Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VII- it's a B-day time! - Strona 78 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-18, 17:01   #2311
Bahamadia_25
Zakorzenienie
 
Avatar Bahamadia_25
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 312
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VII- it's a B-day time!

Wariateczko, no jasne. Czekam na zapo

Dzięki dziewczyny, ale wiecie jak to jest. Jak już kobita coś sobie ubzdura to nic jej nie przekona że jest inaczej.
__________________
Chmury z bitej śmietany i czekoladowe niebo.
Bahamadia_25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 09:48   #2312
Bahamadia_25
Zakorzenienie
 
Avatar Bahamadia_25
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 312
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VII- it's a B-day time!

Ło matko, pierwsza i zarazem w szoku jestem
__________________
Chmury z bitej śmietany i czekoladowe niebo.
Bahamadia_25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 11:18   #2313
kasia_aa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 1 085
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VII- it's a B-day time!

helo helo dzis może z wami tu posiedze mamuśk w domu bedziemy pzrez 3 dni bo małemu sie zapalenie spojówek przyplątało:/ takie biedny jest;/ oczko mu ropieje, masakra:/ teraz spi, a ja posprzatałąm porobiłam co miałąm i tera zpije kawke jak za starych dobrych czasów
kasia_aa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 08:57   #2314
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VII- it's a B-day time!


Pierwsza

Kasia, Baha, ja bym chciała w ciągu dnia czytać i popisać, ale zaraz odłączam kompa i chowam do szafki, bo jest sajgon jak jest na stole koszmar normalnie obie otwierają i chcą teletubisie i piosenki. Masakra normalnie

A jak wchodzę po całym dniu, to pusto, szkoda strasznie Może jeszcze dziewczyny wrócą. Pechowa jestem jeśli chodzi o takie wątki mój poprzedni też wymarły prawie
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 10:49   #2315
kkkasikkk
Rozeznanie
 
Avatar kkkasikkk
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 631
GG do kkkasikkk
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VII- it's a B-day time!

Hej dziewczyny,

Tak tak, Martynka będzie miała rodzeństwo.
Czuję się w miarę ok. Z Martynką miałam większe mdłości. Teraz za to bardziej odczuwam zmęczenie i ból w pachwinach. Dziś to chodzić nie mogę. Ale wczoraj byłam znowu u gin, bo jakaś grzybica mi się przypałętała. A 28 lutego idę do gin. do luxmedu. Skoro płacimy co miesiąc to dlaczego mam nie korzystać.

Chcę pracować do czerwca, potem L4 i czeka nas remont mieszkania. Przerażona jest, musimy zlikwidować garderobę, a zrobimy za to wielką szafę przez całą sypialnię. Nie chcemy dzidzi z Martynką w pokoju, bo mała śpi jak królik i nawet ciche nasze rozmowy z tz ją potrafią obudzić, a co dopiero maleństwo w pokoju.

Termin mam na 10 październik, ale będzie wcześniej... pewnie końcem września, bo będzie cesarka.

Najpierw byłam przerażona jak sobie poradzę z dwojką małych dzieciaczków, ale teraz jest bardzo szczęśliwa, ze między maluchami bedzie tylko 2 lata różnicy

TŻ liczy na chłopca, a ja czuję, ze będzie dziewczynka.

Buziaczki, podczytuję Was w pracy, ale nie pisze bo nie chcę wchodzić wam w wątki
__________________
Martynka jest już z nami 13.11.2011

http://babystrology.com/tickers/baby...11&babycount=1


kkkasikkk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 11:54   #2316
basiula19
Zadomowienie
 
Avatar basiula19
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 320
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VII- it's a B-day time!

pustki pustki i jeszcze raz pustki........

u nas przez noc zrobiła sie zima.....wczoraj poszłam z małym do jego kolegi i normalnie zaraza mała nie chciała do domu wracać tak sie rozbawił ehehe koleżanka sie śmiała jak go ubranego już łapałam po domu hehehhe ale fajnie było ja sobie pogadałam troszka a niunio z rówieśnikiem sie pobawił

---------- Dopisano o 12:54 ---------- Poprzedni post napisano o 12:53 ----------

kasik przestan głupoty pisac pisz pisz i jeszcze raz pisz co u was
__________________
23.10.2010 Razem na Zawsze

10.11.2011 Mikołajek już jest z nami
basiula19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 12:01   #2317
kasia_aa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 1 085
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VII- it's a B-day time!

Kasik gratulacje ale fajnie tez tak myslimy z tztem coś w tej kwesti ale musi mi sie ustabilizować sytacja z pracą...no i nasze mieszkanie - kawalerka:/ nie chciałąbym tu w 4 wojowaćwieć decyzje o dzidziusi trzeba jeszcze troche odłożyć
miałąm sie wczoraj odzywać....:/ tak mi zleciał ten dzien że szok!ale całe szczescie małemu troszke poprawia sie to oczko, juz mu tak nie zaropiało po nocy.

a dziewczyny nie wiecie czy z takim zapaleniem spojówki można chodzić na spacer? bo nie wiem co robić z tym brzdącem:/

wogole zdecydowałam (po małym przypływie gotówki) że robie prawo jazdy oczywiście kurs najpierw bardzo bym chciała jezdzić autem, tak wiele rzeczy by mi to ułatwiło...no ale wszytko przedemną. jeszcze sie nie umowiłam musze zadzwonić do szkółki
kasia_aa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-20, 12:26   #2318
basiula19
Zadomowienie
 
Avatar basiula19
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 320
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VII- it's a B-day time!

wiesz co niewiem ale ja bym chyba zrezygnowała ze spaceru bo to jednak zimno wiatr itd.
__________________
23.10.2010 Razem na Zawsze

10.11.2011 Mikołajek już jest z nami
basiula19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 12:26   #2319
wariateczka88
Zadomowienie
 
Avatar wariateczka88
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: krk i wroc :)
Wiadomości: 1 324
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VII- it's a B-day time!

kasik graulacje drugiej dzidzi

kasia prawko to bardzo przydana rzecz,ja mam juz ponad 2 lata i nie jezdze ostatni raz chyba w ciazy jeszcze jezdzilam
co do spaceru ja tez nie wiem,przy takim zapaleniu to wiem ze trzeba pilnowac zeby oczek nie trzec bo moze pzrejsc na drugie albo na doroslych,latwo sie chyba tym zarazic,ale jak cos zle gadam to mnie poprawcie

u nas tez zima,bylam z mala na spacerze i zasypalo nas,a ona zachwycona
__________________
Nigdy nie zobaczysz,tego co ja widzę
Są chwile które kocham,i których nienawidzę ...


Wymianka



Edytowane przez wariateczka88
Czas edycji: 2013-02-20 o 12:28
wariateczka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 13:42   #2320
princessskaa
Wtajemniczenie
 
Avatar princessskaa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 683
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VII- it's a B-day time!

hello

Sorki, ale nie miałam czasu zajrzeć, mała podchorowana, katarek i coś mi w nocy kaszlała. Ale spała całą noc Rano wyła jak wychodziłam do pracy, ale jak wróciłam szczęśliwa u niani na rękach - czekam, aż przy wychodzeniu nie będzie ryku a ładne pożegnanie i papa

Podpisałam umowe Na 3m-ce jak miało być - potem nowa umowa i podwyżka

Wariateczka ja też taki kierowca, prawko jest, ale nie jeżdżę. Na wiosnę jednak mam zamiar ćwiczyć tym emerytem... Padł mu akumulator i chyba ładowanie już nic nie da i nowy trzeba kupić - supcio w dupke mać..

---------- Dopisano o 14:41 ---------- Poprzedni post napisano o 14:40 ----------

Jakiej pasty używają Wasze maluchy?

Jakie macie spacerówki typu parasolka? Zastanawiam się nad sprzedażą kompletu całego i zakupu dobrej spacerówki, żeby do autka była wygodna

---------- Dopisano o 14:42 ---------- Poprzedni post napisano o 14:41 ----------

Cytat:
Napisane przez kkkasikkk Pokaż wiadomość

Najpierw byłam przerażona jak sobie poradzę z dwojką małych dzieciaczków, ale teraz jest bardzo szczęśliwa, ze między maluchami bedzie tylko 2 lata różnicy
Dasz radę Mamuśka
princessskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 14:18   #2321
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VII- it's a B-day time!

Cytat:
Napisane przez kkkasikkk Pokaż wiadomość
czeka nas remont mieszkania. Przerażona jest, musimy zlikwidować garderobę, a zrobimy za to wielką szafę przez całą sypialnię.


Najpierw byłam przerażona jak sobie poradzę z dwojką małych dzieciaczków, ale teraz jest bardzo szczęśliwa, ze między maluchami bedzie tylko 2 lata różnicy

Buziaczki, podczytuję Was w pracy, ale nie pisze bo nie chcę wchodzić wam w wątki
Ad.1. Kkasikk, pokaż po remoncie kocham Twoje mieszkanie Twoja łazienka śni mi się po nocach i balkon z tym tarasem

Ad.2. U mnie też 2 lata różnicy, właściwie 2,5 ale to dobra różnica wieku. Wszystko będziesz mieć nowe po starszej. Jakie imiona macie wybrane??? to mnie zawsze najbardziej interesuje

Ad.3. Za takie gadanie to normalnie Tak mnie to wkurza. No o czym my tu gadamy, że nie chce się wbijać w wątek faktycznie tajemnice

Cytat:
Napisane przez kasia_aa Pokaż wiadomość
a dziewczyny nie wiecie czy z takim zapaleniem spojówki można chodzić na spacer? bo nie wiem co robić z tym brzdącem:/

wogole zdecydowałam (po małym przypływie gotówki) że robie prawo jazdy oczywiście kurs najpierw bardzo bym chciała jezdzić autem, tak wiele rzeczy by mi to ułatwiło...no ale wszytko przedemną. jeszcze sie nie umowiłam musze zadzwonić do szkółki
Ad.1. kasia, ja bym zrezygnowała ze spaceru. Podobno wiatr nie sprzyja przy problemach z oczkiem, szczegolnie właśnie przy zapaleniach spojówek, jakichś ropieniach itp.

Ad.2 Ja też zaczęłam robić, 2 lata temu Wyjeździlam nawet, ale nie podeszłam, nie skończyłam, bo najpierw wybiłam bark, później zaszłam w ciążę i tak zleciało. Muszę zacząć wszystko od nowa bo nic nie pamiętam

Cytat:
Napisane przez princessskaa Pokaż wiadomość
Podpisałam umowe Na 3m-ce jak miało być - potem nowa umowa i podwyżka

Jakiej pasty używają Wasze maluchy?

Jakie macie spacerówki typu parasolka? Zastanawiam się nad sprzedażą kompletu całego i zakupu dobrej spacerówki, żeby do autka była wygodna
Ad.1.

Ad.2. Ja mam Elmex i taką truskawkową z Biedronki. Od 2 rż, ale myje, trochę nakladam to się ciesz itp.

Ad.3. ja mam takie g.... od wózka Coneco. Mały, lekki, fajnie się składa, ale jeździ nim się beznadziejnie

Do mnie dzisiaj moja 11-letnia bratanica przyszła bo ma ferie O Boże, jak się bawi z dziećmi i gofry zrobiłam , dom posprzątaam, na necie siedzialam, byłam w sklepie. Chyba ją adoptuje, żeby zamieszkała z nami

---------- Dopisano o 15:18 ---------- Poprzedni post napisano o 15:17 ----------

Basiula, a Ty kiedy testujesz?
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-20, 15:32   #2322
kasia_aa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 1 085
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VII- it's a B-day time!

włąśnie też tak myślałam ze lepiej nie wychodzić:/ i kisimy sie w domu:/ a mały włąsnie nie wiem czy nie zatarł drugiego oczka coś mnie trafi chyba

Prin własnie ja tez sie zbieram do zakupu jakiejś fajnej parasolki, choć w sumie to jeszcze nie zdecydowałam czy chce parasolke, czy jeszcz ejakąś lekką zwinną spacerówke na w miare dużych kółkach...bo ja jednak dziennie z tego żłoba go worze po tych wertepach itp...straszny mam maetlik w głowie:/

a paste do zębów mamy aqwafresh

---------- Dopisano o 16:29 ---------- Poprzedni post napisano o 16:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość

Do mnie dzisiaj moja 11-letnia bratanica przyszła bo ma ferie O Boże, jak się bawi z dziećmi i gofry zrobiłam , dom posprzątaam, na necie siedzialam, byłam w sklepie. Chyba ją adoptuje, żeby zamieszkała z nami [COLOR="Silver"]
heheh

---------- Dopisano o 16:32 ---------- Poprzedni post napisano o 16:29 ----------

wogole poł dnia mi dzis zajeło wysyłanie cv i wogole jakieś aplikacje przez net..zobaczymy co z tego bedzie. bajzel w domu, mały jeczy a matka musi takie pierdoły robic ehh

aaa Princ gratulacje z okazji pracy tzn umowy fajnie, nie ma to jak wyjśc do ludzi!
kasia_aa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 16:00   #2323
basiula19
Zadomowienie
 
Avatar basiula19
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 320
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VII- it's a B-day time!

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
---------- Dopisano o 15:18 ---------- Poprzedni post napisano o 15:17 ----------

[/COLOR]Basiula, a Ty kiedy testujesz?
na dniach jakoś za tydzień chyba mam nadzieje, że sie udało
__________________
23.10.2010 Razem na Zawsze

10.11.2011 Mikołajek już jest z nami
basiula19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 16:11   #2324
pokszyfka
Zadomowienie
 
Avatar pokszyfka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 085
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VII- it's a B-day time!

kasia ja na wiatr bym nie wychodziła

basiula testujesz już...
Tż dzisiaj pyta Nataleczkę czy chciałaby jakąś siostrzyczkę, albo braciszka - a ja że będzie mieć...cioteczną chyba, że chce mieć zastępczą tyle maluchów jest w domach dziecka, po co się męczyć

princ za umowę
pasta ne-ne-dent czy jakoś tak Teraz przymierzamy się do kupna jakiegoś szamponu, bo włosy małej bujnęły że ho

Na wiosnę zaopatrzymy się w jakąś spacerówkę, prawdopodobnie wezniemy pierwszą lepszą, nie najtańszą, ale i nie najdroższą - żeby była tak doraźnie u mamci.
pokszyfka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 16:49   #2325
domi7ks
Zakorzenienie
 
Avatar domi7ks
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 16 173
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VII- it's a B-day time!

Hej

Mojego Tż nie było 3 dni a ja wypompowana... samemu z dziećmi to wyczyn... ja nie wiem czy to moje mają tyle energii czy inne też takie?

princ gratuluję umowy, super! odpowiednia praca taką jaka chciałas

basiula to kciuki!

Ja po ciąży z Polusią marzyłam o drugim bejbiku, ale teraz dziękuję

To ja mam prawko...12 lat (czuję się jak galopująca czterdziestka jak to pisze :/). Zrobiłam jak miałam 17 lat i nie jeździłam... a autko mamy w planie kupić i bede miala okazje przypomniec sobie
__________________
pierwszy Skarb- 22.12.2009
drugi Skarb-8.12.2011

domi7ks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 16:59   #2326
pokszyfka
Zadomowienie
 
Avatar pokszyfka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 085
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VII- it's a B-day time!

domi7ks to jak już będziesz sobie przypominać, to daj mi znać czy jeździsz w mieście czy po okolicach cobym z domu nie wychodziła
pokszyfka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 17:08   #2327
domi7ks
Zakorzenienie
 
Avatar domi7ks
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 16 173
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VII- it's a B-day time!

Cytat:
Napisane przez pokszyfka Pokaż wiadomość
domi7ks to jak już będziesz sobie przypominać, to daj mi znać czy jeździsz w mieście czy po okolicach cobym z domu nie wychodziła

Ooo napewno pojade w Twoje strony, w końcu to całkiem miła okolica
__________________
pierwszy Skarb- 22.12.2009
drugi Skarb-8.12.2011

domi7ks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 17:11   #2328
pokszyfka
Zadomowienie
 
Avatar pokszyfka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 085
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VII- it's a B-day time!

szerokie drogi i mało słupów
zapraszam
pokszyfka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 17:13   #2329
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VII- it's a B-day time!

Cytat:
Napisane przez kasia_aa Pokaż wiadomość
włąśnie też tak myślałam ze lepiej nie wychodzić:/ i kisimy sie w domu:/ a mały włąsnie nie wiem czy nie zatarł drugiego oczka coś mnie trafi chyba
Kasia a jak przemywasz to oczko, czym?
Mojej Pati tak strasznie ropiało, ale nie zapalenie spojówek, nasza pediatra zalecała, na każde problemy z oczkiem:
- przemywać tylko gazikami, kompresami, nie płatkami ani watką,'
- solą fizjologiczną i można też zapuścić lub rumiankiem,
- od zewnatrz oczka do wewnątrz, do noska ,
- podmasować dołem, pod rzęskami na dole i uciskać w kąciku.

nam dłuuuugo oczy ropiały


Cytat:
Napisane przez domi7ks Pokaż wiadomość
Mojego Tż nie było 3 dni a ja wypompowana... samemu z dziećmi to wyczyn... ja nie wiem czy to moje mają tyle energii czy inne też takie?


Ja po ciąży z Polusią marzyłam o drugim bejbiku, ale teraz dziękuję
Ad.1. Domi, moje to samo

Ad.2. Ja też, zaraz po pierwszym chciałam drugie, tak mnie macierzyństwo wciągnęło

Jutro Gabi tez do mnie przyjedzie!!
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-20, 18:40   #2330
wariateczka88
Zadomowienie
 
Avatar wariateczka88
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: krk i wroc :)
Wiadomości: 1 324
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VII- it's a B-day time!

princ my mamy elmex dla dzieci

seonka jestes pewna ze rumiankiem mozna?bo mnie wszystkie pielegniarki przestrzegaly zeby nigdy rumiankiem oczu nie przemywac,a jak juz jest ropa to w ogole,bo uczula i po nim bardziej ropieja rany/w tym przypadku oczy
__________________
Nigdy nie zobaczysz,tego co ja widzę
Są chwile które kocham,i których nienawidzę ...


Wymianka


wariateczka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 19:11   #2331
basiula19
Zadomowienie
 
Avatar basiula19
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 320
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VII- it's a B-day time!

wariateczko to chyba zależy od dziecka.......nam oczka ropiały przez miesiąc od urodzenia w koncu przestały a ja to przemywałam solą fizjologiczną i....moim mlekiem w sumie dopiero jak zaczełam mlekiem przemywać i zapuszczać to przeszło mu...a okulistka kazała masować tu przy nosku w kąciku bo cos mówiła, że kanaliki ma zatkane czy coś tam...
__________________
23.10.2010 Razem na Zawsze

10.11.2011 Mikołajek już jest z nami
basiula19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 20:38   #2332
princessskaa
Wtajemniczenie
 
Avatar princessskaa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 683
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VII- it's a B-day time!

Dzięki za gratki

Dzisiaj przypadkowo odkryłam, że małej przebiła się dolna dwójka czyli 8 ząb

Mała marudna troszke przed snem była, ale usnęła chwilę po 20. Mam nadzieje, że jutro nie bedzie tak dokazywać niani, bo dzisiaj mówiła,że masakra była przez godzinę, nic jej nie pasowało itd Ale podchorowana jest, no i zębole idą..

---------- Dopisano o 21:34 ---------- Poprzedni post napisano o 21:33 ----------

Cytat:
Napisane przez basiula19 Pokaż wiadomość
wariateczko to chyba zależy od dziecka.......nam oczka ropiały przez miesiąc od urodzenia w koncu przestały a ja to przemywałam solą fizjologiczną i....moim mlekiem w sumie dopiero jak zaczełam mlekiem przemywać i zapuszczać to przeszło mu...a okulistka kazała masować tu przy nosku w kąciku bo cos mówiła, że kanaliki ma zatkane czy coś tam...
moja też miała epizod z oczkami, ropką i właśnie to pomogło

---------- Dopisano o 21:36 ---------- Poprzedni post napisano o 21:34 ----------

Dobra nowina ---> tż poruszał kablami i auto zapaliło Może przetrwamy do końca zimy i już nie bedzie trzeba inwestować w tego emeryto-trupa

---------- Dopisano o 21:38 ---------- Poprzedni post napisano o 21:36 ----------

Seona ciekawe czy na dłuższą metę nadal chciałabyś ją adoptować haha
princessskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 21:07   #2333
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VII- it's a B-day time!

Cytat:
Napisane przez wariateczka88 Pokaż wiadomość
seonka jestes pewna ze rumiankiem mozna?bo mnie wszystkie pielegniarki przestrzegaly zeby nigdy rumiankiem oczu nie przemywac,a jak juz jest ropa to w ogole,bo uczula i po nim bardziej ropieja rany/w tym przypadku oczy
Wariateczka, to pewnie zależy od lekarza-część zaleca, część nie tak jak z witaminą d i wieloma innymi rzeczami ja się trzymam mojej pediatry i ona uważa, że jakieś uczulenia na rumianek są bardzo rzadko poza tym to jest rozcieńczone. Ja przemywałam i tak jak Basiula i Princ pisały - leciutko podmasować, ogniatać właśnie kolo noska.

Cytat:
Napisane przez princessskaa Pokaż wiadomość
Seona ciekawe czy na dłuższą metę nadal chciałabyś ją adoptować haha
Wiesz, ta nasza Gabi jest tak grzeczna, mądra, kochana, ze nie wiem jak można tak dziecko wychować i jeszcze same 5 i 6 w szkole idealne dziecko

---------- Dopisano o 22:07 ---------- Poprzedni post napisano o 22:05 ----------

Princ, super, że autko działa my naprawiliśmy zmywarkę - domykają się drzwiczki znowu i można zmywać
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 21:16   #2334
nettka_
Zadomowienie
 
Avatar nettka_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 1 507
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VII- it's a B-day time!

hej

U Was też taka zima jak u mnie? Ja chcę wiosnę

princ suuuper
__________________
Paulinka 18.11.2011 : love:



''Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił - tego, czego pragnie.''
nettka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 07:09   #2335
kasia_aa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 1 085
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VII- it's a B-day time!

Seona własnie przemywam tymi kompresami od zew do wew woda przegotowana, i zakraplam Sulfa-cos tam...
niby lekarz zalecił przemywanie zielem swietlika ale cos mi to troche podpadło bo zwykle jak zakropliłam mu oczka tym Sul...to była szybka poprawa a po posmarowaniu tym swietlikiem rano miał spuchniete to oczko, byc moze to poprostu przypadek ale nie stosuje juz tego
rozne zreszta słyszałam opinie nt. herbat stosowanych doi oczu, choc ja sama przemywałam sobie czesto czarna herbata
sama nie wiem...
juz dzis jest poprawa, oczka juz nie są spuchniete, troszke jeszcze ropieją ale zdecydowani emniej, chciałabym go posłać jutro do żłoba:/ sama nie wiem co robic:/

basiula ja tez kiedys (jak miałąm jeszcze mleko) to starałam sie po kropli do oczka wpuścić jak ropiały - a kilka razy nam sie to zdażyło, też kazali masować, ale jak ja tylko zbliżam cokolwiek do noska/oczka to mały podnosi alarm:/
kasia_aa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 07:42   #2336
dominej
Raczkowanie
 
Avatar dominej
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 470
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VII- it's a B-day time!

Dzień dobry
Ale zima znowu sie zrobiła - masakra tyle śniegu i ziiiimnooooo!!! Dzisiaj jak wrócę z pracy to na sanki!!!!

I UWAGA- pierwsza przespana noc od ponad miesiąca huuurraaa

Wczoraj byłam u koleżanki, która ma dwóch smyków - jeden 2 miesiące starszy od Dobrusi, a drugi ma 5 miesięcy.... Dobruśka na tego maleńkiego nie zwracała uwagi, za to z tym w swoim wieku bawiła się fajnie i nie chciała iśc do domu

Miłego dnia wszystkim

---------- Dopisano o 08:42 ---------- Poprzedni post napisano o 08:34 ----------

Małej długo ropiało oczko - i okulista kazał przemywać solą fizjologiczną i masować - od wewnętrznego kącika, wzdłuż noska - aż do płatka nosa - najpierw 5 razy dziennie - 20 powtórzeń - przez tydzień, potem 10 powtórzeń przez 5 dni i potem po 5 powtórzeń przez kolejne 5 dni....
__________________
Szukam swojego miejsca na ziemi....


Sens mojego życia - Dobrusia (12.10.2011r.)

Edytowane przez dominej
Czas edycji: 2013-02-21 o 07:44
dominej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 08:18   #2337
pokszyfka
Zadomowienie
 
Avatar pokszyfka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 085
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VII- it's a B-day time!

Cytat:
Napisane przez princessskaa Pokaż wiadomość


Dobra nowina ---> tż poruszał kablami i auto zapaliło Może przetrwamy do końca zimy i już nie bedzie trzeba inwestować w tego emeryto-trupa
Dobrze, że zęby idą, lepiej teraz, bo dziąsełka robią się większe i twardsze:/ u nas jest ok 10-11 zębów. Teraz chyba coś wyłazi, ale strasznie opornie idą
Tż inwestuje w naszego(jego roboczego) emeryto-trupa, zakłada lpg
Cytat:
Napisane przez dominej Pokaż wiadomość
Dzień dobry
Ale zima znowu sie zrobiła - masakra tyle śniegu i ziiiimnooooo!!! Dzisiaj jak wrócę z pracy to na sanki!!!!

I UWAGA- pierwsza przespana noc od ponad miesiąca huuurraaa

....
U nas śniegu brak no, gdzieniegdzie coś leży
za przespaną nockę
Cytat:
Napisane przez kasia_aa Pokaż wiadomość
Seona własnie przemywam tymi kompresami od zew do wew woda przegotowana, i zakraplam Sulfa-cos tam...
niby lekarz zalecił przemywanie zielem swietlika ale cos mi to troche podpadło bo zwykle jak zakropliłam mu oczka tym Sul...to była szybka poprawa a po posmarowaniu tym swietlikiem rano miał spuchniete to oczko, byc moze to poprostu przypadek ale nie stosuje juz tego
rozne zreszta słyszałam opinie nt. herbat stosowanych doi oczu, choc ja sama przemywałam sobie czesto czarna herbata
sama nie wiem...
juz dzis jest poprawa, oczka juz nie są spuchniete, troszke jeszcze ropieją ale zdecydowani emniej, chciałabym go posłać jutro do żłoba:/ sama nie wiem co robic:/
że już lepiej
pokszyfka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 09:10   #2338
kkkasikkk
Rozeznanie
 
Avatar kkkasikkk
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 631
GG do kkkasikkk
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VII- it's a B-day time!

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
Ad.1. Kkasikk, pokaż po remoncie kocham Twoje mieszkanie Twoja łazienka śni mi się po nocach i balkon z tym tarasem

Ad.2. U mnie też 2 lata różnicy, właściwie 2,5 ale to dobra różnica wieku. Wszystko będziesz mieć nowe po starszej. Jakie imiona macie wybrane??? to mnie zawsze najbardziej interesuje

Ad.3. Za takie gadanie to normalnie Tak mnie to wkurza. No o czym my tu gadamy, że nie chce się wbijać w wątek faktycznie tajemnice
Pokoik będzie pewnie w zależności od płci. Jak dziewczynka, to pewnie coś podobnego do Martynki. Musze jakieś nowe pomysły znaleźć, a jak chłopczyk to będziemy robić cos dla chłopczyka.

Wogóle kochana miałam się przeprowadzać w Twoje okolice. TŻ preszedł wszystkie etapy rozmów i byli zdecydowani na niego. Nie pamiętam firmy. Coś z samochodówki, chyba amerykanie. Super warunki finansowe (2 razy lepsze nic teraz+auto służbowe+mieszkanie służbowe) ale jednak zrezygnował, dokładnie w 11 stycznia w swoje urodziny, a 13 miał jechac podpisywać umowę. Wkurzyli się na maksa, a teraz tz się wkurza, bo ponoć (opinia kilka headhunterów) że to najlepszy pracodawca wśród samochodówki. Oczywiście powód podał taki, ze żona mu zrobiłam prezent urodzinowy i powiedziała, ze jest w ciąży.... i wykrakał, bo za 2 tyg. testy robiłam
Wczoraj był na rozmowie w Poznaniu. Firma przenosi fabrykę do Wrocławia, więc jest szansa że zostaniemy w naszym mieszkanku.

Co do prawka, to ja robiłam mając 17 lat. W liceum jeździłam sporo, na studiach bardzo mało, bo nie miałam 4 kółek, ale od kiedy jestem z tż to non stop jeżdzę i nie wyobrażam sobie nie mieć prawka

princ Gratulacje za ząbka i za autko, że odpaliło. By stosujemy pastę nenedent. Ponoć dobra do momentu aż dziecko nie nauczy sie wypluwac.

Ja z kolei sobie wymyśliłam, ze musimy sprzedać honde i kupić jakieś 4 drzwiowe auto. Wystawiliśmy 3 dni temu i już jest kupiec. Tylko ja z kolei się rozmyśliłam, to trzydrzwiowe jest lepsze jeśli chodzi o wsadzanie Martynki. Sama sobie wejdzie i mi łatwiej ją podsadzić aniżeli wsadzać bokiem Więc chyba mojej kochanej hondy nie sprzedam. Mimo, ze dziś parkowałam nią pół godziny. Miejsca nie było, a jak było to sie nie zmieściłam, bo taka szeroka jestem
__________________
Martynka jest już z nami 13.11.2011

http://babystrology.com/tickers/baby...11&babycount=1


kkkasikkk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 19:52   #2339
princessskaa
Wtajemniczenie
 
Avatar princessskaa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 683
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VII- it's a B-day time!

Cytat:
Napisane przez dominej Pokaż wiadomość
I UWAGA- pierwsza przespana noc od ponad miesiąca huuurraaa
Super

WITAM WIECZOROWO

Wpadłam tylko na chwilkę, dzieci dzisiaj mnie w robocie wykończyły, zero posłuchu, samowolka.. :mdelje: Z ogromnym bólem głowy wyszłam.. Dobrze, że moja niunia dzisiaj była w humorze, nie dokuczała mamusi

Zasnęła też spokojnie. Zaraz kąpiel i kładę się, nie amm siły. Dzięki bogu jutro piątek

Kasik allleeee warunki tż Twój dostał, też takie che hehehe

Nettka
dawaj wiosne i do mnie!!!!

Tak widzę, że większość z nas to normalnie kierowczynie rajdowe

Spokojnych nocek
princessskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 20:22   #2340
pokszyfka
Zadomowienie
 
Avatar pokszyfka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 085
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VII- it's a B-day time!

większośc osób dzisiaj jakaś nie w sosie, więc i dzieciaczki od normy jak widać nie odstawały. Tż zaczęła głowa boleć, padł razem z niunią
pokszyfka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-07 13:56:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:07.