Pryszcze, zaskórniaki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-01, 15:08   #1
Ozzyrys
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 53
Unhappy

trządzik ile jeszcze ??????????


Witam!


Dziś mija 2 rok mojej walki z trądzikiem, siedzę i zastanawiam się ile to jeszcze będzie trwało? być może coś zle robię.

Rano używam żelu do twarzy (staram się urozmaicać kosmetyki kiedy się skończą)
kiedy spłuczę twarz ciepłą przegotowaną wodą czasami nakładam jakieś maski na twarz np. z drożdży (przez okres wakacji praktycznie codziennie tak robiłem)
Potem płucze to znowu ciepłą przegotowaną wodą i przecieram twarz tonikiem.
Kiedyś codziennie rano używałem kremu ale stwierdziłem że to nic nie daje, sprawia jedynie że moja cera jest jeszcze bardziej tłusta.

Wieczorem robie dokładnie to samo, z tym że smaruję twarz kremem Dermosan z witaminami A+E a czasami maścią Kamille ZinCin czy jakoś tak sprowadzana z Niemiec.

Oprócz tego cały zeszły rok łykałem homeopatyczne leki Sulfur Dagomet, które też dawały liche efekty....

Nie jadam żadnych czekolad, słodyczy, pije bratek aha i na śniadanie jadam coś co przepisał mi dermatolog, papkę ze słonecznika, pestek dyni, otrębów pszennych, owsianych itp itd...

Mam 18 lat i szczerze mówiąc zaczyna mnie to poważnie irytować nie wiem już sam co mam z tym robić..... Ile to jeszcze może trwać ????


Pomocy!

pozdrawiam
Ozzyrys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-01, 15:15   #2
AniaWila
BAN stały
 
Avatar AniaWila
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 638
Dot.: trządzik ile jeszcze ??????????

nie chce Cie martwic, ale chyba musisz uzbroic sie w cierpliwosc nie licz na to, ze problem zniknie w pewnej chwili i po tradziku zostana jedynie przykre wspomnienia.
A bywa tak, ze tradzik utrzymuje sie az do tego czasu kiedy trzeba zaczac stosowac cos na zmarszczki
AniaWila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-01, 15:15   #3
OrangeJuice
Raczkowanie
 
Avatar OrangeJuice
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 256
Dot.: trządzik ile jeszcze ??????????

Proponuje wybrac sie do dobrego dermatologa, ktory przepisze odpowiednia dla Ciebie kuracje. Im szybciej sie wybierzesz tym wieksza szansa na pozbycie sie problemu. Wiem to z wlasnego doswiadczenia. Pozdrawiam i zycze wytrwalosci i cierpliwosci, ktore sa niezbedne w leczeniu.
OrangeJuice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-01, 15:18   #4
olkabru
Przyczajenie
 
Avatar olkabru
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1
Dot.: trządzik ile jeszcze ??????????

polecam maść benzacne 10% bez recepty,jeśli jeszcze nie używałeś. Spróbować zawsze można
olkabru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-01, 15:48   #5
Ozzyrys
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 53
Dot.: trządzik ile jeszcze ??????????

Nie wiem czy jest sens tracić pieniądze na dermatologa, znam dużo osób, które mają podobny problem i korzystały z usług dermatologa i w sumie nie widać żadnych zmian.

// Jak właściwie wygląda rutynowa wizyta u dermatologa ?



Też mówią że nie wolno dotykać wyciskać, stosuje się praktycznie do każdej najmniejszej rady, a efektów ni huhu....

Jedyne co zrobiłem nie tak to to że się opaliłem gdy byłem w Hiszpanii, a to podobno nie dobrze....


Znacie jakiegoś dobrego dermatologa z okolic Katowic, Sosnowca ?
Ozzyrys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-01, 17:55   #6
Rylejew
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 166
Dot.: trządzik ile jeszcze ??????????

Ja polecę Ci to, co zwykle polecam na trądzik i problemy z cerą, bo mnie pomogło - Diacneal. Przejrzyj na jego temat KWC i wątki na forum. Mnie bardzo pomógł i już właściwie powinni mi płacić za jego reklamę Pozdrawiam.
Rylejew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-01, 20:16   #7
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: trządzik ile jeszcze ??????????

Ja walczę z trądzikiem od 15 a w sumie 16 lat.... a może nawet dłużej, już sama nie pamiętam :-(
Moją ostatnią deską ratunku jest IZOTEK.... jeżeli on mi nie pomoże, to chyba zwatpię w medycynę :-(
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-01, 20:20   #8
*Sylvia*
Raczkowanie
 
Avatar *Sylvia*
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: woj.pomorskie
Wiadomości: 175
GG do *Sylvia* Wyślij wiadomość przez MSN do *Sylvia*
Dot.: trządzik ile jeszcze ??????????

Hormony i jeszcze raz hormony - one dzialaja naprawde. Lykam je juz z jakies 6 lat,i lepiej nie przerywac kuracji, gdyz koszmar powroci. Polecam Diane35,lub tez Yasmin
powodzenia
__________________
Błagamy o jakąkolwiek pomoc - http://nadzieja-dobermana.pl/
*Sylvia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-02, 09:59   #9
OrangeJuice
Raczkowanie
 
Avatar OrangeJuice
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 256
Dot.: trządzik ile jeszcze ??????????

Cytat:
Napisane przez *Sylvia* Pokaż wiadomość
Hormony i jeszcze raz hormony - one dzialaja naprawde. Lykam je juz z jakies 6 lat,i lepiej nie przerywac kuracji, gdyz koszmar powroci. Polecam Diane35,lub tez Yasmin
powodzenia
Facetowi polecasz Dinane35 lub Yasmin???
OrangeJuice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-02, 10:04   #10
OrangeJuice
Raczkowanie
 
Avatar OrangeJuice
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 256
Dot.: trządzik ile jeszcze ??????????

[quote=Ozzyrys;5169778]Nie wiem czy jest sens tracić pieniądze na dermatologa, znam dużo osób, które mają podobny problem i korzystały z usług dermatologa i w sumie nie widać żadnych zmian.

Lepiej wydac kase na dermatologa niz na te badziewne kosmetyki drogeryjne przeciwtradzikowe. Wieksze prawdopodobienstwo ze dermatolog cos zaradzi. Zreszta mozesz sprobowac w przychodni panstwowej, tam sie nie placi.
OrangeJuice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-02, 10:44   #11
Ozzyrys
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 53
Dot.: trządzik ile jeszcze ??????????

Jest jakaś zasada ? na to że jeżeli w wieku 16 lat pojawił mi się trądzik to z wiekiem 19 np mi przejdzie, bo obserwuje wiele osób i tak np. są osoby które w wieku 13 lat już miały trądzik a teraz gdy mają 17,18 nie mają praktycznie nic, są też osoby które dopiero w wieku 21 lat mają trądzik a wcześniej nie miały żadnych takich problemów.....problem dotyczy również osób w wieku 30,40 lat jak zauważyłem.

// Stąd moje pytanie czy naprawdę nie da się przewidzieć kiedy trądzik wreszcie ustąpi ?


Z początku mi to tak nie przeszkadzało bo wiedziałem że jest bardzo dużo osób z podobnym problemem ale teraz po 2 latach stosowania tych wszystkich kosmetyków, odmawiania sobie wielu rzeczy zaczyna mnie to straszliwie denerwować....
Ozzyrys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-02, 12:27   #12
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: trządzik ile jeszcze ??????????

trądzik to choroba. leczy się ją lekami, a kosmetyki mogą być ewentualnym dodatkiem. dlatego warto iść do dermatologa. nie sądzę, żeby można było przewidzieć czy i w jakim wieku tradzik "sam przejdzie".
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-02, 13:28   #13
gabis
Raczkowanie
 
Avatar gabis
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 78
GG do gabis
Dot.: trządzik ile jeszcze ??????????

Ozzyrys koniecznie udaj sie do dobrego dermatologa! Trądzik to choroba skóry, z pewnościa dostaniesz antybiotyk i retinoid do stosowania na skórę, te preparaty są bardzo skuteczne i tak naprawde tylko one ci pomogą. Retinoidy bardzo podrażniają skórę dlatego też bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja w trakcie kuracji żeby to podrażnienie zminimalizować i najlepiej stosować je co drugi dzień a nie codziennie. Jak już wykupisz recepte to napisz, pomoge Ci dobrać odpowiednie kosmetyki. Możesz też znaleść dużo wątków na forum na ten temat.
gabis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-02, 13:33   #14
MacieJ_)
Raczkowanie
 
Avatar MacieJ_)
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: daleko :)
Wiadomości: 349
Dot.: trządzik ile jeszcze ??????????

Sens tracic pieniadze na dermatologa ? To facet chcesz miec fajna cere na twarzy czy dalej pryszcze,przemysl moze sobie czego tak naprawde chcesz.

Ja miałem kłopot z trądzikiem moze 6 mcy,potem udałem sie do dermatologa i spokoj juz od dawna jest,cera bardzo w porzadku Wiec lec czym predzej !
__________________
Look all around, there’s nothing but blue skies....
MacieJ_) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-02, 14:05   #15
Ozzyrys
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 53
Dot.: trządzik ile jeszcze ??????????

Może macie racje, w najbliższym tygodniu zapisze się na wizytę....

Wystarczy raz pójść i stosować się do zaleceń dermatologa czy trzeba chodzić jakoś regularnie ?

Gabis jak tylko będę miał receptę to poproszę Cię o pomoc w doborze kosmetyków!
Ozzyrys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-02, 14:17   #16
Julka16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 22
Dot.: trządzik ile jeszcze ??????????

Sluchaj moge zaproponować ci masc Acnefan,Asa kosztuje ok.8zł i wedlug dziewczyn jest jednm z KWC. Ja tez go ostatnio kupiłam i musze przyznać że jest dobry.
Julka16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-02, 14:34   #17
gabis
Raczkowanie
 
Avatar gabis
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 78
GG do gabis
Dot.: trządzik ile jeszcze ??????????

Pójdziesz raz, dostaniesz preparaty na recepte, jak się skończą to pójdziesz na kolejną wizyte- kontrolną, wtedy w zależności od stanu Twojej cery lekarz będzie kazał kontynuować kuracje i przepisze Ci jeszcze raz to samo albo zmieni preparaty. POWODZENIA!
gabis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-02, 14:47   #18
sikoreczka111
Zakorzenienie
 
Avatar sikoreczka111
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 3 915
GG do sikoreczka111
Dot.: trządzik ile jeszcze ??????????

nie ma reguły, że jeśli komuś pomogła jakas masć to i Tobie pomoże, to jest jak loteria, każda skóra reaguje inaczej , wiec nie zwracałabym uwagi na "polecane" produkty , są rózne rodzaje trądziku , i moim zdaniem lepiej jakby fachowe oko na to spojrzało ( choć i oni czasem się mylą, wkońcu to tylko ludzie) ...walka z tym jest cięzka i długa , ale nie ma się co załamywać choć jest to problem naprawdę nie jest to koniec świata , mimo wszystko da się z tym żyć


a co do kosmetyków to uważaj na ich stosowanie , bo takie eksperymenty , mogą pogorszyć tylko Twoją sytuację

sama z tym walczę od jakiegoś czasu ... i wiem, że mi np te wszystkie kosmetyki tylko zaszkodziły , i do mycia używam teraz tylko mydełka dla dzieci , mam ontybiotyk i mąsci , i jakiś tam efekt jest dużo cierpliwości trzeba, i pozytywnego nastawienia , że będzie dobrze

powodzenia !!
__________________
Jeśli chce się być szczęśliwym, nie wolno gmerać w pamięci...





iskierka zgasła...
sikoreczka111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-02, 16:35   #19
Apiska
Zakorzenienie
 
Avatar Apiska
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 501
Dot.: trządzik ile jeszcze ??????????

Julka czy ten ACNEFAN jest bez recepty? Jutro idę go kupić

Ja z trądzikiem męczę się od kiedy skonczyłam 13 lat (obecnie mam 20) także bądź cierpliwy i próbuj różnych specyfikow Mi dermatolog przepisał Laticort, pomaga, wygładza czoło.
__________________
Razem: 08.08.2009r
Zaręczyny
: 06.03.2011r
Ślub
: 28.09.2013r


41/40
Apiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-02, 17:01   #20
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: trządzik ile jeszcze ??????????

Jestem za stosowaniem naturalnych preparatów - kolezance pomógł aloes - b.dobry jest zwykły tonik aloesowy np.zjai, sama go używam ale ja nie mam aż takich problemów ze skórą.
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-02, 17:04   #21
Ozzyrys
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 53
Dot.: trządzik ile jeszcze ??????????

kurcze 7 lat, to sporo..... Pójdę do tego dermatologa tak jak mówicie i mam nadzieje że mi pomorze....
Ozzyrys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-02, 22:09   #22
*Sylvia*
Raczkowanie
 
Avatar *Sylvia*
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: woj.pomorskie
Wiadomości: 175
GG do *Sylvia* Wyślij wiadomość przez MSN do *Sylvia*
Dot.: trządzik ile jeszcze ??????????

nie zauwazylam ze to facet ale wpadka :-D tak to jest jak czyta sie powieszchownie hihi sorry
__________________
Błagamy o jakąkolwiek pomoc - http://nadzieja-dobermana.pl/
*Sylvia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-03, 13:02   #23
Julka16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 22
Dot.: trządzik ile jeszcze ??????????

sorry ze tak pozno ale nie bylo mnie. Ja go kupilam bez recepty. Jest w miare nie drogi wiec sprobowac warto.pozdrawiam
Julka16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-04, 11:50   #24
Apiska
Zakorzenienie
 
Avatar Apiska
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 501
Dot.: trządzik ile jeszcze ??????????

Bylam w dwóch aptekach, nie mieli ACNEFAN'u. Później pójde do innej
__________________
Razem: 08.08.2009r
Zaręczyny
: 06.03.2011r
Ślub
: 28.09.2013r


41/40
Apiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-08, 20:53   #25
czarnula33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7
Dot.: trządzik ile jeszcze ??????????

Witaj tekaze męczyłam się z trądzikiem aż w końcu zapytałam dermatologa o Izotek, Acnenormin, Tretinex....kazda nazwa leku dziala tak samo...maja taki sam skład tyle ze inne nazwy...leczenie trwala zaledwie 5-6 miesięcy...faktycznie produkt jest drogi od 150-200 zł...do tego brałam tabletki antykoncepcyjne Diane 35 takze przepisane przez dermatologa...po pierwsze nie tylko dobrze działają na cere ale i takze zabezpieczaja przed ciążą w która NIE MOZESZ zajsc w czasie leczenia tymi lekami....polecam je sa naprawde super!!! mialam straszna buzie...wielki bolące grudki mnostwo zaskornikow krost....twarz byla obolała bolała mnie nawet podczas smarowania kremem nie mowia juz o jakim kolwiek dotykaniu twarzy co byla ogromnym bólem..!!! teraz nie mam ani jeden grudki krosty ani zaskornika buzia jest gladziutka jednyne co mi pozostało to leczenie blizn...na ktore takze wybieram sie do tego samego dermatologa gdyz zna doskonale moj przebieg choroby...i dlatego musze byc cierpilwa poniewaz po leczeniu tymi lekami leczenie blizn mozna zaczac dopiero pol roku po skonczeniu kuracji..ale przeczekam.. jeszcze te 3 miesiace mi zostały mi udalo sie gdyz od razu trafilam do dobrego dermatologa i nie meczylam sie z zadnymi papkami zawiesinami cynkowymi ani niczym takim po prostu dostalam cos co mi pomogla...a jesli chodzi o skutki uboczne to jedynie wyszuszone usta....dlatego pomadka jest obowiązkowa.. caluski!!
czarnula33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-08, 21:05   #26
Apiska
Zakorzenienie
 
Avatar Apiska
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 501
Dot.: trządzik ile jeszcze ??????????

tez brałam diane, ale ten wątek założył mężczyzna także raczej odpada
__________________
Razem: 08.08.2009r
Zaręczyny
: 06.03.2011r
Ślub
: 28.09.2013r


41/40
Apiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-09, 18:03   #27
bąbelek_82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 605
Dot.: trządzik ile jeszcze ??????????

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
Ja walczę z trądzikiem od 15 a w sumie 16 lat.... a może nawet dłużej, już sama nie pamiętam :-(
Moją ostatnią deską ratunku jest IZOTEK.... jeżeli on mi nie pomoże, to chyba zwatpię w medycynę :-(
Ja też - od 13 lat bosko...
__________________

bąbelek_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-09, 18:15   #28
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: trządzik ile jeszcze ??????????

Cytat:
Napisane przez czarnula33 Pokaż wiadomość
Witaj tekaze męczyłam się z trądzikiem aż w końcu zapytałam dermatologa o Izotek, Acnenormin, Tretinex....kazda nazwa leku dziala tak samo...maja taki sam skład tyle ze inne nazwy...leczenie trwala zaledwie 5-6 miesięcy...faktycznie produkt jest drogi od 150-200 zł...do tego brałam tabletki antykoncepcyjne Diane 35 takze przepisane przez dermatologa...po pierwsze nie tylko dobrze działają na cere ale i takze zabezpieczaja przed ciążą w która NIE MOZESZ zajsc w czasie leczenia tymi lekami....polecam je sa naprawde super!!! mialam straszna buzie...wielki bolące grudki mnostwo zaskornikow krost....twarz byla obolała bolała mnie nawet podczas smarowania kremem nie mowia juz o jakim kolwiek dotykaniu twarzy co byla ogromnym bólem..!!! teraz nie mam ani jeden grudki krosty ani zaskornika buzia jest gladziutka jednyne co mi pozostało to leczenie blizn...na ktore takze wybieram sie do tego samego dermatologa gdyz zna doskonale moj przebieg choroby...i dlatego musze byc cierpilwa poniewaz po leczeniu tymi lekami leczenie blizn mozna zaczac dopiero pol roku po skonczeniu kuracji..ale przeczekam.. jeszcze te 3 miesiace mi zostały mi udalo sie gdyz od razu trafilam do dobrego dermatologa i nie meczylam sie z zadnymi papkami zawiesinami cynkowymi ani niczym takim po prostu dostalam cos co mi pomogla...a jesli chodzi o skutki uboczne to jedynie wyszuszone usta....dlatego pomadka jest obowiązkowa.. caluski!!
Czarnulko a moglabys napisac skad jest ten dermatolog i jak sie nazywa?szukam dobrego dermatologa juz kilka lat ale zwatpilam..wydalam tylko duuzo kasy..z gory dzieki za informacje
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-11, 21:44   #29
Ozzyrys
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 53
Dot.: trządzik ile jeszcze ??????????

http://www.sfd.pl/Roaccutane-t95947.html


Nie chcę leczyć tego za wszelką cenę, jak na razie zapisałem się na wizytę 25 września zobaczymy co powie!


// w sumie to najbardziej denerwują mnie przebarwienia, czyli np. miałem coś miesiąc temu i została się kropka i jakoś mi to nie schodzi, znacie jakieś ciekawe sposoby ?
Ozzyrys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-16, 11:32   #30
Ozzyrys
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 53
Dot.: trządzik ile jeszcze ??????????

:roll eyes:
Ozzyrys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:49.