Jaki krawat do koszuli - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda > Szafa - komentarze

Notka

Szafa - komentarze Tutaj komentujemy wieszaki powieszone w naszej Szafie.

 
 
Narzędzia
Stary 2015-04-29, 13:59   #1
gosh85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 84

Jaki krawat do koszuli


Witam.
Mam problem z doborem krawata. Czy mógłby mi ktoś zaproponować, jaki by pasował do tego garnituru i koszuli. Impreza na jaką się wybieram to wesele. Dodatkowe wskazówki co do mojego wyglądu: oczy szare, brunet, wysoki 183 i bardzo szczupły.
Pozdrawiam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg garnitur1.jpg (88,8 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg garnitur2.jpg (99,8 KB, 9 załadowań)
gosh85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-29, 22:54   #2
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Jaki krawat do koszuli

ta koszula wydaje się bardzo sportowa, ale może to tylko wrażenie "z wieszaka". poszłabym w granatowy krawat z jaśniejszym akcentem (wyraźnym paskiem lub nawet dwukolorowy). fajnie z paskami wyglądają grochy, ale to akurat widzę na większych, mocniej zbudowanych facetach.

zachęcałabym jednak do założenia białej klasycznej koszuli. jest znacznie bardziej elegancka, a wesele to wesele. wówczas pasuje ci w zasadzie każdy kolor krawata.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-01, 14:37   #3
gosh85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 84
Dot.: Jaki krawat do koszuli

Witaj, dziękuję za propozycje. Ja myślałem o szarym krawacie lub czarno-niebieski, żeby był kontrast do czarnych pasków w koszuli. Czy Twoje propozycja granatowego krawata z jasnym paskiem to takie coś. Niżej zdjęcia tej koszuli. Przepraszam, że nie wyprasowana.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1010363.jpg (153,7 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1010365.jpg (144,6 KB, 6 załadowań)

Edytowane przez gosh85
Czas edycji: 2015-05-01 o 14:45
gosh85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-03, 10:08   #4
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Jaki krawat do koszuli

koszula jest ok, krawat szary tez. Zwlaszcza ze okazja nie jakas smokingowa a spotkanie rodzinne.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-04, 12:00   #5
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Jaki krawat do koszuli

Cytat:
Napisane przez gosh85 Pokaż wiadomość
Witaj, dziękuję za propozycje. Ja myślałem o szarym krawacie lub czarno-niebieski, żeby był kontrast do czarnych pasków w koszuli. Czy Twoje propozycja granatowego krawata z jasnym paskiem to takie coś. Niżej zdjęcia tej koszuli. Przepraszam, że nie wyprasowana.
o jezu, nie... w żadnym wypadku.
myślałam o eleganckim krawacie, w klimacie:


Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
koszula jest ok, krawat szary tez. Zwlaszcza ze okazja nie jakas smokingowa a spotkanie rodzinne.
wesele to chyba trochę coś więcej niż "spotkanie rodzinne".
ja bym swojego faceta w takiej pasiastej koszuli na wesele nie pusciła
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-04, 15:52   #6
gosh85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 84
Dot.: Jaki krawat do koszuli

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
ja bym swojego faceta w takiej pasiastej koszuli na wesele nie pusciła
Ale zadałaś mi cios. Czyli tylko zmiana koszuli na białą i oczywiście z długim rękawie.

Edytowane przez gosh85
Czas edycji: 2015-05-04 o 16:08
gosh85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-04, 16:04   #7
tussha
Raczkowanie
 
Avatar tussha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 76
GG do tussha
Dot.: Jaki krawat do koszuli

Ta koszula + szary krawat i będzie dobrze. Koleżanka przesadza
__________________
* * *
I have a self to recover, a queen.
Is she dead, is she sleeping?
Where has she been,
With her lion-red body, her wings of glass?
tussha jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-04, 23:34   #8
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Jaki krawat do koszuli

Cytat:
Napisane przez gosh85 Pokaż wiadomość
Ale zadałaś mi cios. Czyli tylko zmiana koszuli na białą i oczywiście z długim rękawie.
krawata się z koszulami z krótkim rękawem nie nosi, a koszul z krótkim rękawem nigdy nie zakłada się do marynarki (garnituru), bo mankiet powinien wystawać (uprzedzając komentarz - w dobrej jakościowo koszuli i w dobrym jakościowo garniturze facet nie ugotuje się nawet w upalny dzień, no w każdym razie tych 5, z którymi pracujemy w nieklimatyzowanym dobrze nasłonecznionym biurze nie ugotowało mi sie dotąd).
kanony elegancji (i savoir vivre'u) koszule z krótkim rękawem pozwalają facetom nosić tylko na rybach...

koszula niekoniecznie musi być biała (no chyba, że to twój własny-osobisty ślub, to wtedy nie przystoi w nie-białej). może być niebieska, różowa, szara... kolor dobiera się do typu urody faceta i garnituru i posiadanych dodatków, no chyba, że ktoś inwestuje w "kreację" na konkretne wyjście i kupuje wszystko - od skarpetek po spinki i poszetkę.

ta zaprezentowana ma wg mnie sportowy charakter. zbyt sportowy do garnituru i na okazję typu wesele (ze względu na ciemny kolor prążka, wykończenie ramion, fakturę materiału, wygląd guzika itd.). oczywiście zdjęcie może nieco fałszować wygląd koszuli, ale prawdę powiedziawszy - bardziej eleganckie koszule moi współpracownicy noszą na codzień do roboty, więc zdecydowanie nie puściłabym faceta w koszuli tego typu na taką okazję.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-05, 08:49   #9
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Jaki krawat do koszuli

Przeciez to normalne, ze do pracy przy rygorystycznym dress kodzie idziesz jak Ci kaza, a na spotkania rodzinne, tudziez rodzinno-kolezenskie nieco luzniej, bo wlasnie masz weekend i obowiazuje wtedy weekendowa elegancja.

Z jednym sie zgodze, to faktycznie ten krotki rekaw tak srednio, po prostu w meskich koszulach to brzydko wyglada. Jak juz ktos idzie na ryby to niech zalozy zwykly t-shirt czy polo, a nie koszule z krotkim. Ona nigdzie nie wyglada dobrze.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-06, 20:13   #10
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Jaki krawat do koszuli

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Przeciez to normalne, ze do pracy przy rygorystycznym dress kodzie idziesz jak Ci kaza, a na spotkania rodzinne, tudziez rodzinno-kolezenskie nieco luzniej, bo wlasnie masz weekend i obowiazuje wtedy weekendowa elegancja.
przypominam, że autorowi wątku chodzi o WESELE. to cos więcej niz spotkanie rodzinno-koleżeńskie przy weekendzie.

ps. nie mam pracy z żadnym dress codem. od pracowników oczekuję profesjonalnego wizerunku, co nie musi oznaczać garniaka, a przynajmniej nie zawsze. moi koledzy nawet, gdy przychodzą w jeansach i marynarce czy swetrze, wybierają bardziej eleganckie koszule.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-06, 22:48   #11
CelsaPL91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 5
Dot.: Jaki krawat do koszuli

Hej, ładny garnitur i koszula. Zdecydowanie trzeba dodac jakiś kolor ożywiający całość, jednokolorowy ale jakiś niebieski, fiolet, jeśli lubisz czerwień to też będzie super. Tylko nie szarości, bo będzie smutno
CelsaPL91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-26, 13:16   #12
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Jaki krawat do koszuli

Cytat:
Napisane przez tussha Pokaż wiadomość
Ta koszula + szary krawat i będzie dobrze. Koleżanka przesadza
Koleżanka nie przesadza. Wesele to nie jest wyjście na ryby ani zakrapiane imieniny wujka Wieśka z Wygwizdowa Mniejszego.
Cytat:
Napisane przez pani_smith
ta zaprezentowana ma wg mnie sportowy charakter. zbyt sportowy do garnituru i na okazję typu wesele (ze względu na ciemny kolor prążka, wykończenie ramion, fakturę materiału, wygląd guzika itd.). oczywiście zdjęcie może nieco fałszować wygląd koszuli, ale prawdę powiedziawszy - bardziej eleganckie koszule moi współpracownicy noszą na codzień do roboty, więc zdecydowanie nie puściłabym faceta w koszuli tego typu na taką okazję.
Ma też sporą kieszeń na piersi i krótki rękaw.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 13:21   #13
gosh85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 84
Dot.: Jaki krawat do koszuli

Dziękuję wszystkim za pomoc i udzielne propozycje odnośnie dobrego ubioru. Za waszymi wskazówkami zakupiłem białą koszulę i do tego krawat w niebiesko-czarną kratkę.
Cytat:
Napisane przez nosferatku Pokaż wiadomość
Ma też sporą kieszeń na piersi i krótki rękaw.
Koszula ma długi rękaw.
gosh85 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Szafa - komentarze


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-27 14:21:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:47.