Matura 2010 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-11-26, 13:52   #1
parapet16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 290

Matura 2010


hej, do wątku zapraszam wszystkie przyszłoroczne maturzystki ale nie tylko
Co myslicie o powrocie matematyki? Ja jestem przerażona. Chciałam też żeby ktoś mi wytłumaczył bo w szkole na spotkaniu z dyrekcją był hałas i nie wszysko załapałam. A więc każdy maturzysta musi zdać na poziomie j. polski, matematykę i j. obcy. A jeśli ktoś chcę zdać np. rozszerzony angieslki to musi to być ejgo przedmiot dodatkowy. Ja to tak zrozumiałam co komplikuję sytuację ponieważ podobno można zdać tylko 3 przedmioty rozszerzone, a ja chiałam 4 (angielski, polski, historię i wos) nie mam pojęcia z kórego zrezygnować chciałam iść na prawo albo psychologię ale jak wywale wos albo historię to nie mam szans na prawo a jak odrzucę polski to nei mam sznas na psychologii
parapet16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-26, 14:04   #2
kas!a
Zakorzenienie
 
Avatar kas!a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 11 188
Dot.: Matura 2010

Nie rozumiem.
To jeśli w szkole rozszerzoną mam matematykę i geografię, to nie mogę zadawać matury rozszerzonej z polskiego i historii, a matematykę i j. obcy na podstawie? Coś nie mogę uwierzyć.


Witam wszystkie maturzystki 2010 i sama się melduję.
__________________
I'd love to stay and chat, but you're a total bi*ch.

wymiana książek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155
kas!a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-26, 14:08   #3
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Matura 2010

Cytat:
Napisane przez parapet16 Pokaż wiadomość
hej, do wątku zapraszam wszystkie przyszłoroczne maturzystki ale nie tylko
Co myslicie o powrocie matematyki? Ja jestem przerażona. Chciałam też żeby ktoś mi wytłumaczył bo w szkole na spotkaniu z dyrekcją był hałas i nie wszysko załapałam. A więc każdy maturzysta musi zdać na poziomie j. polski, matematykę i j. obcy. A jeśli ktoś chcę zdać np. rozszerzony angieslki to musi to być ejgo przedmiot dodatkowy. Ja to tak zrozumiałam co komplikuję sytuację ponieważ podobno można zdać tylko 3 przedmioty rozszerzone, a ja chiałam 4 (angielski, polski, historię i wos) nie mam pojęcia z kórego zrezygnować chciałam iść na prawo albo psychologię ale jak wywale wos albo historię to nie mam szans na prawo a jak odrzucę polski to nei mam sznas na psychologii
pokręciłaś wszystko

wejdź na stronę:
www.cke.edu.pl

i tam masz wszystko ładnie opisane
jak najbardziej możesz zdawać te przedmioty rozszerzone
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-26, 14:08   #4
parapet16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 290
Dot.: Matura 2010

hehe no to sorki biorę się za czytanie i naprostowywanie mojej wiedzy

ale tam jest chyba tylko o maturze 2009 a o 2010 nic nie widzę

Edytowane przez parapet16
Czas edycji: 2008-11-26 o 14:10
parapet16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-26, 14:13   #5
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Matura 2010

Marwari gdzie tam jest o maturze 2010? bo chyba ślepa jestem.

parapet16 też coś takiego slyszalam. Ale podobno to nie jest pewne i jeszcze niewiadomo.
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-26, 14:17   #6
parapet16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 290
Dot.: Matura 2010

dla mnie to z jednej strony dobry pomysł bo jak coś na rozszerzonej zawalę to podstawowa jest jakimś tam ratunkiem, nie podemuję takiego ryzyka pisząc tylko rozszerzony poziom, ale z drugiej strony jeśli będzie można pisać tylko trzy przedmioty rozszerzone to strasznie ograniczy mi to wybór przedmiotów do zdania
parapet16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-26, 14:18   #7
liquefy
Wtajemniczenie
 
Avatar liquefy
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 726
Dot.: Matura 2010

Trzeba zdać 3 przedmioty obowiązkowe polski, matematyka, język obcy- na wybranym poziomie.
dodatkowo można zdawać maksymalnie 3 przemioty dodatkowe, większość na poziomie rozszerzonym ( oprócz takich przemiotów jak wiedza o tańcu itd.).

też zdaje maturę w 2010 i jestem przerażona perspektywą zdawania matmy
__________________
Tonight
We are young
So let’s set the world on fire
We can burn brighter than the sun
liquefy jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-26, 14:23   #8
kas!a
Zakorzenienie
 
Avatar kas!a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 11 188
Dot.: Matura 2010

Marwari - mam nadzieję, że masz rację, bo inaczej całe plany policealne by mi się zawaliły. Myślę, że to, o czym pisała autorka nie może być prawdą, nauczyciele z przedmiotów, które chcę rozszerzać chyba by mi o tym powiedzieli.

Liquefy - dziękuję za wyjaśnienie, dobra kobieto.
__________________
I'd love to stay and chat, but you're a total bi*ch.

wymiana książek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155

Edytowane przez kas!a
Czas edycji: 2008-11-26 o 14:24
kas!a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-26, 14:25   #9
smallangel
Raczkowanie
 
Avatar smallangel
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 482
Dot.: Matura 2010

ja juz kompeltnie pogubiłam się z maturą i nie mam pojęcia o co w tym wszystkim chodzi. Moja szkoła jakoś nie spieszy się, żeby nam wszystko wytłumaczyć co i jak. I nie mam pojęcia teraz co na jakim poziomie zdać :/
__________________
'Bez Ciebie dzisiejsze wzruszenia byłyby tylko martwym naskórkiem dawnych uniesień...'
smallangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-26, 14:33   #10
FeelingGood
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 621
Dot.: Matura 2010

Ooo jak dobrze, ze ktos mi przypomnial ze juz "zaniedlugo" matura ( zleci to tak szybko ze nawet nie zauwazymy). Dziewczyny chodzicie na jakies korepetycje? Ja chce sie zapisac na angielski .
Co do matmy, to sie ciesze ze mam dobra nauczycielke, ktora wiem ze moze nas przygotowac dobrze, ale to tez od nas zalezy.
Ja chce zdawac historie rozszerzona, wos hmm pewnie tez bedzie rozszerzony i mysle nad geografia na podstawie (ale watpie). Wszystko mi sie ciagle zmienia, nie mam pojecia gdzie chce isc na studia, a nawet testy predyspozycji nie pomagaja ;/.
FeelingGood jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-26, 14:35   #11
liquefy
Wtajemniczenie
 
Avatar liquefy
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 726
Dot.: Matura 2010

ja chodze na angielski, ale w 3 kl zamierzam wziąc regularne korepetycje z matmy i z chemii. chociaz w sumie to jeszcze nawet nie jestem pewna co bedę zdawać
__________________
Tonight
We are young
So let’s set the world on fire
We can burn brighter than the sun
liquefy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-26, 14:40   #12
smallangel
Raczkowanie
 
Avatar smallangel
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 482
Dot.: Matura 2010

Ja chcę zdawać polski R, matematykę P, angielski P, WOS R, rosyjski P/R (tu się jeszcze zastanawiam, bo tego jezyka w skzole się nie uczę ale wcześniej miałam 6 lat, więc zapiszę się na dodatkowe lekcje i wtedy się zobaczy ), biologia P.
Regularne korepetycje zacznę brać od 3 klasy (matematyka, biologia bo odpada mi w tym roku :/, angielski) a rosyjski zacznę już w tym roku .
__________________
'Bez Ciebie dzisiejsze wzruszenia byłyby tylko martwym naskórkiem dawnych uniesień...'
smallangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-26, 14:55   #13
parapet16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 290
Dot.: Matura 2010

ja chodze na angielski od tego roku, w przyszłym może pójde na jakieś korki z polskiego bo w szkole mam strasznie marnego nauczyciela a sama nie mogę się wziąć
parapet16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-26, 15:19   #14
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Matura 2010

Ja angielskiego się sama uczę(wcześniej chodziłam 4 lata na dodatkowy i całą gramatykę i dużą cześć słowek przerobilam wiec teraz wystarczy, ze bede powtarzac)
Matme nie wiem jak zdam, chyba się na jakieś korki zapiszę. Polski wystarczy mi w szkolę. A zdać chcę na pewno biologie R i moze chemie, ale wątpie. Może angielski... się zobaczy jeszcze.
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-26, 15:23   #15
FeelingGood
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 621
Dot.: Matura 2010

Pooolski .. tylko nie to :P. Nie wiem jak go napisze, te prace. U mnie w szkole w tamtym roku ciagle przerabialismy jakies wiersze a prac pisalismy 2. I to bez przygotowania, co, jak, gdzie. Niby powinnismy wiedziec, ale w gimnazjum wiekszosc to u mnie pisalismy rozprawki, a to jest co innego i nie ten poziom.
Teraz znow wiersze i nie zapowiada sie aby cos sie zmienilo, wiersze -> lektury-> wiersze .. narazie raz napisalismy prace .. w domu.
A gramatyka jest na maturze?
FeelingGood jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-26, 15:25   #16
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Matura 2010

Na maturze jest tylko czytanie ze zrozumieniem i pisanie tej pracy( a tu musisz wykazać się znajomością lektur, utworów, epoki, twórców itp.)
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-26, 15:43   #17
pastelka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Z
Wiadomości: 321
Dot.: Matura 2010

Ojj, to chyba ja .
A więc tak, zdajemy na podstawie wybrane przedmioty, a potem dodatkowo na rozszerzeniu? Jakie to wszystko zagmatwane... co chwilę zmienia się lista lektur, teraz to. Mam dość, naprawdę.

Zdaję polski na rozszerzeniu, niemiecki na roszerzeniu i wos na rozszerzeniu albo historię na podstawie. Jeszcze niestety się nie zdecydowałam.

Polski... Non stop piszę w szkole arkusze rozszerzone i wypracowania i czytania ze zrozumieniem. Czytanie wychodzi mi 60-70%, wypracowanie trochę lepiej. Ale nienawidzę analizować wierszy.

Z niemieckiego pisałam już maturę, ale na podstawie, wyszło mi 80%, a za niecałe dwa lata chcę zdawać rozszerzenie...

a historia... nie wiem jak to będzie. chciałam iść na prawo, potrzebne mi historia na rozszerzeniu, ale czuję, że jej nie zdam, więc pomyślałam, że wybiorę wos.
__________________
mnie ta gonitwa nie bardzo bawi, więc wolę ją innym zostawić.
pastelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-26, 15:48   #18
liquefy
Wtajemniczenie
 
Avatar liquefy
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 726
Dot.: Matura 2010

Cytat:
Napisane przez pastelka Pokaż wiadomość
Ojj, to chyba ja .
A więc tak, zdajemy na podstawie wybrane przedmioty, a potem dodatkowo na rozszerzeniu? Jakie to wszystko zagmatwane... co chwilę zmienia się lista lektur, teraz to. Mam dość, naprawdę.

Zdaję polski na rozszerzeniu, niemiecki na roszerzeniu i wos na rozszerzeniu albo historię na podstawie. Jeszcze niestety się nie zdecydowałam.

Polski... Non stop piszę w szkole arkusze rozszerzone i wypracowania i czytania ze zrozumieniem. Czytanie wychodzi mi 60-70%, wypracowanie trochę lepiej. Ale nienawidzę analizować wierszy.

Z niemieckiego pisałam już maturę, ale na podstawie, wyszło mi 80%, a za niecałe dwa lata chcę zdawać rozszerzenie...

a historia... nie wiem jak to będzie. chciałam iść na prawo, potrzebne mi historia na rozszerzeniu, ale czuję, że jej nie zdam, więc pomyślałam, że wybiorę wos.
zdajemy tylko na jednym, wybranym poziomie. a nie, że najpierw na podstawowym, a potem rozszerzonym. i dodatkowych przedmiotów nie mozna zdawać na podstawowym.

jak dla mnie polski jest najłatwiejszy. a czytanie to już w ogóle, bo nie trzeba się uczyć do tego. no ale w sumie czytanie ze zrozumieniem u większości młodzieży leży całkowicie

matma jest najgorsza. podziwiam tych, którzy cokolwiek rozumieją
__________________
Tonight
We are young
So let’s set the world on fire
We can burn brighter than the sun
liquefy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-26, 16:14   #19
Beacik=)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 42
Dot.: Matura 2010

Z tego co wiem.. piszemy najpierw obowiazkowo j.polski, obcy i matematyke na poziomie podstawowym wszyscy a pozniej kto chce pisze tego rozszerzenia. Tez nie prawdą jest ze jest ograniczona ilosc przedmiotów dodatkowych, bo jezeli ktos chce moze pisac mature z kilku dodatkowych przedmiotów na poziomie podstawowym. Nawet jezeli ich nie zda, to i tak mature ma zdana z tym ze bedzie to niestety na papierku wypisane do czego sie podchodzilo i ile sie z tego otrzymalo punktów wiec potem troszke wiocha. Ale próbowac mozna i to na poziomie podstawowym wiec mi sie to osobiscie podoba. Martwi mnie natomiast inna rzecz.. dalej nei wiemy czy bedziemy miec prezentacje na ustnej z pola czy te lektury..? ;/ Jakies, to wszystko pogmatwane.. wogóle jeszcze ta matematyka. Czuje sie jak królik doświadczalny.. Mam niestety takie przeczucia, ze dosyc duzy procent uczniow przez ta matematyke i inne zmiany nie zda matury i potem bedzie jeden wielki problem. Z reszta nawet moja nauczycielka z maty nam ciagle powtarza, ze bedzie trudna.. na przemian z tym ze zabraknie nam czasu i lubi tez dodac ze ogolnie to wielu z nas jej nie zda.. Nie ma, to ja wsparcie i wiara nauczyciela.
__________________
Beacik=) jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-26, 16:19   #20
kas!a
Zakorzenienie
 
Avatar kas!a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 11 188
Dot.: Matura 2010

Widzę, że nie tylko ja chcę próbować na prawo.

Z matematyką to niestety jest tak, że będziemy rocznikiem 'próbnym'. Albo dadzą maturę na takim poziomie jak wyglądała podstawa z poprzednich lat i wtedy pewnie sporo osób nie zda. Albo będzie łatwiej, tak, żeby większa część miała szansę znać. Nie wiemy co CKE wymyśli.
__________________
I'd love to stay and chat, but you're a total bi*ch.

wymiana książek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155
kas!a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-26, 16:27   #21
Beacik=)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 42
Dot.: Matura 2010

No wlasnie najgorsze jest, to ze nie wiadomo na co sie przygotowac.. U mnie z mata jest masakrycznie wiec. Łatwy czy prosty arkusz.. bez roznicy wiekszej. ;P
Widze, ze jest tu duzo humanistek.. Tez myslalam nad prawem, ale jest bardzo ciezko sie dostac. No, a tak na marginesie nei boicie sie rozszerzonej matury z wosu.? W tamtym roku bardzo malo osob ja zdalo.. byla naprawde trudna. Jestem na profilu spoleczno prawnym i wos i historie mam z naprawde wymagajacym doktorem.. ale mimo to jakos sie obawiam rozszerzonej matury.. ?
__________________
Beacik=) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-26, 16:31   #22
liquefy
Wtajemniczenie
 
Avatar liquefy
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 726
Dot.: Matura 2010

Beacik nie masz racji, bo zdajemy przedmioty tylko na JEDNYM poziomie. i od 2010 własnie jest wprowadzone ograniczenie maks. 3 przemiotów dodatkowych.

z tego co ludzie mówią to matura z matmy będzie tak łatwa, żeby wszyscy zdali. chociaz dla mnie to i tak nie ma różnicy, bo ja nawet najprostszego zdania nie zrobię
__________________
Tonight
We are young
So let’s set the world on fire
We can burn brighter than the sun
liquefy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-26, 16:36   #23
Beacik=)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 42
Dot.: Matura 2010

No nie wiem juz sama.. moge byc w błędzie. Jutro sie wypytam, bo az jestem ciekawa.
__________________
Beacik=) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-26, 16:39   #24
kas!a
Zakorzenienie
 
Avatar kas!a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 11 188
Dot.: Matura 2010

Ja mam bardzo wymagającą nauczycielkę, do tego jestem na profilu rozszerzonym z matematyki, jakoś na 3 zawsze udaje mi się wyciągnąć. Także, jak arkusz będzie w miarę prosty to powinnam zdać. Na ilości pkt jakoś bardzo mi nie zależy, byle tylko zdać i mieć matmę z głowy.
Bardziej martwię się WoS'em. Zastanawiam się czy powinnam go zdawać. Z rozszerzeniem z polskiego i historii może jakoś bym sobie poradziła, ale jak do tego dojdzie jeszcze nauka z WoS'u, to ciemno to widzę. Szczególnie, że najbardziej interesuje mnie UŚ, a tam wymagają tylko polskiego i historii, więc WoS traktowałabym jako ewentualne wyjście, jakby mnie na UŚ nie chcieli.
__________________
I'd love to stay and chat, but you're a total bi*ch.

wymiana książek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155
kas!a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-26, 16:40   #25
expectation
Zadomowienie
 
Avatar expectation
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 707
Dot.: Matura 2010

A słyszeliście coś o tym, że nie można zdawać wosu?:/
__________________
W życiu dróg wiele jest, którą wybrać jak iść?

A Bóg map nie rozdaje, nie wiesz dokąd iść...

expectation jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-26, 16:41   #26
kas!a
Zakorzenienie
 
Avatar kas!a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 11 188
Dot.: Matura 2010

Cytat:
Napisane przez expectation Pokaż wiadomość
A słyszeliście coś o tym, że nie można zdawać wosu?:/
A to niby dlaczego?
__________________
I'd love to stay and chat, but you're a total bi*ch.

wymiana książek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155
kas!a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-26, 16:49   #27
Ejniacz
Zadomowienie
 
Avatar Ejniacz
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 1 571
Dot.: Matura 2010

To może ja napiszę jak jest teraz, bo nie sądzę żeby do przyszłego roku zaszły aż tak wielkie zmiany w maturze

Więc:
- obowiązkowo piszę j. polski, j. obcy i wybrany przedmiot ( w 2010 dojdzie do tego jeszcze matematyka ). Poziom jest dowolny, mogę pisać wszystko rozszerzone jak i wszystko na podstawie.
- przedmioty dodatkowe (można wybrać 3 lub 4 max. nie jestem teraz pewna), piszemy TYLKO na poziomie rozszerzonym. Nie można pisać podstawy. No i jak już ktoś wyżej wspominał, jeśli się nie zda dodatkowego przedmiotu, a zaliczy obowiązkowe, maturę ma zdaną.

I nie ma czegoś takiego, że najpierw pisze się poziom podstawowy, a dopiero potem rozszerzenie.
__________________
"Sumienie nie powstrzymuje od grzechów, przeszkadza tylko cieszyć się nimi."


Jean Cocteau
Ejniacz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-26, 16:56   #28
Beacik=)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 42
Dot.: Matura 2010

No tylko właśnie w tym rzecz ze niby to tylko rok roznicy.. ale zajda duze zmiany. Moim zdaniem nie powinno tak byc.. no ale nic nie mozemy zrobic.
Kurcze jakos mi szybko leci ten czas.. przed chwila skonczylam gimnazjum a już półmetek jest. Chwila moment i matura..
__________________
Beacik=) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-26, 17:26   #29
blue_apple
Zakorzenienie
 
Avatar blue_apple
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 883
Dot.: Matura 2010

leci szybko, oj leci...
my już studniówkę planujemy, btakie terminy, że trzeba ponad rok wcześniej rezerwować ;|

matura z matmy? hm, nie wiem jak będzie ze mną, raczej sobie poradzę, ale mam przeczucie, że właśnie przez nią sporo osób będzie miało maturę nie zdaną.

co do tych przedmiotów dodatkowych, obowiązkowych... w przypadku matury 2010 - przez tą obowiązkową matmę - każdy przedmiot, który sobie wybierzemy dodatkowo MUSI być na poz. rozszerzonym...
hm, tylko co jeśli ktoś jakiś z obowiązkowych przedmiotów pisze na rozszerzeniu np. polski, wtedy ten dodatkowy, który sobie wybierze - np historia może być na podstawie? :|

u mnie w szkole mało kto w ogóle umie na tego typu pytania odpowiedzieć... a nawet obiło mi się o uszy, że można jako dodatkowy przedmiot zdawać tylko ten, który ma się jako rozszerzony w klasie. przecież to kompletny bezsens, a ta inf. wyszła od dyrektorki. przerażająca jest taka niewiedza. to wrecz niemozliwe, a wprowadza się tylko ludzi w błąd.

a ja osobiście zdaje biol i chem - R, pol i matma - P, nie wiem co z językiem... czy potrzebny mi na rozszerzeniu...?

rany... straszne to.
blue_apple jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-26, 18:24   #30
joplin
Zadomowienie
 
Avatar joplin
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 668
Dot.: Matura 2010

Cytat:
Napisane przez Ejniacz Pokaż wiadomość
- przedmioty dodatkowe piszemy TYLKO na poziomie rozszerzonym.
Jak to?
Przecież to jest nienormalne.
__________________
a traveller
joplin jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:09.