Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-01-08, 19:21   #2191
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez Suri Pokaż wiadomość
Czytając Wasze posty dziewczyny, zaczynam się zastanawiać czy czasem nie jestem ewenementem na Biochemii . Przez internet kupuję tylko filtry i dermokosmetyki, ponieważ nawet po doliczeniu kosztów przesyłki są dużo tańsze niż w realu . Kupuję tylko to, co jest mi niezbędne . Zapasy filtrów (Avene) robię z konieczności, ponieważ w sezonie zimowym są niedostępne . Moim makijażowym "must have" jest puder sypki, podkład, tusz do rzęs i błyszczyk . Obecnie mam na stanie 2 pudry sypkie i 1 w kamieniu, co uważam za maksymalnie wystarczające . Nie uważam siebie za minimalistkę, raczej racjonalistkę , a w opinii wielu osób uchodzę za "kremowoholiczkę", bo kto to widział używać tylu różnych kremów . Pozdrawiam
Zazdroszczę kolorówkowego racjonalizmu.
A z perfumami jak stoisz?
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-08, 19:41   #2192
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

ja z kolorówką nie szaleję, bo udało mi się jakoś samej sobie przemówić do rozumu, że nie mam kiedy tego wszystkiego zużyć. najgorzej stoję z perfumami, cierpię na manię kupowania miniaturek...
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-08, 19:59   #2193
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez Kate30 Pokaż wiadomość
Zazdroszczę kolorówkowego racjonalizmu.
A z perfumami jak stoisz?
Racjonalizm pełną gębą . Bardzo przywiozuję się do zapachów . Jak już mi się jakiś zapach spodoba, to jestem mu wierna przez ok. 2 lata .
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-08, 20:15   #2194
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez Suri Pokaż wiadomość
Czytając Wasze posty dziewczyny, zaczynam się zastanawiać czy czasem nie jestem ewenementem na Biochemii . Przez internet kupuję tylko filtry i dermokosmetyki, ponieważ nawet po doliczeniu kosztów przesyłki są dużo tańsze niż w realu . Kupuję tylko to, co jest mi niezbędne . Zapasy filtrów (Avene) robię z konieczności, ponieważ w sezonie zimowym są niedostępne . Moim makijażowym "must have" jest puder sypki, podkład, tusz do rzęs i błyszczyk . Obecnie mam na stanie 2 pudry sypkie i 1 w kamieniu, co uważam za maksymalnie wystarczające . Nie uważam siebie za minimalistkę, raczej racjonalistkę , a w opinii wielu osób uchodzę za "kremowoholiczkę", bo kto to widział używać tylu różnych kremów . Pozdrawiam

Od jakiegos czasu u mnie też minimalizm kosmetyczny i żadnych zapasów (no może małe zapasy filtrowe). Na początku, jak zaczęłam namiętnie przebywac na wizażu, to co rusz robiłam zakupy i to w hurtowych ilościach, A to sie przyda a jak to sie skończy to uzyję tego i tego i jeszcze tego...
Teraz ograniczyłam zakupy do niezbędnego minimum. Jestem bardzo z siebie dumna. Jednak nie zaoszczędzę za wiele, bo moja córeczka ma za to coraz więcej Ma lekkie AZS i coraz to jakiś lek albo specyfik potrzeba do skóry,
wszelkie nano, lipo, dermo, cuti, clo i inne bazy znamy juz na pamięć Moja skóra taż na tym korzysta i chyba moje wiecznie wysuszone i szorstkie dłonie dochodza wreszcie do siebie.
anah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-08, 20:20   #2195
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

anah, a znasz krem do rąk neutrogeny? tajemnica moich gładkich i miękkich rąk zimą, stają się przedmiotem macania obydwu płci
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-08, 20:24   #2196
uskow
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 965
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Suri chyba zostaniesz moim idolem Ja juz nic nie kupuję! Słowo Już wszystko mam. A dzieciaczek Vichy chyba mnie zapycha. Parę dni po odstawieniu było super, a teraz znowu sie zaczyna. Naśmieszniejsze to jest to, że to nie są nawet pryszcze tylko takie ociupeńkie wypryski w miejscach w których nigdy nic mi się nie robiło.

Dziś w ogóle mam super dzień A na koniec żeby było miło zgubiłam dokumenty. Jak sie nie znajdą to sie zastrzelę!
__________________

uskow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-08, 20:55   #2197
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Niczym inspektor Gadżet przeczesuję Allegro wzdłuż i wszerz - poszukuję opinii o Kanebo Revue - spotkałyście się z nim? Wart grzechu i .. ceny?

http://www.allegro.pl/item155772580_...g_okazja_.html
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-08, 20:59   #2198
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez uskow Pokaż wiadomość
Suri chyba zostaniesz moim idolem Ja juz nic nie kupuję! Słowo Już wszystko mam. A dzieciaczek Vichy chyba mnie zapycha. Parę dni po odstawieniu było super, a teraz znowu sie zaczyna. Naśmieszniejsze to jest to, że to nie są nawet pryszcze tylko takie ociupeńkie wypryski w miejscach w których nigdy nic mi się nie robiło.

Dziś w ogóle mam super dzień A na koniec żeby było miło zgubiłam dokumenty. Jak sie nie znajdą to sie zastrzelę!
Ula, nie zawstydzaj mnie .

Nie martw się , dokumenty na pewno się znajdą .
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-08, 21:12   #2199
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
anah, a znasz krem do rąk neutrogeny? tajemnica moich gładkich i miękkich rąk zimą, stają się przedmiotem macania obydwu płci

agnieska, chodzi Ci o ten silnie skoncentrowany? Ten miałam. Rzeczywiście nie był zły, ale odkąd nacieram ręce maściami jakoś o nim zapomniałam. Niestety wszelkie tłustości, które mi pomagają nie nadaja sie do używania w dzień, tylko w nocy. Na noc nakładam ogromne ilości a rano są o niebo gładsze. W dzień wcieram mniejsze ilości np. cutibazy, którą wszystko jest uciapane a ostnio odkryłam, że świetny jest balneum baby krem. Jest mięciutki jak puszek i nie ma zapachu, co mi bardzo odpowiada.

Cytat:
Napisane przez uskow Pokaż wiadomość
Dziś w ogóle mam super dzień A na koniec żeby było miło zgubiłam dokumenty. Jak sie nie znajdą to sie zastrzelę!

uskow, jesteś jeszcze młoda, szkoda by Cie było (tyle jeszcze kosmetyków do wypróbowania przed Tobą, zwłaszcza filtrów) A tak serio to przykro mi z powodu dokumentów. Na pewno sie znajdą.
anah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-08, 21:33   #2200
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez uskow Pokaż wiadomość
Dziś w ogóle mam super dzień A na koniec żeby było miło zgubiłam dokumenty. Jak sie nie znajdą to sie zastrzelę!
Ula, uszy do góry - gubienie dokumentów [z kluczami] już też przerabiałam
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-09, 04:09   #2201
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez Suri Pokaż wiadomość
Racjonalizm pełną gębą . Bardzo przywiozuję się do zapachów . Jak już mi się jakiś zapach spodoba, to jestem mu wierna przez ok. 2 lata .
Szczęściara
Mnie w zapachowe wariactwo wciągnęła Joasia , i muszę przyznać, że choć jest to mania w istocie zabójcza dla portfela (chyba jeszcze bardziej niż pudromania ), to wiele traciłam dotychczas.
Podobnie jak ty Suri, miałam swoich ulubieńców i luzik, teraz mam pusto w portfelu, ale odkrywa się przede mną inny świat , mówiąc krótko - cudowny .

Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość
Od jakiegos czasu u mnie też minimalizm kosmetyczny i żadnych zapasów (no może małe zapasy filtrowe). Na początku, jak zaczęłam namiętnie przebywac na wizażu, to co rusz robiłam zakupy i to w hurtowych ilościach, A to sie przyda a jak to sie skończy to uzyję tego i tego i jeszcze tego...
Teraz ograniczyłam zakupy do niezbędnego minimum. Jestem bardzo z siebie dumna.
Mnie też udało się ograniczyć pielęgnacyjne zakpuy z wielkim dla siebie pożytkiem.
Ale przyznać trzeba, że rok mi zajęło dobranie właściwych kosmetyków.

Cytat:
Napisane przez uskow Pokaż wiadomość
Suri chyba zostaniesz moim idolem Ja juz nic nie kupuję! Słowo Już wszystko mam. A dzieciaczek Vichy chyba mnie zapycha. Parę dni po odstawieniu było super, a teraz znowu sie zaczyna. Naśmieszniejsze to jest to, że to nie są nawet pryszcze tylko takie ociupeńkie wypryski w miejscach w których nigdy nic mi się nie robiło.

Dziś w ogóle mam super dzień A na koniec żeby było miło zgubiłam dokumenty. Jak sie nie znajdą to sie zastrzelę!
Ula - mnie tak wszystkie filtry urządzają - tzn, mam takie silne podejrzenia .
Mam nadzieję, że uda się znaleźć dokumenty - oby

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Niczym inspektor Gadżet przeczesuję Allegro wzdłuż i wszerz - poszukuję opinii o Kanebo Revue - spotkałyście się z nim? Wart grzechu i .. ceny?

http://www.allegro.pl/item155772580_...g_okazja_.html
Aniu - ja miałam sypki transparentny Kanebo - był naprawdę super jakości.
Myślę, że marka gwarantuje jakość.
Swego czasu też zastanawiałam się nad tym pudrem. Przestraszyłam się jednak wysuszania. Nie mam buzi tłustej, ale mieszaną (strefę T) w kierunku suchej (poliki), dlatego go sobie odpuściłam. Przypuszczam, że jest to puder silnie matujący, ale jeśli właśnie takiego potrzebujesz, to śmiało klikaj, kosmetyki kanebo są naprawdę fajne
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-09, 04:47   #2202
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Kate, musiałaś to pisać "na głos"...?
Teraz już oficjalnie bedę Cię miała na sumieniu

ps a ja dziś pachnę 24 Faubourg, a co!
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-09, 05:21   #2203
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez joasiak1 Pokaż wiadomość
Kate, musiałaś to pisać "na głos"...?
Teraz już oficjalnie bedę Cię miała na sumieniu

ps a ja dziś pachnę 24 Faubourg, a co!

Na sumieniu, na sumieniu - ale w przegródce 'dobre uczynki' .
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-09, 07:56   #2204
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez Suri Pokaż wiadomość
Racjonalizm pełną gębą . Bardzo przywiozuję się do zapachów . Jak już mi się jakiś zapach spodoba, to jestem mu wierna przez ok. 2 lata .
Też przywiązuję się do zapachów, jak jakieś perfumy polubię to zawsze muszę mieć je na półce. Ale ciągle szuka czegoś nowego. Więc ruch w intersie ciągle jest

Cytat:
Napisane przez uskow Pokaż wiadomość
Suri chyba zostaniesz moim idolem Ja juz nic nie kupuję! Słowo Już wszystko mam. A dzieciaczek Vichy chyba mnie zapycha. Parę dni po odstawieniu było super, a teraz znowu sie zaczyna. Naśmieszniejsze to jest to, że to nie są nawet pryszcze tylko takie ociupeńkie wypryski w miejscach w których nigdy nic mi się nie robiło.

Dziś w ogóle mam super dzień A na koniec żeby było miło zgubiłam dokumenty. Jak sie nie znajdą to sie zastrzelę!
Jak i dzieciaczek Vichy Cię zapycha, to chyba nie chodzi tu o samą bazę mazidła tylko o same filtry. Teraz powinnaś drogą eliminacji sprawdzić, które to filtry chemiczne czy fizyczne.

Ula trzymam kciuki, żeby dokumnety się odnalazły.

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Niczym inspektor Gadżet przeczesuję Allegro wzdłuż i wszerz - poszukuję opinii o Kanebo Revue - spotkałyście się z nim? Wart grzechu i .. ceny?

http://www.allegro.pl/item155772580_...g_okazja_.html
Ania, miałam dużą próbkę tego pudru i po piewsze jest mega matujący, i wysusza. Testowałam go na zwykłym makeupie. Nie kupuj go w ciemno, z kosmetykami Kanebo jest różnie jedne są fajne drugie raczej średnie. Poczytaj recenzje na KWC słynnego fluidu LF Kanebo, jedne dziewczyny zachwycił a inne były niezadowlone.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-09, 08:23   #2205
grazia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 174
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez uskow Pokaż wiadomość
Suri chyba zostaniesz moim idolem Ja juz nic nie kupuję! Słowo Już wszystko mam. A dzieciaczek Vichy chyba mnie zapycha. Parę dni po odstawieniu było super, a teraz znowu sie zaczyna. Naśmieszniejsze to jest to, że to nie są nawet pryszcze tylko takie ociupeńkie wypryski w miejscach w których nigdy nic mi się nie robiło.

Dziś w ogóle mam super dzień A na koniec żeby było miło zgubiłam dokumenty. Jak sie nie znajdą to sie zastrzelę!
nie chce Cie straszyc ale jak nie znajdziesz dokumentow do tygodnia to lepiej idz do urzedu i spisz taki protokol o zaginieciu,oj moj brat mial duuuze problemy bo na jego dowod wzieto 100 kredytu i gdyby nie to ze zglosil zginiecie to pewnie problemy bylyby jeszcze wiekrze
grazia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-09, 11:30   #2206
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Tez polecam metode polecaną przez grazia, jesli nie znajdziesz ich w najbliższym czasie, należy iśc na policję i zgłosić zaginięcie dokumemtów. Bo branie kredytów na kogoś w Polsce to plaga, a wyplatanie z tej historii kosztuje potem dużo nerwów, wiem, bo mi osobiście się coś takiego nie zdarzyło, ale w windykacji miałam mnóstwo takich sytuacji.

Póki co szukaj intensywnie, pomyśl, kiedy to się mogło stać.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-09, 11:51   #2207
uskow
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 965
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Dziewczyny Kochane! Baaardzo Wam dziękuję za słowa otuchy! Na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Byliśmy wczoraj u rodziny w odwiedzinach i ja prowadziłam samochód kuzyna. Dokumenty miałam w kieszeniu płaszcza i jak wsiadłam to jakimś cudem wysunęły mi się między siedzenie, a drążek zmiany biegów. Zorientowałam sie od razu, zę pewnie wypadły mi w ich samochodzie. Szukaliśmy wczoraj wieczorem, lecz nic nie mogliśmy znaleźć. Dopiero dzisiaj kuzynka jeszcze raz poszła obadać sprawę i je znalazła Na moje szczęście, bo miałam tam wszystkie dokumenty Jestem przezorną osobą i nigdy takie wpadki mi sie nie zdarzały, a tu proszę . Będę miała nauczkę na przyszłość

W głowie mi sie nie mieści, że można tak sobie z marszu wziąć na kogoś kredyt. W życiu bym się nie domyśliła, aby zgłaszać od razu, bo ktoś mi długów narobi Kiedyś dokumenty ludzie wrzucali do skrzynek i dochodziły do właściciela pocztą a teraz biorą na dowód pieniądze. Super. Chyba jeszcze wiele się musze o życiu dowiedzieć

Co do filtrów do ja od dawna podejrzewam, że chemiczne mogą mnie tak łatwić. Dzisiaj już nie nałożyłam filtra niestety I mój makijaż nie był już taki ładny. Do tego to słońce. Ale zobaczę co sie będzie działo. Zrobię przerwę i spróbuje jeszcze raz. Nie wyobrażam sobie stosowania filtrów mineralnych Mam jakiś spf 22 z Hauschki, tzn. próbkę, ale jeszcze jej nawet nie otworzyłam.
Kate30 jeśli ty też też takie same odczucia, to musi coś w tych filtrach być. Szkoda, że nie ma żadnej porządnej alternatywy do filtrowania. A zasłanianie twarzy chustą Żartuję oczywiście
A może city block z cliniqua?
__________________

uskow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-09, 11:57   #2208
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez uskow Pokaż wiadomość
Dziewczyny Kochane! Baaardzo Wam dziękuję za słowa otuchy! Na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Byliśmy wczoraj u rodziny w odwiedzinach i ja prowadziłam samochód kuzyna. Dokumenty miałam w kieszeniu płaszcza i jak wsiadłam to jakimś cudem wysunęły mi się między siedzenie, a drążek zmiany biegów. Zorientowałam sie od razu, zę pewnie wypadły mi w ich samochodzie. Szukaliśmy wczoraj wieczorem, lecz nic nie mogliśmy znaleźć. Dopiero dzisiaj kuzynka jeszcze raz poszła obadać sprawę i je znalazła Na moje szczęście, bo miałam tam wszystkie dokumenty Jestem przezorną osobą i nigdy takie wpadki mi sie nie zdarzały, a tu proszę . Będę miała nauczkę na przyszłość

W głowie mi sie nie mieści, że można tak sobie z marszu wziąć na kogoś kredyt. W życiu bym się nie domyśliła, aby zgłaszać od razu, bo ktoś mi długów narobi Kiedyś dokumenty ludzie wrzucali do skrzynek i dochodziły do właściciela pocztą a teraz biorą na dowód pieniądze. Super. Chyba jeszcze wiele się musze o życiu dowiedzieć

Co do filtrów do ja od dawna podejrzewam, że chemiczne mogą mnie tak łatwić. Dzisiaj już nie nałożyłam filtra niestety I mój makijaż nie był już taki ładny. Do tego to słońce. Ale zobaczę co sie będzie działo. Zrobię przerwę i spróbuje jeszcze raz. Nie wyobrażam sobie stosowania filtrów mineralnych Mam jakiś spf 22 z Hauschki, tzn. próbkę, ale jeszcze jej nawet nie otworzyłam.
Kate30 jeśli ty też też takie same odczucia, to musi coś w tych filtrach być. Szkoda, że nie ma żadnej porządnej alternatywy do filtrowania. A zasłanianie twarzy chustą Żartuję oczywiście
A może city block z cliniqua?
Dobrze, że wszystko się dobrze skończyło.

Ja się dziś porządnie nafiltrowałam - słońce piękne było rano.
Nie mam wyjścia - sypiam z zorackiem .
A makijaż jak zwykle piękny na avene dzieciaczku - czyli jedwabny H i lucidity - świetnie się trzyma i wygląda.
Zobaczymy co będzie po zmyciu filtrowej tapety
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-09, 12:00   #2209
uskow
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 965
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez Kate30 Pokaż wiadomość
Dobrze, że wszystko się dobrze skończyło.

Ja się dziś porządnie nafiltrowałam - słońce piękne było rano.
Nie mam wyjścia - sypiam z zorackiem .
A makijaż jak zwykle piękny na avene dzieciaczku - czyli jedwabny H i lucidity - świetnie się trzyma i wygląda.
Zobaczymy co będzie po zmyciu filtrowej tapety
Ano właśnie wszystko jest dobrze do momentu zmycia twarzy A jedwabny Hauschki i LU to piękny duet, ale tylko na filtrach, na kremie niestety nie ma już tak dobrze. Ja na szczęście nie "sypiam z zoraciem" ( piękne wyrażenie Kate ) bo wtedy to bym napewno nie przerwała filtrowania.
__________________

uskow jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-09, 12:06   #2210
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez uskow Pokaż wiadomość
Ano właśnie wszystko jest dobrze do momentu zmycia twarzy A jedwabny Hauschki i LU to piękny duet, ale tylko na filtrach, na kremie niestety nie ma już tak dobrze. Ja na szczęście nie "sypiam z zoraciem" ( piękne wyrażenie Kate ) bo wtedy to bym napewno nie przerwała filtrowania.
Wiesz, na krem u mnie świetnie spisuje się Lu solo bez Hauschki - np na active c. Nie muszę go matowić, więc nakładam Lu, który robi za cały makijaż.
Lubię też solo sypkie beżowe pryzmy.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-09, 12:53   #2211
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Uskow, dobrze, że kuzynka była czujna. Ja też zawsze dbam o klucze i dokumenty, więc rozumiem Twoje zdenerowanie, tym bardziej, że wpadły w taką dziurę.

Co do filtrów, ja już dawno temu odkryłam, że wszystkie używane przeze mnie filtry po prostu mnie zapychają. I tyle. Ale pogodziłam się z tym.
Co w nocy naprawię, w dzień psuję filtrami - zawsze to powtarzam. Niektórzy tak mają i tyle, taki urok osobisty .

Uległam Waszym namowom, w szczególności Kate i Contax, o tym, że Lucidity EL uszlachetnia buzię i ujednolica kolor cery i zazyczyłam go sobie na Gwiazdkę. No, cóż, nie był to najbardziej udany prezent.
Po użyciu filtra, na to skrobi/jedwabnego Hauschki i LU, nie widzę żadnego z opisywanych przez Was efektów: zero rozświetlenia, uszlachetnienia, zmiękczenia rysów, rozjaśnienia, ujednolicenia cery.
Jedyne plusy - puder w duecie ze skrobią matuje na długo i nie ciemnieje. Ale wyglądam w nim wstretnie - puder podkreśla wszelkie niedoskonałości mojej cery - wszelkie pajączki, zaczerwieniania, stare ślady po pryszczach - takie, o których pojęcia nie miałam. Podkreśla te niedoskonałości w taki dziwny sposób, że wydają się sine!!!!!

Prób było kilka - na różnych filrach, nakłądanie pędzlem, puszkiem i efekt ten sam. W miarę dobrze wyglądał tylko na SVR 50B, bo wtedy filtr usuwal zaczerwieniania. Kolor LU jest dla mnie zbyt ciemny i zbyt różowy, z wierzchu daje ciemną warstwę, a pod spodem sine plamy.

Tu nawet nie chodzi tylko o kolor LU, ale o sam puder sypki. Tyle razy powtarzałam w wątku o makijażu (przy wtórze Basi), że puder sypki służy do wykańczania makijażu, nie do malowania się i okazało się to prawdą. Zresztą Basia pozbywa się (pozbyła?) Lucidity. Wiem teraz, że powinnam pozostać przy kryjących kompaktach lub prasowańcach. Nigdy tez np. nie użyłam Transa bez podkładu, bo wyglądał źle.

W samej skrobi na filtrze wyglądam jak odwrotny muchomór - z wierzchu biały, a pod spodem w czerwone cętki. W pudrach sypkich na filtrze wyglądam jeszcze gorzej, nawet w żółtych czy beżowych - z wierzchu ciemna powłoka, pod spodem sine plamki.

Sama natomiast na Gwiazdkę podarowałam sobie Double Matte EL, prasowany, nr 01. Ładny kolor - raczej nadaje się do typów chłodnych, ale mnie się tez podoba, duża pojemność, nakłda się cienka warstwą, jest bardzo drobny i delikatny, kryje, ale nie jak DP Chanel, neutralizuje zaczerwienienia, matuje na długo, nie ciemnieje, jest bardzo wydajny. Jestem z niego zadowolona, jest o wiele drobniejszy i delikatniej wygląda na twarzy niż np. kompakty Clinique.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-09, 13:48   #2212
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Hej dziewczyny! Wpadam tu tylko na chwile, nawet nie mam czasu Was poczytac, bo nie mam stalego dostepu do Internetu! U mnie wszystko w porzadku, bylam wczoraj u przesympatycznej i polecanej tu na wizazu dermatolozki. Przepisala mi pare lekarstw w tym doustnie antybiotyk - dzisiaj jest juz o polowe lepiej Uff! Mam wrazenie, ze w koncu trafilam na kompetentnego lekarza.

Pozdrawiam Was bardzo serdecznie!

ivvonka
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-09, 14:04   #2213
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Jesteście niezawodne, dziękuję Kate i Contax
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-09, 14:34   #2214
uskow
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 965
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Ivvonko, a po co od razu antybiotyk ? Zdiagnozowała coś konkretnie?


Smoku, ale dla mnie to bez sensu, zanim te filtrowe niespodzianki sie wygoją będę ich miała całą masę Cóż mi z filtrowania jak będę cały czas pryszczata
__________________

uskow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-09, 16:29   #2215
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Uskow, dobrze, że kuzynka była czujna. Ja też zawsze dbam o klucze i dokumenty, więc rozumiem Twoje zdenerowanie, tym bardziej, że wpadły w taką dziurę.

Co do filtrów, ja już dawno temu odkryłam, że wszystkie używane przeze mnie filtry po prostu mnie zapychają. I tyle. Ale pogodziłam się z tym.
Co w nocy naprawię, w dzień psuję filtrami - zawsze to powtarzam. Niektórzy tak mają i tyle, taki urok osobisty .

Uległam Waszym namowom, w szczególności Kate i Contax, o tym, że Lucidity EL uszlachetnia buzię i ujednolica kolor cery i zazyczyłam go sobie na Gwiazdkę. No, cóż, nie był to najbardziej udany prezent.
Po użyciu filtra, na to skrobi/jedwabnego Hauschki i LU, nie widzę żadnego z opisywanych przez Was efektów: zero rozświetlenia, uszlachetnienia, zmiękczenia rysów, rozjaśnienia, ujednolicenia cery.
Jedyne plusy - puder w duecie ze skrobią matuje na długo i nie ciemnieje. Ale wyglądam w nim wstretnie - puder podkreśla wszelkie niedoskonałości mojej cery - wszelkie pajączki, zaczerwieniania, stare ślady po pryszczach - takie, o których pojęcia nie miałam. Podkreśla te niedoskonałości w taki dziwny sposób, że wydają się sine!!!!!

Prób było kilka - na różnych filrach, nakłądanie pędzlem, puszkiem i efekt ten sam. W miarę dobrze wyglądał tylko na SVR 50B, bo wtedy filtr usuwal zaczerwieniania. Kolor LU jest dla mnie zbyt ciemny i zbyt różowy, z wierzchu daje ciemną warstwę, a pod spodem sine plamy.

Tu nawet nie chodzi tylko o kolor LU, ale o sam puder sypki. Tyle razy powtarzałam w wątku o makijażu (przy wtórze Basi), że puder sypki służy do wykańczania makijażu, nie do malowania się i okazało się to prawdą. Zresztą Basia pozbywa się (pozbyła?) Lucidity. Wiem teraz, że powinnam pozostać przy kryjących kompaktach lub prasowańcach. Nigdy tez np. nie użyłam Transa bez podkładu, bo wyglądał źle.

W samej skrobi na filtrze wyglądam jak odwrotny muchomór - z wierzchu biały, a pod spodem w czerwone cętki. W pudrach sypkich na filtrze wyglądam jeszcze gorzej, nawet w żółtych czy beżowych - z wierzchu ciemna powłoka, pod spodem sine plamki.

Sama natomiast na Gwiazdkę podarowałam sobie Double Matte EL, prasowany, nr 01. Ładny kolor - raczej nadaje się do typów chłodnych, ale mnie się tez podoba, duża pojemność, nakłda się cienka warstwą, jest bardzo drobny i delikatny, kryje, ale nie jak DP Chanel, neutralizuje zaczerwienienia, matuje na długo, nie ciemnieje, jest bardzo wydajny. Jestem z niego zadowolona, jest o wiele drobniejszy i delikatniej wygląda na twarzy niż np. kompakty Clinique.
Przykro słyszeć Smoku, że Lu nie spodobało ci się
Ja uwielbiam sypkie pudry, prasowanych nie posiadam, oprócz kompaktów.
Co cera to inne potrzeby.

Ja mam skórę w dobrej kondycji, dlatego nie używam zwykle podładów, poza kompaktami, a wszystkie moje pudry dobrze leżą na jedwabnym H.

LU uwielbiam.



Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Jesteście niezawodne, dziękuję Kate i Contax
Znaczy Aniu kliknęłaś go?
Jeśli tak to czekamy na relację w makijażowym wątku.

Jako że tu ploty, to teraz ja mam do ciebie Aniu prośbę , czy mogłabyś mi króciutko opisać By Woman D&G, do czego podobny, jakimi nutami się rozwija?
Wąchałam go wieki temu, pamiętam tylko, że mi się podobał.
Mam na niego ochotę, ale w recenzjach KWC nie znalazłam potrzebnych mi wskazówek.

Cytat:
Napisane przez uskow Pokaż wiadomość


Smoku, ale dla mnie to bez sensu, zanim te filtrowe niespodzianki sie wygoją będę ich miała całą masę Cóż mi z filtrowania jak będę cały czas pryszczata
Dobre pytanie.
Dobrze, że zimą można czasami popełniać filtrowe grzeszki i cieszyć się ładną cerą .
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-09, 18:04   #2216
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Kate - święta racja - każda cera ma inne wymagania. Ja zawsze lubiłam podkłady, a Ty raczej nie, pewnie dlatego inaczej odbieramy pudry sypkie.
Ja lubię sypkie, ale tylko na podkład, nie solo. A puder sypki Lucidity na kompakt DP Chanel to już marnotrawstwo - odezwała się moja poznańska dusza.

Kate - powinnaś dostać nagrodę roku dla Największej Biochemicznej Kusicielki Roku - uwielbiam czytać Twoje receznje w KWC i opinie w wątku o makijażach, od razu się ślinię do każdego produktu.

Uskow - ja czasami myślę, czy lepiej nie wyglądałam bez tego całego filtrowania i pudrowania, jak miałam 18 lat i stać mnie było tylko na żel do mycia twarzy, zwykle Soraya, na tonik już nie, a krem Ponds kupowała mi mama. A teraz trudno mi się przynac do tego - ale regularnie mam pryszcze i to nie tylko przed okresem. Filtruję się chyba z rozpędu - no i chyba dlatego, że to w zasadzie dla mnie nie widzimisię, ale koniecznośc, bo chrouję na bielactwo i na opryszczkę, któa wychodzi mi od słońca.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-09, 18:16   #2217
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Kate - święta racja - każda cera ma inne wymagania. Ja zawsze lubiłam podkłady, a Ty raczej nie, pewnie dlatego inaczej odbieramy pudry sypkie.
Ja lubię sypkie, ale tylko na podkład, nie solo. A puder sypki Lucidity na kompakt DP Chanel to już marnotrawstwo - odezwała się moja poznańska dusza.
Ja na DP lubię meteorki lub pastelowe pryzmy, ale Lu na DP to rzeczywiście bez sensu.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-09, 18:21   #2218
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez Kate30 Pokaż wiadomość
Ja na DP lubię meteorki lub pastelowe pryzmy, ale Lu na DP to rzeczywiście bez sensu.
A meteorki czy przymy kładziesz na całą bzię wtedy czy na wybrane partie?
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-09, 18:33   #2219
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Dawno mnie tu nie bylo , poniewaz wysiadł mi komputer. Ale jak widac nic sie nie zmieniło na plotkowych jak zwykle o zakupach pudrowo- perfumowych . Ja sie juz nie kusze, moj zestaw pudrowy to tylko jedwabny Hauschka, ktorego wielbie po niebiosa i Hauschka rozswietlający. Co prawda rozświetlania nie wiedze ,ale jak mam to trzeba zurzyc. I oczywiście porządny podklad , najlepiej o rzadkiej konsystencji.
Obecnie uzywam duetu filtrowego, ktory na chłodne dni sprawdza sie. Otoz nakładam krem avene ok. 1 ml i na to 0,5 ml svr50. Wiec na razie nie urzywam pudrow, nawet nie musze się matowić, poniewaz svr sam w sobie jest matowy .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-09, 19:20   #2220
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
A meteorki czy przymy kładziesz na całą bzię wtedy czy na wybrane partie?
Meteorki kładę tylko na kości policzkowe i skronie - mam tendencję do błyszczenia strefy T - więc tu meteorki byłby dla mnie zabójcze

Cytat:
Napisane przez Paula07 Pokaż wiadomość
Dawno mnie tu nie bylo , poniewaz wysiadł mi komputer. Ale jak widac nic sie nie zmieniło na plotkowych jak zwykle o zakupach pudrowo- perfumowych . J .


Paula
- świetnie, że jesteś
Ubywa nas tu ostatnio
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:02.