profesjonalnie przygotowana książka kucharska dla początkującego - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-02, 09:36   #1
tenzin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 76

profesjonalnie przygotowana książka kucharska dla początkującego


Witam,
szukam książki która nie tylko oferuje przepisy, ale przede wszystkim stanowi kompendium wiedzy, wskazówek co i jak przygotować - która od podstaw uczy jak gotować.
Nie wiem czy ma to być wielka księga kucharska czy książka poświęcona w całości jednemu działowi. Pytanie co będzie lepsze.
Co polecacie?
Pozdrawiam,
tenzin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 12:10   #2
plywok
Zakorzenienie
 
Avatar plywok
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: gdzieś :)
Wiadomości: 7 212
Dot.: profesjonalnie przygotowana książka kucharska dla początkującego

Cytat:
Napisane przez tenzin Pokaż wiadomość
Witam,
szukam książki która nie tylko oferuje przepisy, ale przede wszystkim stanowi kompendium wiedzy, wskazówek co i jak przygotować - która od podstaw uczy jak gotować.
Nie wiem czy ma to być wielka księga kucharska czy książka poświęcona w całości jednemu działowi. Pytanie co będzie lepsze.
Co polecacie?
Pozdrawiam,
książka poświęcona jednemu działowi może być okej, jeżeli chcesz np robic dania tylko z makaronu, podszkolić się w zupach. tylko wtedy uczysz się konkretnie np. zup.
więc ja już bym wolała ksiązkę, gdzie sa i zupy i drugie dania i zapiekanki makaronowe i jakieś desery.
z drugiej strony warto też popatrzeć jakaś kuchnię preferujesz. mimo, że uwielbiam włochy nie kupiłabym sobie na starcie ksiązki z kuchni włoskiej bo dużo mają owoców morza, za którymi ja nie przepradam a przynajmniej u mnie w domu ich nie jadamy za często.
kuchnia chińska np też mi odpada bo są sosy sojowe, rybne czy mnóstwo przypraw, których nie używam na codzienien.

więc ja bym np spróbowała może coś z kuchni polskiej? chociaż niekoniecznie. i patrzać na ksiązki kucharskie lubie jak mają obok przepisu zdjęcie. daje mi to możliwośc porównania jak dane danie ma wyglądac po przygotowaniu.

---------- Dopisano o 13:10 ---------- Poprzedni post napisano o 13:08 ----------

ja mam np. w domu ksiązkę: szkoła gotwania. nie jest tam zamieszczony jeden konkretny rodzaj kuchni. ale mnóstwi przydatnych rad dla początkujących. od narzędzi jakie powinno się mieć w kuchni, po opis rodzajów mięs czy owoców. opisane sposoby wykonywania sosów, zup i innego rodzaju dań.
__________________


(;
plywok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 12:19   #3
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: profesjonalnie przygotowana książka kucharska dla początkującego

Moja mama ma taką książkę - Kuchnia Polska jakieś stare peerelowskie wydanie, ale zawiera oprócz przepisów mniej lub bardziej podstawowych również mnóstwo rad - od dietetycznych (jaka dieta dla chudych, jaka dla grubych, jaka na upały itp.) po praktyczne - jak patroszyć ryby, lepić pierogi itp.

Myślę że takie książki są wciąż wydawane, może rozejrzyj się za taką?
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 19:54   #4
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: profesjonalnie przygotowana książka kucharska dla początkującego

Cytat:
Napisane przez iceflower Pokaż wiadomość
Moja mama ma taką książkę - Kuchnia Polska jakieś stare peerelowskie wydanie, ale zawiera oprócz przepisów mniej lub bardziej podstawowych również mnóstwo rad - od dietetycznych (jaka dieta dla chudych, jaka dla grubych, jaka na upały itp.) po praktyczne - jak patroszyć ryby, lepić pierogi itp.

Myślę że takie książki są wciąż wydawane, może rozejrzyj się za taką?
Oj tak tak, są
Najnowsza wersja jest z drewnianą łyżką na okładce (wyd. PWE).
Polecam tą książkę, najlepsza, jaką miałam w ręce.
Moja mam też ma jeszcze tą starą wersję (chyba z 80 lub 85 roku, taka jak na zdj. prawym) i jest najlepsza. Język w niej użyty nieraz powoduje u mnie uśmiech, ale z niej czerpałam podstawową wiedzę na temat gotowania
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kuchnia.jpg (37,2 KB, 59 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kuchnia-polska.jpg (54,8 KB, 39 załadowań)

Edytowane przez Ramona_85
Czas edycji: 2012-07-02 o 20:00
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 19:38   #5
karolinaP103
Zadomowienie
 
Avatar karolinaP103
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 313
Dot.: profesjonalnie przygotowana książka kucharska dla początkującego

Ja uczyłam się z książki z 1968r w takiej przynajmniej jest opisane wszystko dokładnie np. jak zrobić podstawowe ciasto na naleśniki, jakie mięsa do czego się nadają... początkująca gospodynie nie wie co zrobić z karczku, czy go piec,czy dusić.. opisane jak dla deb*li ale jest to bardzo przydatne Jest przepis na rosół- niby nic trudnego ale trzeba umieć zrobić dobry rosół
Polecam stare wydania Tylko trzeba zmodyfikować przepisy na potrawy smażone ( w tych czasach wszystko smażyło się na smalcu)
karolinaP103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 09:04   #6
KrysiaRysia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2
Dot.: profesjonalnie przygotowana książka kucharska dla początkującego

Proponuję Ci taką pozycję: xxx

To książka dla początkujących, ale właśnie taka z opisem co i jak
"Każdy przepis w książce opatrzony jest symbolami, które informują o poziomie trudności oraz czasie potrzebnym na przygotowanie dania, zdjęciami przedstawiającymi kolejne etapy przygotowania potraw oraz zawierającymi propozycje ich podania."

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-08-03 o 14:39 Powód: Link.
KrysiaRysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 06:00   #7
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: profesjonalnie przygotowana książka kucharska dla początkującego

Prób gotowania nic Ci nie zastąpi. Prostych przepisów, programów kulinarnych. I wiedzy kogoś bardziej doświadczonego, bo zawsze pojawią się pytania, których w książce nie znajdziesz.

Polską Kuchnię tez polecam
A oprócz tego może coś popularnych kucharzy? Jamie Oliver ma całkiem fajną książkę dla początkujących:
http://www.matras.pl/kazdy-moze-goto...dalej,p,142335
24 godziny to przesada, ale i tak mi się podoba.
Mnie się też podoba sposób napisania:
http://www.matras.pl/30-minut-w-kuchni,p,156052
W tej ostatniej jest opisywane przygotowywanie pełnych posiłków, krok po kroku, jak dla blondynki.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-03, 07:13   #8
mairi
Wtajemniczenie
 
Avatar mairi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 075
Dot.: profesjonalnie przygotowana książka kucharska dla początkującego

O tak! Kuchnia polska zdecydowanie, uwielbiam tą książkę. Mam jeszcze wydanie po Mamie, w dwóch częściach, z dopiskami

Mi dużo dają programy kulinarne, podstawy mam w miarę opanowane, gotować lubię więc teraz bardziej wyszukuję perełki. Dużo nauczyłam się z Gordon Ramsay, Ultimate Cookery Course (sam kurs jest po polsku ale książki nie widziałam) więc polecam.
__________________
Friday I'm in love
mairi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-03 08:13:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:07.