Pytanie do Agnieszki Mirek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-01, 16:56   #1
slawa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 70

Pytanie do Agnieszki Mirek


Witam!
Mam pytanie dotyczące nakładania "kremu na krem" Jest wiele wypowiedzi na ten temat, ale chciałabym się upewnić, czy dobrze rozumiem. Mam spore kłopoty z cerą i nie chciałabym tego pogorszyć. Używam kremu z flitrem Bioderma Photoderm Flush SPF50(lekko koloryzujący),a ponieważ się wałkuje, to, gdy się skończy, chcę kupić z SPF 100(chyba bezbarwny), ten już sie podobno nie ściera. Moje pytanie: jak pogodzić krem z filtrem i podkład (mam z ATW)? Jaka powinna być kolejność???? I czy to w ogóle można jakoś połączyć
Pozdrawiam
slawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-01, 17:21   #2
agnieszka_mirek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 89
Dot.: Pytanie do Agnieszki Mirek

Zasada jest taka, ze krem typu nawilzajacy powinno sie stosowac pod podklad, co ulatwia rozprowadzenie podkladu. Rozumiem, ze jezeli stosujesz krem z tak wysokim wspolczynnikiem, to masz ku temu uzasadniony powod. Jezeli nalozysz
krem a na to podklad to mozesz byc pewna, ze Twoja cera bedzie baaardzo skutecznie chroniona przez promieniowaniem UV, ale nie calkowicie. Krem ze wspolczynnikiem SPF100 to praktycznie to samo co SPF60.
__________________
pozdrawiam aga
agnieszka_mirek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-01, 17:34   #3
slawa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 70
Dot.: Pytanie do Agnieszki Mirek

Dziękuję za tak szybką odpowiedź. Ja właściwie jestem laikiem jeśli chodzi o kremy z filtrem. Mam cerę wrażliwą skłonną do zaczerwień i krem Bioderma zakupiłam pod wpływem rad wizażanek ( za co bardzo jestem Im wdzięczna, moja twarz rzadzej przypomina twarz Indianina,(tylko to ścieranie)) A ten SPF 100, sądziłam,że będzie OK,chociaż biorąc pod uwagę, że idzie jesień,zima ( o ile to ma jakiś wpływ) to może wystarczy SPF 60???
slawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-01, 18:43   #4
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Pytanie do Agnieszki Mirek

Cytat:
Napisane przez slawa
Moje pytanie: jak pogodzić krem z filtrem i podkład (mam z ATW)? Jaka powinna być kolejność???? I czy to w ogóle można jakoś połączyć
Pozdrawiam
krem z filtrem teoretycznie na koniec, ale wiadomo, że podkład trzeba nałożyć na wierzch. odczekać trochę, aż krem w filtrem się wchłonie (chociaż bloker do końca się nie wchłonie ) i wtedy delikatnie wklep podkład tak, aby nie zetrzeć kremu z filtrem. a SPF 60 czy 100, nie ma aż tak dużej różnicy, więc bardziej sugeruj się tym, aby odpowiadał Ci kolor i konsystencja tego preparatu. ja osobiście wolę Biodermę SPF 100 niż koloryzującą 50 (w ogóle nie przepadam za koloryzującymi blokerami).
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-01, 19:00   #5
slawa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 70
Dot.: Pytanie do Agnieszki Mirek

Cytat:
Napisane przez justa79
krem z filtrem teoretycznie na koniec, ale wiadomo, że podkład trzeba nałożyć na wierzch. odczekać trochę, aż krem w filtrem się wchłonie (chociaż bloker do końca się nie wchłonie ) i wtedy delikatnie wklep podkład tak, aby nie zetrzeć kremu z filtrem. a SPF 60 czy 100, nie ma aż tak dużej różnicy, więc bardziej sugeruj się tym, aby odpowiadał Ci kolor i konsystencja tego preparatu. ja osobiście wolę Biodermę SPF 100 niż koloryzującą 50 (w ogóle nie przepadam za koloryzującymi blokerami).
A jeśli mogę Cię jeszcze spytać, to krem z filtrem stosujesz cały rok, czy tylko w okresie letnim? Teraz to już bliżej zimy, ale czy np. komputer jakoś nie wpływa na nasze twarze?Ja całe 8 godzin w pracy siedzę przed komputerem. W ogóle to jakoś pogubiłam sie w gąszczu tych wszystkich kosmetyków, ten na to, ten na tamto. Lubię minimalizację, byle skuteczna była. Bardzo mi pomógł Rosalgin (stosuję na noc), pomógła mi też Bioderma( w ciagu dnia), ale jesienią i zimą chce dodatkowo zabezpieczyć sie jeszcze jakimś podkładzikiem (zadowolona jestem z ATW)
Stąd było moje pytanie o kolejność. Wcześniej używałam różnych, różnistych kosmetyków, ciągle eksperymentowałam, ale gdy "pojawiłam się na wizażu" to dzięki Waszej pomocy znalazłam coś dla siebie. I wreszczie jestem zadowolona jako tako ze stanu mojej cery( nie mam już takiej kaszki na twarzy (to sądzę zasługa Rosalgin) i już tak sie nie czerwienię (to Bioderma) Można powiedzieć, że wreszcie trafiłam. Stosuje jeszcze Iwostin i też jest OK. Poszukuję teraz jakiegoś super kremiku pod oczy.Na pewno coś znajde dla siebie.
Pozdrowionka, dzieki za odpowiedź i proszę też o odpowiedź na pytanie , na początku "moich wywodów"
slawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-01, 19:40   #6
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Pytanie do Agnieszki Mirek

Cytat:
Napisane przez slawa
A jeśli mogę Cię jeszcze spytać, to krem z filtrem stosujesz cały rok, czy tylko w okresie letnim?
przez cały rok. przecież zimą też jest słońce, mniejsze, bo mniejsze, ale na tyle silne, by odróżnić dzień od nocy, więc chyba niemałe a w dodatku zimą promienie UV odbijają się od śniegu.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-01, 19:53   #7
slawa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 70
Dot.: Pytanie do Agnieszki Mirek

Cytat:
Napisane przez justa79
przez cały rok. przecież zimą też jest słońce, mniejsze, bo mniejsze, ale na tyle silne, by odróżnić dzień od nocy, więc chyba niemałe a w dodatku zimą promienie UV odbijają się od śniegu.
Dzięki. "Już jestem w domu" Rozwiałaś moje wątpliwości.Jakby co (nowe wątpliwości i pytania) to sie odezwę.
Pozdrawiam
slawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:30.