Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 152 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-02-08, 14:08   #4531
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
Cocamidopropyl Betaine nie wiem co ten detergent robi w kremie.... ? dalej tez subst o dzialaniu myjacym- ale tu chyba w roli emulgatora... wiesz tego kremu mozesz uzywac jako peeling. i to chyba jest peeling

Teraz dopiero przejrzałam kilka stron i zauważyłam, że na prawie wszystkich jest właśnie taki zły skład, pewnie pomylony (na kwc też). Ale chyba znalazłam dobry:

Eucerin DermoPURIFYER Matujący krem nawilżający
Aqua, Glycerin, Tapioca Starch, Alcohol Denat., Cetearyl Alcohol, Carnitine, Octyldodecanol, Dimethicone, Butylene Glycol, Glycyrrhiza Inflata Root Extract, Decylene Glycol, Sodium Chloride, Sodium Stearoyl Glutamate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Phenoxyethanol.

I jak to wygląda? Cera naczynkowa&trądzikowa? Chyba nie bardzo, bo gliceryna i alkohol na początku.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-08, 14:19   #4532
anttreee
Raczkowanie
 
Avatar anttreee
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 337
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
[/COLOR]
wiec tak- jezeli niedawno wprowadzilas ten podklad to prawdopodobnie on spowodowal wiecej krostek. zreszta- ma duzy potencjal do tego-
jesli chodzi o ziaje to moze byc tak ze Aluminum Starch Octenylsuccinate podraznia lub wysusza twoja cere i ona przez to produkuje wiecej sebum. sorayatez moze zapchac i wgl jakos nie podoba mi sie ten krem- nie potrafie powiedziec dlaczego. ad zelu https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...-waschgel.html to tak, jest to fantastyczny produkt do mycia twarzy- sama go uzywam i nie dosc ze super oczyszcza to nie podraznia . bedzie super dla tlustej cery bo jest delikatny i nie bedzie jej wysuszal czy podraznial[COLOR=Silver]
Wyrzuciłam mydło bambino - na rzecz właśnie tego bd, sorayę i ziaję też.

A czy od tego Maybeline ten podkład byłby lepszy?
Manhattan, Clearface, Natural Mat Make-Up
Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, C12-15 Alkyl Benzoate, Propylene Glycol, Distarch Phosphate, Diisosteraroyl Polyglyceryl-3 Dimer Diinoleate, Isododecane, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Isohexadecane, Caprylyl Methicone, Dimethicone/Vinylmethylsiloxysilicate Crosspolymer, Ethylhexyl Palmitate, Hydrogenated Castor Oil, Magnesium Sulfate, Silica Dimethyl Silylate, Phenethyl Alcohol, Taraktogenos Kurzii Seed Oil, Potassium Lauroyl Wheat Amino Acids, Leptospermum Scoparium Oil, Nigella Sativa Seed Oil, Palm Glycerides, Magnolia Grandiflora Bark Extract, Stearoxy Dimethicone, C30-45 Alkyl Cetearyl Dimethicone Crosspolymer, Polyglyceryl-3 Beeswax, Cera Alba, Stearic Acid, Sorbitan Oleate, Capryloyl Glycine, Dimethicone, Pentaerythrityl Adipate/Caprate/Caprylate/Heptanoate, Phenoxyethanol, Benzyl Benzoate, Benzyl Alcohol, Parfum. [+/- CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77891] (17.07.2009)

I do tego, albo stosowany osobno: Manhattan, Clearface, Compact Powder (Antybakteryjny puder w kamieniu)
Skład: Talc, Zinc Oxide, Aqua, Octyldodecanol, Taraktogenos Kurzii Seed Oil, Leptospermum Scoparium Oil, Nigella Sativa Seed Oil, Magnolia Grandiflora Bark Extract, Potassium Lauroyl Wheat Amino Acids, Palm Glycerides, Tocopheryl Acetate, Capryloyl Glycine, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Parfum [+/- CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499] (26.03.2010)

Aha, jako kremik nawilżający stosuję Hipp - podobno ma fajny skład - HiPP Babysanft, Krem pielęgnacyjny do twarzy i ciała
Skład: Aqua, Helianthus Annuus Seed Oil, Cocoglycerides, Cetearyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Myristyl Myristate, Myristyl Alcohol, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Zinc Oxide, Phenoxyethanol, Sodium Carboxymethyl Betaglucan, Panthenol, Cetearyl Glucoside, Myristyl Glucoside, Carbomer, Xanthan Gum, Lactic Acid, Methylparaben, Parfum. - tylko ja mam takie samo opakowanie, ale mój ma w innej kolejności składniki, i ma jeszcze takie cos ; Sodium Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, p-Anisic Acid. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ja.html&next=1

Edytowane przez anttreee
Czas edycji: 2012-02-08 o 14:29
anttreee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-08, 14:20   #4533
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez MaRySiAa666 Pokaż wiadomość
Witam na forum,prosiłabym bardzo o analizę podkładów ,mam cerę mieszaną i zastanawiam się które składniki mogą mnie zapchać ,a które przyśpieszyć starzenie skóry.Proszę o analizę:

Verona fluid
Skład: Water, Cyclopentasiloxane , Polyglyceryl-4 Isostearate , Cetyl PEG PPG-10 1 Dimethicone, Hexyl Laurate, Isohexadecane, Hydrogenated Polydecene, Isocetyl Stearoyl Stearate, Glycerin, Dimethicone, Ozokerite, Magnesium Sulfate, Hydrogenated Castor Oil, Phenoxyethanol, Methylpraben, Butylpraben, Ethylpraben, Propylpraben, Isobutylpraben, Tocopheryl Acetate, Polyisobuterne, Triethoxycaprylylsilane, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, +/- Cl 77891, Cl 77492, Cl 77491, Cl 77499 (20.09.2011)
ten podklad ma za zadanie przede wszystkim optycznie wygladzic cere- i sa szanse ze bedzie to robil dzieki silikonom w skladzie. moim zd nie ma co sie obawiac cyclopentasiloxane na 2 miejscu- to silikon lotny- odparowuje podczas rozsmarowywania kosmetyku na skórze-dzieki niemu aplikacja kosmetyku bedzie latwa i przyjemna- a to wazne zeby podklad sie dobrze rozprowadzal i nie tworzyl smug czy plam. ten skladnik moze zapychac pory . tlustym cerom zalecam zdobycie probki.
Cytat:
Napisane przez MaRySiAa666 Pokaż wiadomość
Astor 16h Mineral match
kład: Cyclopentasiloxane, Aqua/Water/Eau, Titanium Dioxide, Butylene Glycol, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Polyethylene, Trimethylsiloxysilicate, Talc, Mica, Magnesium Sulfate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Bis-PEG/PPG-14/14 Dimethicone, Acrylates/C12-22 Alkyl Methacrylate Copolymer, Laureth-7, Lecithin, Tribehenin, Disteardimonium Hectorite, Dimethiconol, Disodium Stearoyl Glutamate, Phenoxyethanol, Trihydroxystearin, Chlorphenesin, Xanthan Gum, Propylene Carbonate, Pentylene Glycol, Tocopheryl Acetate, Disodium Edta, Aluminum Hydroxide, Silica, Laureth-4, Propylene Glycol, Saccharomyces Silver Ferment, Saccharomyces Platinum Ferment,Saccharomyces Gold Ferment, Saccharomyces Manganese Ferment,Saccharomyces Potassium Ferment, Saccharomyces Zinc Ferment, Saccharomyces/Calcium Ferment, Saccharomyces/Copper Ferment, Saccharomyces/Iron Ferment, Saccharomyces/Magnesium Ferment, Bht, Caprylyl Glycol, Sorbic Acid [May Contain/Peut Contenir/+/-: Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499)]. (08.01.2012)

Proszę o odpowiedź czy któryś podkład jest wart kupienia czy składy są zabójcze ,dziękuje
PS.doczytałam się ,że podkład astor jest odradzany a mogę prosić o dokładniejszą analizę składników
pamietam ze ten podklad analizowala korah. nie pamietam co bylo w tamtej recenzji ale w skrocie to: wyglada na kryjacy, dosc ciezki i nie zachwyca. jesli chcesz poczytac o skladnikach to wiekszosc jest tutaj https://wizaz.pl/chemia/az_index.php
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-08, 15:27   #4534
201605041146
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 364
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Prosiłabym o analizę kremu który dzis kupiłam( w razie czego już ,,po ptokach"

Krem do zrogowaciałej skóry z Ureą, Jardin Naturel

Aqua, Urea, cetearyl Alcohol, Stearic Acid, Petrolatum, Paraffinum liquidum, Ceteraeth- 12, Ceteraeth- 20, Glycerin, Allantoin, Dimethicone, Propylene Glycol, Sodium Hydroxide, Carbomer, Phenylpropanol, Methylisothiazolinone.

co czuje ze ze wzgledu na obecnosc parafiny i PG i silikonów chyba to nie był dobry wybór...
201605041146 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-08, 17:16   #4535
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

dziewczyny jeśli chodzi o składy jestem totalnym laikiem
mam na tapecie dwa kremy z filtrem i nie wiem czy można je brać pod uwagę chodzi mi o komedogenność i czy rzeczywiście dadzą ochronę
który lepszy

The face shop natural sun AQ power long lasting sun cream-skład:
Active Ingredients: ZINC OXIDE, TITANIUM DIOXIDE

WATER, CYCLOPENTASILOXANE, BUTYLENE GLYCOL, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, PEG-10 DIMETHICONE, DIPROPYLENE GLYCOL, DIMETHICONE, CETYL ETHYLHEXANOATE, MAGNESIUM SULFATE, QUATERNIUM-18 HECTORITE, DIMETHICONE CROSSPOLYMER, DIMETHICONE/PEG-10/15 CROSSPOLYMER, PANTHENOL, PONCIRUS TRIFOLIATA FRUIT EXTRACT, PORTULACA OLERACEA EXTRACT, SORBITAN SESQUIOLEATE, ZINC STEARATE, DIMETHICONE/METHICONE COPOLYMER, ALUMINUM HYDROXIDE, STEARIC ACID, METHYLPARABEN, FRAGRANCE, DISTEARYLDIMONIUM CHLORIDE, VP/EICOSENE COPOLYMER, MICA, ACRYLATES/DIMETHICONE COPOLYMER, NYLON-12, DIPOTASSIUM GLYCYRRHIZATE, ETHYLPARABEN, PEG-9 POLYDIMETHYLSILOXYETHYL DIMETHICONE, IRON OXIDES(CI 77492), VINYL DIMETHICONE/METHICONE SILSESQUIOXANE CROSSPOLYMER, IRON OXIDES(CI 77491), TOCOPHERYL ACETATE, METHICONE, IRON OXIDES(CI 77499), TRIETHOXYCAPRYLYLSILANE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, ALCOHOL, GLYCERIN, ARGANIA SPINOSA KERNEL EXTRACT, RHEUM UNDULATUM ROOT/STALK/STEM EXTRACT, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, CARBOMER, COPTIS CHINENSIS ROOT EXTRACT, CRAMBE MARITIMA EXTRACT

The face shop natural sun AQ super white sun cream-skład:
WATER, CYCLOPENTASILOXANE, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, SD ALCOHOL 40-B, CYCLOMETHICONE, DICAPRYLYL CARBONATE, OCTYLDODECYL NEOPENTANOATE, SORBITAN STEARATE, SORBITYL LAURATE, DIPROPYLENE, GLYCOL, DIISOPROPYL ADIPATE, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, CETEARYL ALCOHOL, PEG-100 STEARATE,
GLYCERYL STEARATE DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, DIMETHICONE, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, SILICA, METHICONE, RHEUM UNDULATUM ROOT/STALK/STEM EXTRACT, COPTIS CHINENSIS ROOT EXTRACT, GLYCERIN, ARGANIA SPINOSA KERNEL EXTRACT, CRAMBE MARITIMA EXTRACT, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, MORUS ALBA BARK EXTRACT, GLYCYRRHIZA GLABRA (LICORICE) ROOT EXTRACT, ALOE FEROX LEAF EXTRACT, ETHYLHEXYL SALICYLATE, ARCTIUM LAPPA ROOT EXTRACT, ARTEMISIA PRINCEPS LEAF EXTRACT, POLYESTER-5, STEARIC ACID, XANTHAN GUM, PINUS STROBUS BARK EXTRACT, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, HYDROGENATED LECITHIN, POLYGLYCERYL-6 POLYRICINOLEATE, ACRYLATES/VINYL ISODECANOATE CROSSPOLYMER, 4-METHYLBENZYLIDENE CAMPHOR, ISOAMYL P-METHOXYCINNAMATE, CAPRYLIC/CAPRIC GLYCERIDES, DISODIUM EDTA, METHYLPARABEN POTASSIUM HYDROXIDE, FRAGRANCE
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-08, 20:00   #4536
Sylvana12
Raczkowanie
 
Avatar Sylvana12
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 216
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam was
Mam krótkie pytanie odnośnie tego czy parafenylenodiamina (PPD) to to samo co p-Phenylendiamine?

Sylvana12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-08, 21:09   #4537
karolina1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 110
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Hej.

Prosze mi napisać czy wart jest coś ten krem ? Jak z jego ochroną, faktycznie spf 50? UVA solidne?
Bardzo zalezy mi na odpowiedźi, ponieważ może uda mi się go mieć w niższej cenie...


Poprzedni produktNastępny produktSkin 79, Super Plus Triple Functions BB Vital Cream (Trzyfunkcyjny krem BB)

Skład: Water, Titanium Dioxide (Cl 77891), Cyclopentasiloxane, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Dipropylene Glycol, Cyclohexasiloxane, Phenyl Trimethicone, Zinc Oxide (Cl 77947), Dicaprylyl Carbonate, Cetyl Peg/PPG-10/1 Dimethicone, Arbutin, Sodium Chloride, Methl Methacrylate Crosspolymer, Glycerin, Portulaca Oleracea Extract, Centella Asiatica Extract, Saussurea Involucrata Extract, Morus Alba Bark Extract, Vitex Agnus Castus Extract, Rosa Canina Fruit Extract, Hordeum Vulgare Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Cornus Officinalis Fruit Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) roqt Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Pinus Sylvestris Bud Extract, Pinus Sklvestris Cone Extract, Avena Sativa (Oat) Kernel Extract, Cirtus Medica Limonum (Lemon) Fruit Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Equisetum Arvense Extract, Citrus Grandis (Grapefruit) Peel Extract, Caviar Extract Thermus Thermophillus Ferment, Humulus Lupulus (Hops) Extract, Glycine Soja (Soybean) Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Rosemarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Bertholletia Excelsa Seed Oil, Oryza Sativa (Rice) Bean Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Isoamyl P-Methoxycinnamate, Polyglyceryl-4 Isostearate, Hexyl Laurate, Sorbitan Isostearate, Disteardimonium Hectorite, Dimethicone, Cetyl Dimethicone, Aluminum Hydroxide, Stearic Acid Trihydroxystearin, Triethoxycaprylylsilane, Isopropyl Myristate, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Corsspolymer, Butylene Glycol, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Cosspolymer, Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Tatraisopalmitate, Propylene Glycol, Alcohol, Ceramide 3, Caprylic/Carpic Triglyceride, Dehydroacetic Acid, Squalane, Ascorbic Acid Polypeptide, Ubiquinone, Trehalose, Hydrogenated Lecithin, Hydrolyzed Collagen, Ethylhexyl Palmitate, Tribehenin, Palmitoyl Oligopeptide, Phytosphinegosine, Lecithin, Retinol, Linoleic Acid, Cyclodextrin, Tocopherol, Adenosine, Disodium Edta, Methlparaben, Chlorphenesin, Propylparaben, Fragrance (Parfum), Iron Oxides (Cl77492), Iron Oxides (Cl77491), Iron Oxides (Cl 77499). 
karolina1989 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-08, 22:04   #4538
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez karolina1989 Pokaż wiadomość
Hej.

Prosze mi napisać czy wart jest coś ten krem ? Jak z jego ochroną, faktycznie spf 50? UVA solidne?
Bardzo zalezy mi na odpowiedźi, ponieważ może uda mi się go mieć w niższej cenie...


Poprzedni produktNastępny produktSkin 79, Super Plus Triple Functions BB Vital Cream (Trzyfunkcyjny krem BB)

Skład: Water, Titanium Dioxide (Cl 77891), Cyclopentasiloxane, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Dipropylene Glycol, Cyclohexasiloxane, Phenyl Trimethicone, Zinc Oxide (Cl 77947), Dicaprylyl Carbonate, Cetyl Peg/PPG-10/1 Dimethicone, Arbutin, Sodium Chloride, Methl Methacrylate Crosspolymer, Glycerin, Portulaca Oleracea Extract, Centella Asiatica Extract, Saussurea Involucrata Extract, Morus Alba Bark Extract, Vitex Agnus Castus Extract, Rosa Canina Fruit Extract, Hordeum Vulgare Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Cornus Officinalis Fruit Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) roqt Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Pinus Sylvestris Bud Extract, Pinus Sklvestris Cone Extract, Avena Sativa (Oat) Kernel Extract, Cirtus Medica Limonum (Lemon) Fruit Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Equisetum Arvense Extract, Citrus Grandis (Grapefruit) Peel Extract, Caviar Extract Thermus Thermophillus Ferment, Humulus Lupulus (Hops) Extract, Glycine Soja (Soybean) Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Rosemarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Bertholletia Excelsa Seed Oil, Oryza Sativa (Rice) Bean Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Isoamyl P-Methoxycinnamate, Polyglyceryl-4 Isostearate, Hexyl Laurate, Sorbitan Isostearate, Disteardimonium Hectorite, Dimethicone, Cetyl Dimethicone, Aluminum Hydroxide, Stearic Acid Trihydroxystearin, Triethoxycaprylylsilane, Isopropyl Myristate, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Corsspolymer, Butylene Glycol, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Cosspolymer, Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Tatraisopalmitate, Propylene Glycol, Alcohol, Ceramide 3, Caprylic/Carpic Triglyceride, Dehydroacetic Acid, Squalane, Ascorbic Acid Polypeptide, Ubiquinone, Trehalose, Hydrogenated Lecithin, Hydrolyzed Collagen, Ethylhexyl Palmitate, Tribehenin, Palmitoyl Oligopeptide, Phytosphinegosine, Lecithin, Retinol, Linoleic Acid, Cyclodextrin, Tocopherol, Adenosine, Disodium Edta, Methlparaben, Chlorphenesin, Propylparaben, Fragrance (Parfum), Iron Oxides (Cl77492), Iron Oxides (Cl77491), Iron Oxides (Cl 77499). 
problem z filtrami w kremach bb jest taki ze opieraja sie one gl na dwutlenku tytanu. nie mam b szerokiej wiedzy nt filtrow- zd na wizazu sa podzielone czesc wizazanek uwaza ze to skuteczny filtr a czesc ze tylko chemiczne filtry sa skuteczne. ja problem widze tutaj gdzie indziej- otoz- nie nalozysz podkladu w takiej ilosci aby stanowil on skuteczna ochrone. ale- jakas ochrona tu jest i to sie b liczy .
w kremie sa takze; silkon, filtr (uvb), ma rozjasniac skore , moze podraznic ,
w srodku skladu mamy m . in:ekstrakt z portulak- dzialanie przeciwzapalne, super skladnik szczegolnie dla cer tlustych i dojrzalych,
e z niepokalanka- db dla tlustych cer- generalnie duzo ekstraktow o dzilaniu przeciwzapalnym , i ekstraktow pomyslanych w kierunku cer tlustych. ja osobiscie nie jestem fanka kremow bb nie wiem jakie il sa tych ekstraktow ktore niby maja uzdrawiac nasza cere- sklad jest dluuuuuugi..... ochrona uva moim zd niska. musisz przetestowac ten krem. ja uwazam ze kremy bb nie moga zastapic klasycznej pielegnacji- traktuje je raczej jako tresciwszy podklad ale to tylko moje zd
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2012-02-08 o 22:13
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-09, 12:34   #4539
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Madelaine Pokaż wiadomość
Witam,
prosiłabym o analizę tych kremów :

Yes To, Yes To Carrots, Moisturizing Day Cream

Skład: Water (Aqua), Daucus Carota (Carrot) Seed Oil, Daucus Carota (Carrot) Juice, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Isopropyl Myristate, Propylene Glycol, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Dead Sea Water(Maris Aqua), Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Glycerin, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Disodium EDTA, Squalane, Caprylic / Capric Triglyceride, Peg-40 Stearate, Potassium Cetyl Phosphate, Sorbitan Tristearate, Tocopheryl Acetate, Fragrance (Parfum), Ginkgo Biloba Leaf Extract, Hyaluronic Acid, Cucumis Sativa (Cucumber) Fruit Water, Hamamelis Virginiana Flower (Witch Hazel) Water, Camellia Sinensis (Green Tea) Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Niacinamide, Spirulina Maxima Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Citrus Nobilis (Mandarin Orange) Peel Oil, Silt (Maris Limus), Imidazolidinyl Urea, Salicylic Acid, Punica Granatum (Pomegranate) Peel Extract.

Sylveco, Krem brzozowo-nagietkowy z betuliną

INCI: Aqua, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Glycine Soja (Soybean) Oil, Beeswax, Grapeseed Oil, Betulin, Sodium Stearate, Calendula Officinalis Flower Extract, Citric Acid.

Corine de Farme, Krem nawilżający

Skład: aqua, glycerin, caprylic/capric triglyceride, dicaprylyl carbonate, cetearyl alcohol, butyrospermum parkii butter, cetearyl glucoside, sodium polyacrylate, parfum, bisabolol, methylisothiazolinone, polyaminopropyl biguanide, tocopherol.

Czy któryś z nich byłby odpowiedni dla skóry trądzikowej?
ten pierwszy krem chyba byl juz analizowany. kazdy z tych kosmetykow wydaje sie tresciwy - musisz przetestowac czy cie nie zapchaja. 2 krem ma niby jojoba oil, ktory moze podzialac regulujaco na tlusta skore i zmniejszyc jej przetluszczanie ale zaraz potem skladnik ktory moze zapchac- beeswax. kremy do testow, nie potrafie powiedziec ktory na 100%bedzie dla ciebie najlepszy

---------- Dopisano o 13:34 ---------- Poprzedni post napisano o 13:20 ----------

Cytat:
Napisane przez mag2012 Pokaż wiadomość
witajcie
mam pytanie - czy krem NA NOC moge stosowac takze w dzien? czy faktycznie uzyte w nim skladniki nadaja sie jedynie do stosowania w nocy? czy nie jest za ciezki i nie zapcha mnie?

podaje sklad kremu i bede wdzieczna za odp

AnneMarie Börlind ROSENTAU NA NOC

Skład
AQUA (WATER), ETHYLHEXYL STEARATE, SQUALANE, ZEA MAYS (CORN) OIL, POLYGLYCERYL-3 OLEATE, GLYCERIN, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA BUTTER), PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) OIL, POLYGLYCERYL-3 POLYRICINOLEATE, TRIBEHENIN, GLYCINE, MAGNESIUM SULFATE, SORBITOL, TRITICUM VULGARE (WHEAT) GERM OIL, UREA, PHENOXYETHANOL, CERA ALBA (BEESWAX), BENZYL ALCOHOL, PANTHENOL, TOCOPHERYL ACETATE, ZINC OXIDE, ALCOHOL, ALLANTOIN, BRASSICA CAMPESTRIS (RAPESEED) STEROL, ASCORBYL DIPALMITATE, ROSA CENTIFOLIA FLOWER WAX, CITRONELLOL, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) FRUIT EXTRACT, PHYTANTRIOL, GERANIOL, MICA, AROMA (FRAGRANCE), HUMULUS LUPULUS (HOPS) EXTRACT, ACHILLEA MILLEFOLIUM EXTRACT, CUCUMIS SATIVUS (CUCUMBER) FRUIT EXTRACT, EQUISETUM ARVENSE EXTRACT, SALVIA OFFICINALIS (SAGE) LEAF EXTRACT, CI 77491 (IRON OXIDES), GINKGO BILOBA LEAF EXTRACT, LINALOOL, ASCORBYL PALMITATE, HYDROGENATED PALM GLYCERIDES CITRATE, TOCOPHEROL, LIMONENE, ROSA DAMASCENA FLOWER DISTILLATE, EUGENOL, LECITHIN
nie potrafie odpowiedziec na pytanie czy ciebie zapcha. moge tylko powiedziec ze krem ma ku temu potencjal i moze -ale nie musi- zapchac pory . przede wszystkim te pogrubione
krem b fajny- nawilzy, odzywi, dzialani e antyoksydacyjne. jesli bedzie ci odpowiadal na dzien to stosuj na dzien- ale krem nie ma filtra
olej kukurydziany bdb hamuje dzialanie wolnych rodnikow, wrazliwe cery to moze/ale nie musi podraznic
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-09, 13:44   #4540
morello cherry
Raczkowanie
 
Avatar morello cherry
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 188
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam!prosze o analize kosmetykow,pod katem zapychania,dla cery tradzikowej, raczej tlustej.chcialabym uzywac ich na noc,aby odzywic,troche nawilzyc skore

Adamed, Oeparol Balance, Krem kondycjonująco - nawilżający do twarzy

Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Glycerin, Helianthus Annus Seed Oil, Cetearyl Alcohol, Propylene Glycol, Oenothera Paradoxa Oil, Petrolatum, Cera Microcristallina, Isopropyl Myristate, Cetyl Alcohol, Lanolin, Ceteareth-20, Tocopheryl Acetate, Calendula Officinalis Extract, Methylparaben, Parfum, Propylparaben, Chlorhexidine Digluconate, Disodium Edta, Sodium Citrate, Bha, Peg-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Benzyl Salicylate, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Linalool, Coumarin, Hydroxycitronellal

Fitomed, Krem nawilżający tradycyjny

Skład: Aqua, Citrus Aurantium Dulcis Flower Water, Panax Ginseng Root Extract, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Ethylhexyl Stearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Isopropyl Palmitate, Glycerin, D-Panthenol, Citrus Aurantium Dulcis Peel Cera, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Propylene Glycol, Tocopheryl Acetate, Hippophae Rhamnoides Fruit Oil, Lecithin, Glucose, Sodium Hyaluronate, Magnesium PCA, Calcium Lactate, Trilaureth-4 Phosphate, Hydroxyethyl Acrylate, Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Phenethyl Alcohol, Caprylyl Glycol, Pelargonium Roseum Leaf Oil, Parfum (17.02.2010)

Ziaja Med, Kuracja Antybakteryjna, Krem redukujący trądzik

Skład: Aqua (Water), Octyldodecanol, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Butylene Glycol, Enantia Chlorantha (Bark) Extract, Oleanolic Acid, Cetearyl Alcohol, PEG-20 Stearate, Propylene Glycol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, lsohexadecane, Polysorbate 80, Saccharamyces/Zinc Ferment, Glyceryl Stearate Citrate, Sodium Polyacrylate, Citrus Medica Limonum (Lemon) Fruit Extract, Saccharum Officinarum (Sugar Cane) Extract Vaccinium Myrtillus Extract, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Lactic Acid, Citric Acid, Glycolic Acid, Malic Acid, Tartaric Acid, Allantoin, Panthenol, Retinyl Palmitate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Diazolidinyl Urea, CI 42090 (FD&C Blue No.1). (23.04.2009)
: roza::r oza:
morello cherry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-09, 14:05   #4541
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III




Bardzo proszę o analizę kremu Oceanic AA Eco Krem wzmacniający z ekstraktem z pomidora (do cery naczynkowej) przede wszystkim pod kątem zapychania i uczulania. U mnie krem wywołał wysyp drobniutkich krostek. Chciałabym wiedzieć, który ze składników mógł tak zadziałać żeby omijać go w przyszłości.


Skład: Aqua, Dicaprylyl Ether, Parfum, Caprylic/Capric Triglyceride, Diisostearoyl Polyglyceryl-3 Dimer Dilinoleate, Coco- Caprylate/Caprate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Glycerin, Hydrogenated Castor Oil, Helianthus Annus Seed Oil Unsaponifiables, Solanum Lycopersicum Fruit, Magnesium Sulfate, Glyceryl Caprylate, Citric Acid.


lucciola jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-09, 14:14   #4542
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez morello cherry Pokaż wiadomość
Witam!prosze o analize kosmetykow,pod katem zapychania,dla cery tradzikowej, raczej tlustej.chcialabym uzywac ich na noc,aby odzywic,troche nawilzyc skore

Adamed, Oeparol Balance, Krem kondycjonująco - nawilżający do twarzy

Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Glycerin, Helianthus Annus Seed Oil, Cetearyl Alcohol, Propylene Glycol, Oenothera Paradoxa Oil, Petrolatum, Cera Microcristallina, Isopropyl Myristate, Cetyl Alcohol, Lanolin, Ceteareth-20, Tocopheryl Acetate, Calendula Officinalis Extract, Methylparaben, Parfum, Propylparaben, Chlorhexidine Digluconate, Disodium Edta, Sodium Citrate, Bha, Peg-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Benzyl Salicylate, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Linalool, Coumarin, Hydroxycitronellal

Fitomed, Krem nawilżający tradycyjny

Skład: Aqua, Citrus Aurantium Dulcis Flower Water, Panax Ginseng Root Extract, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Ethylhexyl Stearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Isopropyl Palmitate, Glycerin, D-Panthenol, Citrus Aurantium Dulcis Peel Cera, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Propylene Glycol, Tocopheryl Acetate, Hippophae Rhamnoides Fruit Oil, Lecithin, Glucose, Sodium Hyaluronate, Magnesium PCA, Calcium Lactate, Trilaureth-4 Phosphate, Hydroxyethyl Acrylate, Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Phenethyl Alcohol, Caprylyl Glycol, Pelargonium Roseum Leaf Oil, Parfum (17.02.2010)

Ziaja Med, Kuracja Antybakteryjna, Krem redukujący trądzik

Skład: Aqua (Water), Octyldodecanol, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Butylene Glycol, Enantia Chlorantha (Bark) Extract, Oleanolic Acid, Cetearyl Alcohol, PEG-20 Stearate, Propylene Glycol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, lsohexadecane, Polysorbate 80, Saccharamyces/Zinc Ferment, Glyceryl Stearate Citrate, Sodium Polyacrylate, Citrus Medica Limonum (Lemon) Fruit Extract, Saccharum Officinarum (Sugar Cane) Extract Vaccinium Myrtillus Extract, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Lactic Acid, Citric Acid, Glycolic Acid, Malic Acid, Tartaric Acid, Allantoin, Panthenol, Retinyl Palmitate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Diazolidinyl Urea, CI 42090 (FD&C Blue No.1). (23.04.2009)
: roza::r oza:
1 odpada
2 fajny krem, niby ma zapychacz ale nie sa to chyba il ktore mogly wyrzadzic jakas szkode. po pierwsze w tym kremie zaraz po aqua mamy hydrolat z kwiatu pomaranczy- dziala przeciwzapalnie, lekko sciagnie pory skory a do tego zlagodzi, uspokoi cere i jest db do walki z przedwczesnym starzeniem dalej e z zen szen- rewelacyjny skladnik dla cery ktor a potrzebuje regeneracji - poprawia ukrwienie i wspomaga regeneracje skory , olej makad. nawilzy i odzywi. zawiera tez kwas hial. na noc bdb na dzien moze okazac sie troszke za ciezki dla mieszanej cery
3
w skladzie silikony. dzialanie antybakteryjne, przeciwzapalne, krem tez nawilzy. konserwanty typowe dla ziaji m in diazolidinyl urea ktory u wrazliwcow moze wywolac alergie.

w moim odczuciu wygrywa nr 2 .
od siebie tylko dodam ze fantastycznym nawilzaczo - odzywiaczem dla cer tlustych bedzie po prostu zel hial. + odpowiednio dobrany olej.
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-09, 14:43   #4543
Celine5
Raczkowanie
 
Avatar Celine5
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 325
GG do Celine5
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Celine5 Pokaż wiadomość
Uprzejmie proszę o analizę : Laboina Stem 5000 krem na dzień

Skład : Aqua, Cetearyl Isononanoate, Paraffinum Liquidum, Propylene Glycol, Glyceryl Stearate SE, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Decyl Oleate, HD/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Catyl Alkohol, Palmitic Acid, Stearic Acid, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Hyaluronate, Phenoxyethanol, Parfum, Imidazolidinyl Urea, Butylene Glycol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Tocopheryl Acetate, Euglena Gracilis Extract, Benzophenone-3, Benzophenone-4, Hydrolyzed Halzenut Protein, Ethylparaben, Methylparaben, Malus Domestica Fruit Cell Culture Extract, Glyceryl Oleate, Glycerin, Arbutin, Butylparaben, Propylparaben, Magnesium Gluconate, Limonene, Linalool, Laureth-3, Pimpinella Anisum (Anise) Extract, BHT, BHA, Buddleja Davidii Meristem Cell Culture, Pentylene Glycol, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Alcohol, Hexyl Cinnamal, Hydroxyethylcellulose, Diethylene Glycol, Hexylene Glycol, Camelia Sinensis Extract, Xanthan Gum, Acetyl Dipeptide-1 Cetyl Ester, Butylphenyl Methylpropional, Geraniol, Citronellol, Hydrolyzed Viola Tricolor Extract, Sodium Chloride, Steareth-20, Pentapeptide-3, Coumarin, Teprenone, Citral, Leccithin, Silica, Acetyl Hexapeptide-8, Citric Acid, Acetyl Octapeptide-3, Ascorbyl Palmitoyl Tetrapaptide-7, Vitex Agnus Castus Extract.

Ziaja 50+ krem odżywczy z peptydami na noc (sucha skora)

Skład : Aqua, Paraffinum Liquidum, Cera Microcristallina, Paraffin, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Gossypium Herbaceum Seed Oil, Squalane, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Sorbitan Sesquioleate, Cetearyl Ethylhexanoate, Dimethicone, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Hydrogenated Coco-Glyceride, Magnesium Sulfate, Lysine HCl, Lecithin, Caprylyl Glycol, Tripeptide-10 Citrulline, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Ceresin, Cera Microcristallina, Hydrogenated Castor Oil, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum, Citronellol, Limonene. Citric Acid.
Bardzo proszę o analize tych kremów
__________________


__________________
Wymiana :
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1156001

Szukam : Balenciaga B edp, Sublime Balkiss The Different Company, BALENCIAGA PARIS EDP
Celine5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-09, 16:52   #4544
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez vanillaaasky Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny nie jestem jeszcze doświadczona w składach, a zaintrygował mnie krem Delia Bio Krem Nawilżający, oto jego skład:
aqua,ethylhexyl cocoate, glycerin, glyceryl, glyceryl stearate, peg-100 stearate, isopropyl palmitate, hydrogenated polydecene, prunus amygdalus dulcis oil, cetearyl alcohol, propylene glycol, hydrolyzed caesalpinia spinosa gum, caesalpinia spinosa gum, methylparaben, propylparaben, DMDM hydantoin, phenoxyethanol, sodium lactate, sodium pca, glycine, fructose, urea, niacinamide, inositol, sodium benzoate, lactic acid, tocopheryl acetate, allantoin, polyacrylate-13, polyisobutene, polysorbate 20, parfum, xanthan gum, disodium EDTA, peg-8 (and) tocopherol (and) ascorbyl palmitate (and) ascorbic acid (and) citric acid, caprae lac extract.
Bio to on napewno nie jest, ale jestem ciekawa jak mają się te składniki do cery skłonnej do zapychania?
Z góry dzięki za pomoc
krem moze i nawilzy , moze zapchac ale nie musi . nie pamietam czy ethylhexyl cocoate ma wlasciwosci zapychajace. zobacz jak wysoko sa parabeny i wstretny konserwant , ktory jest silnym alergenem pochodnym od formaldehydu (niektore zrodla mowia ze przyspiesza strzenie skory wywoluje raka itd ale nie potrafie sie odniesc jak to z nim jest naprawde)

---------- Dopisano o 16:29 ---------- Poprzedni post napisano o 16:26 ----------

osobiscie bym go nie uzywala

---------- Dopisano o 17:13 ---------- Poprzedni post napisano o 16:29 ----------

Cytat:
Napisane przez jolkas1paula Pokaż wiadomość
chcialam kupic sobie ten kremik ale nie znam sie na skaldzie kosmetycznym, prosze o przejzenie jego skladu...mam mieszana cere sklonna do zapychania i boje sie pryszczy;/
oto sklad:
Skład: Water (Aqua), Cyclopentasiloxane, Propanediol, Dimethicone, Titanium Dioxide (CI 77891), Betaine, Simmondsia Chinensis Seed Oil (Jojoba Chinensis Seed Oil), PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Sodium Chloride, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), M Caprylyl Glycol, Chlorphenesin, Citric Acid, Disodium EDTA, Fragrance (Parfum), Hydrogenated Lecithin, Iron Oxides (CI 77492, CI 77491, CI 77499), Mica, PEG-10 Dimethicone, Potassium Sorbate, Ribes Rubrum Fruit Extract (Currant Fruit Extract), Rubus Idaeus Fruit Extract (Raspberry Fruit Extract), Sodium Benzoate, Sodium Stearoyl, Glutamate, Tocopheryl Acetate, Vaccinium Myrtillus Fruit Extract

prosze o odpowiedz- z tego co wiem sodium chloride jest zdolny do zpaychania;/
prosze o dopisanie nazwy kosmetyku i producenta
r
jest to krem koloryzujacy, zawiera silikony, nawilzy (dla cer b suchych moze niewystarczajacy) troche niepotrzebnie Aluminum Starch Octenylsuccinate- moze powodowac podraznienia . sodium chloride to chlorek sodu chyba tez podraznia

---------- Dopisano o 17:27 ---------- Poprzedni post napisano o 17:13 ----------

Cytat:
Napisane przez lucciola Pokaż wiadomość
bardzo proszę o analizę jest to krem Auriderm XO mający zmniejszać zaczerwienienie skóry a także wszelkie zasinienia np. po zabiegach medycyny estetycznej

skład: Aqua, Alcohol, Ethoxydiglycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Propylene Glycol, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer/Polyisobutene/Caprylyl/Capryl Glucoside, Styrene/Acrylate Copolymer, Phytonadione Oxide, Carbomer, Triethanolamine, Lecithin, Tocopherol, Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Palmitate, Disodium EDTA

czy witaminy K i innych substancji czynnych działających na naczynka jest tu na tyle dużo, że krem będzie działać?
byl analizowany

---------- Dopisano o 17:44 ---------- Poprzedni post napisano o 17:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Celine5 Pokaż wiadomość
Uprzejmie proszę o analizę : Laboina Stem 5000 krem na dzień

Skład : Aqua, Cetearyl Isononanoate, Paraffinum Liquidum, Propylene Glycol, Glyceryl Stearate SE, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Decyl Oleate, HD/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Catyl Alkohol, Palmitic Acid, Stearic Acid, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Hyaluronate, Phenoxyethanol, Parfum, Imidazolidinyl Urea, Butylene Glycol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Tocopheryl Acetate, Euglena Gracilis Extract, Benzophenone-3, Benzophenone-4, Hydrolyzed Halzenut Protein, Ethylparaben, Methylparaben, Malus Domestica Fruit Cell Culture Extract, Glyceryl Oleate, Glycerin, Arbutin, Butylparaben, Propylparaben, Magnesium Gluconate, Limonene, Linalool, Laureth-3, Pimpinella Anisum (Anise) Extract, BHT, BHA, Buddleja Davidii Meristem Cell Culture, Pentylene Glycol, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Alcohol, Hexyl Cinnamal, Hydroxyethylcellulose, Diethylene Glycol, Hexylene Glycol, Camelia Sinensis Extract, Xanthan Gum, Acetyl Dipeptide-1 Cetyl Ester, Butylphenyl Methylpropional, Geraniol, Citronellol, Hydrolyzed Viola Tricolor Extract, Sodium Chloride, Steareth-20, Pentapeptide-3, Coumarin, Teprenone, Citral, Leccithin, Silica, Acetyl Hexapeptide-8, Citric Acid, Acetyl Octapeptide-3, Ascorbyl Palmitoyl Tetrapaptide-7, Vitex Agnus Castus Extract.

Ziaja 50+ krem odżywczy z peptydami na noc (sucha skora)

Skład : Aqua, Paraffinum Liquidum, Cera Microcristallina, Paraffin, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Gossypium Herbaceum Seed Oil, Squalane, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Sorbitan Sesquioleate, Cetearyl Ethylhexanoate, Dimethicone, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Hydrogenated Coco-Glyceride, Magnesium Sulfate, Lysine HCl, Lecithin, Caprylyl Glycol, Tripeptide-10 Citrulline, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Ceresin, Cera Microcristallina, Hydrogenated Castor Oil, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum, Citronellol, Limonene. Citric Acid.
nie wiem pod jakim katem analizowac wiec ogolnie- oba kremy to zapychacze, zapobiegna utracie wody z naskorka ,nawilza.
1- zawiera kwas ha , okropny konserwant, ktory moze wywolac alergie , filtr (ale prosze nie liczyc na ochrone uv), wit e , ekstrakt z algi- odzywia, opoznia starzenie, ... czy to jest ta seria kremow za 600 zł ?? jesli tak to moim zdaniem ten krem nie jest wart tych pieniedzy. skladniki o takim dzialaniu kupi pani za 10 zl w naturalisie (i nie wiem cz w zsk tez) i sama przygotuje sobie produkt o intensywniejszym dzialaniu. niech ktos jeszcze spojrzy na ten kosmetyk
2- okropny ten krem .

---------- Dopisano o 17:52 ---------- Poprzedni post napisano o 17:44 ----------

Cytat:
Napisane przez aqa99 Pokaż wiadomość
Podbijam czy nie zapcha trądzikowej cery? Szukam czegoś mocno nawilżającego, ale żeby mnie nie zapchało...

Tutaj link do KWC
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...cy.html&next=1

I prośba o ocenę innego kremiku: Oceanic AA Eco, Krem łagodzący (z rokitnikiem)

Skład: Aqua,Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Parfum, Dicaprylyl Carbonate, Cetyl Alcohol, Glycerin, Myristyl Myristate, Octyldodecanol, Glyceryl Stearate, Glyceryl Stearate Citrate, Passiflora Incarnata Seed Oil, Hippophae Rhamnoides Oil, Cucurbita Pepo Seed Extract, Tocopheryl Acetate, Xanthan Gum, Citric Acid, Glyceryl Caprylate.

Czy to masło shea bardzo może zaszkodzić trądzikowej cerze...?
Szukam czegoś bardziej nawilżającego do przesuszonej cery, ale trądzikowej, więc skłonnej do zapychania i wyprysków... Ktoś pomoże?
Corine de Farme to po prostu zwykly nawilzacz. do testow.
aa- ma parfum wysoko i moze ale nie musi zapchac. zawiera olej z pasiflory, rokitnika .
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-09, 16:53   #4545
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Tak czytam ten wątek i w sumie nie wiem dalej na jaki krem się zdecydować...
Szukam kremu który nawilży a zarazem nie zapcha cery tłustej.

Pokrzywa, po przeanalizowaniu tylu kosmetyków (naprawdę jestem pełna podziwu dla ciebie) może znalazłaś jakieś "perełki" które nawilżą i nie zaszkodzą cerze.

Przepraszam że tak pytam od drugiej strony, bo przecież tu się anilizuje kosmetyki ale mam nadzieję ze pomożesz
__________________
wymiana
lipss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-09, 16:55   #4546
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez welmas Pokaż wiadomość
Ostatnio zakupiłam taki oto balsam do ust i bardzo proszę o analizę jego składu. Czy nawilży usta i ochroni je przed mrozem?

Honey Lip Balm Accentra Kosmetik
Petrolatum, Cera Alba, Cera Microcristallina, Cetearyl Ethylhexanoate, Isopropyl Myristate, Ozokerite, Hydrogenated Coconut Oil, Hydrogenated Jojoba Oil, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Parfum (Fragrance), Benzyl Alcohol, Cinnamyl Alcohol, Hydroxycitronellal, Linalool, Benzyl Benzoate, Hexyl Cinnamal.
powinien chronic przed wysuszeniem i mrozem
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-09, 16:56   #4547
anttreee
Raczkowanie
 
Avatar anttreee
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 337
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
Tak czytam ten wątek i w sumie nie wiem dalej na jaki krem się zdecydować...
Szukam kremu który nawilży a zarazem nie zapcha cery tłustej.

Pokrzywa, po przeanalizowaniu tylu kosmetyków (naprawdę jestem pełna podziwu dla ciebie) może znalazłaś jakieś "perełki" które nawilżą i nie zaszkodzą cerze.

Przepraszam że tak pytam od drugiej strony, bo przecież tu się anilizuje kosmetyki ale mam nadzieję ze pomożesz
Ja też z chęcią posłucham odpowiedzi na to pytanie
anttreee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-09, 17:54   #4548
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez kmb1 Pokaż wiadomość
Witam, prosiłabym o analizę pod kątem potencjalnych zapychaczy:

Pharmena, Accos, Krem matujący do skóry trądzikowej

Skład: AQUA, GLYCERYL STEARATE, CETEARETH-20. CETEARETH-12. CETEARYL ALCOHOL, CETYL PATMITATE, C12-15 ALKYL BENZOATE, TITANIUM DIOXIDE, DIETHYLHEXYL CARBONATE, POLYGLYCERYL-6 POLYHYDROXYSTEARATE, GLYCERYL STEARATE, CETYL ALCOHOL, DICAPRYLYL CARBONATE, PROPYLHEPTYL CAPRYLATE, PROPYLENE GLYCOL, LAMINARIA SACCHARINA EXTRACT, METHYL METHAXRYLATE CROSSPOLYMER, SODIUM ACRYLATE, ACRYLODIMETHYL TAURATE COPOLYMER, ISOHEXADECANE, POLYSORBATE 80, BUTYLENE GLYCOL, 10-HYDROXYDECANOIC ACID, SEBACIC ACID, 1,10-DODECANOL, CYCLOMETHICONE, ISOPROPYL PALMITATE, SALIX ALBA BARK EXTRACT, GLYCERIN, TOCOPHERYL ACETATE, DMDM HYNDATOIN, METHYLPARABEN, PHENOXYETHANOL, PROPYLPARABEN, ALLANTOIN, 1-METHYLNICOTINAMIDE, CHLORIDE, PARFUM, XANTHAN GUM, DISODIUM EDTA, BHA, HEXYL CINNAMAL, BENZYL SALICYLATE, BOTHYLPHENYL METHYLPROPIONAL, HYDROXYISOHEXYL 3-CYCLOHEXENE CARBOXALDEHYDE, APLHA-ISOMETHYLIONONE, LINALOOL, CITRONELLOL
zapychacz

---------- Dopisano o 18:06 ---------- Poprzedni post napisano o 18:01 ----------

Cytat:
Napisane przez One_LoVe Pokaż wiadomość
hej mogę prosić o analizę tego kremu pod oczy? warto go kupić?
mam cerę skłonną do zapychania, ciekawi mnie również czy np. gliceryna w składzie która źle działa na moją cerę może również źle działać na miejsce pod oczami?


AA Eco Krem pod oczy i na powieki Dzika róża
Aqua, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Glycerin, Dicaprylyl Carbonate, Cetyl Alcohol, Myristyl Myristate, Octyldodecanol, Glyceryl Stearate, Glyceryl Stearate Citrate, Passiflora Incarnata Seed Oil, Parfum, Rosa Canina Fruit Oil, Tocopheryl Acetate, Cucurbita Pepo Seed Extract, Xanthan Gum, Citric Acid, Glyceryl Caprylate.
warto kupic. ma skladniki ktore w kremi e np na dzien podkreslilabym jako zapychacze ale przeciez na powiekach nie robia sie zaskorniki- ja przynajmniej nie slyszalam o takim przypadku. podsumowujac- pod oczy i na powieki b fajny krem, nawilzy , bedzie zapobiegal utracie wody.

---------- Dopisano o 18:14 ---------- Poprzedni post napisano o 18:06 ----------

Cytat:
Napisane przez aqa99 Pokaż wiadomość
Simple, Clear Skin, Oil Balancing Moisturiser (Krem nawilżający i matujący na dzień i na noc)

Skład: Aqua, C12-15 Alkyl Benzoate, Propylene Glycol, Glyceryl Stearate, Glycerin, Nylon-12, Dimethicone, Panthenol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Cetearyl Alcohol, Corn Starch Modified, Zinc PCA, PEG-100 Stearate, Sodium Hydroxide, Sodium Hydroxymethylglycinate, Benzophenone-4, Bisabolol, Methylparaben, Tocopheryl Acetate, Dipropylene Glycol, Phytosphingosine, Aloe Barbadensis Extract, Anthemis Nobilis Oil, Lavandula Angustifolia Oil, Citric Acid, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate


Czy nada się jako nawilżacz do trądzikowej cery? co może w nim zapychać...?
nie pamietam czy ten skladnik zapychal, jesli nie zapycha to krem ok, dzialanie mat, przeciwzapalne(zinc pca) i nawilzajace. do testow

---------- Dopisano o 18:23 ---------- Poprzedni post napisano o 18:14 ----------

Cytat:
Napisane przez szejkowana Pokaż wiadomość
Witam Mam problem z analizą składu odzywki Garnier nutri-gładki. pomożecie wyjaśnić niektóre nazwy? proszę
INCI:
aqua/water, cetearyl alcohol, elaeis guineensis oil/palm oil, behentrimonium chloride, niacinamide, saccharum officinarum extract/sugar cane extract, stearamidopropyl dimethylamine, chlorhexidine dihydrochloride, camellia sinensis extract/camellia sinensis leaf extract, benzyl salicylate, isopropyl alcohol, pyrus malus extract/apple fruit extract, persea gratissima extract/avocado oil, pyridoxine HCl, citrid acid, citrus medica limonium peel extract/lemon peel extract, prunus armeniaca kernel oil/apricot kernel oil, hexyl cinnamal, glycerin, oryza sativa bran oil/ rice bran oil, parfum/fragrance. (f.i.l c39614/3)


totalnie nie umiem rozróżnić czy tu są jakieś silikony, parabeny czy jakieś inne substancje, które mogą źle służyć włosom. chcę zacząć olejowac włosy i zależy mi na naturalnym składzie kosmetyków. to jak ? pomożecie dziewczyny?
widzisz analizy to b subiektywna sprawa- ja np uwazam ze silikony to nic zlego-
b fajna odzywka. zawiera olej palmowy, nawilzy wlosy do tego ulatwi rozczesywanie i zapobiegnie elektryzowaniu się włosów- za sprawa subst antystatycznych, dalej wit b3, nie widze silikonow

---------- Dopisano o 18:33 ---------- Poprzedni post napisano o 18:23 ----------

Cytat:
Napisane przez wfw Pokaż wiadomość
Witam

Bardzo proszę o analizę kremów pod względem zapychania i nawilżania/odżywiania. Mam suchą i wrażliwą skórę, która wchłania wszystko i ciągle nie ma dosyć, niestety bardzo dużo kremów powoduje wysyp


Interesuje mnie też, czy nie będą się gryzły z minerałkami i czy będą przynajmniej częściowo wykazywały działanie przeciwstarzeiowe, bo jestem przed trzydziestką...

1: SULPHUR ZDRÓJ MINERALNY KREM SIARCZKOWY Z WITAMINĄ A

wg. producenta:
Wyraźnie poprawia nawilżenie skóry
Natłuszcza wzmacniając naturalną, ochronną barierę lipidową skóry
Zmniejsza szorstkość i reguluje proces złuszczania naskórka
Wygładza, ujędrnia i uelastycznia skórę poprawiając jej wygląd
Lekko wyrównuje koloryt skóry zmniejszając widoczność rozstępów

Składniki (INCI): Aqua; Sulphide Sulphide hydrogen salty mineral water; Glyceryl Stearate (and) Ceteareth-20 (and) Ceteareth-12 (and) Cetearyl Alcohol (and) Cetyl Palmitate; Glyceryl Stearate; Cyclometicone; Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin; Isopropyl Palmitate; Orbignya Oleifera Seed Oil; Vaselinum albu; Butyrosperum Parki (Shea Butter) Fruid; Magnifera Indica Seed Oil; PEG-40-Hydrogenated Castor Oil; Retinyl Palmitate (and) Caprylic/Capric Triglyceride (and) Tocopherol; Cetearyl Alcohol; Phenonip; Cholesterol; PEG-8 (and) Tocopherol (and) Ascorbyl Palmitate (and) Ascorbic Acid (and) Citric Acid; Eucaliptus globulus; Parfum; Disodium EDTA.
ten krem to zapychacz. b przepraszam ze nie odp nt mineralow ale po prostu sie na nich nie znam
Cytat:
Napisane przez wfw Pokaż wiadomość

2: DR DUDA KREMOŻEL NONI PLUS SPA


wg. producenta:
Działa przeciwstarzeniowo ( Anti-Age ), intensywnie nawilża, ujędrnia, pielęgnuje i odmładza cerę suchą, wrażliwą i dojrzałą.
Odżywia i wygładza cerę, oczyszcza naskórek (mini-peeling) i go mineralizuje, powodując wzrost elastyczności skóry, redukuje drobne zmarszczki, zapewnia skórze efekt napięcia jak po liftingu.
Wspomaga naturalne procesy odnowy naskórka, zmniejsza szorstkość skóry, chroni ją przed wolnymi rodnikami tlenowymi (opóźnia fotostarzenie skóry), likwiduje objawy zwiotczenia, zmęczenia i stresu skóry.

Składniki:
Aqua minerale (sulphide-sulphide hydrogen salty mineral water), Polyacrylamide (C-13-14 isoparaffin) laureht-7, Morinda citrifolia juices (Noni juices), Glicerin, Oenothera biennis Oil, Rosa Damascena, Glycerin and Ethyl lauroyl arginate HCL.
absolutne nie ze wzgledu na polyacrylamide- ale to moje zd poczytaj nt i sama zadecyduj

---------- Dopisano o 18:34 ---------- Poprzedni post napisano o 18:33 ----------

Cytat:
Napisane przez wfw Pokaż wiadomość
Witam

Bardzo proszę o analizę kremów pod względem zapychania i nawilżania/odżywiania. Mam suchą i wrażliwą skórę, która wchłania wszystko i ciągle nie ma dosyć, niestety bardzo dużo kremów powoduje wysyp


Interesuje mnie też, czy nie będą się gryzły z minerałkami i czy będą przynajmniej częściowo wykazywały działanie przeciwstarzeiowe, bo jestem przed trzydziestką...

1: SULPHUR ZDRÓJ MINERALNY KREM SIARCZKOWY Z WITAMINĄ A

wg. producenta:
Wyraźnie poprawia nawilżenie skóry
Natłuszcza wzmacniając naturalną, ochronną barierę lipidową skóry
Zmniejsza szorstkość i reguluje proces złuszczania naskórka
Wygładza, ujędrnia i uelastycznia skórę poprawiając jej wygląd
Lekko wyrównuje koloryt skóry zmniejszając widoczność rozstępów

Składniki (INCI): Aqua; Sulphide Sulphide hydrogen salty mineral water; Glyceryl Stearate (and) Ceteareth-20 (and) Ceteareth-12 (and) Cetearyl Alcohol (and) Cetyl Palmitate; Glyceryl Stearate; Cyclometicone; Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin; Isopropyl Palmitate; Orbignya Oleifera Seed Oil; Vaselinum albu; Butyrosperum Parki (Shea Butter) Fruid; Magnifera Indica Seed Oil; PEG-40-Hydrogenated Castor Oil; Retinyl Palmitate (and) Caprylic/Capric Triglyceride (and) Tocopherol; Cetearyl Alcohol; Phenonip; Cholesterol; PEG-8 (and) Tocopherol (and) Ascorbyl Palmitate (and) Ascorbic Acid (and) Citric Acid; Eucaliptus globulus; Parfum; Disodium EDTA.
ten krem to zapychacz. b przepraszam ze nie odp nt mineralow ale po prostu sie na nich nie znam
Cytat:
Napisane przez wfw Pokaż wiadomość

2: DR DUDA KREMOŻEL NONI PLUS SPA


wg. producenta:
Działa przeciwstarzeniowo ( Anti-Age ), intensywnie nawilża, ujędrnia, pielęgnuje i odmładza cerę suchą, wrażliwą i dojrzałą.
Odżywia i wygładza cerę, oczyszcza naskórek (mini-peeling) i go mineralizuje, powodując wzrost elastyczności skóry, redukuje drobne zmarszczki, zapewnia skórze efekt napięcia jak po liftingu.
Wspomaga naturalne procesy odnowy naskórka, zmniejsza szorstkość skóry, chroni ją przed wolnymi rodnikami tlenowymi (opóźnia fotostarzenie skóry), likwiduje objawy zwiotczenia, zmęczenia i stresu skóry.

Składniki:
Aqua minerale (sulphide-sulphide hydrogen salty mineral water), Polyacrylamide (C-13-14 isoparaffin) laureht-7, Morinda citrifolia juices (Noni juices), Glicerin, Oenothera biennis Oil, Rosa Damascena, Glycerin and Ethyl lauroyl arginate HCL.
absolutne nie ze wzgledu na polyacrylamide- ale to moje zd poczytaj nt i sama zadecyduj

---------- Dopisano o 18:49 ---------- Poprzedni post napisano o 18:34 ----------

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość
BIODERMA Cicabio Arnica+ krem regenerujący

AQUA/WATER/EAU, GLYCERIN, DICAPRYLYL CARBONATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, PROPYLENE GLYCOL, BEHENYL ALCOHOL, CAPRYLOYL GLYCINE, CETYL PALMITATE, ARACHIDYL ALCOHOL, SODIUM ACRYLATES COPOLYMER, TITANIUM DIOXIDE (CI 77891), ARNICA MONTANA FLOWER EXTRACT, APIGENIN, ACETYL DIPEPTIDE-1 CETYL ESTER, ZINC SULFATE, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, PHOSPHOLIPIDS, TOCOPHEROL, SODIUM CITRATE, ARACHIDYL GLUCOSIDE, POLYGLYCERYL-10 STEARATE, XANTHAN GUM, LAURETH-3, HYDROXYETHYLCELLULOSE, HYDROGENATED POLYISOBUTENE, BUTYLENE GLYCOL, PENTYLENE GLYCOL, SODIUM HYDROXIDE. [BI 632V1]

Chciałbym się dowiedzieć, co dobrego ten krem może "zrobić" cerze i czy ewentualnie przyczynić się mógłby do pogorszenia stanu cery ????
skladnik zapychajacy pory. krem do testow- nawilzy zawiera wyciag z arniki a to bogate zrodlo flawonoidow, do tego dzilanie przeciwzapalne, poprawia przeplyw krwi -skora jest lepiej dotleniona, dzialanie rozjasniajace , lagodzi, przeciwzmarszczkowy , przeciwbakteryjny, a do tego zawiera ramnoze i ekstrakt z algi-dbd dla warstwy lipidowej skory, jestem na tak

---------- Dopisano o 18:52 ---------- Poprzedni post napisano o 18:49 ----------

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość
Mam jeszcze pytanie co do analizowanego kremu Sensitia spf20/UVA 14.
Czy ochrona jest w miarę stabilna?

"Iwostin Sensitia, Krem intensywnie nawilżający spf 20
"
fotostabilny

---------- Dopisano o 18:53 ---------- Poprzedni post napisano o 18:52 ----------

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość

Teraz dopiero przejrzałam kilka stron i zauważyłam, że na prawie wszystkich jest właśnie taki zły skład, pewnie pomylony (na kwc też). Ale chyba znalazłam dobry:

Eucerin DermoPURIFYER Matujący krem nawilżający
Aqua, Glycerin, Tapioca Starch, Alcohol Denat., Cetearyl Alcohol, Carnitine, Octyldodecanol, Dimethicone, Butylene Glycol, Glycyrrhiza Inflata Root Extract, Decylene Glycol, Sodium Chloride, Sodium Stearoyl Glutamate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Phenoxyethanol.

I jak to wygląda? Cera naczynkowa&trądzikowa? Chyba nie bardzo, bo gliceryna i alkohol na początku.
moim zd denat dla naczynek? nie bardzo.

---------- Dopisano o 18:54 ---------- Poprzedni post napisano o 18:53 ----------




hey, wroc !!!
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-09, 18:15   #4549
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez anttreee Pokaż wiadomość
Ja też z chęcią posłucham odpowiedzi na to pytanie

i ja
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-09, 19:25   #4550
wfw
Raczkowanie
 
Avatar wfw
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z Warszawy
Wiadomości: 52
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

POKRZYWA, dziękuję bardzo, rzeczywiście zdecydowałam się na inny krem
wfw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-09, 20:22   #4551
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość

byl analizowany.
ale w tzw. międzyczasie zmienili skład więc możliwe, że analizowany był stary (tam był alcohol denat a tu alkohol no i sama wit. K była w starym składzie wyżej). Poniżej ten nowy:

Auriderm XO cream

skład: Aqua, Alcohol, Ethoxydiglycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Propylene Glycol, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer/Polyisobutene/Caprylyl/Capryl Glucoside, Styrene/Acrylate Copolymer, Phytonadione Oxide, Carbomer, Triethanolamine, Lecithin, Tocopherol, Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Palmitate, Disodium EDTA

czy witaminy K i innych substancji czynnych działających na naczynka jest tu na tyle dużo, że krem będzie działać?
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-09, 23:34   #4552
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez wfw Pokaż wiadomość
POKRZYWA, dziękuję bardzo, rzeczywiście zdecydowałam się na inny krem
ten pierwszy krem nie musi koniecznie zapchac. im dalej skladnik zapychajacy tym jest go mniej a to zn ze mniejsze szanse na masakre na twarzy

---------- Dopisano o 00:34 ---------- Poprzedni post napisano o 00:03 ----------

Cytat:
Napisane przez anttreee Pokaż wiadomość
Wyrzuciłam mydło bambino - na rzecz właśnie tego bd, sorayę i ziaję też.

A czy od tego Maybeline ten podkład byłby lepszy?
Manhattan, Clearface, Natural Mat Make-Up
Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, C12-15 Alkyl Benzoate, Propylene Glycol, Distarch Phosphate, Diisosteraroyl Polyglyceryl-3 Dimer Diinoleate, Isododecane, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Isohexadecane, Caprylyl Methicone, Dimethicone/Vinylmethylsiloxysilicate Crosspolymer, Ethylhexyl Palmitate, Hydrogenated Castor Oil, Magnesium Sulfate, Silica Dimethyl Silylate, Phenethyl Alcohol, Taraktogenos Kurzii Seed Oil, Potassium Lauroyl Wheat Amino Acids, Leptospermum Scoparium Oil, Nigella Sativa Seed Oil, Palm Glycerides, Magnolia Grandiflora Bark Extract, Stearoxy Dimethicone, C30-45 Alkyl Cetearyl Dimethicone Crosspolymer, Polyglyceryl-3 Beeswax, Cera Alba, Stearic Acid, Sorbitan Oleate, Capryloyl Glycine, Dimethicone, Pentaerythrityl Adipate/Caprate/Caprylate/Heptanoate, Phenoxyethanol, Benzyl Benzoate, Benzyl Alcohol, Parfum. [+/- CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77891] (17.07.2009)
na moje oko nie powinien zrobic krzywdy i nie zapcha porow

Cytat:
Napisane przez anttreee Pokaż wiadomość
I do tego, albo stosowany osobno: Manhattan, Clearface, Compact Powder (Antybakteryjny puder w kamieniu)
Skład: Talc, Zinc Oxide, Aqua, Octyldodecanol, Taraktogenos Kurzii Seed Oil, Leptospermum Scoparium Oil, Nigella Sativa Seed Oil, Magnolia Grandiflora Bark Extract, Potassium Lauroyl Wheat Amino Acids, Palm Glycerides, Tocopheryl Acetate, Capryloyl Glycine, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Parfum [+/- CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499] (26.03.2010)
r
moze sie okazac bdb dla problematycznej cery za sprawa oleju czaulmugrowego (?)- dzialnie przeciwzapalne , oleju manuka,- działanie bakteriostatyczne, olej z czarnuszki, - działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie i regenerujaco i przeciwstarzeniowo, super dla tradzikowej cery a do tego antyoksydant ale manhatan zaszalal... fajny puder a do tego moze okazac sie dosc kryjacy.
Cytat:
Napisane przez anttreee Pokaż wiadomość
Aha, jako kremik nawilżający stosuję Hipp - podobno ma fajny skład - HiPP Babysanft, Krem pielęgnacyjny do twarzy i ciała
Skład: Aqua, Helianthus Annuus Seed Oil, Cocoglycerides, Cetearyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Myristyl Myristate, Myristyl Alcohol, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Zinc Oxide, Phenoxyethanol, Sodium Carboxymethyl Betaglucan, Panthenol, Cetearyl Glucoside, Myristyl Glucoside, Carbomer, Xanthan Gum, Lactic Acid, Methylparaben, Parfum. - tylko ja mam takie samo opakowanie, ale mój ma w innej kolejności składniki, i ma jeszcze takie cos ; Sodium Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, p-Anisic Acid. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ja.html&next=1
ot, krem nawilzajacy, super ze na poczatku olej slonecznikowy- db dla kazdej cery . skladniki komodogenne na kwc zachwalaja wiec warto sprawdzic
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-09, 23:36   #4553
karolina1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 110
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
problem z filtrami w kremach bb jest taki ze opieraja sie one gl na dwutlenku tytanu. nie mam b szerokiej wiedzy nt filtrow- zd na wizazu sa podzielone czesc wizazanek uwaza ze to skuteczny filtr a czesc ze tylko chemiczne filtry sa skuteczne. ja problem widze tutaj gdzie indziej- otoz- nie nalozysz podkladu w takiej ilosci aby stanowil on skuteczna ochrone. ale- jakas ochrona tu jest i to sie b liczy .
w kremie sa takze; silkon, filtr (uvb), ma rozjasniac skore , moze podraznic ,
w srodku skladu mamy m . in:ekstrakt z portulak- dzialanie przeciwzapalne, super skladnik szczegolnie dla cer tlustych i dojrzalych,
e z niepokalanka- db dla tlustych cer- generalnie duzo ekstraktow o dzilaniu przeciwzapalnym , i ekstraktow pomyslanych w kierunku cer tlustych. ja osobiscie nie jestem fanka kremow bb nie wiem jakie il sa tych ekstraktow ktore niby maja uzdrawiac nasza cere- sklad jest dluuuuuugi..... ochrona uva moim zd niska. musisz przetestowac ten krem. ja uwazam ze kremy bb nie moga zastapic klasycznej pielegnacji- traktuje je raczej jako tresciwszy podklad ale to tylko moje zd
Dziękuję Ci serdecznie, nawet nie wiesz jak bardzo mi pomogłaś,
zastanawiam się jeszcze nad żelem, poniżej podaję jego skład.
Prosiłabym o odpowiedź, czy będzie nadawał się do codziennego stosowania i zmywania makijażu? Bo zmywam tylko żelem.
Wiem, że ma granulki jak peeling, ale drobne i nie złuszczają intensywnie, bardzo delikatnie i powierzchownie.
The Body Shop, Vitamin C, Cleansing Face Polish

Skład: Water, Glycerin, Cocamidopropyl Betaine, Coco-Glucoside, Sodium Laureth Sulfate, Polyethylene, Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Xanthan Gum, Jojoba Esters, Sodium Benzoate, Sodium Hydroxide, Sodium Citrate, Sodium Gluconate, Methylparaben, Limonene, Fragrance, Dipropylene Glycol, Disodium EDTA, Butylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, Linalool, Benzyl Benzoate, Hexyl Cinnamal, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Oil, Citrus Grandis (Grapefruit) Oil, Citronellol, Citral, Geraniol, Iron Oxides, Red 30. (10.08.2009)

A i co sądzisz o takim toniku ?

The Body Shop, Aloe Calming Toner (Aloesowy tonik do twarzy)

Skład: Aqua, Aloe Barbadensis, Pentylene Glycol, Butylene Glycol, Sorbitol, Glycerin

Aha i czy ten żel jest w stanie działać na ślady po wypryskach?

The Body Shop, Tea Tree Oil Blemish Fade Night Lotion (Antybakteryjny żel na noc)

Skład: Aqua (Solvent/Diluent), Glycerin (Humectant), Calophyllum inophyllum (Skin Conditioning Agent), Acrylamide/Ammonium Acrylate Copolymer (Binder), Aluminum Starch Octenylsuccinate (Absorbent/Anticaking Agent), Ethylhexyl Palmitate (Skin Conditioning Agent), Phenoxyethanol (Preservative), Polyisobutene (Binder), Caprylic/Capric Triglyceride (Emollient), Melaleuca alternifolia (Natural Additive), Sodium Benzoate (Preservative), Polysorbate 20 (Emulsifier), Sorbitan Isostearate (Emulsifier), Phytosphingosine (Skin Conditioning Agent), Lactic Acid (Skin Conditioning Agent), Limonene (Fragrance Ingredient).
karolina1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-09, 23:46   #4554
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez anettka Pokaż wiadomość
Prosiłabym o analizę kremu który dzis kupiłam( w razie czego już ,,po ptokach"

Krem do zrogowaciałej skóry z Ureą, Jardin Naturel

Aqua, Urea, cetearyl Alcohol, Stearic Acid, Petrolatum, Paraffinum liquidum, Ceteraeth- 12, Ceteraeth- 20, Glycerin, Allantoin, Dimethicone, Propylene Glycol, Sodium Hydroxide, Carbomer, Phenylpropanol, Methylisothiazolinone.

co czuje ze ze wzgledu na obecnosc parafiny i PG i silikonów chyba to nie był dobry wybór...
hmm na zrogowaciala skore bdb. moze stosowanie na twarz byloby ryzykowne i grozilo pryszczyca ale lokcie kolana i dlonie powinny b polubic ten kremik
zluszczy zrogowaciala warstwe naskorka , zmiekczy warstwe rogowa, i nawilzy przesuszone miejsca na ciele
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-09, 23:52   #4555
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo prosiłabym o analizę mleczka Alterry pod kątem używalności ''na włosy''.Nadaje się jako odżywka,maska?Można je nakładać jako serum na końcówki?

Alterra, Anti - Age Reinigungsmilch Orchidee (Mleczko oczyszczające z orchideą)


Skład: Aqua, Glycerin, Glycine Soja Oil*, Glyceryl Stearate Citrate, Alcohol, Butyrospermum Parkii Butter*, Myristyl Myristate, Cetearyl Alcohol, Parfum**, Cera Alba, Vitis Vinifera Seed Oil, Simmondsia Chinensis Seed Oil*, Sodium Citrate, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Xanthan Gum, P-Anisic Acid, Argania Spinosa Kernel Oil*, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Tocopherol, Sodium Hydroxide, Helianthus Annuus Seed Oil, Vanilla Planifolia Fruit Extract.
* surowce pochodzące z uprawy kontrolowanej biologicznie.
** naturalne olejki eteryczne.
__________________




marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-10, 01:03   #4556
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Sylvana12 Pokaż wiadomość
Witam was
Mam krótkie pytanie odnośnie tego czy parafenylenodiamina (PPD) to to samo co p-Phenylendiamine?

nie jestem ekspertem ale - chyba jedno i drugie to henna oraz jedno i drugie to alergen

---------- Dopisano o 01:02 ---------- Poprzedni post napisano o 00:55 ----------

Cytat:
Napisane przez lucciola Pokaż wiadomość



Bardzo proszę o analizę kremu Oceanic AA Eco Krem wzmacniający z ekstraktem z pomidora (do cery naczynkowej) przede wszystkim pod kątem zapychania i uczulania. U mnie krem wywołał wysyp drobniutkich krostek. Chciałabym wiedzieć, który ze składników mógł tak zadziałać żeby omijać go w przyszłości.


Skład: Aqua, Dicaprylyl Ether, Parfum, Caprylic/Capric Triglyceride, Diisostearoyl Polyglyceryl-3 Dimer Dilinoleate, Coco- Caprylate/Caprate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Glycerin, Hydrogenated Castor Oil, Helianthus Annus Seed Oil Unsaponifiables, Solanum Lycopersicum Fruit, Magnesium Sulfate, Glyceryl Caprylate, Citric Acid.


we wszystkich aa eco parfum jest b wysoko nie wiem czy to nie podraznia naczynkowcow. zapchac moglo to. poza tym krem to normalny nawilzacz. komus moze pasowac

---------- Dopisano o 01:15 ---------- Poprzedni post napisano o 01:02 ----------

Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
Tak czytam ten wątek i w sumie nie wiem dalej na jaki krem się zdecydować...
Szukam kremu który nawilży a zarazem nie zapcha cery tłustej.

Pokrzywa, po przeanalizowaniu tylu kosmetyków (naprawdę jestem pełna podziwu dla ciebie) może znalazłaś jakieś "perełki" które nawilżą i nie zaszkodzą cerze.

Przepraszam że tak pytam od drugiej strony, bo przecież tu się anilizuje kosmetyki ale mam nadzieję ze pomożesz
dziewczyny ja nie jestem specjalista od biochemii.
mnie tak denerwowalo ze nie znam sie na skladach i pielegnacji skory ze chyba w polowie roku 2010 postawilam sobie cel- nauczyc sie skladnikow po lac i zapoznac z podstawami biochem. i zrealizowalam ten plan. ucze sie coraz wiecej, czytam wiecej , moja wiedza sie poszerza i mam nadzieje ze te analizy sa coraz bardziej przydatne. przepraszam jezeli gdzies na poczatku moich analiz sie mylilam- ale tylko ciagle analizujac moge sie tego b porzadnie nauczyc. takze jak same widzicie- jest to do opanowania. (a radosc kiedy kupuje sie pierwszy krem nie na pdst opisu tylko skladu - bo w koncu sie go rozumie i czyta jakby po pl- nie do opisania


b ciezko jest tak wskazac 1 krem bo wiadomo jak to jest- skora to kwestia b indywidualna
ja mam swojego ulubienca na te pore roku jednak zaznaczam ze nie mam cery tlustej- uzywam tego kremu na serum a poza tym wzbogacam go swoimi miksturami. jezeli mialabym polecic jakis krem ( robie to niechcetnie bo na kazdym sprawdza sie cos innego) to bylby to avene hydrance optimale legere spf 20. za ty wyborem przemawia po pierwsze fotostabilny filtr, lekka formula i nie ma w nim co zapchac.niestety w tym kremie brakuje jakis skladnikow przeciwstarzeniowych - warto uzyc serum. sadze ze dla mnie nie bylby wystarczajaco nawilzajacy gdybym uzywala go solo ale ja go tuninguje
powiem ze nigdy nie zwracalam uwagi na kremy dla cery tlustej, ciezko tez zapamietac tyle skladow.... ale jezeli mialabym wskazac jeden gotowy produkt- krem to bylby to ten z zastrzezeniem ze warto uzyc pod niego antyoksydacyjnego serum.
moze i sa lepsze kremy od tego ale sposrod lekkich kremow ktore uzywalam ten jest najlepszy. dodam tez, ze nie zwracam uwagi na kremy z spf ponizej 20

---------- Dopisano o 01:36 ---------- Poprzedni post napisano o 01:15 ----------

Cytat:
Napisane przez lucciola Pokaż wiadomość
ale w tzw. międzyczasie zmienili skład więc możliwe, że analizowany był stary (tam był alcohol denat a tu alkohol no i sama wit. K była w starym składzie wyżej). Poniżej ten nowy:

Auriderm XO cream

skład: Aqua, Alcohol, Ethoxydiglycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Propylene Glycol, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer/Polyisobutene/Caprylyl/Capryl Glucoside, Styrene/Acrylate Copolymer, Phytonadione Oxide, Carbomer, Triethanolamine, Lecithin, Tocopherol, Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Palmitate, Disodium EDTA

czy witaminy K i innych substancji czynnych działających na naczynka jest tu na tyle dużo, że krem będzie działać?
przepraszam, nie sprawdzilam czy zmienili sklad.
zajrzalam na kwc- tam dziewczyny b sobie chwala. ja jestem na alcohol tak wysoko ... nie wiem jak to sie spr na wrazliwej/naczynkowej cerze. wit k jest tu

---------- Dopisano o 02:00 ---------- Poprzedni post napisano o 01:36 ----------

Cytat:
Napisane przez karolina1989 Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci serdecznie, nawet nie wiesz jak bardzo mi pomogłaś,
zastanawiam się jeszcze nad żelem, poniżej podaję jego skład.
Prosiłabym o odpowiedź, czy będzie nadawał się do codziennego stosowania i zmywania makijażu? Bo zmywam tylko żelem.
Wiem, że ma granulki jak peeling, ale drobne i nie złuszczają intensywnie, bardzo delikatnie i powierzchownie.
The Body Shop, Vitamin C, Cleansing Face Polish

Skład: Water, Glycerin, Cocamidopropyl Betaine, Coco-Glucoside, Sodium Laureth Sulfate, Polyethylene, Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Xanthan Gum, Jojoba Esters, Sodium Benzoate, Sodium Hydroxide, Sodium Citrate, Sodium Gluconate, Methylparaben, Limonene, Fragrance, Dipropylene Glycol, Disodium EDTA, Butylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, Linalool, Benzyl Benzoate, Hexyl Cinnamal, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Oil, Citrus Grandis (Grapefruit) Oil, Citronellol, Citral, Geraniol, Iron Oxides, Red 30. (10.08.2009) .
jesli nie jestes ortodoksem w sprawie sls to tak.bedzie myl- takie jego zad. w zelu tym podraznic moze ale nie musi to. dla wrazliwcow moze to byc nieszczegolny wybor. unikalabym kontaktu z oczami . (ps- swojej cery bym tym nie umyla jesli cie interesuje taka opinia)
Cytat:
Napisane przez karolina1989 Pokaż wiadomość
A i co sądzisz o takim toniku ?

The Body Shop, Aloe Calming Toner (Aloesowy tonik do twarzy)

Skład: Aqua, Aloe Barbadensis, Pentylene Glycol, Butylene Glycol, Sorbitol, Glycerin
to pelny sklad?
jest ok
Cytat:
Napisane przez karolina1989 Pokaż wiadomość
Aha i czy ten żel jest w stanie działać na ślady po wypryskach?

The Body Shop, Tea Tree Oil Blemish Fade Night Lotion (Antybakteryjny żel na noc)

Skład: Aqua (Solvent/Diluent), Glycerin (Humectant), Calophyllum inophyllum (Skin Conditioning Agent), Acrylamide/Ammonium Acrylate Copolymer (Binder), Aluminum Starch Octenylsuccinate (Absorbent/Anticaking Agent), Ethylhexyl Palmitate (Skin Conditioning Agent), Phenoxyethanol (Preservative), Polyisobutene (Binder), Caprylic/Capric Triglyceride (Emollient), Melaleuca alternifolia (Natural Additive), Sodium Benzoate (Preservative), Polysorbate 20 (Emulsifier), Sorbitan Isostearate (Emulsifier), Phytosphingosine (Skin Conditioning Agent), Lactic Acid (Skin Conditioning Agent), Limonene (Fragrance Ingredient).
100 razy taniej bedzie po prostu kupic olej tamanu.
Aluminum Starch Octenylsuccinate moze przesuszyc skore ,zapychacz

---------- Dopisano o 02:03 ---------- Poprzedni post napisano o 02:00 ----------

Cytat:
Napisane przez marryme21 Pokaż wiadomość
Bardzo prosiłabym o analizę mleczka Alterry pod kątem używalności ''na włosy''.Nadaje się jako odżywka,maska?Można je nakładać jako serum na końcówki?

Alterra, Anti - Age Reinigungsmilch Orchidee (Mleczko oczyszczające z orchideą)


Skład: Aqua, Glycerin, Glycine Soja Oil*, Glyceryl Stearate Citrate, Alcohol, Butyrospermum Parkii Butter*, Myristyl Myristate, Cetearyl Alcohol, Parfum**, Cera Alba, Vitis Vinifera Seed Oil, Simmondsia Chinensis Seed Oil*, Sodium Citrate, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Xanthan Gum, P-Anisic Acid, Argania Spinosa Kernel Oil*, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Tocopherol, Sodium Hydroxide, Helianthus Annuus Seed Oil, Vanilla Planifolia Fruit Extract.
* surowce pochodzące z uprawy kontrolowanej biologicznie.
** naturalne olejki eteryczne.
odsylam do specjalistek w tej dziedzinie https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=246757
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2012-02-10 o 00:25
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-10, 09:40   #4557
karolina1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 110
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Pokrzywa "to pelny skład?"
Tak, tak, to pełny skład tego toniku.

Co do żelu to SLS w zimie troszkę przesusza, no ale zamówiłam ten żel, podobno ta witaminka C dobrze działa na skórę, zdaję sobie sprawę, że to tylko chwilowy kontakt skóry z tym pożądanym składnikiem.
karolina1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-10, 11:52   #4558
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Pokrzywa przepraszam, że odbiegam trochę od tematu. Mnie również interesowała Twoja opinia dotycząca jednego kremu. Poleciłaś avenkę jako niekrzywdzącą i taką najbardziej optymalną.. Ja swego czasu zakupiłam jakby jego odpowiednik, przynajmniej z nazwy, lrp hydraphase legere, również posiada spf, tylko nie pamiętam czy 20 czy 15? O ten
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...se-legere.html

Powiedz mi, w czym może być lepszy krem z avene, skoro oba mają podobne nazwy, więc chyba to samo działanie. Mnie osobiście lrp nie podpasował, nie dość, że wyskoczyły mi po nim krosty, to w dodatku moja mieszana cera wyglądała jakbym się olejem wysmarowała, a przy tym zero uczucia nawilżenia.
I jeszcze jedno pytanie, czy serum p. flavo c można stosować latem? bo różne opinie słyszałam, pod taki lekki krem z filtrej j.w. ( lrp lub avene)
Najmocniej przepraszam, bardzo zależy mi na twojej opinii.

Edytowane przez vanilia1985
Czas edycji: 2012-02-10 o 12:05
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-10, 12:34   #4559
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
przepraszam, nie sprawdzilam czy zmienili sklad.
zajrzalam na kwc- tam dziewczyny b sobie chwala. ja jestem na alcohol tak wysoko ... nie wiem jak to sie spr na wrazliwej/naczynkowej cerze. wit k jest tu
Ja też przejrzałam KWC zanim kupiłam, ale tam jest właśnie ten stary skład. Nie wiem kiedy dokładnie go zmienili i nie wiem też które z recencji odnoszą się do starego a które do nowego składu.
Co do alkoholu - rzeczywiście wysusza, skóra jest mega ściągnięta jak po liftingu (przynajmniej tak to sobie wyobrażam, bo liftingu nigdy nie miałam ) ale wystarczy dobry krem nawilżający o bogatej konsystencji i da się przeżyć. Zastanawiałam się tylko czy z tym składem krem będzie działać.
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-10, 12:59   #4560
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez lucciola Pokaż wiadomość
Ja też przejrzałam KWC zanim kupiłam, ale tam jest właśnie ten stary skład. Nie wiem kiedy dokładnie go zmienili i nie wiem też które z recencji odnoszą się do starego a które do nowego składu.
Co do alkoholu - rzeczywiście wysusza, skóra jest mega ściągnięta jak po liftingu (przynajmniej tak to sobie wyobrażam, bo liftingu nigdy nie miałam ) ale wystarczy dobry krem nawilżający o bogatej konsystencji i da się przeżyć. Zastanawiałam się tylko czy z tym składem krem będzie działać.
przyznam ze nie wiem. nie wiadomo ile tej wit k tam moze byc....

---------- Dopisano o 13:59 ---------- Poprzedni post napisano o 13:36 ----------

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Pokrzywa przepraszam, że odbiegam trochę od tematu. Mnie również interesowała Twoja opinia dotycząca jednego kremu. Poleciłaś avenkę jako niekrzywdzącą i taką najbardziej optymalną.. Ja swego czasu zakupiłam jakby jego odpowiednik, przynajmniej z nazwy, lrp hydraphase legere, również posiada spf, tylko nie pamiętam czy 20 czy 15? O ten
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...se-legere.html

Powiedz mi, w czym może być lepszy krem z avene, skoro oba mają podobne nazwy, więc chyba to samo działanie. Mnie osobiście lrp nie podpasował, nie dość, że wyskoczyły mi po nim krosty, to w dodatku moja mieszana cera wyglądała jakbym się olejem wysmarowała, a przy tym zero uczucia nawilżenia.
I jeszcze jedno pytanie, czy serum p. flavo c można stosować latem? bo różne opinie słyszałam, pod taki lekki krem z filtrej j.w. ( lrp lub avene)
Najmocniej przepraszam, bardzo zależy mi na twojej opinii.
flavo c mozna stosowac latem
ja wskazalam ten krem jako moim zd najlepszy to nie oznacza ze obiektywnie jest najlepszy

moim zd avene jest lepsza od lrp dlatego ze:
La Roche Posay Hydraphase Uv Intense Creme Legere krem

AQUA / WATER, OCTOCRYLENE, ISONONYL ISONONANOATE, GLYCERIN, ETHYLHEXYL SALICYLATE, HOMOSALATE, DIMETHICONE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, SUCROSE TRISTEARATE, POLYMETHYLSILSESQUIOXANE, POLYSORBATE 61, PEG-12 DIMETHICONE, CARBOMER, TRIETHANOLAMINE, DIMETHICONOL, SODIUM HYALURONATE, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, DISODIUM EDTA, HYDROLYZED HYALURONIC ACID, CAPRYLYL GLYCOL, XANTHAN GUM, SODIUM BENZOATE, PHENOXYETHANOL, PARFUM / FRAGRANCE
AVENE HYDRANCE OPTIMALE LÉGÈRE SPF20

Formule INCI : Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Octocrylene, Bis-ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Cyclomethicone, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Polymethyl Methacrylate, Potassium Cetyl Phosphate, Benzoic Acid, Beta-sitosterol, Caprylic/Capric Triglyceride, Carbomer, Chlorphenesin, Disodium EDTA, Parfum (Fragrance), Glycerin, Glycine Soja Extract, Hydrogenated Coco-glycerides, Lecithin, Phenoxyethanol, Poloxamer 188, Sodium Hydroxide, Tocopheryl Glucoside, Xanthan Gum.

kiedy spojrzymy na filtry to widzimy ze w lrp zastosowano BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, czyli parsol. filt ten moze sie destabilizowac pod wplywem niektorych pigmentow- jesli sie malujesz to nie wiadomo co sie dzieje z ochrona w lrp..... a przy avene mozna sie malowac czym sie chce.

ale jeszcze raz zaznaczam, ze to moj wybor- nie znaczy to ze wszyscy polubia ten krem tak jak ja- poza tym avene hol tez nie jest bez wad- tak jak mowilam nie ma on antyoksydantow itd, ale ja uzywam serum i wzbogacam ten krem samodzielnie wiec dla mnie to nie problem
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:27.