3 gimnazjum - egzamin gimnazjalny a szkoła ponadgimnazjalna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-04-24, 18:56   #1
Snafuu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 5

3 gimnazjum - egzamin gimnazjalny a szkoła ponadgimnazjalna


Cześć, jestem teraz w 3 gimnazjum i mam za sobą egzamin gimnazjalny... który co prawda nie poszedł mi za dobrze - głównie matematyka i przyroda. Przez co boję się ,że nie dostanę się tam gdzie chce - dokładniej technikum informatyczne. Angielski podstawa - 100%, rozszerzenie gdzieś 85-90%, historia-polski 50-65%, z maty będę się cieszył jak będzie 40-50%... o części przyrodniczej wole nie mówić (bo niema o czym ). Nauka nie idzie mi jakoś źle ale jak zwykle musiałem zawalić to co ważne..., w podstawówce miałem praktycznie co klasę pasek. Dopiero zaczęło się w gimnazjum, spadek w nauce itd., teraz mam średnią 4,4. Jest jakaś szansa ,że dostanę się do technikum? Wiem ,że masę osób będzie miało lepsze wyniki, zwłaszcza z tych części które były łatwe a z tego co się pytałem wszystkich to ,że matematyka łatwa, humanistyka łatwa, angielski łatwy...Proszę o jakiś pomysł bo od kilku dni nie mogę sobie wybaczyć tych wyników z egzaminu. Pozdrawiam
Snafuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-25, 16:18   #2
Mevenitte
Przyczajenie
 
Avatar Mevenitte
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 25
Dot.: 3 gimnazjum - egzamin gimnazjalny a szkoła ponadgimnazjalna

Byłeś na dniach otwartych w tym technikum? Jeżeli jeszcze nie, to podczas wizyty postaraj się wyciągnąć informację od osób, które tam chodzą jakie są progi punktowe. Liczą się także oceny z 4 poszczególnych przedmiotów, które wybrała Twoja przyszła szkoła (na bank będzie to polski i matma, ale dwa pozostałe? ) Wszyscy się pocieszają tym, że jest niż demograficzny. :P Sporo też zależy od tego, jak poszło innym na egzaminie gimnazjalnym, bo jeżeli źle, to logiczne, że progi się obniżą. Musisz też zdać sobie sprawę, że technikum informatyczne nie zawsze jest dla osób, które uwielbiają grać w gry i sądzą, że komputer to ich najlepszy przyjaciel. Technikum informatyczne to cztery lata ciężkiej (zależy dla kogo) matematyki, ale życzę powodzenia.
Mevenitte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-25, 23:26   #3
Snafuu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 5
Dot.: 3 gimnazjum - egzamin gimnazjalny a szkoła ponadgimnazjalna

Z tego co wyczytałem to idzie zdobyć po 20 punktów za każdy przedmiot, mi wychodzi gdzieś 56-58 pkt - oczywiście może się to jeszcze podwyższyć (matematyka, polski, informatyka i angielski), żadnych progów punktowych tam niema(przynajmniej nie pisze na stronie), zapewne będą je tworzyć uczniowie którzy się już zapiszą. Zdaje sobie sprawę ,że w technikum się nie gra - tak po za tym to gry przestały mnie bawić chwilę temu i zacząłem programować Dzięki za odpowiedź.

Edytowane przez Snafuu
Czas edycji: 2017-04-25 o 23:28
Snafuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-30, 01:49   #4
201804271232
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 148
Dot.: 3 gimnazjum - egzamin gimnazjalny a szkoła ponadgimnazjalna

Nie wiem jak teraz, ale jeszcze jakieś 3-6 lat temu (taki duży rozstrzał, bo mówię o roczniku zarówno moim, jak i mojego chłopaka) do techników, nawet tych uznawanych za najlepsze, nie było trudno się dostać. Nie mówię, że nie idą tam osoby inteligentne, zdolne czy cokolwiek, bo bardzo często tak jest, w końcu oceny czy wyniki na egzaminie o niczym nie świadczą. Ale ci najpilniejsi uczniowie z wygranymi konkursami itd., jednak częściej wybierają któreś z ''elitarnych LO'' i chyba tylko tam się zdarzają naprawdę wysokie progi. Technikum informatyczne mimowolnie kojarzy mi się z osobami bardzo zdolnymi, ale za to dosyć leniwymi, którym nie chciało się przykładać do szkoły, a uwierz, że sporo znam informatyków Idzie tam dużo osób, które mimo swojej inteligencji, nie mają za dużo punktów oraz trochę takich z w ogóle beznadziejnymi wynikami, wybierających właśnie na zasadzie ''pójdę tam, bo lubię grać w gry i i tak nie mam lepszego pomysłu'', prymusi to raczej wyjątki, niezagrażające twojemu miejscu na liście, nie przejmowałabym się tak bardzo Oczywiście nie wiem o jakiej szkole mówisz i jakie miewa progi, ale wątpię, że mocno różni się od tych, które ja znam. Twoje wyniki nie są też znowu takie tragiczne.

Z tego co wiem, to mojemu chłopakowi i naszemu wspólnemu koledze też te egzaminy poszły tak sobie, oceny w ogóle mieli beznadziejne, bo raczej olewali szkołę. A dostali się bez problemu do technikum, właśnie informatycznego, najlepszego w naszym województwie i ogólnie dosyć wysoko usadzonego w rankingu ogólnopolskim :P I nawet byli całkiem wysoko na liście. Dasz radę
201804271232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-04, 15:53   #5
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 259
Dot.: 3 gimnazjum - egzamin gimnazjalny a szkoła ponadgimnazjalna

Z tego co mi wiadomo do technikum dostają się nawet ci, którym egzamin nie za bardzo poszedł a i oceny mieli przeciętne, dwóje i tróje. Dowiedz się od kogoś kto chodzi do tego technikum ile miał punktów czy też jak mu poszły egzaminy itd
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-10, 20:49   #6
DreamingGirl270
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 26
Dot.: 3 gimnazjum - egzamin gimnazjalny a szkoła ponadgimnazjalna

Myślę, że powinieneś się dostać. A liczyłeś ile masz punktów ze wszystkiego razem? Może masz wolontariat albo jakieś konkursy? Technika, nawet te bardzo dobre, nie mają jakichś niesamowitych progów, więc jeśli masz koło 130 pkt, to raczej możesz spać spokojnie
DreamingGirl270 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-10 21:49:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:09.