie ustania umowy (np. na skutek rozwodu) w grę wchodzi drugi człon nazwy, czyli „wyrównanie dorobków”. Wyrównanie ma mieć charakter matematyczny. Czyli jeśli dorobek jednego z małżonków równa się 0 zł (zero) a drugiego 100 000 zł, to idea jest taka, że po rozwodzie oboje powinni mieć po 50 000 zł.

Może zaproponuj takie rozwiązanie jeżeli nie zgodzi się na przepisanie domu na Ciebie.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-19, 16:32   #8
ciazaciazaciaza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 17
Dot.: Intercyza i intencje partnera

Cytat:
Napisane przez Mevianne Pokaż wiadomość
1. To wszystko ma być jego? Firma jego, dom na który razem zarobicie jego? Fajnie.

2. Argument do podpisania intercyzy - poprawienie relacji z matką.

To wszystko jest tak skrajnie nielogiczne, że aż trudno mi uwierzyć, że mógł coś takiego zaproponować. Wybacz, ale wygląda na to, że fatalnego faceta wybrałaś na ojca swojego dziecka. Ja bym się nie pakowała w małżeństwo z nim, o tej nieszczęsnej intercyzie już nie mówiąc.
on w trzy, cztery lata moze uzbierac na dom poniewaz pracuje za granicą. ja będę wychowywać dziecko przynajmniej przez pierwszy rok a potem zarobki z mojej pracy pójdą na utrzymanie dziecka i wyżywienie nas troje. Teoretycznie w materiały budowlane nie będę miała wkładu ale wystrój, wyposażenie itp juz pewnie tak. a przede wszystkim to ja bede tą dbającą o nas troje czyli gotowanie, sprzątanie
ciazaciazaciaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-19, 16:33   #9
tyene
Zakorzenienie
 
Avatar tyene
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4 182
Dot.: Intercyza i intencje partnera

W życiu nie zgodziłabym się na intercyzę w takiej sytuacji i w życiu nie wyszłabym za faceta, dla którego moje dobro i bezpieczeństwo są nieważne albo mniej ważne niż to co mamusia powie. Intercyzę w tej sytuacji uważam za paranoiczną, naprawdę. Popukałabym się w głowę. Też nie wierzę, że to pierwszy razem, kiedy pan odstawia taki numer.
__________________
27.08.2016
tyene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-19, 16:36   #10
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Intercyza i intencje partnera

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
ja bym się rozstała z nim i pozwała o wysokie alimenty, skoro pracuje poza granicami Polski.
też niezły pomysł - bo po co Ci facet o mentalności 10latka dla którego ma znaczenie co myśli o TOBIE jego mamusia.

---------- Dopisano o 17:36 ---------- Poprzedni post napisano o 17:34 ----------

Cytat:
Napisane przez ciazaciazaciaza Pokaż wiadomość
on w trzy, cztery lata moze uzbierac na dom poniewaz pracuje za granicą. ja będę wychowywać dziecko przynajmniej przez pierwszy rok a potem zarobki z mojej pracy pójdą na utrzymanie dziecka i wyżywienie nas troje. Teoretycznie w materiały budowlane nie będę miała wkładu ale wystrój, wyposażenie itp juz pewnie tak. a przede wszystkim to ja bede tą dbającą o nas troje czyli gotowanie, sprzątanie
czyli Twoje koszty (ciąża, wyłączenie z życia zawodowego, dbanie o rodzinę i nadzorowanie budowy) a jego będą pożytki (firma, dom).
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-19, 16:36   #11
ciazaciazaciaza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 17
Dot.: Intercyza i intencje partnera

Cytat:
Napisane przez Gosiaczek1969 Pokaż wiadomość
doskonały pomysł, bo zabezpieczy to w przyszłości wasze bezpieczeństwo, ew. egzekucji będzie podlegał majątek firmy a osobisty - będzie bezpieczny zapisany na Ciebie.

Jest też intercyza z wyrównaniem dorobków.

Wklejam info z bloga (nie mojego więc nie wiem czy mi wolno???)
W okresie obowiązywania tej umowy wszystko działa tak samo jak przy zwykłej rozdzielności majątkowej. Nie ma żadnych różnic. Przede wszystkim nie ma majątku wspólnego. Sąd dwa majątki osobiste.
Dopiero w momencie ustania umowy (np. na skutek rozwodu) w grę wchodzi drugi człon nazwy, czyli „wyrównanie dorobków”. Wyrównanie ma mieć charakter matematyczny. Czyli jeśli dorobek jednego z małżonków równa się 0 zł (zero) a drugiego 100 000 zł, to idea jest taka, że po rozwodzie oboje powinni mieć po 50 000 zł.

Może zaproponuj takie rozwiązanie jeżeli nie zgodzi się na przepisanie domu na Ciebie.
też o tym myślałam ale to z kolei prowadzi do tego, że w razie rozwodu(oczywiscie takiej opcji nie zakładam wiążąc sie z nim) ja będę miała cos z jego majatku a jezeli on chce wszystko na siebie to go to bardziej chroni i w żaden sposób nie narusza jego ,,majątku", który chce sobie wypracowac w czasie trwania małżeństwa na to wychodzi
ciazaciazaciaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-19, 16:43   #12
tyene
Zakorzenienie
 
Avatar tyene
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4 182
Dot.: Intercyza i intencje partnera

Przede wszystkim wymagaj od niego bycia mężczyzną. Żadnego pitolenia o mamusi. W głowie mi się nie mieści, że dorosły mężczyzna może narazić partnerkę i jej dobro i bezpieczeństwo finansowe w imię "poprawy stosunków z mamusią" i "tego, żeby nie myślała, że jesteś egoistka".

Dam sobie rękę uciąć, że Twój TŻ to raczej typowy pan seksista "robię karierę zagranicą" i "nie będzie mi potem żona zabierać tego co moje".
__________________
27.08.2016
tyene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-19, 16:44   #13
ciazaciazaciaza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 17
Dot.: Intercyza i intencje partnera

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
w życiu bym nie wzięła z nim ślubu. na nie - branie pod uwagę mamusi jako guru. na nie - podejście do wspólnoty majątkowej. weź pod uwagę, że dom ma być jego, a nie twój, więc w razie czego - spadówa na drzewo razem z dzieckiem. jesteś dodatkowo w kiepskiej sytuacji, bo nie będziesz miała takich możliwości zarobkowania jak on - właśnie z powodu dziecka. ja bym się rozstała z nim i pozwała o wysokie alimenty, skoro pracuje poza granicami Polski.
oj nie jest tak pięknie z tymi alimentami. mimo ze pracuje za granicą nie liczą sie jego dochody tylko potrzeby dziecka. wiec on sobie moze zarabiac 10 tys a dziecko moze dostac t np 500 zł.
ciazaciazaciaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-19, 16:46   #14
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Intercyza i intencje partnera

To po co on chce slubu? No chyba ze chce oszczedzic na alimentach i zachowac pozory. Jak go kochasz to musisz niezle cierpiec.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-19, 16:49   #15
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Intercyza i intencje partnera

no nie do końca. jak ktoś ma wysokie dochody to tez jest to brane pod uwagę. koleżanka miała alimenty tysiąc zł od ojca, bo zarabiał 10 tys. miesięcznie.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-19, 16:49   #16
ciazaciazaciaza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 17
Dot.: Intercyza i intencje partnera

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
To po co on chce slubu? No chyba ze chce oszczedzic na alimentach i zachowac pozory. Jak go kochasz to musisz niezle cierpiec.
niestety ale dla dziecka muszę walczyć i być twarda
ciazaciazaciaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-19, 16:58   #17
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Intercyza i intencje partnera

No ja bym się nie rwała do żadnych ślubów z takim facetem. A już ZA NIC bym nie brała jego firmy na siebie, on chyba kpi - intercyza, dom na niego a firma na żonę Facet szuka sobie jelenia i tyle.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-19, 16:58   #18
ciazaciazaciaza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 17
Dot.: Intercyza i intencje partnera

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
no nie do końca. jak ktoś ma wysokie dochody to tez jest to brane pod uwagę. koleżanka miała alimenty tysiąc zł od ojca, bo zarabiał 10 tys. miesięcznie.
Czy mogłabyś zapytac tej kolezanki albo czy sama wiesz jak się wystarała o tak wysokie alimenty? co przedstawiła sądowi, że takie zasądził?
ciazaciazaciaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-19, 16:59   #19
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Intercyza i intencje partnera

Ten cet to jakiś początkujący oszust.
ZWRÓĆa uagę co on właciwie do Cibie mówi opłotkami.

1. Małżeństwo z tobą traktuje jako rozwiązanie czasowe, w którym Ty robisz za opiekunkę pomywaczkę i opieraczkę jego i jego dziecka oraz za siłę roboczą przy budowie JEGO domu.


2. on, jak najbardziej zakłada rozpad waszego związku. Dlatego, chce dom na siebie, oraz chce żebys sama utrzymywała siebie, dziecko i jego w czasie kiedy on bedzie SOBIE budowła dom. Przy okazji oszcędzając na praczce, sprzataczce, pannie do łózka itp.

3 NAJWAŻNIEJSZE. Jak weźmiesz firmę na siebie, to jak on narobi długów czy jakichś przekrętów to ciebie wsadzą do więzienia.
TAK za oszustwa podatkowe czy niepoplacone zobowiazania na US czy ZUS mozna iśc siedzieć.
A skoro firma bedzie twoja a pan sprytny kryty intercyzą... to się co najwyżej dobrze ubawi widząc jak znikasz za kratkami.
Facet ewidentnie coś knuje, mij się na baczności.

Głupia jesteś jesli w ogóle jeszcze rozważasz z nim jakiś związek.

dawno nei słyszalam czegos takiego, to bije na głowę większośc wizazowych opowiaści o facetach co to próbuja być sprytniejsi jak ładniejsi.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2014-09-19 o 17:00
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-19, 17:00   #20
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Intercyza i intencje partnera

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
No ja bym się nie rwała do żadnych ślubów z takim facetem. A już ZA NIC bym nie brała jego firmy na siebie, on chyba kpi - intercyza, dom na niego a firma na żonę Facet szuka sobie jelenia i tyle.
zrozumiałam że firma i dom na niego.

edit Faktycznie nie doczytałam. Jego firma na nią. Bzdura.

Edytowane przez 201607040940
Czas edycji: 2014-09-19 o 17:02 Powód: ,
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-19, 17:03   #21
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Intercyza i intencje partnera

Zgadzam się w wypowiedzią cavy w 100%
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-19, 17:04   #22
sasanka92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 168
Dot.: Intercyza i intencje partnera

To ile zarabia ma duże znaczenie przy alimentach.
A wszyscy wiemy, że potrzeby dziecka są ogromne...
Co trzeba przedstawić w sądzie? Przede wszystkim rachunki, więc już je zbieraj - jedzenie, ubrania, wizyty u lekarzy.
A ile dziecko ma lat?
sasanka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-19, 17:07   #23
ciazaciazaciaza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 17
Dot.: Intercyza i intencje partnera

Cytat:
Napisane przez sasanka92 Pokaż wiadomość
To ile zarabia ma duże znaczenie przy alimentach.
A wszyscy wiemy, że potrzeby dziecka są ogromne...
Co trzeba przedstawić w sądzie? Przede wszystkim rachunki, więc już je zbieraj - jedzenie, ubrania, wizyty u lekarzy.
A ile dziecko ma lat?
jestem w 8 miesiącu ciązy. wiec mój maluszek jeszcze nie wyszedł na świat
ciazaciazaciaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-19, 17:12   #24
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Intercyza i intencje partnera

Cytat:
Napisane przez ciazaciazaciaza Pokaż wiadomość
Czy mogłabyś zapytac tej kolezanki albo czy sama wiesz jak się wystarała o tak wysokie alimenty? co przedstawiła sądowi, że takie zasądził?
sąd właśnie wziął pod uwagę dochody. nie przedstawiała jakiś specjalnych bajecznych paragonów.
Cytat:
Napisane przez ciazaciazaciaza Pokaż wiadomość
jestem w 8 miesiącu ciązy. wiec mój maluszek jeszcze nie wyszedł na świat
za wizyty u lekarza też powinien oddać ci jakąś kasę.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-19, 17:13   #25
sasanka92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 168
Dot.: Intercyza i intencje partnera

Cytat:
Napisane przez ciazaciazaciaza Pokaż wiadomość
jestem w 8 miesiącu ciązy. wiec mój maluszek jeszcze nie wyszedł na świat
A jak teraz jest z kasą?
Rozumiem, że nie pracujesz.
On was utrzymuje? Jaki jest? Daje Ci na wszystko?
sasanka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-19, 17:21   #26
ciazaciazaciaza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 17
Dot.: Intercyza i intencje partnera

Cytat:
Napisane przez sasanka92 Pokaż wiadomość
A jak teraz jest z kasą?
Rozumiem, że nie pracujesz.
On was utrzymuje? Jaki jest? Daje Ci na wszystko?
Jestem na zwolnieniu lekarskim. mam pracę na 1/2 etatu więc zarabiam bardzo mało. On dawał mi pieniązki jakos na początku. Teraz nie dostaje nic(3 miesiące, teraz bedzie czwarty). Jedyne co dostałam to jak kupiłam sobie drogą sukienke na wesele znajomej ale kupiłam ją tylko dlatego, że on obiecał mi że sie dołozy i dał mi połowe ceny sukienki. w sumie nie kupowałabym jej gdybym wiedziała ze nie bede miała wsparcia teraz. nie domagam sie od niego pieniedzy bo traktowałam to jako taki prezent i cieszyłam sie zawsze kiedy mi pomagał. zreszta głupio mi prosic o pieniadze i staram sie jakos zyc bardzo oszczednie nie kupujac sobie nic tak właściwie.
Mieszkamy osobno ja z rodzicami, on z mamą. Tyle, że ja jestem młodą osobą więc gdyby nie ciąza to bym się usamodzielniła a on ma 30 lat. Zawsze gdy u niego byłam dłużej raczej nie było problemu z pieniędzmi.

Edytowane przez ciazaciazaciaza
Czas edycji: 2014-09-19 o 17:23
ciazaciazaciaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-19, 17:25   #27
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Intercyza i intencje partnera

Cytat:
Napisane przez ciazaciazaciaza Pokaż wiadomość
nie domagam sie od niego pieniedzy bo traktowałam to jako taki prezent i cieszyłam sie zawsze kiedy mi pomagał. zreszta głupio mi prosic o pieniadze i staram sie jakos zyc bardzo oszczednie nie kupujac sobie nic tak właściwie.
sama w ciążę nie zaszłaś - więc nie musisz prosić o pomoc ona Ci się należy.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-19, 17:25   #28
sasanka92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 168
Dot.: Intercyza i intencje partnera

Cytat:
Napisane przez ciazaciazaciaza Pokaż wiadomość
Jestem na zwolnieniu lekarskim. mam pracę na 1/2 etatu więc zarabiam bardzo mało. On dawał mi pieniązki jakos na początku. Teraz nie dostaje nic(3 miesiące, teraz bedzie czwarty). Jedyne co dostałam to jak kupiłam sobie drogą sukienke na wesele znajomej ale kupiłam ją tylko dlatego, że on obiecał mi że sie dołozy i dał mi połowe ceny sukienki. w sumie nie kupowałabym jej gdybym wiedziała ze nie bede miała wsparcia teraz. nie domagam sie od niego pieniedzy bo traktowałam to jako taki prezent i cieszyłam sie zawsze kiedy mi pomagał. zreszta głupio mi prosic o pieniadze i staram sie jakos zyc bardzo oszczednie nie kupujac sobie nic tak właściwie.
Ale dlaczego nie daje?! Nie rozumiem tego. Jesteś w ciąży. Oczywiste, że potrzebujesz wsparcia, w tym finansowego. A ojciec dziecka sporo zarabia. A kto dziecku kupi wózek, łóżeczko, ubranka itp? Co on o tym sądzi?
sasanka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-19, 17:27   #29
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Intercyza i intencje partnera

Cytat:
Napisane przez ciazaciazaciaza Pokaż wiadomość
Jestem na zwolnieniu lekarskim. mam pracę na 1/2 etatu więc zarabiam bardzo mało. On dawał mi pieniązki jakos na początku. Teraz nie dostaje nic(3 miesiące, teraz bedzie czwarty). Jedyne co dostałam to jak kupiłam sobie drogą sukienke na wesele znajomej ale kupiłam ją tylko dlatego, że on obiecał mi że sie dołozy i dał mi połowe ceny sukienki. w sumie nie kupowałabym jej gdybym wiedziała ze nie bede miała wsparcia teraz. nie domagam sie od niego pieniedzy bo traktowałam to jako taki prezent i cieszyłam sie zawsze kiedy mi pomagał. zreszta głupio mi prosic o pieniadze i staram sie jakos zyc bardzo oszczednie nie kupujac sobie nic tak właściwie.
DZIEWCZYNO, weź skończ z ta martyrologia "jestemmatkateresazkalkut yszystkosama"

dziecko zobowiązuje. powinnas jeść zdrowo, mieć opieke medyczną extra klasa i to jest psi obowiązek ojca dziecka (TAK! JUZ jesteście rodzicami!) żeby on wspomagając Ciebie, dbał o dziecko.
A Ty jak ta owca wylekniona "ojejej głupio mi, bede jeśc suchy chleb byle misiunia nie urazić swoja egoistyczna osoba"

Tobie juz należa sie alimenty.
I ja bym sie nie cykałą z panem, jutro bym już składała wniosek o nie.
Wszyscy chyba juz oszaleli do szczętu.
facet dobrze zarabia a matka jego dziecka biduje bo on jest zbyt głupi/skąpy/wredny/wyrachowany/jest zwykłą ryżą świnią, żeby zachowac się jak ojciec i partner.

Ale o intercyzie to pomyslał cwaniaczek


Swoja droga, gdzies ty go znalazła? Nie było już wrednijszych padalców w okolicy tylko ten?


No nie mogę, naprawdę.
I Ty , będąc tak traktowana w ciąży, widząc jaki to typ, planujesz z nim małzeństwo? I jeszcze masz wizję ze to by było na zawsze?
Z takim skąpym, bezdusznym, cwanym ryjem?
nie masz za grosz litościdla swojego dziecka żeby mu fundowac życie z takim tatulem co od początku ma je w doopie i jego matke tak samo i jeszcze plnuje jakieś przekrety bo "mamusia powiedziałą i go to wykończy??

Leć do adwokata i skąłdaj o alimenty.
A ponu powiedz, zeby sobie brał ślub z mamunią.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2014-09-19 o 17:32
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-19, 17:43   #30
ciazaciazaciaza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 17
Dot.: Intercyza i intencje partnera

mam co jesc tak apropo bo mam rodziców i moja skromna wypłate wiec z tej strony moje dziecko ma wszystko co trzeba. Ubranka, wózek mielismy kupowac jak przyjedzie. wiem ze kupił juz pampersy. Co prawda nie dostaje od niego pieniedzy ale np wziął mnie na wycieczkę. wiec tez nie moge twierdzic ze oszczedza na mnie bardzo.
ciazaciazaciaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-30 11:57:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:32.